„Alle auto's zijn hetzelfde, dit is een wagen met charme" UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND r; GRATIS ADVERTENTIE r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE S j Keverplaag op caravanpark Onze Hoeve Schitterend resultaat rommelmarkt ten bate van Hervormde Kerk Inbraak in frituurzaak Portemonnee uit tas Illegale recreatie Snelheids controle dé krant van schouwen - duiveland! 32b8' ZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij takenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 I MAANDAG 7 JUNI 1993 149e JAARGANG NR 25369 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 De rondrit der Kevers. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE - Afgelopen weekeinde heerste er op Caravanpark Onze Hoeve in Bruinisse een Keverplaag. Niet dat dat erg werd gevonden, want het waren niet de kleine torretjes die op het park waren neergestreken, maar het model van de Volkswagen dat sinds mensenheugenis onder deze naam bekend staat. De Ke verplaag trok veel publiek naar het caravanpark. Mede door het mooie weer was er veel belangstelling voor de achtste Keverdagen die in Bruinisse werden ge houden. Ruim vierhonderd Kevers lieten zich van ale kanten bewonderen. De een spaart postzegels, de ailder houdt duiven. Weer een ander is het hele weekeinde op het sportveld te vinden of werkt graag in zijn tuintje. In Bruinisse kwam dit weekeinde een groep mensen bij elkaar met een wel heel speciale tic. Allemaal zijn ze weg van de zelfde auto: de Volkswagen Ke ver. Al hun tijd en geld steken ze in hun hobby. Het resultaat van al dit werk was afgelopen weekeinde in Bruinisse te zien. Al van verre is duidelijk dat er dit weekeinde wat te doen is op Caravanpark Onze Hoeve in Bruinisse; In lange rijen ston den de auto's van allerlei mer ken geparkeerd langs de dijk bij het park. Op het park uiter aard niets dan Kevers. Paars, geel of groen, oud en nieuw, ca briolets of met een Porscheach- terzijde, in alle vormen en ver schijningen waren de wagens te aanschouwen. Trots zagen de eigenaren vanaf hun tuinstoel tjes de belangstelling voor hun paradepaardjes aan. Graag gingen zij in op vragen die de omstanders over hun wagen hadden te stellen. Opvallend veel bekijks trok een rode Ke ver die zich op een centrale plek had opgesteld. Daarbij ging het niet in eerste instantie om het uiterlijk van de auto. Waar het wel om ging werd dui delijk als de voorklep, bij de Kever de bagageruimte, werd geopend. In deze kleine ruimte was namelijk een wereld aan allerlei Hifi-apparatuur te zien. Eigenaar |s Jan Bos uit jfioetermeer, -die self ook het ei gendom heeft over een hifi- zaak in deze stad. De installa tie, zo legt hij uit, bestaat aller eerst uit een minidisc-speler. Een apparaat met een soort kleine CD's met als gemak dat op deze CD's muziek kan wor den opgenomen, met uiteraard behoud van CD-kwaliteit. Met de afstandsbediening toont Bos welk volume de installatie kan bereiken. Hard..., ontzet tend hard dus! Maar, zo vertelt hij, meer nog gaat het om de zuiverheid. Daarvoor staat een appai-aat garant dat naast de CD-wisselaar in de bagage ruimte is ingebouwd. Hiermee kunnen de frequenties worden ingesteld en de hoge, lage en BRUINISSE - Drommen kooplustige bezoekers en ideale weersomstandigheden hebben er afgelopen zaterdag toe bijgedragen dat het de bazar- rommelmarkt in Bruinisse ruimschoots aan de ver wachtingen heeft voldaan. De totale opbrengst be droeg maar liefst 18.904,45 gulden. „Voor de overweldigende be langstelling op deze dag willen we graag iedereen bedanken", liet de motor achter deze bazar, Luuk Ottens zeer content we ten nadat de overgebleven spulletjes waren ingeladen. Ottens uitte zijn waardering voor de spontane hulp van de gemeenteleden die een steentje hebben bijgedragen. Niet alleen Bruenaars kwamen volgens Ottens naar het vereni gingsgebouw maar ook velen van buiten het vissersdorp. Het nog resterende deel van de goe deren hoopt men in het hoog seizoen tijdens de Bruse markt van de hand te doen. In alle vroegte begonnen de vrijwilli gers van de Hervormde ge meente 's morgens met het plaatsen van de kraampjes en Ook kinderen vonden wat van hun gading op de rommelmarkt in Bruinisse. (Foto: Marijke Fol kertsma). het etaleren van de verzamelde materialen. Oliebollenbak kers, visbakkers en visrokers waren vroeg uit de veren om hun waar tijdig aan het toestromende publiek te pre senteren. Niet v^el later over heerste in het centrum van het mosseldorp de geur van olie bollen en gerookte vis. De aan geboden produkten van uitste kende kwaliteit gingen de hele dag door vlot van de hand. 