Amnesty-groep start weer met scholenwerk LO De Stichting Jeugd verliest vijfde deel subsidie-inkomsten medewerker verkoop m/v Strijdende boeren op zoek naar compromis Juridische procedure tegen beslissing Duiveland om subsidie te stoppen Jaarverslag Amnesty-groep Schouwen-Duiveland SUCCESJES GEMEENTE DUIVELAND Vroegop Caravanbouw Fendt 495 Joker E GOUDZWAARD 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE NIEUWERKERK - „Het besluit van het Duivelandse gemeentebestuur om haar jaarlijkse subsidiëring aan de Stichting Jeugd te beëindigen is in strijd met het zorgvuldigheidsbeginsel". Dat brachten vertegenwoordigers van de Stichting Jeugd donderdagavond via een bezwaarschrift naar voren tijdens de openbare vergadering van de Duivelandse adviescommissie algemene zaken. Daarbij werd duidelijk dat de Stichting Jeugd zich niet zo maar zal neerleggen bij de be slissing, die voor haar ver strekkende financiële conse quenties heeft. Desnoods wil men Duiveland via een juridi sche procedure door de rechter laten dwingen om terug te ko men op haar beslissing. Als be wijs dat dit geen loos dreige ment is legde men de commis sieleden in het kader van de AROB-jurisprudentie een uit spraak van de Raad van State voor. Daarin werd de gemeente Eindhoven gedwongen een re geling te treffen om de finan ciële nadelen teniet te doen, waarmee de stichting Wonder land werd geconfronteerd toen Eindhoven de subsidie stopzet te. De Stichting Jeugd heeft bere kend dat het Duivelandse raadsbesluit ook voor haar fi nancieel zeer ingrijpend is. De Stichting verliest door de be slissing bijna twintig procent van haar inkomsten uit subsi die. In die situatie is het vol gens de vice-voorzitter van de Stichting, J. J. Doeswijk niet mogelijk de materiële uitgaven zodanig te beperken dat een ge dwongen (deel)ontslag van een van de medewerkers kan wor den voorkomen. ,,Dat betekent dat er voor de stichting wachtgeldverplich tingen ontstaan, die zij niet zonder tijdelijke financiering van de gemeente Duiveland kan bekostigen. De wachtgeld- verplichtingen zijn een recht streeks gevolg van de hier ge wraakte besluitvorming van de gemeente Duiveland", aldus het bezwaarschrift van de Stichting Jeugd. Men verzoekt het gemeentebe stuur van Duiveland om haar beslissing zodanig te wijzigen dat men alsnog aan de Stich ting Jeugd financiële middelen beschikbaar stelt om aan haar wachtgeldverplichtingen te kunnen voldoen. ZIERIKZEE Collecte De onlangs door het comité Schouwen-Duiveland van de Stichting Woord Daad ge houden collecte ten bate van de actie Zeeland helpt Burkina Faso heeft in Haamstede 1060,40 opgeleverd. In Renes- se werd 293,70 opgehaald. In Scharendijke leverde de collec te 360,60 op. De overige op brengsten: Ellemeet: 146,45, Kerkwerve: 487,15, Brou wershaven: 585,-, Noordgou- we: 195,20, Schud debeurs: 138,65, Zonnemaire: 91,75, Dreischor: 200,-, Zierikzee: 2110,70, Nieuwerkerk: 1185,75, Ouwerkerk: 339,15, Oosterland: 952,80,-, Sirjans- land: 42,95 en Bruinisse: 1026,20,-. De opbrengst van de collecte wordt besteed aan het dorpsontwikkelingsproject in Burkina Faso. NBvP-uitstapje De leden van de afdeling Schouwen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen brachten onlangs een bezoek aan Imkerij Poppendamme in Grijpskerke. Zij werden ont vangen met een kopje koffie of thee met naar keuze een ho- ningwafel of een bolus. Daarna volgde een uiteenzetting, on dersteund door dia's, over het leven en werken van de bijen. Daarna werd de deelnemers aan de excursie een lunch aan geboden. