Verovering Nieuwsbode Trofee troostprijs voor Zierikzee Goede vangst op Nationale Hengeldag Wim Goudzwaard snel op circuit in Assen Eilandelijke voetballers bij elkaar in Brouwershaven Zierikzee laat zich niet verrassen door stug DFS Bruse Boys op de fiets Rob de Bruin en Jaceline Verwest kampioen Bowling Renesse Nieuwe speler Zonnemaire Dreischor laat het afweten 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE punten van Leo Burgers, Ha rold van de Berge, Jacob van de Berge, Tonny van de Berge en Mujo Advic en de Oosterlandse tegengoal van Eric Beije werd het 5-1 in het Duivelands on deronsje. Verrassing De organiserende vereniging, Brouwershaven, was vanaf het begin sterker dan het niet com plete SKNWK. Peter van Mou- rik scoorde 1-0. Fred van der Werf, zaterdag tweemaal actief (in selectie ZAV en SKNWK) zorgde voor 1-1. Voor rust zorg de Jaap Constandse nog voor de terechte voorsprong. Na rust: 3-1 Jan Constandse, 4-1 Steef Kloet, 4-2 Kees-Jan van Nieuwenhuijze, 5-2 Peter van Mourik. Opmerkelijk feit was de „rode kaart" waarmee Brouwershaven sterspeler Marcel van Grunsven uitzwaai de. Drie minuten voor het ein de werd Van Grunsven de kaart voorgehouden door scheids rechter Bruyneswaarna hét ontvangen van een bosje bloe men en handjes schudden van teamgenoten de laatste acties van Van Grunsven in het zwart witte shirt waren. In een spannend treffen bleef WIK met 2-1 Renesse de baas. Door goals van Marcel Hen- drikse (1-0) en Theo Wittenberg (2-0) kwam WIK op een 2-0 voorsprong waarna Jurg Franck met zijn treffer de 2-1 eindstand bepaalde. Ouwer- kerk won gemakkelijk van Zonnemaire. Erwin van der Maas, Eric Bleiji (2x), Wouter van Marle en na rust Michel Schoenmakers, Rene Manni, Michel Begemann en Jacky Kenters bezorgden Peter Goe- degebuure de laatste overwin ning als trainer van Ouwer- kerk. ZSC verraste MEVO. Ook Piet Verschure, spelend in het MEVO-shirt, kon niet voorko men dat de jeugdige ZSC- formatie met 3-2 won. Voor MEVO scoorden Rudi Dekker en Dick van Splunder. ZSC kwam door treffers van Erwin Renier, Arno de Jonge en Niels van de Moezel aan de zege. Dreischor, dat aanvankelijk te gen de selektie van het Zomer avondvoetbal zou spelen, had afgezegd. Op het laatste mo ment slaagde de organisatie er nog in om een elftal bestaande uit voornamelijk 2e-elftal spe lers van andere verenigingen op de been te brengen. De Zo meravondselectie won met'8-1. Uitslagen: Zierikzee - DFS 3-0. Duiveland - Bruse Boys 1-5. Brouwershaven - SKNWK 5-2. Renesse - WIK 1-2. Ouwerkerk - Zonnemaire 8-0. MEVO - ZSC 2-3. Elftal Regio S&D-Selectie ZAV 1-8. Eindstand Nieuwsbode Trofee Seizoen 1992/1993. 1 Zierikzee 2 DFS 3 Bruse Boys 4 Duiveland 5 Brouwershaven 6 SKNWK 7 WIK 8 Renesse 9 Ouwerkerk 10 Zonnenjaire 11 ZSC 12 MEVO 13 Selectie ZAV 14 Elftal regio S&D BROUWERSHAVEN - Het se- lectieteam van voetbalvereni ging Bruse Boys is zaterdag op de fiets naar Brouwershaven gekomen voor de finale-dag om de Zierikzeesche Nieuws bode trofee. 