Pieter van de Neut met Jong Zeeland naar Engeland Concours Hippique in Bruinisse met een aantrekkelijk deelnemersveld Ivor Landburg komt voor de Nederlandse Antillen uit op de PanAmerican Spelen Via achterdeur naar de Olympische Spelen in Atlanta? Eric Lijbers naar Delta Sport Uitslag- en stand Bowling Renesse Open zomeravond- schaak competitie Zomeravond bridgedrives Zaterdag 5 juni op Hippisch Centrum De Grevelingen VRIJDAG 4 JUNI 1993 NR 25368 11 De 16-jarige Ivor Landburg wil niet te veel nadenken over zijn toekomst. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWE-TONGE - De 16-jarige atleet Ivor Landburg- uit Nieuwe-Tonge heeft een uitnodiging gekregen om tussen 14 en 18 juli deel te nemen aan de PanAme rican Spelen in de Canadese stad Winnipag. Namens de atletiekfederatie van de Nederlandse Antillen is de A-junior geselecteerd voor de meerkamp en zal met 22 landen van het continent Amerika strijden in de juniorenklasse. Landburg, die pas een jaar lid is van atletiekvereniging Delta Sport in Zierikzee, heeft hiermee ook de deur opengezet naar de Olympische Spelen in 1996 in Atlanta. MIDDELBURG - De selectie van Jong Zeeland ver trekt vanavond (vrijdag 4 juni) met de Olau naar En geland waar zaterdag in Sheerness weer de jaarlijk se uitwisseling plaatsvindt met de Medway Area Sunday Footfall League. Hij zit volop in het eindexamen (autotechniek) van de LTS in Middelharnis en blijft alsnog nuchter onder de plotselinge belangstelling van de atletiek federatie van zijn geboorte land, Nederlandse Antillen. Zestien jaar geleden werd <hij geboren in een buitenwijk van Willemstad op Curagao. Negen jaar geleden verhuisde hij naar Hellevoetsluis omdat zijn moe der wilde studeren in Neder land. Zijn moeder volgde een opleiding als docent in de ver pleegkunde en kreeg een baan op Hernesseroord in Middel harnis. Twee jaren geleden ver huisde de familie Landburg naar Nieuwe-Tonge. De terug keer naar Curagao werd op een laag pitje gezet omdat de moe der van Ivor Landburg de voor keur gaf aan een Nederlandse schoolopleiding voor haar zoon. Doordrongen ,,In Hellevoetsluis was ik ac tief in de zwemsport maar toen wij verhuisden naar Nieuwe- Tonge waren er weinig sportac tiviteiten in de omgeving", ver telt Ivor Landburg met een glimlach. „Ja, ik vond dat een probleem", vulde zijn moeder Ive Landburg aan. i,Zijn vader was een top-zwem- mer en ik ben ook opgegroeid in de sportwereld. Vroeger was ik als junior al geselecteerd in de nationale volleybalploeg van de Nederlandse Antillen. Wij hebben altijd voorgehou den dat je met sportbeweging groot moet worden en toen Ivor als driejarig kind in het zwem bad viel en bijna verdronk, zijn wij ervan doordrongen dat hij zo snel mogelijk moest le ren zwemmen. Hij heeft dat ook geleerd op een privé-school en is daarna actief de wedstrijd zwemsport gaan beoefenen", aldus Ive Landburg. De zwemsport is inmiddels verleden tijd en de kranteknip sels herinneren alleen nog aan de prestaties van de lange ran ke atleet. Door toeval kwam Ivor Landburg een jaar geleden in aanraking met atletiekver eniging Delta Sport in Zierik zee. ,,Ik zocht een sport om te beoefenen. Eerst wilde ik gaan basketballen maar er was wei nig tegenstand in Middelhar nis. Toen zaten wij in een res taurant en zagen daar ook Nel- li Cooman zitten. Mijn moeder is toen aan Cooman gaan vra gen of er een atletiekvereni ging in de buurt was. Cooman heeft ons toen geadviseerd om naar Zierikzee te gaan