Kees Hagesteijn wil bij Zierikzee een eenheid vormen Turnster Monique Slootmaker krijgt prijs voor jong Zeeuws sporttalent Jeugdteams Scaldina sluiten competitie af „Nee, wij ronselen geen spelers, als zij interesse tonen benaderen wij ze pas „Nog harder trainen en minder eten, honger lijden dus Mirelle van der Have wint grand-prixtoernooi TOG schaken 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - „Het grootste probleem binnen mijn selectiegroep is dat het geen eenheid vormt. We moeten vooral voor en na de wedstrijd meer met elkaar optrekken. De confrontatie met elkaar aangaan. Je moet er met zijn allen staan, ook in slechte tijden. Ik heb die doelstelling, die ik in het begin van het seizoen had gesteld, niet waar kunnen maken. Een groep moet je kweken, dat kost tijd, daar ben ik inmiddels achter gekomen. Nee, de groep heeft niet gefaald, er zijn geen ruzies, maar er zijn een aantal spelers die niet passen in de groep", vertelt Kees Hagesteijn een week later nadat Zierikzee uitgeschakeld werd voor promotie naar de derde klasse zondag KNVB. De teleurstelling was groot na dat de Brabantse ploegen Uni- tas en WR in de nacompetitie hadden bepaald dat Zierikzee gedoemd was om nog een jaar in de vierde klasse zondag KNVB te spelen. Hagesteijn was verdrietig maar ook boos dat zijn droom niet uitkwam. „Waar gaat het dan mis?", al dus de 32jarige trainer uit Zie rikzee. .Ondanks een brede se lectie moesten wij na de win terstop teveel posities gaan schuiven. Je speelt tegen DIVO gelijk en verliest van Beek Vooruit. Waar is de eenheid van de groep als een belangrijke speler als .Marco van Oevereh geblesseerd raakt? Hoe groot was de aderlating van Michel Winkels toen hij zich hij de winterstop blesseerde? En, we missen natuurlijk een cen trumspits die gewoon kan sco ren. Eric Berrevoets werkt hard, is snel maar levert te wei nig rendement op voor die po sitie. Er is maar één goede spits op Schouwen-Duiveland: Jacob van de Berge van Bruse Boys, maar die zal nooit in Zierikzee komen voetballen. O ja, ik heb bewondering voor Bruse Boys", aldus Hagesteijn die uitgebreid kan praten over de gemiste promotiekans. „Na tuurlijk krijg je halverwege de competitie kampioenkriebels' maar het was afgelopen sei zoen ook toeval dat wij een aantal spelers in de schoot ge worpen kreeg waarmee je aan het werk kan gaan. Marco van Oeveren (van Middelburg), Danny Magito (van VCV Zee land) en Raymond Massop (Gelderland) was een leuke aanvulling. Tbch moeten we niet te hard van stapel lopen. Voordat ik twee jaar geleden de selectie ging trainen had ik samen met Ron van Kan (toen elftalbegeleider) een driejaren plan gemaakt. Afgelopen sei zoen was de opzet om ons te handhaven in de vierde klas. Het volgende seizoen moeten we promoveren. Het is te snel gegaan afgelopen seizoen, maar dat zit in het aanbod van de spelers". „Daarom mag je nu ook geen verwijten maken aan de spe lersgroep. Er zijn spelers die vertonen gebreken maar ver richten wel veel arbeid. Peter van Beveren is zo'n jongen. Pa trick Roggeband speelt wissel vallig maar die knaap krijgt veel op zijn sodemieter. Hij heeft veel krediet opgebouwd bij mij maar moet volgend sei zoen toch voor een basisplaats vechten. Maar, dat geldt voor iedere speler". Serge Berre voets en Barry Hage komen nog tekort voor dat niveau maar dat is een kwestie van tijd. Hagesteijn heeft diploma trainer/coach 2 en mag tot tweede klasse KNVB leiding geven. De ambitieuze trainer, die samen met zijn vader een schildersbedrijf in Zierikzee heeft, zou graag een