's Morgens om tien uur stonden zij al voor de deur van trainer Cees van Dijke in Sirjansland. Gezamenlijk hebben zij de ge zellige tocht ondernomen naar het sportpark Onder de Molen in Brouwershaven. In de mid daguren wonnen zij de wed strijd tegen Duiveland waar schijnlijk dankzij de warming- up tijdens de fietstocht. Na het bekijken van de finale tussen Zierikzee en DFS togen zij ge zamenlijk weer naar Sirjans land. Want daar moest trainer Cees van Dijke zijn verloren weddenschap nakomen. Een groots barbecuefeest was de af sluiting van het seizoen. Of ie dereen ook daarna op de fiets naar huis is gegaan was niet bekend. men in de eerste helft nog haar beste kans maar Wim Lafeber was op zijn post. Strafschop Na ruèt zette het spelbeeld van vlak voor rust zich voort. DFS zat beter in de wedstrijd en bleef in de eerste tien minuten gemakkelijk overeind. Tben Marco van der Zande Bas Groothedde onderuit haalde tekende zich langzaam een dra ma af voor DFS. Sjaak van der Weele beheerste de zenuwen en benutte koelbloedig de penal ty: 1-0. Tbch gaf DFS de moed niet op. Via Anco van de Linde kreeg de ploeg nog twee goede scoringskansen maar Wim La feber voorkwam de gelijkma ker. Langs de kant zag men ook dat DFS gevaarlijk bleef. „Je vraagt erom, ga eens van die goal af", riep Kees Hagesteijn zijn ploeg toe. En toen dat eenmaal gebeurde besliste Zierikzee op routine de wedstrijd. Tot twee keer toe was het Peter van Beveren die scoorde. Eerst was een uithaal onhoudbaar en vlak voor tijd kon Van Beveren na een goede actie van Eric Berrevoets zijn tweede en Zierikzee's derde treffer aantekenen. De penalty was volgens DFS-aanvoerder Edwin Kriens niet terecht. „Het was een overtreding maar die werd buiten het strafschop gebied gemaakt. Hij legde hem op de stip maar op zo'n mo ment moet je hem niet geven. Ik ben nog naar de grensrech ter gegaan maar die zei: bij mij moet je niet wezen. Ik vond het een slechte beslissing. Jammer, we hebben Nico niet kunnen geven wat we wilden", aldus Kriens na afloop. En zo behaalde Zierikzee, zoals iedereen die wat met de ploeg te maken heeft omschreef, een troostprijs. „We hadden beter kunnen promoveren!" Zierikzee - DFS 3-0 (0-0). 42. Sjaak van der Weele 1-0. 53. Pe ter van Beveren 2-0. 57. Peter van Beveren 3-0. Scheidsrech ter: Jos van IJsseldijk. Grens rechters: Jaap de Bruine en Maarten Bruynes. Ibeschou- wers: 485. Bruse Boys was. te sterk voor Duiveland. Door Bruse doel BROUWERSHAVEN - „Ik word liever weggespeeld dan een kwartier voor tijd nog op 0.0 te staan en een strafschop tegen te krijgen, verwoordde Nico Kind zijn teleurstelling na afloop van de door zijn ploeg, DFS, verloren finalewedstrijd om de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee tegen Zierikzee. Lange tijd mocht DFS hoop koesteren op wederom een verrassing tegen een KNVB-ploeg maar toen Zierikzee het Burghse verzet eenmaal had gebroken liep de ploeg in de slotfase uiteindelijk gemakkelijk uit naar een 3-0 overwinning. „Maar we hebben niet goed ge speeld. Ik ben wel opgelucht want je kan in feite alleen maar verliezen in dit soort wedstrijden. De ploeg liet het balletje niet goed rondgaan en dan wordt het moeilijk tegen zulke ploegen. Na die goal loopt het ineens wel en dan zie je dat je gewoon beter ben", analyseerde Kees Hagesteijn het spel van zijn ploeg. Vanaf het beginsignaal werd binnen de lijnen voor iedere meter gestreden. Zierikzee had moeite met de felle aanpak van DFS en speelde