Tiende wijken- korfbaltoernooi WIK wint de Supercup door opnieuw kampioen Toren Boys te verslaan Damesteam Delphi/MEVO'80 blijft toch behouden voor de eerste klas district Kees van den Bos in bekerfinale tegen Jan de Jonge Arie de Kreij zet een punt achter trainingsactiviteiten Renesse langs zwak Groede Veel doelpunten bij Zonnemaire Paul de Graaf LTC Scharendijke Scaldina- jeugd verliest Marathon Zaalvoetbal-competitie afgesloten met uitreiking scheidsrechters- diploma 's DINSDAG 27 APRIL 1993 NR 25348 9 Het eerste damesteam van volleybalvereniging Kwiek vierde zaterdagavond uitbundig kaar kampioensfeest in het restaurant van sporthal De Vanger in Bruinisse. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Trainer/coach Peter Daver slaakte een zucht van verlichting toen hij hoorde dat de grootste concurrent Futora had verloren bij Eerland. Dat betekende dat zijn dames volleybalteam van Delphi/ME- VO'80 behouden blijft voor de eerste klas B district Rotterdam. De wens van Daver komt uit. „Ik ben nog nooit gedegradeerd met een ploeg, gelukkig is dit onheil mij nu weer gespaard gebleven". Schaakvereniging TOG BRUINISSE - In de 26e ronde van de huishoudelijke competitie van schaakvereniging TOG werd tevens de halve finale van de interne bekercompetitie ge houden. Hierin moest Rinus Muller tegen Kees van den Bos en Jan de Jonge tegen Jan de Korte. In de laatste competitie-wed strijd heeft het eerste da mesteam van Delphi/MEVO'80 er ook alles aan gedaan om de dreigende degradatie te voor komen. In Spijkenisse werd met 1-3 gewonnen van Bernisse en dankzij het verlies van Fu tora eindigt het team van Da ver op de vierde plaats van on der. Het is voor, Daver een waardig afscheid van zijn da mesteam dat hij vijf jaar ach ter elkaar begeleidde. Beleidsplan „Ik stop met de activiteiten bij de dames. Ik word jeugd tech- nisch-coördinator bij Delphi/ MEVO'80 en heb inmiddels ook een beleidsplan voor de jeugd geschreven. Ik heb nu vijf jaar de heren en vijf jaar de dames getraind. Het was tijd om eens wat anders te doen binnen de vereniging", liet Daver uit Goes weten. Peter Daver was met knikken de knieën afgereisd naar Spij kenisse. Ook de speelsters wa ren behoorlijk zenuwachtig, maar in de eerste set pakte het in het voordeel van de Zierik- zeese ploeg uit. Er was veer kracht en door felheid en een goede service werd de eerste winst van 6-15 geboekt.De tweede set ging plotseling moeizaam. Er werd wel eerst een voorsprong opgebouwd van 1-8, maar toen konden zelfs twee time-outs niet voorkomen dat er werd verloren met 15-8. Daver schrok van de afgang en zette, de dames opscherp, speciale opdrachten. Henny Kloet en Jeanette Vleeshouwer groeiden uit tot sterspelers en benutten de gaten bij de tegen standers goed. Van 7-13 kwam Bernisse toch terug tot 13-13. Maar Connie Papenveld maak te het karwei met twee sterke services af (13-15). Delphi/MEVO'80 ging alsnog een spannende vierde set tege moet. Ondanks de voorsprong van 3-7 naar 11-14 kwam Ber nisse in de slotfase alsnog langszij. Maar de Zierikzeese ploeg hield het hoofd koel en won alsnog met 14-16. RVC/Li- banon en IBIS degraderen nu neer de tweede klas. Futora kan zich nog veilig spelen in degradatie/promotie-wedstrij den. Heren Delphi/MEVO'80 Het eerste herenteam is on