Beeld Pro Memorie van Hedi Bogaers onthuld 'Denk aan mij als aan Heintje Davids telkens zie je haar weer ergens terug' ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Majoor Bosshardt tijdens afscheidsbijeenkomst in Grote Kerk te Zierikzee Majoor Bosshardt met Reinata Heemskerk (rechts) in de Grote Kerk te Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Ik neem géén afscheid van het Leger des Heils. Ik neem geen afscheid van God en ik neem geen afscheid van het leven". Luitenant-kolonel Alida M. Bosshardt, landelijk bekend als 'de majoor', maakte woensdagavond in de Grote Kerk te Zierikzee duidelijk dat haar afscheidstournee langs 32 Neder landse steden alleen het beëindigen van haar werkzaamheden voor de stichting Zending zonder grenzen be treft. „Ik kan nu eenmaal niet alles, ik moet iets minder doen. Maar ik ben niet weg. Denk aan mij als aan Heintje Davids. Telkens zie je haar weer ergens terug", aldus de bekende heilsoldate, die 8 juni tachtig jaar wordt. Tijdens haar meditatie hield zij een warm pleidooi voor het zendingswerk in Oost-Europa van de stichting waarvoor ze zich vele jaren inzette. Tot eri met zaterdag 5 juni Burgh-Haamstede Expositie Sjoerd Buisman in kader van pro ject Tussen hemel en aarde; maandag tot en met zaterdag/van 13.30 tot 16.30 uur (met uit zondering van Hemelvaartsdag en 2e pinksteren). Tot en met dinsdag 25 mei Zierikzee Expositie schilderijen Elly Engelsman. Hal len Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Tijdens openingsuren ziekenhuis. Van 22 mei tot 10 juni Zierikzee Expositie fotografie Leo Verton. Noordha- vènpoort. Van dinsdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Tot 1 juli Expositie werk Aquamarijn. Corneliastich- ting. Dagelijks van 09.00 tot 20.00 uur. Tot en met 31 december Herdenkingstentoonstelling Watersnood ramp. Ir. Topshuis, Delta Expo, 10.00-17.00 uur. Vanaf november gesloten op maandag en dinsdag. Neeltje Jans ZIERIKZEE Foto-expositie ANBO-themamiddag Ongeveer driehonderd belang stellenden kwam naar de Grote Kerk voor de feestelijke af scheidsbijeenkomst, waaraan ook de dichteres Nel Benschop uit Arnhem en de zangeres Rei nata Heemskerk uit Rotter dam meewerkten. Presentator Sipke van der land omschreef hun samen met majoor Boss hardt als 'de grote drie in chris telijk Nederland'. Dat de drie vrouwen onderling ook zeer goed bevriend zijn, bleek onder andere uit het feit dat Reinata Heemskerk haar optreden begon met het lied 'Zo lief had God de wereld' waarvan de tekst werd ge schreven door Nel Benschop. De dichteres riep de mensen via haar gedichten op om te de len van de rijkdom die we allen bezitten. Aan de avond werkte ook het Christelijk Gerefor meerd koor De Lofstem uit Zie rikzee mee onder leiding van Jaap Schouls en het koor van de Christelijke Scholenge- meenschap Prins Maurits uit Middelharnis de Maurits Sin gers onder leiding van Mar van der Veer uit Zierikzee. Hoogtepunt van de bijeen komst, die werd uitgezonden via de kerktelefoon, was de meditatie van de majoor. ,,Ik beleef dit niet zo erg als een af scheidstournee. Het is uitslui tend een afscheid van de stich ting Zending zonder grenzen, die vroeger Vervolgd Christen dom heette. Vervolgd christen dom is er niet meer in oost Eu ropa. Het gaat daar gelukkig ZIERIKZEE - Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het restaurant De Abdij te Middelburg, hield mevrouw I. Spaander, directeur van het Zeeuws Museum, de ze week een toespraak over onder meer de historische betekenis van beelden in de ruimte, waarna mevrouw «f. J. van der Wel, voorzitter van de Stichting Gods huizen te Middelburg, namens het bestuur van die stichting het beeld Pro Me morie, officieel aanbood aan de voorzitter van het bestuur van het Streekzieken huis Walcheren, de heer J. G. van Zwieten. Op het terrein van het Medi sche Centrum Middelburg wer den de onthullingsrituelen door mevrouw Van der Wel ver richt. Nadat zij de hechtingen, waarmee een operatielaken op