Wijkenkorfbaltoernooi vroegtijdig afgeblazen wegens grote onweersbui Zierikzeese Avondvierdaagse voor de 48e keer van start Harry van Doorn zevende in SGW Onderdak als winnaar aangewezen Zomerschaakcompetitie Delta Sport atleten actief Dammen- tocht Forel voor Willem Meerdink Aantal inschrijvingen blijft achter op vorig jaar f i VRIJDAG 11 JUNI 1993 NR 25372 11 Een half uur voordat de organisatie het toernooi afgelastte, werd er nog met enthousiasme gekorf bald op sportpark Bannink in Zierikzee. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - De toernooicommissie van korfbalvereniging All-Ready moest gisteravond, donderdag, het wijkenkorfbaltoernooi vroegtijdig beëindigen. Een grote onweersbui verstoorde het ontspannen en sfeervolle toernooi met twintig teams en tweehonderd korfballers. Er moesten nog twee ronden worden gespeeld met totaal acht wedstrijden voordat de twee finalisten bekend werden. Schaakvereniging Zierikzee ZIERIKZEE - Er is voor het eerst gespeeld met deel name van de jeugd tijdens de zomerschaakcompeti tie in het UVV-gebouw in Zierikzee. De jeugd (tot zestien jaar) was zelf met het verzoek gekomen om met het toernooi mee te mogen doen en vooral om hun krachten te kunnen meten met de senioren van de vereniging. „We hebben besloten het verde re verloop van het toernooi af te gelasten. Omdat Onderdak de meeste punten in poule 1 en poule 2 heeft verzameld roepen wij die uit als winnaar", deel de Ada van Tiggelhoven mee. Het was een grote teleurstel ling voor de organiserende korfbalvereniging All-Ready. Tbch, de beslissing om het toer nooi vroegtijdig af te blazen was een juiste beslissing. Nog geen half uur nadat iedereen in een sneltreinvaart naar huis of de kantine in was gevlucht kwamen de eerste lichtflitsen en de donderslagen aan de im mens donkere lucht. „Veilig heid gaat voor alles, het zou on verantwoord zijn om door te gaan. Trouwens, kijk eens hoe hard het nu regent", vertelt Anne-Marie van Goudoever. Definitief De toernooicommissie be staande uit Ada van Tiggelho ven, Anne-Marie van Goud oever, Esther Scherpenisse en Ben Schot trok zich terug voor spoedoverleg. Nog geen tien minuten later kwam Ada van Tiggelhoven met de medede ling dat het toernooi definitief ten einde was. „Het kan mor gen ook weer slecht weer zijn en dan zit je weer een hele dag in grote onzekerheid. We heb ben vandaag met spanning het weerbericht gevolgd en we wis ten dat het risico aanwezig was van een onweersbui. Het is jammer dat je zo'n leuk toer nooi op deze manier moet beëindigen". Het was voor de tweede keer in het tienjarig bestaan van het Wijkenkorfbaltoernooi dat slecht weer verhinderde om verder te spelen. Vijf jaar gele den werd een hele avond afge last, maar die wedstrijden zijn toen een paar dagen later als nog gespeeld. In de winnaars poule 1 en -poule 2 stonden nog gezamenlijk vier wedstrijden op het programma. In poule 1 stond Onderdak met zes pun ten uit drie wedstrijden al vast als finalist. Waterpoort kon met vijf punten uit vier wed strijden het sterke team van Onderdak niet meer inhalen. In poule 