MEVO verliest duel om de Zeeuwse zaterdagbeker tegen Heinkenszand Jan-Leen Boot toont zijn waarde binnen de selectie Gruttepikkerstoernooi verloopt met recordaantal deelnemers vlekkeloos Piet Verschure en René Verwijs stoppen als interim-trainers Dick van Splunder mist strafschop op cruciaal moment Laatste wedstrijd in het oranje-shirt Dit tennistoernooi is meer een gezelligheidstoernooV ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE HEINKENSZAND - Verslagen en moegestreden zaten de MEVO-spelers zaterdagmiddag bij de dug-out op het voetbalveld in Heinkenszand. De 3-1 nederlaag om de Zeeuwse zaterdag voetbalbeker was hard aange komen. Diek van Splunder liet zijn tranen de vrije loop maar dat was een emotionele uiting. Hij was het die MEVO halverwege de tweede helft weer in de wedstrijd kon brengen via een strafschop. Maar hij schoot tegen de paal. De speler was zo aangeslagen dat hij nog nauwelijks was te troosten door zijn medespelers. zich het liefst onder de grasmat stoppen na het nemen van de staf- Jan-Leen Boot voor de laatste keer in actie in het oranjeshirt van MEVO. (Foto: Joop van Houdt). HEINKENSZAND - Er was zaterdagmiddag op de grasmat van het sportpark in Heinkenszand een opvallende rol weggelegd voor Jan-Leen Boot. De 30-jarige Zierikzeeënaar bracht weer herinneringen terug uit zijn voetbalverleden. Jan-Leen Boot werd jaren geleden bestempeld als het voetbaltalent van Zierikzee maar zijn carrière werd toen abru]:>t afgebroken door een knieblessure. De doktoren hadden Boot toen te verstaan gegeven om nooit meer te voetballen. In Heinkenszand was van die blessure niets meer te zien. Boot liet opnieuw zien dat hij kan voetballen. Inzicht, technische vaardigheid maar vooral scoren is de Zierikzeese voetballer nog niet verleerd. Pijnloos ,,De meniscus is jaren gele den uit mijn knie gehaald. Ik voetbal nu pijnloos en kan er in principe weer al les mee doen. Zelfs een trap ertegen is te tolereren", ver telt Jan-Leen Boot na af loop van de bekerfinale. ,,We hebben het onnodig weggegeven, die beker had voor ons moeten zijn", ana lyseert Boot de wedstrijd in het kort. ,,Voor MEVO is dit toch een knappe prestatie. Maar, ik denk dat we als spelers de meeste dank schuldig zijn aan de twee interim-trainers René Ver wijs en Piet Verschure. Die twee mensen hebben zoveel inzet en geduld getoond dat dat respect afdwingt". Jan-Leen Boot is ooit be gonnen als junior bij MEVO en verruilde daarna zijn shirt voor voetbalvereni ging Zierikzee. Vorig jaar behaalde hij als trainer van de Zierikzeese A-junioren de Zeeuwse junioren-beker. Nu stond hij in het oranje shirt van MEVO in de zater dag bekerfinale. Het was voor Boot zijn laatste wed strijd in het oranje-shirt. Het volgend seizoen maakt hij zijn opwachting binnen de hoofdmacht van voetbal vereniging Zierikzee. „Ik trainde al regelmatig mee met de selectie van Kees Ha- gesteijn. Tbch heb ik ge wacht wat Danny Magito zou doen. Nu hij weggaat zijn er voor mij mogelijkhe den binnen het Zierikzeese elftal. Ja, Hagesteijn heeft eerst wel gevraagd hoe oud ik nu precies was. Het pro bleem binnen de selectie van Hagesteijn is het ont breken van een spits die kan scoren. Misschien kan ik daar invulling aan ge ven", aldus Boot die hier mee zijn wens in vervulling ziet gaan om nogeens een keer te schitteren op hoger niveau. „Voor ons is het jammer dat Jan-Leen Boot vertrekt. Hij heeft vooral de laatste wed strijden een stempel ge drukt op de prestaties van ons team. Maar, Jan-Leen heeft ons eerlijk