danks de winst op Rowido in 's-Gravendeel (1-3) er niet ge slaagd om promotie-wedstrij den te spelen in de promotie klasse. Vorige week was er nog een kleine kans maar dan moest de nummer twee, Slie- drecht Sport verliezen. Dit ge beurde niet, want zij wonnen met 1-3 van Vollido. Delphi/ MEVO'80 behaalde nu een keu rige derde plaats ïh Üèt eind klassement. „We hebben vijf punten meer behaald dan het vorig seizoen. Als wij iets min der tegenslagen dn de competi tie hadden gekregen dan kom je wel in aanmerking voor promotie-wedstrijden", vertelt Arie de Kreij uit Middelharnis. De trainer van Delphi/MEVO '80 zet overigens een punt ach ter zijn trainings activiteiten bij de Zierikzeese vereniging. „Ik heb de afgelopen twee jaar met plezier de groep getraind. Toch, door tijdgebrek moet ik noodgedwongen stoppen. Ik hoop dat de jongens mij een af scheidscadeau geven tijdens de beker-finale op 15 mei in Zwijndrecht", aldus de sympa thieke trainer. Delphi/MEVO'80 speelt op die zaterdag tegen Spivo om 18.00 uur. De volleybalvereniging or ganiseert een busreis naar de Walburghal in Zwijndrecht. Als het eerste herenteam deze wedstrijd weet te winnen zou dat voor de eerste keer in het bestaan zijn van de Zierikzeese volleybalvereniging. Rowido dat al was gedegra deerd uit de promotieklasse verloor de eerste twee sets, met 10-15. De derde set werd met 15- 10 gewonnen door het team uit 's-Gravendeel maar in de laat ste set won de Zierikzeese ploeg met 9-15. Voor Arie de Kreij betekende het de laatste competitie-wedstrijd. De trai ner uit Middelharnis wordt het volgend seizoen opgevolgd door Tom Baars uit Strijen. Kwiek Zowel voor het eerste heren- als het eerste damesteam van vol leybalvereniging Kwiek was de laatste competitie-wed strijd een formaliteit. Beide ploegen zijn inmiddels kam pioen en dat is afgelopen zater dagavond uitbundig gevierd in sporthal De Vanger in Bruinis se. De heren wonnen met 0-3 van Bernisse en de dames ver sloegen MVC met 0-3. Tbren Boys was afgelopen sei zoen overtuigend kampioen ge worden in de eerste klas zaal voetbalcompetitie. De ploeg met individuele klasse-spelers als Erwin Nelissen, Serge Ber- revoets en Theo Wittenberg speelde het meest constant tij dens de competitie. Alleen was WIK twee keer in de competi tie de winnaar over Tbren Boys. WIK versloeg ook in de laatste minuut Sportsurf Jon ker tijdens de bekerfinale en dit huzarenstukje herhaalde zij gisteravond, maandag, in sporthal Onderdak opnieuw. Fysieke kracht Moreel en fysiek is WIK met Kees Verwest, Richard Verha- ge, Edwin Ganzeman, Eric van de Sande en doelman Krijn Hendrikse een sterke ploeg. Zelfs toen scheidsrechter Huib Bruggeman halverwege de tweede helft drie keer achter elkaar een WIK-speler voor twee minuten naar de straf bank stuurde, bleef WIK over eind. Het was Edwin Ganze man die in de 9e minuut de doelman Sladic passeerde (1-0). Nog geen minuut later ver schalkte Kees Verwest de doel man van Tbren Boys (2-0). Yum- bo Sladic ging bij beide doel punten niet vrijuit. In de 16e minuut haalde Serge Berrevoets vanaf vijftien me- GROEDE Op bezoek in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft Renesse een gemakkelijke 3-7 overwinning op Groede be haald, al werd de ploeg van Ed van Lent de eerste helft verrast door