Damesteam HSD laat Middelburg de winst in de slotfase pakken Hockey-leden in Zeeuwse selectie 4 Jacqueline Altena oppermachtig bij titelstrijd badmintonclub Zierikzee Peter van Vossen fit voor interland 1 vo ETBA Heren-hockeyers verliezen kansloos van koploper Pollux Zeeuwse dames- voetbal selectie Weinig deelnemers clubkampioenschappen badminton Zierikzee Nacompetitie badminton t 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Karen Koopen (midden) speelde een goede wedstrijd, maar kon ook niet voorkomen dat Middelburg in de slotfase de winnende tref fer scoorde. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Groot was de teleurstelling bij de dames van Hockeyclub Schouwen-Duiveland na het verlies tegen Middelburg. De dames waren vooraf sterk gebrand op een overwinning tegen de kunstgrasspeelsters uit Middelburg, maar hadden de 3-2 nederlaag echter voornamelijk aan zichzelf te wijten. „Hier baal ik nou echt van", riep HSD-aanvoerster Gonneke Arkenbout terwijl zij zich met grote stappen richting kantine be gaf op sportpark Bannink in Zierikzee. ZIERIKZEE - Op donderdag 29 april worden er hoc keywedstrijden gehouden om Zeeuwse jeugdselec- ties te vormen in verschillende junioren-catego rieën. Ze verwoordde daarmee de stemming in de HSD-ploeg. Echt verwonderlijk was dit niet. Tbt tien minuten voordat scheidsrechter Gerlo Roda het eindsignaal gaf leek HSD mi nimaal op een gelijkspel af te stevenen. De ploeg van trai ner/coach Jer Koeman faalde echter in de cruciale momeritéti1 voor het doel van HSD-keep- ster Janine van der Hoek. Zo dra Middelburg gevaarlijk in de cirkel van het Zierikzeese doel kwam ontstonden er on nodige panieksituatiès waar Middelburg twee keer gretig van profiteerde. Trainer/coach Jer Koeman greep tijdens de wedstrijd dan ook verschillen Jacqueline Altena behaalde drie medailles. In het dames dubbelspel kon zij met behulp van Angelique van der Have de overwinning op haar naam schrijven. In het damesenkel spel speelde zij tegen haar grootste concurrent Van der de keren naar zijn hoofd en riep vertwijfeld. „Ze zitten ge woon te rommelen". Blunder Hoewel de wedstrijd zich ken merkte door veel rommelige si tuaties was het zeker de moeite waard om er naar te kijken. Niet alleen het mooie weer, maar ook de droge grasmat leende zich uitstekend voor een mooie pot hockey. HSD dat Middelburg op het Walcherse kunstgrasveld op 2-2 hield, wilde laten zien dat ze het win nen nog niet verleerd was. Bei de ploegen begonnen de eerste Have en maakte het kampioen schap tot een voldongen feit. „Helemaal onverwacht was de ze overwinning niet" sprak Jacqueline Altena na ont vangst van de trofee. Haar te genstandster Angelique van der Have schakelde zij op vak helft met energiek en aanval lend hockey. Het was echter Middelburg dat in de vijfent wintigste minuut de score opende. Lang genoten de Middelburgse dames daar niet van, want ze ven minuten later was het de sterk spelende Annemarie Ver- schoore die HSD met een strak schot op gelijke hoogte bracht en het was aan een enorme blunder van de Middelburgse keepster te danken dat HSD weer zeven minuten later de leiding nam. Het was Karin van der Eist die de cirkel bin nen liep en van afstand een schot waagde dat vervolgens kundige wijze uit in haar laat ste partij. Deze moest hierdoor genoegen nemen met de tweede plaats. „We spelen samen in de landelijke competitie. We we ten van elkaar hoe we spelen. Maar ik weet dat ik sterker ben", aldus Altena. Altena ver tot haar grote verrassing onder de schoen van de Middelburgse keepster het doel in rolde. Na de verplichte tien minuten theepauze leek het of HSD de weelde van de voorsprong niet kon dragen en er ontstonden dan ook regelmatig hectische taferelen plaats in de cirkel Van HSD. Ujt één van deze si tuaties werd'dan ook de gelijk maker ingeschoten. De