Retro-invloeden spelen ook in badmode belangrijke rol Badkleding staat garant voor zomer boordevol zon- en zwemplezier Vrolijke tinten en Back to Basic hoofdthema's badmode Firstlady met op en top vrouwelijkheid Beach Life combineert comfort Brutaal en ongecompliceerd kenmerkende badmode Triumph Badmode Tweka vooral fris en vernieuwend Damesbadmode grijpt terug in de tijd k k NIEUWSBODE EXTRA ZIERIKZEE - De fabrikant van Lycra garens, Du Pont, geeft voor deze zomer vijf stijlrichtingen aan voor badmode en alles wat daar om heen en bij hoort of mee gecombineerd kan worden. Het gebied van de badmode is veel breder geworden dan het badpak en de bikini. Aangezien de consument van tegenwoor dig waar voor zijn geld wil, zoekt Du Pont het niet in meer, maar beter. Meer comfort behoort tot de kwaliteit van het leven en dat gaat ook op wat be treft badkleding. De thema's van de vijf stijl richtingen zijn Romantic me mories, Meditation, Passage to India, Poster graphics en Kitsch cocktail. De nostalgi sche sfeer van het poëzie album ligt ten grondslag aan het thema Ron\antic memories. Het wordt uitgewerkt in een vrouwelijke corsetteriebelij- ning. Rozen en andere bloem vormen, al of niet gecombi neerd met een romantische tekst, komen veelvuldig terug iri de schitterende prints. Deze zijn uitgevoerd in floral shades en bloemenkleuren, van rose, rood tot oranje en in verschil lende tonen blad- en mosgroen. Deze kleuren roepen een ro mantische sfeer op en men kan er lekker in wegdromen naar voorbije tijden. Sobere basics Het thema Meditation symbo liseert het leven in harmonie met de natuur. Dit thema wordt met name verwerkt in één- en tweedelige badpakken, die er door het gebruik van af wisselende dichte en transpa rante lycra's elegant uitzien. De belijning is strak en ingeto gen. In de dessinering in aarde- tonen komen steeds aarde-, water- en bladmotieven terug en sobere basics als steenrood, okergeel, inktblauw en flesse- groen. Deze sobere basics ko men ook terug in het kleuren beeld van het Passage to India- thema. Ze worden hierin ge combineerd met Oosterse kleu- renpracfc£. Het is een vereniging van de belevingswereld van een luxe cruiseschip uit de jaren twintig en de sfeer van de exotische reisbestemming. Zij worden aangevuld met spaghettiband- jes, lovertjes en hoogglanzende en transparante materialen. Passage to India is een elegante vrouwelijke stijl waarin gla mour en glitter de boventonen voeren. Het lichaam is er niet alleen om gezien te worden maar ook om gelezen te worden. Aldus is de achterliggende gedachte van het thema Poster graphics, waarin het lichaam als commu nicatiemedium dienst doet. De badkleding is bedrukt met fo tocollages, letters en cijfers, die omgeven en doorkruist zijn door abstracte kleurblokken, lijnen en strepen. Het thema kenmerkt zich daarnaast door nauwsluitende sportieve vor men met accentuerende naden en stiksels, waarbij gewerkt is met verschillende over elkaar heenvallende laagjes. Poster graphics geeft een sportieve look voor hen die actief willen zijn. Suikerzoet Voor diegenen die altijd het zonnetje in het water zien schij nen is er Kitsch cocktail. Dit is een suikerzoet, humoristisch thema met felle fruit- en bloe- menprints, BB-ruitjes en vari anten daarop. Het thema is een vrolijke men gelmoes van tops met halter- lijn, Copacabanarokjes (wijd, los of aan het badpak vast), beugels, bustelijnen, hoge slips met plastic ceintuurs en hot pants. Als accessoires worden veters en ruches gebruikt, uit gevoerd in plastic brights, vro lijke en felle kleuren en neon- accenten. Het is een duidelijk thema voor de jeugdigen die gezien willen worden. ZIERIKZEE - In de nieuwe badmodecollectie van Firstlady komen de nieuwe stijlrichtingen van deze zomer duidelijk tot uitdrukking. Ten eerste is er de vrolijke, kleurrijke richting met veel bloemdessins. Daarnaast is er de richting die neigt naar Back to Basic, met eenvoudige dessins en uitwerkingen. De vrolijke bontgekleurde des sins zijn veelal geïnspireerd op impressies van veldbloemen. De kleuren zijn &aarbij helder en sprankelend, of juist combi naties van pastel en aquarel. Maar ook warme tonen zijn in de collectie te vinden. Bij alle kleurrijke dessins vindt men tekeningen, gebaseerd op bloe men. Een complete jeugdige serie in jeans maakt deel uit van de Back to Basic-stijl. In badpak ken, bikini's en leggings wordt denim gecombineerd met bloemdessins. Bovendien zijn er mogelijkheden te over om naar eigen inzicht te combine ren.' Want iedereen draagt toch immers de mode die zij zelf