Aanvraag camping Kloet via wijziging bestemmingsplan Kiwanis-actie luidt nieuw seizoen Landbouwmuseum in Autokrakers bijzonder actief in pinksterweekend Tanker in brand Commissie vergadering Leerlingen De Schouw verbleven in Aöpedurp Extra belastingheffing voor de verslavingszorg DONDERDAG 3 JUNI 1993 NR 25367 3 Waarschijnlijk laatste seizoen in huidig onderkomen Kiwanis-vertegenwoordiger J. D. C. Stigter overhandigt een setje tekeningen aan W. van der Werf, suppoost van het Landbouwmuseum. (Foto: Marijke Folkertsma). DREISCHOR - Met de start van de kaarten-verkoop actie van de Kiwanis-club Zierikzee Schouwen-Dui- veland is dinsdag het nieuwe seizoen ingeluid voor het Streek- en Landbouwmuseum in Dreischor. Waarschijnlijk is het het laatste seizoen voor het museum in het huidige onderkomen. Men heeft goe de hoop een nieuw onderkomen in Dreischor te kun nen vinden. „Dit onderkomen is gewoon te klein en een dergelijk museum hoort eigenlijk in een boerde rij", aldus Kiwanis-lid W. P. de Vrieze. Ook diefstal van auto en vernielingen ZIERIKZEE - Het dievengilde was tijdens het pinksterweekend bijzonder actief op Schouwen- Duiveland. Zeven auto's werden opengebroken. Ver der werd een auto gestolen en werd geprobeerd een tweede auto te ontvreemden. Ook werden diverse vernielingen aangericht. De Kiwanis-club Zierikzee Schouwen-Duiveland is een service-club die onder meer als doelstelling heeft zich dienst baar op te stellen op maat schappelijk en cultureel ge bied. In het kader van die doel- C. Legemaate (CDA): ,,Niet ge past om nu een andere proce dure te volgen. Dat kost teveel tijd". Ook de stedebouwkundig ad viseur van de gemeente Zierik zee, de heer De Vries, had de binnengekomen bezwaren op de aanvraag voor de realise ring van een camping aan het Perste Weegje in Zierikzee be keken. Twee van deze bezwa ren vond hij gegrond. Tbn eer ste het bezwaar van de Vereni ging Stad en Lande dat de open ruimte tussen de wijk Poort ambacht en het centrum van Zierikzee in gevaar zou komen door de aanleg van een cam ping. Tijdens de commissiever gadering bleek echter dat de adviseur niet op de hoogte was van het feit dat de raad reeds in meerderheid haar toestem ming had verleend aan een aanlegvergunning voor een mi- nicamping. ,,Had hij dit gewe ten dan was hij misschien tot een ander advies gekomen", al dus burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs. Hierop vroeg de commissie of de stedebouw kundig adviseur om een twee de advies kan worden ge vraagd, hetgeen werd toege zegd. In afwachting hiervan bleven de commissieleden me stelling heeft de serviceclub een project ter hand genomen om het nieuw in te richten Streek- en Landbouwmuseum in Dreischor financieel te on dersteunen. De Kiwanis heb ben kunstenares Miems van vrouw M. R. de Jong-van Loo (PvdA) en de heer W. F. Spren- gelmeijer (SGP/RPF/GPV) bij hun mening dat het bezwaar gegrond moest worden ver klaard. De heren Legemaate en J. J. Geleijnse (WD) waren van mening dat de gemeente bij dit bezwaar met een goed verhaal kon komen en dit be zwaar geen problemen hoefde op te leveren voor een goedkeu ring van de provincie. Procedure Anders lag het bij een tweede bezwaarschrift waarin be zwaar werd gemaakt tegen het feit dat nu via een artikel 19 procedure het ter plaatse gel dende bestemmingsplan Bui tengebied wordt gewijzigd om de realisering van een camping mogelijk te maken. Bij zo'n in grijpende beslissing moet het gehele bestemmingsplan wor den herzien, zo luidde het be zwaar. Ook de stedebouwkun dig adviseur en de ambtenaren van de gemeente die zich over deze kwestie hadden gebogen, konden tot geen andere conclu sie komen. Het college wilde in deze materie eerst een richting gevend advies van de commis sie ruimtelijke ordening alvo rens men zelf een standpunt in nam. Mevrouw De Jong-van Loo vond dat als tegen dit be zwaar geen goede verdediging kon worden ingebracht het ge grond verklaard moest wor den. ,,Ik denk dat je als raad een rare stap neemt als je het bezwaar ongegrond