ver beneden het eigen kunnen, maar toch creëerde men de beste kansen. Zo werd een kopbal van Serge Berrevoets door René Brusse van de doellijn weggewerkt en werd een goal van Patrick Rog geband, na een goed opgezette aanval over een aantal schij ven, terecht wegens buitenspel afgekeurd. De druk van Zierik zee nam steeds meer toe maar het ontbrak de ploeg aan geluk toen tot twee keer toe (kopbal Serge Berrevoets en voor zet/schot Peter van Beveren) het houtwerk een doelpunt voorkwam. Gedurende de eerste helft wer den over en weer een aantal overtredingen gemaakt die door scheidsrechter Van IJssel dijk niet opgemerkt werden. Zo zag van IJsseldijk, terwijl hij op korte afstand stond, ook niet de onvriendelijkheden die tussen Anco van de Linde (na trappen) en Patrick Roggeband (elleboogstoot) plaatsvonden en die absoluut niet door de beugel konden. Naarmate de speeltijd verstreek was het toch DFS dat wat meer uit de verdedigende stellingen kwam en vocht voor wat het waard was. Via Eddie Dijkman kreeg Zierikzee is de sterkste ploeg van Schouwen-Duiveland. Staande vlnr: Erwin Nelisse, trainer Kees Hagesteijn, Barry Hage, Camiel van Tiggelhoven, Sjaak van der Weele, Victor Clarijs (verzorger) en Tonnie Simmers (elftalbegeleider). Hurkend vlnr: Danny Magito, Bas Groothedde, Serge Berrevoets, Erik Berrevoets, Patrick Roggeband, Wim Lafeber (keeper). Peter van de Linde en materiaalman Ron van Putten. Liggend: Peter van Beveren. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Tijdens de viswedstrijd ter gelegenheid van de Nationale Hengel dag werd Rob de Bruin winnaar in de groep tot 16 jaar. Jaceline Verwest won in de groep tot 12 jaar. Het was dit jaar voor de zeven de keer dat de Nationale Hen geldag werd gehouden en ook dit jaar werd er door de hengel sportverenigingen Het Zijpe, De Krabbe, Oosterschelde en Dreischor gezamenlijk een vis wedstrijd in zee voor de jeugd georganiseerd. De wedstrijd zou gehouden worden bij 't Stelletje tussen Zierikzee en Ouwerkerk, maar een sterke wind recht op de kant en de wiervelden maakten het vissen daar onmogelijk. De wedstrijd werd daarom verplaatst naar Kaas en Brood nabij Zierikzee. Er werd gevist vanaf hoogwa ter van 10.00 uur tot 12.00 uur. Vangst Gelijk na het startsignaal wist Bart van de Bogaard al een bot van 20 centimeter te vangen. Bij de rest van de aanwezigen werd ook regelmatig vis gevan gen, zoals te verwachten was bestond de vangst geheel uit bot. Opvallend was dat de meeste vis werd gevangen in de hoogste nummers van het uit gezette parcours. De grootste vis werd gevangen door Sjaak Schell, hij ving in het begin een bot van 39 centimeter en aan het eind nog een doublet botten van 38 en 22 centimeter. In de twee uren durende wed strijd werden er 22 botten ge vangen met een totale lengte van 580 centimeter. Door het vangen van vier botten met een totale lengte van 110 centime ter werd Rob de Bruin alge meen winnaar. Kwam in de voorgaande jaren de winnaar uit de jongste leef tijdsgroep, nu kwamen de beste resultaten uit de leef tijdsgroep van 12 tot 15 j&ar. Als beste visser in de jongste groep kwam Jaceline Verwest uit de bus, met twee botten bracht zij in totaal 52 centime ter op de meetlat. Het klassement per groep zag er als volgt uit: 6 tot 11 jaar: 1. Jaceline Verwest 52 centime ter; 2. Pieter van der Linde 39; 3. Alex van de Welle 30; 4. Paul Klein 28; 5. Wilco Vijverberg 24; 6. Johan van der Velde 15. 