Üêl!i Leen Koster is geselecteerd voor het Zeeuws amateur-voetbalelftal Erik van der Wekken leider in het Belgisch crosskampioenschap PROGRAMMA Sportkeuringsbureau beëindigt activiteiten Clubkampioenschap tennis Den Haene Carola van der Have op grand-prix toernooi Reünie- toernooi Bruse Boys VRIJDAG 28 MEI 1993 NR 25365 11 Zierikzeeënaar promoveert met Goes naar eerste klasse ZIERIKZEE - De 26-jarige Zierikzeeënaar Leen Koster heeft de promotie van zijn voetbalclub Goes, afgelo pen zondagmiddag, uitbundig gevierd. De voorstopper stond geblesseerd langs de lijn te kijken toen zijn ploeg Sint-Michielsgestel met 1-4 versloeg in de beslissingswedstrijd. Koster was in de vorige nacompetitie- wedstrijd tegen WSC in Waalwijk aan zijn knie geblesseerd geraakt. Maar, in Oosterhout, waar de beslis singswedstrijd plaats vond vierde Koster net als zijn clubgenoten de promotie naar de eerste klasse zondag KNVB. Leen Koster \s geselecteerd voor het Zeeuws elftal. (Foto: Joop van Houdt). Finale badmintontoernooi OOST-SOUBURG - In de finale van het grand- prix badmintontoernooi in Oost-Souburg heeft Carola van der Have twee keer een eerste plaats behaald. Eerst was er winst in het enkelspel en daarna mocht zij samen met Jolanda van Gro ningen de eerste prijs ontvangen voor het da- mesdubbel. „Het was een vreemd seizoen. Eerst hadden we op de nacom- petitie helemaal niet gerekend. En dan ben je plotseling gepro moveerd naar de eerste klasse. Ik moet het eerlijk zeggen. Ik heb na zondagmiddag nog niet nagedacht hoe het nu verder moet. Ik ben wel gelukkig dat we gepromoveerd zijn. Ik heb voldoende ambities om zo hoog mogelijk te spelen' èn voor mijn vereniging Goes vind ik het prachtig. Goes heeft nog nooit zo hoog gespeeld in haar geschiedenis", vertelt Leen In Kwadendamme deed Erik van der Wekken een aanval op de leiders in het algemeen klassement in de superklasse 250 cc. Doordat Steven Magnus niet aan de start verscheen kon Van der Wekken punten verdie nen om te stijgen in het alge meen klassement. In de eerste manche van de superklasse nam Van der Wekken al snel de leiding en schudde Arno Rut- tinger uit Dirksland en Davy van Hoepen uit Kloosterzande van zich af. Inzicht In de tweede manche nam Ar no Ruttinger de leiding terwijl Van der Wekken als derde door kwam achter de leider van het algemeen klassement, Kees den Hollander. Door inzicht en technische vaardigheid pas seerde hij Den Hollander maar kwam net te kort om Ruttinger nog voor de finishlijn in te ha len. Een derde manche moest uitsluitsel geven voor de dag prijs. Vanaf de start stoof Van der Wekken als eerste op de bocht af met Ruttinger. In een poging van Ruttinger om Van der Wek ken buitenom te passeren raakte de crosser uit Dirksland in de fout en belandde in de af zetting. Van der Wekken kon toen al onbedreigd de derde manche op zijn naam schrij ven. Peter van der Weele uit Brouwershaven eindigde na de tweede manche op een dertien plaats. Uitslag superklasse: 1. Erik van der Wekken, Zierikzee. 2. Arno Ruttinger, Dirksland. 3. Davy van Hoepen, Klooster zande. 4. Chris Markusse, 's- Heer Abtskerke. 