Peter van Vossen houdt Nederland opnieuw in de race voor Amerika Petra Dugardein en Veronica Berrevoets met het Zeeuwse voetbalteam naar de NK zaterdag- en zondagvoetbal Zierikzee leider zomeravondvoetbal Zierikzeeënaar scoort zes doelpunten in zes interlands Van Vossen bij Zeskamp A-junioren Zierikzee Zeeuwse voetbaldamesteam district ivinnaar Zierikzeese Bridgeclub PROGRAMMA ,,Ik was zeker van mezelf" ZSC tegen WIK Toerclub Middelkamp Schaak competitie Zierikzee DONDERDAG 29 APRIL 1993 NR 25349 7 De 25-jarige Peter van Vossen schoot Nederland koelbloedig naar 2-2 (via een strafschop) onder toe zicht van tachtigduizend toeschouwers in het Wembley stadion. (Foto: Marijke Folkertsma). LONDEN - Misschien dat het Nederlands elftal nog wel in de Verenigde Staten verzeild raakt. De hoop op kwalificatie voor de wereldtitelstrijd blijft leven, na het fortuinlijke gelijkspel (2-2) woensdagavond op Wembley tegen Engeland. Een nederlaag was vrijwel zeker funest geweest. Van Nporwegen werd al verlo ren, thuis tegen Polen teleurstellend gelijk gespeeld. Vier minuten voor tijd werd het in Londen 2-2. Miraculeus kwam Oranje terug van een snel opgelopen achterstand. Dankzij Zierikzeeënaar Peter van Vossen. Voor de zoveelste keer redde de 25-jarige voetbal ler van Anderlecht, die mo menteel in het Belgische Gooik woont, Nederland. Hij speelde zes keer voor Oranje, vaak als invaller. Hij maakte zes doel punten. „Ik doe het wel", zei de speler van Anderlecht, toen ie mand in het kolkende Wembley van elf meter moest schieten. Hij mopht niet missen. Peter van Vossen, ingevallen voor de weinig opvallende Gullit, miste niet. Koelbloedig Hij mist zelden voor Oranje. Als altijd na een hoofdrol zei hij blij te zijn voor de spelers en voor de supporters. „Ik doe dit niet voor mezelf. Het gaat om het elftal. Dat moet naar Amerika", aldus Van Vossen die morgen, vrijdag, al weer naar Zierikzee komt om de prijsuitreiking van de Oranje zeskamp te verrichten (19.30 uur op het Havenplein). De strafschop werd „versierd" door Overmars, die naderhand verklaarde met tegenzin te zijn gaan liggen. „Ik houd er niet van om opzettelijk te vallen. Liever was ik doorgelopen. Maar hij, Walker, bleef maar aan mijn shirt hangen. Ik moest wel. Achteraf maar goed ook. Werd het tenminste nog 2- 2". Sinds elf jaar heeft het Ne derlands elftal niet meer van Engeland verloren. Woensdag was het bijna zover. In een wed strijd die vooral voor rust geen moment stilstond denderden de Britten aanvankelijk over de afgeblufte Nederlanders heen. Barnes scoorde na 65 se conden prachtig uit een vrije trap. Platt, de succesvolste En gelse international van de laat ste jaren, had nog een intik- kertje in petto. Oranje was helemaal niet zo slecht, Engeland was gewoon een stuk beter. Gascoigne was nadrukkelijk aanwezig, tot hij op grove wijze door Wouters met een elleboogstoot uit de wedstrijd wercj geslagen. Platt is een topspeler, Barnes was bij vlagen de attractie van weleer, Ince bleek onmisbaar. „Ze speelden eigenlijk maar heel simpel", vond de Nederlandse bondscoach Advocaat. Indruk wekkend was het desondanks. Flitsend Tbch kwam Oranje nog terug in de voortrazende wedstrijd. Wouters bediende Bergkamp met een lobje, die met een van zijn weinige flitsende acties de bal uit de lucht ineens in schoot. Nederland leefde op. De Wolf kwam, de weinig aan gespeelde Bosman verdween, Bergkamp schoof door, Rijk aard zorgde voor druk op het middenveld. Oranje viel aan, Engeland counterde en kreeg kansen. Blind veroorzaakte een strafschop tegen Ferdi nand, die echter niet werd ge geven. Dat had het keerpunt kunnen zijn. Aan de andere kant werd hij wel gegeven. Dat was terecht. Walker hing onge veer zes meter aan Overmars vast, voordat deze eindelijk ging liggen. De Engelse uit blinker Platt was daarover niet te spreken. „Hij had hem ge lijk goed moeten vastpakken. Vijf meter voor het strafschop gebied. Dan hadden wij ge woon gewonnen. Wat we ook hadden verdiend". Uitslag WK-kwalificatie, groep 2: Engeland - Nederland 2-2 (2-1). 