Arianne Hanse behaalt met Sunny sierlijk de twee winstpunten voor de menklasse Z "^fÉL Tweehonderd deelnemers bij tiende Wijkenkorfbaltoernooi 18 holes-golfcourse Grevelingenhout in trek Concours Hippique in Bruinisse trekt veel deelnemers en publiek Op sportpark Bannink in Zierikzee Tennis toernooi Bruinisse MAANDAG 7 JUNI 1993 NR 25369 9 BRUINISSE - ,,Ik weet hoe die pony reageert. Hij gehoorzaamt slecht als hij halt moet houden. Ik kan dit niet door de vingers zien want dat trekt door heel de proef heen", oordeelt jurylid Bram Wattel uit Vrouwen polder over Sunny die zojuist in de menklasse M met de 23-jarige amazone Arianne Hanse de tweede proef aflegde. Sunny heeft vroeger nu eenmaal die naam van ongehoorzaamheid opgebouwd en dat blijft hem achtervolgen ondanks zijn verwoede verbeteringen", reageerde Hanse op de uitspraak van het jurylid. On danks dat Sunny moeilijk kan stilstaan verdiende Arianne Hanse toch twee winstpunten tijdens het Con cours Hippique in Bruinisse en mag na drie jaar afwezigheid weer terug naar de Z-klasse. ip mm Arianne Hanse uit Kerkwerve mag met de 17-jarige hengst Sunny in de Z-klasse gaan rijden. (Foto: Marijke Folkertsma). ,,Dat verraste mij nog het meest. Ik wist niet dat ik nog twee punten nodig had. Leuk voor Sunny dat hij weer in de Z-klasse mag gaan rijden. Hij heeft er plezier in ondanks dat hij zeventien jaar oud is. Als hij een hele winter op stal heeft gestaan, en hij mag weer de wei in, dan is het net een veu len, zo~Blij is "Hij", vertélt Ari anne Hanse nadat zij succesvol de tweede menproef had afge legd. Drie jaar geleden begon Hanse met Sunny in de men klasse te rijden. Daarvoor had haar broer Peter met Sunny al in de Z-klasse gereden, maar deze stopte en Arianne vond het wel leuk om ook in de men- dressuur te gaan rijden. ,,Mijn broer reed altijd vlekkeloos met Sunny en zijn show wag en. Sunny is hierdoor zeer ervaren, hij is vitaalen kan het werk ge makkelijk aan. Alleen hij wil altijd graag lopen en dan moet je alle rust in hem brengen, an ders draaft hij maar door", al dus Hanse die afs één van de weinige vrouwen "in de mén- dressuur uitkwam op het Con cours Hippique in Bruinisse. Stilstaan Sierlijk reed Hanse met Sunny en de showwagen over het afge zette parcours. In ruim tien mi nuten werkte zij de zware dres- suurproef af. Van een uit gestrekte draf naar een ar- beidsdraf moest Sunny vier se conden stiltaan. Een paar stap pen achteruit en vervolgens een draf met meer verzamelin gen behoorden tot de proef. Daarnaast was afwenden met de teugels, soms in één hand en daarna weer "mét twee handen, niet de moeilijkste opgave voor Hanse. Juist bij het stilstaan had Sun ny problemen en de uitgestrek te draf kwam er niet helemaal uit. ,,Het is een brave pony, hij loopt rustig, maar in de proef moest hij vier keer halt houden en daar heeft hij moeite mee, Qua geheel ziet het er aardig uit en daarom verdient zij 120 punten", aldus jurylid Wattel. Voor Hanse was de verdiende punt juist voldoende om te pro moveren naar de Z-klasse. ,,Ik train vijf keer per week met Sunny, we hebben er allebei plezier in en dan is dit een leu ke beloning", lachte de directie-secretaresse. Prestatie De Landelijke Rijvereniging De Schouwse Ruiters kon het zaterdag op het Hippisch Cen trum De Grevelingen in Brui nisse niet beter treffen. Het terrein lag er schitterend bij, een zon die scheen en ruim 450 starts zorgden