'Blauw is de enige kleur die ik lichamelijk ervaar' Open dagen bij drie recreatiebedrijven De beste maatjes voor het goede doel wordt jaarlijks terugkerend evenement Vitamines geven huid haar evenwicht terug Technische proefvaart Maasland-kotter geslaagd Stormachtige afsluiting sponsoractie voor KNRM Nieuw tenue voor kampioen Zomeravondvoetbalcompetitie Bridgedrives Zierikzee bij GBA RESERDIE B.V. Expositie Doreen Kruse in IAC Camping Duinhoeve, Recreatiepark 't Lapje en Kampeercentrum Ginsterveld WOENSDAG 2 JUNI 1993 De bezoekers lieten zich de maatjes opperbest smaken. OUDDORP - Nadat op woensdag 26 mei door de burgemeesters G. van Velzen van Goedereede èn H. Tees van Westerschouwen het startsein voor de actie Hol landse Nieuwe, de beste maatjes voor het goede doel, gegeven was, werd op maandag 31 mei na een aantal dagen met tal van goed bezochte en originele acti viteiten door een al te straffe zuidwestenwind deze actie bijna letterlijk afge blazen. 3 BRUINISSE - Het Zomeravondvoetbalteam van voetbalvereni ging Bruse Boys, dat vorig jaar kampioen werd, treedt dit jaar aan in een geheel nieuw tenue. Dit tenue is geschonken door de sponsor Saman Vis- en Palinghandel uit Zierikzee. Ook dit jaar doet het team een gooi naar de eerste plaats in de eindrangschik king. Na de 3-1 winst op het zomeravondvoetbalteam van VV Zierikzee vrijdag 28 mei, kan alleen SKNWK nog roet in het eten gooien op de weg naar het kampioenschap van Bruse Boys. BRUINISSE - Bij Maaskant-Shipyards in Bruinisse is op donderdag 27 mei, na een geslaagde proefvaart twee dagen eerder, het ms GO-4 overgedragen aan C. V. 't Mannetje. Ondanks de letterlijk storm achtige afloop vah de actie, waarbij de organisatie zich ge dwongen zag enkele tenten af Na de wijziging van de ver keerssituatie Maireweg/J. J. Boeijesweg in Haamstede zijn genoemde bedrijven .naar hun idee min of meer in een uit hoek komen te liggen. Er ko men minder passanten langs, te breken en onder meer een speciaal aanwezige karika tuurtekenaar naar het Panaro ma-Haven-Restaurant moest de (potentiële) klanten zijn niet meer zo goed op de hoogte van de veranderingen die de bedrij ven de laatste jaren hebben on dergaan en daardoor blijft ook mond-tot-mond-reclame uit. Kortom: genoeg reden om naar worden verplaatst, wordt deze actie gezien de belangstelling ook volgend jaar weer gehou den. De opbrengst van deze ac- buiten te treden en de poorten van hét bedrijf eens extra wijd open te zetten. Verbeterd Kampeercentrum Ginsterveld is één van de bedrijven aan de J. J. Boeijesweg. In 1987 werd in het kader van het Verblijfs- recreatief Ontwikkeling Plan (VOP) van de gemeente Wester schouwen een verbeterings plan opgesteld en in fasen uit gevoerd. De camping werd compleet opnieuw ingedeeld, er werd een scheiding gemaakt tussen plaatsen voor sta caravans, toercaravans en ten ten. Verder werd het leidingnet tie is bestemd voor de aanschaf van een reddingboot voor de Koninklijke Nederlandse Red dingsmaatschappij (KNRM), die voor het Grevelingenmeer kan worden ingezet en als thuisbasis Ouddorp heeft. Hoewel de KNRM op dit mo ment een reddingboot voor de regio Grevelingenmeer be schikbaar heeft, voorziet deze ook in taken op de Noordzee, zodat de (noodzakelijke) dienstverlening op het Greve lingenmeer met deze uitbrei ding beter verzekerd zal zijn. Anderzijds willen de initiatief nemers van de actie, Panorama-Haven-Restaurant Beau Rivage, Hameeteman Vishandel en Marina Port Zé- lande met name de regionale bevolking met dit gebaar tonen ook zeer met hun belangen be trokken te zijn, en wordt deze bevolking met nadruk uitgeno digd om ook eens de sfeer van een Franse Haven in Zeeland te komen proeven. „En daarbij maakt het niet uit of men al leen maar komt kijken en men niet van de voorzieningen ge bruik maakt", aldus Gerard de Groot van restaurant Beau Ri vage, één van de touwtrekkers in het gehele gebeuren. Om tot een zo groot