65 seconden Barnes 1- 0. 24. Platt 2-0. 34. Dennis Berg kamp 2-1. 85. Peter van Vossen 2-2 (strafschop). Scheidsrech ter: Mikkelsen (Den). Tbe- De 16-jarige keepster Petra Du- gardein uit Zierikzee maar sinds een jaar uitkomende voor het damesteam van WIK maakt sinds de winterstop haar opwachting in het Zeeuw se team. „Ik ben afgelopen sei zoen bij WIK gaan voetballen en met dat team zijn we kam pioen geworden. Daarvoor heb ik zeker drie jaar met de jon gens van voetbalvereniging Zierikzee gevoetbald maar ik kreeg vorig jaar geen dispensa tie meer. Na de winterstop ben ik terecht gekomen bij het Zeeuwse team onder de acht tien jaar en ik sta sindsdien re gelmatig in het doel", aldus Dugardein die ook al in het Zeeuwse meisjesteam onder de vijftien jaar keepster was. Overzicht Dugardein, die halverwege de tweede helft werd gewisseld, stond uitstekend haar doel te verdedigen. Vooral haar over zicht, en op tijd uit het doel ko men gaven haar een dikke vol doende. Door haar acties wist zij ook haar team voor een ach terstand te behoeden. „Wij zijn met twee keepsters in de selec tie en daarom wisselen wij re gelmatig. Hierdoor blijf je al- lebij scherp en dat is belang rijk voor de eindstrijd in Alk maar", liet Dugardein weten die studeert op Groot Stelle in. Goes. Ook Veronica Berrevoets is in de Zeeuwse selectie geen vreemde. Hoewel het haar eer ste seizoen is in deze selectie was zij ook al betrokken bij de Zeeuwse selectie onder de vijf tien jaar. De 16-jarige spits is er op gebrand om op 12 juni deel tenemen aan de Neder landse kampioenschappen. „Ja, leuk. Wij hebben al een hele winter strijd moeten leve ren tegen teams uit Dordrecht, Gouda, Rotterdam en Den Haag. Maar vanavond valt de beslissing of wij om de Neder landse titel mogen strijden", vertelt Berrevoets net nadat zij tien minuten voor het eind werd gewisseld. Berrevoets, die sinds haar zesde jaar voet balt, heeft ook tot haar der tiende jaar bij de jongens van Zierikzee gespeeld. Nu speelt zij al drie jaar bij het team van voetbalvereniging WIK. „Voet ballen is gewoon een deel van mijn leven. Nee, ik weet ook niet waarom ik het zo leuk vind. Maar, een bal heeft wat en-daar speel ik graag mee", al dus de sympathieke Berrevoets die momenteel voor haar MAVO-examen zit. Vaste keuze Beide speelsters van WIK zijn een vaste keuze geworden in het Zeeuwse damesteam. In de eerste helft speelde Dordrecht beter maar tegen de verhou ding in kwam Zeeland toch op voorsprong. In de 25e minuut maakte Wanda Zegers (Tbrneu- zense Boys) een solo door het midden en scoorde de ope ningstreffer. Vlak voor het rustsignaal, er werd twee keer veertig minuten gespeeld, maakte Veronica Berrevoets nog een mooie schaarbeweging en schoot de bal rakelings langs het doel. Ook moest keepster Dugardein een paar keer ver uit haar doel komen schouwers: 75.000 (uitver kocht). Gele kaart: Keown (Eng), De Wolf (Ned). Enge land: Woods; Dixon, Walker, Adams en Keown; Ince, Ga scoigne (46. Merson), Palmer en Barnes; Ferdinand en Platt. Nederland: De