WEEKEND RECEPT lieve mensen dier in het vizier Enorme belangstelling voor Omloop Goeree-Overflakkee Honkbaljeugd houdt eer hoog Big Mac viert in mei zijn 25-jarig bestaan Taran wil op cursus deurloo mode Stichting Welzijn Ouderen Bijeenkomst vriendenkring Kapasi Voetbalclinic bij VV OFB Rommelmarkt/ verkoopdag in Kerkwerve KNNV houdt Natuur op Schoolweek Ruilbeurs voor de jeugd Stichting op zoek naar donateurs Programma fietstochten voor senioren is rond NIEUW! GREVELINGEN TOERTOCHT INGJÜ)BANK 1 Gemarineerd staartstuk WOENSDAG 12 MEI 1993 Minister Alders, van milieu heeft nagedacht en wil verzoeken dat we gezamenlijk gaan wassen inclusief de onderbroeken. De wasmachine gaan we delen samen gaan we aan het werk de was bij de buurvrouw brengen samen staan we sterk. Ik lach me rot, maar doe niet mee hij heeft het in zijn bol minister Alders van milieu is dit nu onderbroekenlol? Langeweg AMSTERDAM - Deze maand viert de Big Mac, de dubbele hamburger v^n McDonald's, zijn 25ste ver jaardag. De inmiddels wereldberoemde hamburger werd uitgevonden door Jim Delligatti, een Ameri kaanse franchisenemer van enkele McDonald's restaurants in Pittsburgh (VS). Vanaf het moment dat de eerste Big Mac werd geserveerd, was het een succes. Nu, 25 jaar la ter, zijn er wereldwijd naar schatting meer dan veertien miljard Big Macs verkocht. Big Mac Index De dubbele hamburger staat bij alle 13.000 McDonald's restaurants, die over de hele wereld verspreid zijn, op de menukaart. Vanwege de inter nationale spreiding heeft het Britse zakenblad The Econo mist in 1986 de Big Mac Index geïntroduceerd, die wordt ge bruikt om de koopkracht per land te vergelijken. In Nederland werd de Big Mac in 1971 geïntroduceerd, bij de opening van de eerste McDo nald's vestiging in ons land. Sinds dat jaar zijn er vele vesti gingen bijgekomen. Voor het De inmiddels wereldberoemde dubbele hamburger, de Big Mac. einde van dit jaar wordt de honderdste geopend. BROUWERSHAVEN - Het be stuur van de Stichting Welzijn Ouderen vergadert donderdag 13 mei in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven. Deze verga dering begint om 14.00 uur. Tij dens deze vergadering worden mededelingen gedaan over de herhuisvesting van de stich ting. Momenteel is deze gehuis vest in een gebouw aap de Huybertstraat. Verder worden mededelingen gedaan over on der meer het Europees jaar van de ouderen en over het voor lichtingsproject voor ouderen op Schouwen-Duiveland. GOES - Zaterdag 15 mei houdt vriendenkring Kapasi een dans- en ontmoetingsavond voor alleenstaanden in wijk centrum De Spinne in Goes. De aanvang is 21.30 uur. Kapasi organiseert dergelijke avonden voor alleenstaanden tot ongeveer 45 jaar, om deze zodoende op een vriendelijke wijze de mogelijkheid te bie den de vrienden- en kennis senkring uit te breiden. De avonden worden om de drie weken gehouden in De Spinne. ZIERIKZEE - In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland in Zierik- zee zit momenteel de kruising Labrador/Rottweiler Taran. Deze zwarte reu wil dolgraag in een gezin geplaatst worden. Taran is één jaar en vier maanden oud. Deze lieve hond kan het prima vinden met soortgenoten. Met katten en kinderen kan Taran ook goed overweg. Het is een intelligente hond, die aanhankelijk van aard is en veel aandacht nodig heeft. Taran is ook tamelijk speels. Het is aan te bevelen om met hem een cursus te volgen. Het is een leuk beestje, dat in principe in elk gezin een plaatsje kan vinden. Wie deze viervoeter een goed onderkomen kan bie den. kan contact opnemen met het asiel aan de Zandweg, tele foon 01110-17013, even langsgaan kan ook. In dit asiel zitten ze ventien katten en vijf honden. De kater Molly uit de kattenopvang van de Sophia-Vereeniging uit Nieuwerkerk is niet geplaatst. (Foto: Joop van Houdt). OOLTGENSPLAAT - Zater dag 15 mei wordt bij voetbal vereniging OFB uit Ooltgens- plaat