verteld dat hij nogeens graag bij Zie rikzee wil voetballen", al dus René Verwijs. Gerard Olijhoek nieuwe trainer MEVO HEINKENSZAND - Drie steunpilaren stonden za terdagmiddag langs de lijn bij de bekerfinale op het sportpark in Heinkenszand. Ton van der Velde, Piet Verschure en René Verwijs waren de mensen die ME VO afgelopen seizoen leidden naar de bekerfinale. Bovendien sloten zij een goed competitiejaar af met een recordaantal punten in het klassement. Dick van Splunder (links) wilde schop. (Foto: Joop van Houdt). De ploeg uit Zierikzee had zo graag willen winnen in het hol van de leeuw. De finale om de Zeeuwse zaterdagbeker kreeg een spannende ontknoping waarbij Heinkenszand op ei gen veld MEVO in de tweede helft volledig overklaste. Waar na afloop Heinkenszand uitge breid feest vierde en met een tractor en boerenkar een ere rondje door Heinkenszand aangeboden kreeg, zo was ME VO de teleurstelling nog volop aan het verwerken. ,,Je weet van te voren dat er één win naar is in de finale. De prijs wordt in deze wedstrijd gewon nen. Je kan dat later niet her stellen", concludeert interim- trainer René Verwijs. Voetbalsfeertje ,,Dat Dick van Splunder zo'n strafschop mist is jammer. We zagen het vanaf de zijlijn aan komen. Hij zat niet goed in de wedstrijd, maar je kan toch ook niet hard gaan schreeuwen dat hij die niet mag nemen. Dick neemt altijd de straf schoppen en normaal doet hij dat goed". Het was een echte bekerfinale op het sportpark in Heinkenszand. Tientallen Daarnaast is het ook het enige veteranentoernooi op Schou- wen-Duiveland. ,,Ik geloof dat Bruinisse dit seizoen ook een veteranentoernooi organiseert. Bij ons is het nu traditie gewor den. Vorig toernooi moesten we nog mensen bellen om te vra gen of zij willen spelen op ons toernooi. In deze vierde editie hebben we zelfs mensen moe ten teleurstellen. Vol is vol en dat geeft toch een stuk waarde ring. Ons toernooi moet je niet als prestatief zien, maar meer als een gezelligheidstoernooi", aldus het lid van de toernooi- commissie. Het toernooi, dat precies tien dagen duurde, verliep volgens jeugdige voetballers van Hein kenszand hadden zich in het groen gestoken en bewapend met sirenes, vuurwerk en ge kleurde rookbommen. Deze hadden positie gekozen achter het doel van MEVO-keeper Jan van de Linde. Een hels kabaal zorgde ervoor dat zowel de spe lers als trainers nauwelijks in staat waren om met elkaar te communiceren Vijftien spandoeken sierden het voetbalterrein en ruim driehonderd toeschouwers zorgden gezamenlijk voor een echt voetbalsfeertje. MEVO startte voortreffelijk en kreeg gelijk overwicht op Heinkenszand. Binnen tien mi nuten kwam het eerste gevaar via een pass van aanvoerder Peter van de Linde naar Friso de Jonge. Deze legde de bal panklaar voor de voeten van Dick van Splunder maar de langharige voetballer schoot de bal tegen de onderkant van de bovenliggen Nog geen vier minuten later scoorde Jan- Leen Boot de openingstreffer. De 30-jarige Zierikzeese voet baller kreeg een mooie pass in de voeten van Rudy Dekker. Boot ging door op de rechter vleugel en schoot de bal langs doelman Cor Nieuwdorp in de schema. Alleen op de eerste dag zorgde regen voor twee uren vertraging maar dat werd al weer snel ingelopen. De ver lichting op het gerenoveerde tennispark zorgde ervoor dat alle geplande wedstrijden per dag konden worden afgewerkt. .Voor het gemengddubbel Dl fi nale-partij, vrijdagavond, was de verlichting een ideale uit komst. De laatste finale, in een reeks van dertien, duurde