want dat was een goede vereniging met een prima accommodatie. Ze zei dat ik eerst goed schoei sel moest kopen en dan kwam de rest vanzelf wel. Via de WV in Zierikzee zijn we achter het adres gekomen en mocht ik op de clubavond kennis 'komen maken. Het klikte direct Ik was gelijk verkocht en wil de dolgraag lid worden. Het enthousiasme en de motivatie trokken mij aan. Ik ben goed opgevangen, het klikte direct. Inmiddels ben ik een jaar bezig en beoefen nu de meerkamp. Ja, ik weet dat een meerkamp erg zwaar is maar ik wil graag alle atletiekonderdelen beoefe nen. Nee, ik heb niet echt een favoriet onderdeel hoewel het verspringen erg leuk is. Maar ik denk dat het komt omdat ik op de Nederlandse meer-kamp- kampioenschappen 6,32 meter sprong en dat was een persoon lijk succes", aldus Landburg die zich inmiddels ingeschre ven heeft voor een opleiding aan het CIOS in Goes. Het is erg snel gegaan met Landburg. Na een jaar atletiek beoefenen heeft hij inmiddels zijn visitekaartje links en rechts afgegeven. Spelender wijs en zonder na te denken loopt, springt en werpt hij met veel plezier. Het eerste clubre cord, op het hoogspringen met 1,87 meter, is binnen. De pres taties op de districts- en Neder landse meerkamp-kampioen schappen, in Den Haag en Hoorn, waren van een goed ni veau. Via een trainingsschema traint hij drie keer per week op de atletiekbaan in Zierikzee. „Ik doe nu alles op gevoel, maar nu ben ik ook de techniek aan het ontwikkelen op de ver schillende atletiekonderdelen. Ik weet dat de horden, pols- stokhoog, discus en speer nog in de kinderschoenen staan", aldus de linkshandige atleet. Het is niet toevallig dat Ivor Landburg voor de Nederlandse Antillen mag uitkomen op de PanAmerican Spelen voor ju nioren. „Daar heeft mijn moe der voor gezorgd, maar dat moet mijn moeder maar vertel len". Ive Landburg: „Ik ben vo rig jaar oktober na Curagao ge weest en ik heb daar de atle tiekfederatie op de hoogte ge bracht van Ivor zijn prestaties. Drie weken geleden kwam An thony Myguel naar Europa om een bijeenkomst te bezoeken voor de voorbereiding van de WK in Stuttgart. Hij heeft toen zijn reis onderbroken om Ivor aan het werk te zien en was on der de indruk van zijn presta ties". ,,Hij heeft met mij ge sproken en'me gelijk uitgeno digd voor de PanAmerican Spelen", vulde Ivor zijn moe der aan. Olympische Spelen „Ik vlieg op 9 juli naar Cura sao en vandaar vliegen wij met de Nederlandse Antillen-ploeg naar Winnipag. Tussen 14 en 18 juli werk ik daar een meer kamp af en vervolgens vliegen wij terug naar Curagao. Dan neem ik eerst een week vakan tie voordat ik weer naar Neder land kom". De Delta Sport at leet realiseert zich nog niet vol doende wat voor mogelijkhe den er in de toekomst liggen voor een mooie atletiekcarriè- re. In het verleden heeft al me nige Nederlander met als ge boorteplaats op de Nederland se Antillen een ticket gekregen voor deelname aan wereld kampioenschappen en Olympi sche Spelen. Over drie jaar staan de Olympische Spelen in het Amerikaanse Atlanta op het programma. Landburg krijgt dan de mogelijkheden om voor de Nederlandse Antil len uit te komen op de Olympi sche Spelen. „Een aantal mensen heeft mij, dat al ingefluisterd. Natuur lijk zou ik graag meedoen aan de Olympische Spelen maar ik wil daar nu nog niet aan den ken. Ik wil ook nog niet den ken aan de PanAmerican Spe len. Als ik er veel over nadenk dan ga ik zitten peinzen. Ik wil gewoon iedere week presteren. Van