verklaart of de beslissing aan de provin cie overlaat. Dan toon je een brevet van onvermogen. Ik vind het vervelend voor de heer Kloet, maar ik zit hier voor het algemeen belang". Collega commissielid Spren- gelmeijer kon zich bij deze woorden aansluiten. Ook Ge- leijnse vond dat met dit 'cruci ale' punt zorgvuldig moest worden omgesprongen. ,,Ik heb mijn twijfels of we met het volgen van een artikel 19 proce- Citters uit Burgh bereid gevon den om speciaal voor het pro ject drie pentekeningen te ma ken van landschappelijke ob jecten op Schouwen-Duive land. Van deze tekeningen heeft men ruim 8000 wenskaar ten laten drukken. Voor de ver koop van deze kaarten, die worden aangeboden in setjes van drie stuks en setjes van zes stuks, werd dinsdag het officië le startschot gegeven. Nieuwe naam Op de gevel van het uit 1902 da terende schoolgebouw waar het Landbouwmuseum al sinds jaar en dag in is gevestigd was dure op de goede weg zitten". De heer Legemaate, de enige voorstander om het bezwaar ongegrond te verklaren, wond zich op over de gewijzigde me ning van de VVD. „We zijn nu al drie jaar zorg vuldig bezig. Ik vind het niet gepast om nu ineens een ande re procedure te volgen. Dat kost teveel tijd. De VVD is ook altijd een voorstander geweest van de artikel 19 procedure. Ik heb er geen woorden voor dat ze na dit touwtrekken verande ren van mening". Geleijnse die zich voelde aangevallen rea geerde direct. „Deze mening hebben we nog. Als er geen be zwaren waren ingediend was er niets aan de hand geweest. Als we doorgaan met de artikel 19 procedure gaan we op ons ge zicht. Dat schaadt alleen maar de zaak waar je een voorstan der van bent, want we redden het zo niet. Dat moet een blind paard zien. Het feit dat het al lemaal lang gaat duren is geen argument". Achilleshiel Burgemeester Asselbergs vond ook het punt van de procedure de achilleshiel van de hele kwestie. „Maar als de raad meent dat er toch een goed ver haal gehouden kan worden, kunnen we het risico nemen en de provincie laten beslissen". Toch liet hij ook doorscheme ren de kans niet groot te achten dat de provincie op dit punt toestemming zou geven. „We hebben geen munitie gekregen om het bezwaar te pareren", al dus de burgemeester. Dat het door het wijzigen van een be stemmingsplan allemaal lan ger zou duren was ook volgens hem geen argument het be zwaar daarom maar ongegrond te verklaren. „We leven in een democratisch land en als over heid kun je niet om bezwaren heen die hout snijden. Een inspraakprocedure dwingt je om bezwaren te analyseren de nieuwe naam al aange bracht: Streek- en Landbouw museum. Momenteel wordt hard gewerkt aan de inventari satie van de collectie van het museum. H. Doeleman is één van de mensen die zich belan geloos inzet voor het wel en wee van het Landbouwmu seum. Samen met een aantal vrijwilligers heeft hij op een rijtje gezet wat het museum al lemaal bezit en welke objecten eventueel voor restauratie in aanmerking zouden komen. „Die inventarisatie is nage noeg afgerond vertelt Doele man. „En dan sta je soms ver baasd van wat er allemaal is". Als de inventarisatie is afge rond dient een selectie ge maakt te worden. Verder is het de bedoeling dat het museum in de toekomst meer aan de weg gaat timmeren. Men is ook naarstig op zoek naar nieuwe vrijwilligers. „Het bezoekers aantal laat te wensen over en dat komt vooral omdat het mu seum te weinig open is", aldus Doeleman. Hij heeft er alle vertrouwen in dat voor het mu seum een mooie nieuwe loka- tie, als het even kan in Drei schor, gevonden kan worden. „De gemeente Brouwershaven werkt heel goed mee en ook de provincie vindt het voortbe staan van het museum heel be langrijk", aldus Doeleman. Hij stelt dat er binnen enkele maanden meer duidelijkheid zal zijn oveT de toekomstige huisvesting van het Streek- en Landbouwmuseum. De mensen van het Streek- en Landbouwmuseum zijn bijzon der verguld met het initiatief van de Kiwanis-club. „Dat is een ontzettend goede actie". Volgens J. C. D. Stigter van de