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de Mid delburgse Abdij en werd in de Zeeuwse hoofdstad een stads wandeling gemaakt. Daarna werd de thuisreis aanvaard. Knaagkeverkraam De Knaagkeverkraam in Re- nesse is woensdag 16 juni van wege het slechte weer niet op gezet. De bedoeling is om dit nu woensdag 23 juni te doen. NOORDWELLE Seizoensafsluiting NBvP De afdeling Noordwelle van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen (NBvP) sloot on langs het seizoen af niet een fietstocht. Eerst fietste men door de duinen bij Renesse om vervolgens via de Kabbelaars- weg koers te zetten naar de Do- maniale bossen in Wester- schouwen. Op de terugweg werd een bezoek gebracht aan de Bewaerschole waar momen teel een expositie van verschil lende verzamelingen gehouden wordt. Eindpunt van de tocht was het terras bij het huis van de presidente van de NBVP- afdeling. Alles bij elkaar wa ren 21 dames van de partij tij dens de fietstocht. DUIVELAND Rode Kruiscollecte De collecte ten bate van het Ne derlandse Rode Kruis heeft in Duiveland een bedrag van 3500,10 opgebracht. In Nieu werkerk werd 1290,40 opge haald. In Oosterland bleek er na afloop van de collecte 1647,40 in de bussen te zitten. Ouwerkerk was goed voor 387,25 en in Sirjansland werd 175,05 opgehaald. Gulle ge vers/geefsters en collectanten worden voor hun bijdrage aan het welslagen van deze collecte bedankt. NIEUWERKERK Geslaagd André Goedegebure uit Nieu werkerk slaagde aan de Téch- nische Universiteit te Delft voor zijn doctoraal examen Téchnische Natuurkunde. Hij studeerde af bij de vakgroep akoestische perceptie op het onderwerp automatische tu- ningcurve registratie in revi sie: simulaties en controle met behulp van een neuronmodel. BRUINISSE Boekverkoping In openbare bibliotheek De Zaete in Bruinisse wordt vrij dag 25 juni een grote boekver koping gehouden. Boeken voor jong en oud en strips van de strip-o-theek worden ter ver koop aangeboden. De verko ping wordt gehouden tijdens de normale openingsuren van de Bruse bibliotheek: van 14.00-17.00 uur en van 18.30- 20.30 uur. werking wordt verleend door kinderkoor Loof de Heer uit Den Bommel, vrouwenkoor De Lofstem uit Middelhamis en de plaatselijke Christelijke ge mengde zangvereniging Laus Deo. Dominee J. Smit verzorgt de meditatie en J. de Ronde be speelt het orgel. De algehele leiding is in handen van P. Wes- sels. De aanvang is 19.30 uur. Geslaagde wandeltochten Rode Kruis De traditionele Rode Kruis wandeltochten die afgelopen zaterdag in Bruinisse over vier verschillende afstanden wer den afgelegd zijn succesvol af gerond. Ruim 130 deelnemers in alle leeftijden afkomstig uit Zeeland, Brabant, Zuid-Hol land en zelfs de Achterhoek lie ten zich bij de Bruse kolonnele- den in het Durpsuus inschrij ven. Ondanks de regen signa leerde de organisatie ongeveer hetzelfde aantal deelnemers als vorig jaar. De belangstelling voor de 30 kilometer zit in de lift. Deden er vorig jaar acht wandelaars mee aan de lange afstand, dit jaar steeg dit aantal tot negen tien inschrijvers. Een van de deelnemers aan de 30 kilome- tertocht bleek oud-kolonne- commandant Hil Bontekoe die met het uitlopen van deze af stand hoge ogen gooide. De deelnemers waren in alle leef tijdsgroepen te vinden. De rou te en de verzorging met