vrijdag 25 juni tot zondag 27 juni neem ik deel aan de Ne derlandse atletiekkampioen- schappen in Groningen. Ik loop daar de 100-, 200- en 400 meter. Tfevens doe ik mee aan het hoogspringen. Daarna ga ik mij voorbereiden op de Pan- American Spelen", aldus een nuchtere Landburg die meer- kamper Dan O'Brein uit Cana da als voorbeeld stelt. Welliswaar minder deelnemers dan vorig jaar, toen waren er 500 starts, maar met 400 in schrijvingen is het een belang rijk evenement in Zeeland. De deelname uit Zuid-Holland is dit keer wat mager omdat zij vooral de voorkeur geven aan een Concours Hippique in Hou ten. Tbch kunnen de organisa toren zich verheugen in veertig combinaties in de Z1 en Z2 dressuur. Vrijwel alle Zeeuwse topruiters en amazones zoals Kees Steendijk, Liesbeth van der Velde (provinciale indoor- kampioene), Mascha Bustraan, Suzan Malcorps en de bekende amazone Jolanda de Hoop van' de Schieruiters uit Overschie. De eilandelijke troef is Marian Jumelet met Cheval uit Brui- nisse die een thuiswedstrijd rijdt. Zware klasse Bij het springen in de zware klasse zal de strijd hoofdzake lijk gaan tussen Sandy den Ex- ter en Miranda de Jonge. In de M-klasse komt Den Exter uit met twee verschillende paar den doch zal daar gedegen con currentie krijgen van de Rot terdamse amazones Sylvia Steenstra en Sylvia van Dijk. Stef Nelisse van de organise rende vereniging is de grote troef voor Schouwen-Du ive- ZIERIKZEE - De linker aanvaller Erie Lijbers uit Vlis- singen komt het volgende sei zoen handballen bij de Zierik- zeese eerste divisie-ploeg ZHV/Dèlta Sport. De 23-jarige speler van hand balvereniging Olympus uit Vlissingen is de tweede speler die de clubleiding aantrekt na het vertrek van Bert de Vos, Dick Govaarts en Bert Nuijens. Onlangs tekende opbouwer Chris Doggen van derde divisi onist Heerle uit Brabant ook voor het naar de eerste divisie gedegradeerde ZHV/Delta Sport. RENESSE - Hieronder de uit slagen en stand van de laatst gespeelde wedstrijden in de Bowling Zomerleague van Bowlinghuis Renesse. Uitslag: Alprokon-Holland Zeeland 0-5; Bowling Renesse- Country Club 3-2; Down Town- Prince BV 2-3. Stand: 1. Holland Zeeland, 15 punten; 2. Down Tbwn, 11; 3. Prince BV, 7; 4. Bowling Renes se, 3; 5. Alprokon, 4; 6. Country Club, 3. Uitslag: Bom BV-Zomermarkt /Le Rabot 3-2; RCB Marina I- Vak.park Schouwen 1-4; RCB Marina II-Terpstra 3-2; J. P. Staal-Strikers 3-2. Stand: 1. Vak.park Schouwen, 12 punten; 2. J. P. Staal, 11; 3. Bom BV, 8; 4. Zomermarkt/Le Rabot, 7; 5. Tferpstra, 7; 6. RCB Marina II, 7; 7. De Strikers, 5; 8. RCB Marina I, 3. ZIERIKZEE - De Schaakver eniging Zierikzee start op maandag 7 juni om 19.45 uur met de open zomeravondcom petitie in het UVV-gebouw in Zierikzee. Niet alleen de clubschakers kunnen aan deze competitie meedoen maar ook huisscha kers en degenen die kennis wil len maken met de club zijn wel kom. De leiding van de schaak vereniging benadrukt nog maals dat ook vrouwelijke schakers gebruik kunnen ma ken van de zomeravondcompe titie. Geheel vrijblijvend en gratis kan iedereen aan een aantal rondes van de zomera vondcompetitie deelnemen. Voordat maandag de zomera vondcompetitie start ligt het in de bedoeling dat de huidige schaakkampioen van schaak club Zierikzee het eerste half uur voorlichting geeft over openingen. (Informatie 01110- 1296). land. Op het parcours van bou wer Anton Hanse zullen beide Schouwse Ruiters amazones Rianne Struijk met Pascal (M- klasse) en Leonie Klompe