wat beter, evenals in rood Chi na". Niettemin liet majoor Boss hardt blijken dat het verzen den van kinderbijbels naar landen als Roemenië, Albanië, Rusland en China zeer gewenst is. Via citaten uit het evangelie van Jphannes en van Markus gaf zij aan wat voor ha'ar de ba sis is van het christelijk geloof: 'Wie mij volgt zal nooit in de duisternis lopen' en 'de leerlin gen trokken er op uit voor het brengen van de boodschap'. Zij ging in op de christelijke ach tergronden van Hemelvaarts dag en benadrukte daarbij dat Jezus ten hemel is opgevaren om bij God voor iedereen te pleiten. ,,We horen er op deze zijn plaats gehouden werd, had doorgeknipt en deze met een pincet had verwijderd kon men wereld allemaal bij. Er zijn geen verschillen tussen mensen onderling". De niet godsdienstig opgevoe de vrouw kwam op 18-jarige leeftijd tijdens een openlucht- bijeenkomst van het Leger des Heils in Utrecht tot het geloof in Christus. „Deze verandering in mijn bestaan was een diep gaande ervaring, een ontmoe ting met God, heerlijk en on vergetelijk. Ik heb er mijn hele leven lang moed en inspiratie uit geput". De heilsoldate ver telde dat zij een goed en mooi leven heeft gehad. „Ik heb al les, de mentaliteit van voor de oorlog en het geld van er na". De majoor benadrukte dat het er in h'et leven om gaat wat voor elkaar over te hebben. „Dat is een gave van boven". het beeld van de in Zierikzee woonachtige beeldend kunste naar Hedi Bogaers bewonde ren. Vervolgens heeft Hedi Bogaers een korte toelichting gegeven op haar beeld. Samengaan inspiratiebron Het op een sokkel staande, 1,80 meter hoge bronzen beeld, is in opdracht van het bestuur van de Stichting de Godshuizen vervaardigd. Het recente samengaan van de ziekenhuizen van Middelburg en Vlissingen vormde de aan leiding tot het ontstaan van het Medisch Centrum Middelburg en is voor Hedi Bogaers de in spiratiebron geweest. Bogaers heeft ervoor gekozen een mannen- en een vrouwenfiguur dusdanig met elkaar te vereni gen dat zij samen een onlosma kelijke eenheid vormen. Sa men staan zij op drie benen. De drie benen van de oorspronke lijke besturen van 'de zieken huizen Bethesda en Sint Jo seph te Vlissingen en het Gast huis te Middelburg. Een situatie van: „een-drie- poot-kan-niet-om" ontstond. Opvallend in het beeld is dat de vrouw omkijkt en dat de in druk wordt gewekt alsof zij stilstaat, wardoor een link wordt gelegd naar het verle den. Beide figuren zijn in het heden een verbond aangegaan en bewegen zich voorwaarts richting toekomst. Verleden, heden en toekomst zijn hier door samengevoegd tot één ge heel. De heer Van Zwieten toonde zich verguld met dit geschenk en sprak zijn dank uit richting het bestuur van de Godshuizen en de kunstenares, waarna men met genoegen van de gele genheid gebruik maakte om el kaar te ontmoeten in het Me disch Centrum. BURGH-HAAMSTEDE - Za terdag 29 mei wordt in het Asielzoekerscentrum in Burgh-Haamstede een rom melmarkt gehouden. De rom melmarkt begint om 11.00 uur. De organisatie is nog op zoek naar spullen voor de rommel markt. In Burgh-Haamstede worden de spullen opgehaald op woensdag 26 mei. Mensen die niet in Burgh-Haamstede wonen maar wel overbodig ge worden spullen hebben kun nen deze inleveren bij de recep tie van het Asielzoekerscen trum. De rommelmarkt duurt tot 17.00 uur. Om 16.30 uur is er een ludieke veiling van de laat ste restjes. ZIERIKZEE In Galerie Ndordhavenpoort te Zierikzee is van 22 mei tot en met donderdag 10 juni een ex positie van foto's van Leo Ver ton. De expositie is in bovenge noemde periode geopend van dinsdag tot en met zondag veui 13.00 tot 17.00 uur. Donderdag 27 mei houdt de af deling Zierikzee van de Neder landse Bond voor Ouderen (Anbo) een themamiddag in De Paternoster aan de Paternos terstraat in Zierikzee; Deze keer gaat het om een vertel- middag. Louis en Annemarie Anceaux vertellen donderdag hun verhaal. De thema-middag begint om 14.