Beste maatjes voor het goede doel HYPOTHEEK 01119-1314 Parkeer politie Den Haag gaat staken rVD tegen leigenlijke ïrhoging gasprijs \W./< Reinigingsdienst Schotmen-Duiveland Hervormde Gemeente organiseert bazar Meer hulp gehandicapten Foto's en dia's Leo Verton in galerie Noordhavenpoort Wij bieden Bel voor offerte onze hypotheekadviseur Dhr Reijnhout. HANSE VERBEEK VERZEKERINGEN-MAKELAARDIJ o.g. VERZEKERINGEN Haven Noordzijde 1 - 4318 AB Brouwershaven Telefoon 01119-1314 - Fax 01119-1914 MAKELAARDIJ O.G. Havenpark 15 - 4301 JG Zierikzee Telefoon 01110-16888- Fax 01110-16860 DEN HAAG - De politie heeft vorig jaar 1,26 miljoen misdrij ven geregistreerd. Dat is 7 pro cent 683.000) meer dan in 1991. Het aantal opgehelderde mis drijven steeg met 2 procent. DEN HAAG - De parkeerpoli tie in Den Haag gaat op 4 juni 24 uur staken. Die dag zullen er geen bonnen worden uitge schreven en wielklemmen ge zet. Ook de administratieve af deling legt het werk neer. Dit heeft AbvaKabo-actieleider Eric Vermeulen donderdag be kendgemaakt. De reinigingsdienst in Voor burg begint op 2 juni met een stiptheidsactie. Vermeulen ver wacht dat daar, net zoals in Den Haag, 30 procent van het huisvuil blijft liggen. DEN HAAG - De VVD is tegen h^ op „oneigenlijke" gronden vèhogen van de gasprijs voor kpinverbruikers. De VVD- kjmerleden Rempt en Blaauw, 'de daarbij verwijzen naar re- clnte uitlatingen door de Gas- ipie, stellen in schriftelijke vagen dat minister Andries- sn van economische zaken de vorgenomen prijsverhoging noet voorkomen. Ie Gasunie liet onlangs weten ii de komende onderhandelin- én met EnergieNed, de orga- isatie van gasdistributiebe- 'rijven, te'streven naar een ^rhoging van de gasprijs voor ljeinverb ruikers. Argument aarvoor zou onder meer zijn at de Nederlandse consument d laagste gasprijs in Europa bftaalt. Ring 10, 43>1 AJ Kerkwerve Telefoon 0110-16651 BEKENDMAKING *Ss>Ninu8 Op tweede Pinksterdag MAANDAG 31 IEI 1993, zullen geen afvalstoffen worden ingezameld. In plaats van maandag zal worden ingezmeld op: Dinsdag 1 juni 1993: wijk 11 De maandagroute: Renesse (bebouwde kon), Hogezoom (geheel), Haamstede (oude kern en nieuwbuw) Woensdag 2 juni 1993: wijk 12 en 13 De maandagroutes: Renesse (gebied buite bebouwde kom en Stichting), Westenschouwen, Burgl en Nieuw- Haamstede. In verband met afwijkende inzameltijden wordtu verzocht de rolemmer op de inzameldag tijdig aan de;traat/weg te plaatsen. De stortplaats aan de Hoosjesweg is op maaidag 31 mei 1993 gesloten. DE DIRIKTEUR Tot en met zatejag 5 juni Burgh-Haamstede Expositie Sjoerd lisman in kader van pro ject Tussen hemel <1 aarde; maandag tot en met zaterdag, van 1.30 tot 16.30 uur (met uit zondering van hmelvaartsdag en 2e pinksteren). Tot 10 juni Zierikzee Expositie fotografie /?o Verton in galerie Noórdhavenpoort, daglijks (met uitzonde ring van maandag) vai 13.00 tot 17.00 uur. Van vrijdag 4 juni tot en met vrijdag 18juni Bruinisse Expositie Molens in Zeeland in bibliotheek De Zaete, tijdens openingsuren bibliotheek. Tot 1 juli Zierikzee Expositie werk Aquamarijn. Corneliastich- ting. Dagelijks \jan 09.00 tot 20,)0 uur. Van zondag 2S juni tot 29 augustis Zierikzee Project Loka vai Stichting Enzochin Noord havenpoort, var donderdag tot en met zon dag en op Toeriiendagen, van 13.00tot 17.00 uur. Tot en met 31 december Neeltje Jans Herdenkingstentoonstelling Wateisnood- ramp. Ir. Topstiis, Delta Expo, 10.01-17.00 uur. Vanaf november gesloten op maandag en dinsdag. DEN HAAG - Stefan Pauliny zal woensdag zijn geloofsbrie ven aanbieden aan koningin Beatrix als ambassadeur van de Slowaakse republiek.' BRUINISSE - Zaterdag 5 juni wordt in Bruinisse een grote bazar op poten gezet. De