H Onderzoek naar samenwerking/ fusie van middelbare scholen Concert Jack of Hearts Sikorski-helikopter wordt blikvanger ramp-expositie streeknieuws Regionale Scholengemeenschap Professor Zeeman en Scholengemeenschap Schouwen-Duiveland Brand in Tidorp In 1953 Nederlands enige RAAMDEKORATIE VERRASSEND VEEL VARIATIE LOTUS Deurloo VRIJDAG 7 MEI 1993 NR 25354 3 ZIERIKZEE - „In de branding van allerlei ontwikkelingen willen wij onderzoeken of we tot een vorm van samenwerking kunnen komen". Zo omschreef de voorzitter van het bestuur van de Regionale Scholenge meenschap Professor Zeeman, D. van der Wekken het onderzoek dat zal worden uitgevoerd naar de moge lijkheden van bestuurlijke samenwerking, convenantvorming, bestuurlijk samengaan of fusie tussen de beide middelbare scholen die Schouwen-Duiveland nog heeft: de RSG voor mavo, havo en atheneum Profes sor Zeeman en de de Scholengemeenschap Schouwen-Duiveland waar jongeren beroepsonderwijs en ander voortgezet onderwijs kunnen volgen. De besturen en directies van beide scholen hebben een in tentieverklaring ondertekend waarin bovengenoemd streven is verwoord. Het is de bedoe ling dat voor 1 juli aanstaande een plan gereed is waarin staat hoe men het onderzoek gaat aanpakken. Precies een jaar la ter hoopt men de resultaten van het onderzoek bekend te maken. Wanneer men op grond daarvan inderdaad zou beslui ten tot bestuurlijke samenwer king, convenantvorming, be stuurlijk samengaan of fusie duurt het vervolgens nog enige tijd voor die is gerealiseerd. Hoelang precies kon de heer Van der Wekken niet zeggen. Hij fungeerde tijdens de pers conferentie in het Zierikzeese stadhuis waarbij het nieuws bekend werd gemaakt als woordvoerder van de besturen en directies van beide scholen. De heer Van der Wekken bena drukte daarbij dat het voorlo pig nog alleen om een onder zoek gaat. ,,De uitkomst kan variëren van samenwerking uitmondend in een fusie tot he lemaal geen samenwerking. We hebben alleen besloten om de voor- en nadelen van alle mo gelijkheden zorgvuldig te gaan bekijken". Op dit moment hebben beide scholen nog voldoende leerlin gen (de RSG 823 en de Scholen gemeenschap Schouwen-Dui veland 287) om zelfstandig te kunnen voortbestaan. Deson danks willen de besturen en di recties via het onderzoek in spelen op toekomstige ontwik kelingen. Onder meer het voor nemen tot schaalvergroting van scholen van de rijksover heid. ,,Dat komt in de toe komst ongetwijfeld aan de or de, het staat in alle beleids voornemens van de regering, Daarom proberen we op deze manier het voortbestaan van de huidige vormen van voort gezet onderwijs op Schouwen- Duiveland op korte en langere termijn te waarborgen en te versterken", aldus Van der Wekken. Een andere motivatie voor het onderzoek is de onderwijskun dige meerwaarde die kan ont staan wanneer beide scholen worden samengevoegd. De on derlinge doorstroming tussen algemeen vormend onderwijs en voorbereidend beroepson derwijs zou daardoor een stuk gemakkelijker worden terwijl de diverse onderwijsvormen gebruik kunnen maken van el- kaars faciliteiten. Dat is onder meer van belang vanwege de invoering van de basisvor ming, waarbij alle leerlingen van de verschillende school soorten gedurende een bepaal de tijd dezelfde vakken krij gen. ,,De staatssecretaris van onderwijs heeft gezegd dat de basisvorming het beste tot zijn recht komt in scholen waarbij beroepsonderwijs en algemeen onderwijs verenigd zijn", aldus de heer Van der Wekken. A^s derde reden voor mogelijke samenwerking werd de zuig kracht genoemd die de middel bare scholen op Beveland en Walcheren hebben op jongeren van Schouwen-Duiveland. ,,Soms maakt men op grond van oneigenlijke argumenten de keuze om in Goes of Middel burg naar school te gaan. Bij voorbeeld omdat men dan met een vriendje in de bus kan sa- menreizen. Dat