ervoor dat het jaarlijkse Concours Hippique weer een succes was. ,,We lopen maar tien minuten achter op het schema en dat is een voor treffelijke prestatie van de vijftig medewerkers", laat voorzitter Theo Ketting van De Schouwse Ruiters weten. ,,We hadden vorig jaar wel 540 starts, maar in Houten is er ook een wedstrijd en daardoor blijven de deelnemers uit Zuid- Holland weg. Jammer dat dit soort wedstrijden niet lande lijk is gecoördineerd want op deze manier beconcurreer je el kaar onnodig", aldus Ketting. De vele na-inschrijvingen be zorgden de organisatoren nog veel werk vlak voor de wed strijd. „Door de grote last mi nute inschrijving is dat voor ons organisatorisch een ramp. Je moet meer velden uitzetten en op de rekenkamer moeten alle zeilen worden bij gezet om iedereen in de juiste catego rieën te laten starten", vertelt Co Quartel van De Schouwse Ruiters. Prestaties De voortreffelijke organisatie op de verschillende dressuur- velden en bij het springpar- cours zorgde ervoor dat de wedstrijden zonder incidenten verliepen. Zelfs het Rode Kruis, met vier mensen aanwe zig, moest maar twee keer in actie komen voor kleine schaafwonden. De verschillen de onderdelen trokken veel pu bliek en dat maakte de sfeer op en rond de velden tot een ge slaagd Concdurs Hippique. Grote deelname Naast de grote deelnamfc...van- uit Zeeland, Brabant en Zuid- Holland waren er ook opmer kelijke prestaties van de eilan- delijke combinaties. In de dres suur L-klasse kwam Ingerli Vroon (Westelijk Schouwen) met Fedor tot twee keer winst punten. Met 120 en 125 punten behaalde zij een vijfde plaats. De Schouwse Ruiter combina tie Carla Bal met Rapsody liet goed werk zien in deze klasse met 121 en 118 punten. Rudy Jongman met Faro (Westelijk Schouwen) behaalde zijn tradi tionele winstpunt met een sco re van 120 punten. Ook in de moeilijke M-klasse lieten de Schouwen-Duivelandse combi naties zien dat de dres- suursport groeit en bloeit. Zo wel Arianne Hanse met Gent leman als Gerard de Ruiter met Eugenie K (beiden Schouwse Ruiters) lieten aan sprekende proeven zien die dikke winstpunten oplever den. 128 punten en een tweede plaats voor Hanse, 126 punten met een derde prijs voor De Ruiter. De beste dressuurpoef bij de pony's kwam op naam van Ra chel van Nieuwenhuyze, lid van de organiserende vereni ging De Schouwse Ruiters. In de eerste proef scoorde zij 126 punten met Sunshine en be haalde daarmee de eerste prijs. In de tweede proef realiseerde zij 124 punten en een vierde plaats. Ook Frouke Kneepkens met Vanity kwam tot een winstpunt in de eerste en twee de proef. 123 punten (5e prijs) en 124 punten (3e prijs) was een goede prestatie. Marieke Heij- boer verzamelde 123 punten en een vierde plaats. Haar clubge note Saskia der Weduwen be haalde net een winstpunt met Robin door 120 punten te sco ren. De eer van Westelijk Schouwen werd goed verde digd door Mariska Slager met Thra (11- en 120 punten). Springen In de springring wordt langza merhand gebruikelijk dat Kim en Marieke Heijboer opper machtig zijn bij de pony's. Tbt verrassing was het de jongste Heijboer, Kim, die met veel lef door de piste sprong en de ster ke pony Maja foutloos rond bracht en de eerste prijs in de C-categorie mocht ophalen. In de categorie D/E was het Ma rieke Heijboer met Surprise, ondanks een vallend balkje, die de eerste prijs in de wacht sleepte. Bij de Z-pony's behaal de Leonie