Raadsleden kunnen bouwstenen politiebeleidsplan aanleveren GRATIS ADVERTENTIE 0 EUROPflTUIN UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND r Benoeming ondercommandant Duivelandse brandweer kwam onrechtmatig tot stand ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I In beleidsplan 1993 veel ruimte voor politie op straat Gemeenteraad stelt voor de vacature opnieuw open te stellen Aanrijding tussen fietsers Aanrijding bij Zierikzee Twee woning inbraken in Kerkwerve Onbekende beschadigt lichtmast langs de N59 3 SPORTHAL 4 SMIDSE 5 ZESKAMP 7 VAN VOSSEN Politie houdt daders aan Koninginnedag geopend van 9.00 tot 16.00 uur Braber ■=1 dé krant van schouwen - duiveland! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 29 APRIL 1993 149e JAARGANG NR 25349 De politie minder in de auto en meer op de fiets en te voet op straat. Dat is een van de doelstellingen in het beleidsplan 1993 van het district Oosterscheldebekken van de regiopolitie Zeeland. (Archieffoto). ZIERIKZEE - „Het beleidsplan 1993 is voor de raadsleden onbevredigend. Ten eerste omdat er nog geen ver gelijkingsmogelijkheid is. En ten tweede omdat het is afgeleid van het regiobeleidsplan dat door de rijks overheid is opegelegd". De Zierikzeese burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs, maar ook diverse raadsleden uit de zes gemeenten van Sehouwen-Duiveland, gaven blijk van een sceptisch afwachtende houding ten aan zien van het beleidsplan 1993 van het district Oosterscheldebekken van de regiopolitie Zeeland. Tijdens een bijeenkomst in het stadhuis te Zierikzee hield de chef van het district Ooster scheldebekken, L. Imminga uit Goes een inleiding over de nieuw te vormen regiopolitie. Hij vertelde de burgemeesters en raadsleden wat over de or ganisatiestructuur van de re giopolitie en de taak van de ge meenteraad in het nieuwe bestel. In plaats van in de bekende rijks- en gemeentepolitiekorp sen wordt de politie in Neder land voortaan verdeeld in 25 regiokorpsen. Een daarvan is •de regio Zeeland, die op haar beurt is verdeeld in drie dis tricten. Samen met Noord- en Zuid-Beveland, Tholen en Sint Philipsland vormt Sehouwen- Duiveland het district Ooster scheldebekken (OSB). Een dis trict waar 205 van de ruim 700 politiemensen werkzaam zijn waarover de regio Zeeland kan beschikken. Met de invoering van de regio politie is ook een nieuwe ma nier van werken geïntrodu ceerd die is vastgelegd in het beleidsplan 1993 van het dis trict Oosterscheldebekken. Dat houdt in dat de politie mensen geen vaste binding meer hebben met een bepaalde gemeente, maar overal in het district kunnen worden inge zet. Wel zal men zoveel moge lijk vanuit een eigen steunpunt werken. Voor Sehouwen- Duiveland houdt dat in dat vanuit het steunpunt Zierikzee 43 politiemensen werkzaam zijn. Die kunnen zonodig ook in Tholen of Zuid-Beveland worden ingezet. In het drukke toeristenseizoen moet de poli tie op Sehouwen-Duiveland worden versterkt met mensen uit het eigen district. De regiopolitie garandeert (voor negentig procent) de zo genaamde noodhulpgarantie. Dat betekent dat men binnen vijftien minuten ter plaatse is wanneer zich een acute noodsi tuatie voordoet. Verder is het beleid er op gericht om als poli tie meer zichtbaar en aan spreekbaar op straat aanwezig te zijn. Een voornemen dat zelfs met concrete aantallen uren is vastgelegd. Zo wil men (uitgaande van het aantal in woners in een gemeente) in Brouwershaven jaarlijks 281 uren per fiets of te voet op straat zijn. In Zierikzee 751 uur, in Westerschouwen en Dui- veland 429 uur, in Midden- schouwen 187 uur en in Brui- nisse 245 uur. Die mogelijkheid ontstaat onder meer door de politiebureaus op onrendabele uren te sluiten en de daardoor vrijkomende uren op straat door te brengen. Daarnaast werkt men volgens een aantal keuzeprojecten. Dat houdt in dat vooral aandacht besteed wordt aan woningin braken, verkeerstoezicht, openlijke geweldpleging, re- creatieproblematiek, veelvoor komende criminaliteit, bijzon dere wetgeving en vreemdelin gentoezicht, natuurbescher mingswetgeving en lokaal toe zicht. Dat betekent onder meer dat Westerschouwen in het ka der van de recreatie-problema tiek op jaarbasis 4000 politie- uren krijgt. Hoewel de heer Imminga dat alles op een aantrekkelijke manier presenteerde, bleek uit de reacties