betreuren wij", aldus de bestuursvoorzitter van de RSG, die geen andere 'oneigenlijke argumenten' wil de noemen. Uit de reacties van de overige bestuurs- en directieleden, die bij de persconferentie aanwe zig waren, bleek dat het voor genomen onderzoek breed wordt gesteund. Het zal wor den uitgevoerd door leden van de schoolbesturen, de directies en het personeelsbestand van beide scholen. Zij worden inge deeld in diverse werkgroepen die de van belang zijnde aspec ten op bestuurlijk, onderwijs kundig, schoolorganisatorisch en rechtspositioneel gebied gaan onderzoeken. De werk groepen worden begeleid en ge stuurd door een coördinatie groep, die moet toezien op een goed verloop van het onder zoek en in 1994 ook de eindrap portage uitbrengt. Verder worden een aantal ex terne adviseurs aangetrokken die zich eveneens gaan bezig houden met het onderzoek. ,,Op deze manier hopen we 'de sleutels te vinden waarmee we de samenwerking tussen beide scholen handen en voeten kun nen geven", aldus de heer Van der Wekken. zierikzee Collecte De huis-aan-huis collecte voor dé Nederlandse Hartstichting bracht in Zierikzee 7874,73 op. Daar komt nog een bedrag van 226,55 bij dat op Koning innedag via een straatcollecte op het Havenplein werd inge zameld. De organisatoren van de collecte bedanken iedereen hartelijk die door een gift of door te collecteren aan dit re sultaat heeft bijgedragen. Produktschap Vis- en Visprodukten Op dinsdag 11 mei wordt in Rijswijk een openbare verga dering gehouden van het be stuur van het Produktschap voor Vis en Visprodukten. Op de agenda staat de structuur nota zee- en kustvisserij naar aanleiding van het Tweede Kamer-debat, de stand van za ken betreffende groepsvor ming visserij, de opheffing van de commissie Vishandelsdag, een aantal verordeningen en besluiten dat moet worden vastgesteld en de benoeming van leden of plaatsvervangen de leden voor een aantal com missies. De vergadering wordt gehouden aan de Sir Winston Churchilllaan 275 te Rijswijk en begint om 13.30 uur. Ruilbeurs voor de jeugd Op initiatief van buurt- en clubhuis de Lichtboei te Zie rikzee wordt op woensdag 26 mei in het gebouw van de Lichtboei aan de Poststraat 37 een ruilbeurs voor de jeugd ge houden. Kinderen van zes tot vijftien jaar kunnen tijdens het evenement onderdelen van hun verzameling ruilen. De ruilbeurs is van 13.30, tot 16.00 uur. Men kan zich voor deelna me aanmelden via telefoon nummer 01110-12075. burgh-haamstede Adriaan Krijger verzorgt mor gen, zaterdag 8 mei, een zang uitvoering in de Nederlandse Hervormde kerk in Haamste de. Medewerking wordt ver leend door het Mauritskoor Nuova Primavera onder lei ding van Mar van der Veer. Ver der werken aan de dienst mee Astrid Schouls en Sandra Loos (dwarsfluit), Wanda van Maa- nen en Jessica de Geus (viool), Suzanne van Heiningen (dwarsfluit) en Jikke Troost (orgel). Naast koorzang en in strumentale 'intermezzi is ook ruimte ingelast voor samen zang. In de pauze wordt een verloting gehouden. De zang avond begint om 19.30 uur. Moderne beeldhouwkunst scharendijke Als voorbereiding op een ex cursie naar het natuurpark De Hoge Veluwe door de afdeling Westerschouwen van de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen wordt in dorpshuis De Schutse een lezing gehou den over moderne beeldhouw kunst. De bijeenkomst is op dinsdag 11 mei om 09.30 uur en wordt gepresenteerd door de heer P. Rosier. Op dinsdag 25 mei gaan de leden van de ver eniging per bus naar het natio naal park dé Hoge Veluwe om bij en in het Kröller Müller museum de moderne beeld houwkunst zelf te bekijken. Het vertrek is gepland vanuit Burgh om 07.30 uur. haamstede Zanguitvoering Het interkerkelijk Kerkkoor Haamstede onder leiding van Uitslagen Koninginnedag-activiteiten De uitslagen van de diverse Koninginnedag-activiteiten die werden