Voor het najaar aanvang met sloop van 't Stoofje Keverdagen Bruinisse streeknieuws —Tisserj]™ Mosselzaad visserij volgens planning Ontwikke lingen achter de scheepswerf Provincie geeft subsidie uit knelpuntenpot Rommelmarkt Asielzoekerscentrum in slechts één uur uitverkocht 6 ZIERIKZEE9CHE NIEUWSBODE NISSE Schaapscheerdersfeest Zaterdag 12 juni wordt in Nisse in de Zak van Zuid-Beveland voor de 'vijftiende achtereen volgende keer het traditionele schaapscheerdersfeest gehou den. Het feest wordt officieel geopend door drs. W. T. van Gelder, Commissaris van de Koningin in Zeeland. Vanwege het derde lustrum heeft men gezorgd voor een heel bijzonde re attractie: een groep uit het ere-escorte te paard van de Ca valerie, begeleid door het trompetterkorps van de Cava lerie. Deze groep bestaat uit een peloton van vijftien cavale risten, twee ordonnansen en éen ritmeester/commandant. Er wordt op het kasteelterrein aan de Zuidweg in Nisse twee maal een dertig minuten du rende show opgevoerd. Da ca valeristen treden op in unifor men zoals die tot 1910 werden gebruikt bij dit onderdeel. Het optreden tijdens het schaap scheerdersfeest is het eerste op treden van de groep in Zee land. Verder op het programma van het schaapscheerdersfeest ringrijden, schapen scheren, optredens van diverse volks dansgroepen, muziekvereni gingen en majorettenvereni- gingen. Op de kasteelweide zijn naast de show van de Cava leristen een demonstratie van de Kynologenclub Zeeland, de monstraties eenden drijven, een show met authentieke rij tuigen en nog veel meer. Om 10.00 uur wordt het schaap scheerdersfeest geopend. Het feest trekt jaarlijks 10.000 be zoekers. De organisatie .is in handen van het organiserend comité bestaande uit vertegen woordigers van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde, de be volking van Nisse, de gemeente Borsele en de Vereniging Na tuurbehoud Nederland. MIDDELBURG Bachkoor Holland In Nieuwe Kerk Het eerstvolgende concert van de serie die door de Stichting Orgelcentrum in de Nieuwe Kerk in Middelburg is georga niseerd, wordt gehouden op dinsdag 15 juni. Ditmaal is het de beurt aan het Bachkoor Hol land dat onder leiding staat van Charles J. de Wolff. Na het succesvolle optreden in Goes is dit het tweede en laatste con cert van dit befaamde koor in de Provincie Zeeland. Het Bachkoor Holland werd opge richt in 1921 als koor van de Ne derlandse Bachvereniging. In 1965 werd C. J. de Wolff diri gent van het koor. Begin 1983 werd het koor zelfstandig en sindsdien worden de jaarlijkse uitvoeringen van onder meer de Matthaus Passion gehouden in de' Pieterskerk in Leiden. Daarop wordt met voldoening teruggezien, maar tegelijker tijd is er ook de behoefte ont staan om een meer gevarieerd programma aan te bieden. Tbt dat doel is in februari van dit jaar het Nederlandse Bach Col legium opgericht waardoor alle werken van Bach, zoals koorwerken, kamermuziek, or kestwerken, orgelwerken en werken voor andere solo- instrumenten kunnen worden georganiseerd. De koorleden komen uit het hele land en zijn (semi)-professionele zangers en zangeressen. Het koor werkt al zeer lang samen met het Am sterdams kamerorkest. Behal ve meerdere toernees door Oost-Duitsland was het Bach koor aanwezig op de festivals in Schaffhausen, Helsinki en Belgisch Vlaanderen. Het pro gramma dat in Middelburg wordt uitgevoerd vermeldt een aantal van Bach's meest beken de composities. Medewerking wordt verleend door Walter van Eggeraat, contrabas en Aart Bergwerf f, orgel. Aan vang van het concert 20.00 uur. ZIERIKZEE/BRUINISSE Evenals in de eerste drie we ken is de mosselzaadvisserij op de Waddenzee