„Bij golfen speel je altijd tegen jezelf" TOG in finale van de Zeeuwse beker Golf-festiviteiten op Grevelingenhout Van Vossen met Anderlecht naar Zeeland Bridge Golfclub Grevelingenhout viert haar vijfjarig bestaan op het schitterende golfcomplex Bowling MAANDAG 21 JUNI 1993 NR 25377 9 BRUINISSE - De lustrumcommissie van Golf club Grevelingenhout heeft getracht om voor alle golfers een aantrekkelijk programma te maken. Een programma met vele golf wedstrij den, muziek en eten. Bij het restaurant zal het gehele terras met een in Engelse stijl ingerichte tent overkapt zijn. Programma Zaterdag 26 juni: Wedstrijd 18 holes stableford, start om 11.00 uur. Aan het einde van de middag zal er een wijn proeverij plaatsvinden met medewerking van Aad Stolk. Er zal een Frans kaasbuffet geserveerd wor den waarbij Maarten Bruij- nes voor de muzikale om lijsting zorgt. Zondag 27 juni: Wedstrijd 18 holes foursome met uit nodiging van een gastspe- ler. Men moet in bezit zijn van NGF-handicap. Aan vang tussen 10.00 uur en 11.00 uur. Dinsdag 29 juni: Dames wedstrijd 18 holes texas scramble met uitnodiging van andere golfverenigin- gen. Aanvang tussen 10.00 uur en 11.00 uur. Woensdag 30 juni: Heren wedstrijd 18 holes texas scramble met uitnodiging van andere golf vereniging. Aanvang tussen 10.00 uur en 11.00 uur. Donderdag 1 juli: Op deze avond is er een gezamenlij ke maaltijd die tussen 19.00 uur en .20.30 uur gebruikt zal worden. Hierna volgt een golf- wedstrijd 9 holes stable ford. Er zullen golfballen met een lichtje worden ge bruikt indien de avondsche mer dit noodzakelijk maakt. Vrijdag 2 juli: Bestuursle den, commissieleden, spon sors en genodigden spelen een wedstrijd 18 holes texas scramble. Ontvangst tussen 10.00 uur en 11.00 uur. Start wedstrijd om 13.30 uur. Zaterdag 3 juli: Zowel heren als dames met een NGF-handicap spelen een 18-holes stableford. Er wordt gestreden om de cap tainsclub en captainstrop- hee. Aanvang om 10.00 uur. In de avonduren is er een feest met muziek van The Scaldis Jazz and Bluesband en er is een optreden van het Bruse visserskoor. Zondag 4 juli: Om 11.00 uur zal golf professional Joost Hage een adembenemende golf-trick-show geven. Van af 14.00 uur is er voor ieder een en 9 holes golf- wedstrijd. Vanaf zaterdag 26 juni tot zondag 4 juli kan iedereen aan het putting green en par 3 toernooi meedoen. Het putting green toernooi be staat uit een op de putting green uitgezet parcours dat de deelnemer in zo min mo gelijk slagen dient af te leg gen. Het par 3 toernooi be staat uit het spelen van de 9 holes van de par 3 baan het geen de deelnemer in zo min mogelijk slagen dient te volbrengen. Peter van Vossen speelt op woensdag 14 juli met Anderlecht een oefenwedstrijd tegen een selectieteam uit Borsele. De wed strijd begint om 18.00 uur in Lewedorp. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Op woensdag 14 juli speelt Anderlecht vanaf 18.00 uur een oefenwedstrijd in Lewedorp. Een selectieteam uit de streek Borsele zal de tegenstander zijn van de Belgische kampioen. De Zierik- zeeënaar Peter van Vossen zal zeker vertegenwoordigd zijn bij de club uit Brussel want onlangs hebben beide partijen verklaard vertrouwen in elkaar te hebben voor het nieuwe seizoen. Peter van Vossen heeft een dag voor zijn vertrek naar de vakantiebestemming Marbel- la (Zuid-Spanje), een gesprek gevoerd met Michel Verschue- ren van Anderlecht. Daaruit bleek dat Van Vossen niet mag vertrekken naar een an dere club en zijn drie-jarig contract bij Anderlecht moet uitdienen. Het prijskaartje van 12 miljoen was een indi catie om andere clubs af te schrikken. Er waren min stens twee clubs die interesse hadden in de zevenvoudige international, waaronder Ajax. Oranje-selectie De 25-jarige Zeeuw was hal verwege het seizoen