UW KRANT VAN deurloo intermeubel r Es geht economisch niet so gut, maar hier kauft men loten für vijftig cent' College Bruinisse wil geld voor gemeentedag en 525-jarig bestaan ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE a -32^ Kom kijken onze meubelen zonnig AFGEPRIJSD Renessedag brengt ruim 19.000 gulden op voor plaatselijke sportvereniging, muziekgezelschap en kerkgenootschap Autokrakers weer actief Auto's beschadigd bij aanrijding Illegale kampeerders op de bon Auto gestolen Trapskelter gestolen Op heterdaad betrapt Flessen trekkerij Meisje lastig gevallen Agenda mei-vergadering gemeenteraad dé krant van schouwen - duiveland! j t ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE In de maand mei zijn veel van Kom snel want op pech. Haringvlietplein 4. Zierikzee Tel. 01110-12946/12854. 's Maandags open Donderdagavond koopavond 149e JAARGANG NR 25362 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Dit tweetal paradeerde tijdens Renessedag tussen de luchtig geklede toeristen. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - „Es geht economisch niet so gut, maar hier kauft men loten für vijftig cent". In een komische mengeling van Duits en Nederlands speelde de heer H. Wakkee uit Renesse in op de vele Duitse toeristen die zaterdag een kijkje namen in het gebied rondom de Nederlandse Hervormde kerk in Renesse. Daar werd voor (ongeveer) de tiende keer de Renessedag gehouden. Een braderie/rommelmarkt die werd georgani seerd door drie plaatselijke instellingen: de sportvereniging Renesse, de muziekvereniging Luctor et Emer- go en de leden van de Nederlandse Hervormde Kerk. Het evenement bracht ruim 19.000 gulden netto op; voor elk van de instellingen ruim 6.400 gulden. De mens heeft geld nodig, maar hef geld ook de mens. Ed. v. Bauernfeld Warm tot zeer warm HET WEER Overwegend zonnig. Minimum- têrhp. ongeveer 13 graden. Mid- dagtemp. uiteenlopend van 19 gra den op de Waddeneilanden tot 27 graden plaatselijk in het zuiden van het land. Zwakke tot matige oostelijke wind, rond kracht 3. o BRUNIVERSAILS Na een koude start werd het zonnig en druk tijdens Bruniversails. 'ROMMEL' Op verschillende plaatsen op Schouwen-Duiveland werd aardig verdiend aan 'rommel'. 8 VOETBAL MEVO verliest finale Zeeuwse zaterdagbeker in Hein- kenszand. HANDBAL De reserves van ZHV/Delta Sport promoveren naar landelijke derde divisie. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's MAANDAG 24 MEI 1993 Vroeger organiseerden de kerk, de sport en de muziek in Renesse jaarlijks elk hun eigen rommelmarkt of verkoping. Maar volgens één van de orga nisatoren is de afgelopen tien jaar gebleken dat aan het geza menlijk opzetten van een wat groter evenement meer voorde len zitten. „De organisatie loopt goed en de Renessedag brengt ieder jaar ongeveer 20.000 gulden op". Het evenement speelde zich ook dit jaar af op de Kromme Reke, het grasveld rondom de kerk en in de kerk zelf. Bezoe kers van het evenement konden de kerktoren beklimmen en het interieur van het gebouw bekijken. Trekpleisters daar bij waren een tafel waarop ke ramiek, poppen en bronzen wa ren uitgestald van de kunste nares Emmy Alma uit Renesse, een stand met christelijke boe ken en een vitrine waarin zeer oude bijbels waren te zien. On der meer een platenbijbel uit 1880, een ouderlingenbijbel uit 1785 en een kanselbijbel die in 1931 werd gebruikt voor de eva'ngelisatie van Renesse. In de consistorie lag het bopk Muzericks ter inzage en te koop. Het betreft een bundel limmericks met een muzikaal thema die onderwijzer en diri gent van Luctor et Emergo, H. J. Blom uit Renesse schreef en opdroeg aan de bond van or kestdirigenten in Nederland. Volgens het