Kiwanis-club loopt de actie, hoewel nog maar net gestart, goed. Op de vraag hoe lang men doorgaat met de actie komt het antwoord resoluut. „Tot de kaarten op zijn". Als men zover is heeft de actie van de Kiwanis ongeveer 9000 gul den opgeleverd. De kaarten- sets zijn verkrijgbaar bij de WV-kantoren in Burgh-Haam- stede, Renesse, Zierikzee en Brouwershaven. Uiteraard fungeert ook het Streek- en Landbouwmuseum in Drei schor als verkooppunt. J. J. Geleijnse (VVD): Door gaan met artikel 19 procedure schaadt alleen de zaak waar we voorstander van zijn. Want zo redden we het niet". en te heroverwegen". Na het advies van de commissie ruim telijke ordening zal nu het col lege een standpunt innemen en een advies voorleggen aan de raad. Deze zal zich tenslotte moeten uitspreken over het al dan niet gegrond verklaren van de verschillende bezwaren. OOSTENDE/VLISSINGEN - Aan boord van de tanker „Bri tish Trent", geladen met 15.700 ton gasolie is in de nacht van woensdag op donderdag na een aanvaring brand uitgebroken. Het schip bevindt zich op vijf tig kilometer ten west-zuid westen van Vlissingen voor de Belgische kust. Volgens de ver keersdienst voor de Westcr- schclde in Vlissingen zijn er ze ven doden. Een aantal beman ningsleden is vermist. Het Britse schip kwam in dich te mist in aanvaring met een 16.000 ton metende Panamese bulkcarriër, de „Western Win ner.' Dat vrachtschip drijft in tussen in de buurt rond. Het loodsverkeer in de monding van de Westerschelde is wegens het ongeluk gestaakt. Aan boord van de twee schepen zou den 36 bemanningsleden zijn, die er inmiddels af zijn. De Ne derlandse kustwacht wacht vooralsnog af maar is paraat. Gasolie is vluchtig en bedreigt niet meteen de Nederlandse wateren. V. uit het Duitse Krefeld deed bij de politie aangifte van dief stal uit zijn auto. Deze stond geparkeerd op een minicam- ping aan de Prunjeweg bij Se- rooskerke. De dieven gingen er vandoor met de autoradio. Ook de auto van mevrouw F. uit Vierssen (Did) werd door auto krakers met een bezoek ver eerd. Uit de aan de Rampweg bij Scharendijke geparkeerd staande auto werden drie tas sen met kleding, slaapzakken en diverse muziekcassettes ge stolen. Mevrouw F. claimt een schade van 6000 D.mark. Pogingen K. uit Aachen (Did) deed bij de politie aangifte van diefstal van de radio uit zijn auto. De auto stond geparkeerd aan de Roelandsweg bij Renesse. D. uit het Duitse Aldenhoven Siersdorf had geluk. Dieven probeerden de aan de Laone in Renesse geparkeerd staande auto open te breken, maar slaagden daar kennelijk niet in. Er wordt niets uit de auto vermist. Ook de auto van R. uit Julich (Did) was het doelwit van autokrakers. Uit de aan de Rampweg bij Renesse gepar keerd staande auto werden de autoradio, een fototoestel en een paar tassen gestolen. Uit de auto van K. uit het Duit se Niederbruchten verdwenen twee duiklampen, een porte monnee en verschillende pa- De kersverse burgemeester, compleet met ambtsketen, hees de vlag waarna het kamplied werd gezongen. Daarna moes ten alle leerlingen naar het ar beidsbureau om aan een baan tje geholpen te worden. Ook mocht een hobby worden geko zen en moest een identiteits kaart worden ingevuld. Na de ze administratieve bezigheden mochten de Aöpedurpers hun hobby gaan beoefenen. De mu ziekvereniging was te horen, er werd gevoetbald, de brand weer oefende, de toneelvereni ging repeteerde en er werd ge knutseld. Buurtfeest Na de eerste maaltijd werd een buurtfeest gehouden in het park van Aöpedurp. Verder was er een quiz voor alle leer lingen, werden er spelletjes ge daan en kreeg de Aópedurpse bevolking tot ieders verrassing bezoek van Sinterklaas en Zwarte Piet. De Goedheilig man bleek 'toevallig' op Schou wen met vakantie. Na de dag sluiting zochten de jongste kin deren hun bed op en mochten de leerlingen van de oudste groepen zich nog even uitleven op het strand. Daar zagen ze een niet-alledaags tafereel. Drie zwervers werden opge pakt door de politie en met si rene en zwaailicht afgevoerd. Pas de volgende