Liesbeth van Oosten met Voac's Ampere naar de NK-dressuur in Haaksbergen Anja Stouten drie keer goud in Hulst Mary Jongman startgerechtigd in M-klasse Jan Hoek loopt snelle 5000 meter Geen ereplaats voor heren Delta Sport Jurgen de Lang sterk bij de B-junioren „Bij dressuur krijg je mooie spiertechnische ontwikkeling Concours Hippique in Vrouwenpolder Record voor Ramses Bekkenk Rini van Dijke clubrecord 800 meter Zierikzeese Avondvier daagse 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE te rijden is vooraf geen reke ning mee gehouden. ,,Vijf jaar geleden kochten wij haar, maar het bleek dat wij een ziek paard hadden gekocht. Haar linkervoorhoef was niet in or de, zij bleek een zweer te heb ben waardoor de hoef verschil de met haar andere hoeven. Een dierendokter in Oud- Gastel, gespecialiseerd in paarden, heeft in de loop der jaren heel wat gedokterd aan Voac's Ampere. Nu heeft zij uit eindelijk een speciale hoef en daardoor is zij voorlopig ge heel genezen. Gelukkig heb ik al die reizen niet vergeefs ge maakt naar Oud-Gastel. Ik zou Voac's Ampere voor geen goud willen missen. Onlangs boden ze nog vijftigduizend gulden voor haar, maar wij zullen haar nooit wegdoen", vertelt Lies beth van Oosten die samen met haar man Leo van Oosten zes jaar geleden in Zierikzee kwam wonen. Instructrice Daarvoor woonde zij in Vlaar- dingen en kwam veel in Renes- se bij manege Grol. Automa tisch werd zij lid van de Rijver- eniging Renesse en komt daar nog steeds voor uit. In de loop daar jaren heeft zij haar oplei ding instructrice afgerond en geeft nu op verschillend plaat sen privéles. „Mijn voorkeur gaat uit om privéles te gevep. Men moet gemotiveerd zijn an ders begin ik er niet aan". Naast lesgeven is Van Oosten dagelijks bezig met de paarden die in haar stal vertoeven. Naast Voac's Ampere wonen ook Mr Ed en de hengst Dage- nite aan de Gouweveerseweg. ,,Mr Ed is nu zeven jaar en de familie Reehorst heeft het paard beschikbaar gesteld. Ik ben met haar Zeeuws kam pioen geworden in de Z-klasse en heb inmiddels voldoende winstpunten voor de ZZ-licht. Dagenite is acht jaar en van onszelf, maar die heb ik ge bruikt voor mijn cursussen. Over een maand ga ik weer be ginnen om hem te trainen. Eerst was het een springpaard, maar ik ga nu toch met dres- suurtraining beginnen. Voorlo pig wil ik alleen maar dressuur rijden. Daar zit mijn grootste liefde", aldus Van Oosten die nu dagelijks drie uur traint met Voac's Ampere. Atleet „Paarden die dressuur rijden krijgen een mooie spiertechni sche ontwikkeling. Je kan er een echte atleet van maken. Ik vergelijk paarden wel eens met turnen en dan zie je vergelij kingen. Alleen bij de dressuur moet je op elkaar ingespeeld zijn. Belangrijk is dat je elkaar van haver tot gort kan. Nee, een paard is niet gehecht aan een mens, maar is zeer stalge- bonden. Dat kan je vooral aan Voac's Ampere merken. Daar om is een prestatie op het Ne derlandse kampioenschap ook niet voorspelbaar. De oefeningen zijn steeds moeilijke, de jury wordt steeds strenger en het geringste schri- keffect van Voac's Ampere kan je punten kosten. Belangrijk is dat ik op die twee dagen een goed gemiddelde scoor op de twee proeven. Voor mij is het ook een test of ik goed mee kan in de Prix-Sint George". Liesbeth van Oosten ziet de NK in Haaksbergen niet als een eindstation. Zij heeft Vo ac's Ampere" immers van B- klasse naar de Prix-Sint Geor ge gebracht. De ruin heeft haar