Klompe met Nandor een vierde plaats. Leden van De Schouwse Ruiter waren ook succesvol bij de B-paarden. Gerard de Ruiter ging foutloos over de hindernissen met Euge nie K. Met mooie stijlcijfers won hij de wedstrijd. Corry Krabbe toonde met Gargar aan dat zij goed overweg kan in het springparcours. Foutloos en een vierde prijs was haar deel. Bij de L-paarden bleek Rudy Jonkman niet in vorm. „We gaan de zaak eerst eens goed op de rails zetten in een lagere klasse", oordeelde hij zijn slechte prestatie. In de midden klasse kwam Stef Nelisse met Desiree, tussen de geduchte concurrentie, foutloos het par cours rond en in de barrage werd hij vierde. Uitslagen Concours Hippique in Bruinisse. Dressuur Z1 po ny's: 1. Aline Baas, Chery, Oranjer. W. 182 punten; 2. Mo nique Verschure, Rainbow, Zuid-Bev. 178. Dressuur Z2 paarden: 1. Jolan- da de Hoop, Cornelis, Schierui- ters 193; 2. Irma v. d. Wal, Gustafson, Sasruiters 192. Dressuur M+ paarden: 1. Noud Loos, Fleur, Paardebloem 136; 2. Anneke Phernanbucq, Flori- ant, Weelruiters 127; 3. Anne- miek Buys, Forever, Flakkee 125. Dressuur M2 pony's: 1. Eva Koedoot, Rocket, Oranjer. W. 124. Dressuur Ml pony's: 1. Corina Zoetwey, Look o. Kim, Zuid- Bev. 128; 2. Hadda Ait Oud- kim, Ibn Gaisha, Zuid-Bev. 125; 3. Rianne Wondergem, Dora, Gouwe Reyers 123. Dressuur Ml paarden: 1. Peter de Kam, Deny, Oranjezon 129; 2. Arianne Hanse, Gentleman, Schouwse Ruiters 128; 3. Ge rard de Ruiter, Eugenie K, Schouwse Ruiters 126. Dressuur L2 paarden: 1. Ina Nijsse, Fellow, Zuid-bev. 130; 2. Joke Nijsse, Hurricane, Zuid- Bev. 129; 3. Ingrid Sonneveld, Burina, Bergse Bos 125. Dressuur L2 pony's: 1. Rachel de Vries, Manolito, po. Oranje zon 124; 2. Jacqueline Walra ven, Admiraal, po. Oranjezon 121. Dressuur LI paarden: 1. San dra Kok, D-Day, Oranjever. W. 124; 2. P. Braaymans, Favona, Oranjer. W. 122; 3. Marcelle de Kam, Beauson, Oranjezon 121. Dressuur LI pony's: 1. Cora v. Sliedrecht, Galaxy, Paarde bloem 131; 2. Carola v. d. Slik- ke, Patty, Eendrachtr. 125; 3. Mariska Schot, Grandioso, Zuid-Bev. 123. Dressuur LI paarden: 1. Luc Savat, Hercules, Zwinruiters 128; 2. Sonja de Wilde, Goya, Zuid-Bev. 127; 3. Tirza Pieters, Zalinka, Zwinruiters 126. Dressuur B pony's: 1. Rachel v. Nieuwenhuyze, Sun Shine, Schouwse Ruiters 126; 2. Diana Rohde, Nancy, Graeve Jan 126; 3. Marlies Nijsse, Sjors, Weel- ruiters 125; 4. Marieke Heij boer, Surprise, Schouwse Rui ters 123; 5. Frouke Kneepkens, Vanity, Schouwse Ruiters 123. Dressuur B paarden: 1. Sonja Dekker, Gerina, Gouwe Reyers 127; 2. Sibylle Burm, Elegant, Hulst 124; 3. Yvonne Wouterse,- Chester, Paardebloem 122. Dressuur LI pony's: 1. Christi- aan v. d. Plasse, Silver Shadow, Zuid-Bev. 131; 2. Petra Kopp, Riona, Graeve Jan 124. Dressuur L2 paarden: 1. Eve lien v. Gelder, Ghylaine, Oud Beyerland 126; 2. Tinus Louws, Emigrant, Gouwe Reyers 120. Dressuur B paarden: 1. Marion Tollenaar, Dinonah, Oranjever. A. 134. Mennen enkel- en dubbelspan nen: 1. Henk Palmers, Rocky L- -50, Oranjezon 122. 1. Kees Pro voost, Enna, M-52, Oranjezon 121; 2. Arianne Hanse, Sunny, M-52, Schouwse Ruiters 120. 1. Aad v d. Graaf, Berg/Buth, M- 52a, Voornse R. 118. 1. Bram v. d. Graaf Ivar/Igor, B-48a, Schouwse Ruiters 117. 