op de re servebank beland en had aan de leiding van Anderlecht la ten weten daar geen genoegen mee te nemen. De spelwijze van de nieuwe trainer Bos kamp en de concurrentie van spits John Bosman zorgden ervoor dat Van Vossen weinig in de basis kwam te staan. Hij wilde graag spelen en zag hierdoor ook zijn kansen ver kleinen om nog voor het na tionale team te worden gese lecteerd. Bondscoach Dick Advocaat heeft het vertrou wen in Van Vossen niet opge zegd en werd als wisselspeler steeds weer bij de Oranje se lectie gehaald. Inmiddels heeft de leiding van Anderlecht laten weten Van Vossen niet kwijt te wil len en over de Zeeuw zeer te vreden te zijn. Anderlecht is samen met Peter van Vossen te zien op woensdag 14 juli in Lewedorp om 18.00 uur. KERKWERVE - Op de derde zomeravond-bridge was de op komst in Kerkwerve bijzonder verheugend. De stijgende lijn werd voortgezet en de zesen twintig paren werden in twee groepen van respectievelijk twaalf en veertien ingedeeld. De zaaltop was deze keer voor het paar mv. Van Geesbergen- hr. Van Assendelft met 189 pun ten (65.63%). De totale uitslag Witte groep: 1. mv. Van Geesbergen-hr. Van Assendelft 189 pnt. (65.63%); 2. ds. v. d. Duyn-Henderson 180 pnt. (62.50%); 3. mv. Tuinman-hr. De Jongh 167 pnt. (57.99%); 4. hrn. Van Ast-Kegels 165 pnt. (57.29%); 5. ds. Schot-Verkaart 163 pnt. (56.60%); 6. ds. Corbie- re-Carstens 154 pnt. (53.47%); 7. echtp. Kuipers 144 pnt. (50.00%); 8. hrn. 't Hart-De Vries 134 pnt. (46.53%); 9. echtp. Pomper 129 pnt. (44.79%); 10. ds. Gaanderse-Gaanderse 127 pnt. (44.10%); 11. Van Assen- delft-Lievense 124 pnt. (43.06%); 12. echtp. Schell 121 pnt. (42.01%); 13. ds. Delst- Steutel 112 pnt. (38.89%); 14. ds. Tbnnekes-Viergever 107 pnt. (37.15%). 144 punten 50%. Rode groep: 1. ds. Hogerheijde- v. d. Wekken 139 pnt. (57.92%); 2. ds. De Feyfer-v. d. Zande 137 pnt. (57.08%); 3. mv. Flohil-hr. Hogerheijde 134 pnt. (55.83%); 4. ds. Does-Eekman 130 pnt. (54.17%); 5. hrn. Boot-Eekman 120 pnt. (50.00%); 6. hr. Aker- boom-Phoa 119 pnt. (49.58%); 7. echtp. Hollander 118 pnt. (49.17%); 8. ds. v. d. Berg-Oost- woud Wijdenes 115 pnt. (47.92%); 9. ds. Brinckman- Heijneman 114 pnt. (47.50%-); 10. mv. Plaating-hr. Oostwoud Wijdenes 113 pnt. (47.08%»); 11. echtp. Stouten 104 pnt. (43.33%); 12. mv. Kotoun-hr. Schot 97 pnt. (40.42%). 120 pun ten 50%». MENTON - De Nederlandse mannen bridgeploeg heeft bij het Europese kampioenschap een gouden weekeinde achter de rug. In vijf ronden werden 100 punten, tachtig procent, ge scoord en de ploeg klom naar de derde plaats. Knappe winst op Vlissingen BRUINISSE - Door een knappe 2V2-IV2 overwinning op Vlissingen II heeft schaakvereniging TOG zich weten te plaatsen voor de finale van de Zeeuwse be- kercompetitie. TOG komt in de finale uit tegen schaakvereniging WZV uit Oostburg. De wedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 26 juni. TOG dat uitkwam met Jan de Korte, Jan de Jonge, Kees van den Bos en Rinus Muller, was zonder al te hoge verwachtin gen afgereisd naar Vlissingen. De tegenstanders spelen twee klassen hoiger, en vorig jaar werd in de eerste ronde met 2V2-V/2 verloren van dit team. Kees van den Bos was het eerst klaar en kwam al vrij snel in een mindere stelling remise overeen met W. v. d. Mork. Rinus Muller zag dat er bij De Korte en De Jonge nog niets aan de hand was en bood ook remise aan, Dieperink weiger de en er moest doorgespeeld worden. Tben duidelijk werd dat Jan de Jonge in een verlo ren stelling terechtgekomen was bood Dieperink remise aan, maar nu weigerde Muller en wist even later de partij te winnen, zodat TOG met 1W-V4 een voorsprong nam. Jan de Jonge hield het nog wel even vol maar moest tenslotte toch opgeven zodat de stand weer gelijkgetrokken werd. Jan de Korte speelde een prima