prestatie ideaal opgebouwd. Over twee jaar is Voac's Ampe re 13 jaar en dat is een ideale leeftijd voor een paard die in de dressuur wil presteren. Sa men met René Augustijn uit Roosendaal traint zij menig uurtjes om te perfectioneren. „Hij rijdt op het zelfde niveau en daardoor kan je elkaar aan vullen. Een paar keer op een jaar gaan we samen naar top- trainer Sjef Jansen in Veghel. Daar hebben wij beiden baat bij", laat de sympathieke ama zone Liesbeth van Oosten we ten. De 30-jarige Liesbeth van Oosten neemt met Voac's Ampere deel aan de Nederlandse dresuurkampioenschappen. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Er breken spannende dagen aan voor de 30-jarige amazone Liesbeth van Oosten. Haar kwalificatie voor de Nederlandse dressuurkampi- oenschappen op zaterdag 12- en zondag 13 juni in Haaksbergen is voorlopig een hoogtepunt in haar carrière. Met haar 11-jarige ruin Voac's Ampere vormt zij een duo in de ZZ-zwaar en na de NK mag zij starten in de internationale Prix-Sint George. De Zierikzeese amazone is daarmee de vierde startge- rechtigde in Zeeland op internationaal niveau. Oosterom uit Barendrecht is de grote favoriet. Voor de rest is het een open strijd. Alle deel nemers liggen vlak bij elkaar en dat zal het zeker spannend maken die twee dagen. Ik hoop dat ik mijn nervositeit wat kan onderdrukken want dat is mijn grootste handicap op belang rijke wedstrijden", vertelt Liesbeth van Oosten in haar huis aan de Gouweveerseweg in Zierikzee. Delta Sport atleten actief op sintelbaan HULST - Vier atleten van atletiekvereniging Delta Sport namen met succes deel aan de traditionele pinksterwedstrijden op de sintelbaan in Hulst. Anja Stouten was het meest succesvol met drie eerste plaatsen en twee persoonlijke records. Liesbeth van Oosten heeft een intensief seizoen achter de rug. De kwalificatie voor de Neder landse kampioenschappen kostte veel inspanning, trai- ningsarbeid en lange reizen door Nederland. Drie wedstrij den en zes proeven waren nodig om bij de beste vijftien van Ne derland te rijden. Met Voac's Ampere verdiende zij tevens voldoende winstpunten voor de Prix-Sint George en bestaan er medaillekansen op de NK in Haaksbergen. Twee dagen, waarbij zaterdag en zondag een proef moet worden verre den, zal het uiterste worden ge vraagd van het Zierikzeese duo. ,,De eerste plaats zal wel on mogelijk worden want Detty Ziek paard Niet alleen het bereiken van de Prix-Sint George en de kwali ficatie voor de Nederlandse kampioenschappen is een unie ke prestatie. Maar, met de ruin Voac's Ampere in de ZZ-zwaar De C-juniore uit Ouwerkerk won het discuswerpen (28,44 meter), kogelstoten (10,83 me ter) en verspringen met 4 meter en 43 centimeter. Op het speer werpen (28,16 meter) en 80 me ter sprint (11,4 seconden) vestigde zij een persoonlijk re cord. Niels Holkers C-junior Niels Holkers uit Zie rikzee verdiende een bronzen medaille op het verspringen. De 14-jarige atleet overbrugde een afstand van 4 meter en 70 centimeter wat tevens een per soonlijk record betekende. Ook was er een klein succesje op het discuswerpen. Hij pakte met een vierde plaats net naast de medailles maar behaalde een persoonlijk record met 34,84 meter. Op speerwerpen was er een zesde plaats (32,72 meter) en op het kogelstoten eindigde Holkers als tiende met 8,87 me ter. Bij de D-junioren waren René Holkers en Linda Berrevoets actief voor Delta Sport. René Holkers behaalde een zilveren