1. Peter de Kam, Deny, Z-54, Oranjezon 128. Uitslagen combinaties Schou- wën-Duiveland dressuurproe- ven. Klasse B: Miranda Dickhoff, Edrey, Wester Schouwen 118 en 115 punten; Petra Zanddijk, Esprit, Wester Schouwen 114 en 112. Klasse LI: Corrie Krabbe, Gar gar, Schouwse Ruiters 116; Liesbeth Hanse, Fiësta, Schouwse Ruiters 112; Nel Hanse, Fiësta, Schouwse Rui ters 118; Annemiek Klompe, Galaxy, Schouwse Ruiters 109. Klasse L2: Mary Jongman, Gi- tan, Westerschouwen 110 en 118; Ingerli Vroon, Fedor, Wes terschouwen 120 en 125; Carla den Boer, Emir, PPCSD 115 en 115; Carla Bal, Rapsody, Schouwse Ruiters 121 en 118; Rudy Jongman, Faro, Wester schouwen 120; Elly Provoost, Gambit, PPCSD 108. Klasse Ml: Arianne Hanse, Gentleman, Schouwse Ruiters 128; Gerard de Ruiter, Eugenie, SchouWse Ruiters 126; Mar- greet v. d. Weele, Desiree, Wes terschouwen 112. Z klasse: Andrea Ptonk, Archi bald, Renesse 162 en 169. Pony's Klasse B: Rachel v. Nieuwenhuyze, Sunshine, Schouwse Ruiters 126 en 124; Leonard den Boer, Fellow, Schouwse Ruiters 108; Saskia der Weduwen, Robin, Schouw se Ruiters 105 en- 120; Frouke Kneepkens, Vanity, Schouwse Ruiters 123- en 124; Marieke Heyboer, Surprise, Schouwse Ruiters 123; Mariska Slager, Thra, Westerschouwen 123. Klasse LI: Kim Heyboer, Maja, Schouwse Ruiters 103. Klasse L2: Rianne Struyk, Pas cal, Schouwse Ruiters 113; Leo nie Klompe, Nandor, Schouwse Ruiters 115. ZIERIKZEE - Korfbalvereniging All-Ready kan in haar tiende editie van het Wijkenkorfbaltoernooi weer rekenen op grote belangstelling. De toernooicom- missie Ada van Tiggelhoven, Anne-Marie van Goudoever, Esther Scherpenisse en Ben Schot heeft in totaal twintig ploegen aangemeld gekregen. Voor het jubi- leumtoernooi op dinsdag 8 juni en donderdag 10 juni kan de grote deelname een extra dimensie geven aan de wedstrijdsfeer op sportpark Bannink in Zierikzee. De toernooicommissie heeft ook dit jaar een speciaal wed strijdreglement opgesteld zo dat niet geoefende korfballers volledig aan hun trekken ko men. In ieder team mogen maar twee geoefende korfbal- ler/sters mee spelen en daar wordt onder verstaan iemand die regelmatig traint en in competitieverband speelt. Voor de rest moet het team be staan uit mensen die de korf balsport niet regelmatig beoe fenen. Entourage Afgelopen jaren., is gebleken dat vooral de samenhorigheid onder de ploegen enorm bij draagt tot het succes van het toernooi. De samenstelling van sommige ploegen, familie teams, stratenteams, bedrij- venteams en oud-korfballers, geeft een enorme entourage en gezelligheid op Bannink. De winnaar van vorig jaar, ZSC uit Scharendijke, is ook weer van de partij en de finalist van vorig jaar, Noordwelle is al ve le jaren deelnemer. De finale was vorig jaar ontzettend span nend want in de schemering werd er een eindstand van 3-3 behaald. Strafballen zorgden ervoor dat ZSC de prijs in ont vangst mocht nemen. Tweehonderd korfballers ver deeld over twintig ploegen zijn via loting weer verdeeld in vier poules. Dinsdag wordt er in poule gespeeld en donderdag vinden de finale-wedstrijden plaats. Wethouder D. van der Wekken reikt donderdag om 22.00 uur de prijzen uit. Programma dinsdag 8 juni: poule 1, veld 1: 19.00 uur: De Winnaars - Egelantier 1. 19.17 uur: Skippyballs - De Deurzak kers. 19.34 uur: Integratie - De Winnaars. 19.51 uur: Egelantier 1 - Skippyballs. 20.08 uur: De Deurzakkers - Integratie. 20.25 uur: De Winnaars - Skippy balls. 20.42 uur: Egelantier 1 - De Deurzakkers. 20.59 uur: Skippyballs - Integratie. 21.16 uur: De Deurzakkers - De Win naars. 