12 tot 15 jaar: 1. Rob de Bruin 110; 2. Sjaak Schell 99; 3. Sjaak Giljam 55; 4. Peter van der Wel le 54; 5. Michel Meeuwsen 29; 6. Reinderd Haag 25; 7. Bart van de Bogaard 20. De bverige dertien deelnemers wisten niets te vangen. Na af loop reikte voorzitter van de organisatie, Jaap van Leenen de prijzen uit aan de beste drie van beide leeftijdsgroepen. Daarna mochten de hengelaars op volgorde van hun resultaat een keuze maken uit de prijzen die intussen aan de dijk uit gestald waren. De prijswinnaars op een rij: v.l.n.r.: Rob de Bruin, Sjaak Schell, Sjaak: Giljam, Alex van der Welle, Pieter van der Linde en Jaceline Verwest. ASSEN - Op het TT-circuit in Assen heeft Wim Goudzwaard uit Oosterland met zijn 750cc Kawasa ki de rij vaardigheidstraining gewonnen. Onder slechte weersomstandigheden kwam Goudzwaard uit op de snelste rondetijd van 1.55.59 minuut. Drie dagen lang waren er rij- vaardigheidstesten waar per dag 130 rijders in actie kwa men. Op de eerste dag kwam de snelste rijder tot een ronde tijd van 2.00.40 minuten. Goud zwaard kwam de tweede dag in actie, maar de omstandigheden waren niet optimaal door de re genval. Na drie keer twintig SCHOTEN - Anky van Gruns ven heeft zondag in Schoten (Bel) de tweede wereldbeker wedstrijd dressuur van dit sei zoen gewonnen. Ze deed dat met het paard Olympic Bonfi re. De prestaties van de uit het Brabantse Gemert afkomstige Nederlands kampioene in Bel gië waren voortreffelijk. RENESSE - Hieronder de laatst gespeelde bowling wedstrijd in de zomerleague in het Bowlinghuis in Renesse. Jferpstra-Strikers 3-2; RCB Ma rina II-J. P. Staal 3-2; RCB Ma rina I-Bom BV 2-3; Schouwen- Zomermarkt/Le Rabot 2-3. Stand: 1. Vak.park Schouwen, Renesse 14 punten; 2. Goudsmid J. P. Staal, Renesse 13; 3. Bouwbedrijf Bom BV, Burgh-Haamstede 11; 4. Zo- mermarkt Schouwen/Rest. Le Rabot, Renesse 10; 5. RCB Ma rina II, Brouwersdam 10; 6. Zwembad en bouwbedrijf Tferpstra, Zierikzee 10; 7. De Strikers, Renesse 7; 8. RCB Ma rina I. Brouwersdam 5. Prince BV-Country Club 4-1; Down "Ibwn-Holland Zeeland %-4Vi; Alprokon-Bowling Re nesse 4-1. Stand: 1. Loonadviesbur. Hol land Zeeland, Middelharnis 19'/2 punten; 2. Down Tbwn Mo de, Burgh-Haamstede 11%; 3. Bouwbedrijf Prince BV, Burgh-Haamstede 11; 4. Alpro- kon aluminium, Zierikzee 8; 5. Bowling Renesse, Renesse 6; 6. Bowlingclub The Country, Re nesse 4. minuten training werd er ge start door 30 rijders. De cou reur uit Oosterland zorgde voor een schitterende prestatie door de snelste tijd te realise ren van 1.55.59 minuut. Dat le verde hem een gemiddelde snelheid op van 121,868 kilome ter per uur. In de derde wedstrijd wist geen enkele rijder de prestatie van Goudzwaard te verbeteren waardoor dit de snelste tijd van de drie dagen durende rij- vaardigheidstraining werd. Ook Goudzwaard kon niet meer aan zijn tijd komen en zag daardoor zijn tweede ron detijd eindigen in 1.58.46 mi nuut. De broers Brio Hueting en Ulco Hueting uit Friesland kwamen nog het dichtst bij met 1.57.00 en 1.57.82 minuut. ZONNEMAIRE - De senioren voetbalselectie van Zonnemai re heeft op de valreep van de KNVB-overschrijving zich ver sterkt met Marcel Schels. Marcel Schels kwam uit voor voetbalvereniging Dreischor maar heeft besloten om het vol gend seizoen bij de derde klas zondag afdelingsploeg Zonne maire te gaan voetballen. BROUWERSHAVEN - Ruim vijfhonderd toeschouwers zagen zaterdag middag hoe Zierikzee met 3-0 won van DFS. De twee poulewinnaars ga ven elkaar niet veel toe in de finale om de Zierikzeesche Nieuwsbode tro fee. De ploeg van Kees Hagesteijn mag door die overwinning een jaar lang de fraaie wisselbeker in bezit houden. Tevens dragen zij de eer als sterkste voetbalploeg van Schouwen-Duiveland. Het was vier jaar geleden dat de dertien voetbalver enigingen van Schouwen- Duiveland, aangevuld met een selectie van de zomera- vondploegen, met elkaar in strijd gingen om de eilande lijke titel. Afgelopen sei zoen nam de KNVB regio commissie Schouwen-Dui veland weer het initiatief om tot deze krachtmeting te komen. Vanaf vorig jaar september tot eind mei 1993 werd er in twee poules ge streden om een plaats in de finale. Volkssport Niet geheel vlekkeloos ver liep de competitie, de on derlinge derby's toonden soms schoppartijen, en de strijd van dorp tegen dorp trok veel publiek. De volkssport nummer één, voetbal, blijkt nog steeds een graadmeter te zijn voor de onderlinge verstandhou ding. Zaterdagmiddag was op het sportpark Onder de Molen" in Brouwershaven weinig te merken van de on derlinge strijd. Voetbalver eniging Brouwershaven had de finaledag tot in de punt jes geregeld. Ondanks de la te afzegging van Dreischor zorgde Brouwershaven voor een aanvullend team van Renesse 2 en Brouwersha ven 2 en 3. „Jammer dat Dreischor het heeft aflaten weten, maar we hebben het goed opge vangen", vertelt Ab van de Hoek van voetbalvereni ging Brouwershaven. De gastheren hadden het weer mee en het gebroederlijk sa menzijn van bestuursleden en voetballers van de Schouwen-Duivelandse voetbal verenigingen zorg de voor een prima sfeertje. „Het is een nuttige dag", oordeelde Piet Bal van de regio-commissie. „Be stuursleden praten met el kaar en de voetballers kun nen zo eens naar eikaars verrichting kijken". Onder live-muziek van De Notenkluvers legt Piet Bal uit dat de finale-dag een succes is. Tbch waren er wat vraagtekens gekomen bij de voorrondes. „Er zijn vereni gingen die vonden dat zij te veel wedstrijden moesten spelen. Het was soms een zware belasting naast de KNVB-competitie. Daarom is er voor het volgend sei zoen een andere opzet geko zen. We spelen dan in vier poules en op de finale-dag spelen we een kruisfinale", aldus Bal. Tbvens deelde Piet Bal mee dat Dreischor en Zonnemaire volgend sei zoen niet meedoen. „Zij za gen het niet meer zitten om met grote cijfers te verlie zen", lichtte het actieve be stuurslid uit Oosterland de terugtrekking van beide ploegen toe. Indeling poules 1993/1994: Poule 1: WIK en MEVO. Poule 2: Zierikzee, Ouwer kerk en Renesse. Poule 3: SKNWK, Duiveland en ZSC'62. Poule 4: Bruse Boys, Brouwershaven en DFS. De finale-dag wordt gehouden op zaterdag 28 met 1994 op het sportpark De Springer van SKNWK in Nieuwerkerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8