de Voetbal International Voetbalclinic gehouden. Het geheel staat onder leiding van de bekende oud-profvoetbal lers Gerrie en Arnold Mühren. De voetbalclinic wordt gehou den op het terrein van OFB aan de Sportlaan in Ooltgensplaat. De aanvang is 14.30 uur. De cli nic vindt plaats door de spon soring van de RABO-Bank Ooltgensplaat. Verschillende onderdelen van het voetbalspel komen aan de orde, zoals spel en wedstrijdvormen, penalty bokaal en snelheidsmeting. Voor de winnaars van de diver se onderdelen zijn er prijzen beschikbaar. KERKWERVE - Zaterdag 22 mei rommelt het in Kerkwer ve. Ten bate van het werk in Roemenië en het Orgelfonds houdt de Christelijke Gerefor meerde Kerk deze zaterdag een rommelmarkt en verkoopdag in de Beatrixstraat. Dit alles begint om 09.00 uur en duurt tot circa 16.00 uur. Deze dag is er van alles te koop. Dat varieert van meubilair tot en met allerlei snuisterijtjes die tot voor kort een duister be staan in de rommelkast leid den. Maar ook een surfplank maakt deel uit van deze han delswaar voor het goede doel. Naast deze afdankertjes wor den ook zelfgemaakte artike len te koop aangeboden, zoals kleding, handwerk, advocaat en babbeluten. Verder is er ook een groene hoek ingericht waar tuinliefhebbers plantgoed en bloemen maar ook kunstmest kunnen kopen. De inwendige, mens wordt deze dag niet vergeten. Speciaal voor de knorrende magen wor den er pannekoeken gebakken en uiteraard staat deze dag de koffie bruin. Deze markt voor het goede doel biedt niet alleen allerlei koopjes maar ook attracties, zoals het spijkerblok en enve loppen trekken. De jeugd wordt daarbij niet overgesla gen; voor hen is er onder meer een ballonwedstrijd. De markt krijgt bovendien een nostal gisch tintje door de demonstra tie met een oude dorsmachine, terwijl ook het beslaan" van een paard en een rondrit met een boerenkar op het programma staat. Waarom de dag wordt gehou den laat de Roemeniëstand zien, terwijl ook aan het kerk- nieuwbouwproject in Afrika de nodige aandacht wordt be steed. BUSSUM - Van 1 tot en met 8 augustus wordt door de Ver eniging voor Veldbiologie (KNNV) op het Waddeneiland Terschelling de Natuur op Schoolweek gehouden. De Natuur op Schoolweek wordt elk jaar gehouden. Gere nommeerde, deskundige cur susleiders geven cursussen aan leerkrachten en andere die te maken hebben met natuur, mi lieu en onderwijs. Op het pro gramma staan onder meer on derwerpen als zeebiologie, planten, geologie, vogels en landschappen. In en ontspan ner sfeer wordt geleerd waf daarmee in de onderwijsprak tijk kan worden gedaan. Er wordt overnacht in tenten. Stu denten krijgen korting op het inschrijfgeld. ZIERIKZEE - Op initiatief van buurt- en clubhuis de Licht boei te Zierikzec wordt op woensdag 26 mei in het ge bouw van de Lichtboei aan de Poststraat 37 een ruilbeurs voor de jeugd gehouden. Kinderen van zes tot vijftien jaar kunnen tijdens het evene ment onderdelen van hun ver zameling ruilen. De ruilbeurs is van 13.30 tot 16.00 uur. Men kan zich voor deelname aan melden via telefoonnummer 0I1I0-12075. Advertentie Mol 5 7 Zi«nkree Toietoon 01110-12890 OOLTGENSPLAAT - In nog g-een elf uur tijd waren alle vierhonderd startbewijzen voor de vierde Om loop Goeree-Overflakkee (20 augustus) vergeven. Een absoluut record. „We wisten dat de omloop op steeds meer belangstelling kan rekenen", vertelt mede-organisator Ada Peeman die de inschrijvingen verzorgde. „Maar dit resultaat hadden ook wij niet verwacht". De eerste april was de ope ningsdag - en naar later bleek ook de slotdag - van de in schrijving. ,,Het was een gek kenhuis", vertelt Peeman. ,,A1 direct na twaalf uur 's avonds belden de eersten. Om half zes 's ochtends begon het opnieuw. Om half zeven stonden de eersten op de ramen te tikken. We zijn die ochtend gewoon be laagd; telefoontjes, faxen, mensen aan de voordeur en de achterdeur. Om