Serooskerke Eindexamens zijn weer begonnen Melka deurloo mode streeknieuws De nieuwe Seat Ibiza: een auto voor iedereen Quality Men's Wear ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Middelburg een aantal orgel concerten gegeven. De reeks begint op dinsdag 1 juni (tradi tioneel op de 'derde pinkster dag') waarbij de Kampense or ganist Klaas Jan Mulder het orgel bespeelt. Vanaf 15 juni tot en met 31 augustus concerteren elke dinsdag bekende en voor aanstaande organisten. In 't bijzonder wordt de aandacht gevestigd op het koorconcert op 15 juni wanneer het Bach- koor Holland onder leiding van Charles J. de Wolff zal op treden en het daarop volgende orgelconcert op 22 juni door Jean Wolfs, organist van de ka thedrale basiliek St. Servaas te Maastricht. Zijn programma is een „in memoriam" Jeanne Demessieux, de beroemde Franse organiste, die in 1968 op 47-jarige leeftijd overleed. Het programma van het eerste concert op 1 juni luidt: Toccata en Fuga in F, J. S. Bach; Sonate no. 5, F. Mendelssohn; Tbccata in a kl., J. Nieland; Cantilène melancolic, J. M. D. de Séverac; Melodie en Air, A. R. Reinagle; Baroque Suite, G. Young; In troduction, Passacaglia and Fuge in D, H. Olivera. Besloten wordt met een Koraalfinale, K. J. Mulder. Alle concerten be ginnen om 20.00 uur. Advertentie FOTO JOOP VAN HOUDT Kersting die elkaar ontmoet ten op de Antwerpse theaterop leiding. De titel van de voor stelling luidt: Everything we always wanted to do on stage but never allowed to. Aanvang 20.30 uur. KLOETINGE Expositie In de maand mei exposeert Piet Visscher zijn werk in de galerie van de Stichting Psy chiatrische Zorgvoorzieningen Zeeland aan de Oostmolenweg in Kloetinge. Te zien zijn teke ningen en schilderijen. De ga lerie is open van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. MIDDELBURG Expositie Van zaterdag 15 mei tot en met zaterdag 3 juli is in de Kui perspoort te Middelburg een expositie van schilderijen van Sander Littel. De expositie is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Pakketten voor Polen Op donderdag 20 mei kunnen in Middelburg voedselpakket ten worden ingeleverd voor fa milie, vrienden en kènnissen in Polen. Men kan daarvoor te recht in het pand Sportlaan 18 van 18.00 tot 22.00 uur of na te lefonische afspraak via 01180- 27748. De pakketten mogen niet meer wegen dan 25 kilo en moeten goed verpakt zijn. Orgelconcerten Onder auspiciën van de Stich ting Orgelcentrum wordt deze zomer in de Nieuwe Kerk te ZIERIKZEE Geraniummarkt op parkeerterrein De Mosselboomgaard Op initiatief van de afdeling Schouwen-Duiveland van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw- en Plantkunde Groei Bloei op zaterdag 15 mei een geraniummarkt op parkeerterrein De Mossel- boomgaard in Zierikzee. Zoals gebruikelijk is een aan tal kwekers present met een breed assortiment. Een van hen toont zijn collectie rotsplanten. Verder zijn er stands met terracotta cadeau artikelen, is de Bijenvereni ging present en presenteert Groei Bloei zich aan het pu bliek. N. Struijk is er met ver se en gedroogde kruiden. De geraniummarkt begint om 8.00 uur en duurt tot ongeveer 15.00 uur. Draaiorgel Alanti zorgt voor de muzikale omlijsting van de geraniummarkt. NOORDWELLE Excursie Vijfenveertig dames gingen on langs mee met de jaarlijkse ex cursie van de afdeling Noord- welle en omstreken van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen. Dit keer was het motto 'Een rondje Zeeland'. Via de Philipsdam ging de reis naar Tholen waar de koffie pauze gehouden werd. Daarna ging men -via de Oesterdam naar het veer Kruiningen- Perkpolder. Vandaar ging het naar IJzendijke waar een be zoek werd gebracht aan het streekmuseum. De lunch werd in Sluis gebruikt. In Breskens werd een bezoek gebracht aan pastoor Gielen. Hij houdt zich onder meer bezig met houtsnij werk. Jn Vrouwenpolder werd het slotdiner gebruikt. RENESSE Concert Zaterdag 15 mei is het Dag van de Muziek en in het kader daarvan verzorgt muziekver eniging Luctor et Emergo een