stapje ho ger willen. Het is moeilijk om trainer/coach 1 te halen. Er worden maar twintig kandida ten toegelaten in Zeist en bo vendien zit daar een behoorlijk financieel plaatje aan vast. Daarnaast heb ik geen voetbal verleden en dat is een extra handicap". Toch boekt Ha gesteijn met Zierikzee succes. Volgens zijn draaiboek loopt het verwachtingspatroon vol gens het driejarenplan. Ook wordt de trainer door zijn spe lers geroemd om zijn oefenstof waarbij vooral de partijtjes op de trainingen favoriet zijn. Uitgaansleven Langs de voetballijn wordt ook weieens gefluisterd door de toeschouwers dat het zo stil is in de dug-out. Tévens verwijten zij Hagesteijn niet optimaal gebruik te maken van de jonge spelers in het tweede team. „Wat voor zin heeft het om langs die lijn te gaan schreeu wen. Ik ben afgelopen seizoen één keer door de scheidsrechter achter de draad gezet, dat nooit meer. De jongens weten wat zij te doen staan in het veld. Dat spreken we van tevoren met el kaar af. In de rust kan je bijsturen maar daar blijft het ook bij. Zelfs na de wedstrijd maak ik geen verwijten. Je praat nog watover gemiste kansen maar dat is ook alles. Pas op de eerstvolgende trai ning praten we met elkaar over de wedstrijd want dan dringt het beter tot iedereen door. Ach, natuurlijk is er altijd kri tiek over de opstelling. Maar zo'n speler als Remido Dusic zou een hele goede voetballer zijn als hij er zaterdagavond ook naar leeft. Kijk, als spe lers zondagmiddag om half één uit bed komen dan kan je nooit twee uur later geconcentreerd zijn voor een wedstrijd. Als je zondag wilt voetballen dan moet je het zaterdag niet te bont willen maken in het uit gaansleven. Nee, ik ga niet con troleren of mijn spelers zich daar aan houden. Je ziet het snel genoeg in de wedstrijd. Ik ken nog meer spelers die pas sen in onze ploeg, maar die drinken graag een potje bier zaterdagavond. Echt, zulke spelers kunnen veel beter voor zaterdagvoetbal kiezen". Ondanks dat jonge spelers zo als Robert Roggeband, Barry Schouten, Mark van Dijke en Camiel van Tiggelhoven staan te dringen om een plaats in het eerste elftal, heeft Hagestijn een verlanglijstje opgesteld voor het volgende seizoen. „Nee, we zijn geen spelers aan het ronselen. Als wij horen dat een speler, die bij mij op het verlanglijstje staat, bij een an dere vereniging wil vertrekken gaan wij hem benaderen. Als hij interesse toont dan praten we met hem. Met John van der Have en Marco Jonker zijn we in gesprek geweest omdat die wegwilden bij Serooskerke. John is nu naar Veere gegaan en Marco blijft toch bij Seroos kerke. Dat heeft te maken met geld. Wij kunnen niks bieden, hoogstens wat benzinegeld voor het vervoer. Ik ben blij dat Erwin Nelissen wel blijft bij Zierikzee. Dat is een prima voetballer. Ik moet alleen pro beren om voor hem meer ruim te te gaan scheppen op die lin kervleugel. Dan komt hij beter tot zijn recht. Voor zulke spe lers komt het publiek en dat is toch belangrijk. Spelers Jammer dat Danny Magito ver trekt, zo'n speler missen we, maar aan de andere kant is het begrijpelijk dat hij voor Hoek kiest. Frans Kommer (SKNWK) stond niet op mijn verlanglijstje maar hij is zeker te gebruiken. Dat geldt ook voor Wilfred Nelissen. Daar kan dreiging vanuit gaan. Wim Overweel heeft mij toegezegd nog een jaar te blijven. Ik moet eerst nog een speler zien die Wim uit de selectie speelt. On danks zijn 35 jaar straalt daar energie vanuit. René Roon stopt met voetballen maar voor zijn standpunt heb ik alle be grip", laat Hagesteijn de selec tie