medaille op het hoogspringen en evenaarde zijn persoonlijk record met 1,45 meter. Op het speerwerpen behaalde hij een vierde plaats (29,66 meter) en een vijfde plaats was het resul taat op het verspringen (4,29 meter). In de serie op de 80 me ter sprint liet hij de klok stil staan op 11.6 seconden. Linda Berrevoets viel bij het discus werpen (17,52 meter) met een vierde plaats net naast de prij zen. Op het kogelstoten (7,42 meter) werd zij zevende. Op beide atletiekonderdelen vij zelde zij wel haar persoonlijke prestaties op. VROUWENPOLDER - Leden van de Landelijke Rijvereniging De Schouwse Ruiters uit Dreischor waren zeer succesvol tijdens het Concours Hippique in Vrouwenpolder. Mary Jongman behaalde met Gitan in de L2-klasse dressuur- proeven twee keer een winstpunt (121 en 124 punten) en is nu startgerechtigd in de M-klasse. Toch twijfelt de amazone van D'e Schouwse Ruiters of zij wel de overstap wil maken. ,,Ik weet het nog niet. Gitan is er nog niet helemaal aan toe. Ik denk dat ik kies voor een rusti ge opbouw in de proeven", al dus Jongman die een derde prijs behaalde in Vrouwenpol der. Een opvallende prestatie werd geleverd door De Schouwse Ruitercombinatie Rachel van Nieuwenhuize met Sunshine. De nieuweling in het wedstrijdgebeuren kwam bij de B-pony dressuur proeven tot twee keer een winstpunt. De eerste proef leverde een tweede plaats op met 124 punten en de tweede proef was goed voor een derde plaats'met 123 pun ten. Sonja de Feyter was met Lady F succesvol in de ZZ-klasse dressuur. Met 180 punten vol deed zij aan de norm in deze klasse en incasseerde een ver diend winstpunt. Schouwse Ruiter clubgenoot Gerard de Ruiter uit Dirksland behaalde met Eugenie in de Ml-klasse op de valreep'een winstpunt (120 punten). Arianne Hanse kreeg De 19-jarige Sonja de Feyter incasseerde een winstpunt met Lady F in de ZZrklasse dressuur. (Foto: Marijke Folkertsma) voor haar proef 119 punten en dat was net te weinig en moest een lichte teleurstelling ver werken. Laatbloeier Westenschouwse laatbloeier Rudy Jongman gaat onverdro ten door met winstpunten ver zamelen. Zonder spectaculaire scores is zijn gedegen wijze van "rijden bijna altijd goed voor 120 punten en meer. In Vrou wenpolder kwam Jongman piet Faro tot 122 punten in de L- klasse. Vaardigheidsproef Naast de dressuurproeven wa ren ook menners van Schou- wen-Duiveland actief op Wal cheren. Anita Timmerman van Westerschouwen reed 118 pun ten in de L-klasse en bij de vaardigheidsproef verdiende zij een winstpunt. Schouwse Ruitercombinatie Arianne Hanse met Sunny startte in de M-klasse. Haar optreden werd beloond met 122 en 114 punten. Bij het springen lag het succes en teleurstelling wel erg dicht bij elkaar voor De combinaties van Schouwen-Duiveland. Ma rieke Heijboer reed bij de po ny's een foutloze rit. Op stijl gejureerd leverde dit een keuri ge derde plaats op. Gerard de Ruiter noteerde een tweede plaats door tweemaal foutloos te rijden. Arianne Hanse met Gent en Corry Krabbe met Ga- gar kwamen goed rond maar beide combinaties stootten een balk eraf en zorgden voor één weigering. De overige Schouwen-Duivelandse spring- combinaties kregen balken aan de benen of moesten onvrijwil lig de ring verlaten wegens drie weigeringen. KERKRADE - In het voorpro gramma van het internatio naal atletiekgala in Kerkrade heeft de Zierikzeese atleet Ramses Bekkenk een uitste kende prestatie geleverd op de 1500 meter. De Delta