de thuisploeg die met de rust met 2-0 leidde. Na rust volgde er een zevenklapper van Renesse en werd alsnog or de op zaken gesteld. Groede kwam op de 2-0 voor sprong door goals van Alex Fokke en Henk Allemekin- ders, maar door een aantal wis sels en het feit dat de ploeg, na een veldverwijdering van een van de spelers, met tien man verder moest, was het niet op gewassen tegen het ontketende Renesse. Voor Renesse scoorden achter eenvolgens Clement Rijnberg (2-1), Walter de Jonge (2-2) en Leon Bakker (2-3) voordat de periode van Peter Moerland aanbrak. Met vier doelpunten bewees de talentvolle speler nogmaals zijn waarde voor Re nesse. Het was Groede-speler Bram Vercruijsse die met zijn goal tenslotte voor de 3-7 eindstand zorgde. De ploeg van trainer Van Lent lijkt klaar voor de twee beslis singswedstrijden tegen Hul- sterloo met als inzet de door beide ploegen zo fel begeerde promotie naar de le klas afde ling. Volgende week speelt Re nesse eerst thuis waarna een week later de return in Hulsterloo plaatsvindt. DREISCHOR - Zonnemaire is dankzij een hattrick van Mar co Tanis in de laatste tien mi nuten alsnog voorbij Drei- schor 2 gekomen. De 5-8 eind uitslag gaf aan dat de wed strijd een spannend verloop had. In de eerste twintig minuten speelde Zonnemaire uitste kend en stond via doelpunten van Edwin de Vlieger, Marcel de Vlieger, Edwin de Vlieger en strafschop van Johnny Kommer op 0-4. Maar net voor het rustsignaal bracht Kees Westdorp de stand nog op 1-4. In de tweede helft drukte Drei- schor 2 steeds meer Zonnemai re op haar eigen helft. In de 47e minuut scoorde Andy Bout kamp (2-4) en tien minuten la ter was het Chris Huisman die de stand op 3-4 bracht. In de 65e minuut was het Kees West dorp die de gelijkmaker produ ceerde (4-4) en in de 70e minuut nam Dreischor 2 een voor sprong via Marcel Schults. Een kwartier voor het eindsig naal maakte Schults een handsbal in het zestienmeter gebied en Johnny |Commer scoorde voor de tweede keer uit een strafschop (5-5). Dit was de ommekeer voor Zonnemaire en zeker toen Marco Thnis drie keer op rij scoorde (5-8). ter plotseling uit en toen had de zwijgende doelman Krijn Hendrikse het nakijken. Te recht gaf scheidsrechter Brug geman Arjan Rossen twee mi nuten tijdstraf nadat hij op de doellijn de bal met zijn handen keerde. Maar de strafschop, die werd genomen* door Eric van de Sande, werd uitstekend gehou den door Sladic. WIK verslapte hierna en Tbren Boys kreeg via goede acties van Nelissen en Berrevoets weer grip op het spel. De eerste minuut in de tweede helft werd de actie van Nelis sen al gelijk beloond en hij schoot Tbren Boys langszij (2- 2). Maar Kees Verwest, de beste speler van de avond, tekende nog geen dertig seconden later al voor het derde doelpunt van WIK (3-2)., De wedstrijd werd spannend en irritaties aan bei de zijden namen toe Scheids rechter Bruggeman had alles nodig om de spelers in het ga reel te houden en door een aan tal tijdstraffen verliep het duel weer op sportieve wijze Serge Berrevoets gaf in de 6e minuut van de tweede helft een slim balletje aan Erwin Nelissen die ook scoorde (3-3). WIK kreeg het moeilijk en ze ker toen in een tijd van tien mi nuten drie keer een speler voor twee minuten uit het veld moest. Maar de fysieke kracht en