2 lagen de zaken wat anders. Zowel Egelantier (vier punten uit drie wedstrijden), The Simpsons (vijf punten uit drie wedstrijden) als AKA met vijf punten uit drie wedstrij den hadden allemaal nog de mogelijkheid om finalist te worden. Huidige stand „We stellen vanavond het ram penplan in werking. We kijken naar de huidige stand en die is dan winnaar. The Simpsons is in de andere poule de verlie zend finalist", aldus Ben Schot. In de verliespoules wordt het Dream Team als win naar aangewezen door acht punten te verzamelen in vier wedstrijden. Dansschool Kra* mer wordt uitgeroepen als de sportiefste ploeg van het toer nooi. De doelstelling van de korfbalvereniging All-Ready om via het Wijkenkorfbaltoer nooi iedereen kennis te laten maken met de korfbalsport was meer dan bereikt. „Het aantal inschrijvingen blijft achter op vorig jaar. Vooral de inschrijfformulieren van de scholen komen niet bin nen. Ik weet dat het vorig jaar ook op de laatste dagen aan kwam, maar nu is het wel heel erg kort dag", laat Anja Scheermeijer weten. We reke nen toch zeker weer op 1600 deelnemers. Vorig jaar liepen 1546 wandelaars mee en toen hadden wij grote concurrentie van de Europese voetbalkam pioenschappen in Zweden. Na tuurlijk komen de scholen wel aan de start. Alleen is het jam mer dat de inschrijvingen zo laat op gang komen. Dat bete kent voor ons nachtwerk in het weekend". Gezamenlijke intocht Maandag veertien juni aan staande gaat de 48e Zierikzeese Avondvierdaagse van start. Verdeeld over vier avonden kunnen de wandelaars weer óf zestig óf tweeëndertig kilome ter afleggen in en rond de mo- numentenstad. De gezamenlij ke intocht is zoals gebruikelijk op de laatste avond, donderdag 17 juni, vanaf de Lange Blok- weg naar het Havenplein. De vertrektijden op 14, 15, 16 en 17 juni vanaf Kraanplein/Haven park zijn telkens 18.45 uur. Naast de gebruikelijke trakta ties kunnen de groepen mee dingen naar het beeld van Braat. Wie de grootste groep inschrijft krijgt deze groeps- prijs. Er zal weer massaal wor den gekozen voor de acht kilo meter. Ook voor de vijftien ki lometer is belangstelling, maar dan meer voor individue le wandelaars. Het bestuur van de Zierikzeese Avondvierdaag se heeft ook dit jaar getracht om het parcours zoveel moge lijk autovrij te maken. Donder dagavond 17 juni vertrekt de stoet om 20.30 uur vanaf de Lange Blokweg voor de traditi onele kleurrijke intocht. In schrijven voor de Avondvier „Het was een ontzettend leuk toernooi en bovendien heeft een aantal deelnemers zich aangemeld als lid", vertelt Ada van Tiggelhoven terwijl het water met bakken uit de lucht valt. De prijsuitreiking en traditio nele verloting werd alsnog in de kantine gedaan. Maar om dat veel publiek en deelnemers al naar huis waren vertrokken beloofde de organisatie om de prijzen bij de winnaars thuis te bezorgen. Uitslagen winnaarspoule 1: De Winnaars - ZSC 2-2. Waterpoort 1 - Onderdak 0-2. Janvier - De Winnaars 1-1. ZSC Waterpoort 0-1. Onderdak - Janvier 2-1. De Winnaars - Waterpoort 0-2. ZSC - Onderdak 0-1. Waterpoort 1 - Janvier 0-0. Niet gespeeld: On derdak - De Winnaars en Jan vier - ZSC. Stand: 1. Onderdak 3-6. Waterpoort 4-5. De Win naars 3-2. Janvier 3-2. ZSC 3-1. Winnaarspoule 2: Egelantier - The Simpsons 0-3. AKA - Noordwelle 4-2. LOB - Egelan tier 1-2. The Simpsons - AKA 1- 1. Noordwelle - LOB 1-2. Ege lantier - AKA 3-1. The Simp sons Noordwelle 4-1. AKA - LOB 1-0. Niet gespeeld: Noord welle - Egelantier en LOB - The Simpsons. Stand: Ï.The Simp sons 3-5 (8-2). 