ook de afge lopen week volgens planning afgerond. Volgende week heb ben de mosselkwekers de laat ste kans om gezamenlijk nog een keer 50.000 tonnen naar bo ven te halen. Het overgrote deel van de kwe kers wist afgelopen dinsdag onder ideale weersomstandig heden het individueel toebe deelde zaadaandeel op te vis sen. Enkele schepen die meer dan 700. tonnen zaad mocht vangen, hadden ook de woens dagmorgen nodig. Lokaties waar het merendeel van de vaartuigen werd aangetroffen zijn Verversgat, Zwanenbalg, Molenrak, Breezand en de Breesem. BRUINISSE - Scheepswerf Van Duivendijk kreeg afgelo pen week enkele schelpdier vaartuigen op de helling. De walvissers YE 53 en YE 32 koersten naar deze milieu vriendelijke droogzetmoge- lijkheid in Bruinisse voor een periodieke onderwaterschip behandeling. Eind vorige week arriveerde de Eurokotter LD 7 in de repara tiehaven voor een hermotorise- ring. Nadat de Mitsubishi- hoofdmotor door werknemers van Padmos op de kant was ge takeld ging de zes jaar oude viskotter naar Van Duivendijk voor een onderhoudsbeurt. In middels is Padmos begonnen met het plaatsen van' een nieu we hoofdmotor van Mitsubishi. NIJMEGEN - Mensen die chro nisch verslaafd zijn aan alco hol hebben (veel) baat bij een klinische opname die minstens enkele maanden duurt. Bijna de helft van de verslaafden is daarna voorgoed van de alco hol af. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Geervliet (toez.): mevr. A. J. Baan-Slot, kandi daat te Spijkenisse; te Bunnik (part-time): G. N. Binnendijk te Haastrecht. Aangenomen naar Lisse: E. S. Klein Kranenburg te Nijverdal die bedankte voor Berkel en Rodenrijs; naar Ameide- Tienhoven: D. van der Streek te Mastenbroek. Bedankt voor Enter: J. K. Ver- bree te Maasdijk; voor Nieuw- land en Oosterwijk: E. M. Bak ker te Bergambacht; voor Vee- nendaal: T. W. van Bennekom te Goes (bw). Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Hilversum: dr. K. E. Bras te Sassenheim. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Rijnsburg (voor missionaire dienst op Cu rasao): A. S. de Vries te Lutten. Christelijk Gereformeerde Kerken Tweetal te Damwoude- A. Baars te Middelharnis en J. Brons te Urk (Maranatha- kerk). Bedankt voor Hilversum- Centrum: G. Bijkerk te En- schede-Oost; voor Amsterdam- Nieuw West: drs. M. C. Mulder te Doesburg en Doetinchem (verbeterd bericht). Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Kalamazoo (Michi gan) (USA): J. J. van Eckeveld te Zeist, die bedankte voor Nieuwerkerk (Zld). Bedankt voor Doetinchem: A. J. Gunst te Tholen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen'te Oegstgeest: E. J. Hempenius, kandidaat te Kampen. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Zoetermeer: C. A. van Dieren te Stolwijk. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Rhenen: J. Roos te Chilliwack (Canada). Ds. J. J. van Eckeveld bedankt voor beroep NIEUWERKERK - Ds. J. J. van Eckeveld, predikant van de Ge reformeerde Gemeente te Zeist, heeft bedankt voor het beroep naar Nieuwerkerk (Zld). Ds. Van Eckeveld, die ge boren werd op 16 april 1948, is sinds 1976 predikant te Zeist. In Nieuwerkerk (Zld) was hij beroepen in de vacature die daar in 1985 ontstond door het vertrek van ds. M. J. van Gel der naar Tricht-Geldermalsen. BRUINISSE - Keverliefhebbers komen aanstaand weekend in Bruinisse ruimschoots aan hun trek ken. Zaterdag 5 en zondag 6 juni worden in Bruinisse weer de Keverdagen gehouden. Zaterdag is het de hele dag Kever-instuif in het bedrijf van Keverspecialist A. van Gilst aan de Nieuwstraat 's Avonds wordt er een dansavond gehouden in de kantine van Onze Hoeve. Voor zondag