passeren. Toch moet de Zie- rikzeeënaar nog veel huiswerk verrichten voordat de over schrijvingsdatum op 31 mei sluit. Op zijn verlanglijstje prijken nog de namen van Pa trick de Broekert, Kees Ver west, Jan-Leen Boot, Dick van Splunder en misschien ook wel Jacob van de Berge. „Ik weet dat er een aantal spe lers niet komen maar laten we eerst maar afwachten tot de overschrijvingsdatum sluit. We moeten nu weer aan het vol gende seizoen gaan werken. Het zal weer een zwaar seizoen worden waar ik BSC uit Roo sendaal als grootste concurrent zie". KAPELLE - Monique Slootmaker liet vrijdagavond in sporthal Groenewoud in Kapelle rustig alle belangstelling langs haar heen gaan. De spanning rond de verkiezing van de drie genomineerden om de aanmoedigingsprijs voor jong Zeeuws sporttalent had duidelijk haar tol geëist. Drs G. L. C. M. de Kok, lid van gedeputeerde staten van Zeeland mocht de geldprijs van 5000 gulden overhandi gen aan de winnares Monique Slootmaker uit Nieuwerkerk. „Ik weet dat dit het hoogtepunt is van de avond. Daarom wil ik de spanning nog wat opvoeren", ver telt De Kok in zijn betoog bij de uitreiking van de aanmoedigingsprijs. VLISSINGEN - Tijdens het laatste grand-prix bad- mintontoernooi van Zeeland in sporthal Basken- burg in Vlissingen is Mirelle van der Have van bad mintonclub Zierikzee gemakkelijk winnares gewor den in haar poule. „Zij zijn gewend aan de span ning in de wedstrijden. Van avond zijn er geen verliezers, het feit dat je al genomineerd bent is een prijs. Jullie zijn dit jaar de ambassadeurs van de provincie Zeeland". De drie ge nomineerden Monique Sloot maker (turnen), Anjolie Wisse (atletiek) en Kelly Bouman (tennis) hadden de hele avond in de spotlights gestaan. Eerst werd er een video-film ver toond van de jonge Zeeuwse sporttalenten. Later interview de de Belgische preseqtatrice Leen Beckers de genomineer den uitgebreid. Juist dat deel van het program ma was van invloed op het stemgedrag van de Zeeuwse sportbonden. Bij de presenta tie van de video-film had Slootmaker duidelijk een ach terstand opgelopen in het stemgedrag van de sportbon den ten opzichte van haar twee concurrenten Anjolie Wisse en Kelly Bouman. De 16-jarige at lete Wisse uit 's-Heer Hen drikskinderen en de 14-jarige tennisster Kelly Bouman uit Oostburg kwamen beter uit de verf. Tot overmaat van ramp viel tijdens het vertonen van de film van Slootmaker de stroom uit waardoor de be langstellenden een aantal mi nuten moesten wachten op het vervolg. Maar de BRT-presen- tatrice Leen Beckers, die het programma aan elkaar praatte had enorm veel belangstelling voor Slootmaker. Beckers: „Ben je zenuwachtig Moni que". Slootmaker: „Ja, best wel. Ik vind het een spannende dag". Beckers: „Ik wil een be scheidende vraag stellen. Hoe veel weeg je nou Monique"? Slootmaker: „Ik weeg nu 47 ki lo maar een paar weken gele den woog ik tijdens de WK in Birmingham 45 kilo. Ik moet voor grote wedstrijden altijd afvallen". Beckers: Hoe doe jij dat dan"? Slootmaker: „Nog harder trainen en minder eten". Beckers: „Honger lijden dus". Slootmaker: „Ja, maar dat heb ik er graag voor over". Vervolgens ging Beckers op de trainingsarbeid in van de 15- jarige turnster. 