tien voor elf precies hadden we de vierhon derdste inschrijving binnen." Het spreekt vanzelf dat er heel wat mensen teleurgesteld wer den. ,,De meesten wilden het niet geloven wanneer ik vertel de dat we voor elf uur 's och tends al vol zitten," zegt ze. Sommige mensen probeerden met een smoesje alsnog een startbewijs te krijgen, maar we moeten nu eenmaal ergens een grens trekken." Naast de vierhonderd lopers zijn er nog vijftig reserves opgeroepen. In de voorgaande edities is geble ken dat er altijd wel wat men sen uitvallen in de aanloop naar de Omloop van Goeree- Overflakkee. Donateurs De Stichting Omloop Goeree- Overflakkee is dit jaar begon nen met een actie om donateurs voor het evenement te werven. De lopers worden weliswaar gesponsord, maar het geld van de donateurs gaat naar een goed doel. ,,De omloop brengt daarnaast kosten met zich mee waar de stichting voor op draait, denk maar aan de ver zorging van de deelnemers. Om die kosten op te vangen zoeken we donateurs," aldus Gerrit Poortvliet, voorzitter van de stichting. Wie vindt dat de Omloop Goe ree-Overflakkee - in een paar jaar tijd uitgegroeid tot een van de grootste sportieve eve nementen uit de regio - ook in de volgende jaren door moet gaan, kan zich aanmelden als donateur. Inschrijfformulieren zijn te krijgen bij alle Rabobanken en bibliotheken en bij de C 1000 supermarkt. De laatste heeft voor elke vijftigste donateur een aardige prijs in petto: 1 mi nuut gratis winkelen. Bellen of schrijven 'naar Ada Peeman kan ook: Postbus 15, 3257 ZG Ooltgensplaat, telefoon 01873- 1216. OUDE-TONGE - De hoerastemming binnen de honkbalvereniging The Islanders blijft zich vooralsnog met name rond de jeugdteams concentreren. Evenals de voorgaande weken waren het wederom de jonge honk- en softballers die het voorbije weekend de winst grepen. Ook het tweede senioren honkbalteam sloot zich hierbij aan en kwam met zijn eerste overwinning naar huis. Zowel de jongens- en meisjes aspiranten, de jongens pupil len als de honkbal opgooi lie ten de tegenstanders tijdens de derde competitieronde het na kijken. De jongens pupillen, een snel groeiende groep ta lentvolle honkballertjes, kre gen Spijkenisse op bezoek. Al meteen in de eerste inning liet pitcher Vincent Quispel slechts drie slagmensen het slagperk betreden. Nummer één en drie ti^kteerde hij op drieslag, ter wijl de tweede loper door twee de honkman Martin Verhagen en Jeroen Guichelaar op het eerste honk werd uitgemaakt. Daverende klap Werper Vincent Quispel bleef zijn controle houden en stuur de in de loop van de wedstrijd nog eens zeven leeftijdsgeno ten met drieslag naar de dug out. Aan slag liet Martin van Ochten zich niet onbetuigd en leverde een daverende klap af, waarop gescoord kon worden. Ook debutant Daniël van Pe perstraten gaf meteen zijn visi tekaartje af, door een goede honkslag. Leon van Bechthum kon zodoende de thuisplaat passeren. Eindstand 8-3. De meisjes aspiranten moesten op bezoek bij het Rotterdamse Sparta. Zij speelden een span nende wedstrijd, die uiteinde lijk nipt met 11-9 werd verlo ren. De jongens aspiranten speelden een eenvoudige thuis wedstrijd tegen Tilburg. Enke le spelers, die door scouts van een Rotterdamse talenten- school werden bekeken, maak ten een prima indruk. Merijn Kant zette een homerun op zijn naam, met drie mede-spelers op de honken. Door deze zoge naamde grandslam homerun kwamen er in één keer vier punten binnen. Eindstand 18-0. De honkbal opgooi speelde een leuke pot tegen het thuisspe- lende Gophers. De score bleef tot het allerlaatste moment bij elkaar. The Islanders trok uit eindelijk aan het langste eind: 20-23. Pitcher-duel Na een snelle uitwedstrijd te gen Gophers 3 sleepte het twee de honkbalteam van The Islan ders zijn eerste seizoenszege binnen. Het werd vooral een werpers-duel. Beide pitchers gooiden een record aantal ke ren drieslag. Jan