5. Kees den Koster die werkzaam is in de Intersport sportwinkel op de Appelmarkt in Zierikzee. Nummer drie Leen Koster is een belangrijke speler binnen de selectie van Ron Schrier. De voorstopper werd afgelopen seizoen num mer drie in het rijtje van de "beste voetballers tfan Zeeland! „Remco van Keeken (Hoek) is geloof ik nummer één gewor den, maar als je nummer drie van Zeeland wordt dan ben ik Hollander, Aagtekerke. 6. Joris van Strien, Dirksland. 7. Ad- win Cortvriend, Axel. 13. Peter van der Weele, Brouwershaven. Tussenstand supercrossklasse- ment: 1. Kees den Hollander, 48 pnt. 2. Dave van Hoepen, 46 pnt. 3. Adwin Cortvriend, 40 pnt. 4. Marijn Lampio, 34 pnt. 5. Erik van der Wekken, Zierik zee 30 pnt. 22. Peter van der Weele, 13 pnt. Inmiddels zijn er ook al twee wedstrijden verreden in een reeks van acht om de Belgische daar toch trots op. Ik denk dat ik ook beloond ben voor die prestatie door een plaats in het Zeeuws elftal te krijgen", al dus Koster. De Zierikzeeënaar maakt voor de eerste keer zijn opwachting binnen de Zeeuwse selectie van trainer Wies van Avermaete. „Vroeger speelde ik wel in de Zeeuwse jeugdselectie maar in het'senioreneïftal is dit mijn debuut. Overigens is het de vraag of ik zaterdag 29 mei wel mee kan doen tegen het Thool- se elftal. Het is pinksterwee- kampioenstitel. Alle acht wed strijden tellen mee en indien er een keer minder wordt gepres teerd kan dat fataal zijn voor de. eindklassering. Erik van der Wekken maakte in beide wedstrijden weinig fouten en gaat fier aan de leiding in het algemeen klassement. In de eerste twee manches in Malde- gem behaalde hij een eerste en een tweede plaats. Hiermee verdiende hij de hoogste dag prijs. In de tweede wedstrijd op het crossterrein in Rilland was hij kend en dan is het erg druk in de winkel. Ja, ik weet wel dat er pas om 18.00 uur wordt ge speeld maar ik denk dat het be ter is om mij voor die wedstrijd toch af te melden. Op 12 juni speelt het Zeeuws elftal tegen het Molukse elftal en dan ben ik wel beschikbaar". Koster heeft in de afgelopen ja ren een vaste basisplaats bin nen de selectie van Goes ver overd. Een paar jaar geleden maakte hij de overstap van de toen derdeklasser Zierikzee naar Goes. „Ik moest toen hard werken om een basisplaats te verdienen. Dat is mij gelukt. Ik heb er nog steeds geen spijt van dat ik die belangrijke over stap heb gedaan. Jammer, dat Zierikzee weer niet is gepro moveerd. Ik gun het de club van harte want het zou goed zijn voor Schouwen-Duiveland dat er een ploeg op een hoger niveau speelt", uitte Koster. „Als voetballer ben ik in Goes steeds beter gaan spelen, maar Ron Schrier is dan ook een pri ma trainer, hij werkt precies zoals Van der Wekken indertijd in Zierikzee. Ik kan maar twee keer per week trainen doordat er op donderdagavond koop avond is in Zierikzee. Maar, het gaat erom hoe je je instelt en dat je een duidelijke afspraak maakt met je trainer". Nieuwe spelers Nu Goes promoveert naar de eerste klasse zullen zij zeker niet het voorbeeld nemen aan Hoek, Veere en Middelburg. Daar worden veel nieuwe spe lers aangetrokken en dat is ook voor Koster een onbegrijpelij ke zaak. „Bij Goes komen maar een paar nieuwe spelers. Ik heb de namen gehoord van Ruud Verbeek (Hoek) en Paul Bom (SSV'72). Ik denk dat het ook beter is om met