brood jes, koffie, thee en limonade was mede dankzij de hulp van een tiental EHBO-ers van de Bruse kolonne ook dit jaar weer perfect geregeld. Alle deelnemers kregen een medail le. Collecte Rode Kruis De collecte voor het Neder landse Rode Kruis in Bruinisse heeft 2.307,60 opgebracht. Gevers en collectanten worden hartelijk bedankt voor de me dewerking. Koor- en samenzangavond Vrijdag 2 juli wordt in de Ne derlandse Hervormde kerk in Bruinisse een koor- en samen- zangavond gehouden. Mede- GOES Ouderen en eigen woning In party restaurant Ocken- burgh in Goes worden woens dag 23 juni de uitkomsten van het onderzoek Ouderen en ei gen woningbezit gepresen teerd. Deze bijeenkomst begint ZIERIKZEE - Een aantal jaren moest de Amnesty-groep Schouwen-Duiveland het stellen zonder iemand die het scholenwerk voor zijn of haar rekening kon nemen. Afgelopen jaar kwam daar verandering in, zo meldt het jaarverslag van de organisatie over 1992. Het jaarverslag geeft een overzicht van 4e activiteiten die in 1992 zijn uitgevoerd in de strijd tegen het schenden van mensenrechten. Dat weer iemand beschikbaar kwam voor het scholenwerk kwam goed van pas omdat Am nesty in september een grote jongerenactie startte. Op de Regionale Scholen Gemeen schap Professor Zeeman werd daaraan aandacht besteed door middel van een stand en voor lichting. Enige verbijstering ontstond toen een pseudo politie-agent het schoolplein opkwam en zomaar een leer ling meenam. Uit reacties bleek dat wel indruk gemaakt te hebben. Enkele leerlingen namen het initiatief tot het maandelijks schrijven van brieven voor gewetensgevange nen; mensen die ook zomaar zijn opgepakt. Het jaarverslag geeft verder in formatie over acties waaraan de groep mee deed. Permanen te activiteiten zijn het RAN- werk en het doodstraffenwerk. Voor het Regionaal Aktie Net werk Oost-Afrika werd voor namelijk gechreven naar Oe ganda en Soedan. In de strijd tegen de doodstraf richtte de groep zich in het afgelopen jaar onder meer tot de Verenigde Staten. De poging om de eerste executie na 25 jaar in Califor nia te voorkomen mislukte. Een citaat uit een brief van ho ge ambtenaar van het Depart ment of Justice in Califomië geeft aan dat er wel respect is voor de mening van tegenstan ders van de doodstraf. De groep deed verder mee aan landenacties gericht op Peru, India en Oeganda. In het kader van het Columbusjaar werd de aandacht gevraagd voor schen dingen van mensenrechten van inheemse volken. Na het verschijnen van een rap port over de situatie in Bosnië- Herzegovina werd een kaarten actie gehouden. Op 21 januari werden door de Zwitserse AI- Sektie symbolisch de bijna 450.000 brieven en kaarten overhandigd, aan alle partijen, bijeen voor de vredesconferen tie in Genève. Het verslag meldt dat via de maandelijkse schrijfavonden meer dan 3300 brieven verstuurd zijn naar au toriteiten die verantwoordelijk zijn voor schendingen van mensenrechten. Er' werd ook een aantal reacties ontvangen, onder meer uit Israël en Groot- Brittanië, om 13.00 uur. Tijdens deze bij eenkomst wordt stilgestaan bij het project Ouderen en eigen woningbezit; de resultaten van het gelijknamige onderzoek.en de wijze waarop andere organi saties verder gaan met het pro ject. Na de ontvangst (tussen 13.00 en 13.15 uur) is het woord aan de heer J. Kuijpers. Aan de hand van dia's zal deze iets ver tellen over de voorgeschiedenis van het project Op onderzoek