staat on der meereen rondrit op het programma. De deelnemers vertrekken om 11.30 uur vanaf Onze Hoeve Dc Keverstoet gaat vervolgens na een rondrit door Bruinisse via Sirjansland, Dreischor, Zonne matje. Brouwershaven en Kerkwerve naar Zierikzee. Ook in Zierikzee wordt een rondrit gemaakt Daarna gaat men via Sirjansland weer terug naar Bruinisse. Om 13.30 uur start op Onze Hoeve hel Concours d'elegance. De prijzen worden om 16.00 uur uitgereikt. Nieuw onderdeel van de Keverda gen is dc Kever Sound Competitie waarbij het draait om de mooiste Kever-stereo-installatie. (Ar chieffoto). lijks niet te organiseren", zei zij. Ze hadden folders gemaakt en in Haamstede de spullen bij de mensen thuis opgehaald. Het assortiment rommel be stond voornamelijk uit kopjes en schoteltjes, borden en make up. Van het laatste had een dro gisterij een grote overtollige partij ingeleverd. Er waren overigens niet zo heel veel spul len opgehaald of bij het AZC ingeleverd, hetgeen ook een oorzaak was van de snelle uit verkoop. Maar de voornaamste reden was toch wel dat de bewoners in groten getale de recreatie zaal als het ware in beslag na men toen de rommelmarkt van start ging. Zij hadden vrijdag avond alle spullen die verkocht werden al gezien en dit had vol gens Versteeg de kooplust blijkbaar opgewekt. Onder be geleiding van zigeunermuziek, die verzorgd werd door een be woner uit het voormalig Joe goslavië en een zangeres, trok een lange stoet van bewoners langs de tafels waarop de koop waar lag uitgestald. Omdat al les binnen korte tijd verkocht was vond de voor het eind van de middag op het programma staande ludieke veiling van de overgebleven spullen geen doorgang. Wat er met de opbrengst van de rommelmarkt gedaan wordt is nog niet bekend. Volgens Ver steeg zal deze waarschijnlijk gebruikt worden voor het hou den van uitstapjes met de kin deren. „De allerkleinsten zijn onlangs naar de Efteling ge weest en dit is natuurlijk ook heel leuk voor de iets oudere kinderen. Dus misschien dat we dat met de opbrengst van de rommelmarkt kunnen realise ren", aldus Versteeg. 't Stoofje gaat zijn laatste maanden in. (Archieffoto). ZIERIKZEE - Met de sloop van 't Stoofje aan de Hof ferstraat en de aanpassing- van de aldaar gelegen rio lering wordt, mits de raad hieraan de goedkeuring geeft, nog voor dit najaar begonnen. De leden van de commissie openbare werken en milieu van de ge meente Zierikzee brachten gisteravond, woensdag, in ieder geval een positief advies uit over deze kwes tie. Voor de verbetering van de Hofferstraat en de omgeving heeft de gemeente Zierikzee 215.000 gul den opzij gelegd. Daarnaast is een subsidie van 70.000 gulden vanuit de provincie toegezegd. Reeds in april 1992 besloot de raad tot een aanpassing van het gebied rondom 't Stoofje. Na aanmelding van het project bij gedeputeerde staten, werd van deze zijde een bijdrage in het vooruitzicht gesteld van 70.000 gulden. Geld dat afkom stig is uit de zogenaamde knel puntenpot. Wel werd hierbij uit Middelburg de voorwaarde gesteld dat binnen een jaar met de sloopwerkzaamheden moet zijn begonnen. Met andere woorden: de subsidie wordt al leen dan uitgekeerd als op 29 september van dit jaar een aan vang is gemaakt met het werk. ,,We zijn dus aan tijd gebonden en met een subsidiemogelijk heid mogen we niet slordig om springen", aldus de voorzitter van de vergadering, wethouder P. de Rijke. Voorafgaand aan het agendapunt maakte hij duidelijk dat aan de commissie slechts een advies werd ge vraagd over de sloop van 't Stoofje en niet over de inrich ting van het gebied. Daarover zou na de vergadering in beslo ten kring worden verder