voorwoord dat hij in de bundel schreef in de hoop dat ze een glimlach te voor schijn toveren bij de lezers. Dat was bij menigeen die de bundel doorkeek zeker het geval en sommigen konden zelfs een schaterlach van herkenning niet onderdrukken. Zoals bij de limerick De eerste viool: ,,De vrouw van het hoofd ener school, vermoordde hem met vitriool. Hij was mu zikaal, zo luidt haar verhaal. Maar speelde steeds d'eerste viool". Een belangrijk onderdeel van de Renessedag was de braderie op de Kromme Reke. Ongeveer tweehonderd mensen waren betrokken bij dit evenement. Ideële instellingen als de vrou wenvereniging Martha, de plaatselijke Welfare-afdeling van het Rode Kruis, de Dorkas- groep, Amnesty International en de Sophia-Vereeniging pre senteerden hun doelstellingen via informatiemateriaal of de verkoop van artikelen waar van een groot deel zelf was ge maakt. Ondernemers uit Renesse en omgeving en particuliere hob byisten brachten hun artikelen aan de man en er konden aller lei spelletjes worden gedaan. ZIERIKZEE - Twee auto's raakten zaterdag zwaar be schadigd bij een aanrijding in de Zierikzeese wijk Poortam bacht. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Het ongeluk gebeurde toen S. uit Zierikzee vanaf de Laan van Saint Hilaire rechtsaf het parkeerterrein bij Borren- dammme wilde oprijden. Hij stopte om een voetganger vrije doorgang te verlenen. De ach ter S. rijdende M. uit Brou wershaven zou volgens de poli tie te laat hebben gezien dat M. stilstond en botste met volle snelheid achterop diens auto. ZIERIKZEE/SCHARENDIJ- KE/RENESSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag wer den op diverse plaatsen op Schouwen-Duiveland in totaal zestien illegale kampeerders op de bon geslingerd. Binnen de bebouwde kom van Zierikzee ontdekte de politie zes illegale recreanten die hun campers op verschillende plaatsen hadden neergezet. In de nacht van vrijdag op zater dag kregen op de Brouwers- dam, in Scharendijke en in Re nesse nog eens tien illegale kampeerders een bon. Het 'gra tis' kamperen kost hun 150,- Zo was voor de kleuters op het grasveld naast de kerk een springmatras opgesteld waar van gretig gebruik werd ge maakt. Kinderen konden zich laten schminken, blik gooien en een ritje maken op een pony. De iets oudere jeugd en volwas senen waagden een kansje bij het vangen van stokken die on verwacht naar beneden vielen, evenals in een televisiequiz. Men leefde zich uit bij de schietkraam, het dartspel en het ringwerpen om flessen bes senjenever. Een belangrijke trekpleister was ook het rad van avontuur waarbij onder andere H. Wakkee met ko misch boerenkool-Duits de be zoekers overhaalde om loten te kopen. Zeeuwse Rei Op het grasveld naast de kerk trad de groep Zeeuwse Rei uit Noordgouwe op met oud-Hol landse liedjes en muziek. Aan de andere kant van de kerk lag en stond het grasveld vol met tweedehands meubilair en an dere grotere artikelen. Die va rieerden van een oude kinder wagen tot een toiletpot en van een stencilmachine tot een elektronisch orgel. Er waren opvallend veel fornuizen en koelkasten waarvan sommigen zo oud dat ze nog waren voor zien van een driepotige hand greep. In een rij kramen die langs de Korte Reke stonden lag de kleinere rommel die men goedkoop maar toch prijs bewust verkocht. „Nee, meneer een dubbeltje daar doen we niks mee tegenwoordig. Een kwartje is het goedkoopste waarvoor we iets verkopen. Het is voor een goed doel hoor", aldus een van de ver koopsters tegen een toerist die zijn bod wilde inzetten op een dubbeltje. Er werd druk gehan deld in het klein. „Voor twee kwartjes mag u hem hebben", zei de verkoop ster tegen een mevrouw die even een blitshakker