's Middags werden in de paling- kraam tussen de perfect ge rookte scholletjes, scharren en slibtongetjes zelfs enkele ge rookte snoeken gesignaleerd. Anderen deden goede zaken met de verkoop van schilderij en, meubels, orgels, vazen en boeken waarvan alleen in de laatstgenoemde stand voor on geveer duizend gulden werd verkocht. Ook de bloemen die door de leden van het Bruse kinderkoor waren gekweekt lagen goed in de markt en brachten 500 gulden op. Verder puilde het verenigingsgebouw uit van allerlei goederen waar onder veel agrarische produk ten, fruit en bloemen. Het rad van avontuur draaide de hele dag waarbij de slagroomtaar ten aan de lopende band wer den uitgedeeld. Thvens was er veel belangstel ling voor de zwaar verzilverde lepeltjes, vorkjes en suiker- schepjes en de foto's die de ker- keraad van het kerkgebouw heeft laten maken. Binnen de wanden van het verenigingsge bouw kon men zich bezig hou den met sjoelen of prijsschie ten in de schiettent waar men over klandizie eveneens niet had te klagen. Tussen de 107 in zenders die de naam van de pop probeerden te achterhalen werd de juiste naam Angela niet geraden. De pop ging via het rad van avontuur alsnog de deur uit. De overige prijswin naars hebben inmiddels hun prijs ontvangen. middentonen worden geregeld. Tbtale inbouwtijd van de appa ratuur bedraagt 150 uur. Als hij zijn Kever zou verkopen zou hij er al gauw 28.000 gulden voor krijgen. Extra accessoire, zo was hij bijna vergeten, is een kleine kleurentelevisie met LGD-scherm. Toegestaan door de politie want het apparaatje doet het niet als het contact aanslaat. Voor al deze appara tuur heeft de Kever van Bos twee accu's. Een om de wagen te starten, de ander om de in stallatie en het alarm van stroom te voorzien. Veilig heidsmaatregelen om diefstal van zijn apparatuur te voorko men heeft Jan Bos natuurlijk ook genomen. Allereerst zit er in de voorklep een sirene van 120 decibel met een eigen noodstroomvoorziening. Dus ook het doorknippen van ka bels of het uitschakelen van de accu helpt de inbreker niet, ge luidloos in-de wagen in te bre ken. Al met al heeft hij via de wagen en \de inbouwappara- tuur een mooie combinatie tus sen werk en hobby gevonden. Want ook op zijn Kever is hij dolverliefd. „Eenvoudig maar degelijk rijden noem ik het", zegt hij. „Alle auto's zijn tegen woordig hetzelfde, dit is Wat anders". Naast de apparatuur heeft hij nog tal van foefjes in zijn auto aangebracht. Zo beschikt de wagen over crui se control. Met een hendel kan de snelheid van de auto worden vastgezet. Een speciale beveili ging zorgt er voor dat deze crui se control bij bijvoorbeeld aqua-planing de snelheid ver minderen. Via een afstandsbe diening kan de auto worden ge start. „Makkelijk voor in de winter. Dan kun je de auto van uit je slaapkamer vast statio nair laten lopen". Via de elek trische beveiliging gaan zowel de portieren op slot, de ramen dicht en de motorklep op slot. Al met al vormt de wagen van Jan Bos één van de pronkstuk ken in Bruinisse. Tbch kwamen de mensen niet alleen voor de auto's, maar ook de markt trok vee-l-publiek. Op deze markt werd van allerlei waar aangeboden. Schermen, drempels, ruiten, portieren, knalpijpen, maar ook zonne brillen, paraplu's, de populaire miniatuur-Kevers en de Kever- art, tekeningen waarin uiter aard de Kever in allerlei vor men de hoofdrol speelt. In één van de kramen deed André van Gilst zijn best om zich te ont doen van zijn produkten. Van Gilst, zelf een specialist in Ke vers met een eigen zaak in Bruinisse, is de organisator van de Keverdagen. Dit jaar dus voor de achtste keer. In de loop der jaren is er wel het een en ander veranderd. Allereerst de belangstelling. Thchtig Ke vers gaven acte de présence bij de eerste Keverdag op Onze Hoeve, dit jaar waren dat er ruim vierhonderd, inclusief de Kevers op de naastgelegen camping. Opvallend noemt Van Gilst de I stijging in kwaliteit van de wa gens. Waar dat aan ligt weet hij niet zeker. „Misschien