Sport atleet liep de snelste tijd bij de B-junioren die ooit in Zeeland is geleverd. De 3.59.88 minuten was tevens een nieuw clubrecord en daar mee behaalde hij tussen de vijftien deelnemers van de A/B-junioren een vijfde plaats. Op de atletiekbaan in Kerkrade betekende dat de beste prestatie bij de B- junioren. Winnaar op de 1500 meter werd A-junior Jeroen de Jong in 3.56.09 minuten. Voor Bekkenk was dit een fikse opsteker voor de Nederlandse kampioenschappen op 25/26 en 27 juni in Groningen. EDEGEM - De 42-jarige vete raan Rini van Dijke uit Burgh- Haamstede heeft tijdens atle tiekwedstrijden in het Belgi sche Edegem een nieuw clubre cord gelopen op de 800 meter. De veteraan van atletiekver eniging Delta Sport bereidt zich voor op de Nederlandse veteranenkampioenschappen op zaterdag 12r en zondag 13 ju ni in Zierikzèe. Met zijn tijd van 2.03.7 minuten maakt hij kans om een medaille in de wacht te slepen bij het titelge vecht op de 800 meter. Irene Pos uit Middelburg, maar lid van Delta Sport, liep een sterke 400 meter in een tijd van 64.5 se conden. ZIERIKZEE - Voor de 48 keer start de Zierikzeese Avond vierdaagse op maandag 14 juni tot donderdag 17 juni. Vanaf heden kan iedere deelnemer en/of groepen weer inschrijven bij Zentrasport aan de Schuit haven in Zierikzee. De organisatoren hebben ook dit jaar hetzelfde parcours aan gehouden als de vorige editie. Zowel de 8- als de 15-kilometer start iedere avond op het Ha venpark/Havenplein om 18.45 uur. Het streven van het Zierik zeese Avondvierdaagse-comité is zoveel mogelijk groepen aan de start te krijgen in de hoop om het recordaantal deelne mers van 1800 dit jaar te verbe teren. De grootste groep wint 'ook dit jaar weer het prachtige beeld van Braat. Vorig jaar werd het gewonnen door de Sint Willibrordusschool uit Zierikzee met 85 deelnemers. Naast de traktaties iedere avond neemt fotograaf Leen Koper foto's van de deelne mers. Op de sluitingsavond, donderdag 17 juni, vindt er naast de indrukwekkende in tocht een blarenbal plaats in dansschool Kramer. Baan wedstrijd in Zoetermeer ZOETERMEER - De atleet Jan Hoek heeft op nieuw zijn persoonlijk record verbeterd op de 5000 meter. Tijdens een avondatletiek wedstrijd in Zoetermeer liep hij een tijd van 15.08.36 minuten. Hiermee heeft hij de beste club seizoen prestatie gerea liseerd en passeerde hier mee de Marokkaan Rachid ben Meziane van atletiek vereniging Delta Sport. Op de atletiekbaanvan Ilion nam Jan Hoek met Frank van Wijngaarden en Kees de Munck uit Zoetermeer als snel de koppositie. „Het was windstil en dat is ideaal weer om te lopen. Daarnaast was de serie goed bezet en dan kan je een scherpe tijd lopen", aldus Hoek die blij was met zijn persoonlijk record. Tevreden De atleet uit Oude Tonge vertrok vrij nel na de start. De eerste kilometer ging in 2.55 minuten en op de drie kilometer noteerde hij 9.06 minuten. „Het ging in het begin iets te snel maar de tussentijd op de 3000 meter is goed. Dit geeft aan dat ik nog sneller kan. Als je ziet dat de laatste ronde in ze ventig seconden ging dan ben ik tevreden vanavond", Jan Hoek maakt momen teel progressie. (Foto: Joop van Houdt) aldus Hoek die zondag weer start op een baanwedstrijd van Spark in Spijkenisse. Hoek behaalde in Zoeter meer een tweede plaats ach ter Frank van Wijngaarden die een winnende tijd liep van 15.03 minuten. Kees de Munck werd derde in 15.12 minuten. Dames tweede in atletiekontmoeting