van Genderen deed dat veertien keer voor de Flakkeese vereniging. Oppo nent Lensselink smeerde twaalf bezoekers drieslag aan de broek. Aan slag scoorden Maarten ■Groenendijk, Jan van Gende ren en Jeroen Buys een slagge middelde van 0.500. Johan van Zanten en John Moerenhout te kenden ieder 0.400 aan. Het eerste negental moest, hoewel nipt, zijn derde nederlaag in casseren. Het bezoekende de Boosters, uit Roosendaal, greep de zege: 13-16. ZIERIKZEE - Tien fietstochten heeft het Comité Se nioren Fietstochten Schouwen-Duiveland voor ko mend seizoen uitgestippeld. Vanaf dinsdag 11 mei wordt er elke veertien dagen op dinsdag een fiets tocht gehouden. De meeste daarvan gaan over een afstand van zo'n 25 kilometer. De serie fietstochten wordt dinsdag 11 mei begonnen met de 25 kilometer lange Mori- aanshoofd route. Dinsdag 25 mei voert de tocht de fietsende senioren langs de Port Greve route. De derde fietstocht, die van dinsdag 8 juni wordt vol gens de Oosterland route gere den. Ook deze tocht bedraagt Advertentie Fiets er eens uit! Zaterdag 12 juni 1993 35 - 65 - 100 kilometer Gezellig met wat vrienden meedoen aan een toertocht langs de Gre- velingen. Naar keuze een tocht van 35 - 65 - 100 km. Hoe kunt u be ter de mooie plekjes op de eilanden ontdekken dan per fiets? Er zijn 2 vertrek- en aankomstplaatsen te weten Sportcomplex De Staver te Middelharnis en het VW kantoor op de Markt te Brouwershaven. Als extra service is er een pendeldienst met bus en truck om deelne mers weg te brengen naar het gewenste vertrekpunt. Hoe dit werkt staat beschreven in de folder tevens inschrijvingsbe- wijs, verkrijgbaar bij de WV's of bij secretariaat Grevelingen Toer tocht p/a Langeweg 132, 3241 KB Middelharnis, tel. 01870-83454. De organisatie is in handen van Lions Club Goeree-Overflakkee en de opbrengst is bestemd voor de Stichting Vakantiewoningen voor Gehandicapten. Het evenement wordt gesponsered door de volgen de bedrijven: ING banken (ZierikzeeA/tiddefharnis), Mijnders Tou ringcar bedrijf en Coca Cola. N. MIJNDERS zo'n 26 kilometer. Een mara thonfietstocht waarvoor de Oosterschelderoute is uitgeko zen is de tocht van dinsdag 22 juni. De Pepermolen route die dinsdag 6 juli op het program ma staat'is aanmerkelijk kor ter (25 kilometer). Dat geldt ook voor de Dijk waterroute die dinsdag 20 juli wordt ge fietst. De afstand daarvan be draagt 28 kilometer. De tocht van dinsdag 3 augustus waar voor de Bruinisse route is uit gekozen is weer een wat lange re route. De afstand van deze tocht bedraagt 41 kilometer. De Herenkeet route is uitgekozen voor de fietstocht van dinsdag 17 augustus, terwijl de Zonne- maire route voor dinsdag 31 augustus op het programma staat. De reeks fietstochten wordt dinsdag 14 september af gesloten met de Verrassing rou te. Een tocht van in totaal der tig kilometer. Met uitzondering van de lange Oosterschelde fietstocht van dinsdag 22 juni beginnen de fietstochten allemaal om 13.30 uur. Het beginpunt van de fietstochten van 11 en 25 mei, 6 en 20 juli, 17 en 31 augustus en 14 september is bij sportpark Den Hogen Blok. De andere tochten beginnen bij zwembad Onderdak. De fietstochten gaan alleen door als de weers omstandigheden dat toelaten. Mocht de tocht vanwege slecht weer niet door kunnen gaan dan worden deze zonder meer doorgeschoven naar de eerst volgende vrijdag. De tochten die het Comité Se nioren Fietstochten heeft uit gestippeld zijn niet bedoeld voor kilometervreters, maar voor mensen die graag samen met anderen fietsen maar dit niet echt regelmatig doen. Bang dat men het tempo niet kan volgen, behoeft men niet te zijn omdat een tempo wordt ge reden dat iedereen kan volgen. Het gaat immers om de gezel ligheid in combinatie met het in beweging zijn. Deelname aan de fietstochten is op eigen risico. De fietsers worden op hun tocht wel begeleid door mevrouw A. van Oeveren van het