aan de verschillende prijzen die er te winnen zijn. Zo'n bokaal is toch de kroon oj? je werk". Zelf is hij ook een pure liefhebber. Wat de Kever onderscheidt van andere wagens, vindt hij moei lijk uit te leggen. „Het is een tijdloos model, het heeft ge woon iets bijzonders", tracht hij zijn gevoel over de Kever te verwoorden. Ieder jaar ziet hij in Bruinisse weer de bekende gezichten. De deelnemers aan de Keverdagen zijn in de loop van de tijd goede bekenden van elkaar géwordén. Velen van hen trekken namelijk van de ene naar de andere Kevermee ting. Per jaar zijn dat er in Ne derland zo'n tien vijftien, vertelt Van Gilst. De Keverdag in Bruinisse behoort tot de grootste met naast de deelne mers uit Nederland, ook Fran se, Belgische, Engelse en Duit se Keverliefhebbers. Rondrit Op zondag trokken de Kevers er op uit. Zo'n honderd wagens deden mee aan de rondrit over het eiland. Heel wat meer dan het vorige jaar toen slechts tien Kevers aan deze parade deel namen. Oorzaak was toen het slechte weer, twee dagen lang viel de regen met bakken uit de hemel. Dit jaar kon er over het weer niet geklaagd worden. De kleurige stoet trok veel be kijks van de inwoners van het eiland. Sommige mensen had den speciaal de tafel en stoelen buiten gezet om niets van het spektakel te moeten missen. Bij terugkeer op het park was het de beurt aan de jury om vervolg pagina 2 Al wat goed is beveelt zich zelf aan. Shakespeare Warm en zonnig HET WEER Vannacht weinig bewolking, een enkele mistbank en minimumtemp. ±12 graden. Overdag overwegend zonnig en middagtemp. van 21 graden op de Waddeneilanden tot 28 in het zuiden van het land. Zwakke tot matige wind, kracht 3. 3 BIG S O In Burgh-Haamstede werd het verbouwde jongeren centrum Big S heropend. 5 BEACHPOP Marco Verseput vertelt over de voorbereidingen van dit unieke popfestival. 8 ZZN TROFEE Zierikzee liet zich in de finale niet verrassen door DFS: 3-0. 9 PAARDENSPORT Het Concours Hippique in Bruinisse trok veel publiek en deelnemers. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WESTENSCHOUWEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er ingebroken in de fri tuurzaak aan de rotonde bij Westenschouwen. Uit een opengebroken speelautomaat werd een onbekend geldbe drag meegenomen. De nacht daarvoor was een su permarkt aan de Hoogenboom- laan in Renesse het doelwit van een inbraak. De inbrekers waren kennelijk hongerig, want zij namen voor een be drag van 1300 gulden^aan etens waren mee. Zaterdag tussen 14.00 en 22.00 uur werd er ingebroken in een woning aan de Langeweg in Bruinisse. De buit bedroeg twee geldkistjes met bank- en waardepapieren. ZIERIKZEE - Mevrouw L. uit Zierikzee deed vrijdagmiddag aangifte van de diefstal van haar portemonnee. De porte monnee had in haar tas geze ten die zij aan haar winkelwa gentje had gehangen. Bij de kassa van de Zierikzeese supermarkt, waar zij bood schappen deed, bleek de porte monnee uit haar tas verdwe nen. In de protemonnee zat een klein geldbedrag. De afgelo pen week zijn diverse van dit soort meldingen bij de politie binnengekomen. ZIERIKZEE - In de nacht van zaterdag op zondag werd op Schouwen-Duiveland een con trole gehouden tegen de illega le recreatie. Veertien personen werden bij de actie bekeurd. In de nacht van vrijdag op za terdag werden nog eens vijf zwartkampeerders bekeurd tij dens de reguliere surveillance. ZIERIKZEE - Afgelopen vrij dagmiddag hield de politie op drie plaatsen snelheidscontro les. 61 personen bleken zich niet aan de maximumsnelheid te houden. Tussen 14.30 en 15.30 uur stond de apparatuur opgesteld langs de Lange Blokweg in Zierikzee waar een maximum snelheid geldt van zeventig kilometer per uur. Zestien overtreders werden geflitst. Zij reden tus sen de 82 en honderd kilometer per uur. Tussen 16.00 en 17.00 uur werd er gecontroleerd aan de parallelweg langs de N59 ter hoogte van Bruinisse. Vijftien personen reden harder dan tachtig kilometer per uur waarbij een persoon de snel heid had opgevoerd tot 131 ki lometer per uur. Dertig over treders werden even later tus sen 17.00 en 18.00 uur geconsta teerd op de Weg naar de Val bij Zierikzee. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: 1 plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: •y Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1