2. AKA 3-5 (7-6) 3. Egelantier 3-4. Noordwelle 3-2. 5. LOB 3-2. Verliezerspoule 1: Deurzak kers - Flierefluiters 2-1. Dream Team - Dans. Kramer 3-1. Wa terpoort 2 - Deurzakkers 1-2. Flierefluiters - Dream Tfeam 2- 3. Dans. Kramer - Waterpoort 2 1-2. Deurzakkers - Dream Ifeam 3-5. Flierefluiters - Dans. Kra mer 2-0. Dream Tham - Water poort 2 2-0. Niét gespeeld: dans. Kramer - Deurzakkers en Waterpoort 2 - Flierefluiters. Stand: 1. Dream Tfeam 4-8. 2. Deurzakkers 3-4. 3. Fliereflui ters 3-2. 4. Waterpoort 2 3-2. 5. Dans. Kramer 3-0. Verliezerspoule 2: Skippyballs - Integratie 0-1. Egelantier 2 - de Springers 2-1. Benekluvers - Skippyballs 2-2. Integratie - Egelantier 1-0. De Springers - Benekluvers 11. Skippyballs - Egelantier 2 0-2. Integratie - De Springers 0-1. Egelantier 2 - Be nekluvers 0-0. Niet gespeeld: De Springers - Skippyballs en Benekluvers - Integratie. Stand: l.Egelantier 2 4-5-. 2. Skippyballs 3-3. 3. De Sprin gers 3-3. 4. Benekluvers 3-3. 5. Integratie 3-2. daagse kan op maandag veer tien juni nog vanaf 18.00 uur in dansschool Kramer. De te lo pen route op de verschillende dagen, en voor de diverse af standen, volgt hieronder. Maandag, 15 km: Zuidhaven poort, 's-Heer Lauwendorp, Straalweg, De Val, Provincia- leweg, Gouweveerse zeedijk, Nieuwendijk, Weg van de Bui tenlandse Pers, Baalpapenweg, Haneweg, Stelweg, Boterhoek- seweg, Nieuwe Noordijkseweg, Gouweveerseweg, Provinciale weg, Julianastraat, Zuidhaven poort, Oude Haven z.z., Haven park z.z., 't Vrije. 8 km: Zuidhavenpoort, Julia nastraat, Groene Weegje, Straalweg (ged.), Deltastraat, Lange Slikweg, Straalweg, Groene Weegje, Kleine Zelke- weg, Sas, Zille, Tunnel, Van Veenlaan, Tunnel, Schuurbe- que Boeijestraat, Dam, 't Vrije. Dinsdag, 15 km: Mol, Schuit haven, lange Nobelstraat, St. Anthoniesdam, Korte Nobel straat, Nobelpoort, linksaf voetpad Provinciale weg rich ting Haamstede, bij stoplich ten oversteken, Zandweg, Gasthuisdreef, Provinciale weg, Klerksweg, Boerenweg, Grevelingenpad, Grevelingen- straat, Scheldestraat, Zand- kreekstraat, Levenstrijdweg, Weldamseweg, Havenweg, Eer ste Weegje, Laan van Saint Hi- laire, Hoofdpoortstraat, Nieu we Haven, Nieuwe Bogerd- straat, Visstraat, Havenplein, 't Vrije. 