in eigen huis. Vervolgens zal mevrouw H. Vonk ingaan op het verloop van het huidige project Ouderen en eigen wo ningbezit. Wim Hofman zal als derde spreker het thema Oude ren op rondtocht door hun wo ning nader toelichten. Na de pauze (14.20-14.50 uur) is het woord aan W. Ovaa die iets over het onderzoek Ouderen en eigen woningbezit zal vertel len. Even over drie (15.05 uur) begint dan een rondetafel gesprek onder leiding van M. R. A. Luijpen over de uitwer king van de resultaten van het onderzoek. Aan dit rondetafel gesprek doen mee: K. Krijger van de woningbouwvereniging Borsele; R. A. J. van de Wijnc- kel van de Nederlandse Vereni ging van Ondernemers in het Bouwbedrijf; J. Punt- Osna- brugge van de Protestants Christelijke Ouderenbond en R. Scherpenisse van de Stich ting Experimenten Volkshuis vesting. De bijeenkomst wordt rond 15.45 en 16.30 uur afgeslo ten met een drankje. Kapasi Tbr afsluiting van het seizoen 1992/1993 houdt vriendenkring Kapasi zaterdag 26 juni een ge zellige dans- en ontmoetings avond voor alleenstaanden tot 45 jaar. De avond wordt gehou den in Wijkcentrum De Spinne in Goes en begint om 21.30 uur. MIDDELBURG Radio-opnamen Op zaterdag 19 juni maakt de Evangelische Omroep in Mid delburg radio-opnamen voor het programma Laat ons de rustdag wijden. De avond wordt gehouden in de Nieuwe Kerk onder de toren. Muzikale medewerking wordt verleend door het Christelijk gemengd koor Besorah onder leiding van Wim Klein Haneveld en Kees Bruggeman bespeelt het orgel. Ds L. Wüllschleger ver zorgt de meditatie, iedere be langstellende kan de bijeen komst bijwonen, aanvang 19.30 uur. Symposium over psoriasis Zaterdag 26 juni wordt in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg een symposium gehou den over het onderwerp psoria sis. Iedereen die belangstelling heeft kan meedoen aan het symposium. Psoriasis is een er felijke huidziekte waar naar schatting twee tot vier procent van de Nederlandse bevolking aan lijdt. Een geneesmiddel is nog niet gevonden, maar de laatste ontwikkelingen op het gebied van nieuwe behandel methoden zijn hoopgevend. Op het symposium worden korte lezingen gehouden en is er ge legenheid tot het stellen van vragen. Het is voor de eerste keer in Zeeland dat een sympo sium over dit onderwerp wordt gehouden. Het symposium be gint om 10.00 uur en duurt tot 15.15 uur. VLISSINGEN Expositie Van zondag 20 juni tot en met zondag 11 juli is in Galerie Hannelore Meijaard aan de Hendrikstraat 8 te Vlissingen een expositie van grafisch werk van de Belgische kunste naar Milenko Divjak. De expo sitie is gedurende bovenge noemde periode geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur en op af spraak wanneer men contact opneemt via telefoonnummer 01184-16933. Te koop: Houthandel en zagerij Beuzenberg, tel. 01112- 1650 voor vuren, grenen en hardhout. Altijd voor deliger. Zomeraanbieding bij Té- gelhandel De Boerderij. Div. soorten marmer v.a. 25,- m2; vloertegels v.a. 25,- m2; wandtegels v.a. 10,- m2. Uit voorraad le verbaar. Tegelhandel De Boerderij voor elk tegel- karwei, Langeweg 59, An na Jacobapolder, tel. 01677-2632. Geen luxe verwarmde showroom, daarom 1000,- tot 3000,- korting op de laatste Hobby's, Bürstners en Chateaus. Tévens 50 occasions. De Smokkelhoek, Kapelle 01102-41623. Alum, rolluiken, al vele jaren door ons geleverd en gemonteerd. Altijd gratis montage! Bouw- en Hout handel Jan P. Boogert, v. d. Abeelestraat 1, Ooster land, tel. 01114-2682. Volop tuinhout voorradig, zoals palen, planken en schermen enz. tegen zeer scherpe prijzen! Bouw- handel en Sierbestrating Jan P. Boogert, v. d. Abee lestraat 1, Oosterland, tel. 01114-2682. Stacaravans. Goedkoop ste adres van Nederland. 