Bruse Boys mist scherpte tegen Oostkapelle, maar degradeert niet aJgy «SE? Zierikzee laat zich inpakken door Unitas Cees van Dijk houdt Bruse Boys overeind MEVO in halve finale zaterdag bekerronde MEVO'80 naar winst De spanning in de bestuurskamer was groter dan op het veld Kansen op promotie gehalveerd SKNWK wint van Duiveland Zomeravond competitie A-junioren Zierikzee 10 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BRUINISSE - „Het is een waanzinnige competitie. Als je met twintig punten nog moet vechten om aan de gradatie te ontkomen dan weet je wel hoe deze derde klasse in elkaar zit", vertelt Bruse Boys doelman Ja cob Muller. Bij de wedstrijd tegen Oostkapelle ging Bruse Boys met 1-4 roemloos ten onder voor eigen pu bliek. „Oostkapelle was gewoon beter maar met zo'n scheidsrechter en een opvallende Stoffel Schipper dan word je wel geholpen", drukte Muller zich nog even kritisch uit. Bert van de Berge schiet recht op de doelman van Oostkapelle. (Foto: Joop van Houdt). Muiier feliciteerde de ploeg uit Oostkapelle met de overwin ning, maar hij moest samen met zijn ploeggenoten nog even wachten op de overige uitsla gen. ,,Ik ga eerst maar naar de kleedkamer dan horen wij daar wel of we gedegradeerd zijn". Alle Bruse spelers trok ken zich terug in de kleedka mer. De opener, hangend aan een touwtje, bleef voorlopig ongeroerd. Het krat bier bleef in het midden staan en leidde een stil leven. De spanning liep op en niemand ging douchen. Zweet breekt uit Trainer Cees van Dijk spoedde zich naar de bestuurskamer om de uitslagen van de tegenstan ders op te halen. Maar in de kleine bestuurskamer werd het steeds warmer. Het volledige bestuur van Oostkapelle en Bruse Boys zitten al een kwar tier in spanning. De twee be langrijkste uitslagen komen maar niet af. Ook in de sport kantine .heerst een gedempte stemming. ,,'s-Heer Arendsker- ke moet nog een kwartier spe len tegen NOAD'67, roept Bru se Boys voorzitter Henk Groe neveld vanachter de telefoon. ,,Ze zeggen dat Zwaluwe - AZVV in een 1-0 is afgelopen maar zij weten het niet zeker". Zowel aan de zijde van de be stuursleden van Oostkapelle als Bruse Boys breekt het zweet uit. De spanning is voel baar. Blijft Bruse Boys in de derde klas en wordt Oostkapel le tevens periodekampioen? Niemand kan het zeggen en de klok is inmiddels al weer een half uur verder na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Speetjens uit Goes. ,,Nee, we drinken nog geen biertje", roept Bruse Boys secretaresse Tb Hansen. „We moeten het eerst zeker weten". Cees van Dijk heeft inmiddels in de drukke bestuurskamer een plaatsje naast voorzitter Henk Groeneveld gevonden. Groene- veld zit gekluisterd aan de tele foon en eindelijk komt het ver lossende antwoord. „Wim Jagt (manager van de KNVB afde ling Zeeland) zegt dat AZW met 0-1 heeft verloren van Zwa luwe en NOAD'67 heeft met 0-2 gewonnen van 's-Heer Arends- kerke. We blijven in de derde klasse", roept Groeneveld. Oostkapelle viert feest om de periodetitel en Bruse Boys is niet gedegradeerd. Cees van Dijk loopt door de sportkantine, tussentijds deelt hij de supporters mee dat zijn ploeg niet is gedegradeerd, naar de kleedkamer. „Jongens, hier komt de uitslag", roept hij tegen zijn spelers die allemaal nog stilzwijgend op de bankjes zitten. AZVV heeft verloren en 's-Heer Aréndskerke ook". Even bleef het nog stil in de kleedkamer, maar plotseling steeg het gejuich op. Niet veel later werden de kratten bier de kleedkamer binnen gesleept en in de kantine werd de tapkraan extra lang open gezet. „Zo, nu moet ik maar eens kij ken hoe ik de barbecue kan or ganiseren", vertelt Van Dijk die de weddenschap met zijn spelers had verloren. „Laten we de wedstrijd maar snel ver geten, dat zou haast nog je kop kosten in de derde klas". Oost kapelle had niet te klagen