op brengst zal ten goede komen aan de grote opknapbeurt van de Hervormde kerk in het mos seldorp. In en om het vereni gingsgebouw zal het ter onder steuning van het onderhouds- fonds die dag bruisen van al lerlei activiteiten. Naast een grootschalige rom melmarkt is er verkoping van een groot aantal artikelen zo als: oliebollen, gebakken en gerookte vis, groente, fruit, bloemen, cakes, advocaat, kan deel, beschilderde kaarsen, boeken en platen. Tevens is er een schiettent en verschillende kinderspelen. Actieve dames zullen lepeltjes, taartvorkjes en suikerschepjes met afbeel dingen van het eigen kerkge bouw te koop aanbieden. Ook worden nieuwe ansichtkaarten van de gebrandschilderde ra men en het in-en exterieur van het kerkgebouw gepresen teerd. Bij de kerkvoogdij lig gen grote moderniseringsplan nen in de la om het gebouw ste vig onder handen te nemen. Het bedrag dat daarvoor nodig is wordt geraamd op 125.000 gulden. Het nettoresultaat van de bazar zal voor nieuwe stof fering worden aangewend. Vo rig jaar bracht de verkoping het mooie brutoresultaat van 20.000 gulden op. De bazarcom- missie zou het uiteraard fan tastisch vinden als dit bedrag weer wordt bereikt. De stijve spieren die vorig jaar bij meer dere Bruse organisatoren en organisatrices na afloop de kop opstaken neemt men weer graag voor lief. ZIERIKZEE Evangelisatiedag Op initiatief van de Christelij ke Gereformeerde Kerk in Zie rikzee wordt zaterdag 26 juni een evangelisatiedag gehou den. Verschillende koren wer ken mee aan de evangelisatie dag. Een en ander speelt zich af in de muziektent aan het Ha venpark in Zierikzee van 10.30 tot 16.30 uur. Expositie Tot en met 10 augustus zijn in de gangen van het Zweedse Ro de Kruis Ziekenhuis in Zierik zee aquarellen te zien van Ly- dia Klop uit Kortgene. De ex positie is dagelijks te bezichti gen. BROUWERSHAVEN Natuurexcursie Op initiatief van Staatsbosbe heer wordt donderdag 3 juni een natuurexcursie gehouden op het Grevelingenmeer. Het evenement omvat een boot tocht en een wandeling. Het is de bedoeling dat de excursie ook wordt gehouden op don derdag 17 en 24 juni. Belang stellenden dienen zich te voren aan te melden bij de VVV- B rou wershaven ZONNEMAIRE Geslaagd Aan de Hogeschool Rotterdam en Omstreken is mevrouw E. van Eijken uit Zonnemaire ge slaagd voor het examen peda gogiek MOB, een hogere kader opleiding in de pedagogiek. DREISCHOR Rommelmarkt Kenners zien er reikhalzend naar uit: de jaarlijkse rommel markt in Dreischor ten behoe ve van de Nederlandse Her vormde Kerk. Zaterdag 12 juni is de dag. Om 8.30 uur precies gaan de deuren open van de grote landbouwschuur van de heer Krijn Jan v. d. Velde aan de Zuiddijk. Liefhebbers zul len ook dit jaar niet teleur gesteld worden: het aanbod is groter en interessanter dan dat van vorig jaar, verzekert de groep van enthousiaste voorbe reiders. Ook voor boekenlief hebbers is er veel te zoeken. Voor de kinderen de grabbel ton en verder nog eigen gebak ken cake naar oud recept, olie bollen, natuurzuiver bereide jam en hapjes en drankjes. En ondertussen kan er geraden worden naar de boodschappen mand. Wie hét weet mag hem hebben. OOSTERLAND Zangdienst Zondagavond 30 mei wordt in de Nederlandse Hervormde kerk in Oosterland een zang- dienst gehouden. Aan deze dienst werken mee de koren VZOS uit Oosterland en Sur- sum Corda uit' Moordrecht. De dienst begint om 18.00 uur. 