Akkerman in Brogum LAMPLICHT OVER HET ERF streeknieuws Hoofdrol voor Al Pacino in film Scent of a woman ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Na een turbulent jaar, waarin hij boven verwachting snel van een auto-ongeluk her stelde, is gitarist Jan Akkerman weer bijzonder actief. Hij heeft inmiddels de CD Puccini's Café uitgebracht waarop muziek te vinden is die het beste omschreven kan worden als filmmuziek. Óp de CD ook het fraaie Albatross van Fleetwood MacAls promotie voor de nieuwe CD tourt Akker man door Nederland en hij doet daarbij ook muziek- en iheaterpodium Brogum in Zierikzee aan. De meester-gitarist is zaterdag 5 juni present in Brogum. De zaal is open vanaf 22.00 uur. Het con cert begint om 23.00 uur.Akkerman wordt begeleid door Lesley Joseph (bas), Ton Dijkman (drums) en Willem Swikker (toetsen). ZIERIKZEE Boekenverkoop Zaterdag 12 juni wordt in de openbare bibliotheek De Stöl- pe een verkoping gehóuden van afgeschreven prentenboe ken, leesboeken, romans, in formatieve boeken en tijd schriften. De verkoping begint om 9.30 uur en duurt tot 12.00 uur. SEROOSKERKE Zangdienst Zondag 6 juni wordt in de Ne derlandse Hervormde kerk in Serooskerke een zangdienst ge houden. Aan de dienst werkt mee het kinderkoor uit Brui- nisse. Dirigente van het koor is mevrouw R. Dorst-Dalebout. Het orgel wordt tijdens de zangdienst bespeeld door An- net van der Linde. Voorganger is' J. E. van Es. De zangdienst begint om 19.00 uur. BROUWERSHAVEN Oud-papieraktie ASV Brouwershaven houdt za terdag 5 juni een oud-papierac tie in Brouwershaven. De op halers gaan om 9.00 uur uit de startblokken. Men wordt ver zocht het. papier gebundeld ge reed te zetten. Astma-fonds De collecte voor het Astma fonds heeft in Brouwershaven 814,80 opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk dank. ZONNEMAIRE Witlofstudieclub De WitlofstudieclübSchob- wen-Duiveland houdt maan dag 7 juni een excursie onder leiding van J. Wals om 19.30 uur bij W. van der Wekken, Kij- kuitsedijk in Zonnemaire. NOORDGOUWE Collecte De collecte voot het Astma fonds heeft in Noordgouwe 209,95 opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk dank. KERKWERVE Geslaagd Aan het Koninklijk Conserva torium in Antwerpen slaagde Eveline Goudzwaard uit Kerk- werve voor het diploma piano Middelbare Hogere Graad B. Ze werd opgeleid door me vrouw Ochtman-Moelijker. OUWERKERK Wandeltocht In Ouwerkerk wordt op zater dag 12 juni de jaarlijkse wan deltocht gehouden. Dit keer wordt zelfs een jubileum ge vierd want het is de twintigste keer dat de wandeltocht van Ouwerkerk is georganiseerd. De afstanden die gelopen kun- hen worden bedragen vijf, acht en vijftien kilometer. Inschrij ven kan op zaterdag 12 juni vanaf 18.00 uur op het sport park 't Eultje aan de Koningin Julianastraat in Ouwerkerk. Hier is ook de startplaats van de-lopers die om 19.00 uur aan hun tocht kunnen beginnen. OOSTERLAND Collecte De collecte voor het Astma fonds heeft in Oosterland 1191,10 opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk dank. Bingo Vogelvereniging De Kolibri be staat vijftien jaar en daarom houdt men zaterdag 5 juni een grootse Bingo-avond in café Neffen d'Eule aan de Markt in Oosterland. De Bingo begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. GOES Film in 't Beest Op donderdag 10 en vrijdag 11 juni draait in 't Beest in Goes de film The long day closes van Terence Davies. Davies is één van de weinige Britse regis seurs die internationaal erken ning geniet. Zijn innemende Distant voices, still lives won niet alleen de prijs van de film kritiek op het festival van Can nes in 1988, maar was ook bij het publiek zeer gewild; we kenlang draaide hij met succes