gehouden in Scha rendijke zijn als volgt. De fiets- puzzeltocht werd gewonnen door een groepje bestaande uit Sabiene de Jonge, Evelien van de Panne, Marleen Varrekamp en Anne Vaane. De beste sjoe- ler bleek C. G. Heyboer te zijn. De play-backwedstrijd werd gewonnen door Rini Hart. Op een gedeelde tweede plaats ein dige een groepje bestaande uit Janet de Jonge, Linda de Oude en Antoinet van Wijck en An- toinet van Wijck met een solo optreden. De derde prijs was voor Joey van de Bie. De auto- puzzelrit werd gewonnen door het duo C. J. van Dongen en Koert van de Bijl. Het duo Henk de Waal en Ronald van Oeveren werd tweede en C. G. Heyboer en Anneke van Oeveren-Heyboer werden der de. De poedelprijs was voor W. van Kampen. Collecte De collecte voor de Nederland se Hartstichting heeft in de kern Scharendijke 1760,75 opgebracht. Namens de organi satoren van de collecte wordt iedereen die door een gift of door te collecteren aan dit re sultaat meewerkte .hartelijk bedankt. 41 brouwershaven Humanitas Op maandag 17 mei wordt in Brouwershaven een bijeen komst gehouden waarbij de af deling Schouwen-Duiveland van Humanitas nieuw leven wordt ingeblazen. De vergade ring vindt plaats in het woon zorgcentrum Poortershof aan de Poortdijkstraat en begint om 19.30 uur. Na een kort offi cieel gedeelte wordt het jaar programma 1993 gepresen teerd. Om de aanwezigen te in formeren over de inhoud en de opbouw van de verschillende activiteiten die daarin staan wordt het thema 'Thuis om gaan met dementerenden' uit gewerkt, onder meer via een videopresentatie. De bijeen komst kan worden bijgewoond door iedere belangstellende, aanvang 19.30 uur. Bezoek vakantieschip Hehry Dunant Op woensdag 12 mei komt het vankantieschip van het Neder landse Rode Kruis de J. Henry Dunant naar Brouwershaven. Naar verwachting meert het schip tussen 14.00 en 14.30 uur af aan de Loswal en blijft daar liggen tot donderdagmorgen. Leden van de afdeling Brou wershaven van het Rode Kruis willen een rondwandeling door Brouwershaven maken met de gasten op de Henry Dunant, die meestal rolstoelgebonden zijn. Men zoekt nog een aantal vrijwilligers die zich daarvoor in willen zetten. Telefonische aanmelding via nummer 01119- 1760. zonnemaire Oud papier Leden van de harmonievereni ging Nut en Uitspanning halen op dinsdag 11 mei in de kern Zonnemaire en omgeving oud papier op. Men begint om 18.30 uur rond te rijden. De inwoners wordt verzocht het oude papier en karton voor die tijd gebun deld aan de rand van de weg ge reed te zetten. NBvP-bijeenkomst De afdeling Noordgouwe en omstreken houdt dinsdag 11 mei een bijeenkomst in het dorpshuis in Zonnemaire. J. Spaeter van het voorlich tingsteam van de Nederlandse Brandwondenstichting ver zorgt een door dia's geïl lustreerde lezing. Bij voldoen de belangstelling gaan de le den van de NBvP-afdeling mee op excursie naar de meeuwen- broedkolonie. Wie mee wil wordt om 19.00 uur verwacht bij het pompstation aan de Adriaan van der Weijdeweg. Daar wordt men opgewacht door een gids. Voor de leden uit Dreischor 18.00 uur vanaf de bushalte en om 18.10 vanaf.het Breedveld in Zonnemaire, (met eigen vervoer). Wie mee' wil kan zich opgeven-op woensdag 19 mei van 7.00 tot 12.00 uur bij mevrouw Van Hattem- Ammann (01112-1289). noordgouwe/ schuddebeurs Koninginnefeest- uitslagen De tijdens Koninginnedag in Noordgouwe gehouden mid- dagspelen hebben de volgende winnaars opgeleverd. De Reu- zenspiraal werd bij de volwas senen gewonnen door Ronald Vermeulen. Bij de kinderen bleek Lodewijk van Leeuwen over de meest vaste hand te be schikken. De heer Verseput bleek bij de volwassenen de sterkste bij de kussengevech ten. Marinkjo de Looze was van de kinderen de beste bij het kussengevecht. Miranda van Westenbrugge scoorde het hoogst bij het sjoelen. Zij haal de 104 punten. Bij de