doorzettingsvermogen hield WIK staande in het slotoffen- sief van Tbren Boys. Drie minu ten voor het einde schoot Eric van de Sande» de bal achter Yumbo Sladic die zeker niet zijn beste avond had. Scheidsrechters Het afsluiten van de zaalvoet balcompetitie ging gepaard met de prijsuitreiking. Daar naast mag het Rayon Schou wen-Duiveland zich verheugen Rinus Muller speelde het aan genomen damegambiet tegen Kees van den Bos. Deze koos vervolgens met e2-e4 voor een scherp vervolg, waar Muller niet een duidelijk antwoord op had. Hij kreeg dan ook een ge drongen stelling, waarna Van den Bos met een ver opgerukte pion de kwaliteit kon winnen en vervolgens de partij vak kundig geheel in zijn voordeel kon beslissen. Grillig verloop De partij tussen de andere hal ve finalisten kende een grillig verloop. In de doorschuifvari- ant van het Frans speelde Jan de Jonge a2-a4 en h2-h4, wat twee tempozetten kostte en een minstens gelijkwaardige stel ling voor Jan de Korte. Het kostte De Jonge dan ook de kleine kwaliteit, waarna hij, in de wetenschap dat hij zou ver- Tijdens het toernooi zal met twee vakken worden gespeeld, dus elk team bestaat uit mini maal vier dames en vier heren. In deze teams mogen per wed- strijdslechts tweegeoefende, korfballers(sters) meespelen. Hieronder wordt verstaan een korfballer die regelmatig traint en/of in competitiever band speelt. ROELOFARENDSVEEN Paul de Graaf speelde in de 3e divisie landelijke tafeltennis- competitie met zijn team Ho- tak'68 een verloren wedstrijd tegen De Treffers. In Roelofarendsveen ging Ho- tak'68, met twee invallers, met 7-3 tenonder. Hierdoor is de ploeg van Paul de Graaf in de- gradatiezorgen gekomen en zal de laatste competitiewedstrijd tegen ZTTC moeten worden ge wonnen. op de komst van negen nieuwe zaalvoetbalscheidsrechters. Sam de Koeijer, afgevaardigde van de KNVB afdeling Zeeland roemde de cursisten. Ook do cent Bert Kraak was goed gestemd over het niveau van de nieuwe aanwinst. Voor de cur sus met een theoretisch- en praktijkgedeelte slaagden de volgende personen: Simon Blom, Rob Holm, Cor Ver- kaart, Ramazan Ayaz, Hans van Urk, Tbon van der Wekken, Fred Kramer, Jan Bij de Vaate en Kees Mes. SCHARENDIJKE - Het da- mes-tennisteam van Scharen dijke heeft ook de derde tennis-wedstrijd in het dames dubbelspel competitie van de 5e klasse A tegen Yerseke 4 ge wonnen. Met 4-0 werd Yerseke 4 met lege handen naar huis gestuurd. Al leen de dames Ludie Bo- mer/Gretha van der Thk had den een driesetter nodig, maar wonnen uiteindelijk toch. Alle overige partijen werden vrij simpel gewonnen. LTC Scharendijke - Yerseke 4 4-0. Ludie Bomer/Gretha van der Thk - A. van Laarhoven/L. de Witte 4-6 6-3 6-1. Dina van der Horst/Jeanette Dogger - A, de Rooy/ M. van de Velde 6-0 6- 2. Ludie Bomer/Jeanette Dog ger - L. de Witte/ A. de Rooij 6- 3 6-0. Dina van der Horst/Gre- tha van der Thk - A. van Laar- hoven/M. van de Velde 7-5 6-1. De volgende competitie-wed strijden zijn op dinsdag 27 april in Zierikzee tegen Zierik- zee 3 en op 3 mei uit tegen Dau- wendaele 3. liezen, met plaagzetjes de op bouw van Jan de Korte ging verstoren. Er werd dan ook al gauw door Michael Holwerda gevraagd of hij wel eens van een schaakplan gehoord had. Jan de Korte wist er echter niet goed raad mee en stopte be hoorlijk