sen in de bioscopen. Zelf ver wonderde Davies zich erover. ,,Ik was verbaasd over de wijze waarop het publiek zich ver bonden voelde met de film. Ik wist niet dat zoveel mensen zo'n miserabel leven leiden", zei hij ooit. In the long day clo ses snijdt Davies dezelfde the matiek als in' Distant voices, still lives aan. Ook in deze film brengt hij het alledaagse leven van een Engelse arbeidersfa milie in de jaren vijftig in beeld. Het leven van de 11- jarige Bud wordt bepaald door zijn melancholieke moeder, zijn vier volwassen zusters en zijn grote broer, 's Middags hangt hij rond bij de bioscoop en probeert hij met onbeken den mee naar binnen te glip pen. Op school komt hij veel vuldig te laat en wordt hij ge pest door oudere jongens. Wan neer er geïnspecteerd wordt op luizen, stijgt het schaamrood hem naar de kaken, als een zuster de gevreesde diertjes op zijn hoofd ontdekt. Net als in Distant voices, still lives voelt de hoofdpersoon zich in het ge zin meer aangetrokken tot vrouwen, alhoewel hij maar weinig van hun wereld be grijpt. Heropening arbeidsbureau Op vrijdag 11 juni wordt na een interne verbouwing het ar beidsbureau in Goes officieel heropend. Gelijktijdig vindt de ingebruikstelling plaats van het nieuwe Beroepen In formatie Centrum. Hier wordt in samenwerking met het SKOA een uitgebreide be- roepskeuze-advisering aan werkzoekenden, positieverbe teraars, schoolverlaters en her intredende vrouwen aangebo den. Tijdens de opening die om 15.45 uur begint met een wel komstwoord van de directeur van het arbeidsbureau Rayon Oosterschelde wordt ook een talkshow gehouden met de journalist Bob Lagaaij. Hij voelt de vertegenwoordigers van het arbeidsbureau aan de tand over een van de belang rijkste produkten van het bu reau: Informatie en Advies. Optreden Scaramouche Aanstaande zondag, 6 juni, treedt in de Grote kerk van Veere het Zeeuws Vlaamse en semble Scaramouche op. Dit trio brengt een gevarieerd pro gramma met werken van onder andere Mozart, Schumann, Granados, en Gershwin. Het koffieconcert begint om 11.30 uur. VUSSINGEN Swingbeatparty Een heavy swingbeatparty met medewerking van de rap- en hiphop-groepen Ruff uit Dor drecht en Full Color uit Vlis- singen en de dj's Ben en Ali. Dat is wat het publiek te wach ten staat als zij op zaterdag 12 juni een bezoek brengt aan De Piek aan de Hellebaardier- straat in Vlissingen. Aanvang van de party is om 21.00 uur. Dit is tevens de laatste party van het seizoen. Na een aantal andere parties als de New Wave-, House- en alternatieve roekparties dus dit keer een rap-, hiphop, swingbeatparty. Op deze manier wisselt De Piek de parties af om een zo groot en breed mogelijk pu bliek te bereiken. Door CATALIJN CLAES/EWOUT SPEELMAN 27 Roel neemt nog steeds zijn muziekles sen en doet zijn werk op de boerderij, zoals steeds, gelaten, zonder animo, met niet meer interesse dan een knecht die naar zijn zin te weinig verdient, maar niet weg kan lopen omdat er el ders geen emplooi voor hem is. Boerin? Zij de boerin hier? Heftig valt ze tegen Freek uit. 'Stel je niet zo aan met je stomme gevraag. Boerin? Ik word hier nooit boerin. De kloof is te diep. Wanneer ik als vrouw van de boer wil meepraten word ik naar de keuken gestuurd. En dan wil je van mij weten hoe ik over boerenzaken denk? Je meende dat natuurlijk niet, je wou me ook laten voelen dat ik hier niks*ben, niks, niks'. 'Maar ik meende het wèl', zegt Freek verbouwereerd. 'Ik bedoel nou ja, je hebt geen verstand van het bedrijf, je komt uit de stad, maar je kan het soms goed zeggen. Dat wil ik gerust be kennen. En vader ook wel, hij zei het laatst nog, ze denkt gezond, zei hij. Maar je praat over keuken? Daar weet ik niks van. Vader die jou naar de keu ken stuurt? Toe nou'. 