jongens bracht Marcel van Unen het blikken gooien enhet best van af. Bij de meisjes leverde het blikken gooien een gedeelde eerste plaats op voor Wéndy de Leeuw en Janneke Ruitenbeek. Zij won, in de categorie tot 10 jaar, ook het handjesspel. In de categorie tot 14 jaar ging bij dat spel de overwinning naar Arjan Klompe. Stef Nelisse was de beste van de volwasse- oosterland Prijswinnaars Ook in Oosterland werden tij dens Koninginnedag diverse spelletjes gehouden. Henk Beye en Piet Bal wonnen de wedstrijd vlag uitsteken. Cori- ne van Dijke haalde de eerste prijs in de versierde fietsen- wedstrijd. Bij de meisjes was Klazien Goudzwaard de snelste bij de Skelterrace. Bij de jongens in de leeftijdscate gorie 6 tot 8 jaar was de eerste prijs voor Michel van der Werf. In de groep van 9 tot 12 jaar bleek Jeroen de Bruine de snelste. Bij de behendigheids wedstrijden met de brandweer ging de groep van SV Duive- land met de hoogste eer strij ken. De oriëntatierit voor auto's en motoren, waar 32 mensen aan deelnamen, werd gewonnen door Wim Stouten. HAAMSTEDE - Gisteren, don derdag, is door een brand forse schade aangericht op het ter rein van de Stichting Tidorp aan de Hogezoom tussen Re- nesse en Haamstede. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. De brand werd bestreden door de eenheid Renesse en de een heid Haamstede van het brand- 'wèerkoïps" van Westérschöu- 'wen. De b$and is, volgens de brandweer vermoedelijk ont staan omdat het lioutvuur on der het buitenligbad niet goed gedoofd was. Vonken werden door de wind meegevoerd naar een schuurtje waar kleding lag opgeslagen en vandaar sloeg het vuur weer over naar de houtopslagplaats. De brand werd bestreden met twee hogedruk- en drie lage- drukstralen. De brandweer 'kon voorkomen dat de brand zich verder uitbreidde. Gedu peerde is M. uit Westerschou wen. NEELTJE JANS - Morgen, zaterdag 8 mei, arriveert bij het Topshuis op Neeltje Jans de nieuwe blikvan ger van de expositie over de Watersnoodramp in het Topshuis: de beroemde Sikorski S51 helikopter. Toentertijd was het Nederlands enige hefschroef- vliegtuig. De heli wordt tegen het middaguur, per dieplader, verwacht bij het Topshuis. De Sikorski-helikopter kart aan de expositie over de Wa tersnoodramp worden toege voegd dankzij de medewerking van de Stichting Neptune As sociation en het KLM-museum Aviodome. De heli krijgt een plaats bij andere voertuigen die zijn ingezet tijdens de eva cuaties en het dijkherstel in 1953. De rampexpositie en ten toonstelling van voertuigen blijven tot 31 december 1993 te bezichtigen. Jezebel De tentoongestelde helikopter was in 1953 het enige Neder landse hefschroefvliegtuig dat hulp verleende. Het was trou wens de eerste en op dat mo ment enige heli van on& land. Maar eerlijk is eerlijk: de echte 'Jezebel', zoals de bijnaam van de helikopter luidde, bestaat niet meer. Hij is waarschijnlijk verschroot in 1965. De heli die naar Neeltje Jans komt is exact hetzelfde type. Deze Sikorsky S51 is afkom stig uit Engeland, waar het hefschroefvliegtuig in licentie gebouwd werd. Luchtvaartmu seum Aviodome bij Schiphol verkreeg dit toestel via het Im perial War Museum in Enge land in 1991. Het toestel moest echter nog wel worden ge restaureerd. De restauratie werd speciaal voor Delta Expo versneld uitgevoerd, met als gevolg de tentoonstellingspri meur per 8 mei op Neeltje Jans. Eerder dit jaar werd reeds de wisselexpositie over de ramp geopend door weerman Erwin Kroll. De expositie is tijdelijk toegevoegd aan de bestaande tentoonstelling over water bouw in Nederland in het alge meen en de Deltawerken in het bijzonder. In deze wisselexpo sitie wordt een beeld geschetst van het gewone leven in het ge troffen gebied voor-, tijdens- en na de catastrofale overstro mingsramp. Op de tentoonstel ling worden naast veel niet eer der