het zelfde team in de eerste klasse te gaan spelen. Ze zeggen wel dat wij met een brede selectie gewerkt hebben, maar dat is ook nodig wegens blessures en schorsin gen. Het doel van Goes is in ie der geval om zich het volgend opnieuw in grote vorm tegen zijn Nederlandse en Belgische concurrenten. In de eerste man che toonde hij met overmacht zijn rijstijl. Een kopstart gaf hij niet meer uit handen en won overtuigend. In de tweede manche had Van der Wekken een mindere start, maar hij werkte zich snel naar voren om de leiding wederom over te nemen. Na een aantal felle aanvallen van Guy An- driessen behaalde hij alsnog de overwinning. Met nog zes proeven te gaan staat Van der Wekken aan de leiding om het Belgische kam pioenschap. Op maandag twee de pinksterdag is de derde proef. Deze wordt georgani seerd door de Vlaamse Motor- bond in samenwerking met Stichting RES Mc in Axel. seizoen te handhaven in de eer ste klasse", aldus Koster die nog steeds nageniet van het uitbundige feest in Goes afge lopen zondag. De voetballer uit Zierikzee is blij dat de competitie is afgelo pen. „Het was slopend de laat ste wedstrijden en dan raak je ook nog geblesseerd en kan je de laatste wedstrijd niet meespelen. Tégen Sint-Mi chielsgestel was het een echt voetbalsfeertje. Veel publiek, dweilbandjes en een spannen de verlenging. Langs de kant vreet je je dan op van de zenu wen, maar als je dan toch wint valt er een zware last van je schouders". Ondanks dat Koster niet mee kon dopn in de beslissings wedstrijd mag de voetbalver eniging uit Goes de Zierikzeeë naar toch dankbaar zijn. De voetballer was de meest con stante speler en scoorde op de juiste momenten. Eén ding is zeker, na Peter van Vossen en Danny Magito speelt Leen Kos ter ook het volgende seizoen als Zierikzeeënaar op een hoog niveau. Zeeuwse selectie Zaterdag 29 mei speelt het Zeeuws elftal een wedstrijd te- gen het Thools elftal op sport park De Bent in Tholen. De wedstrijd begint om 18.00 uur en de volgende spelers zijn ge selecteerd: Frank Goedegebu- re, Leen Koster en Ron Krijger van Goes, Jos Kayser, Remco van Keeken, Adriaan Nieuwen- huyse, Geert-Jan de Smet en Wim Verpoorte van Hoek. Den nis Rietjes (HW), Jos van Bre men (Kloetinge), Piet Baan, Anton Belfroid en Chris Mout- haan van Middelburg. Pieter den Hollander en Bert Rie- mens van Serooskerke en re serve doelman Jimmy Kikkert van Vlissingen. Trainer/coach is Wies van Avermaete, verzor ger is Tbn Sheilds en begelei der is Lau Traas. Op 12 juni speelt het Zeeuws elftal tegen het Molukse elftal om 19.00 uur op sportpark De Kruitmolen in Middelburg. BRUINISSE - Voetbalvereni ging Bruse Boys houdt zater dag 29 mei een voetbal-reünie voor oud A-junioren op het sportterrein in Bruinisse. Het gaat om A-junioren uit 1986 tot 1988 die nu in de leef tijd zijn tussen 21 en 25 jaar. De eerste wedstrijd vindt plaats om 13.00 uur en rond de klok van 16.00 uur is het toernooi af gelopen. Programma: 13.00 uur melden en gezamenlijke warming-up. 14.00 uur Sleeuwijk - Ooster- land. 14.35 uur Nieuwerkerk Bruinisse. 15.15 uur Sleeuwijk - Bruinisse. 15.50 uur Nieuwer kerk - Oosterland. 16.30 uur Sleeuwijk - Nieuwerkerk. 