dag hoorden de kinderen dat de 'zwervers' drie leden van de kampleiding waren. Zij hadden met de twee agenten onder één hoedje ge speeld... De volgende dag heerste grote drukte in Aöpedurp. De win kels werden ingericht en de dokter en de tandarts moesten DEN HAAG - Staatssecretaris Simons van volksgezondheid is bereid zich in tc zetten voor een extra belastingheffing op alcohol en tabak voor de finan ciering van de verslavingszorg. Ook op gokken zou een derge lijke heffing toegepast kunnen worden. Simons heeft dat ge zegd in een overleg met de Tweede Kamer. Simons kwam tot zijn uitspra ken, nadat de Kamer zich vrij wel unaniem tegen financiële kortingen op de verslavings zorg had uitgesproken. De pieren. De auto stond gepar keerd aan de Langeweg bij Dreischor. J. uit Vierssen (Did) deed bij de politie aangifte van diefstal van twee duiklampen uit zijn auto. De auto stond ge parkeerd aan de Zuidlangeweg in Dreischor. Vérder kwamen bij de politie diverse meldin gen binnen van vernielingen aan auto's. In Bruinisse deden 20 personen aangifte van ver nielingen, in Nieuw-H£amste- de werden twee aangiftes opge nomen. R. uit Aachen (Did) deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn auto. De auto stond ge parkeerd aan de Deltastraat in Scharendijke. Het betreft een grijze Volkwagen Golf met het kenteken AC-UW3. Welke waarde de auto vertegenwoor digt is bij de politie niet be kend. Dieven deden ook een poging om de aan de Hoogen- boomlaan in Renesse gepar keerd staande auto van K. uit Velzen te stelen. Zij slaagden echter niet in hun opzet. Maan dagmiddag raakten de inzit tenden van de auto van V. uit Poeldijk gewond bij een onge luk. Het ongeluk gebeurde toen de met zijn bestelwagen over de Elkerzeeseweg in Scha rendijke rijdende H. uit Renes se door de harde wind een schutting verloor. De schutting belandde op het dak van de auto van V. De inzittenden van de auto liepen daardoor snij- wonden aan het hoofd op. hun praktijk gereed maken. De burgemeester opende een eh ander, 's Middags kwamen de toeristen naar het dorp; de kleuters van De Schouw. Na de gezamenlijke maaltijd kwam het leven in Aöpedurp pas goed op gang. In het modehuis werd een modeshow gehouden, de inwoners van Aöpedurp haal den hun hapje in het goedlo pende restaurant en ook de di recteur van de filmzaal had niet te klagen over belangstel ling. Vrijwel iedereen had een afspraak lopen met de tand arts en ook de dokter ontving met enige regelmaat patiënten. In de schoonheidssalon werden diverse Aöpedurpers opgetut. De bank draaide op volle toe ren en de brandweer moest in actie komen voor een echte brand. Ondertussen werd de bank beroofd, maar een post beambte vond de buit later te rug in een brievenbus. Halverwege de middag voltrok de burgemeester het huwelijk tussen Jaap Aap en Jannetje Chimpansee. Ondertussen ra telden de typemachines in het kantoor van de Aópedurpse Courant, 's avonds was het op nieuw feest in Aöpedurp. Maat je Mosterd werd 100 jaar en in rolstoel werd ze binnengereden door haar trouwe hulp Trientje de Schuiver. Na de huldiging door de burgemeester en optre dens van de muziekvereniging en de zangvereniging volgde een optreden van (de echte) Ma rio de Goochelaar. Op de laat ste dag werd het strand met een bezoek vereerd. Na nog één maaltijd op het kamp was het weer tijd om te vertrekken. Een schoon kamp werd achter gelaten en nog diezelfde dag viel bij iedereen de Aópedurp se Courant in de bus. staatssecretaris zal het idee van de speciale heffing op ge notmiddelen en gokken in het kabinet aan de orde stellen bij de bespreking van het be lastingplan voor 1994. In de verslavingszorg dreigen finan ciële tekorten ontstaan als ge volg van de decentralisatie met een gelijktijdige korting van het budget met 10 procent. Bovendien zijn er financiële problemen rond het methadon- beleid en de uitbreiding van de noodopvang voor drugs verslaafden. Verwachting t/m maandag 7 juni] WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min .temp. 10 graden Middagtemp. 