uit kiest? Firstlady schenkt ook dit bad seizoen weer aandacht aan gro ter cupmaten. Er is voor de gro tere cups een ruime keus in mo dieuze badkleding, dat geldt overigens even goed voor bad pakken en bikini's met beugel, hetgeen een wel zeer duidelijke modetrend is. Opvallend is het grote aanbod aan accessoires in de badcollec- tie. Naast de al bekende leg ging en wielerbroek zijn er nog veel meer nieuwe combinaties met badkleding mogelijk. Voorbeelden hiervan zijn com binaties met driekwart- broeken, piratenbroeken en culotte-jurkjes. Uiteraard met dessins die prachtig op elkaar afgestemd'zijn, zodat de bad mode niet alleen op het strand gedragen hoeft te worden. ZIERIKZEE - Beach Life heeft een collectie hadmode voorde vrouw ontwikkeld, die graag comfor tabele badkleding draagt waarin zij zich op en top vrouw voelt. Florale dessins en rijke prints, maar ook geraffineerde modellering geven de collectie een uitstraling van allure met een speelse knipoog. Naast de felle kleuren die dit jaar overheersen komen we bij Beach Life ook donkere prints tegen. Voor de wat oudere vrouw is er Cristal Beach. De ontwerpen uit deze serie zijn iets niinder hoog opgesneden en voorzien van wat rijkere prints. Voor de man heeft Beach Life opval lend geprinte zwembroeken en shorts. A Wilde dessins Afkledende en figuuronder steunende ontwerpen kenmer ken de Madame-collectie van Triumph. Knappe draperingen en ruches zorgen, evenals ge raffineerde inzetten van smo- kwerk en Uitgewerkte cups, voor een mooi decolleté en een voordelig silhouette. Wilde dessins in een bonte mengel moes bijeengebracht bepalen de jeugdige frisse kleurimpres sies. De dessins in aquareltin- ten doen daarentegen elegant dame-achtig aan. Onderwer pen uit de natuur, zoals vruch ten, kiezelstenen of bladeren, vormen hierin het hoofdthema.' De luxe Scarabee- serie is opge bouwd uit waardevolle jacu- ards, satijnen stoffen, kant, ve lours en paillettenstof. Deze collectie valt met name op door een aantal interessante styling- details. In de elegante Versace- look springen met name de fantasierijk uitgebeelde zee vruchten eruit. Daarnaast valt echter ook het motief van de bonte harlekijn op. De collectie badkleding voor de jongeren van Triumph wordt gekenmerkt door koele sportiviteit in brutale, agres sieve kleuren en dessins. Hier in is gebruik gemaakt van op vallende kleuren zoals violet, rood, turquois, oranje, groen of geel, die fel oplichten. Voor de Allerjongste een zeer moderne en kleurrijke variatie op het thema Minnre Mouse ontwik keld. En ook de Zomer is een thema binnen de zogenaamde Bee Dccs-collectie voor de jon geren. Deze wordt bijvoor beeld aangebracht als grappig dessin op zwempakken. Het wordt dus een vrolijke zomer. gende kwaliteiten blijven voor de mannen belangrijk. Naast de 'lange' shorts is er dit jaar weer meer vraag naar lycra zwemslips, ook in een rechte shortvorm voor de jonge ge bruiker. Disney-prints Ook voor de jeugdige bad gasten is er volop keus wat be treft de badkleding. De aller kleinsten dragen losse slips met ruches, strikjes of bedrukt met felle kleuren. De wat oude re meisjes komen We aan het strand tegen in badpakken. Naast de felle kleuren bestaat er een groot aanbod van zoge naamde Disney-prints. De kin deren kunnen dus op het strand hun eigen stripverhaal maken. Voor de teenergroep zijn er in de kleine damesma- ten ook badkleding met beu gelverwerking. De één- en tweedelige badpakken zijn veelal uitgewerkt in katoen/ly cra. Net zoals voor de heren zijn er ook voor de jongens vele ver schillende bermuda's verkrijg baar. De jeans-optiek is echter bij de jeugdige mannen favo riet. Maar ook naar de lycra zwemslips wordt door de jon gens weer gevraagd. Een bij zondere combinatie voor de mannelijke tieners vormt het dragen van lycra cycling ber muda's die met katoenen shorts gedragen Worden. De opmars van de bikini is niet meer te stuiten. Dit jaar is het tweedelig badkostuum in vele verschillende dessins verkrijgbaar, waarbij felle kleuren en bloemen de boventoon voeren. (Foto: Tweka bv). ZIERIKZEE - De nieuwe collectie van Tweka ken merkt zich door drie materiaallijnen: Finishing Touch, Tactel en Transparancy. Bij de modellen is veel gewerkt met modellen en harde cups, hetgeen in het jonge segment een ondeugend en sportief karak ter geeft. Finishing Touch omvat een tweetal materialen met een uit dagende, glanzende en leerach tige uitstraling. Daarnaast be hoort ook een jeans-stof in ly cra tot deze lijn; zowel de klas sieke stof als de stone-washed. De klassieke jeans-stof