bal werd niet weggewerkt en de 2-2 was daar. Dat gaf de (Middel)burger moed en in de vierentwintigste minuut kwam Middelburg met een prachtig schot aan de lei ding en gaf deze niet meer uit handen. diende haar derde kampi oenstitel bij het gemengd spel. Samen met Hanco de Vos wa ren zij veel te sterk voor het duo Paul en Marijke Coehoorn. Voorbereidingen De voorbereidingen voor de deelname aan de landelijke competitie, in september, wordt nu al getroffen door de driedubbele clubkampioen Jacqueline Altena. Niet alleen op de speelvloer wordt er aan het nieuwe seizoen gewerkt. „Met Angelique van der Have loop ik regelmatig hard op het strand en ik doe aan fitness training. In de zomermaanden moet ik m'n conditie op peil houden, dat is belangrijk om mee te kunnen in de zware landelijke competitie. Nu staat er nog een toernooi voor de deur en dan gaan we de zaal uit. Juist dan is het belangrijk om je lichaam op peil te houden", aldus Alte na die samen met Van der Ha ve, Hanco de Vos en Sander Me- lieste het kwartet vormt in de landelijke competitie. Paul Coehoorn Paul Coehoorn was de verras sing van het toernooi. De spe ler versloeg in het herenenkel spel Hanco de Vos en boven dien behaalde hij ook de titel in het herendubbel-spel. In het herendubbel-spel versloegen Paul Coehoorn en Jos Kempe Hanco de Vos en Leon Jonker. De junioren waren in drie groe pen ingedeeld. Om onder scheid te maken in speelsterk- te waren de jongens in twee groepen verdeeld. Bij de meis jes wist Mirelle van der Have de drie felbegeerde medailles binnen te halen. Van der Have en Maurice Ravia wonnen het gemengd dubbel van Susanne Timmer en Remy Berrevoets. Trainer/coach Jer Koeman blikte nuchter terug op de ver loren wedstrijd. „Jammer dat we verloren hebben, hoewel ik eerlijk gezegd een gelijkspel meer verdiend vond voor deze wedstrijd. Het was zeker geen slechte wedstrijd maar de mei den rommelen op sommige mo menten te veel. Dat komt door dat we sómmige basis-technie ken nog niet helemaal beheer sen. We hebben nu nog twee wedstrijden voor de boeg en we willen zeker nog een keer win nen", aldus Koeman. HSD - Middelburg 2-3 (2-1). Doelpunten HSD: Annemarie Verschoore (1), Karin Van der Eist (I). Scheidsrechters: Roel Jansen en Gerlo Roda. Heren Het eerste herenteam speelde in Vlaardingen een kansloze wedstrijd tegen de koploper Pollux. Op het kunstgrasveld van Vlaardingen had HSD to taal niks in de pap te brokken, het doelpunt van spits Frank Huisson was het enige licht punt. Tégen het ene doelpunt van Huisson zette Pollux er acht tegenover. HSD-speler Wouter Bakx was dan ook diep onder de indruk van de tegen stand die HSD kreeg. „Die gas ten zijn beresterk en zijn ge woon twee klassen sterker dan wij, we hadden dan ook geen schijn van kans. Ze worden ook kampioen dit seizoen", aldus HSD-spits Bakx. HSD dat zich zeer onwennig voelde op het Vlaardingse kunstgrasveld had zich verrijkt met jeugdspe ler Leon Loeve, maar ook hij kon niet voorkomen dat HSD afstevende naar de grootste ne derlaag van dit seizoen. Pollux - HSD 8-1 (4-1). Doel punt HSD: Frank Huisson. KERKWERVE - Het Zeeuwse damesvoetbalteam onder de achttien jaar speelt dinsdag 27 april een wedstrijd tegen het team van de afdeling Dor drecht. De wedstrijd vindt plaats op het sportpark De Vospit in Kerkwerve en begint om 19.30 uur. In het Zeeuwse team speelt ook Veronique Berre voets en keepster Petera Dughrdin van het damesteam WIK uit Kerkwerve. Deze wedstrijd staat in het te ken voor de voorronde voor het Nederlands kampioenschap op twaalf juni. In de categorie Jeugd 1 behaal de Remy Berrevoets de gouden plak terwijl bij Jeugd 2 Evert Schiettekatte gloreerde bij het enkel-spel. Weinig deelnemers Voorzitter Leen van- der Have van badmintonclub Zierikzee, was weliswaar tevreden over het verloop van de wedstrij