36 uur trainen in een week, vier uur per dag naar school. Altijd kwart voor zes opstaan en rond de klok van 20.00 uur weer naar bed. Juist die gegevens maakte in druk op het stemgedrag. Anjo lie Wisse, is een natuurtalent en al zes keer Nederlands kam pioen op de middenafstand- en crosswedstrijden, traint vier uur per week. Kelly Bouman, in Jong Oranje, traint 12 uur per week. Leefmethode Vooral gefascineerd door de Spartaanse leefmethode van Slootmaker kozen de Zeeuwse sportbonden voor de Nieuwer- kerkse turnster. De opkomst van de Zeeuwse sportbonden was mager, maar directeur Tbn Kienhuis van de Zeeuwse sportraad was tevreden. „Er waren zeventien van de veertig bonden aanwezig. Dat is een score van zeventig pro cent doordat die bonden een grote achterban vertegenwoor digen. De sportbonden zoals voetbal, tennis, atletiek, zwemmen en turnen waren aanwezig, zij hebben toch de meeste leden in Zeeland. Aan de andere kant valt de belang stelling wat-tegen van de overi ge sportbonden. We denken nu al aan een andere opzet vol gend jaar. We willen het stem gedrag laten bepalen aan het aantal leden dat de sportbon den vertegenwoordigt", aldus Kienhuis. Nu was het mogelijk dat veer tig sportbonden in totaal 120 stemmen konden uitbrengen, maar dat bleef vrijdagavond bij 45 stemmen hangen. De meerderheid van stemmen kwam terecht bij Monique Slootmaker en volgens de gro te belangstelling was zij de te rechte winnares. Haar interna tionale sportcarrière had zeker invloed op haar verkiezing. Momenteel is de 15-jarige Slootmaker de sterkste turn ster van Nederland. Twee jaar geleden eindigde zij als tweede Nederlandse, achter Elvira Becks, op de WK in de Verenig de Staten. Een aantal weken geleden was zij niet een 46e plaats de beste Nederlandse turnster op de WK in Birming ham. Zij deed mee aan de Euro pese jeugdkampioenschappen en vorig jaar presteerde zij goed op de Europese kam pioenschappen in het Franse Nantes. Daarna'ast behaalde zij verschillende keren de na tionale turntitels. Olympische Spelen Slootmaker is nog steeds ambi tieus. „Ik train nog steeds on der Boris Orlov op Papendal. Ik zit bij een gastgezin in Apel doorn en pendel elk weekend tussen Apeldoorn en Nieuwer kerk. Boris vertrekt in augus tus en dan ga ik waarschijnlijk weer bij Delta Sport-trainster Jossie van den Beemt trainen. Mijn grootste wens is de WK volgend jaar in Australië en ik zou graag mijn turncarrière op de Olympische Spelen in 1996 in Atlanta willen beëindigen. Maar, dan ben ik 18 jaar en dat is al te oud voor een turnster", vertelt Slootmaker die onder de indruk is van alle belang stelling in sporthal Groene woud. „Ik zag er wel tegen op hoor. Ik hou niet van al die belangstel ling, maar het hoort erbij, hoe wel ik er nu weer genoeg van heb", aldus d$ Nieuwerkerkse die gefeliciteerd wordt door de twee verliezers Wisse en Bou man. De 5000 gulden mag Slootmaker alleen besteden aan haar sport. „Nee, ik weet nog niet wat ik ermee ga doen. Misschien er wel sportattribu- ten voor kopen". De sportgala avond, de vierde keer, werd op geluisterd door sportschool Shape uit Kapelle en turnver eniging Volharding uit Goes. Wethouder Guido de'Maat van Kapelle maakte bekend dat de de prijs voor jong Zeeuws sporttalent volgend jaar in Middelburg wordt^uitgereikt. ZEIST - De competitiewed strijd tussen Cambuur en FC Utrecht is een dag vervroegd. Het bestuur betaald voetbal ging akkoord met de verschui ving van zondag 23 mei naar zaterdagavond 22 mei. BRUINISSE - Uitslagen 28e ronde huishoudelijke competi tie van schaakvereniging TOG Bruinisse. M. Muller-J. de Korte 1-0; M. Holwerda-A. v. Klinken W-W; H. Holwerda-A. v. d. Berge 1-0; M. v. d. Berge-R. Schot W-W; Arj. v. d. Berge-J. v. Dommele W-W; W. Houtekamer-M. d. Bos 1-0; K. Deurloo-E. v. d. Bos 1-0. Bekerfinale: le partij: J. de Jonge-K. v. d. Bos 1-0; 2e partij: K. v. d. Bos-J. de Jonge 1-0.