Goey; Rijkaard, Blind en De Boer; Winter, Wou ters, Bergkamp en Witschge; Gullit (71. Van Vossen), Bos man (46. De Wolf) en Overmars. Stand: Noorwegen 5 4 1 0 9 18- 3 Engeland 5 3 2 0 8 15- 3 Nederland 6 3 2 1 8 17- 8 Polen 3 2 1 0 5 4-2 Turkije 8 1 1 6 3 7-17 San Marino 7 0 16 1 1-29 Eerstvolgende wedstrijden: 19/5: San Marino - Polen, 29/5: Polen - Engeland, 2/6: Noorwe gen - Engeland, 9/6: Nederland Noorwegen. ZIERIKZEE - Peter van Vossen reikt vrijdag 30 april om 19.30 uur de prijzen uit bij de Zierik- zeese Zeskamp. De Zierikzeese Oranjevereni ging houdt vrijdag 30 april, vanaf 16.30 uur op het Haven plein in Zierikzee een Zes kamp. Hieraan nemen achttien teams deel. De sportman van Zierikzee, Peter van Vossen, reikt om 19.30 uur de prijs uit aan het winnende team. ZIERIKZEE - De voetbalklas se A-junioren interregionaal gaat verdwijnen. Daarvoor in de plaats komen divisies in verschillende klassen. De A-junioren van Zierikzee krijgen de mogelijkheid om zich te plaatsen in de derde di visie. Door een zevende plaats in het klassement van de inter regionale competitie moeten de Zierikzeese junioren probe ren in de nacompetitie het der de divisieschap te veroveren. KERKWERVE - Het Zeeuwse voetbaldamesteam onder de achttien jaar heeft dinsdagavond op het sport park De Vospit in Kerkwerve een gelijkspel (1-1) behaald tegen afdeling Dordrecht. Dankzij de inbreng van keepster Petra Dugardein en Veronica Berrevoets uit Zierikzee mag het Zeeuwse team op 12 juni in Alk maar deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen. Daar strijden vier ploegen uit de vier districten in een halve competitie om de hoogste eer. om het gevaar van de gevaarlij ke spits uit Dordrecht in de kiem te smoren. Nadat Petra Dugardein halver wege de tweede helft was ge wisseld maakte Jacqueline Biersteker (Yerseke) een fatale fout in het zestienmetergebied. De scheidsrechter besliste een strafschop en de spits uit Dor drecht maakte het karwei af. Vijf minuten voor het einde kreeg de keepster van Dor drecht een rode kaart voor een handsbal buiten haar zestien metergebied. Maar Zeeland kon tegen de tien speelsters uit Dordrecht geen vuist meer ma ken waardoor de eindstand op 1-1 bleef staan. Door deze uit slag werd Zeeland poule winnaar en mag opnieuw mee doen aan de eindronde om de Nederlandse titel. Drie jaar ge leden behaalde Zeeland een derde plaats en twee jaar gele den verdiende zij het zilver. Op 12 juni reizen Petra Dugardein en Veronica Berrevoets mee met het Zeeuwse team naar Alkmaar en mogen op het hoogste plan hun favoriete sport spelen. ZIERIKZEE - Dezé week werd de laastste competitiedrive van het seizoen 1992-1993 ge speeld. De uitslagen van deze laatste drive zijn: Groep A: 1. Mevr. Tferwisscha- heer Karstens 58,3%; 2. mevr. Van Geesbergen-heer Van As sendelft 55,7%; 3. heren Van Ast-Kegels 54,2%; 4. echtp. v. d. Berg 53,7%; 5. mevr; Groart- heer Akerboom 51,6%; 6. da mes v. d. Duyn-Henderson 50,5%; 7. echtp. Stokla 49,5%; 8 en 9 dames Van 't Leven- Schaalje 42,7% en dames Hollander-Pomper 42,7%; 10 heren Boot-Eekman 40,6%. Groep B: 1. echtp. v. d. Post 63,0%; 2. dames Oostwoud Wijdenes-v. d. Berg 62,0%; 3. dames Tuinman-v. d. Zande 61,5%; 4. dames Hogerheijde-v. d. Wekken 54,7%; 5. heren Oost woud Wijdenes-Schot 52,1%; 6. echtp. Visser 50,5%; 7. dames Van Oeveren-Tfennekes 49,5%; 8. dames Brinckman- Heijneman 39,6%; 9. echtp. Stouten 33,9%; 10. echtp. Schell 33,3%. Groep C: 1. heren 't Hart-De Vries 60,4%; 2, 3 en 4. dames Van Assendelft-Lievense 52,1%, dames Schot-Verkaart 52,1% en