mogelijke opbrengst te komen werd er door de organisatie een groot aantal van unieke activiteiten gehouden. In de eerste plaats werd er gedurende de gehele actie nieuwe haring verkocht voor een uiterst schappelijke prijs van 2,75 gulden, waarvan één gulden voor de redding boot bestemd was. Voorts wa- van water, elektriciteit en rio lering uitgebreid en werd het terrein voorzien van bekabe ling voor kabel-tv en PTT- telefoon. Vanaf 1980 beschikte men op de meeste standplaat sen al over een eigen toilet. Nu zijn er ook 22 plaatsen met een eigen toilet, douche én wasta fel. Vanaf 1988 beschikt men op Ginsterveld over een overdekt verwarmd zwembad met peu- terspeelbad en kleedruimtes. Het sanitair is aangepast voor gehandicapten. Voor de sport liefhebbers zijn er tennisbanen voorzien van kunstgras. Nieuvj- bij het bedrijf is een restaurant met uitgebreide kaart en een pizzeria waar verse pizza's worden gebakken. Inwoners van Schouwen-Duiveland kun nen tijdens de open dagen op Ginsterveld tegen gereduceer de prijs kamperen. Kampeer ders en dagbezoekers mogen gratis zwemmen. De kinderen mogen gratis in het spring kasteel. In het restaurant krij gen de kinderen gratis een ijsje en is er voor de' ouders gratis gebak bij de koffie. Bezoekers kunnen voor de helft van de prijs een pizza mee naar huis nemen. Recreatiepark 't Lapje wordt De opening van de expositie werd door Kruse zelf verricht door middel van het houden van een korte lezing over de kleur blauw. Deze kleur werd ongeveer 40.000 jaar geleden reeds gewonnen uit de Lapis Lazuli. Lange tijd daarna heeft men gedacht dat blauw alleen uit de indigo-plant gewonnen kon worden. Deze werd tot in de achttiende eeuw in Europa geïmporteerd. De ambachtelij ke verwerking van de indigo droeg veel bij aan de werkgele genheid. De tegenstand tegen de chemische verkrijging van het blauw is dan ook lange tijd zeer groot geweest. Tégen woo r- dig verkrijgt men deze kleur vrijwel alleen nog langs de che mische weg, maar volgens Kru se is er toch maar slechts één echte kleur blauw, dat wil zeg gen zonder geel en rood erin, en dat is het ultramarijn. „Dit is altijd passief, terwijl de ande re kleuren voor mij actief zijn. Je kunt als het ware in het ul tramarijn verdrinken", aldus de kunstenares. Verstilling De in Zuid-Scharwoude woon achtige Kruse is tot 1981 vrij wel geheel autodidact geweest. Tussen 1981 en 1986 volgde zij de dagopleiding schilderen/te ren de eerste drie dagen van de actie speciaal gericht op het be drijfsleven, die hun steentje konden bijdragen door de deel name aan captains-borrels of business to business activitei ten. Voor het aanwezige pu bliek werd er en shoffel-wed- strijd georganiseerd, hetgeen inhield dat men met behulp van twee slap hangende tou wen (als aan de zijkant van een hangbrug) een aantal meters water moest overbruggen. Ten gevolge van de harde wind gaf dit laatste uiteraard veel spek takel en hilariteit. Ook wns de organisatie er in geslaagd om het verleden in herinnering te roepen, door middel van het laten rijden van een oude stoomtrein vanaf Ma rina Port Zélande naar natuur gebied De Punt langs het Gre velingenmeer. Ten gevolge van de straffe wind werden de in zittenden van de gebruikte ou de RTM stoomtram, die vroe ger ook vis in Rotterdam ver voerde, in de gelegenheid ge steld om de toch wel spectacu laire verrichtingen van enkele, de elementen trotserende sur fers en zeilers te volgen, het geen al een evenement op zich was. Op zaterdag 30 mei werd onder leiding van de altijd vrolijke veilingmeester R. Rutges ook nog een veiling gehouden waar verscheidene ludieke voorwer pen voor het goede doel onder de hamer kwamen. Hierbij bracht een dertig jaar oud red- dingvest zeventig gulden op, en ging een fles champagne van zes liter voor 300 gulden naar een nieuwe eigenaar. Ook wer den verscheidene zaken door aanwezig publiek spontaan ter beschikking gesteld. Zo bood een Duitse