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Nu met Hope De gemengde zangvereniging Nu met Hope, onder leiding van mevrouw Vos-Simons, deed onlangs mee aan het Zeeuws Zangersmanifest in Yerseke. Tijdens dit concours zongen, in verschillende afde lingen, zestien koren. Nu met Hope eindigde het concours op een vierde plaats algemeen. Met een puntentotaal van 226 behaalde het koor in de A-l af deling - de hoogste afdeling op deze dag - een eerste prijs. Als verplicht werk werd gezongen Scarborough Fair. Als vrij werk werd Je ne l'ose dire ten gehore gebracht. BROUWERSHAVEN Smalstads Gemengd Koor Het Smalstads Gemengd Koor heeft op het onlangs in Yerseke gehouden concours goede re sultaten behaald. Het koor kwam uit in de afdeling Al. Als verplicht nummer werd Scarborough Fair gespeeld en als vrij werk werd When I fall in love ten gehore gebracht. Het optreden van het Smalstads Gemengd Koor werd door de jury met 217 pun ten gehonoreerd en dat bleek goed voor een tweede prijs. Opbrengst zomerpostzegels /ouderenzegels De jaarlijkse verkoop van zo- merpostzegels/ouderenzegels heeft dit jaar op Schouwen- Duiveland 5520,30 opge bracht. Een deel van dit bedrag is bestemd voor het woonzorg centrum Poortershof in Brou wershaven. Het bedrag wordt op vrijdag 28 mei om 14.00 uur in de recreatiezaal van het cen trum op symbolische wijze overgedragen door het comité Zierikzee van het Fonds Zo merpostzegels. Het comité be dankt alle vrijwilligers, ko pers en medewerkers voor hun bijdrage aan de actie. NOORDGOUWE Con Amore zoekt nieuwe leden De 93 jaar oude muziekvereni ging Con Amore uit Noordgou- we is op zoek naar mensen die bas, hoorn, trombone, bugel, trompet of trommel kunnen of willen leren spelen. Volgens het bestuur van de muziekver eniging kan men veel plezier beleven aan het bespelen van een muziekinstrument bij Con Amore. De muziekvereniging repeteert elke woensdag om 19.30 uur in het dorpshuis te Noordgouwe. De muziekoplei ding voor blazers wordt daar op dinsdagavond om 19.00 uur gegeven door A. Clarisse (01119-1254). Trommelles wordt op zaterdag om 16.00 uur in het Gemeenschapsgebouw aan de Ring gegeven door R. Dikhooff (01112-1582). BRUINISSE Zangavond in In 't Opper Zangvereniging Laus Deo uit Bruinisse heeft vorige week donderdag in een volle recrea tiezaal een uitvoering gegeven voor de bewoners van verzor gingshuis In 't Opper. Directrice juffrouw N. J. Bal toonde zich verheugd dat het Bruse gemengde koor speciaal voor de ouderen wilde optre den. Na de samenzang van Psalm 98 zongen de koorleden een aantal liederen uit Psalm 121. Daarna zongen alle aanwe zigen een drietal verzen van Gezang 184. Na de pauze werd de zangavond gezamenlijk ver volgd met het 1-ste en 24-ste vers van Psalm 105. De leden van Laus Deo brachten vervol gens nog een viertal liederen ten gehore. De zangavond werd afgesloten met samenzang van vier coupletten uit Gezang 281. Namens de bewoners sprak mevrouw T. Hanzen-van den Berge als hoofd van de huis houding in het verzorgingshuis woorden van dank. Zomeravondconcert Muziekvereniging Nu met Ho pe/Oefening en Uitspanning trakteert inwoners en toeristen in Bruinisse op maandagavond 24 mei om 20.00 uur op een groots zomerconcert. In tegen stelling tot het verleden wordt de muzikale happening niet op zaterdag maar op maandag avond gehouden. Juist die dag verwachten de muzikanten veel publiek. Het dorpscen trum rondom de muziektent zal daarom voor alle verkeer worden afgesloten. Kaaiperikelen Met twee Noordzeekotters van de Urker vloot begint het aan de aft?ouwkade bij Maaskant Shipyards in Bruinisse steeds meer op een Urker aangelegen heid te lijken. Arriveerden twee weken geleden de dertien jaar oude UK 154 voor de deur, afgelopen week werd het casco voor een nieuwe UK 193 de ra- paratiehaven binnengesleept. Eerstgenoemde kotter is na ja ren intensief gebruik naar Bru gekomen voor een grote en broodnodige onderhoudsbeurt. Vanaf het eerste uur dat de UK 154 in de vaart werd gebracht is er nadien nauwelijks sleutel werk