dames Geluk-v. d. Zande 52,1%; 5. echtp. Kuipers 50,0%; 6. echtp. Holm 47,9%; 7. dames Kotoun-Plaating 43,1%; 8. mevr. Flohil-heer Hogerheij- de 42,4%. Groep D:l. dames Stoutjes- dijk-v. Tiggelhoven 70,1%; 2. dames Gaanderse 52,8%; 3. da mes Does-Eekman 50,0%; 4. da mes Delst-Steutel 49,3%; 5 en 6 mevr. v. d. Luin-heer Bil 45,8%, heren Tbnnon-De Jongh 45,8; 7 en 8 echtp. Hagers 43,1% en da mes Gaanderse-Klompe 43,1%. Zaterdagamateurs Zondagamateurs KNVB District Zuid I 3e klasse A WHS-Vcere 's-H. Arendskerke- NOAD'67 Zwaluwe-AZVV Kapelle-PTT Breda Tern. Boys-Yersekc Bruse Boys-Oostkapclic 4e klasse A na-competitie Rillandia-Zaamslag KNVB District Zuid I 4c klasse G na-competitie Unitas'30-Zierikzec 4e klasse H na-competitie Stecn-Clingc Afdeling Zeeland zaterdagcompetitie 4e klas F. Ritthcm 3-Ritthem 2 Afdeling Zeeland zondagcompetitie Aardenburg-Jong Ambon (in Breskcns, 14.30 uur) 2e klas A na-competitie Rencssc-Hulsterloo 3e klas A Dreischor-Volharding (in Zierikzee, 14.30 uur) Dostana-Libcrty Zld. Sport 3-Liberty (do. 29/4) Juniorencompetitie Nacompetitie Zierikzee At-Olympia Al/OSC Al Groep A4 Walcheren AI-SKNWK Al Groep A5 Zierikzee A2-Ycrseke Al Groep B5 RCS B2-Zicrikzcc B2 Groep B6 Heinkenszand Bl-Jong Ambon BI Meeuwen Bl-Bruse Boys BI Yerseke Bl-Arncmuiden BI Groep B8 ZSC Bl-Zcclandia BI Serooskerke Bl-SSV'65 BI Groep C3 Meeuwen CJ-Serooskerke Cl (di. 27/4) SKNWK Cl-Meeuwen Cl Groep C4 Oostkapellc Cl-MEVO Cl Noormannen Cl-GPC Cl (do. 29/4) Groep C6 ZSC Cl-SSV'65 Cl Damescompetitie 4c klas B WIK-Arncmuidcn Bekercompetitie Zaterdagbekcr VCK-Hoedckcnskerkc Middclburg-Wolf.dijk Heinkcnszand-Mccuwen Veerc 3-MEVO Juniorenbeker Halve finales Vlissingen Al- Da uwcndaclc Al Middelburg Al-Zierikzec Al (uitgest.) Middelburg Bl-Ycrsckc BI Zierikzee Cl-Hcinkcnszand Cl (do. 29/4) Aardenburg Cl-Stccn Cl Staifschop verzilverd LONDEN - Wanneer hij voor de laatste keer een strafschop had gemist? Dat was in zijn derde jaar bij Beveren, thuis tegen Charleroi. Peter van Vossen nam woensdag tegen Engeland en kele minuten voor tijd een strafschop. doet. Er was hier zoveel pu bliek uit Nederland, we konden het niet maken af te gaan. Alleen daarom ben ik blij". Normaal had Bergkamp de strafschop moeten nemen. „Maar toen hij viel zei ik onmiddellijk: ik doe het wel. Bergkamp zei: dat is goed. Daaruit maakte ik op dat hij minder zeker van zichzelf was". „Spanning? Daar had ik last van toen ik op de bank zat. Eenmaal in het veld viel dat van mij af. Natuurlijk, had ik gemist, dan was iedeere.en over mij heengevallen. Ik heb daar geen moment bij stil gestaan. Dat realisepr ik me nu pas". Het had ook anders kunnen gaan. Bij 2-1 voor Engeland veroorzaakte Blind een strafschop tegen Ferdinand. Die werd niet gegeven. „Was het er een?". Blind wist het niet. „Zo'n duel gaat zeer snel. Ik weet echt niet of het een overtreding was. Ik riep onmiddellijk tegen de scheidsrechter dat het er niet een was. Hij geloofde dat blijkbaar". Peter van Vossen is onmis baar voor Oranje. (Foto: Joop van Houdt). Hij stond net in het veld, hij maakte gelijk: 2-2. Daar door bleef Nederland in de race voor kwalificatie voor het WK in de Verenigde Sta ten. Het zesde doelpunt in zijn zesde interland. „Dat ik weer een belangrijk doel punt heb gemaakt speelt voor mij geen rol. Het gaat erom dat het elftal nog mee- Ploegen ontlopen elkaar niet veel ZIERIKZEE - Zierikzee heeft voorlopig de leiding genomen in de zomeravondvoetbal-competitie van Schouwen-Duiveland. In haar laatste wedstrijd te gen stadgenoot MEVO wonnen