8 km: Mol, Schuithaven, Lange Nobelstraat, Korte Nobel straat, vóór Nobelpoort links af over de Wandeling, Zuidwel- lebrug, Laan van Saint Hilaire, bij stoplichten oversteken, Pro vinciale weg, Zandweg, Gast huisdreef, Provinciale weg, Klerksweg, Boerenweg, Greve lingenpad, Grevelingenstraat, Scheldestraat, Weststraat, Poststraat, Appelmarkt, Ha venplein, 't Vrije. Woensdag, 15 km: Havenpark z.z., Oude Haven n.z., Noordha venpoort, Grachtweg, Cau- straat, Tunnel, fietspad rechts af naar boven, Rijksweg, Oude Polderdijk, Nieuwe weg, Zuid- dijk, Roterijdijk, Provinciale weg, Kadeweg, Emil Sand- strömweg, Koning Gustaaf- weg, Tunnel, Schuurbeque Boeyestraat, 't Vrije. SPIJKENISSE - Tijdens atle tiekwedstrijden op de kunst stofaccommodatie van atle tiekvereniging Spark in Spij- kenisse heeft Jan Hoek een persoonlijk record gelopen op de 1500 meter. Met een tweede plaats en een tijd van 4.06.4 minuten was Hoek zeer tevre- 'den. „1500 meter is niet echt mijn favoriete nummer. Tbch wil ik dit onderdeel blijven lopen om snelheid te behouden. Dit is vandaag goed gelukt", aldus Hoek uit Oude-Tbnge. Eddie Smit nam deel aan de 5000 me ter. Hij eindigde op een derde plaats met een tijd van 16.34.1 minuten. „Ik ben niet tevreden over deze tijd. Ik moet op de Nederlandse kampioenschap pen veteranen, zaterdag en zon dag, een beter resultaat neer kunnen zetten. B-junior Ramses Bekkenk startte op de 3000 meter steeple chase om puur te trainen. Als B-junior loop je normaal 2000 meter, maar voor de kwalifica tie-wedstrijden in Assen was het noodzakelijk om op deze afstand te starten. Bekkenk zette een fraai resultaat neer en met een tijd van 9.36.2 minuten bleef hij maar een tiende van een seconde verwijderd van het senioren-clubrecord bij Delta Sport. ZIERIKZEE - Rijwiel Toer Club Schouwen-Duiveland houdt op zondag 13 juni een toertocht. De Dammentocht gaat via de Grevelingendam over Goeree- Overflakkee naar de Brou- wersdam. Daarna richting Re- nesse, waar gepauzeerd wordt, vervolgens over de Storm vloedkering. Vanaf Noord- Beveland naar de Zeelandbrug wordt er naar het thuisfront gefietst, Den Hogen Blok in Zierikzee. De tocht is 150 kilo meter lang en er wordt vertrok ken om 8.30 uur vanaf Den Ho gen Blok in Zierikzee. AMSTERDAM - Bettine Vrie- sekoop is verdrongen van de eerste plaats op de Europese tafeltennisranglijst. Ze heeft de positie moeten afstaan aan Otilia Badescu uit Roemenië, die tijdens het WK in Göteborg de halve finales haalde. Vriese- koop is Europees gezien gezakt naar de vierde plaats en staat 21ste op de wereldranglijst. 8 km: Havenpark z.z., Oude Haven n.z., Noordhavenpoort, Grachtweg, Maltastraat, Kaer- semakerstraat, De Kanterlaan, Tunnel, fietspad rechtsaf naar boven, Rijksweg, Oude Polder dijk, Bettewaerdse weegje, Bettewaerdsedijk, Rijksweg, Tunnel, Zille, Scheepstimmer- dijk, Noordhavenpoort, Oude Haven z.z., Havenpark n.z., Vrijpoortje, 't Vrije. Donderdag, 15 km: 't Vrije, Grachtweg, Rotonde, Oude- weg, Heuvelsweg, Kakkers- weelweg, Schouwsedijk, Pro vinciale weg, Lange Blokweg, Nobelpoort, Korte Nobel straat, Watermolen, Verre- nieuwstraat, Melkmarkt, Mol, Havenplein, Havenpark z.z., Kraanplein, Havenpark n.z., Havenplein. 