maar liefst twee uren. Rond de klok vafi 23.00 uur werd de laatste bal geslagen door Nel Bos en Gerard Collignon die wonnen van Ad en Adrie de Looff uit Bruinisse met 6-2 1-6 en 7-5. Zij mochten dan ook als laatste de bloemen ontvangen linkerhoek (0-1). Een paar mi nuten later had Friso de Jonge de tweede treffer op zijn voet. Maar, De Jonge liep zich vast op de doelman van Heinkens zand. MEVO bleef de betere ploeg tot de rust waarbij zelfs spelers van Heinkenszand el kaar verwijten gingen maken en daar werd het spel niet beter op. Gelijkmaker ,,Deze kansen moeten worden benut. Dan maak -je de wed strijd gelijk af", liet Verwijs na afloop weten. ,,We kregen op dracht in de rust om die jon gens zo ver mogelijk van ons doel te houden", vertelt aan voerder Peter van de Linde. Heinkenszand had van hun scheidende trainer Ojang Pati- kawa een hele andere opdracht mee gekregen. De wedstrijd was nog geen twee minuten oud in de tweede helft toen Alex de Haan voor het eerste gevaar zorgde bij doelman Jan van de Linde. In de 7e minuut toonde Alex de Haan zijn klasse en gaf de bal vanaf de rechtervleugel voor. Wietse Veenman dook naar de bal en met zijn hoofd maakte en de Zilveren Grut die be stond uit een verzilverd bootje. Gruttepikkers, een scheld naam voor de Nieu werkerkers, deed zijn naam eer aan aan het toernooi. Strijd werd er ook al geleverd in de eenendertig poules van verschillende categorieën. Dat mondde uit in dertien halve fi nales, die op donderdag wer den gespeeld, en dertien fina les die alle plaats vonden op vrijdag. In de poules werd een uur gestreden om de punten. In de halve- en finale-partijen werd gespeeld om de gewonnen sets. Het enige smetjq op het toer nooi was een ernstige blessure van Nijnatten die zijn pees scheurde. In de herendubbel C2 was er een verrassing te note ren. Piet Noordermeer en Ber- tus Bleiji uit Oude-Tonge de den voor het eerst mee aan het toernooi. De beide heren won nen ook direct de Zilveren Grut door Frans Schouw en Piet Bek in drie sets te ver slaan. Bij de damesdubbel C2 waren er in de finale tussen Gerda Minnaar/Jopie van Dij- ke en Miep Pi eters/Marie-José Breen ook drie sets nodig om de winnaars aan te wijzen. Met 6-1 1-6 en 7-5 zegevierden Min naar/Van Dijke. Bij het ge mengddubbel C2 ging Piet Noordermeer met echtgenote Trix aan de haal met zijn twee de Zilveren Grut tenkoste van Ina en Cor Korenhof uit Nieu wer kerk. hij de gelijkmaker. Het feest werd compleet in Heinkens zand met vuurwerk en suppor ters die bezit namen van de grasmat. ,,Het zijn alleen maar hoge ballen naar voren en daar hebben wij plotseling geen greep meer op", concludeert aanvoerder Van de Linde. René Verwijs waarschuwde zijn spelers vanaf de zijlijn om de kopjes omhoog te houden. Maar, het mocht niet baten. Het middenveld bij MEVO was geheel weg en Heinkenszand kreeg vleugeltjes. In de 14e mi nuut was het Jan Rouw die 2-1 scoorde en twee minuten later kopte Hans-Jan Verton Hein kenszand naar 3-1. De buit was binnen voor Heinkenszand en het was nu alleen maar raad zaam om de prooi te verdedi gen. MEVO kwam terug in de wedstrijd en dat was zeer won derlijk. Er was een hoofdrol weggelegd voor Jan-Leen Boot en Rudie Dekker. Then Jan- Leen Boot in de 30e minuut werd aangetikt in het straf- gebied wees scheidsrechter' Maarten BruijneS uit Bruinisse naar de elfmeterstip. Er kwam weer hoop bij de honderd mee gereisde MEVO-supporters. Dick van Splunder schaarde zich achter de bal. Nam een rustige aanloop en schoot de bal tegen