concert in de muziektent aan de Lange Reke in Renesse. Dit onder het motto: 'Wie zelf mu ziek maakt maakt er meer van'. Bij slecht weer wordt het concert verplaatst naar de NH- kerk. ANBO Westerschouwen Op dinsdag 18 mei wordt in het dorpshuis te Renesse een le denbijeenkomst gehouden van de afdeling Westerschouwen van de ANBO (Algemene Ne derlandse Bond van Ouderen). Na een aantal huishoudelijke agendapunten wordt de bijeen komst ingevuld door de zan ger/humorist B. de Kok uit Kruiningen. Hij brengt een re pertoire in de Zeeuwse taal. Behalve leden van de ANBO zijn ook andere belangstellen de welkom tijdens de bijeen komst. De toegang is gratis, aanvang 14.30 uur. ZONNEMAIRE NBvP-bijeenkomst In het dorpshuis in Zonnemai- re werd onlangs een bijeen komst gehouden van de afde ling Noordgouwe van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen. Na het huishou delijke gedeelte vertelde J. Spaeter van de Nederlandse Brandwondenstichting over brandwonden, gevolgen daar van, en hoe brandwonden voor komen kunnen worden. De stichting beheert de nationale huidbank. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Op 25 mei kunnen le den en huisgenoten van NBvP- leden mee op excursie naar de meeuwenbroedkolonie in Haamstede. KERKWERVE NCVB Onlangs reisden de dames van de afdeling .Kerkwerve .van de NCVB naar België voor een be zoek aan de stad Brugge. In Sluis werd een koffiestop ge houden. In Brugge werden de NCVB-dames rondgeleid door een gids. Daarna was gelegen heid om wat te winkelen. Aan sluitend werd een boottocht ge maakt en kon men Brugge van af het water zien. In Woens- drecht werd gedineerd waarna men huiswaarts keerde. NIEUWERKERK Verkoping Op initiatief van de vrouwen vereniging Debora wordt dins dag 25 mei in Nieuwerkerk een verkoping gehouden. Het gaat om een evenement van de Gere formeerde Gemeente te Nieu werkerk. De verkoping is in ge bouw Salem van 10.00 tot 12.00 uur, van 14.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. OOSTERLAND Collecte De collecte ten bate van het Na tionaal Fonds Sport Gehandi capten heeft in Oosterland 800,- opgebracht. Gevers en collectanten worden hartelijk bedankt. GOES Avonden voor alleenstaanden Op zaterdag 15 mei wordt in de Spinne te Goes een dans- en ontmoetingsavond gehouden voor alleenstaanden tot onge veer 45 jaar. Het evenement wordt georganiseerd door de Vriendenkring Kapasi en be gint om 21.30 uur. Theater in 't Beest Op vrijdag 21 mei is in 't Beest te Goes een theateroptreden van de groep Wacko. De voor stelling wordt gepresenteerd door de Belgische artiesten Chiel van Berkel en Manou Breed modellenaanbod met vier uitrustingsniveaus Op de Regionale Scholen Ge meenschap Professor Zeeman doen dit jaar 202 leerlingen eindexamen. Het betreft 92 kandidaten voor het HAVO- examen, 43 voor het Atheneum en 67 voor de MAVO. Op de Scholengemeenschap Schou wen-Duiveland doen 68 leerlin gen eindexamen. Twaalf van hen doen bouwtechniek, vijf consumptieve techniek, der tien elektrotechniek, zeventien mechanische techniek en 21 verzorging. De derde school voor voortgezet onderwijs waar leerlingen deze dagen eindexamen doen is de Dag- en Avondschool Zeeland, waar volwassenen voortgezet onder wijs volgen. Daar zijn dit jaar 58 kandidaten, 47 van hen doen eindexamen in vakken op MAVO-niveau en elf in vakken op HAVO-niveau. Het eindexamen voor de HAVO- en Atheneumkandida ten begon gisteren met Neder lands. De HAVO-leerlingen moesten een tekst maken en de Atheneum-leerlingen een sa menvatting. Vandaag wordt de Duitse kennis getest van de Atheneum-leerlingen en krij gen dé HAVO-leerlingen wis kunde A en economie. Het eindexamen voor de MAVO- leerlingen begint aanstaande maandag met Nederlands. Op de Scholengemeenschap Schouwen-Duiveland wordt al volop gewerkt aan praktijk- werkstukken. Zo maken de leerlingen bouwtechniek een dekenkist en de leerlingen me chanische techniek voeren in het kader van hun eindexamen lasopdrachten uit. De uitslag van de eindexamens wordt op de RSG op woensdag 