8 km: 't Vrije, Schuurbeque Boeyestrdat, tunneltje, Koning Gustaafweg, Emil Sandström- weg, Kadeweg, Hoeveweg, Schouwsedijk, Provinciale- weg, St. Joostweg, Zuiddijk, Provincialeweg, Heesterlust- weg, Donkereweg, Schouwse dijk, Provincialeweg, Lange Blokweg, Nobelpoort, Korte Nobelstraat, Watermolen, Ver- renieuwstraat, Melkmarkt, Mol, Havenplein, Havenpark z.z., Kraanplein, Havenpark n.z., Havenplein. ZIERIKZEE - Willem Meer dink heeft de eerste vis wedstrijd binnenwater gewon nen met een vangst van 465 gram forel. De eerste interne competitie wedstrijd bij het binnenwater van hengelsportvereniging Oosterschelde vond plaats aan het Kaaskenswater in Zierik zee. Van de dertig deelnemers wisten maar zeven sportvissers vis te vangen. Uitslag: 1. W. Meerdink 465 gram. 2. W. C. A. Dekker, 290 gram. 3. P. Lobbezoo, 245 gram. 4. K. van Dijke, 195 gram. 5. J. Jongejan, 155 gram. 6. H. Koo- man, 70 gram. 7. A. W. de Vlie ger, 60 gram. Er was dan ook een zeer en thousiaste opkomst van de jeugd. Ondanks dat er nog niet door een van hen werd gewon nen, zij speelden de eerste ron de allen tegen senioren, werd er vaak goed partij geleverd. Enige senioren konden alleen door hun meerdere ervaring en routine het hoofd boven water houden. Het was zelfs zo, dat Evert de Jonge duidelijk ster ker kwam te staan dan Kra mer, maar door gebrek aan wedstrijdervaring in het eindspel verloor. Het ziet er naar uit, dat dit toernooi voor Negentig deelnemers kwamen aan de start voor zowel paar den als pony's. Het 2800 meter lange crossparcours telde 21 hindernissen waaronder een waterinsprong. De tijd stond met 5.38 minuten vrij scherp. Harry van Doorn startte voor de eerste keer in de L-klasse en deed dat met succes. De dres suur was van mindere kwali teit, maar een redelijke uit gangsbasis. Bij de cross country reed hij zeer secuur en zonder enige hapering of hin- dernisfouten. Het tempo was iets te laag zodat een tijdsover- Atletiek Zaterdag 12- en zondag 13 juni houdt atletiekvereniging Delta Sport in samenwerking met de KNAU de Nederlandse kam pioenschappen veteranen-atle- tiek. De wedstrijden beginnen op beide dagen om 11.00 uur op sportpark Bannink in Zierik zee. De officiële opening vindt plaats op zaterdag om 12.20 uur door de burgemeester van Zie rikzee, mr. J. J. P. M. Assel- bergs. Voor programma zie dinsdag-editie. Surfen Windsurfvereniging Zuid West Zuiden houdt zaterdag 12 juni bij de Brouwersdam, ter hoog te van Port Zélande, een surf- wedstrijd. De Grevelingen-race behoort tot een drietal wed strijden die een onderdeel vormt van surf-marathon Tiga Delta Tbur. Zaterdag 19 juni is de tweede wedstrijd in Tholen en 26 juni vindt de Ronde van het Veerse Meer plaats. De start van De Grevelingen-race is om 11.00 uur. Tennis Zaterdag 12 juni wordt de fina le gespeeld van het Senioren tennistoernooi Bru-Tèn. Er wordt door D/E spelers zowel in enkel- als dubbelspel ge speeld. Zaterdag starten ook de club- kampioenschappen van tennis vereniging De Haene in Schud- debeur*. De finalewedstrijden worden gespeeld op vier juli De clubkampioenschappen van tennisvereniging Scharendijke starten op 12- en 13 juni. Op za terdag 19- en zondag 20 juni de jonge spelers zeer nuttig zal zijn. Uitslagen Jeroen v. d.' Wetering-J. Bom 0-1; Jacco Philippo-C. Polder man 0-1; Erik v. d. Wetering-J. Verduyn den Boer 0-1; Tim Ravia-De Jonge sr. 0-1; Johnny Pannekoek-M. Krijger 