horeca-ondernemer een diner aan voor twee perso nen ter waarde van 500 Duitse marken en werd een ligplaats ter waarde van 10.000 gulden aangeboden door Seaport IJ- sinds 1992 gerund door John en Sylvia Quaak. De naam dankt het recreatiepark aan C. Dijk man die in de zestiger jaren een Tapje grond' kocht. Eerst werd het lapje grond gebruikt voor standplaatsen voor caravans, maar later werd er een recrea tiepark van gemaakt. Het park beschikt over twee tennisba nen, een midget-golfbaan, een midget-voetbalterrein en twee trampolines. Uiteraard kunnen de sportieve recreanten die 't Lapje met een bezoek vereren een koele dronk of een versterkend kopje koffie tot zich nemen in de bar. Tijdens de open dagen kan men in 't Lapje midgetgolf en midget-voetbal spelen tegen gereduceerde prijs. Voor de be zoekers is er gratis koffie. De kinderen krijgen gratis limo nade. Camping De Duinhoeve is sinds twee jaar in handen van A. J. van der Kroon en J. Zijta. Zij namen het bedrijf over van de gemeente Rotterdam die het terrein in 1953 aankocht. De camping is 47 hectare groot en biedt in totaal 1548 plaatsen: 828 toeristische plaatsen - waaronder 225 jeugdplaatsen- 120 seizoensplaatsen en 600 jaarplaatsen. De standplaat sen zijn met 100 vierkante me- kenen aan de Akademie voor Beeldende Kunst (AKI) in En schede. Daarna heeft zij een eenjarige creatieve didactische pedagogische beroepsoplei ding gevolgd, eveneens aan de AKI. Over de kleur blauw zegt zij, dat het de enige kleur is die ze lichamelijk ervaart. „Alle andere kleuren roepen bepaal de emoties op, ze zorgen voor een verandering van stem ming, maar door blauw word ik stil", zegt ze. In haar werk is dit met name het geval bij de verstilling. De ze term gebruikt zij zelf voor een kunstobject waarvan je stil wordt in jezelf, aldus de uitleg van Kruse. „Je wordt daarbij als het ware ontdaan van alles wat er om je heen gebeurt". In haar creatieve uitingen maakt ze veel gebruik van stukken spiegels. Zij wil hiermee stuk ken van het leven laten zien. Een spiegel is voor haar ook een kunstwerk. „Door er van verschillende gezichtspunten in te kijken krijg je steeds an dere beelden. Ik maak dus ge bruikmakend van een spiegel een beeld, maar de mensen die er naar kijken maken hun ei gen beeld', aldus Kruse. Voor haar schilderijen maakt ze gebruik van gemengde tech nieken, zoals acryl-verf, pas tel-krijt, houtskool en olieverf. muiden, die voor 2.000 gulden geveild werd. Tenslotte werd een aquarel van de bekende kunstenaar Gerrit Neven ge veild voor 2.400 gulden, terwijl de bodemprijs vastgesteld was op 950 gulden. Buiten de vei ling stelde het nabijgelegen Surfcentrum Brouwersdam tien procent van de dagop brengst uit de verhuur van surfplanken ter beschikking ten bate van de reddingboot. Extra dimensie Tfenslotte hoopt de organisatie ook met het op 27 juni te hou den Captains-dinner nog het nodige geld binnen te halen. Dit Captains-dinner stond oor spronkelijk voor 2 juni op de kalender. De organisatie heeft het diner naar 27 juni ver plaatst, op welke dag een be kende Nederlander de totale opbrengst bekend maakt. Op deze dag vindt ook de af sluiting en prijsuitreiking plaats van de dit jaar voor de derde keer gehouden Company Trophy, een reeks zeilwedstrij den waarbij teams van toon aangevende bedrijven zeilend met elkaar de strijd aanbin den. Het Capains-dinner krijgt zo een extra dimensie erbij, terwijl dit ook nog een positief effect zal hebben op de op brengst van de haringfeesten. Tot dusver is de organisatie' zeer tevreden over het verloop van de actie. Bij monde van De Groot bedanken zij dan ook al le vrijwilligers, sponsors en donateurs voor de getoonde in zet en verder iedereen die heeft meegewerkt aan de totstand koming en uitvoering van het programma. Bovendien hoopt hij op een ieders hernieuwde inzet voor de organisatie van het festijn van volgend jaar, dat ook dan weer op en om streeks de pinksterdagen plants zal vinden. ter ruim bemeten. „Het is een bewuste keuze geweest om die plaatsen zo ruim te houden", aldus Van der Kroon. „Dat geeft de recreant meer priva cy". Uiteraard is ook De Duin hoeve van alle moderne ge makken voorzien. Er is een grote supermarkt, een café restaurant met een snackge deelte en een wasserette. Men kan er ook terecht voor de huur van een fiets of bolderkar. Tij dens de open dagen kan men tegen gereduceerd tarief kam peren. Vrij rondkijken kan zo wel zaterdag als zondag van 13.00-18.