2 of 3 slaapk. met douche. Galaxy 8,5 x 3 m 21.650,-; Phoenix 8,5 x 3 m 24.250,-; Harlequin 9,6 x 3 m 25.650,-; King 10 x 3,6 m 32.250,-; Montrose 11 x 3,6 m 37.650,-. lé vens 25 occasions. De Smokkelhoek, Kapelle, 01102-41623. Aanbieding! Grindtegels! afm. 50 x 50 en 40 x 60 3,75 p/stuk, afgehaald. Jan P. Boogert, v. d. Abee lestraat 1, Oosterland, tel. 01114-2682. Hoveniersbedrijf Ed Dijst voor alle soorten tuinaan leg (onderhoud). Tévens verkoop waterplanten en vissen, 't Groene Kikkert je, 01112-1459. Tuinhout! o.a. Tbogscher- men 77,50 en 87,50 p/stuk. Rabatdelen geïmpr. 11,75 p/stuk 3,70 m lang. Tuinplanken 9,75 p/st. 4.00" m lang. Bouwhandel Jan P. Boo gert, v. d. Abeelestraat 1, Oosterland, tel. 01114- 2682. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Duiveland ma ken bekend dat, in verband met de te houden trimloop en wielerronde te Nieuwerkerk op zater dag 19 juni 1993, de volgende straten tussen 15.00 en 20.30 uur (of zqveel langer als noodzakelijk of zoveel korter als mogelijk zal blijken) voor alle verkeer worden afgesloten: de Kerkring, de Burg. van Veenstraat (ged.), de Deltastraat (ged.), de UNA-straat, de Ooststraat en de Oude Noordstraat, alsmede de tussenliggen de straten, te weten: de Poststraat, de Bad huisstraat, de Zeeasterstraat, de Stekelstraat, de Hoge Kerkstraat en de Stationsstraat. Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester, A. BERGSHOEFF De secretaris, F. C. DIELEMAN Nieuwerkerk, 17 juni 1993 door inruil verkregen bj. 1991 met voortent, chem. toilet en boiler. Nieuwprijs ca. f 28.000,- nu voorf 17.500,- Texaco Service Station „Schouwen"-Zierikzee Telefoon 01110-13147 b.g.g. 16567 Maandag t/m vrijdag 06.00-22.00 Zaterdag 07.00-22.00 Zondag 09.00-22.00 Mini Market Vroege aardappelen: Do- ré's en Frieslanders. Fam. Kik, Korte Blokweg 3, Zierikzee. Rode bessen. Haneweg 3, Ouwerkerk, tel. 01114- 2907. Sierbestrating: o.a. Opsluitbanden.Sierkeien, Koppelstones, Betonklin- kertjes, Minipallisade- paaltjes, Betonbiels, Grij ze betontegels enz. enz. Grindtegels vanaf 3,75 incl. btw. Ruitenbeek Be ton Bruinisse b.v.. Ook za terdags geopend tot 14.30 uur. Télefoon 01113-1390/ 1637/2182. Auto te koop: Opel Corsa 1988, grijs kent. Tél. 01114-3137. Te huur: Opslagruimte en inboe delopslag. Télefoon 01110- 13967. Diversen: Op 30 augustus begint de Middenstandscursus. In lichtingen (ook over het Ondememersdiploma): P. R. M. v. d. Sneppen, tel. 01110-12442. Afvoer verstopt bel 01110- 13495 Schoonmaakbedrijf De Jong. Ook voor ver huur schoonmaakappara- tuur. 24 uurs service. Speciale kinderattraktie, 1 uur bowlen met glas li monade, frites met kro ket, appelmoes en mayo naise 10,- per kind. Bowling Renesse. Tele foon 01116-1939. Schoorsteenvegen, kachelonderhoud. Fa. L. Berrevoets Zn. Tél. 01110-15193/17172. JE LEEST 'T IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MET GOEDE RAAD VAN MEER DAN 40 JAAR ERVARING HET MOOISTE RESULTAAT Uw dierbare meubels als nieuw, ook al uw kussens vakbekwaam door ons gestoffeerd. Vraag vrijblijvend offerte. Ook 's avonds bij: MEUBELSTOFFEERDERIJ Meelstraat 24, Zierikzee Tel. 