wedstrijd. Speelde het goede antwoord op de c 3 variant van het Siciliaans en stond in het eindspel een paard en een randpion voor wat hij in hoge tijdnood na enig zoeken tot winst wist te leiden. De eind uitslag werd hierdoor 2V2-IV2 voor TOG. RENESSE - Hieronder volgen de laatste uitslagen en standen van de Zomerleague bowling- wedstrijden in Rencsse. J. R Staal-Tbrpstra 1-4; Schouwen-Bom BV 3-2; Zomer- markt/Le Rabot-RCB Marina I V2-4 V2Strikers-RCB farina II 3-2. Schouwen 19 Tbrpstra 17 J. P. Staal 16 RCB Marina II 16 Bom BV 16 De Strikers 15 Zomermarkt/Le Rabot 10 V2 RCB Marina I 10 langrijk is de spel- en gedrags regels in de praktijk toe te pas sen", vertelt Marianne Uitten- boogaard. De fairways De golfers, zowel heren als da mes, kunnen daarna in een ont spannen sfeer de 18-holes baan aflopen. Binnen vier uur moet de mogelijkheid zijn om rond te kqmen. De eerste negen ho les zijn vrij open en de wind heeft hier altijd vrij spel. Bij de tiende hole begint het bos rijke gedeelte van de baan. De ze hole en de elfde hole beho ren tot één van de moeilijkste holes. De fairways zijn op een soort heuvelrug geplaatst, waardoor de bal bijna altijd in de rough, of erger nog in het water verdwijnt. Voor de heren kan de twaalfde hole een ware nachtmerrie zijn. Men moet de afstand van 170 meter geheel over water afleggen. De dames hebben het hier gemakkelijker in tegenstelling tot de dertien de hole, waar zij te vroeg ge confronteerd worden met eèn dogleg. De negende en de acht tiende hole lopen naast elkaar naar het clubhuis. Men moet de tweede slag over de vijver slaan om uiteindelijk op een dubbel green ter grootte van een voetbalveld te komen. Dit tot heerlijk vermaak van de toeschouwers. In de week van zaterdag 26 juni tot en met zondag 4 juli viert Golfclub Grevelingenhout haar vijfjarig bestaan. De lus trumcommissie, gesteund door de sponsorcommissie, heeft een compleet programma ge maakt. Naast de vele wedstrij den en feest is er op zondag 4 juli een hoogtepunt. Om 11.00 uur zal de golfprofessional Joost Hage aanwezig zijn om zijn adembenemende golf- trick-show te laten zien. certificaten van 1875 gulden kopen. Deze blijven hun waar de behouden. Daarnaast is de contributie 1400 gulden per jaar. Dan moeten er nog attri buten komen, maar in het be gin is het mogelijk een halve set of tweede hands clubs aan te schaffen. In de randstand zijn de prijzen veel hoger en bovendien kan je het hele jaar terecht op de golfbaan", legt Van Neerbos uit. Ledenbestand Golfclub Grevelingenhout beschikt over 75 hectare landgoed in Bruinisse. Een uniek gebied met 18 holes- en 9 holes baan die de A- status van de Nederlandse Golf Federatie verwierf. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE - In het verleden was het een stuk weiland en graasden er koeien op het uitgestrekte land aan de westzijde van Bruinisse. Nu ligt er een schitterende 18-holes baan, par 72 met 5958 meter, in het glooiende landschap. Rijkelijk voorzien van bomen en waterpartijen waar de flora alle rust uitstraalt. Vogels, hazen, fazanten en zelfs een ree bewonen het gebied van 75 hectare aan het Grevelingenmeer. Vijfjaar geleden, op 1 juli 1988, is de Golfclub Grevelingenhout notarieel opgericht. Inmiddels telt de golfclub 450 leden en heeft de Nederlandse Golf Federatie, vorig jaar, de A-status verleend. Bestuurslid Frans van Neerbos steekt zijn trots niet onder stoelen of banken. „Wij hebben een zeer enthousiast bestuur en commissieleden. Gezamenlijk hebben we hard gewerkt om zo'n schitterende golfaccom- modatie voor elkaar te krijgen. Er zijn niet zoveel banen in Ne derland die de A-status hebben verworven. Daarnaast ben ik nog geen golfbaan tegen geko men, in Nederland, als het Gre velingenhout. Het .unieke van deze baan is dat we naast