Commissie unaniem achter opstellen Bru's dorpsplan 1 GRATIS ADVERTENTIE UW KRANT VAN SCHOUWEN-OUIVELAND PTT Post neemt afscheid van J. C. Kouijzer uit Zierikzee 0 r I— ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 'Nu teveel ad hoc-beslissingen 'Men hoort hier geen gezang of gefluit. Onze Joop die gaat er uit' Rotonde niet gezien Inbraak Vergadering commissie dé krant van schouwen-duiveland! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 4 MEI 1993 Veiligheid in het verkeer is één van de zaken die in een dorpsplan aan de orde kunnen komen. (Archieffoto^- - BRUINISSE - Met algemene stemmen schaarde de commissie openbare werken van de gemeente Bruinisse zich achter het voornemen van het college van b en w om een dorpsplan op te (laten) stellen. Wel werden kritische kanttekeningen geplaatst bij de investering die nodig is voor ontwikkeling van de plannen. De kosten daarvan worden voorlopig geraamd op 40.000,-. Commissievoorzitter wethou der J. Huizer (CDA) legde aller eerst uit hoe het idee voor het opstellen van een dorpsplan voor Bruinisse geboren is. ,,We hebben dorpsplannen uit ande re gemeenten gezien en dat zag er zeer interessant uit. We heb ben als college het gevoel dat er nog teveel ad hoc-beslissingen worden genomen en daarom willen wij ook voor Bruinisse een dorpsplan ontwikkelen". Analyse Het is de bedoeling dat aller eerst geïnventariseerd is wat er in Bruinisse aan voorzieningen bestaat. Het gaat daarbij om voorzieningen in de ruimste zin van het woord.' Men praat niet alleen over speelgelegen- heid vopr kinderen, sportvel den voor dé"sporter en het wo ningaanbod maar ook over voorzieningen als veilige fiets en wandelpaden en een goede aansluiting op het openbaar vervoer. Als dat alles op een rijtje staat wordt gekeken wat de knelpunten zijn en wat er zou moeten gebeuren om be staande problemen op te los sen. Het Bruse college wil spe ciaal voor de opstelling van het dorpsplan een commissie sa menstellen waarin ook verte genwoordigers van het be drijfsleven en de plaatselijke bevolking zitting hebben. Lijst van de Velde-woordvoer der Chr. van den Berge stelde in een eerste reactie op het plan van het college dat men er nooit in zal slagen om te voor komen dat et bij tijd en wijle ad hoc-beslissingen nodig zul len zijn. ,,Dat hou je altijd", al dus Van den Berge. Zonder ver der commentaar schaarde hij zich achter het beleidsvoorne men van het college. SGP/ RPF/GPV-commissielid J. Boogert wilde van wethou der Huizer weten hoe de werk groep, die de totstandkoming van het dorpsplan moet gaan voorbereiden en verder bege leiden, er uit gaat zien. Huizer antwoordde daarop met de op merking dat het college er naar streeft om een zo breed moge lijke commissie samen te stel len waarin bijvoorbeeld ook deskundigen op het gebied van ruimtelijke ordening zitting zullen hebben. CDA-vertegenwoordiger J. S. Wiebrens zei zich af te vragen welke rol de bestaande com missie stads- en dorpsvernieu- wing in deze kan vervullen. Huizer reageerde op de vraag van Wiebrens met de opmer king dat leden van deze com missie naar alle waarschijn lijkheid ook zitting zullen ne men in de nieuw te vorrmen commissie. Uit zijn verhaal bleek verder dat de commissie stads- en dorpsvernieuwing in feite in het leven is geroepen voor de begeleiding van de her inrichting van de Bruse dorps kern. Als dat karwei geklaard is zit de taak van de commissie erop. Eindconclusie van de dis cussie was dat de commissie zich, zoals commissielid me vrouw M. C. Maaskant-Okker- se (Algemeen Belang) het uit drukte 'voorzichtig positief' achter het collegevoorstel schaarde. Fietsenstalling Recent werd bij de bushalte aan de Deltastraat een fiet senstalling geplaatst. Nu is blijkt de capaciteit van de stal ling onvoldoende te zijn. Des tijds was dat al voorspeld door gemeenteraadslid C. van den Berge (Lijst van de Velde). ,,Van den Berge heeft of een kristallen bol 01 een vooruit ziende blik", concludeerde wet houder Huizer. ,,Maar het is natuurlijk een goede zaak dat er zo goed ge bruik wordt gemaakt van de fietsenstalling. Fietsen