van de raadsleden en burgemeesters dat men toch niet helemaal gelukkig is met de nieuwe gang van zaken. Onder andere omdat het totale aantal politiemensen in Zee land door de reorganisatie met ongeveer vijftig personen is verminderd. En omdat Sehou wen-Duiveland de recreatie druk in de zomer voortaan moet opvangen met politie- NIEUWERKERK - Bij de benoeming van de heer J. J. de Vlieger tot ondercommandant van de Duivelandse vrijwillige brandweer is niet de juiste procedure gevolgd. De benoeming is in strijd met het bepaalde in het Besluit brandweerpersoneel en de circulaire van de minister van binnenlandse zaken en moet daarom nietig worden verklaard. Tbt die conclusie kwam de Enquête-commissie voor brandweerzaken. De Duive landse gemeenteraad stelt tij dens de gemeenteraadsverga dering, vanavond (donderdag) in het gemeentehuis te Nieu- werkerk, via een initiatief voorstel voor 'om de conclusies van de commissie vast te stel len en de consequenties er uit te trekken. Dat houdt in dat de vacature van ondercomman dant opnieuw zou worden opengesteld. Ook de aanwijzing door het Duivelandse college van b en w van J. M. Stouten als vijfde ka derlid van het brandweerkorps is volgens de Enquête-commis sie voor brandweerzaken, en de Duivelandse raadsleden, op ondemocratische wijze tot stand gekomen en dient te wor den teruggedraaid. Uit het initiatiefvoorstel van de Duivelandse raad blijkt dat de beide benoemingen hebben geleid tot een geschil tussen het Duivelandse college van burgemeester en wethouders en een overgrote meerderheid van de Duivelandse brand weerlieden. Het geschil vindt onder meer zijn oorzaak in het feit dat de heer De Vlieger tot ondercom mandant werd benoemd ter wijl hij niet in het bezit is van het rijksdiploma onderbrand meester. Volgens de Enquête commissie kan de heer De Vlie ger formeel wel in aanmerking komen voor bevordering in rang, maar wegens het ontbre ken van het vereiste diploma niet voor benoeming tot onder commandant. Men stelt dat de benoeming in strijd is met het Besluit brandweerpersoneel van 3 mei 1991 en met de circu laire van de minister van bin nenlandse zaken van 14 juni' 1991. Boos Verder berust het geschil tus sen het college van b en w en de brandweerlieden op het feit dat het college niet is ingegaan op het verzoek van de brand weerlieden om de kandidaten voor de verkiezing van een vijfde kaderlid op democrati sche wijze aan te wijzen. De voordracht voor een kaderlid dient op een meerderheid van stemmen te berusten. Ook zijn de brandweerlieden boos om dat het college niet nakwam wat ze in april 1992 per brief, heeft toegezegd. Namelijk dat de benoeming van een vijfde kaderlid voor het brandweer korps zou gebeuren op basis van stemming door de brand weerlieden, waarbij een twee derde meerderheid van stem men nodig was. Op 19 mei 1992 wees het college van b en w zonder enige rug gespraak met de korpsleden de heer J. M. Stouten aan als vijf de kaderlid. De commotie die op beide, onrechtmatig geachte benoemingen volgde was aan leiding voor een onderzoek door een Enquête-commissie voor brandweereaken, die tot bovengenoemde conclusies kwam. De vier raadsfracties uit de Duivelandse raad rea geerden daarop met het initia tiefvoorstel om beide benoe mingen nietig te verklaren. Tij dens de gemeenteraadsverga dering die vanavond (donder dag) wordt gehouden komt een en ander aan de orde om defini tief te worden beslist. mensen uit het eigen district. In het verleden kwamen poli tiemensen vanuit heel Neder land naar de Westhoek om de collega's uit Sehouwen- Duiveland in de zomer te hel pen. Ook was men sceptisch over het financiële budget waarmee gewerkt moet worden en het opheffen van de Veldpolitie, die nu is ondergebracht bij de regionale milieupolitie. Kri tiek was er verder op de inde ling van het aantal uren politie op straat op basis van het aan tal inwoners in een gemeente. „Men zou meer moeten uitgaan van de recreatiedruk in een be paalde gemeente". Burgemeester Asselbergs wees er op dat de gemeenteraden de mogelijkheid hebben om bouwstenen aan te leveren voor het beleidsplan 1994 van het politiedistrict Oosterschel debekken. „In de komende maanden kunt u uw wensen ten aanzien van de politie naar voren brengen. Uit die waslijs ten moeten we dan een bevredi gend compromis samenstellen dat