zij met 2-0 op sport park Den Hogen Blok. Tbch is het nu al duidelijk dat de zeven deelnemende ploegen elkaar niet veel ontlopen en daarom is te verwachten dat in de 36e zomeravondvoetbal competitie de kaarten pas op het laatst worden geschud. Na drie speelronden neemt Duive- land met vier punten een twee de plaats in achter koploper Zierikzee. SKNWK, dat één keer een reglementair 5-0 ver lies, aan haar broek kreeg door niet te kunnen spelen wegens te weinig spelers, neemt een derde positie in. MEVO lijkt de zwakke broeder te zijn doordat het team alleen maar van Egelantier een punt wist af te snoepen. Zowel SKNWK als Zierikzee was te sterk voor de oranjehemden en daardoor dragen zij nu de rode lantaarn. Tbch verloopt de zomeravondvoetbal-competitie uiterst spannend. De magere uitslagen geven aan dat iedere wedstrijd wat te bieden heeft en kijkplezier oplevert. Programma: donderdag 29 april: SKNWK - Bruse Boys in Nieuwerkerk 19.15 uur. Maan dag 3 mei: Egelantier - Mol in Zierikzee 19.15 uur. Donderdag ZIERIKZEE - Vanavond, don derdag 29 april, speelt ZSC een ZZN-trofee-wedstrijd tegen WIK uit Kerkwerve. De wedstrijd wordt gespeeld op het voetbalterrein van voet balvereniging ZSC in Scharen- dijke. Aanvang om 19.30 uur. WOLPHAARTSDIJK De Zeeuwse ren en toerclub Theo Middelkamp organiseert in sa menwerking met café Royal de omloop van het Vecrsemecr voor wielertoeristen. De tocht wordt gehouden op zondag 2 mei. de afstanden zijn 30-, 80- en 125 kilometer en de routes gaan voornamelijk over rustige en landelijke polderwe gen en dijken. De twee grootste routes gaan ook nog over de Oosterscheldekering en de Zee- landbrug. Inschrijven bij café Royal in Wolphaartsdijk. Ver trek is tussen 09.00 uur en 10.00 uur. Eindcontrole tot 16.00 uur. 6 mei: MEVO - Duiveland in Zierikzee 19.15 uur. Vrijdag 7 mei: SKNWK - Zierikzee in Nieuwerkerk 19.15 uur. Zomeravondvoetbal MEVO-Egelantier 0-0 Bruse Boys-Duiveland 0-0 Mol-SKNWK 5-0 SKNWK-Egelantier 3-1 Duiveland-Mol 0-0 Zierikzee-Bruse Boys 2-0 MEVO-SKNWK 0-2 Mol-Bruse Boys 1-4 Egelantier-Zierikzee 3-3 Zierikzee-MEVO 2-0 Egelantier-Duiveland 1-3 Zierikzee 3 2 1 0 5 7 - 3 Duiveland 3 1 2 0 4 3 - 1 SKNWK 3 2 0 1 4 5 - 6 Mol 3 1113 6-4 Bruse Boys 3 1113 4-3 Egelantier 4 0 2 2 2 5 - 9 MEVO 3 0 12 1 0-4 ZIERIKZEE - Dat met wit spe len voordelen heeft in schaak wedstrijd werd weer eens dui delijk bewezen tijdens de huis houdelijke schaakcompetitie van Zierikzee. Alle witspelers, behalve twee remises wonnen hun partij. Door de afwezigheid van Owe Boersma, bezig met een afstu deerproject in Kampen, kreeg Hans Aangeenbrug de kans verder uit te lopen. Dit lukte slechts gedeeltelijk. Zijn te genstander Richard van der Ve- ken bouwde in een Thrrasch- opening een voordeel op. Na wat speculatief spel kon Hans de aanval echter afslaan. Een remise-aanbod van Hans werd in eerste instantie geweigerd, maar vier zetten later werd de vrede toch getekend. Martin Krijger riskeerde alles voor een mataanval tegen Arend Bandsma. Tben Martin zag dat er niet meer in zat dan eeuwig schaak blunderde Arend, daarmee de moed van Martin alsnog belonend. Erjen van Nierop had het niet zo moeilijk tegen Van Dalsen. Hij won vlot. De uitslagen: R. v. d. Veken- H. Aangeenbrug Vi-Vt M. Krijger-A. Bandsma 1-0 E. van Nicrop-J. van Dalsenl-0 A. Bloom-J. Dopper Va-Vi J. Verkerk-J. Bom 1-0 S. Stoel-J. Pannekoek 1-0 C. Polderman-J. Hoogstratel-0 H. Brcmer-T. Brouwer 1-0 C. van Eldik-D. Doeswijk 1-0 P. Kramer-P. Legerstee 1-0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7