aan dit vissersschip ver richt. Het casco Concorde (de toekomstige UK 193 voor de gebroeders De Boer) dat deze week werd vastgeknoopt zal de komende maanden een groot deel van het personeel van Maaskant bezig houden. Vol gens planning komt de ruim 40 meter lange Urker kotter me dio september gereed. Om die tijd is waarschijnlijk ook het nieuwbouw mosselvaartuig YE56 voor rekening van de ge broeders Hollestelle uit Yerse ke vanuit Polen gearriveerd. Twens vertrok de WYK 3 van de gebroeders Leuschel naar de Duitse Wadden. Het mossel vaartuig onderging bij Maas kant een grote beurt en ver nieuwingen. Straal- en schil- derbedrijf Den Breejen in Dor drecht heeft de kotter voor zijn vertrek weer als nieuw omge toverd. Het personeel van ma chinefabriek en Dokmij Pad mos is na veel werk op enkele kokkelschepen doende met on derhoudswerk aan verschillen de Eurokotters. Voor het plaat sen van een nieuwe lier arri veerde de Bressiaander BR35 voor de deur. Naast wat onder houd vertrok dit vaartuig met een zestrommelige Padmos- vislier. Vanuit Den Oever arri veerde de kustvisser WR32 aan de steigers. Deze Eurokotter die eerder onder meer voer als TH 7, TH 10 en BR 4, werd in 1969 door Padmos in Bruinisse aan de Nederlandse vissers vloot toegevoegd. Op de helling van Van Duiven- dijk ging de Wieringer droog voor knippen, scheren en te ren. Na wat onderhoudswerk waaronder een gedeeltelijke vernieuwing van de kimkoe- ling vertrok de WR 32 weer naar de thuishaven in de noord. In bouwhal van de ma chinefabriek is personeel van Padmos bezig met de fabrikage van een aluminium stuurhuis voor een Belgische kotter. De Zeebrugse Scheepswerven NV, waarin de firma Padmos parti cipeert, gaat in opdracht van de Belgische groep Pauwaert uit Knokke-Heist een nieuwe Z 474 bouwen. Het 24 meter lan ge casco is inmiddels op de West Vlaamse Scheepswerven in Oostkcmp van stapel gelo pen. NCVB Bruinisse Ter afsluiting van het vereni gingsseizoen kwam de Neder landse Christen Vrouwen Bond bijeen voor een informatieve avond. Presidente mevrouw M. Knop-Jansen verwelkomde in haar openingswoord de leden en een flink aantal gasten. Ver volgens las zij een gedeelte uit het bijbelboek Handelingen, hield een meditatie en ging voor in gebed. Het programma werd deze avond verzorgd door het Buro voorlichting Merkar tikelen (BVM). Op verschillen de manieren onder meer door film, informatietafels en be proeven, werden allerlei pro- dukten aangeprezen. Na de pauze volgde een gezellige quiz waarbij leuke prijsjes werden uitgereikt. De avond werd af gesloten met dankgebed. WOLPHAARTSDIJK Kinderkamp Humanitas Evenals in voorgaande jaren organiseert Humanitas ook dit jaar weer een kamp voor kin deren uit een-oudergezinnen of kinderen die bijvoorbeeld door ziekte van de ouders niet op va kantie kunnen. Dit kinder kamp heeft een dubbele doel stelling. Men wil de kinderen graag een leuke vakantie bie den en de ouder(s) ontlasten van de zware taak. Het Huma- nitas-Kinderkamp wordt dit jaar in Hulst gehóuden en is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 14 jaar. Voor meer informatie of opga ve: 01198-1655. Expositie Zaterdag 22 mei wordt in Gale rie De Hoekweide in Wol- phaartsdijk een expositie ge opend van werk van Joop Dam uit zijn project Okéanos. De opening wordt om 17.00 uur verricht door mevrouw drs. I. V. T. Spaander, directeur van het Zeeuws Museum. Galerie De Hoekweide is open op don derdag en zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 12.00 tot 21.00 uur. ROTTERDAM - De Rotterdam se politie heeft donderdag in verband met de bekerfinale Ajax-Heerenveen 24 aanhou dingen verricht. In de meeste gevallen ging het om Feye- noord-supporters die in de om geving van de Kuip politie en Ajax-aanhang provoceerden en zich schuldig maakten aan openlijke geweldpleging. Dit heeft een politiewoordvoerder donderdag meegedeeld. Een fragment van het kunstwerk van Hedy Bogaers. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 6