dichters Zonnige landelijke muziekdag <D 0) Dubbelconcert in Brogum Jeugd Kerkwerve gaat uit „haar dak" tijdens disco Renessedag- comité is er klaar voor ZLM staat op ganzen- opvang ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Tenzij anders vermeld, beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 19 mei: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Zangavond Zending zonder grenzen m.m.v. Reina- te Heemskerk, Nel Benschop, Sipke van der Land, Majoor Bosshardt, Chr. Ger. koor de Lofstem, jeugdkoor Maurits Singers (Middelharnis), Mar van der Veer, orgel. 29 mei: Ned. Herv. kerk, Haamstede. Zangavond IRS, m.m.v. koren Psallite Deo (Mid delharnis), Walchers Mannenkoor (Middelburg) en een muziekgroep (Rotterdam). 2 juni: Ned. Herv. kerk, Haamstede. 'Zomer' korenavond Commissie Koorzang m.m.v. Ned. Herv. kerkkoor Dreischor, Ned. Herv. kerk koor Renesse en Plattelandsvrouwenkoor afd. Schouwen. (19.30). 4 juni: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Zeeuws Jeugdorkest, 19.30 uur. (Musi Voca). 12 juni: Sport vv Zonnemaire. Eilandelijke muziekdag. (14.00 uur). 12 juni: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Chr. Gem. Zangvereniging Hart en Stem (Oud dorp) en vocaal ensemble Cantiona Musicum (Nieuwerkerk), Jan Bezuyen, orgel. 26 juni: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Zangavond m.m.v. Gem. koor VZOS (Oosterland) en het Duivelands Mannenkoor (19.30). 26 juni: Muziektent, Renesse. Tentconcert Luctor et Emergo. 2 juli: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Zeeuws Mannenkoor en Oosterlands Fanfare. (Mu si Voca). 2 juli: Ned. Herv. kerk, Bruinisse. Concert door Laus. Deo, een vrouwenkoor en kin derkoor uit Middelharnis. (19.30). 7 juli: Ned. Herv. kerk, Renesse. Renesse Drieluik m.m.v. Luctor et Emergo, Ned. Herv. kerkkoor, Tbneelvereniging Op Drift, Prosper Sevestre, orgel. 7 juli: Ned. Herv. kerk, Burgh. Zomeravondconcert Zangvereniging Nu met Hope m.m.v. Wim Boer, piano. 10 juli: Markt, Brouwershaven. Muziek play-in. 11.00, 14.00 en 16.00 uur. 20 juli: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Sander van Marion, orgel en Matthijs Koene, pan fluit. (Musi Voca). 4 september: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Smalstads Mannenkoor (St. Maartensdijk) en Brassband Excelsior (Kloetinge). (Musi Voca). 18 september: Mobiele muziektent, Zonnemaire. Concert Nut en Uitspanning. (19.30). 25 september: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Stafmuziekkorps Leger des Heils. De bedoeling van deze rubriek is elkaar te informeren wanneer uitvoeringen zullen plaatsvinden zodat anderen bij de bepaling van hun uitvoering rekening kunnen houden met de reeds inge vulde data. Vandaar het verzoek om zo spoedig mogelijk na het bekend worden van de datum deze uitsluitend schriftelijk door te geven aan M. van der Veer, Mastgatstraat 12, 4301 WG Zierik- Kerkdiensten voor Hemelvaartsdag Donderdag 20 mei Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Grote of Nieuwe Kerk: 10.00 uur ds. N. de Boo. Kerkwerve: 9.30 uur dhr. J. Knoppert, Spijkenisse. Seroos- kerke: 10.00 uur dhr. P. Quar- tel, Leidschendam. Burgh: 10.00 uur ds. A. R. van der Deijl. Haamstede: 10.00 uurds. C. Haasnoot. Renesse: 10.00 uur ds. D. H. Stap, gez. dienst. Noordwelle: Gez. dienst in Re nesse. Scharendijke: 10.00 uur kand. W. Bos. Noordgouwe: Zie Dreischor. Dreischor: 10.00 uur dhr. G. M. Franken, Zierikzee. Ouwerkerk: 10.00 uur ds. A. Otten. Nieuwerkerk: Johan- neskerk: 9.30 uur ds. D. W. Don- dorp, Middelburg. Oosterland: 10.00 uur dr. J. C. Hanekamp. Sirjansland: 10.00 uur ds. H. J. Boer. Bruinisse: 10.00 uur ds. J. Smit. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur mw. Mul ler, Amsterdam. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 09.00 uur dr. A. Job- sen. Haamstede: 09.00 uur ds. J. de Heer, Rotterdam. Scha rendijke: 10.00 uur da. S. Rid der van Meggelen, Grijpsker- ke, gez. dienst in Geref. kerk. Brouwershaven/Zonnemaire: 10.00 uur mevr. P. J. van Esveld-Kwakernaat, Burgh- Haamstede. Nieuwerkerk: Jo- hanneskerk: 09.30 uur ds. D. W. Dondorp, Middelburg. Brui nisse: 10.00 uur dhr. A. Fluyt, Gouda. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 09.30 uur ds. W. F. Wisselink. Christelijke Geref. Kerken Zierikzee: 09.30 uur ds. J. Oosterbroek. Kerkwerve: 10.00 uur ds. H. Korving. Haamste de: 09.30 uur ds. M. Dijkstra. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 uur lees- dienst. Nieuwerkerk: 09.30 uur leesdienst. Oosterland: 10.00 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 09.45 uur lees dienst. Bruinisse: 10.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 uur leesdienst. Oosterland: 09.30 uur lees dienst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: 10.00 uur Eucha ristieviering Hemelvaart (he renkoor). Haamstede: 10.00 uur Eucharistieviering Hemel vaart. Renesse: 10.00 uur Eu charistieviering Hemelvaart. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Gissendam-Neder- Hardinxveld: C. J. P. van der Bas te Hoevelaken; te Dirks- land: G. C. Klok te Giessen- dam-Neder-Hardinxveld; te Achterberg: G. Hendriks te Ou derkerk aan den IJssel. Bedankt voor Wierden (toez.): P. J. Visser te Harderwijk. Gereformeerde Kerken Beroepbaarstelling: drs. J. H. van Dam, H. van Boeyenlaan 12, 2273 DB Voorburg, tel. 070- 3866343. Beroepen te 's-Gravenhage- Oost: drs. W. J. W. Scheltens te Haren (Gn). Beroepen te Arnhem: Mevr. drs. Th. C. Wolters-te Wirdum (Fr.); te Arnhem: drs. J. P. Eij- genraam te Een-Norg-Veen- huizen; te Nieuwlande: E. van Beesten, kand. aldaar die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Ede (beiden part-time): mevr. drs. E. Braam en drs. D. J. Lagerweij te Ab- benbroek-Zwartewaal. Beroepbaarstelling: drs. E. van Beesten, kand. te Nieuwlande. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Capelle aan den IJssel (3e pred. plaats): R. ter Beek te Langcrak en Gorin- chem, die bedankte voor Em- meloord en voor Hardenberg- Oost (2c pred. plaats). Bedankt voor Hoogezand- Sappcmeer (tweede pred. plaats): A. P. Feijen te Hecmsc. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Drogcham: H. H. Klomp te Nunspeet. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Werkendam: J. J. Thnis te Lisse. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepbaarstelling: drs. ir. E. J. Hempenius, Pinksterbloem 40, 8265 LG Kampen, tel. 05202- 26092. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Oud-Bijerland: A. J. Gunst te Tholen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Mariënberg-Zuid: P. L. Voorberg te Rouveen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Middelburg-Zuid: P. Melis te Nieuw-Beijerland. Gereformeerde Gemeente in Nederland Gereformeerde Kerken Beroepen te Dokkym: J. de Jong, kandidaat te Kampen, die dit beroep heeft aangeno men; te Kruiningen (als predi kant in tijdelijke dienst) (part time): J. van Veen, 1.1. legerpre- dikant te Koudekerke, wonen de te Dishoek, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaarstelling: J. de Jong, kandidaat te Kampen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Harlingen: J. Zwart te Winschoten; te Vroomshoop: G. Treurniet.Azn. te Waardhuizen c.a. Aangenomen naar Hoogkerk: J. J. Dronkers té Nijkerk. NIEUWERKERK - Dinsdag 18 Gereformeerde Gemeenten mei, 19.30 uur ds. A. v. d. Berg, Bedankt voor Aalburg: E. Ve- Gouda, Heilige Doop. nema te Elspeet. Blind In Zeeland even aan de zeedijk dromen, im de schepen weten op het Oosterscheld. Stil luistrend naar wat golfgeweld; Ijl wat ruikt het goed aan Zeeuwse stromen. Een Kreukelaar weet ik aan 't rapen. 't getij verloopt van eb naar vloed. Ik merk de ekster die vervliegen moet. 'k ga ook diens rust toch weer maar kapen. Weer hoor ik al die kust geluiden, een schreeuw van meeuw, hoog in de lucht. Vanwaar, waarheen, is veler vlucht?; daar is noord, oost, west, het zuiden! Ik kom van ver in duister waken, een trouwe hond blijft aan mijn voet. Wat is 't dat mij verlangen doet, de Zeeuwse grond weer aan te raken? P. C. Noordhoek Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van de Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presen teren W/e denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode. Postbus I. 4300 AA Zierikzee De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht ZIERIKZEE ZON NEMAIRE ^BROUWERSHAVEN - Zaterdag was het landelijke muziekdag en dat lieten de muzikanten op Schou- wen-Duiveland niet ongemerkt voorbij gaan. In Zonnemaire bracht muziekvereniging Nut en Uitspanning een gevarieerd program ma en in Renesse was het Luctor et Emergo die haar steentje bijdroeg aan het welslagen van de landelijke muziekdag, 's Middags verzorgde Apollo een concert op de Markt in Brouwershaven. Op de foto muzikanten van Nut en Uitspanning in actie (Foto: Marijke Folkertsma). RENESSE - Zaterdag 22 mei wordt in de dorpskern van Re nesse weer de inmiddels tradi tionele Renessedag gehouden. Maandag 