16 juni verwacht en op de Scho lengemeenschap Schouwen- Duiveland op 18 juni. BRUINISSE - De nieuwe Seat Ibiza, die vanaf juni in Nederland geleverd gaat worden, biedt werkelijk voor elk wat wils. Het modellenaanbod is breed, de klant kan kiezen uit vier uitrustingsniveaus en de nieuwe Seat-telg is leverbaar in twee carrosserieva rianten. Letterlijk genomen is eigenlijk alleen de vertrouwde naam gebleven. Verder is de nieuwe Ibi za van voor- tot achterbumper volledig nieuw. Seat is wel zo slim geweest om bij de ontwikkeling van de nieuwe Ibiza voort te bouwen op de sterke punten van de 'ou de' Ibiza. De nieuwe Ibiza biedt, net als zijn voorganger, een temperamentvol karakter en opvallend veel binnenruim te. De auto is aan alle kanten groter geworden. De Ibiza is zo wel in lengte als in breedte en hoogte gegroeid en biedt een bagageruimte die met de ach terbank in de normale stand al fors is: 270 liter. Wie de achter bank neerklapt krijgt de be schikking over een laadruimte van niet minder dan 805 liter. Eigen karakter Het verschil tussen de drie- en vijfdeurs-uitvoering zit vooral in de stijl. De driedeurs Ibiza heeft een sportieve uitstraling terwijl bij de vijfdeurs uitvoe ring met de drie zijruiten de nadruk meer op ruimte en com fort ligt. Het basisconcept voor de styling van de Ibiza werd ge leverd door Giugiaro. Seat's ei gen stylingcentrum in Marto- rell bepaalde de definitieve lij nen van de nieuwe Ibiza. Daar bij is zoveel mogelijk gepro beerd aan te sluiten bij de stijl van de succesvolle Tbledo. Het is vooral de wigvorm, nog eens geaccentueerd door het lage front en de hooggeplaatste ach terlichten die de Ibiza een dui delijk eigen karakter geeft. Op het gebied van de veilig heid behoort de Ibiza volgens Seat tot de besten in zijn klas se. In de portieren zijn be- schermbalken opgenomen en de gordelbevestiging is stan daard in hoogte verstelbaar. Verder vindt men in de nieuwe Ibiza een speciale bevestiging van de pedalen die ervoor moet zorgen dat deze bij een aanrij ding wegvouwen in de voeten ruimte. De rolgordels hebben een kleminrichting die bij aan rijdingen voorkomt dat de gor del als gevolg van, op zich nor male, speling nog een stukje uitrolt. Vanaf het najaar kan als extra aan zowel bestuur ders- als passagierszijde een airbag geleverd worden. De brandstoftank is in verband met de veiligheid van kunst- stof gemaakt. Uiteraard is ook veel aandacht besteed aan de actieve veilig heid. Bij motoren vanaf 1.6 li ter inhoud krijgt de stuurin richting van de Ibiza bekrach tiging mee. In combinatie met de tweelitermotor omvat het remsysteem rondom schijfrem men. Als extra kan een Anti Blokkeer remsysteem (ABS) geleverd worden, op wens zelfs met EDS elektronische tractie- regeling, en volgens Seat kan dat uniek genoemd worden voor een auto in die klasse. De auto is verder voorzien van van binnenuit verstelbare bui tenspiegels en een wisser ach terop. Alle Ibiza's zijn standaard voorzien van een vijf versnel lingsbak. Aan de basis staat een zuinige 1.3 injectie van 55 pk sterk. Volgens Seat loopt de Ibiza met deze motor in het vooronder gemiddeld zo'n 1 op 14,9. Voor wie wat sneller wil is er de Ibiza met 1.6 injectiemo tor en nog harder gaat het met de l.8i onder de motorkap. Maar het kan nog sneller. De snelste Ibiza is voorzien van een tweeliter injectiemotor, voorzien van multipoint injec tie en goed voor 115 pk. Voor de kilometervreters is er de Ibiza met een zelfontbrander in het vooronder. De nieuwe Seat Ibiza: een heel eigen karakter. ZIERIKZEE - Voor ruim 300 leerlingen van het voortgezet onderwijs op Schouwen-Duiveland is mei de maand van het eindexamen. Gisteren, donderdag, begonnen de examens voor de HAVO- en Atheneumleer lingen. De leerlingen van het VBO (Voorbereidend Beroeps Onderwijs) zijn al sinds zes mei bezig met de praktijkexamens. En aanstaande maandag 17 mei beginnen de examens voor de MAVO-leerlingen. In spanning wachten op wat komen gaat... (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 6