op het sportveld in Bruinisse. De eerste twintig minuten had Bruse Boys zeker met 2-0 voor moeten staan. In de derde mi nuut kopte Jacob van de Berge de bal net naast doel. In de 16e minuut komt Bert van de Ber ge oog in oog te staan met kee per Mohammed Lbahaoui maar schiet de bal recht in zijn handen. Twee dotten van kan sen die volledig gemist wer den. „Maak je die twee doel punten dan loopt zo'n wed strijd geheel anders", dacht Van Dijk. In de 24e minuut was het toch onverwacht Wilfred Schipper die zijn ploeg uit Oostkapelle simpel op 0-1 voorsprong bracht. De driehonderd toe schouwers, waaronder tachtig supporters van Oostkapelle, zagen in de 34e minuut de ex- Schouwen-Duivelandse voet baller René Flohil, met een corner, het gelukkige tijdperk van Oostkapelle inluiden. Paul Latuheru raakte de bal half en ook doelman Jacob Muller roerde even de bal. Tbch ging de bal met rode lijnen over de doellijn, en Oostkapelle stond met een riante 0-2 aan de lei ding. Bruse Boys kreeg nog steeds kansen via Martin Verspoor en Jacob van de Berge, maar mist te scherpte. In de laatste mi nuut van de eerste helft scoor de Jacob van de Berge alsnog de tegentreffer. De bal kwam in het strafschopgebied waar Jaap van de Berge de bal nog net aantikte. De bal kaatste voor de voeten van Jacob van de Berge en Leo Burgers stond op de doellijn ruimte te maken. Het schot van Van de Berge viel op gelukkige wijze achter de doellijn (1-2). De tweede helft stond in het teken van de scheidsrechter. Indien de arbi ter een beoordelingsrapport had gekregen dan zou daar ze ker een onvoldoende op hebben gestaan. Dubieuze beslissin gen, aan weerszijde, en teveel op zijn grensrechters blind va ren gaven de vreemdste bui tenspelsituaties. Tbch had Bruse Boys het aan zichzelf te danken dat zijn met 14 verloren. Oostkapelle speel de het spelletje slim, had meer scherpte en maakte gebruik van de één op één man in de Bruse defensie. In de 54e mi nuut maakte Paul Latuheru ge bruik van een misverstand tus sen John van Dijk en Jaap van de Berge (13) en aanvoerder Ha rold Hazelaar kon in de 70e mi nuut de bal door de benen van doelman Jacob Muller schie ten. „Op zo'n moment speel je alles of niets en dan krijg je zulke doelpunten", verweerde Muller de blunder. „We hebben verloren en dat is een ver dienste van Oostkapelle. Dit was weer eens een echte wed strijd in stjjl van Bruse Boys. Ja, de voorbereiding op deze wedstrijd was toch niks anders dan normaal. Met Koninginne dag hebben wij toch allemaal een glaasje bier gedronken, dus daar lag het niet aan", lach te Muller. In de derde klasse zaterdag KNVB moeten AZW en 's- Heer Arendskerke een beslis singswedstrijd spelen voor be houd of degradatie in de derde klasse. Tferneuzense Boys de gradeert door een 1-3 verlies te gen Yerseke. NOAD'67 nam de periodetitel van kampioen Vee- re over. Bruse Boys - Oostkapelle 1-4 (1- 2). 24. Wilfred Schipper 0-1. 34. Paul Latuhera 0-2. 45. Jacob van de Berge 12. 54. Paul Latu heru 1-3. 70. Harold Hazelaar 1- 4. Gele kaarten: 43. Jaap van de Berge (Bruse Boys) overtre ding. 77. John van Dijk (Bruse Boys) overtreding. 78. Marcel den Ouden (Bruse Boys) vast pakken keeper. Scheidsrech ter: R. Speent j ens uit Goes. Toeschouwers: 300. ETTEN-LEUR - Zierikzee heeft het zich al direct lastig- gemaakt in de nacompetitie. Kansloos verloor het met 2-1 van Unitas in Etten-Leur, notabene na een 0-1 voorsprong. ,,Het was een drama in de tweede helft. Hoe bestaat het dat je zo'n wedstrijd uit handen geeft", liet aanvoerder Wim O verweel na afloop van de wedstrijd weten. ,,Het is nog niet verloren. Volgende week moeten we gewoon winnen van VVR", klinkt het enigszins optimistisch uit de mond van trainer Kees Hagesteijn. Toch mag Zierikzee zich mo menteel afvragen wat er nu precies fout ging in Etten-Leur. Is