met Nador in de zware klasse zeker een goede prestatie afdwingen. Menklassen Een bijzondere inschrijving is er in de menklassen. Voor het eerst komen er voor De Schouwse Ruiters twee span nen in actie. Aad van der Graaf start in de M-klasse en Bram en Daniëlle van der Graaf star ten in de B-klasse. Ook Arian- ne Hanse met de Palomino po ny Sunny start in de M-klasse. Zij hoopt een startbewijs te be halen voor de Zeeuwse men- kampioenschappen tijdens de Zeeuwse dag van het paard op 19 juni in Kapelle. De oud-Ne derlands kampioen Adrie Lou- werse met Zephyr en Peter de Kam met Deny komen naar Bruinisse en zijn duidelijk fa voriet in de Z-klasse. Hoogste in rang De Hulstenaar Paul Burm, lid van het Provinciaal bestuur van de KNF, heeft zaterdag 5 juni de hoogste in rang in Brui nisse als federatievertegen woordiger. Samen met het ju rykorps van zestien leden de len zij de punten en prijzen. Met ruim vijftig vrijwilligers zal het opnieuw een uitdaging worden om het Concours HipJ pique in Bruinisse weer tot een goed einde te brengen. Vanaf 9.00 uur tot 16.00 uur dient er een strak schema te worden aangehouden om de vele starts op tijd te laten verlopen. Zoals de laatste jaren gebrui kelijk wordt een toernooi afge werkt en naast Jong Zeeland nemen daaraan deel de selectie van Medway Area SFL, van de zelfde organisatie eejj selectie onder 21 jaar, Sheerness Steel en Braintree. Pieter van de Neut uit Zierik zee, spelend voor Kloetinge, is door coach Wies van Avermaete geselecteerd voor Jong Zee land. De vaste basisspeler Er- win Nelissen van voetbalver eniging Zierikzee moest zijn trip naar Engeland afzeggen. De 19-jarige speler vertoeft de ze dagen voor een korte vakan tie in Duitsland. Ook Peter Willemse uit Bruinisse was niet beschikbaar. Coach Wies van Avermaete be schikt in Engeland over de vol gende selectiespelers: Menno van Gremberghe en Joep Frisch van Axel, Eric Wieland en Pascal Schieman van AZW, Edwin Held en Marcel Kole van Goes, Peter Landa (Hoek), Pieter van de Neut (Kloetinge), Pascal van de Berg, Steven See- do, Martin Vader en Wouter La- brujere van Middelburg, Wil fred Schipper (Oostkapelle), Atletiek De pupillen van atletiekver eniging Delta Sport komen za terdag 5 juni in actie voor de 3e wedstrijd pupillencompetitie in Terneuzen. De C/D-junioren komen uit in de 2e wedstrijd van de C/D competitie district in Vlissingen. Zondag 6 juni komen de veteranen van Delta Sport in actie voor de landelij ke competitie. Korfbal Dinsdag 8- en donderdag 10 ju ni houdt korfbalvereniging All-Ready haar traditionele wijkenkorfbaltoernooi. Aan de tiende editie komen twintig teams, verdeeld over vier pou les, in actie op sportpark Ban- nink in Zierikzee. Aanvang bei de dagen om 19.00 uur. Paardesport Zaterdag 5 juni houdt De Schouwse Ruiters een Con cours Hippique op het Hip pisch Centrum De Grevelingen in Bruinisse. In totaal zijn er 400 starts op dressuur, sprin gen en mennen. Programma: 9.00 uur: Dressuur klasse B tot en met Z. Springen B pony's. 9.45 uur: Mennen enkel- en dubbelspannen. 9.50 uur: Springen L pony's en barrage. 10.15 uur: Springen B paarden. 11.40 uur: Springen L paarden met barrage. 13.00 uur: Parade voor prijswinnaars in de hoofdring. 13.30 uur: Tweede dressuurproeven en menproe- ven. 13.45 uur: M en Z springen pony's en barrage. 