we kunnen aandragen als onderdeel voor een realistisch beleidsplan". Tijdens de bij eenkomst bleek dat men de ko mende twee jaar beschouwt als een periode waarin ervaring moet'worden opgedaan met de nieuwe politie-organisatie. ZIERIKZEE - Woensdag om ongeveer 16.30 uur vond op de Laan van Saint Hilaire te Zie rikzee een aanrijding plaats tussen twee jeugdige fietsers. Het ongeluk gebeurde toen de heer De B. uit Zierikzee met de fiets over het aan de oostzijde van de Laan van Saint Hilaire gelegen fietspad in de richting van de Rijksweg N59 reed. Me juffrouw R. uit het Duitse Mainz was net de N59 met de fiets overgestoken en fietste richting Zierikzee. Zij zou daarbij niet geheel rechts heb ben gehouden waardoor ze te gen de heer De B. opreed. ZIERIKZEE - Op de kruising Weg naar de Val/Julianastraat vond een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen de heer L. uit 's-Heer Arendsker- ke met zijn personenauto over de Weg naar de Val reed en voorsorteerde om linksaf te slaan de Julianastraat in. De bestuurder van de achter hem rijdende auto, de heer W. uit Antwerpen zou dit te laat heb ben opgemerkt en reed tegen de auto van de heer L. KERKWERVE - Woensdag werd ingebroken in twee wo ningen in de Vroonstraat te Kerkwerve. Bij een derde wo ning werd geprobeerd in te breken. De inbraken vonden plaats tus sen 14.00 en 17.30 uur. De inbre kers kwamen de huizen binnen door middel van braak. Ont vreemd werd vooral contant geld. De gedupeerden zijn me vrouw S., mevrouw IJ. en de heer IJ. uit Kerkwerve. BRUINISSE - Afgelopen dins dag tussen 15.00 en 16.30 uur werd een lichtmast langs de Rijksweg N59 door onbeken den beschadigd. Een automobilist moet tegen de lantaarnpaal zijn gereden en vervolgens doorgereden zijn zonder dat te melden. Namens Rijkswaterstaat in Goes deed de heer B. uit Zierikzee aangif te van de beschadiging. GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Macht wordt zekerder gehandhaafd door wijs beleid dan door strengheid. Tacitus Zonnig en warm HET WEER Vannacht weinig bewolking en min. temp. omstreeks 13 graden. Overdag zonnig. Middagtemp. van 20 graden op de Wadden tot 25 in het binnenland. Wind draaiend van oost naar zuid, zwak tot ma tig, rond kracht 3. De kogel is door de kerk: sporthal Krayestein wordt gerenoveerd. 1 Volgens architect C. van Bussel is bouwplan De Smid se nu voor iedereen aanvaardbaar. Achttien ploegen hebben ingeschreven voor de Zes kamp morgen in Zierikzee. Peter van Vossen houdt Nederland opnieuw in de race. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - Op vijf plaatsen op Sehouwen-Duiveland en in Oude-Tonge werd ingebroken in woningen. Door oplettend heid van burgers kon de politie de drie daders aanhouden. De inbraken vonden het afgelo pen weekeinde op Sehouwen- Duiveland in de middaguren plaats in Haamstede, Burgh- sluis, Noordgouwe, Zierikzee en Bruinisse. De dieven dron gen de vijf woningen binnen door deuren of ramen van wo ningen te forceren. De buit be stond voornamelijk uit siera den en geld uit spaarpotten van de bewoners. Toen de inbrekers vervolgens in Oude-Tonge in een woning binnendrongen werden zij ge signaleerd door oplettende burgers. Die gaven hun signa lement en het kenteken van hun auto door aan de politie. Het drietal kon in Barendrecht staande worden gehouden. Hun auto werd in beslag geno men en ze werden overgebracht naar het politiebureau in Zie rikzee voor verder onderzoek, dat plaats vond in samenwer king met de politie Goeree- Oyerflakkee. De verdachten zijn de 37-jarige M. M. en de 24-jarige_L. N., bei den uit het voormalige Joe goslavië en de 30-jarige S. D. uit Marokko. In hun auto wer den de gestolen goederen aan getroffen. Nadat de verdachten een bekentenis hadden afge legd werden ze weer in vrijheid gesteld. Ze zullen zich te zijner tijd voor de rechter in Middel burg moeten verantwoorden. Advertentie BRABER, LAONE 20, 4325 EL RENESSE, 01116-1820 Blijf op de hoogte van al het-nieuws op Sehouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement t 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. t 46,— jaarabonnement I 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. "1 Dhr./mevr. plaats: naam adres postcode telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CU Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1