21.33 uur Integratie - Egelantier 1. Poule 2, veld 2: 19.00 uur: de Flierefluiters - ZSC. 19.17 uur: Dansschool Janvier - The Simpsons. 19.34 uur: Egelan tier 2 - De Flierefluiters. 19.51 uur: ZSC - Dansschool Janvier. 20.08 uur: The Simpsons - Ege lantier 2. 20.25 uur: De Fliere fluiters - Dansschool Janvier. 20.42 uur: ZSC - The Simpsons. 20.59 uur: Dansschool Janvier - Egelantier 2. 21.16 uur: The Simpsons - De Flierefluiters. 21.33 uur: Egelantier 2 - ZSC. Poule 3, veld 3: 19.00 uur: Dream Team - Waterpoort 1. 19.17 uur: AKA - De Springers. 19.34 uur: Dansschool Kramer- Dream Tfeam. 19.51 uur: Water poort 1 - AKA. 20.08 uur: De Springers - Dansschool Kra mer. 20.25 uur: Dream Tfeam - AKA. 20.42 uur: Waterpoort 1 - De Springers. 20.59 uur: AKA Dansschool Kramer. 21.16 uur: De Springers - Dream Tfeam. 21.33 uur Dansschool Kramer - Waterpoort 1. Poule 4, veld 4: 19.00 uur VC LOB - Benekluivers. 19.17 uur: Onderdak - Noordwelle 19.34 uur: Waterpoort 2 - VC LOB. 19.51 uur: Benekluivers - On derdak. 20.08 uur: Noordwelle - Waterpoort 2. 20.25 uur: VC LOB - Onderdak. 20.42 uur: Be nekluivers - Noordwelle 20.59 uur: Onderdak - Waterpoort 2, 21.16 uur: Noordwelle - VC LOB. 21.33 uur: Waterpoort 2 Benekluivers. DEN BOSCH - Den Bosch en Hans van der Pluym hopen in de nacompetitie op een stunt van het na twee wedstrijden al uitgeschakelde De Graafschap tegen NAC. Na de gemakkelij ke, maar veel te „zuinige" winst (4-1) van Den Bosch op De Graafschap, is dat een hoop waar weinig leven in zit. BRUINISSE - Tennisvereni ging Bru-Tèn in Bruinisse start vandaag, maandag 7 jijni, met het Senioren tennistoer nooi op het tennispark in Brui nisse. Honderdvijftien deelnemers hebben zich aangemeld voor het enkel- en dubbelspel in de E- en D2-klasse. Er wordt zowel overdag als in de avonduren ge speeld en de finale vindt plaats op zaterdag 12 juni. De nationale jeugdkampioenschappen werden gespeeld op de 18-holes golfcourse van Golfclub Grevelingenhout in Bruinisse. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Sedert de Nederlandse Golf Federatie aan golfclub Grevelingenhout in Bruinisse de A- status heeft verleend, worden verschillende nationale wedstrijden gehouden op de 18-holes golfcourse. Nadat onlangs de nationale damestop de Golfclub Greve lingenhout bezocht voor de zomerwedstrijden en de Tfea- cher's Scramble competitie werd afgewerkt was het afge lopen week de beurt aan de jeugd. De nationale jeugdspe lers werkten een halve finale en een finale in de nationale A-jeugdcompetitie af. Veertig spelers van tien golf- verenigingen uit Nederland streden eerst om een plaats in de finale. Uitstekend weer begeleidde de flights in de ochtend, hoe wel een stevige wind op de uitdagende baan van Greve lingenhout duidelijk van in vloed was op de scores. Vooral de nauwe elfde hole gaf menige speler problemen. Ook bij de fameuze twaalfde hole zagen sommige spelers hun bal in het water verdwij nen. De teams van Tbxandria en Aleerderhout behaalden de beste score, waardoor deze spelers in de middaguren in de finale tegen elkaar uit kwamen. Jan van Groningen, René van Groningen en Pe pijn van der Meulen wonnen hun partijen voor golfclub Tbxandria. Tjalling Fokkens van golfclub Almeerderhout won ook een partij maar dat was te weining voor de eind overwinning. Het team van Tbxandria werd uiteindelijk Nederlands kampioen van de A-jeugdcompetitie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9