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Van af donderdag 1 juli wordt de wekelijkse zomeravondbridge drives gehouden in het dorps huis De Schutse in Burgh- Haamstede. Na het succes van voorgaande jaren kunnen de bridgeliefheb- bers vanaf donderdag 1 juli weer deelnemen aan de bridge drives. De laatste bridgedrive is op donderdag 26 augustus. Aanvang 19.30 uur. Inschrijven vanaf 19.00 uur. Zelfs de spuitbus neemt ze een enkele keer ter hand. Al naar gelang haar stemming roepen sommige schilderijen een hef tige emotie op. Anderen daar entegen stralen een ultieme rust uit. In de woorden van Kruse worden de toeschouwers erdoor verstild. Zij schuwt hierbij het experiment niet, hetgeen tot verrassende resul taten geleid heeft. Zo zijn er in het IAC bijvoorbeeld enkele bijzondere schilderijen op suè- de te zien. Kruse zelf vindt de kunst overigens niet iets bij zonders. „Ik ben maar eenvou dig en kunst is gewoon mijn werk", zegt ze zelf over haar bezigheden. Dat eenvoudige heeft ook met haar afkomst te maken. Ondanks het feit dat zij reeds op elf-jarige leeftijd uit Krabbendijke vertrok, heeft haar werk nog steeds veel met Zeeland te maken. Droommens „Ik ben een droommens, maar sta daarbij tegelijkertijd met twee benen in de patatten", zegt ze. De combinatie van het nuchtere en het dromen komt ook in haar werk terug. Dit is vooral duidelijk met de kleur blauw, die zowel terug te voe ren is op de zee, als op de verre horizons. t Het vaartuig van het zoge naamde gesloten achterschip type draagt de naam George Johannes Klazina en.; is inge schreven in het visserij register in Goedereede. Het-schip heeft een lengte van 40,05 meter en is 8,50 meter breed. De hoofdmo tor heeft een capaciteit van 1995 pk bij 900 toeren. Tankmeetsysteem Op het vaartuig is een visver werkingsinstallatie naar het eigen ontwerp van Maaskant aangebracht met schamierbare De huid wordt door zon, stof, wind en agressieve produkten droog. Hierdoor wordt de be schermende functie ervan ver stoord. Bloedvaten verschrom pelen, de zuurstoftoevoer ver mindert en de cellen krijgen onvoldoende voeding. De huid wordt dun en de talgklieren le veren minder vetten. Boven dien verrhindert de cel activiteit met de jaren. Veerkrachtiger De laatste jaren hebben vita mines zich bewezen als belang rijk en oorspronkelijk be standdeel bij gelaats- en li chaamsverzorging. Naast hun functie van levensnoodzakelijk voedingsbestanddeel tonen vi tamines ook bij uitwendige ZIERIKZEE - GBA ofwel Ge meentelijke Basis Administra tie, dat is de naam van een au tomatiseringsproject dat wel wordt omschreven als het grootste van deze eeuw. Op donderdag 24 juni wordt in het Zierikzeese stadhuis een bij eenkomst gehouden waarbij aandacht wordt besteed aan het toetreden van de Zierikzee se gemeenteadministratie tot het GBA. Dat is gebeurd rrrét ingang van 1 mei jongstleden. Het houdt in dat alle gegevens die tot nu toe werden opgeslagen op per soonskaarten zijn ingevoerd in een computerprogramma dal ook toegankelijk is voor aller lei andere overheidsinstanties in Nederland.. Hét is de bedoe ling dat de gégevens van alle gemeenten in Nederland voor 1 januari 1994 worden geautoma tiseerd en aangesloten op het GBA-netwerk. Wat een én an der inhoudt en hoe het werkt wordt uiteen gezet tijdens de bijeenkomst op 24 juni vanaf 14.00 uur in de trouwzaal van het stadhuis. Wethouder L. J. van Gastei, höofd