wat tijd in zijn wel aanwezige schaakplan. Door in tijdnood gekomen een verkeer de paardmanoeuvre uit te voe ren gaf hij De Jonge de kans om met een mooie pionnen- doorbraak te komen waardoor hij mat gezet werd. De finale zal dus gaan tussen de beker winnaar en de kampioen van vorig jaar en belooft een mooie strijd te worden. Uitslagen A. van Klinken-A. v. d. Berge 1- 0; J. van Dommele-M. Holwer da 0-1; H. Mol-M. v. d. Berge 0- 1; J. Luyben-A. Versendaal Vz- Vz\ R. Schot-H. Holwerda 0-1. Deelname is mogelijk vanaf zestien jaar. Opgeven is moge lijk tot uiterlijk 25 mei bij Ada van Tiggelhoven (01110-15668). Om ieder de gelegenheid te ge ven zich goed op het toernooi voor te bereiden, heeft de com missie een trainingsavond vastgesteld, namelijk op dins dag 1 juni vanaf 20.00 uur. SOUBURG - Alle drie jeugd- teams van tafeltennisvereni ging Scaldina moesten het on derspit delven tegen de jeugd- teams van tafeltennisvereni ging Westerzicht in Souburg. In de voorlaatste wedstrijd van de voorjaarscompetitie was de jeugd van Scaldina niet erg ge motiveerd. Met pas een jeugd kamp achter de rug en omdat er ook weinig meer op het spel stond werd er maar matig ge presteerd. Het eerste jeugd- team verloor met 8-2 van Westerzicht 1. Alleen het dub belspel van Boon/Stoel en het enkelspel van Hans Boon le verde punten op, maar daar bleef het dan ook bij. Kandidaat Het tweede Scaldina-team maakte ook een slechte indruk tegen de titelkandidaat Wester zicht in de 3e klas. Marien Ho- gerheide en Dannv de Boer Scoorden ieder een punt waar door ook dit Zierikzeese team met 8-2 verloor. Het derde jeugdteam verloor iets draag lijker tegen het vijfde jeugd team van Westerzicht. De uit eindelijke 6-4 stand was dank zij de drie winnende partijen van Boudewijn Heijboer. Heij- boer won samen met Mathijs van IJsseldijk ook het dubbel spel. De laatste competitie wedstrijd vindt plaats op za terdag 1 mei in de tafeltennis- zaal aan de Raamstraat in Zie rikzee. ROTTERDAM - Tijdens de ma rathon van Rotterdam is Delta Sport atleet Liesbeth van Ast als vijfde Nederlandse vrouw geëindigd. De atlete liep een persoonlijk record in een tijd van 2.50.56 uur. Johnny Quaak uit Burgh- Haamstede liep ook twee mi nuten van zijn persoonlijk re cord af. De Delta Sport atleet kwam tot een tijd van 2.33.0 uur. Nico van Schelven uit Brou wershaven, die zijn derde ma rathon in een maand tijd liep, realiseerde in Rotterdam een tijd van 3.05.00 uur. ZIERIKZEE - Het venijn zit in de staart. Dit gaat zeker op voor zaalvoetbal ploeg WIK uit Kerkwerve. In de laatste minuten, om de Supercup, scoorde Eric van de Sande de winnende treffer achter doelman Yumbo Sladic. Hiermee ver liest Toren Boys voor de derde keer van WIK dit seizoen. De Supercup, een wed strijd tussen de bekerwinnaar en de kampioen van Schouwen-Duiveland, kreeg zodoende alsnog een verrassende ontknoping. Toren Boys behaalde afgelopen seizoen de zaalvoetbal-kampioenstitel van Schouwen-Duiveland. (Foto: Joop van Houdt). Op dinsdag 8- en donderdag 10 juni ZIERIKZEE - Korfbalvereniging All-Ready uit Zie rikzee houdt op dinsdag 8- en donderdag 10 juni voor de tiende keer haar wijkenkorfbaltoernooi. Alle wedstrijden worden gespeeld op sportpark Bannink in Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9