14.45 uur: M en Z springen paarden en bar rage. 16.00 uur: Prijsuitreiking van de 2e dressuurproeven. Schaken Schaakvereniging Zierikzee start op maandag 7 juni om 19.45 uur met een open zomera vondcompetitie in het UW- gebouw in Zierikzee. Tennis Vrijdag 4 juni start tennisver eniging Duiveland met de eer ste partijen om het clubkampi oenschap. In verschillende ca tegorieën in enkel- en dubbel spel wordt er tot 27 juni ge speeld. Op die dag vindt de fi nale plaats. Tennisvereniging Frans van de Veen (Sluiskil), Hubert van de Hemel (Terneu zen; volgend seizoen Axel) en Jimmy Kikkert van Vlissin gen, volgend seizoen bij Spar ta. Naast coach Van Avermaete is Lau Traas de begeleider en Tbn Sheilds de verzorger. Voor Jong Zeeland staat in augustus weer het zilveren Ganze toer nooi te wachten. BURGH-HAAMSTEDE - Van af donderdag 1 juli wordt de wekelijkse zomeravondbridge drives gehouden in het dorps huis De Schutse in Burgh- Haamstede. Na het succes van voorgaande jaren kunnen de bridgeliefheb- bers vanaf donderdag 1 juli weer deelnemen aan de bridge drives. De laatste bridgedrive is op donderdag 26 augustus. Aanvang 19.30 uur. Inschrijven vanaf 19.00 uur. Scharendijke start zaterdag 5 juni met haar clubkampioen schappen. Er wordt gespeeld op 5/6- en 12/13 juni. Het eerste tennisteam van Duiveland speelt de laatste landelijke competitiewedstrijd op zondag 6 juni tegen Drive. De wed strijd begint om 10.00 uur op het tennispark in Nieuwer- kerk. Voetbal Sportvereniging Duiveland houdt zaterdag 5 juni op het Oostersportpark in Oosterland een voetbaljeugdtoernooi. D/ E/F-pupillen en C/B-junioren spelen vanaf 10.00 uur in ver schillende poules. Voetbalvereniging Zonnemaire houdt op zaterdag 5- en zondag 6 juni een toernooi op het voet balveld van Zonnemaire. Zater dag is er een pupillen- en da- mestoernooi. Aanvang E-pupil- len om 10.00 uur, aanvang D- pupillen 9.00 uur. Aanvang da mes om 12.30 uur. Zondag is er het seniorentoernooi om de Leo de Munnik beker. Aanvang 10.30 uur. Volleybaltoernooi Volleybalvereniging Kwiek houdt vrijdag 4- op zaterdag 5 juni een nachttoernooi in sporthal Onderdak in Zierik zee. Aanvang 22.00 uur en de prijsuitreiking is om 7.15 uur. Zwemmen Zwemvereniging Onderdak houdt zaterdag 5 juni haar clubkampioenschappen in zwembad Onderdak in Zierik zee. Aanvang om 8.30 uur. De laatste wedstrijd vindt plaats om 12.30 uur. ZZN-trofee Zaterdag 5 juni vindt op sport park Onder de Molen in Brou wershaven de finale-dag plaats om de Zierikzeesche Nieuws bode trofee. Programma: 12.30 uur: Dreischor - Selectie ZAV. MEVO - ZSC'62. 13.45 uur: Ouwerkerk - Zonnemaire. Re- nesse - WIK. 15.00 uur Brou wershaven - SKNWK. Duive land - Bruse Boys. 16.15 uur: Zierikzee - DFS. 17.30 uur: Prijsuitreiking. DREISCHOR - Landelijke Rijvereniging en Ponyclub De Schouwse Ruiters uit Dreischor houdt zaterdag 5 juni haar traditionele Concours Hippique. Op de lo- katie Hippisch Centrum De Grevelingen zal naast de vele starts op dressuur proeven en springen ook in de menklassen strijd worden geleverd. Marian Jumelet uit Druinisse rijdt een thuiswedstrijd. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - De finale-dag op zaterdag 5 juni om de Zierikzeesche Nieuwsbode trofee moet het hoogte punt vormen na de gespeelde wedstrijden in de voor rondes, afgelopen seizoen. Vanaf 12.30 uur komen de verschillende voetbalploegen van Schouwen-Duive- land in actie om de hoogste eer. Op sportpark Onder de Molen in Brouwershaven staat de finale tussen Zierikzee en DFS, beide poule-winnaars, gepland om 16.15 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 11