Zierikzee voldoende gemoti veerd of mist het nu echt scherpte om een belangrijk duel tot een goed einde te bren gen. „Nee, dat is onzin. De jon gens zijn optimaal gemoti veerd en wij spelen nooit met scherpte. Daar moeten wij het niet van hebben. De grootste fout is dat we in de verdediging de ballen niet tijdig wegwer ken. We wisten dat bij een 0-1 voorsprong Unitas massaal zou aanvallen. Dat pakte bij ons verkeerd uit en dan krijg je twee tegentreffers", aldus Ha gesteijn die zeker de wedstrijd nog zal analyseren. Voorsprong Zierikzee startte voortreffe lijk. Doordat Marco Saman, Marco van Oeveren, Sjaak van der Weele en René Roon gebles seerd waren was Wim Over- weel de sterke laatste man. De 35-jarige aanvoerder bracht rust in de ploeg en zorgde zelfs voor gevaar als hij meeging Kees Hagesteijn heeft de moed nog niet opgegeven. (Foto: Joop van Houdt) naar voren. Na een kwartier spelen kwam Zierikzee op 0-1 voorsprong via een loeihard schot van Raymond Massop op dertig meter van het Unitas doel. Keeper Rob Schuiten had het nakijken en kreeg zelfs in de eerste helft nog een paar keer het geluk aan zijn zijde nadat zowel Danny Magito als Erwin Nelissen hun actie vroegtijdig moest stoppen in het zestienmetergebied. In de laatste minuten van de eerste helft drong Unitas steeds meer aan voor het doel van Wim Lafeber maar door te veel individuele acties dreigde daardoor geen gevaar. In de 9e minuut van de tweede helft produceerde Unitas de gelijk maker. Patrick Duda was der tig meter voor het Zierikzeese doel langs Bas Groothedde en inmiddels was keeper Wim La feber ver uit zijn doel geko men. De opzet was de bal weg te schieten maar miste deze en Duda gleed onderuit. Hamid Aoureti maakte gebruik van deze actie en schoot de bal in het lege doel (1-1) dankzij de voordeelregel van de scheids rechter. Tben voltrok zich het drama voor Zierikzee. Unitas dolde met Zierikzee en kans op kans werd er voor het doel van Wim Lafeber gecreëerd. Zelfs toen Lafeber de bal niet eens meer fatsoenlijk weg schoot was Zierikzee rijp voor de slachtbank. De driehonderd toeschouwers zaten er op te wachten. De snel le rechtervleugelspeler Tbnió Nouws dolde met Barry Hage en stichtte steeds gevaar. De chaos voor het doel van Lafe ber nam steeds grotere vorm aan en daar moest Zierikzee in de 26e minuut voor boeten. Een voorzet van Patrick Duda be landde bij Corné Suikerbuik die Lafeber passeerde (2-1). Een onnodig doelpunt als Bas Groothedde tijdig had ingegre pen en niet tijdens de actie in discussie ging met Lafeber. Suikerbuik maakte dankbaar gebruik van de onzekerheid van de Zierikzeese spelers. Nog geen paar minuten later ont snapte Zierikzee aan een derde tegentreffer. De snelle Nouws passeerde Barry Hage en zette Lafeber op het verkeerde been en schoot de bal richting doel. Wim O ver weel haalde de bal van de doel lijn. „Dit was een cruciaal mo ment. Gelukkig stond de scheidsrechter op de goede plek om de juiste beslissing te- nemen", liet O verweel achteraf weten. De laatste tien minuten probeerde Zierikzee een slotof- fensief in te zetten maar de kansen van Serge Berrevoets, Danny Magito en Erwin Nelis sen worpen geen vruchten af. „Het is nog niet verloren maar de kansen worden steeds klei ner. Ja, we hebben in de rust el kaar nog zo gewaarschuwd voor de gevaarlijke aanvallen van Unitas. We kwamen in de tweede helft iets tekort en dan moét je tegen dit soort ploegen het onderspit delven", aldus Hagesteijn die deze week de voorbereiding moet treffen voor de ontmoeting tegen VVR op Den Hogen Blok in Zierik zee. We spelen dinsdag een wedstrijd tegen Duiveland en vrijdag trainen we gewoon. VVR is een gevaarlijke tegen stander, maar ik sluit nog niks uit". De promotie van Zierikzee naar de derde klasse zondag KNVB hangt nu aan een zijden draadje. „Je geeft het vanmid dag uit handen. Nu zitten we al weer in de wachtkamer en moet je tegen WR onder span ning voetballen. Dit was echt niet nodig geweest maar het zij zo", liet Overweel weten die zelf een prima partij stond te voetballen. Unitas - Zierikzee 2-1 (0-1). 