Bewoners Bruse Oudestraat positief over plannen voor reconstructie 1 GRATIS ADVERTENTIE m KRANT VAN SCH01IWEN-01IIVELAND Werk Iraakse kunstenaar Muhenned te zien in bibliotheek De Schutse 0 r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Meningen verdeeld over verhouding groen en parkeervoorzieningen 'Hei gaat om mijn kunst, en niet om mijn vlucht uit Irak Twee jeugdige inbrekers in de kraag gevat dé krant van schouwen - duiveland! j ZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE/HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektle leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 I VRIJDAG 4 JUNI 1993 149e JAARGANG NR 25368 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Ook aan de overzijde van de straat komen lei-lindes. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE - Het enige waar men eigenlijk over van mening verschilde was de verhouding tussen aan te planten groen en de parkeervoorzieningen in de straat. Waar de ene bewoner pleitte voor meer bomen brak de ander een lans voor meer parkeerplaatsen, maar over het algemeen stelden de bewoner. van de Ou destraat in Bruinisse zich positief op tegenover de plannen tot reconstructie van hun straat. Het is niet al leen de bedoeling dat de straat door de reconstructie een fraaier aanzien krijgt. Men hoopt ook de verkeers veiligheid in de straat te kunnen verhogen. Alvorens aan de bewoners een reactie op de plannen te vragen legde burgemeester A. Voge laar in het kort uit wat de plan nen inhouden. Het is de bedoe ling dat de kruising van de Ou destraat met de Havenkade een ander wegdek krijgt. Het as falt ter plaatse verdwijnt en moet plaats maken voor gebak ken klinkers. Op die manier wil men de entree van de straat accentueren. Verder is het plan om de straat over de volle leng te te versmallen van zeven me ter naar 5,50 meter. Parkeerplaatsen Nu kunnen auto's aan beide zij den van de straat geparkeerd worden. Die mogelijkheid blijft vooralsnog bestaan, maar ook worden in totaal zes tien parkeerhavens langs de straat aangelegd. Om de straat meer het aanzien van een laan te geven kom aan de zijde waar nu nog geen bomen staan een aantal leilindes. Om een veili ge looproute van de Oudestraat naar de Havenkade te creëren is het idee geboren om een looppad in de vorm van een steiger van 2,20 meter breed te maken. Uiteraard is daarbij aan de gebruiksvriendelijk heid voor minder-validen ge dacht. Als de verdere procedu res die het plan moet doorlo pen zonder al te veel vertra ging afgewerkt kunnen borden wordt in september dit jaar be gonnen met de uitvoering van de reconstructie. Verder wordt de stenen trap te gen de dijk verbreed en wordt de voet ervan ingebed in sier bestrating. Die sierbestrating beslaat aan de voet van de trap een halve cirkel die optisch het effect van een wegversmalling moet oproepen. De wateraf voer die nu vlak langs de ge vels van de huizen loopt wordt straks in het straatprofiel ver werkt. De verlichting in de straat wordt vernieuwd en uit gebreid en als gevolg van de versmalling van de rijbaan worden de trottoirs breder. Eén van de eerste reacties vanuit de tijdens de hoorzitting in het ge meentehuis aanwezige bewo ners was de vraag waarom niet meteen snelheidsremmende maatregelen worden getroffen. ,,Want de bocht naar beneden vanaf de Havenkade de Ou destraat in wordt met behoor lijke snelheid genomen", aldus één van de bewoners. .Zij rijen de vouwen uit je broek", vulde een andere bewoner aan. Burgemeester Vogelaar rea geerde op de vraag om snel heidsremmende