bureau bur gerzaken J. van Nieuwenhuijze en accountmanager van het GBA-projeet bureau I. Felix houden daarbij toespraken, terwijl de werking van het GBA wordt gepresenteerd via een videopresentatie en een GBA-presentatie door een me dewerker van het bureau bur gerzaken. I deklasten. Deze installatie be staat verder uit een scortput in het werkdek, een afval koker met onderdekse dooi-voering, een drie-voudige visstortko- ker, een visruim-ingang onder de buiskap, een elevator, strip band, opvangbakken en een spoelmachine. De GO-4 is voorzien van een tankmeetsysteem voor zowel gasolie- als drink waterbun kers. Voor het lossen van de vis zijn twee elektrische visloslie- ren geplaatst. De geluidsni veaus aan boord o)doen ruim schoots aan dc e ;en van het Classificatie bui <•- NSI. aanwending een verbazing wekkende werking. Bij Schoonheidssalon Eva in Brou wershaven kan men sinds kort een behandeling ondergaan met kosmetische produkten waarin vitamine-Apalmitaat als een bijzondere werkstof op- de voorgrond staat. Vitamine- A-palmitaat is vooral aan te be velen voor de rijpe huid en de in haar functie gestoorde huid, die onder invloed van hoge do ses uv-stralen en extreme uit wendige factoren, droog, leder achtig en onregelmatig ver- hoornd worden. De totale behandeluigskuur bestaat uit drie aparte behan delingen die met tussenpozen van 28 dagen aangewend wor den. In de tussenliggende peri odes moet men de aangepaste produkten thuis gebruiken. De totale kuur is te vergelijken met een face-lift, maar in te genstelling hiermee wordt er niets veranderd aan de struc tuur van de huid. Allereerst wordt de bovenste hoornlaag van de huid verwijderd. Daarna wordt een stof op de huid aangebracht die het vitamine-A-palmitaat bevat. Hierdoor verdwijnen de kleine rimpeltjes en worden de diepe re rimpels en littekens vager, evenals de ouderdoms- en pig- mentvlekken. Door de behan deling wordt de huid steviger en veerkrachtiger. Bovendien wordt de pigmentatie van de huid gelijkmatiger waardoor men regelmatiger bruint. De behandeling die sinds kort toegepast wordt is geleidelijk ontwikkeld. De aanleiding er toe was dat medici voor acne vitamine-A-zuur voorschreven. Dit medicijn zorgt wel voor het doen verdwijnen van dc acne, maar de huid verslechterde er zichtbaar door. Vitamine-A palmitaat is verwant aan het vitamine-A-zuur, maar heeft bijvoorbeeld het voordeel dat men er wel mee in de zon kan. En het verbetert dc algemene huidfunctie. Advertentie Wasautomaat, vaatwasser, of koelkast defect, bel L. W. 't Mannetje Zierikzee Telefoon 01110-14722 Doreen Kruse in een voor haar typisch verstilde houding. (Foto: Joop van Houdt). MIDDELHARNIS - Zaterdag 29 mei werd in het International Art Centre aan de Ring in Middelharnis de expositie geopend van Doreen Kruse. De tentoon stelling, met als titel Schilderijen en objecten in blauw loopt nog tot 23 juni. Tij dens de expositie zijn zeventien kunstwerken van Kruse, die oorspronkelijk uit het Zeeuwse Krabbendijke komt, te bewonderen, waarbij de kleur blauw een wel zeer centrale plaats inneemt. BURGH-HAAMSTEDE - Het is tijd om weer eens te laten zien hoe de bedrijven er uit zien, welke moge lijkheden ze de recreant bieden en wat er de laatste jaren zoal veranderd is. Dat is de gedachte achter de open dagen van Kampeercentrum Ginsterveld, Re creatiepark 't Lapje en Camping Duinhoeve op za terdag 5 en zondag 6 juni. Tijdens de open dagen zor gen de drie bedrijven voor aantrekkelijke aanbie dingen. Het publiek kan er terecht tussen 13.00 en 18.00 uur. BROUWERSHAVEN i Wie een droge huid heeft en wie argelops met-de zon omgaat heeft sneller te ma ken met rimpels en wordt hier feller mee getroffen. De huid verliest haar elasticiteit en veroudert zicht baar. Een schoonheidsbehandeling met het vitami ne-A-palmitaat helpt de droge, perkamenthuid haar evenwicht terug te vinden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3