gepubliceerde foto's ook in terviews en uniek 8 mm film beelden getoond. Daarnaast is er ook de tentoonstelling van de voertuigen die tijdens de ramp werden gebruikt voor reddingswerk en evacuatie en na de ramp voor dijkherstel. Te zien zijn onder meer een amfi bievoertuig, een kraan, een vrachtwagen en een bulldozer. Aan deze verzameling wordt vanaf morgen de Sikorski-heli kopter toegevoegd. ZIERIKZEE - In Brogum, het podium voor muziek en theater aan de Julianastraat in Zierikzee, verzorgt de formatie The Jack of Hearts zaterdag 8 mei een concert. Met de viering van het eerste lustrum in december 1992 heeft de band een periode afgesloten. Tijdens het bijbehorende feest werd bekend gemaakt dat de volgende plaat uit zou komen bij Phonogram. Na het vertrek van toetsenist Rob van Zandvoort werd The Jack of Hearts weer een echte gitaarband met een vet en hard gitaargeluid. Delilah is de titel van de vierde CD van The Jack of Hearts. De songs op de zilve ren schijf handelen over liefde en bedrog, kracht en zwdkte, man en vrouw, leven, overleven en ver der leven. The Jack of Hearts bestaat uit: Fred Kienhuis (gitaar cn zang). Kim Snelten (mondhar monica). George Oostdijk (bas) en Kors Eijkelboom (drums). Het optreden in Brogum begint om 23.00 uur. De zaal is open vanaf 22.00 uur. verwachting t/m dinsdag 11 mei WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 30% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 20 graden Windkracht oost 4 Maandag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 40% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 21 graden Windkracht oost 4 Dinsdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 40% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 21 graden Windkracht oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 8 meiZon op 05.55, onder 21.13 Maan op onder 07.22 9 meiZon op 05.53, onder 21.14 Maan op 00.14, onder 08.25 10 meiZon op 05.51, onder 21.16 Maan op 01.00, onder 09.32 Laatste Kwartier: 13 mei (14.21). HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het was de afgelopen week koud, maar dit weekeinde gaat de temperatuur weer omhoog. We hebben zaterdag te maken met een oostelijke stroming tussen een hogedrukgebied boven West-Rus- land en een zwak lagedrukgebied ten zuiden van ons land. Er is regel matig zon, maar er zijn ook stapel wolken. Later op de dag is er een lo kale regen- of onweersbui mogelijk Het zuiden van het land heeft daa de meeste kans op. De middagtem peratuur varieert van 14 graden in het noorden tot iets boven de 20 graden in het zuiden en oosten van het land. De wind is matig, kracht 4, aan de kust en op het IJsselmeer krachtig, 6 Bft, uit het noordoosten. Zondag is de temperatuur nog een graadje hoger, de zon meer aanwe zig maar de kans op een lokale bui blijft bestaan. Advertentie De Lotus kollektie bestaat niet alleen uit gordijnstoffen en vi trages maar ook uit horizontale en vertikale jaloezieën alsmede rolgordijnen, plissés en vouw- gordijnen. Lotus Selection staat dus voor alle vormen van raam- dekoraties. Uw interieurspecia list adviseert u graag over de ve le mogelijkheden. QrCffUm WOONTEXTIEL ZONWERING ZIERIKZEE ZIERIKZEESCHEtëf NIEUWSBODEil Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtmah bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur P. M. M. Schrauwen Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-1655*. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 800 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12951 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 48,50 Bij autom. afschr. f 46,00 Per jaar f 183,00 Bij autom. afschr. f 173,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 1130 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2% B.T.W

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3