23 graden Windkracht noordo. 3 Zondag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp. 10 graden Middagtemp. 22 graden Windkracht noordo. 3 Maandag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp. 10 graden Middagtemp. 23 graden Windkracht noordo. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 4 juni Zon op 05.21, onder 21.50 Maan op 22.00, onder 05.08 Laatste Kwartier: 12 juni (07.37) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer ondergaat een drastische verandering. Was het donderdag op veel plaatsen een be wolkte en regenachtige dag, vrijdag en de dagen daarna blijft het droog, er is veel zon en de temperaturen komen vooral in het zuiden weer ho ger uit. Komende nacht valt er in het zuidoosten mogelijk nog wat lichte regen. Verder klaart het vanuit het noordwesten op. De minimumtem peratuur ligt rond 9 graden en er waait een overwegend matige noordoostenwind. Vrijdag overdag blijft het overal droog en er zijn flin ke zonnige perioden. De tempera tuur reageert onmiddellijk; het wordt 's middags ongeveer 22 gra den. De noordoostenwind is zwak tot matig, rond kracht 3. Ook het weekeinde geeft fraai weer te zien. Zaterdag kunnen er in het noorden enkele wolkenvelden vanuit zee bin nendrijven, verder heeft de zon het voor het zeggen. Het blijft overal droog. De middagtemperaturen lig gen in het binnenland tussen 22 en 25 graden. In de noordelijke kust provincies wordt steeds lucht van zee aangevoerd, waardoor de tem peratuur in deze streken achterblijft. ALMERE - De financiële telfor ten van het Flevoziekenhuis in Almere zijn bijna gehalveerd door een eenmalige bijdrage van een aantal ziektenkosten- verzekeraars. Dat betekent on der meer dat de afdeling Spoe deisende Hulp niet enkele uren per dag dicht hoeft. De aange kondigde reorganisatie is even wel niet geheel van tafel. BURGH-HAAMSTEDE - Op maandag 7 juni vergadert de commissie algemene en be stuurlijke zaken van de ge meente Westerschouwen. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis van Burgh-Haamstede en begint om 15.30 uur. Tijdens de vergadering wordt teruggeblikt op het verloop van het pinksterweekeinde. Daarnaast komen de premiere geling bij bedrijfsvestiging en het recreatief project Namesto- vo aan de orde. ZIERIKZEESCHEgH NIEUWSBODEÜ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur P. M. M. Schrauwen Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12951 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 48,50 Bij autom. afschr. 1 46,00 Per jaar f 183,00 Bij autom. afschr. f 173,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 1130 uur Donderdagkrant woensdag tot 1130 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2% B.T.W. Meerderheid commissie vindt bezwaarschrift over procedure gegrond ZIERIKZEE - De realisering van een camping aan het Eerste Weegje in Zierikzee door de familie Kloet lijkt een stap verder weg. Afgelopen dinsdagavond name lijk verklaarde een meerderheid van de commissie ruimtelijke ordening een in gekomen bezwaarschrift gegrond. Dit bezwaar was gericht op de procedure die tot op dit moment is gevolgd. Gezien de ingrijpende verandering die de komst van een camping op deze lokatie met zich meebrengt zou in plaats van het vol gen van een artikel 19 procedure het volledige bestemmingsplan moeten worden gewijzigd, zo luidt het bezwaar. Met uitzondering van de heer C. Legemaate (CDA) meenden de overige commissieleden dat tegen dit bezwaar weinig was in te brengen. Het wijzigen van het bestemmingsplan zal, wanneer hiertoe wordt besloten, ongeveer drie jaar in beslag nemen. Schoolkamp in Renesse BROUWERSHAVEN/RENESSE - Aöpedurpers. Zo mochten de leerlingen van basisschool De Schouw uit Brouwershaven zich vorige week noemen. Op het terrein van het CJV-kamp in Renesse werd'het (fic tieve) Aöpedurp gesticht. Een dorp waar de scepter gezwaaid werd door de eerste democratisch gekozen burgemeester op Schouwen-Duiveland, Cyrille Pen- navaire.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3