maatregelen met de opmerking dat de ver smalling van de straat en de verandering in bestrating op zich al remmend zou moeten werken. Directeur technische dienst P. van Beveren verklaar de daarop zelf geen voorstan der van de aanleg van ver keersdrempels te zijn. ,,Het kan natuurlijk altijd, maar soms werken ze en soms wer ken ze niet. Een verkeersdrem pel heeft voordelen, maar ook nadelen. Er ontstaan trillingen door en geluidsoverlast omdat de auto's afremmen en weer op trekken", aldus Van Beveren. Hij schaarde zich achter de op merking van de burgemeester dat de overgang-van asfalt naar klinkers op zich al een rem mende werking zal hebben. Verhogen van de kruispunten is volgens Van Beveren ook geen adequaat middel om de snelheid eruit te halen. Vrachtverkeer Eén van de andere bewoners van de Oudestraat vroeg aan dacht voor het vrachtverkeer. Volgens de spreker zouden vrachtwagenchauffeurs nu al flink wat moeite moeten doen vervolg pagina 2 BURGH-HAAMSTEDE - Tot en met 25 juni is in bi bliotheek De Schutse in Burgh-Haamstede werk te zien van de uit Irak afkomstige kunstenaar Muhen ned. Muhenned heeft de expositie het thema 'Details van tijd en plaats' meegegeven. In totaal toont de Iraakse kunstenaar in De Schutse 27 werken. Muhenned ontvluchtte zijn ge- boorteland en woont sinds drie maanden in het Asielzoekers centrum in Burgh-Haamstede. Hij zegt geen politieke bood schap te hebben met zijn werk. Iedereen wil van mij weten waarom ik mijn vaderland ont vlucht ben en niemand lijkt geïnteresseerd te zijn in mijn werk", aldus Muhenned. Hij voegt daar wel meteen aan toe dat zijn schilderijen weergaves zijn van zijn gevoelens op dat moment. Tijd Muhenned is gefascineerd door het begrip tijd. Tijd is in zijn ogen een fenomeen waar ieder een op zijn eigen wijze mee om gaat. Tijd en plaats zijn voor Muhenned bij een van zijn werken. (Foto: Marijke Folkertsma). hem twee elementen die nauw met elkaar verbonden zijn en ook invloed op elkaar hebben. Zijn schilderijen zijn moment opnames. Ze geven weer wat de artiest op dat moment voelt. Of de beschouwer precies be grijpt wat Muhenned met zijn doeken wil zeggen is voor hem van ondergeschikt belang. „Ie dereen ziet er iets anders in. Het gaat er mij om dat de men sen mijn schilderijen mooi vin den", aldus de kunstenaar. Een ander praat over zijn ge voelens, maar Muhenned ver werkt al zijn gevoelens in zijn kunst. „Het is voor mij de eni ge manier", aldus Muhenned. Op de Vraag hoe de wereld er voor hem uit zou zien zonder kunst antwoordt hij zonder aarzelen: „Het zou voor mij één groot zwart gat worden". Voor Muhenned is de taal van. de kunst een universele taal. Een taal waarin voor hem de begrippen tijd en plaats als een rode draad doorheen lopen. Hij legt uit dat mensen soms de tijd door hun vingers laten glippen of te krampachtig met tijd omgaan. „Als je de bus mist heb je weer een uur om te gebruiken", al dus de kunstenaar. Tijd is naar zijn idee ook een belangrijk hulpmiddel om dingen leren te begrijpen. „Je hebt tijd nodig om uit te leggen wat er in je schilderijen gebeurt. De toeschouwer heeft tijd nodig om een schilderij goed te bekijken cn tot zich door te laten dringen", legt Mu henned uit. Hij heeft zelf de er varing dat zijn beleving van het fenomeen tijd is veranderd. Zelf raakt hij alle idee van tijd kwijt als hij bezig is met een schilderij. Hij rust niet eerder voor het schilderij klaar is en dat kan in de praktijk weieens betekenen dat hij zijn bed niet ziet. „Maar als het schilderij niet af is kan ik toch niet sla pen", aldus