01110-12491 b.g.g. fam. Bevelander tel. 01110-16314 DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN B.V. te Zierikzee is een modern geoutilleerde drukkerij. Het bedrijf vervaardigt familie-, handels- en reklame- drukwerk in full color van hoogwaardige kwaliteit, alsmede in eigen beheer de uitgave van een abonneekrant, een huis-aan-huisblad en andere uitgaven in offsetrotatie. De totale onderneming omvat 60 personeelsleden. Ter versterking van de verkoopafdeling uitgeverij, en dan met name de Nieuwsbode Extra, vragen wij op korte termijn een voor minimaal 30 uur per week. Zijn/haar taken zullen bestaan uit: - werven van nieuwe klanten en instandhouding van het huidige relatiebestand op Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. - medeverantwoordelijk voor een doeltreffende orderbehandeling. Hij/zij werkt onder direkte verantwoordelijkheid van de verkoopleider uitgeverij. Onze gedachten gaan uit naar een energieke, goed gemotiveerde man of vrouw, tussen de 25 en 35 jaar oud, met minimaal een Havo-opleiding en/of MEAO-(commerciële richting). Daarnaast is ervaring binnen de reklame- en advertentiewereld een voordeel. Het bezit van rijbewijs B is een vereiste. Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van deze sollicitatieprocedure. Uw schriftelijke reactie, die vertrouwelijk zal worden behandeld, voor 30 juni a.s, richten aan de afdeling personeelszaken van drukkerij Lakenman Ochtman B.V., Postbus 14300 AA Zierikzee. Voor telefonische informatie kunt u vragen naar de heer T. F. W. Oirbans, tele foon 01110-16551toestel 211 Heffing Landbouwschap indammen BRUINISSE - Actievoerdende boeren willen dat de contributie aan de Nederlandse Akkerbouw Vak bond van de heffing aan het Landbouwschap kan worden afgetrokken. Als dit doorgaat zijn de boeren bereid om de verplichte heffing aan het Landbouw schap te betalen. Dit heeft het actiecomité van boze boeren in een brandbrief aan het bestuur van het Landbouwschap geschreven. Het actiecomité noemt het voorstel niet alleen een gebaar van goede wil maar ziet tevens mogelijkheden om de taken van het Landbouwschap te ver lichten en als extra prettige bij- eenkomstigheid levert dit bo vendien een kostenbesparing op voor het schap. Volgens de boeren is het hoog tijd dat er wat gebeurt. „De tijd is er op dit moment niet naar om maandenlange discus sies te voeren over het voorstel. De tijd dringt en de atmosfeer is grimmig. Wij als akkerbou wers putten hoop uit de club van Jaap Korteweg. Heren van het Landbouwschap: laat dit simpele voorstel niet jarenlang via de bureaucratische burelen circuleren, maar reageer direct positief", zo schrijft het comité in de brief. Het comité heeft besloten de heer J. L. Geluk in Brouwers haven met raad en daad bij te staan als de toegezegde invor deringsprocedure beslag krijgt. Geluk heeft namelijk uitgetest tot welke termijn men de betaling van de heffing kan uitstellen, zonderal teveel financiële consekwenties. Het comité laakt tot slot de op merking van woordvoerder Oggel van het Landbouwschap. Oggel sprak eerder over een groepje van 500 opstandigen. Het aantal is volgens Oggel veel te klein om het beleid aan te passen. Het actiecomité be schikt over andere cijfers en gaat uit van tienduizend boe ren die pertinent geen heffing betalen zolang er binnen het Landbouwschap structureel niets is gewijzigd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8