'Het is waar, Freek. Of ik een kind was'. 'Wees nou es wat duidelijker', dringt Freek aan. 'Ik kan er geen touw aan vastknopen'. Hij legt zijn pijp in de asbak en knikt haar vriendelijk toe. 'Zeg het maar, het is wel es goed als een mens zich eens uitpraat'. 'Gaat je niks an', mompelt Justine. Ze voelt dat ze al te ver is gegaan, ze moet de zoon geen deelgenoot maken van een ruzie of wat het is tussen vader en haar. 'Dan moét je er niet over beginnen', zegt Freek luchtig. 'Maar nou heb ik recht om het te weten'. Hij kijkt naar de smalle schouders die zich dieper over het werk buigen, naar het blauwzwarte haar, waarvan de glans wedijvert met de glans van het licht. Waarom praatte Justine zo, zo ho nend, zo verachtelijk. Wat heeft ze met vader? Die is toch gek genoeg op haar, te gek voor zijn leeftijd, oordeelt Freek. Het is het oordeel van de men sen in het dorp, die het vader kwalijk nemen een zo jonge vrouw genomen te hebben, maar het hem niet durven la ten merken omdat ze tegen vader niet op kunnen. Die het bij gefluister en ge roddel laten. Freek voelt wel iets van de eenzaamheid waarin deze vrouw leeft. Ze is te beschouwen als een vol-- bloed die door een stomme boer tussen een stel koudbloeden is gezet. Deze vergelijking heeft hij al meer ge maakt. Hij heeft medelijden met haar, en legt zijn hand op haar schouder. Zachter, milder dan anders klinkt zijn stem als hij zegt: "Ibe, Justine, vertel het maar'. Onder zijn hand haalt ze haar schou ders op en zegt dan toonloos: 'Och, dit zou je toch niet begrijpen, Freek'. Glimlachend kijkt hij op haar neer. Wat is ze eigenlijk maar klein en ten ger, nee, geen boerin als hij haar verge lijkt met vrouwen van de buurlui, met Harmke, met Neel, met Krelisje, strui se vrouwen allemaal, blond en groot, maar ze praten wel altijd over de kid- neren en over de was en spreken kwaad van een ander. Dat doet Justine nu weer niet. 'O jawel, ik zal het wel be grijpen, maar ja, als jij je mond wilt houden kan ik er niks aan doen, hè? Begin nou maar es bij het begin, toe maar'. Justine heeft haar borduurwerkje neergelegd en staart, met de handen in haar schoot, strak voor zich uit. Ze houdt haar lippen opeengeklemd, haar verdriet kan ze niet meer voor zichzelf houden. 'Kom, Justine Even kijkt ze hem aan, slaat dan haar ogen neer. (wordt vervolgd) Vrijdag 4 juni NEDERLAND 1 17.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.00 uur Journaal. 18.15 uur Sesamstraat, geva rieerd kindermagazine. 18.33 uur Jeugdjournaal. 18.43 uur Het Klokhuis. 19.02 uur Star Trek, the next generation, Amerikaanse sf- serie. 20.00 uur Journaal. 20.25 uur Op zoek 21.22 uur De nomaden, 3-delige documentaireserie over noma denstammen. 21.58 uur Between the lines, Engelse serie. 22.53 uur Sporen: Liever de Lusten, reportage waarin vrouwen praten over hun sexu- ele relatie. Afl. 3. 23.29 uur Journaal. NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.35 uur Lekker leven lekker lijnen. 8-delige afslankcursus. Afl. 5. 18.00 uur Journaal. 18.20 uur Candid camera. Grappen met de verborgen ca mera. 18.46 uur America's funniest home video's. Amateur video opnamen. 19.08 uur Milieu en toerisme, 4- delige serie over projecten die in aanmerking komen voor de Milieu en Toerisme Prijs 1993. 19.18 uur Ojevaarsjo, magazi ne over kinderen voor ouders. 19.49 uur Dingbats, crypto- gramspel. 20.23 uur Blind date, dating- programma. 21.09 uur Allo Allo, Engelse co medyserie. 21.45 uur Lach mee met André, Terugblik op de tv-carrière van André van Duin. Afl. 1. 22.21 uur Dat willen we even kwijt. Wekelijkse column. 22.31 uur In the heat of the night. Amerikaanse politiese rie. 23.16 uur TV dokter 23.19 uur Live-lijn, praatpro gramma. 