17.05 uur Oosterland - Bruinis se. ZIERIKZEE - Volleybalvereni ging Delphi/MEVO'80 sluit vrijdag 28 mei een intensieve recreatie-volleybalcompetitie af in sporthal Onderdak in Zierikzee. In zes poules werd er om de hoogste eer gestreden en zelfs op de laatste avond moeten er nog twee kam pioenstitels worden verdeeld (zie donderdag editie). Atletiek De 17-jarige atleet Ivor Land- burg van atletiekvereniging Delta Sport neemt zaterdag 29 mei en zondag 30 mei deel aan de Nederlandse meerkamp kampioenschappen in Hoorn. Volleybal Vrijdag 28 mei is de slotavond van de recreatie-volleybalcom petitie in sporthal Onderdak in Zierikzee. De wedstrijden beginnen om 19.30 uur en om 22.00 uur is er prijsuitreiking in restaurant Onderdak. ZZN-trofee Er staan nog twee wedstrijden op het programma voor de ZZN-trofee. Zaterdag 29 mei: Zonnemaire - DFS in Zonne- maire om 14.30 uur. Brouwers haven - Ouwerkerk in Brou wershaven om 14.30 uur. Zater dag 5 juni vindt de finaledag plaats op het voetbalterrein in Brouwershaven. Carola van der Have wint enkel- en dubbelspel. (Foto: Joop van Houdt). Vijf leden van badminton club Zierikzee werden uit genodigd voor de finale grand-prix badmintontoer nooi. Jolanda van Gronin gen, Carola van der Have, Erik Timmer, Aart Loubert en Mirelle van der Have Bij de damesdubbel verrasten Annemarie Arkenbout met Ca- rolien de Valk door in de finale het gerenommeerde duo Corrie Keizer en Rudie v. d. Pols aan de verkeerde zijde van de score te houden, 6-2 en 6-4. De finale werd bereikt door een 6-3 en 6-4 zege op Marion Schiffer en Machteld van Eijk. Opvallend was de uitschakeling van de re gerende kampioenen Marjan en Hetty Mol door hun moeder Jo Mol en Colette der Wedu wen. Favorieten De torenhoge favorieten in de mix, Andrea Hamelink en Ste ven Marteijn, waren ondanks een aantal dubbelfouten van Hamelink en het zeer slordig omgaan met de scoringskansen van Marteijn een treedje te hoog voor Jo Mol en Harry Smit. Een reguliere 6-3 en 6-4 was het gevolg. In de halve finale hing het kampioenschap aan een zijden draadje. Tégen Gert Jan Anker en Carolien de Valk konden zij ternauwernood een 4-2 achter stand in de beslissende set wegwerken (4-6). De herendubbel finale was een onderonsje tussen de competi tiespelers Wim van de Klooster en Ad Goedegebure tegen Jan van Wassenburg en Gert-Jan Anker. Mede door sterk spel van Van de Klooster trok het eerste duo de eerste set met 6-3 naar zich toe. Alle sportmedische activitei ten in Zeeland vallen inmid dels onder het bestuur van de Stichting Sport Medisch Ad viescentrum Zeeland die in Vlissingen en Hulst twee uit voeringsbureaus heeft. Sport keuringsbureau Goes was het laatste voormalige sportkeu ringsbureau dat nog naast de beide Sport Medische Advies centra bestond. Mevrouw Nico- lette van Ham die gedurende vele jaren het bureau Goes heeft georganiseerd constateer de de afnemende belangstel ling vanuit de sport waar de sportkeuring niet meer ver- hadden in een reeks van vijf voorrondes voldoende pun ten verzameld voor deze in vitatie. In sporthal De Belt in Oost- Souburg werden in verschil lende categorieën en klas sen spannende partijen ge speeld. Voor Carola van der Have was er dus twee keer winst in de klasse 2. Jolan da van Groningen