uw krant van schouwen-duiveland Brouwse Dag met muziek-play-in en oldtimers legervoertuigen Honderdjarige Louise Boogerd- van den Berg zingt en fluit nog graag r DELTA MAKELAARDIJ Zomeravondconcert ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 32 Ls Uw woning verkopen? DELTA MAKELAARDIJ 'Tfe vind het leven nog best leukomdat ik veel liefde ondervind'' Zaterdag 10 juli in Brouwershaven 3 3 5 9 UW AUTO IS ONMISBAAR! .40 JAAfc AKTIEF van Lint autoschade bv TAXATIE? HANSE VERBEEK dé krant van schouwen -duiveland! j NIEUWSBODE Prima presentatie en foto-presentatie op toplocatie Lid van de Landelijke Makelaarsvereniging Lid van de Zeeuwse huislijn Actieve bemiddeling MARCO BIJ DE VAATE MAKELAAR O.G. Korte Sint Janstraat 8,4301 AE Zierikzee, Tel. 01110-17608 VRIJDAG 25 JUNI 1993 149e JAARGANG NR 25380 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Mevrouw L. H. Boogerd-van den Berg: ,,Als ik alleen thuis ben doe ik nog fluiten". (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE - „Het is goed. Ik ben niet bang meer voor de dood. Elke avond en ochtend vraag ik aan de Here of ik bewaard mag blijven. Tot nu toe is dat gebeurd. Maar als het niet mag zijn is het. ook goed". Zo rèagëerdë'mevrouw Louise Henriëffe 3oogerd-van den Berg op het feit dat ze vandaag honderd jaar wordt. De krasse dame, die in een aanleunwoning bij het Bruse verzorgingshuis In 't Opper woont, kan zich nog verheugen in een goede gezondheid. „Mij scheelt nooit wat. Ik moet wel eens een hoesttabletje nemen en mijn ene oog is niet meer zo goed, maar ik lees nog zonder bril. Ik heb wel een leesbril, maar die vergeet ik meestal op te zetten. Zonder bril gaat het wat langzamer, maar ook goed". Uit haar reacties blijkt dat ze weliswaar wat hardhorend is, maar nog een prima geheugen heeft en een opgewekt karakter. „Ik vind het leven nog best leuk, omdat ik veel liefde ondervind van mijn neven en nichten". Mevrouw Boogerd werd op 25 juni 1893 in Bruinisse geboren als tiende kind van de oester handelaar Van den Berg. „Vroeger waren het allemaal van die grote gezinnen. Mijn moeder kreeg elf kinderen, waarvan er twee zijn gestor ven. Mijn oudste broer was 21 jaar ouder dan ik". Het gezin Van den Berg woonde in de Mo lenstraat en vader verkocht oesters aan restaurants in al lerlei grotere steden in Neder land. „De rijkelui betaalden toen al zestig gulden voor een avondje met oesters en wijn". Het gezin Van den Berg kon daarom goed rondkomen. „We waren niet heel erg rijk, maar we hadden geen gebrek. Ik her inner me dat mijn moeder soms met het geld dat ze nog had op de wc ging zitten om uit te tellen of ze daarmee nog uit kon komen die week. Als kin deren wisten we dat ze dan niet gestoord mocht worden". Louise van den Berg ging naar de christelijke lagere school in de Kerkstraat, waarvan haar grootvader Gidionse eertijds hoofdonderwijzer was. „Ik was heel ondeugend, ik deed liever spelen dan leren. Ik hield veel van glanzende din gen, daarom boende ik de schoolbanken met boenwas zo dat ze mooi gingen glimmen. Toen de meester dat ontdekte sloeg hij met een liniaal op mijn arm. Het was niet echt ge meend hoor, hij moest er ook om lachen". Als honderdjarige herinnert mevrouw Boogerd zich hoe ze 's morgens, voor schooltijd met buurjongen Dirk Bastmeijer een eind de polder in moest lo pen om melk te halen bij boer Krepel. „Die kostte toen zes cent per liter". Met ontzetting herinnert ze zich nog de acties van de vogels die zaten te broe den op het land waarlangs ze liepen. „Ze vlogen naar ons toe en pikten op ons hoofd om er voor te zorgen dat we niet aan de jonge vogels zouden komen. Ik heb er pas nog van ge droomd". Na zeven jaar lagere school ging Louise van