en openbaar vervoer blijkt een goede combinatie", aldus de wethouder. Van den Berge sprak daarop de hoop uit dat de geplande uitbreiding van de fietsenstalling nu voldoende zou blijken, te zijn en dat niet alleen de jeugd, maar ook de ouderen goed gebruik zullen maken van de voorziening". Commissielid mevrouw M. C. Maaskant-Okkerse drong aan op snelle realisatie van' de uit breiding van de fietsenstal ling. ,,Als het kan zou het toch voor het nieuwe schooljaar ge beurd moeten zijn", aldus me vrouw Maaskant. Enige discussie ontstond over het voorstel van het college om toe te stemmen in aankoop door tennisvereniging Bru-Tèn van het terrein van de voorma lige peuterspeelzaal aan de Dr. De Kockstraat. Dit ten behoeve van de aanleg van een vijfde tennisbaan. Mevrouw Maas kant stelde in een eerste reactie dat de aankoop van deze grond voor de tennisvereniging de laatste mogelijkheid is om uit te breiden. Zij toonde zich een warm voorstander van aanleg van een vijfde tennisbaan. Lijst van de Velde-vertegen- woordiger Van den Berge zei op zich geen problemen te hebben met de aankoop van het terrein door de tennisvereniging maar plaatste wel een kritische kanttekening. „Tussen het ter rein en het trottoir aan de Dr. De Kockstraat ligt een groen strook van zo'n twee meter. En dat vind ik toch wel erg smal", aldus Van den Berge. Wethou der Huizer wist hem gerust te stellen met de toezegging dat het college alles in het werk zal stellen om overlast voor de om wonenden te voorkomen. ZIERIKZEE - 'Men hoort hier geen gezang of gefluit. Onze Joop die gaat er uit'. Deze tekst stond op een enorm spandoek dat ophing in het voorsorteercentrum van PTT Post aan het Haringvlietplein te Zierikzee. Daar werd afgelopen zater dag afscheid genomen van de heer J. C. Kouijzer uit Zierikzee, die na een dienst verband van bijna 32 jaar heeft besloten 'tante Pos' te verlaten. De heer Kouij zer maakt gebruik van de Sociale Begeleidings Regeling (SBR) die van toepas sing is omdat zijn functie als hoofdbesteller overcompleet is geworden. Scheidend hoofdbesteller J. C. Kouijzer luistert geamuseerd naar de toespraken. (Foto: Joop van Houdt). De 56-jarige Zierikzeeënaar kon in een andere functie bij de PTT blijven werken, maar be sloot na ampele overwegingen gebruik te maken van de SBR. Uit de reacties bij zijn afscheid bleek dat men daar bij de PTT wellis waar respect voor had, maar dat men de heer Kouijzer toch node zal missen. „Je bent een man uit één stuk. Een echte Zeeuw op wie we al tijd een beroep konden doen en bij wie de medewerkers van PTT Post altijd terecht kon den". aldus de directeur van het district Goes (waaronder Zierikzee tegenwoordig valt) van PTT Post, de heer C. Welle- man. Hij was van mening dat de heer Kouijzer 32 jaar heeft gewerkt met honderd procent inzet. „Dat blijkt uit je staat van dienst. Je hebt in de loop van de jaren vijf keer een gratifica tie gekregen vanwege goede dienstuitvoering. Ik weet wel zeker dat je daarin een van do weinige of zelfs de enige bent". Directeur Welleman roemde de heer Kouijzer verder omdat hij een man is waarmee afspraken te maken zijn. „Die worden dan ook nagekomen". En om dat hij ook in roerige tijden rustig en optimistisch bleef. „Hij zei altijd: het komt wel weer goed en meestal was dat nog zo ook. De heer Kouijzer heeft er zeker een bijdrage aan geleverd dat het Voorsorteer centrum van PTT Post in Zie rikzee hoog scoort". Namens de collega's bedankte de heer A. van Burg de schei dende hoofd bestel Ier voor de manier waarop hij met hen om ging. „Je liet het altijd duide lijk merken wanneer er op het werk iets niet goed verliep, maar je stond ook altijd zelf klaar voor de mensen. Je had altijd een goed humeur. Wan neer je bulderende lach niet klonk dan liep je wel te fluiten of te zingen". Directiesecretaresse T. Prins liep in dichtvorm de hele loop baan van de heer Kou ijzer langs. Daarbij bleek dat hij vroeger werkte als timmerman en schipper op een peilboot van Rijkswaterstaat. In 1958 maak te hij van zijn bijbaan als hulp besteller bij de PTT zijn vaste baan, om daarmee enkele