00.09 uur Journaal. NEDERLAND 3 08.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 uur Nieuws uit de natuur 11.00 uur School-tv-weekjour- naal 12.00 uur Roland Garros, live verslag van dit tennistoernooi 18.00 uur Journaal. 18.15 uur Papier. 5-delige serie over hout-, meubel- en papier industrie. 18.45 uur Uitzending t.b.v. CDA. 18.54 uur Roland Garros, ver slag van het tennistoernooi van Roland Garros. 19.23 uur Tom Herrie. Mu ziekprogramma. 19.58 uur Pinkpop Back Smeets, 4-delige terugblik op Pinkpop 1993. 20.26 uur Bergman-cyclus: Herfstsonate, Zweedse tv- film. 22.00 uur Journaal. 22.15 uur Sportjournaal. 22.30 uur Nova, actualiteiten programma. 23.00 uur Gesprek met de mi nister president 23.10 uur Trekking dagelijkse lotto. 23.16 uur In een droom ge speeld: The making of Pelléas et Melisande, documentaire over de repetities van de opera Pelléas et Melisande van De bussy. 00.01 uur Nieuws voor doven en slechthorenden RTL 4 06.00 uur Hei elei kuck elei, Luxemburgs programma. 06.30 uur RTL Classique. 07.00 uur RTL 4 Nieuws. 07.05 uur Scooby Doo. 07.30 uur RTL 4 nieuws 07.35 uur Yogi Bear. 08.00 uur RTL 4 nieuws 08.06 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. Herh 08.30 uur RLT 4 nieuws. 08.35 uur Santa Barbara, Ame rikaanse soapserie. 09.00 uur RTL 4 nieuws. 09.10 uur Rad van fortuin, spelprogramma. Herh. 09.35 uur Goede tijden slechte tijden, Nederlandse dramase rie. 10.05 uur As the world turns. Amerikaanse serie. 10.50 uur Son's and daughters, soapserie. 11.15 uur RTL shop 11.25 uur RTL Text-radio 11.55 uur Clip van de dag. 12.00 uur Telekids. 13.00 uur Showtime Summer time 13.30 uur De vakantieman 14.30 uur RTL shop 14.40 uur Prijzenslag 15.10 uur General Hospital. Amerikaanse soapserie. 15.55 uur Santa Barbara. Ame rikaanse soap. 16.15 uur The Oprah Winfrey show 17.10 uur Love Boat, Ameri kaanse serie. 18.00 uur RTL 4 zes uur nieuws 18.20 uur RTL Club 18.35 uur The bold and the beautiful. Amerikaanse soap rond twee families. 19.00 uur Rad van fortuin, spelprogramma. 19.30 uur RTL 4 avondnieuws. 19.50 uur RTL 4 weer. 20.00 uur Secrets, Amerikaan se serie. 20.30 uur Het uur van de waar heid, een selectie van opmer kelijke en waargebeurde ver halen uit Amerikaanse en Duitse reality programma's. 21.30 uur Back to school, Ame rikaanse komische speelfilm. 23.10 uur You bet your life, quiz. 23.35 uur RTL 4 laatste nieuws 23.50 uur Damien: Omen II, Amerikaanse speelfilm. 01.40 uur Nachtprogramma. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie. 14.20 uur Schooltelevisie. 14.30 uur Schooltelevisie. 17.28 uur Prins Valiant, teken filmserie. 17.52 uur Samsonclip 17.55 uur Tik tak, serie. Afl. 155. 18.00 uur Journaal. 18.10 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. Afl. 690. 18.35 uur Skippy, serie. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.30 uur Journaal en Sport. 20.00 uur Secrets, 65-delige se rie. Afl. 5. 20.25 uur Zeg 'ns AAA, Neder landse comedyserie. 20.50 uur De fabriek, I3-delige Nederlandse serie. 21.40 uur Tropical heat. 22- delige Amerikaanse actieserie. 22.25 uur Tips voor trips Aansl. Paardenkoersen 22.30 uur Vandaag en sport. 22.55 uur Dangerous curves, Amerikaanse avonturenserie. 23.45 uur Coda. BRT 2 12.00 uur Sport extra: Tennis, rechtstreekse uitzending van de halve finales heren, open Franse kampioenschappen in Roland Garros. 