VLISSINGEN - Tijdens de eerste atletiek-competi- tiedag hebben de vrouwen van atletiekvereniging Delta Sport aardige resultaten geboekt op de kunst stofaccommodatie in Vlissingen. Achter Atletica eindigden zij op een tweede plaats in de tweede klas se. De heren van Delta Sport maakten geen enkele kans op een goede klassering. Ondanks de aardige resultaten waren teveel nummers niet bezet waar door heel wat punten verspeeld werden. Liesbeth Oud behaalde een eerste plaats op de 800 meter in een matige tijd van 2.31.1 mi nuten. Ook voor Joke van de Kasteele was er een eerste plaats op het speerwerpen met een afstand van 29,56 meter. Ja- colies van Gastel was speciaal voor de wedstrijd uit Rotter dam gekomen en won de 100 meter horden (16.5) en het ver springen met 4,76 meter. Slechts achtste De herenploeg van atletiekver eniging Delta Sport kon niet voldoende atleten opstellen voor de eerste klas landelijk. Delta Sport moest daarom in de eerste wedstrijd al capitule ren voor de andere ploegen en werd met ruim vijfduizend punten minder dan de winnaar Bataven uit Leiden, achtste uit de groep. De Marokkaan Ra chid Ben Meziane leverde een goede prestatie op de 5000 me ter met een tijd van 15.09 minu ten. Robert Begemann liep zijn eerste wedstrijd van het sei zoen. Met een tijd van 51.2 se conden presteerde hij niet on verdienstelijk. Uitslag dames: Liesbeth Oud, 800 meter 2.31.1 (le). 400 meter 63.5 sec. (2e). Joke Winkelman, kogel 9,23 meter (2e). Discus, 29,56 meter (le). Jacolies van Gastel, lOOmh. 16.5 sec. (le). Verspringen, 4,76 meter (le). Joke van de Kasteele, speer werpen 29,56 meter (le). Eind stand: 1. Atletica 6735 pnt. 2. Delta Sport 6553 pnt. 3. Dyna mo 5637 pnt.Heren: Peter van der Zwan, 100 meter 12.1 sec. Robert Begemann, 400 meter 51.2 sec. Peter Vader, 400 meter 59.5 sec. Rini van Dijke, 1500 meter 4.16 min. Jan Hoek, 1500 meter 4.08.2 min. Rachid Ben Meziane, 5000 meter 15.09 min. Johan van de Maas, 5000 meter 17.24 min. Danny Duinhouwer, kogel 9,61 meter. Verspringen 5,59 meter. Serge Schot, Hoog 1,70 meter. Polshoog 2,50 meter. Peter Willemse, kogel 9,64 me ter. Discus 22,98 meter. Cor de Jonge, speer 36,98 meter. Eind stand: 1. Bataven (Leiden) 14.248 pnt. 2. Atletica (Vlissin gen) 13.697 pnt. 8. Delta Sport 8994 pnt. Atletiekwedstrijden in Goes GOES - Tijdens een avond-atletiekwedstrijd op de kunststofaccommodatie Het Schenge in Goes kwam C-junior Jurgen de Lang bij het verspringen tot 5,32 meter. Op de 100 meter noteerde hij een tijd van 12.3 seconden. De Lang werkte een reeks atle tiekonderdelen af in Goes. Maar deed dit hoofdzakelijk in een hogere categorie waarbij het materiaal ook zwaarder is. Zo kwam hij met de 700 gram speer tot 32,28 meter en wierp de 1,5 kilo discus naar 31,24 meter. Ook de 5-kilo kogel landde op een acceptabele af stand van 11,60 meter. C-meisje Anja Stouten uit Ouwerkerk kwam ook uit bij de B-junioren op het kogelsto ten. discus- cn speerwerpen. De 3-kilo kogel landde op 10,87 meter en de 600 gram speer overbrugde een afstand van 23,02 meter. De 1-kilo discus kwam tot een afstand van 26,14 meter. MILAAN - De Nederlandse basketballers, die zich voorbe reiden op het EK, hebben woensdag de schade beperkt weten te houden in een harde, verdedigende wedstrijd tegen het gerenommeerde Italië. Oranje verloor met 61-72, na in de tweede helft terug te zijn ge komen tot op zes punten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8