oppakte. Maar dat was mis gegokt. „Ik ben juist blij dat ik van dat ding af ben. Hij maakte ontzet tend veel herrie en hij was nog bot ook". In het kader van de Renessedag werd ook een grote verloting gehouden waarvoor de loten al sinds zes weken werden ver kocht in Renesse. De belang stelling voor het evenement was vooral 's morgens groot. Vanwege de warme en zonnige weersomstandigheden afgelo pen zaterdag gaven veel men sen daarna de voorkeur aan het strand of een andere plaats waar het koeler was dan op de Ring. Het totale bezoekersaan tal was daardoor iets minder groot dan vorige jaren en dat kwam ook tot uiting in de op brengst die iets lager uitviel dan men de afgelopen jaren ge wend is geraakt. BRUINISSE - In de nacht van zaterdag op zontfag werd in Bruinisse een auto gestolen. De auto, een donkerblauwe Mercedes 300 E, stond gepar keerd aan de Jachthavenweg bij Bruinisse De auto verte genwoordigt een waarde van ongeveer 85.000,- D.Mark. Ge dupeerde is M. uit Dreieck (Did). Het kenteken van de wa gen is OF-RM 295. BRUINISSE - M. uit Duive- Iand deed bij de politie aangif te van diefstal van een trap skelter. IVï. verhuurt trapskel- ters. Zaterdag huurde een onbekend gebleven persoon bij M. een trapskelter voor een uur. Na dat uur heeft men het voertuig niet meer teruggezien. BRUINISSE - Na een melding van inbraak vrijdagnacht om streeks 02.30 uur bij een kle dingzaak aan de Hageweg in Bruinisse werd M. uit Schie dam door de politie op heter daad betrapt en aangehouden. M. werd in verzekering gesteld en de politie heeft de zaak in onderzoek. Een groot gedeelte van de gestolen kleding is in middels weer terecht. BRUINISSE - Ook het afgelo pen weekeinde waren de nodi ge auto's het doelwit van het dievengilde. Vijf auto's werden opengebroken. G. uit Zuidwolde deed bij de politie aangifte van diefstal van een surfplank. De surf plank werd gestolen vanaf het dak van de aan de Hageweg in Bruinisse geparkeerd staande auto. G. claimt een schade van 1800,- In de nacht f an vrijdag op zaterdag weru* ingebroken in de auto van S. uit Solingen (Did). De aan de Heernisweg in Den Osse bij Brouwershaven geparkeerd staande auto werd opengebroken. De dieven gin gen er vandoor met een radio- CD-combinatie en een verster ker. De totale schade bedraagt 3200 D.Mark. ZIERIKZEe - Tegen M. uit Dor drecht werd door de politie proces-verbaal opgemaakt we gens flessentrekkerij. De Dordtenaar was eerder in Re nesse ook al op de bon geslin gerd. M. nuttigde in een café in Zie rikzee voor 70,- en bleek bij afrekening geen geld bij zich te hebben. Volgens de politie ope reert M. landelijk en is tegen hem onlangs in Renesse ook al proces-verbaal opgemaakt voor een soortgelijk feit. In diezelfde nacht werd inge broken in de auto van H. uit Herzogenrath (Did). H. had zijn auto geparkeerd op een terrein aan de Heuvelsweg bij Kerkwerve en constateerde tot zijn ontsteltenis dat uit zijn auto de radio-cassettespeler en enige persoonlijke papieren waren ontvreemd. De omvang van de schade is bij de politie niet bekend. Van de aan de Zee- distelweg in Renesse gepar keerd staande auto van C. uit het Duitse Duisburg werden drie surfzeilen gestolen. De waarde van de gestolen goede ren is bij de politie niet be kend. Zaterdagmiddag werd uit de auto van E. uit Wester- schouwen een videocamera ge stolen. De auto stond gepar keerd aan de Zeeanemoonweg in Renesse. RENESSE - M. uit Wester- schouwen werd door de politie vrijdagnacht omstreeks 01.30 uur aangehouden nadat hij een meisje had lastig gevallen. Na het incident in de disco ont stond een vechtpartij waar M. en diens vrienden bij betrok ken waren. In een andere disco werd vervolgens de knokpartij .voortgezet. Na onderzoek en het opmaken van proces-ver- baal werd M. op vrije voeten gesteld. BRUINISSE - Als het aan het college van b en w van Bruinisse ligt wordt 2500,- uitgetrokken voor het houden van een gemeentedag in 1993 en wordt 5000,- beschikbaar gesteld voor de viering van het 525-jarig bestaan van Bruinisse. Een en ander komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergadering op donderdag 27 mei. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Gedurende enkele jaren wordt landelijk een zogenaamde ge meentedag gehouden. Steeds meer gemeenten doen daar aan mee en het college van b en w van Bruinisse overwoog in 1992 al om mee te doen. „Na ampele overweging hebben wij des tijds gemeend er van af te moe ten zien", aldus het college. „Dit jaar wordt de landelijke gemeentedag gehouden op 25 september. Wij vinden dat dit jaar wel aan de gemeentedag moet worden deelgenomen", aldus het college. Kostenplaatje Uiteraard brengt het meedoen aan de gemeentedag voor Brui nisse kosten met zich mee. Op basis van een globaal program ma stelt het college de raad voor een krediet van 2500,- beschikbaar te stellen. „Volle digheidshalve wijzen wij er op dat de personeelskosten in dit bedrag niet zijn begrepen", vult het college nog aan. Ver der op de agenda van de ge meenteraadsvergadering het voorstel van het college om een bedrag van 5000,- uit te trek ken voor de viering van het 525-jarig bestaan van Bruinis se. Inmiddels is door een speciaal daarvoor in het leven geroepen werkgroep al een globaal pro gramma, compleet met voorlo pige kostenraming, opgesteld. Het is de bedoeling dat de vie ring van het 525-jarig bestaan van het vissersdorp gecombi neerd wordt met de gemeente dag op 25 september. Volgens het college hebben zich inmid dels ook al enige sponsors ge meld voor het gebeuren. Een en ander is al besproken in de commissie financiën van de ge meente en deze bracht een posi tief advies uit. Verder op de agenda verschil lende andere zaken. Zo stelt het college voor een krediet van 2700,- beschikbaar te stellen voor nieuwe kleding voor de grafdelvers van de bui tendienst van de gemeente. Verder blijkt uit de stukken dat de huidige aanhangwagen van de dienst gemeentewerken aan vervanging toe is. Inmid dels is bij een tweetal bedrij ven offerte aangevraagd. Voor gesteld wordt een drie-zij dig kippende aanhangwagen aan te schaffen en hiervoor het be nodigde krediet beschikbaar te stellen. Ook deze kwestie is al aan de orde geweest tijdens een vergadering van de commissie financiën van de gemeente. De ze adviseerde unaniem posi tief. Parkeerterrein Onderdeel van de reconstructie van de Dorpsweg was het aan brengen van zogenaamde fietsstroken. Voor het gedeelte van de Dorpsweg tussen de Mo lenweg en de Nieuwstraat zijn deze fietsstroken op het be staande wegdek aangebracht. Volgens het reglement Ver keersregels en Verkeerstekens betekent deze aanwijzing dat daar niet meer geparkeerd mag worden door auto's en moto ren. De bewoners willen echter toch hun auto kwijt kunnen en schreven een brief aan de ge meente. De technische dienst van de gemeente heeft inmid dels een plan ontwikkeld voor de aanleg van een parkeerha ven voor vier auto's langs de Dorpsweg. Deze parkeerplaat sen komen ter hoogte van de in gang van de begraafplaats en een caravanbedrijf. Het college vraagt de raad goedkeuring voor dat plan. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode Dhr./mevr. plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 25H Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. GD Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ~Z—_J 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1