19.45 uur Koningin Elisabeth- wedstrijd voor viool, recht streekse uitzending van de fi nale vanuit het Paleis der Schone Kunsten. In Zierikzeese Concertzaal ZIERIKZEE - Frank Slade is een getergd man. Hij was een vooraanstaand beroepsmilitair, was betrok ken bij de Vredesbesprekingen van Parijs waar een eind moest worden gemaakt aan de slepende oorlog in Vietnam. Slade was verder persoonlijk adviseur van president Johnson en stond op de nominatie om tot generaal bevorderd te worden. Maar Slade had ook een drankprobleem. Daar draait het om in de rolprent Scent of a woman die zaterdag 5 en zondag 6 juni te zien is in de Zierikzeese Concertzaal. De voorstelling begint beide dagen om 20.00 uur. Toen Slade een ongeluk met een handgranaat veroorzaakte kostte hem dat niet alleen zijn ogen maar ook zijn militaire carrière. Slade was uitgeran geerd en nu zit hij bij zijn nicht in huis. Hij is zo in zichzelf ge keerd dat hij echter liever in het tuinhuisje van zijn nicht en haar man bivakkeert. Frank Slade redt zich wel, al was het alleen met whisky. Als de nicht en haar gezin tijdens de feest dagen op reis gaan zorgt zij er voor dat haar oom gezelschap krijgt. Charlie Simms, een stu dent van een peperdure school in de buurt, wil wel wat bijver dienen door Slade een week end gezelschap te houden. Eigenlijk wil Slade dat hele maal niet. Hij heeft geen baby sitter nodig en bekt de onschul dige, goedaardige Charlie bij de eerste de beste ontmoeting behoorlijk af. Desondanks neemt Charlie het weekend baantje aan. Hij heeft het geld hard nodig want hij is niet, zo als veel van zijn studiegenoten, een kind van rijke ouders. Al snel blijkt dat het erg lastig is om op een gewezen militair te passen die bovendien door zijn handicap een nogal gemeen ka rakter heeft ontwikkeld. In plaats van een betrekkelijk rustig weekend in het tuinhuis je wachten Charlie een paar angstaanjagende dagen in New York. Slade heeft een planne tje. Zodra de nicht met haar ge zin vertrokken is. laat hij een taxi komen om hem met Char lie naar het vliegveld te ver voeren. Vandaar vliegen ze eersteklas naar New York en nemen daar hun intrek in het Waldorf- Astoria. Daar vertelt Slade aan Charlie wat hij van plan is. Hij wil eerst naar een fan tastisch restaurant, dan het bed delen met een fabuleuze vrouw en daarna wil hij zich zelf voor zijn kop schieten. Charlie is ten einde raad want niet alleen lijkt hij te misluk ken als babysitter, hij heeft ook nog iets anders aan zijn hoofd. Op zijn exclusieve school hebben mede-leerlingen een gruwelijke stunt uitge haald. Tbevallig was hij daar van getuige en het hoofckvan de school wil hem dwingen de na men van de schuldigen te ont hullen. Als hij dat doet krijgt hij gratis toegang tot Harvard. Als hij het niet doet wordt hij van school geschopt... UTRECHT - Doofblinden kun nen binnenkort via het Projekt Doofblindheidswijzer ant woord krijgen op veel vragen. Dit informatieproject is, met steun van het Nationaal Reva lidatie Fonds, opgezet door de Stichting Doof-Blinden. Het wordt op 8 juni afgesloten in het Utrechtse Provinciehuis. Advertentie De Concertzaal te Zierikzee zaterdag 5 juni 20.00 uur zondag 6 juni 20.00 uur DELFT - UB 40 komt weer naar Nederland. De band speelt op 23 september in Den Bosch en op 25 september in Heerenveen. Op 27 en 28 sep tember is UB 40 in Rotterdam. De voorverkoop begint op za terdag 5 juni, aldus organisa tor Mojo Concerts. EMMEN - Het Aziatische oli fantje Bo Gyi uit het Noorder dierenpark in Emmen zal waarschijnlijk binnenkort uit zijn lijden worden verlost door een dierenarts. De medische staf en de verzorgers van het als gevolg van een botbreuk deels verlamde dier hebben de hoop op volledig herstel opge geven. Alleen wanneer binnen enkele dagen nog een plotselin ge verbetering optreedt waar door Bo Gyi in beweging zal komen, heeft hij nog een kans. Volgende week valt waar schijnlijk de definitieve beslis sing over zijn lot. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 4