de enorme begroeiing ook be schikken over een 18-holes en 9- holes baan die gezamenlijk uit komen op de dubbel-green. Wij hebben inmiddels ook een aan tal grote wedstrijden verwerkt op deze golfbaan met nationale belangen", vertelt Van Neerbos die de Public Relations behar tigt binnen het bestuur. Unieke samenstelling Toen op 1 juli 1988 de aanleg plaats vond van het Grevelin genhout naar een ontwerp van de Engels/Zwitserse golfbaan- architect Donald Harrradi, is het 75 hectare terrein snel ont wikkeld. De ontwikkeling van 175 vrijstaande woningen, om het golfcomplex heen, is een unieke samenstelling van wo nen en het bedrijven van je fa voriete sport. „Ik woon hier aan de rand van de golfbaan. Het straalt rust uit en ik zou het geen dag willen missen. Nee, wij kunnen niet zo uit de woning de golfbaan oplopen. Er is één ingang", aldus Van Neerbos. „Wil je de golfsport beoefenen dan eist dat gedrags regels", vertelt bestuurslid El- la Middelhoek. „Met zoveel le den moet je respect opbrengen voor de regels. Daarom is het belangrijk dat je gedragsregels aanleert op een golfbaan. Je bent je eigen scheidsrechter en golfen is niet zonder gevaar als je je niet aan de regels houdt", aldus Middelhoek die de wedstrijdzaken behartigt op het Grevelingenhout. Binnen vijf jaar is er heel wat gerealiseerd binnen de Golf club Grevelingenhout. Vele wedstrijdgolfers kunnen ge bruik maken van alle facilitei ten zoals de 18-holes par 72 wedstrijdbaan en een 9-holes par 3 oefenbaan. Een Driving Range met overdekte afslag plaatsen, putting-green, club gebouw met restaurant, douchevoorziening, vergader ruimten, golfshop en een uitge breid secretariaat. Inmiddels hebben 450 leden de weg gevon den naar het schitterende ge bied aan het Grevelingenmeer. „Ons streven is 750 leden en we hopen dat binnen.pen aantal jaT ren te realiseren. Ik denk dat het belangrijk- is om ook een stuk drempel weg te halen voor de mensen die denken dat gol fen een elitaire sport is. Het be tekent in eerste instantie een stuk investering. Om lid te kunnen worden moet je twee De helft van het ledenbestand zijn inwoners van Schouwen- Duiveland. De overige leden komen uit de Randstad en WestBrabant. „Het is een half uur rijden en dan ben je op een schitterende golfbaan", legt Marianne Uittenboogaard uit die een functie vervult in de PR en actief is in de wedstrijd commissie. „Voor de jeugd zijn er aangepaste tarieven, maar vooral de zeer jonge jeugd ra den wij altijd aan om eerst wedstrijdervaring op te doen in andere sporten zoals tennis of hockey". Binnen de golfclub Grevelingenhout wordt er ook mee gedaan aan landelijke competities. „Wij hebben teams die ingedeeld zijn in de hoofdklasse 3. Dit is een vrij lage klasse en promotie is er nog niet behaald. Binnen onze vereniging zijn er best goede golfers, maar het vereist routi ne om je handicap naar bene den te halen", aldus Uittenboo gaard. Professional „Kijk, een professional kan de baan binnen 72 slagen rond ko men. Ik heb een handicap van 32 slagen dus mag ik binnen 104 slagen de bal in de put brengen. Hoe minder slagen je 1 nodig hebt des te minder han dicaps je verkrijgt. Als je wijt golfen is het zeer verstandig om eerst les te nemen. Voordat je op de golfbaan terecht mag moet je een golfvaardigheids- bewijs halen. Het examen be staat uit drie onderdelen. The orie bestaat uit multiple choice vragen over de voorkomende regels, alsmede over de etiquet te en de gedragsregels. Deel twee is de golftechniek. Dames moeten vier slagen tenminste honderd meter ver slaan, bij de heren is dat honderdtwintig meter. Daarnaast moet je vlak bij de green en bunker volleer de slagen tonen. Het laatste on derdeel van het examen is een proef van bekwaamheid. Be-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9