de rechterpaal. Van Splunder schaamde zich dood en wilde het liefst wegkruipen onder de grasmat. „Jammer, dat Dick zo'n bal mist. Als het doelpunt wel zit dan krijg je een andere wed strijd", aldus Jan-Leen Boot. MEVO putte toch nog moed uit het drama en creëerde alsnog in de laatste vijftien minuten kansen voor het doel van Cor Nieuwdorp. Een schot van Ru- die Dekker raakte de doelpaal en Dick van Splunder schoot rakelings over. Ook Heinkens zand kreeg nog een paar kans je, maar de einduitslag bleef 3- 1. „Ond&nks dat we verliezen is het toch een verdienste dat we de bekerfinale spelen. We zijn maar een kleine vereniging en dan vind ik het toch een presta tie van die jongens", roemde Verwijs zijn spelers die alles hadden gegeven om de grote bokaal te verdienen. Deze werd nu door KNVB-bestuurder Wim Broekhoven aan Hein kenszand uitgereikt. Heinkenszand - MEVO 3-1 (0-1). 13. Jan-Leen Boot 01. 52. Wietse Veerman 1-1. 59. Jan Rouw 2-1. 61. Hans-Jan Verton 3-1. Scheidsrechter: Maarten Bruij- nes uit Bruinisse. Toeschou wers: 350. Spannende partijen waren ook te zien in de categorie D2. In het enkelspel verloor Kees Le- gemaate van Ad Jongen en Li- an Monster verloor bij de da mes van Jannie de Oude. Ad Jongen en Aad Monster waren succesvol in het herendubbel en Jannie Kouwenberg en Dina van der Horst uit Scharendijke in het damesdubbel. In het gemengddubbel gingen Dick en Nellie Both tenslotte met de hoogste eer strijken. Bij het herenenkel Dl was vooraf een spannende partij te verwachten van Wim van Dijke uit Zierikzee en Adrie de Dreu uit Goes. Maar, de toeschou wers hadden geen lange zit no dig op de tribune langs de Nieuwerkerkse tennisbaan. De eerste set ging in twintig minu ten naar De Dreu met 0-6. In de tweede set probeerde Wim van Dijke nog te redden wat er te redden was. Van een 2-0 voor sprong werd het 3-3 maar toen was de Zierikzeeënaar uitge blust en ging de winst met 3-6 naar Adrie de Dreu. De hele partij had precies vijftig minu ten geduurd. Ook bij de dames was het en kelspel in een recordtijd be slist. Jannie Goedegebuure versloeg Ria van Wijngaarden in 6-0 en 6-3. In het herendub bel was er winst voor Arthur van der Vet en Eef Schönberger en bij de dames ging de Zilve ren Grut naar Nel Bos en Cor- rie Verkaart. Uitslagen: C2 DDFinale: Ger da Minnaar/Jopie van Dijke - Miep Pieters/Marie-José Breen 6-1 1-6 7-5. HD:Halve finale: Van der Graag/Korenhof - Schouw/Bek 4-6 16. Blei ji /Noordermeer - Kort/Schul- tcn 6-4 6-4. Finale: Bertus INDIANAPOLIS - Arie Luijen- dijk heeft zondag de beste posi tie bij de start van de Indy 500, de belangrijkste race voor au tocoureurs in de Verenigde Sta ten. Bliji/Piet Noordermeer - Frans Schouw/Piet 'Bek 6-4 6-7 6- l.GD: Halve finale: Koren hof/Korenhof - Minnaar/Min naar 6-4 4-6 6-2. Noorder- meer/Noordermeer Drenth/Drenth 7-5 6-4. Finale: Ina Korenhof/Cor Korenhof - Trix Noordermeer/Piet Noor dermeer 2-6 1-6. Dl HE: Halve finale: Legemaate - Voois 6-2 6- 3. Friezen - Jongen 6-2 0-6 1-6. Finale: Kees Legemaate - Ad Jongen 4-6 5-7. DE: De Oude - Begemann 6-3 7-5. Monster - Habraken 6-4 6-2. Finale: Jan nie de Oude - Lian Monster 6-0 6-4. HD: Halve finale: Jon gen/Monster - Den Broe der/Vleeshouwers 7-6 6-0. Both/Both Westerweel/Van Stee 6-1 6-2. Finale: Ad Jon- gen/Aad Monster Dick Both/Piet Both 6-1 6-1. DD: Halve Finale: Kouwen- berg/Van der Horst - De Vlie- ger/Deurloo 6-2 6-1. Van Hou- ten/Deurloo - Van Urk/Janse 6-4 4-6 2-6. Finale: Jannie Kou wenberg/Dina van der Horst - Matty van Urk/Maya