17 mei werden tij dens een laatste vergadering van het Renessedagcomité de voorbereidingen voor deze dag afgerond. Het comité, vertegenwoordi gers van de SV Renesse, de mu ziekvereniging Luctor et Emer go en de Nederlandse Her vormde Kerk is precies een jaar bezig geweest deze dag, een grote rommelmarkt- braderie te organiseren. Vorig jaar werd op deze dag ruim 30.000,- verdiend waarvan na aftrek van de kosten 8.000,- voor de verenigingen over bleef. Ook dit jaar belooft het weer een bijzondere dag te worden. Op het gras rond de kerk zal weer een enorme rommel markt zijn terwijl over het ver dere dorpscentrum vele kra men zijn opgesteld waar ge kocht, gegeten en/of gespeeld kan worden. Voor de kinderen is er een groot luchtkussen en kan er naar hartelust pony worden gereden. De kerk is in die zin benut dat de toren voor een gering be drag kan worden beklommen. Daar maakten vorig jaar ruim 1000 mensen gebruik van. In de kerk zijn verschillende exposi ties. Het koor van de kerk is gereserveerd voor aquarellen van J. H. Blom. In het dorps centrum is ook een dansgroep actief terwijl het rad van avon tuur ongetwijfeld vele bezoe kers zal trekken. De dag, die om 9.00 uur begint zal 's mid dags om ongeveer half vijf worden afgesloten. Voor de or ganisatoren en andere mede werkers is er dan nog een koud buffet in het dorpshuis. ZIERIKZEE - Dc ZLM is er niet gerust op dat in natuurge bieden voldoende maatregelen voor ganzenopvang worden ge troffen. Volgens de voorzitter van de commissie grondge bruik van de ZLM, J. L. van Gorscl, komt de ganzenopvang in gevaar omdat er in natuur gebieden te weinig jong voed selrijk gras beschikbaar zal zijn. In de provinciale commisse be heer landbouwgronden is na drukkelijk afgesproken dat in de toekomstige natuurterrei nen ruimte wordt gemaakt voor ganzenopvang. Nu blijkt dat toekomstige beheerders van deze terreinen wel positief staan tegenover ganzenopvang, maar daarvoor niet dc speci fiek noodzakelijke maatrege len willen treffen. De ZLM vindt deze kwestie zo belang rijk dat landinrichtingscom missies hun medewerking af hankelijk moeten maken van het feit dat er geen goede maat regelen voor ganzenopvang worden getroffen, aldus het hoofdbestuur. ZIERIKZEE - In Brogum, podium voor muziek en theater in Zierikzee, wordt zaterdag een dubbel concert verzorgd door de formaties Matipa en Crush. Beide bands traden eerder op in Brogum. Zij werden door het publiek tijdens Anywave '92 unaniem als beste bands gekwalificeerd. Matipa is een Molukse band uit Middelburg die stevige muziek, bijna hardrock, speelt. Crush werd in 1989 opgericht door drie muzikanten en is inmiddels uitgegroeid tot een dertien man sterke formatie. Zij spelen stevige funkrock. De zaal is open vanaf 22.00 uur. Het dubbelconcert begint om 23.00 uur. KERKWERVE - Een stevige brok house, top veertig verzoeknummers, zwaaiende discolichten in alle kleuren van de regenboog en twee welbespraakte diskjockeys van radio Goeree lokaal. Dat is nog eens wat anders dan je vrije tijd doorbrengen in de speeltuin of in het bushokje. Het initiatief van Anneke de Regt om voor de jeugd van Kerkwerve een disco te organiseren in het dorpshuis bleek een schot in de roos. Zaterdagavond kwamen daar in gelegenheidsdisco Zuudènde zo' 60 tot 75 jeugdige discoliefhebbers eens eventjes de bloemetjes buiten zetten. Daartoe aangemoedigd door de dj's Jan van der Linde en Danny Schnitzeler iverd de zaterdagavond dansend en housend doorgebracht in een met discolichten en posters tot disco omgetoverde zaal in het dorpshuis. Dat je dat ook in Kerkwerve kunt had een aantal jongeren aanvankelijk niet eens voor mogelijk gehou den. Dankzij de financiële steun van een vijftiental bedrijven in Kerkwerve, het vele werk van An neke de Regt die met de voorbereidingen drie maanden in de weer is geweest en met de ondersteu ning van de de Stchting Middenschouiven Cultureel bleek de disco-avond in Kerkwerve zonder meer aan te slaan. Na een middernachtelijke polonaise ter afsluiting van deze disco werd er dan nog eventjes voor ivat live-muziek gezorgd. Dat zal niet voor het laatst zijn geweest want zoals de plannen er nu uitzien zal de disco in het najaar worden herhaald. Wordt het dan weer een succes dan overweegt de Stichting Middenschouwen Cultureel als de mogelijkheden het toelaten, om in het vervolg tweemaal per jaar een disco-avond in Kerkwerve te organiseren. (Foto: Marijke Fol kertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 6