is ook gebruikt in de kindercollectie. In de dames- en herencollectie zijn naast de stone-washed ook plastic shine en skin patterns toegepast. Het vertrouwde Tactel van Tweka is vernieuwd. De kwali teit van de zogenaamde High Tech Micro is aanmerkelijk zachter geworden, maar de ei genschappen, snel drogend en ademend, zijn hierdoor niet minder geworden. Het roman tisch, wat ondeugende mate riaal, kenmerkt Transparancy. Kant, voile en netwerk horen in deze materiaallijn thuis. Het U-beugeltje wordt bij de badkleding van Tweka veel vuldig toegepast. Dit is vooral apart in de broekjes van biki ni's. De damescollectie wordt gecompleteerd met broekrok jes, strapless broekpakjes, pi ratenbroeken, shorts, voile pa- reo's en lange voile rokken. Voor de heren variëren de mo dellen van supertanga tot spor tieve short. Voor de kinderen zijn overwegend helder getinte kleurstellingen toegepast. ZIERIKZEE - Volgens Triumph is de badmode van 1993 te mooi om mee onder water te verdwijnen. Nog nooit was er zo'n groot aanbod van badpakken en bi kini's als dit seizoen. En nog nooit was er zo'n sorte ring aan opvallende en grappige stylingdetails. Het decolleté staat daarbij telkens in het middelpunt van de belangstelling, hetgeen ook bij Triumph geaccentueerd wordt door de fantasierijke beugel- verwerking en de verschillende cups en corsage optiek. De kleuren komen alle zeer krachtig uit. Bijzonder is de colour-blocking a la Mondri aan, die bij jonge, opgewekte motieven hoort, evenals stip pen, strepen, graffiti en co mics. Deze worden brutaal en ongecompliceerd met elkaar gecombineerd. Ook de Versace- look is vertegenwoordigd in de collectie. Bont gemêleerde des sins worden hierin veelvuldig met zwart-witte schaakbord motieven gemengd. Extravagantie De keuze van de stoffen va rieert van ragfijne twintig de nier kwaliteit voor de nauwsluitende ontwerpen, via katoen/lycra en froissée- crinkle, tot het hoogwaardige velours. Daarnaast zijn ook in het oog springende textiels als gaas, net of glanzende lakstof verwerkt. De strandmode die over het geheel genomen steeds belangrijker wordt, is steeds aangepast aan de badmode. Naast de vertrouwde badman tels zijn ook jurken, leggings, wielerbroeken, blouses, T- shirts, shorts en bermuda's in de collectie opgenomen. 4 ZIERIKZEE - Nu we langzaam naar de langste dag toegaan worden de zomerkriebels steeds moeilijker te weerstaan. Zeker wanneer de zon zich zo vaak laat zien als dit voorjaar het geval is. Slechts de lage tem peratuur van het water weerhield velen ervan om de weekeinden geheel aan de zonnige kusten van Ne derland door te brengen. Maar nu het ook in het zee water aangenaam verpozen wordt kan iedereen zich opmaken voor een lange hete zomer. Maar wat krij gen we dit jaar allemaal te zien op de stranden. Boventoon Opvallend bij de damesbadmo de van het komende seizoen is de veelvuldige verwerking van beugels, balijnen en voorge vormde cups. Ook accentueren de stiksels, overslagvormen en draperieën zijn belangrijk. Ge dessineerde stoffen voeren de boventoon en zijn mooier dan ooit. Maar zoals steeds het ge val is wanneer een trend gaat overheersen, zal er deze zomer ook vraag zijn naar baditems uit uni lycra in modieuze tin ten. Trendy in de actuele bad mode zijn de comfortabele bre de schouderbanden. Modieus bekeken vallen de Trend-modellen binnen de gro te Happy-days badcollectie het meest op. Of het nu gaat om materiaal, de dessins of de sty ling. Extravagantie en opval lendheid voeren de boventoon. Net en gaas bewerkstelligen daarbij een transparant effect. Daarnaast zorgen lak en zilver folie voor glans in het geheel. De;mannelijke badgasten vra- -gen het meeste naar shorts in een lengte van ongeveer veertig centimeter. De shorts zijn in ve le verschillende dessins ver krijgbaar. We komen onder meer batik-, patchwork-, klas sieke ruit- en streepdessins te gen op de stranden. De sneldro- Bij Triumph komt het marine-motief veelvuldig in de ontwerpen terug. (Foto: Triumph Internatonal bv). Afgezien van de zon en de daar bij behorende temperaturen, draagt nieuwe en op de actuali teit toegesneden badkleding bij aan de zomerpret. Uiter aard verwerken de fabrikanten van badmode alle internatio nale tendensen in hun nieuw ste collecties. Voor de dames is en blijft het badpak mode-item nummer één, maar uit de ver kopen blijkt dat de opmars van de bikini niet meer te stuiten is. Daarnaast spelen accessoi res een veel belangrijker rol, 4.combinaties met bo en sport mode ander- worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 4