den. Berg naar de naaischool. „Ik was blij dat ik er af was. Maar later heb ik er spijt van gehad dat ik niet beter heb geleerd. Toen ben ik alles gaan inhalen. Door goed naar anderen te luisteren en al le dingen die ik graag wilde onthouden tien keer voor me zelf te herhalen. Dan vergeet je ze niet meer". Een systeem dat goed blijkt te werken aange zien mevrouw Boogerd op hon derdjarige leeftijd nog de hele bijbel uit haar hoofd blijkt te kennen. „Mijn naam Louise is afkomstig van grootmoeder •Louise die wordt genoemd in het boek Timotheus". Nadat ze bij 'voor drie dubbelt jes per ochtend' af en toe bij haar tante in de huishouding werkte en haar moeder hielp, trouwde Louise van den Berg op 27-jarige leeftijd met A. Boogerd uit Oosterland. Haar man had daar samen met zijn broer een aannemersbedrijf. Verhuizing Het jonge echtpaar verhuisde naar Apeldoorn en later naar Maarsbergen waar de heer Boogerd leraar werd in een op voedingsgesticht voor 'ondeu gende jongens'. Het echtpaar bleef kinderloos. „Dat heb ik altijd jammer gevonden, ik had ze graag gehad". Mevrouw Boogerd richtte zich op het huishouden en het verzorgen van haar man. „ik bracht hem iedere dag een kruikje koffie of thee op zijn werk". In 1957, na de pensionering van de heer Boogerd keerde het echtpaar terug naar Ooster land. „Mijn man wilde graag terug naar alle jongens die hij daar van vroeger kende". Ruim twintig jaar later toen haar echtgenoot inmiddels al veer tien jaar was overleden, keerde mevrouw Boogerd terug naar haar geboortedorp Bruinisse. „Oosterland was mij lief ge worden, maar het huis werd mij te groot toen ik wat ouder werd". Sihdsdien woont de hoogbe jaarde dame bij In 't Opper. Tot voor enkele maanden wijdde ze zich met veel plezier aan haar hobby haken. „De laatste tijd niet meer omdat mijn ene oog niet meer zo goed is". Twee keer per week gaat zij vanuit haar aanleunwoning naar de dagverzorging in het verzorgingshuis. ~Dhar kan zij haar andere grote liefhebberij, zingen, uitleven. „Zingen doe ik zo graag. In 't Opper zingen we met een clubje gezangen en psalmen. Dat vind ik zo mooi". Op haar kamer zingt mevrouw Boogerd niet in haar eentje. „Thuis, doe ik alleen nog flui ten. Dat heb ik ook altijd ge daan". Van mevrouw Boogerd hoeft haar honderdjarige ver jaardag niet te worden gevierd met 'een grote danspartij'. „Maar een stoelendans op vers jes van vroeger. Dat zou wel leuk zijn". Ter ere van de honderdjarige wordt vanmiddag (vrijdag) in het Verenigingsgebouw aan de Deestraat een receptie gehou den. Iedereen die de krasse eeuwelinge wil feliciteren kan daar terecht tussen 14.30 en 16.00 uur. Daarna wordt het feest in besloten familiekring met ruim vijftig neven en nich ten verder gevierd. BROUWERSHAVEN - Op zaterdag 10 juli wordt in het centrum van Brouwershaven de Brouwse Dag gehou den. Een braderie waarbij volgens traditie de muziek-play-in centraal staat. Iedereen die met een muziekin strument naar de smalstad komt kan deelnemen aan de openluchtrepetities en het concert dat daaruit voortvloeit als hoogtepunt van de Brouwse Dag. De Brouwse Dag is van 10.00 tot ongeveer 17.00 uur. Op het Vorrenomme wordt een grote muziektent opgesteld waar de honderden muzikanten, die jaarlijks aan het evenement deelnemen een plaats kunnen vinden. Om 11.00 uur wordt daar de eerste openbare repeti tie gehouden onder leiding van een van de dirigenten van het Brouwse muziekgezelschap Apollo. Om 14.00 uur is de tweede repetitie en om 16.00 uur volgt het concert. De be langstelling voor het evene ment wordt jaarlijks groter en de organisatie verwacht op 10 juli dan ook een paar honderd muzikanten. Behalve de muziek-play-in om vat de Brouwse Dag een brade rie die