jaren later weer te stoppen omdat hij in het bedrijf van zijn vader no dig was. In 1971 kwam de heer Kouijzer opnieuw in dienst bij de PTT en werkte zich in de loop der jaren op van besteller naar hoofdbesteller. De Zierikzeeënaar werd verder toegesproken door H. van der Sande namens het PTT Post at tentiefonds en door D. D. van der Have namens de perso neelsvereniging en natuurlijk kreeg hij de nodige geschen ken. De heer Kouijzer bedank te iedereen. „Ik wist niet dat ik zo goed was. Maar ik heb het werk altijd met veel plezier ge daan", De bijeenkomst werd besloten met een receptie waarbij veel mensen afscheid kwamen nemen van de PTIbr. GEBOORTE, HUWELIJK, JUBJLEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 149e JAARGANG NR 25352 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Zonnig HET WEER I Droog weer. Koude nacht met mi- nimumtemp. ±2 graden en op vee1 plaatsen vorst aan de grond. jf jT Overdag zonnig en middagtemp. 13 graden. Wind noord tot noord 1 Y^v oost, matig rond kracht 3, in het 1 kustgebied af en toe krachtig, 5. Lange wijlen leggen lussen doen en zeggen. Huygens 2 LOODSEN De loodsen aan 't Sas komen op het rijksmonumen- tenregister. 3 SNOOKER De Zierikzeese commissie RO komt niet tot advies over snooker-kwestie. LENTEWENSEN Kinderen tekenden kleurrijke lentewensen. Drie teke ningen werden bekroond. 8 HANDBAL De welpen van ZHV-Delta Sport zijn kampioen gewor den in hun klasse. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's LEEUWARDEN - Hans Wiegel, commissaris van de koningin in Friesland is beschermheer geworden van het stedelijk gymnasium in Leeuwarden. De laatste examenkandidaten hadden hem daarom gevraagd. ZIERIKZEE - De auto yrn G. uit Rotterdam raakte in* de nacht van maandag op dinsdag total loss door een eenzijdig ongeval. G. had de rotonde bij Zierikzee over het hoofd ge zien Het ongeluk gebeurde toen G. met zijn auto over de N59 in de richting van Zierikzee reed. Hij zou volgens de politie de rotonde te laat hebben opge merkt en rechtdoor hebben ge reden. Door de klap raakte de auto zeer zwaar beschadigd en liep de vriendin van G„ die naast hem zat, verwondingen in het gezicht op. Zij werd over gebracht naar het Zweedse Ro de Kruis Ziekenhuis in Zierik zee. De auto moest weggeta- keld worden. Bestuurder G. bleek teveel alcohol te hebben gedronken en bleek bovendien niet in het bezit van een rijbe wijs. Tfegen hem wordt proces verbaal opgemaakt. In diezelf de nacht werd door de politie tijdens een surveillance v. L. uit Middenschouwen betrapt op rijden onder invloed. Met een dagvaarding en een proces verbaal werd hij heengezon den. BURGH-HAAMSTEDE Maandagmiddag werd tussen 14.00 en 15.00 uur ingebroken in twee woningen aan 't Lage Burgh in Burgh-Haamstede tijdens afwezigheid van de be woners. Bij een poging om in te breken in een derde woning werd de dader betrapt door de rustende bewoner. De inbreker werd te genover de politie omschreven als een wat oudere, kalende man, gekleed in donkerblauwe jas en broek. Hij wist te voet te ontkomen. Gestolen werden sieraden en kleine bedragen aan Nederlands en buitenlands geld. ZIERIKZEE - Donderdag ti mei vergadert de commissie welzijn van de gemeente Zie rikzee. De vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het Zierikzeese stadhuis en be gint om 19.30 uur. Op de agenda van de commis si e onder meer het toekomstig multi-functioneel gebruik van het gebcuw van de voormalige Christelijke Scholengemeen schap aan de Huybertstraat in Zierikzee. Er is een voorlopige indelingsschets gemaakt op basis waarvan diverse vereni gingen en toekomstige gebrui kers een plaats in het gebouw is toebedeeld. De commissie wordt advies gevraagd over de opzet en de verdere gang van zaken. Blijf op de hoogte van al het-nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement 1 48,50 D kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. 1 plaats: adres postcode: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 3E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CQ Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1