15. Raymond Massop 0-1. 54. Ha mid Aoureti 1-1. 71. Corné Sui kerbuik 2-1. Gele kaarten: 29. Peter van de Linde (Zierikzee) overtreding. 54. Bas Groothed de (Zierikzee) overtreding. 87. Tbnio Nouws (Unitas) overtre ding. Scheidsrechter: De Witte uit Vlissingen. Tbeschouwers: 300. NIEUWERKERK - De'hoofd macht van voetbalvereniging SKNWK heeft op sportpark Het Springer in Nieuwerkerk Duiveland met 3-0 verslagen. Voor trainer Kees van der Lin de was de oefenpartij zeer nut tig. „Ik heb deze wedstrijd ge bruikt om eens een ander con cept uit te proberen. Vier aan vallers en Kees-Jan van Nieu- wenhuize als laatste man. Met Ronnie de Bruine op het mid denveld wilde ik meer aanval lend spelen, maar dan komen er bij deze ploeg toch allerlei manco's aan het licht", onthul de de interim-trainer. Ondanks het grote overwicht kwam SKNWK moeizaam tot 3-0. In de eerste helft zorgde Michel Flikweert voor de ope ningstreffer. In de tweede helft scoorde Erwin Theunisse via een strafschop 2-0 nadat Peter van de Cingel in het zestienme tergebied was aangetikt. Tien minuten voor het eindsignaal gaf Robin Vrij een keurige voorzet die door Theunisse werd afgerond. „Er is nog veel werk te verrichten voor mijn opvolger", liet Van der Linde nog weten. NIEUWERKERK - In de zo meravondcompetitie heeft de ploeg van Bruse Boys goede za ken gedaan bij SKNWK in Nieuwerkerk. Op sportpark Het Springer leed SKNWK een gevoelige ne derlaag. Met 2-4 pakte Bruse Boys de winst en klom naar de tweede plaats in het klasse ment. Zierikzee blijf leider met een gelijk aantal punten als Bruse Boys maar de Zierik- zeeënaren hebben één wed strijd minder gespeeld. Zomcravondvoctbal SKNWK-Brusc Boys 2-4 Zierikzee 3 2 1 0 5 7 - 3 Duiveland 3 1 2 0 4 3 - 1 SKNWK 4 2 0 2 4 7 - 10 Mol 3 1 1 1 3 6 - 4 Bruse Boys 4 2 1 1 5 8 - 5 Egelantier 4 0 2 2 2 5 - 9 MEVO 3 0 1 2 1 0 - 4 Weddenschap verloren BRUINISSE - „Er valt een last van mijn schou ders. Deze competitie heeft mij veel energie ge kost. Wat een vreemde klasse. Haast alle ploe gen waren even sterk. Dat kon je ook aan onze uitslagen zien. Het is steeds net winnen of ver liezen", aldus Cees van Dijk uit Sirjansland. competitie in de derde klas dreigde Bruse Boys ook de degradatie hier niet te ont gaan. Van Dijk hield zich staande tussen de spelers van Bruse Boys waar vooral Jacob van de Berge en Ton- nie van de Berge de lijnen in het team uitzetten. Op de juiste momenten, vooral te gen de koplopers, wonnen de Bruenaren. „Tegen NOAD'67 speelden wij een voortreffelijke par tij. Vanmiddag leken het wel pupillen. Okéé, we ver liezen van Oostkapelle en dan ben je afhankelijk van de andere ploegen. Dat wachten bij die telefoon kost nog meer energie dan een wedstrijd voetballen. Toch hebben we een sterk seizoen achter de rug. Vorig seizoen behaalden we ze ventien punten. Nu verza melden wij twintig pun ten", aldus Van Dijk. „Ik blijf nog een jaar bij Bruse Boys en het volgende seizoen moeten we meer jonge spelers inpassen. Ik moet nu eerst eens gaan kij ken hoe ik die barbecue moet gaan organiseren. Ge lukkig heb ik die wedden schap verloren, maar ik zit er nu wel aan vast", vertelt Van Dijk die vervolgens de kleedkamer indook om sa men met zijn spelers een klein feestje te vieren. Cees van Dijk verloor ge lukkig zijn weddenschap. (Foto: Joop van Houdt). Vorig seizoen degradeerde Van Dijk met Bruse Boys uit de tweede klasse zater dag KNVB. Zijn debuut ging toen gepaard met veel kritiek. Dat verstomde ook afgelopen seizoen niet. Eerst werd hij openlijk door bestuursleden van