'S-HEERENHOEK Zomerjaarmarkt Op zondag 13 Jjuni wordt in 's Heerenhoek een zomerjaar markt gehouden. Het evene ment begint al op zaterdag 12 juni om 20.00 uur met een live optreden van de band the Ever greens op een podium in de Heerenstraat. Op zondag wordt een zomerjaarmarkt ge houden en een snuffelmarkt. Verder treedt de fanfare Sint Caecilia op met de majoretten- groep Showgirls, er is een pop pentheater en diverse andere kinderattracties. De groep Me- cano treedt op en in de Jeugd- hoeve is een tentoonstelling van houtsnijwerk, schilderij en, manden maken, keramiek en klei werk. Ook kan men er een foto-tentoonstelling bekij ken over het verleden van 's- Heerenhoek. Het evenement omvat verder een bedrijven- presentatie. Vanaf 11.00 uur. MIDDELBURG Congres toekomst Zeeuwse platteland Op vrijdag 11 juni wordt in de Schouwburg te Middelburg een congres gehouden over de toekomst van het Zeeuwse platteland. De bijeenkomst is van 13.00 tot 16.30 uur. Ze om vat een aantal inleidingen door onder andere de Commissaris van de Koningin in Zeeland drs W. T. van Gelder, universitair hoofddocent Erasmus Univer siteit Rotterdam dr P. W. Blauw, professor dr R. van En gelsdorp Gastelaars. en profes sor dr C. P. Veerman. Daarna volgt een paneldiscussie over het onderwerp onder leiding van dagvoorzitter professor dr J. M. M. van de Valk. Thema-avond Dinsdag 15 juni wordt op ini tiatief van de Districtswerk groep Zeeland van de FNV Zee land en het Emancipatiebu reau Zeeland een thema-avond gehouden in Hotel Arneville aan de Buitenruststraat in Middelburg. Centraal staat het thema 'Hoe sociaal is Europa voor vrouwen?'. Na de opening door FNV-districtsbestuurder Corry Damen verzorgt Karin Adelmund een toelichting op het onderwerp en vertolkt het FN V-standpunt. Vervolgens houdt Maart je van Putten een inleiding over de Europese der de richtlijn. Toos Jongsma vraagt zich daarna in haar in leiding af waarom de Neder landse overheid niet kiest voor individualisering. Uiteraard is er ruimte voor discussie. De thema-avond begint om 19.30 uur. Busreis Reumapatiënten Op zaterdag 5 juni vindt de busreis plaats welke de Reu mapatiënten Vereniging Mid den-Zeeland jaarlijks voor haar leden met begeleiders or ganiseert. Vanaf diverse op stapplaatsen wordt 's morgens tussen acht en negen uur ver trokken. Via de Belgische en Brabantse Kempen voert de reis naar Eersel alwaar een Brabantse koffietafel wordt geserveerd, 's Middags rijden ze langs een zogenaamde smokkelroute waarna ze een diaserie te zien krijgen over de Kempen. De reis wordt beslo ten met een gezamenlijk diner in de buurt van Breda. VLISSINGEN Heavy-metalband Over the Edge treedt op in De Piek De uit Goes afkomstige heavy- metalband Over the Edge treedt op zaterdag 5 juni op in De Piek in Vlissingen. Het op treden is tevens een presentatie van hun tweede demo. De eer ste demo van de band werd po sitief ontvangen door onder meer het blad Aardschok/Me- talhammer. Hierdoor kwam er ook landelijke belangstelling voor Over the Edge en zodoen de speelde de band al diverse keren buiten de provincie. Ook in Zeeland zijn al diverse op tredens gedaan. Over the Edge is ontstaan in 1991 en na een drummerswisseling in 1992 be staat de band nu uit Lex Hun- devsmarek (drums), Pe" van Dorst (bas en zang). Hans Loch- mans (gitaar en zang) en René Meester (gitaar en zang). De band speelt zowel covers van onder andere Ted Nugent, Thin Lizzy, Judas Priest en Led Zep pelin als eigen nummers. Zo wel blues als speed-metal wordt in hun muziek verwerkt. De band speelde al eerder in De Piek tijdens het tribute- weekeinde voor AC/DC's Bonn Scott en zal dus nu haar tweede demo presenteren, die is opge nomen in de studio van Jos Rentmeester. O UDDORP - De actie Hollandse nieuwe, de beste maatjes voor het goede doel, is op woensdag 26 mei van start gegaan, speciaal voor de reddingsboot van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij voor het Grevelingenmeer. De allereerste haring werd per stoomtram van