- Beslissende snelschaakpartij en: J. de Jonge-K. v. d. Bos 1-0; K. v. d. Bos-J. de Jonge 0-1. Jan de Jonge bekerwinnaar. Voor Jolanda van Groningen was er een eerste plaats in J2 damesenkelspel. Samen met Carola van der Have eindigde zij in het damesdubbel op een eerste plaats. In de damesenkel J4 won Mirelle van der Have ook van de andere poulewinna res Jolanda Markx met 0-11 en 4-11. Mark den Boer werd poule-winnaar in J2 herenen kel. Hij moest echter in de hal ve finale buigen voor de latere winnaar van de twee poules, Martijn van Hoye van badmin tonclub Tferneuzen. Aart Lou- bert, gekoppeld aan gelegen- Het competitieseizoen is on danks de onregelmatige winst goed verlopen voor de jeugd van Scaldina. Geen enkel team behaalde een kampioenschap maar daar tegenover degra deerde men ook niet. Trainer Ad de Graaf kan hierdoor te rugkijken op een goed seizoen en heeft zeker het volgende sei zoen hogere verwachtingen van zijn jeugdteams. Het eerste team won met 6-4 van Reijnaert 3 uit Hulst. Door de afwezigheid van Maurice van Slobbe was de ploeg niet op volle oorlogssterkte. De in valler Danny de Boer verloor zijn enkelspel maar kwam wel tot winst in het dubbelspel met zijn clubgenoot Hans Boot. Erik Stoel en Hans Boot won nen daarna nog één enkelspel en dat was net iets te weinig. De ploeg eindigde uiteindelijk op een derde plaats in de eerste klas van Zeeland. Afscheid In de derde klas behaalde het tweede jeugdtcam een derde plaats. Met invaller Boudewijn Heijboer, die drie enkelpartij- heidspartner Niels van Felius (Avanti), bereikten een tweede plaats in herendubbel J3. In de poule-finale verloren zij echter van Ewijk/Franse met 12-15 en 13-15. In een reeks van vijf grand- prix toernooien konden er pun ten worden verdiend om zich te plaatsen voor het finale- toernooi op zaterdag 22 mei in Oost-Souburg. De deelnemers van badmintonclub Zierikzee krijgen zo snel mogelijk te ho ren of zij worden uitgenodigd om om de wisselbekers te strij den. en won, kwam de winst met 9-1 gemakkelijk bij Scaldina ten koste van Middelburg-Zuid 3. Arthur Schenk, die volgend seizoen senior wordt, verloor de enige enkelpartij. Marien Hogerheide won al de partijen en ook het dubbelspel eindigde in winst voor de Zierikzeeëna- ren. Het derde jeugdteam kon de scheidende tafeltennisser Ma thijs van IJsseldijk geen eer biedig afscheidscadeau geven. De ploeg verloor met 3-7 in de tafeltenniszaal aan de Raamstraat in Zierikzee. Van IJsseldijk zorgde zelf wel voor twee winstpartijen en ook het dubbel door Wilco Vermeulen en Martijn Kieboom kwam tot winst. De ploeg van trainer Ad de Graaf greep in het algemeen klassement uiteindelijk net naast de prijzen. Een tweede plaats viel hun ten deel. Ook de welpen van Scaldina konden geen vuist maken te gen Big Smash 3 uit Biggeker- ke. Met 2-8 moesten ze lijdzaam toezien wat de afwezigheid van Martijn Kieboom teweeg bracht. Alleen Marian Pankow won twee partijen. De 15->jarige Monique Slootmaker mag 5000 gulden besteden aan het bevorderen van haar turn- sport. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - De jeugdteams van tafeltennisvereni ging Scaldina hebben hun laatste wedstrijden ge speeld in de voorjaarscompetitie. Alleen het eerste en tweede team kwamen tot winst, het derde jeugd team verloor en de welpen waren ook te zwak voor Big Smash 3 uit Biggekerke. Kees Hagesteijn: ,,Ik heb mijn doelstelling dit seizoen niet gehaald. Ik wilde een eenheid vormen, maar dat heeft meer tijd nodig (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8