Rode Kruis en ook de .be zemwagen", bestuurd door L. Jonker ontbreekt niet. Senio ren die aan deze fietstochten willen meedoen kunnen zich hiervoor opgeven bij de Stich ting Welzijn Ouderen (telefoon 01110-13224) en wel op werkda gen tussen 10.00 en 12.00 uur. Basisbereiding braden: Schroei het vlees in licht ge bruinde, uitgebruisde boter aan alle zijden dicht. Voeg vervolgens iets boter toe en temper het vuur. Keer het vlees regelmatig en overgiet het af en toe met de braad boter. Bij het braden in een braadpan het deksel goed schuin op de pan plaatsen. Na het braden het vlees uit de braadpan of -slede halen. Voor het verkrijgen van de jus de braadboter afblussen met water of ander vocht. Vlees circa vijf minuten la ten rusten voordat het wordt aangesneden met een niet gekarteld mes. U heeft nodig voor 4 personen: 500 gram staartstuk 80 gram boter of margarine Va liter slagroom 3 eetlepels bloem zout peper Voor de marinade: 2 plakken bacon in reepjes 3 deciliter droge rode wijn 1 eetlepel olie 1 fijngesneden ui 1 kleine winterwortel in plakjes 2 kruidnagels 8 jeneverbessen 1 mespuntje tijm 10 gekneusde peperkorrels Fruit in één eetlepel olie de bacon met de ui in een braadpan. Voeg vervolgens de wortel en de kruiden toe en blus dit af met de rode wijn. Voeg één kopje water toe, breng het aan de kook en laat alles circa tien minu ten zachtjes doorkoken. Laat de marinade goed koud worden. Leg het staartstuk in de marinade, dek de pan af en plaats deze circa 24 uur in de koelkast. Keer het vlees regelmatig. Haal het vlees uit de mari nade en dep het droog met keukenpapier. Braad het staartstuk met 60 gram bo ter op hoog vuur aan. Tem per de hittebron en voeg de rest van de boter toe. Braad het staartstuk zachtjes rosé in circa 30 minuten. Keer het vlees regelmatig en be druip het met braadboter. Neem het vlees uit de pan en zout en peper het. Dek het af met aluminiumfolie en laat het circa vijf minu ten rusten. Blus de achter gebleven boter met de ge zeefde marinade en laat het geheel tot de helft inkoken. Vermeng de bloem met de slagroom en voeg dit al roe rend aan de vloeistof toe. Laat de saus even doorko ken. Serveer de saus apart. Snijd het staartstuk mét een scherp niet gekarteld mes in mooie plakken. Lekker met postelein en du- chesse aardappelen. Voedingswaarde per portie: Energie: ±2040 kJ (485 kcal) Eiwit: 26 gram Vet: 40 gram Koolhydraten: 6 gram De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 28 april zijn: De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- W. de Vreede-van Eek, Witte Brug 4, Krimpen aan den IJssel De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- B. Drooger, Weistraat 23, Nieuwe-Tonge. De derde prijs: Een waardebon van f 10,- 5. Remmers-Versteeg, Margrietstraat 26, Haamstede De sleutelwoorden van de puzzel van 28 april zijn: Men moet leven en laten leven De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 21 mei in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel! Horizontaal 1. fijn stukje gereedschap met rorid gebogen punten om nagels te knippen; 8. droombeeld; 9. spel met stenen; 10. zonder suiker; 14. niet droog; 15. sociaal-pedagogisch onderwijs (afk.); 17. ruim van opvatting, niet kleingeestig; 20. lyrisch lofdicht; 21. eerste vrouw22. oplettend naar iets ho ren; 25. offertafel; 27. zeer dun bladtin; 29. onbekende, buitenlander. Verticaal: 2. soort bier (Eng.); 3. niet aantrekkelijk; 4. appelwijn; 5. streling; 6. aan alle zijden door water omringd land; 7. strijd; 10. steel; 11. aftreksel; 12. iemand die vroom is; 13. roofdier uit de poolstreken (mv.); 16. getakte ho rens; 18. geheel; 19. soort fiets; 23. zich moeilijk bewegend; 24. plaats in Gelderland; 26. kever; 28. streep. Het sleutelwoord wordt gevormd door de letters in de vakjes: 10, 26, 11, 24. 1, 23, 28, 5, 16.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 15