de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij (RTM) aangevoerd. Deze tram vervoerde vroeger ook vis tussen Rotterdam en de eilanden. Staande voor de reddingsboot en de stoomtram lieten de leden van KNRM Ouddorp en de speciale gasten wethouder de heer L. Visser van Goedereede en burgemeester H. Tees van de gemeente Westerschouwen zich de Nieuwe haring goed smaken. Tijdens het komende pinkster weekeinde rijdt de tram regelmatig voor het goede doel. Startplaats is Marina Port Zélande, de jacht haven vanwaar de tocht verder voert door het natuurgebied De Punt. Vertrektijden zijn op zaterdag 29 mei en tweede pinksterdag 31 mei om 13.00 en 15.00 uur. De opbrengst van de kaartverkoop komt ten bate van de KNRM. Kaartjes zijn te koop bij VVV Schouwse Kust en bij het vertrekpunt. Ook van de vele andere feestelijke activiteiten, zoals de Shoffelwedstrijden en de veiling gaat de op brengst naar de reddingsmaatschappij. Daarbij wordt de vis niet duur betaald, want de Hollandse Nieuwe haring kost ter plaatse slechts 2,75 gulden. Een gulden hiervan wordt eveneens opzij gelegd voor de reddingsboot. Eind juni vindt er een finale-actie plaats wanneer tijdens een speciaal Captain's Dinner het vergaarde eindbedrag voor de actie door een bekende Nederlander zal worden overhandigd aan de KNRM. DEN BOSCH - In Noord- Brabant is een begin gemaakt met een gezamenlijke aanpak van de problemen van meer voudig gehandicapten. Het is voor het eerst in Nederland dat dit gebeurt. Daarvoor is donderdag op het Bossche pro vinciehuis een stuurgroep geïnstalleerd, die toekomstige projecten gaat begeleiden. In Brabant wonen naar schat ting 300 mensen die niet alleen lichamelijk zijn gehandicapt, maar door een hersenbeschadi ging ook geestelijk. Daardoor hebben zij moeite met praten, waarnemen, coördineren en concentreren. De afgelopen ja-- ren is duidelijk geworden dat deze groep speciale hulp be hoeft. Dat blijkt ook uit een re cent onderzoek, dat is inge steld in opdracht van het mi nisterie van wvc. De Brabantse organisaties voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten hebben nu de handen ineen geslagen om gezamenlijk de problemen van deze specifieke groep aan te pakken. In het ka der van die samenwerking wordt zeer binnenkort in Box tel al een speciaal huis ge bouwd waar 24 meervoudig ge handicapten gaan wonen. Daarnaast zijn er vergevorder de plannen voor de oprichting van enkele centra voor dagop vang. ZIERIKZEE - In galerie Noordhavenpoort is tot en met donder dag 10 juni werk te zien van de Amsterdamse fotograaf Leo Ver ton. Behalve een aantal foto's bevat de expositie ook zijn afstu deerproject Delta-hoogte, een dia-presentatie over de indertijd omstreden dijkverhoging bij Yerseke. Deze diapresentatie toon de Verton eerder tijdens het audio-visueel festival in Volterra (Italië). De bovengalerij van de Noordhavenpoort is vooral inge richt met vrije foto's, gemaakt tijdens zijn fotoreizen door Span je, Italië en Frankrijk. Dit heeft geresulteerd in een uitgebreide en veelzijdige collectie met onder meer enkele nachtlandschap pen in kleur, Spaanse kastelen en stillevens. Maar ook dichter bij huis heeft Verton verschillende foto's gemaakt van het Zeeuwse landschap. Verton komt oorspronkelijk uit Burgh- Haamstede. In 1982 uoltooide hij zijn studie fotografie aan de Rietveld-academie in Amsterdam. Vanaf dat moment is Verton onder meer werkzaam op het gebied van de toegepaste fotogra fie. Daarnaast maakt hij ook diaprogramma's met geluid voor het onderwijs en het bedrijfsleven. Het werk van Verton is dage lijks (met uitzondering van maandag) te zien en wel van 13.00 tot 17.00 uur. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 6