moest in deze klasse in haar en kelspel Van der Have voor laten gaan, maar de tweede plaats was van uitstekende kwaliteit. Daarnaast deelde zij met haar clubgenoot de eerste plaats in het dubbel spel. In de eerste klas be haalde Erik Timmer uit Zie rikzee een tweede plaats in het herenenkelspel. Aart Loubert en Mirelle van der Have vielen buiten de prij zen. In de 2e set ging Van den Was- senberg te geforceerd spelen en iiet Anker de moed zakken. Een 6-0 nederlaag was het ge volg, waardoor regerend kam pioen Wim van de Klooster, zij het met een andere partner, de enige was die zijn titel prolon geerde. Uitslagen Damesdubbel: halve finales: De Valk/Arkenbout-Schiffer/ Van Eijk 6-3 6-4, Mol/Der We- duwen-v. d. Pols/Keizer 0-6 2-6; finale: Valk/Arkenbout-v. d. Pols/Keizer 6-2 6-4. Mix dubbel: kwart finales: Ha- melink/Marteijn-Keizer/v. d. Klooster 6-3 6-3, Schiffer/ Schiffer-De Valk/Anker 0-6 4-6, v. d. Pols/Bracke-Smit/Der Weduwen 6-3 6-3, Mol/De Spirit-Mol/Smit 2-6 2-6; halve finales: Hamelink/Marteijn- De Valk/Anker 5-7 6-2 6-4, v. d. Pols/Bracke-Mol/Smit 1-6 2-6; finale: Hamelink/Marteijn- Mol/Smit 6-3 6-4. Herendubbel: V« finale: v. d. Klooster/Goedegebure-De Spirt/In 't Veld 6-0 6-0, Goud- zwaard/Paauwe-Hoogmoed/ Zonneveld 4-6 2-6, v. d. Wassen- berg/Anker-Ganzeman/Der Weduwen 6-1 6-2, Baakman/ Fierens-Ketting/Bracke 3-6 6- 7; lh finale: v. d. Klooster/ Goedegebure-Hoogmoed/Son- neveld 7-5 6-1, v. d. Wassen- berg/Anker-Ketting/Bracke 6- 3 6-3; finale: v. d. Kloos- ter/Goedegebure-v. d. Wassen- berg/Anker 6-3 6-0. plicht wordt gesteld. Slechts nog enkele takken van sport stellen een keuring verplicht zoals zwweefvliegen en sport- duiken. Deze beide keuringen ■worden nu uitgevoerd op de twee enige Medische Advies centra in Zeeland. De beide SMA's te Vlissingen en Hulst zijn de enige twee centra in Zeeland die officieel erkend zijn door het Nederlands Insti tuut voor de Sportgezondheid. Het secretariaat van het Sport Medisch Adviescentrum Zee land is ondergebracht bij de Zeeuwse Sportraad te Ame- muiden. Winst in de superklasse 250 cc KWADENDAMME - Motorcrosser Erik van der Wekken uit Zierikzee heeft afge lopen week uitstekende prestaties neergezet. Eerst zorgde hij in het supercross- kampioenschap in Kwadendamme voor een overwinning. Twee dagen daarvoor won hij de dagprijs in Maldegem en zondag jongstleden won hij de tweede wed strijd, in een reeks van acht wedstrijden, de kampioensproef om het Belgische kampioenschap die in Rilland werd verreden. GOES - Met ingang van heden heeft het sportkeu ringsbureau Goes zijn activiteiten beëindigd. De af nemende belangstelling vanuit de sport voor de sportkeuring maakte een herstructering van de sportgezondheidstructuur in Zeeland noodzakelijk. SCHUDDEBEURS - Onlangs heeft de tennisvereni ging Den Haene uit Schuddebeurs haar clubkam pioenschappen dubbelspel voor senioren afgewerkt. Op drie fronten werd door zeven dames, dertien he ren en dertien mix dubbels gestreden om de hoogste eer. De toernooileider Wim van de Klooster had de deelnemers ingedeeld in poules en vanaf de kwartfi nales, bij het DD vanaf de halve finale, volgde een afvalsysteem. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 11