ge praat. Dit omdat er op dit mo ment twee situatieschetsen zijn gemaakt over hoe het ge bied er uit kan gaan zien en er nog moet worden gekozen uit verschillende aanbestedingen. Stokpaardje Met name de heei W. F. Spren- gelmeijer (SGP/GPV/RPF) was blij dat er nu eindelijk iets ging gebeuren aan de Hof ferstraat, in de loop der jaren verworden tót zijn stokpaard je. Al die tijd namelijk had Spren- gelmeijer zich in commissie vergaderingen en in de algeme ne beschouwingen een voor stander getoond van de aanpak van dit gebied. „Het is het laat ste gedeelte in Zierikzee dat verpaupert. Gelukkig is het nog niet zover, maar je kunt wachten op het vandalisme op deze plek. Ook voor de veilig heid van de straat is het goed dat ,het gebouwtje, maar ook de rest verdwijnt". Deheer C. Legemaate (CDA) kon zich ditmaal volledig scha ren achter de woorden van Sprengelmeijer. Legemaate: „Zeker in verband met de ver keersveiligheid. Ik hoop dat er snel iets kan gaan gebeuren". Ook de heer. J. J. Geleijnse (VVD) was blij dat het gebied aangepakt gaat worden. Wel vroeg hij zich af of het tijdstip van de sloop, voor het najaar, niet wat ongelukkig was. „Ik heb al eerder opmerkingen ge maakt over de sloop bij de Manhuisstraat die samenvalt met de bouwvak. We kunnen niet in het topseizoen bezig zijn met de Manhuisstraat en 't Stoofje". In dit verband vroeg Geleijnse zich af of er niet eer der begonnen kon worden, waarbij dan in één tempo de zaak zou worden afgehandeld om te voorkomen dat het ter rein lange tijd leeg komt te staan en aantrekkelijk wordt voor 'illegale praktijken'. In een reactie stelde de wethouder dat de Manhuisstraat en de Hofferstraat en zeker de af- voerwegen niet met elkaar te vergelijken zijn. Daar voegde hij aan toe dat ieder seizoen zijn nadelen kent. Met de instemming van het laatste commissielid, de heer G. H. Brand (PvdA) bleek de commissie unaniem: 't Stoofje kan tegen de vlakte. Hoe het gebied rondom 't Stoofje er na de sloop uit komt te zien, blijft dus nog even een verrassing. Wethouder De Rij ke lichtte slechts een tipje van de sluier op. „Hoe de bestra ting wordt is nog niet precies bekend, wel dat er verder niets anders dan wat groen en enkele parkeerhavens worden gereali seerd". Om'óók de bewoner de kans te geven te reageren op de plannen wordt rond oktober een hoorzitting gehouden voor het publiek.Hier kan kennis worden genomen van de plan nen en indien gewenst een zeg je worden gedaan. „Met de reacties proberen we dan zo veel mogelijk rekening mee te houden", zo beloofde De Rijke tot slot. DEN HAAG - De wijnsector krijgt met ingang van donder dag 3 juni een eigen produkt- schap. Het nieuwe Produkt- schap voor Wijn gaat de belan gen behartigen van het Neder landse bedrijfsleven dat zich met de handel en verkoop van wijn bezighoudt. Al snel konden de bordjes uitverkochtworden opgehangen. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - In de recreatiezaal van Asielzoekerscentrum Burgh- Haamstede werd zaterdag 29 mei een rommelmarkt gehouden. Direct nadat om 11.00 uur de deuren van de zaal geopend werden stroomden de bewoners van het centrum binnen. Zij zorgden ervoor dat in een tijd van slechts één uur alle spul len verkocht waren. Zelfs de mensen die om 11.30 uur arriveerden hadden het nakijken en moesten het doen met de restjes. Het was de eerste keer dat AZC Burgh-IJaamstede een rom melmarkt hield. De bewoners zelf speelden in de organisatie ervan een grote rol. Volgens Liesbeth Versteeg was het echt een rommelmarkt voor en door de bewoners. „Dit moet ook wel want anders is iéts derge-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 6