Janse 6-3 4-6 6-3. GD: Halve finale: Fey- en/Den Broeder Korst an- je/Vleeshouwers 0-6 6-0 3-6. Tierie/Friezen - Both/Both 5-7 6-4 2-6. Finale: Iet Korstan- je/Rob Vleeshouwers - Dick Both/Nellie Both 3-6 6-3 2-6. Dl HE: Halve finale: Jobse - Van Dijke 5-7 6-4 6-7. De Dreu - Vos 5-7 6-4 6-2. Finale: Wim van Dij ke - Adrie de Dreu 0-6 3-6. DE: Finale: Jannie Goedegebuure - Ria van Wijngaarden 6-0 6-3. HD: Halve finale: Dool/Derijc- ke - Van der Vet/Schönberger 1- 6 5-7. Daenen/Koster - Van Urk/Collignon 4-6 1-6. Finale: Arthur van der Vet/Eef Schön berger - Hans van Urk/Gerard Collignon 6-2 6-4. DD: Halve fi nale: Bos/Verkaart - Kre- pel/Smits 6-0 6-4. Slootma- ker/Slootmaker - Krabben- dam/Joll 4-6 6-4 2-6. Finale: Nel Bos/Corrie Verkaart - An nie Krabbendam/Lucie Joll 6-1 6-4. GD: Halve Finale: De Looff/De Looff - Schell/Hoare 7-5 6-4. Van Rooy/De Spirit Bos/Collignon 7-6 6-7 4-6. Fina le: Aad de Looff/Adrie de Looff - Nel Bos/Gerard Collignon. Gerard Olijhoek verbindt zich voor één jaar als trainer aan MEVO. (Foto: Marijke Fol- Jfertsma). MEVO kreeg al vroeg in het seizoen een domper te verwer ken toen de nieuwe trainer Jaap de Ridder uit Arnemui- den vroegtijdig de handdoek in de ring gooide. Noodgedwon gen werden voorzitter Piet Ver schure en bestuurslid René Verwijs interim-trainers van de selectie. Vanaf november vo rig seizoen leidde het trio ME VO naar een goed voetbalsei zoen met als hoogtepunt de be kerfinale. Intensief Voor Piet Verschure en René Verwijs was de beker-finale de afsluiting van een intensief sei zoen. Piet Verschure stopt niet alleen als trainer maar legt ook zijn functie neer als voor zitter. „Ik vind het tijd worden om mijn plaats aan een ander te geven. Je moet nooit te lang op een stoel blijven zitten", vertelt Verschure die inmid dels voorzitter is geworden van de biljartbond district Schou- wen-Duiveland. René Verwijs is blij om van zijn taak te wor den ontheven als interim-trai ner. „Het was noodgedwongen.' Maar, volgend seizoen kunnen we een heel jaar vakantie hou den. Gerard Olijhoek wordt de nieuwe trainer van MEVO. De ze week hebben we weer een gesprek met Olijhoek. In de vo rige gesprekken heeft Olijhoek zijn standpunt uitgelegd ten aanzien van zijn plannen ko mend seizoen. Dat maakt in druk op ons en we zijn blij dat hij bereidt is om MEVO onder zijn hoede te nemen", aldus Re né Verwijs. MEVO ziet Jan-Leen Boot ver trekken, maar krijgt daar Kees Verwest van WIK voor terug. Over Friso de Jonge bestaat nog onzekerheid. Waarschijn lijk vertrekt deze speler naar Australië. Daarnaast wordt misschien nog een aantal A- junioren ingepast. Met Olij hoek als trainer en deze be staande groep spelers is MEVO zeker het volgende seizoen een potentiële kampioensploeg in de eerste klas zaterdag afde ling. KARLSRUHE - Bayern Mün- chen heeft zondag in de Bun- desliga fors terrein prijsgege ven. De lijstaanvoerder werd in de uitwedstrijd bij Karlsru- her SC afgestraft. Wim van Dijke uit Nieuwerkerk was de verliezende finalist in het heren-enkel Dl. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - Ondanks het recordaantal inschrijvingen van 180 deelne mers is het vierde Gruttepikkers-veteranentoernooi op het tenniscomplex in Nieuwerkerk vlekkeloos verlopen. „Alleen in poules kan je op zo'n manier een toernooi organiseren", vertelt Ronald Mater na afloop vrijdagavond. De toer- nooicommissie had opnieuw de primeur om het eerste toernooi dit seizoen te mogen houden. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8