Bruse Boys aangevallen voor het publieke oog. De trainer zou te weinig ge bruik maken van de jeugdi ge wissels. Het rommelde toen in de Bruse gelederen. Tbch ontpopte Van Dijk zich als een gedreven trainer en door gesprekken met spe lers en het bestuur kreeg hij weer iedereen op één lijn. Maar door de waanzinnige Dick van Splunder scoort twee keer VEERE - Door de snelle voorhoede van MEVO is za terdagmiddag- Veere 3 uit de zaterdag-bekerronde geknikkerd. MEVO heeft zich met haar 2-4 overwin ning geplaatst voor de halve finale. Zaterdag 8 mei spelen zij tegen Wolphaartsdijk op neutraal terrein. Waarschijnlijk wordt het voetbalterrein in Colijns- plaat de lokatie. In het eerste half uur leidde MEVO het derde team van Vee- re naar de slachtbank. De twee snelle spitsen Dick van Splun der en Friso de Jonge zorgden voor veel onrust in de defensie. De wat oudere spelers van Vee- re hadden alle moeite om de oranjehemden tot stoppen te dwingen. Aandeel In de 17e minuut scoorde Dick van Splunder 0-1 en nog geen twee minuten later kopte Jan Heikamp MEVO naar 0-2. In beide acties kwam Friso de Jonge in het spel voor. Ook had hij aandeel in het derde doel- ZIERIKZEE - De A-junioren van voetbalvereniging Zierik zee zijn de nacompetitie goed gestart. Op eigen terrein werd Olympia met 6-1 verslagen. Woensdag 5 mei speelt Olym pia tegen OSC. Indien Olym pia daar ook verliest gaan zo wel Zierikzee als OSC naar de derde divisie landelijk. Wint Olympia dan moet Zierikzee alsnog een wedstrijd spelen te gen OSC. Deze nacompetitie is aangesteld omdat de klasse A- interregionaal gaat verdwij nen. In de plaats komt een eer ste, tweede en derde divisie. De verliezende ploeg mag het vol gende seizoen haar opwachting maken in een A-hoofdklasse. punt dat door Johan Heikamp knap werd ingeschoten. De scheidsrechter speelde exact op tijd en daardoor kwam Veere in de 47e minuut via Johan Luijk nog terug tot 1-3. De tweede helft begon zeer rommelig voor MEVO. Interim- coach Tbn van de Velden zag met leden ogen aan hoe MEVO plotseling de grip op het spel verloor. „We werden ineens op eigen speelveld terug gedron gen. Zeker het eerste kwartier hadden we niks meer te vertel len en mochte van geluk spre ken dat er geen doelpunten vie len", aldus Van de Velden die Piet Verschure en René Verwijs in het veld had gebracht. ME VO kwam inderdaad goed weg. Eerst schoot de spits van Veere op de paal bij doelman Jan van der Linde en een paar minuten later ging een terugspeelbal van Jan Heikamp op de doel paal. In de 81e minuut maakte Dick van Splunder aan alle on zekerheid een einde. Een uitval op links werd door Van Splun der keurig afgerond (1-4). Vijf minuten in de blessuretijd zorgde Piet Goedbloed voor Veere nog 2-4. BARCELONA - Ronald Koe man heeft Barcelona in de der by tegen Espanol de winst be zorgd. De Nederlander, die En geland Nederland wegens een blessure miste, benutte in de 68ste minuut een strafschop. Het was de enige goal in de wedstrijd, die voor 32.600 toe schouwers ih het stadion van Espanol werd gespeeld. Basketbalcompetitie HULST - Het damesteam van basketbalvereniging MEVO'80 heeft haar competitie-wedstrijd tegen Sto- nedunkers in Hulst overtuigend gewonnen met 18- 32. In de eerste klas van Zeeland klimt MEVO'80 dankzij deze overwinning naar de kop van het klassement. Ondanks dat het team van MEVO'80 niet goed draaide bleken zij voor de ploeg in Hulst een maatje te groot. De eerste helft werd met een 6-11 voorsprong afgesloten. In de tweede helft liep ME- VO'80, dankzij het veelvuldige scoren van Esther Ophuis, naar een uiteindelijke 18-32 eind stand uit. Stonedunkcrs - MEVO'80 18-32 (6-11). Doelpunten MEVO'80: Esther Ophuis (19), Irma de Boer (8), Roelien Roodenburg (3) en Jolanda Berrevoets (2).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 10