0-1; Ar jan Wijngaarden-A. Bandsma 0-1; Kim Philippo-Tbrwogt 0-1; Marnix den Boer-H. Bremer 0-1; Evert de Jonge-P. Kramer 0-1; S. Stoel-H. Baris 0-1. schrijding met acht strafpun- ten werd bestraft. Bonificatie De dressuurproef en cross country rit leverden hem 82 punten op. Door het afsluiten de springparcours foutloos rond te gaan belandde hij uit eindelijk op een zevende plaats tussen de dertig deelnemers in de L-klasse. Bovendien kreeg hij twee winstpunten als boni ficatie op het foutloos rijden van het cross-country gedeelte. worden de halve finales en de finales gespeeld op het ten nispark in Scharendijke. Voetbal Zaterdag 12 juni sluit voetbal vereniging WIK uit Kerkwerve het seizoen af. 's Morgens is er een voetbalinstuif voor de jeugd van 6 tot en met 15 jaar. WIK wil hiermee ook het jeugdvoetbal promoten en pro beren om via de instuif jeugd leden aan te trekken. De jeugd werkt de volgende onderdelen af: Penalty schieten, op een klein doeltje scoren, punten scoren op een groot bord, snel heidscircuit en een wedstrijd tussen de jeugd en hun ouders. In de middaguren wordt er door de senioren een voetvol leybaltoernooi gespeeld. Alle activiteiten vinden plaats op het sportpark De Vospit in Kerkwerve. Zeelandia houdt zaterdag 12 ju ni haar traditionele zaalvoet baltoernooi in sporthal Onder dak in Zierikzee. De wedstrij den starten om 10.00 uur en de laatste wedstrijd vindt plaats om 15.45 uur. Voetbalvereniging Duiveland houdt op het Oosterpark in Oosterland een toernooi voor D/E-pupillen en B-junioren. Aanvang 10.00 uur. Volleybal Volleybalclub LOB houdt za terdag 12 juni een beachvolley- baltoernooi op het Noord zeestrand bij Brouwersdam/ Scharendijke. Aan het toernooi nemen achtendertig teams deel. Aanvang wedstrijden 10.30 uur. De finale-wedstrijd vindt plaats om 16.30 uur. ZIERIKZEE - „Desnoods ga ik zelf met formulieren langs de deur als er niet meer inschrijvingen ko men", laat comitélid Anja Scheermeijer weten. De ongerustheid sluipt binnen bij het bestuur van de Zierikzeese Avondvierdaagse. Nog geen driehon derd aanmeldingen zijn er binnengekomen voor de 48e editie. Vier dagen voor het wandelevenement be gint Scheermeijer zich ongerust te maken. De wandelaars vertrekken op 14, 15. 16 en 17 juni om 18.45 uur vanaf het Kraanplein/Havenpark in Zierikzee. (Foto: Marijke Folkertsma). Dressuur, springen en cross-country OUD-BEIJERLAND - Harry van Doorn met Alanda van De Schouwse Ruiters is tijdens een Samen Ge stelde Wedstrijd van de Hoekse Ruiters in Oud- Beijerland op een zevende plaats geëindigd. ZIERIKZEE - Een aantal grote sportevenementen vindt dit weekend plaats op Schouwen-Duiveland. Delta Sport is zaterdag en zondag gastheer van de Nederlandse kampioenschappen veteranen-atletiek. Volleybalclub LOB houdt een groot Beachvolleybal- toernooi op het Noordzeestrand en daar vlakbij vin den surfwedstrijden plaats. Een zaalvoetbaltoer nooi in sporthal Onderdak en diverse afsluitevene- menten van regiovoetbalverenigingen moeten het publiek boeien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 11