Muhenned. Hij gaat er van uit dat iedereen op de wereld is gekomen met een eigen opdracht. Zijn opdracht, zo stelt hij, is het schilderen. En daar legt hij dan ook al zijn gevoelens en ervaringen in. Kleurrijk De schilderijen van Muhenned zijn kleurrijk en mysterieus. In sommige van zijn werken lij ken bepaalde elementen duide lijk herkenbaar, maar de be schouwer wordt ruimte voor ei gen interpretatie gegeven. Waar de één een mens in ziet zal door de ander als een plant, dier of abstract voorwerp wor den gezien. In veel van zijn doeken wordt de blik getrok ken naar één onderdeel. De rest van het schilderij lijkt de context te zijn voor dat ene de tail. De toon van de schilderij en varieert van vrolijk kleur rijk tot somber donker. De ex positie van het werk van Mu henned is dagelijks, behalve op zondag en donderdag, te zien in bibliotheek De Schutse. Maandag van 13.30 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur, dinsdag en woendag van 13.30 tot 16.30 uur en op vrijdag van 10.00-12.00 en van 19.00 tot 21.00 Advertentie BEVEILIG ZEKER met ING. JAAP VISSER ELLEMEET 01117-1875 Erkend Lid V.E.B. Schep kunstenaarPraat niet! Goethe Vrij warm en droog HET WEER Vannacht opklaringen en mini- mumtemp. ±11 graden. Overdag perioden met zon en middagtemp. ±22 graden, aan zee enkele gra den lager. Droog. Wind uit noord oost tot noord, rond kracht 3. In de middag wind van zee. 3 woonzorg Wonen in een woonzorgcentrum is voor ouderen rela tief goedkoop. 5 ouderengeschikt Klaas en Gré zijn op zoek naar een ouderengeschikte woning. 6 iepziekte 11 In Utrecht werd het startsignaal gegeven voor de Vlammenactie tegen iepziekte. atletiek Atleet Ivor Landburg mag voor de Nederlandse Antil len naar de PanAmerican Spelen. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's NIEUWERKERK - Met de ar restatie van de 17-jarige A. uit Den Haag en diens 21-jarige stadgenoot V. zijn de daders van een inbraak in een be drijfspand in Nieuwerkerk in de kraag gevat. De inbraak werd gepleegd in de nacht van zondag op maan dag. De inbrekers stalen in Nieuwerkerk, na de inbraak in hét bedrijfspand, «.«m auto en kozen het hazepad. De inmid dels door getuigen gewaar schuwde politie kwam op het spoor van de inbrekers en zette de achtervolging in. Via de Zee- landbrug reden de daders naar Colijnsplaat waar zij de auto achter lieten en een bietenveld inrenden. Met behulp van een politiehond kon die nacht V. aangehouden worden. Later in de week werd A. in de kraag gevat. Uit het onderzoek van de politie bleek dat het duo ook had geprobeerd in te bre ken bij een benzinepomp aan de Stolpweg bij Nieuwerkerk. Deze week werd in Brabant de 29-jarige B. aangehouden. Hij wordt verdacht van poging tot autodiefstal. Tijdens zijn aan houding werd bij B. een hoe veelheid inbrekerswerktuigen gevonden en in beslag geno men. Tegen B. werd proces verbaal opgemaakt. ARNHEM - In Arnhem wordt van 5 juni tot en met 26 septem ber de achtste beeldende kunsttentoonstelling „Sons- beek" gehouden, vernoemd naar het park waar in 1949 de eerste aflevering van deze in ternationale openlucht expositie plaatshad. Advertentie Hoge Kerkstraat 16, 4306 CD Nieuwerkerk Telefoon 01114-1518-2658 dag en nacht Al meer dan 25 jaar,... ZIEKENFONDSRITTEN BRUIDSAUTO VOLGAUTO'S GROEPSVERVOER KLEINBUS ROLSTOELVERVOER h' Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: TX. Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CD Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. n ZZN_|

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1