zich uitstrekt vanaf de Markt in de straten langs de Oude Haven. Behalve door commerciële handelaren, wor den zij ook bevolkt door ideële instellingen en verenigingen en organisaties uit Brouwers haven. Zo is de ouderensocië- teit aanwezig in de traditionele In 1992 deden ruim 250 muzikanten mee aan de muziek-play-in tijdens de Brouwse Dag. Archieffo- Brouwse dracht. Men pelt gar- nalen zoals dat in vroegere tij den in Brouwershaven in elk gezin gebeurde. In de kramen is ook een aantal oude ambachtslieden aan het werk te zien. Onder andere een kaasmaker en een klompenma ker. Langs de Oude Haven staat een aantal oude tractoren en landbouwmachines gereed voor bezichtiging. Ook is dit jaar een aantal oldtimers le gervoertuigen te zien. Verder kunnen bezoekers een collectie brandweerspullen bekijken en is de VVV-informatiebus aan wezig met informatie over al lerlei evenementen in de regio. Kinderen kunnen zich op het Marktplein vermaken op een springkussen en zich laten schminken door ervaren gri- meuses. Er is een kindermolen waarin men een rondje kan draaien en bij de stand van de volksdansgroep staat een grab belton. Bij de brandweergara ge, die aan het eind van de Ou de Haven staat, kunnen zij deelnemen aan brandweer- jeugdspelen die worden geor ganiseerd door het brandweer korps Brouwershaven. De volksdansvereniging Neha- lennia treedt gedurende de he le dag diverse keren op. Men doet dit jaar vooral Ameri kaanse volksdansen en het pu bliek mag ook meedoen. In de Amerikaanse sfeer zijn ook de hapjes die de volksdansers ver kopen. In het Brouwse stad huis is van 11.00 tot 16.00 uur een expositie te zien van kunst werken van leden van de Zeeuwse Kunstkring. Ook het aan de Markt gelegen museum De Roode Lelie is tijdens de Brouwse Dag geopend. Wat men in zijn jeugd wenst heeft men in zijn ouderdom volop. Goethe Bewolkt HET WEER Wolkenvelden. Overdag vooral in het noorden mogelijk wat regen. Minimumtemperatuur omstreeks 10 graden, middagtemperatuur on geveer 18 graden. Westelijke wind, zwak tot matig, rond kracht 3. o GBA-NETWERK De aansluiting van Zierikzee op het GBA-netwerk Werd feestelijk gevierd. LOKALE OMROEP Voor oprichters Lokale Omroep Westerschouwen is radiomaken een verslaving. ARMOEDE Onderzoek wijst uit dat ruim tienduizend Zeeuwen in armoede leven. AVONDVIERDAAGSE Deelnemers Avondvierdaagse Haamstede laten par cours schoon achter. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's RENESSE - De muziekvereni ging Luctor et Emergo presen teert zaterdag 26 juni een con cert in het centrum van Renes- Het betreft een zomeravond concert waarbij populaire mu ziek wordt gespeeld. Het optre den vindt plaats in een muziek tent die op het grasveld bij de Nederlandse Hervormde Jaco- buskerk staat. De muzikanten worden geleid door H. J. Blom. Het zomeravondconcert wordt gehouden van 20.00 tot 21.00 uur. Advertentie Autoschade is vervelend, want eigenlijk kunt u uw auto geen dag missen. Daarom handelt van Lint Autoschade BV de zaak snel en vak kundig voor u af. Oók met de verzekering. Wij herstel len iedere schade snel en vakkundig. Richten, uitdeuken en spuiten; alles met de modernste apparatuur. Focwa garantie bedrijf, 2 jaar garantie op iedere autoschade. Prutweg 2, 3245 LW Sommelsdijk, Telefoon 01870-82292. Industrieweg 14, 4301 RS Zierikzee, Telefoon 01110-14794. Advertentie MAKELAARDIJ O.G. TELEFOON 01110-16888 Blijf op de hoogte van al het-nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, .maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: ZE Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CCS Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. ZZN "~1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1