den, maar betreurde dat zich slechts 36 deelnemers voor de ze titelstrijd hadden aange meld. „Jammer dat niet ieder een aanwezig kon zijn op deze kampioenschappen' Jeugdspeler Mark den Boer, getipt voor een overwinning op het clubtoernooi, was wegens verplichtingen elders aan het spelen. Den Boer speelde mee in het Goese DTK-toernooi na mens zijn district. Senior San- der Meliste was wegens vakan tie verhinderd de jaarlijkse clubstrijd bij te wonen. In de vereniging gaan geluiden op om de strijd om het clubkampi oenenschap aan te gaan op de trainingsavonden. Wanneer er dan spelers verhinderd zijn kunnen zij later in het jaar die wedstrijden inhalen. Uitslagen clubkampioen schappen badmintonclub Zie rikzee. Herenenkel: 1. Paul Coehoorn. 2. Hanco de Vos. He- rendubbel: 1. Paul Coe hoorn/Jos Kempe 2. Hanco de Vos/Leon Jonker. Damesenkel: 1. Jacqueline Altena. 2. Angeli que van der Have. Damesdub- bel: 1. Jacqueline Altena/ An gelique van der Have. 2. Jac queline Riemens/Herma Wes- sels. Gemengd dubbel: 1. Han co de Vos/Jacqueline Altena. 2. Paul Coehoorn/Marijke Coe hoorn. Juniorenenkel catego rie 1:1. Remy Berrevoets. 2. Maurice Ravia. Juniorenenkel categorie 2: 1. Evert Schiette katte. 2. Iwan Zondervan. Juni- orendubbel: 1. Remy Berre- voets/Maurice Ravia. 2. Evert Schiettekatte/Iwan Zonder- van. Juniorcnenkel: 1. Mirelle van der Have. 2. Susanne Tim mer. juniorendubbel:l. Mirelle van der Have/Susanne Tim mer. 2. Eva van Soest/San- drien Faber. Gemengd junio- rendubbel: 1. Maurice Ra- via/Mirelle van der Have. 2. Remy Berrevoets/Susanne Timmer. Een aantal leden van de hoc keyclub Schouwen-Duiveland is voor deze Zeeuwse jeugdse- lecties voorgedragen. Bij de Meisjes A zijn dat Hester Tim mermans en Lizette Vermaat. Bij de meisjes B, Hilke van der Pols. De HSD-leden van de Jongens A zijn Hans Doele- man, David Timmermans, Kjell Kloosterziel en Bert-Jan Zondag. Bij de B-jongens zijn Brian van Geer en Tbine Rem voorgedragen. ZIERIKZEE - Het vijfde Zie rikzeese badmintonteam won tijdens de laatste speeldag van Rillandia 2 met 2-6. Zierikzee 8 verloor met 8-0 van Sjuttel 1 en Zierikzee 13 verloor met 8-0 van Astroïden 4. Standen Klasse 2A: Kolibri 1 5-8. Back hand 2 4-6. Smash 2 4-6. Zierik- Twijfels waren er rond Wou ters, Van Vossen en Rijkaard. Wouters werd vrijdag onder zocht in een Duits ziekenhuis. „Ik heb last van een gewrichtje in de rug. Het is niet ernstig. Alleen als ik op mijn schouder val doet het pijn. Verder niet. Ik kan spelen". Voor de twee andere twijfelgevallen gold hetzelfde. Rijkaard speelde za- Coach Wies van Avermaete be schikt niet over Robin Mo- reauw en de Bruenaar Peter Willemse (Kloetinge). Ook de Zierikzeeënaar Erwin Nelissen staat niet opgesteld. De reden is dat deze spelers niet beschik baar zijn voor Jong Zeeland als deze op 5 juni deel nemen aan het toernooi van Medway in Engeland. De selectie voor dinsdagavond 27 april bestaat nu uit: Menno van Gremberghe (Axel), Eric Wieland (AZVV), Edwin Held en Marcel Kole van Goes. Peter Landa (Hoek), Pieter van de Neut (Kloetinge), Pascal van de Berg en Steven Seedo van Middelburg. Wilfred Schipper (Oostkapelle), Danny Gabrielse, Ruud de Vroe, Ram ses Jacobsen (allen van RCS), Alexander Rijkaert (Sluiskil), Eddy van de Bosch (Steen), Rob van de Remel Clferneuzen) en Jimmy Kikkert van Vlissin- gen. Baronie Bl-Zierikzee BI 1-0 Zierikzee speelde bij koploper Baronie zijn laatste duel van de competitie. Voor Zierikzee stond er niets meer op het spel, maar Baronie zou bij een over winning kampioen zijn. Zie rikzee deed zijn plicht en zorg de in Breda voor een spannen de wedstrijd. In de eerste helft was Baronie beter, maar dit ging vooral op fysieke kracht en soms harde overtredingen. Baronie kwam op voorsprong toen men op het middenveld een speler liet lopen en uit de voorzet de bal niet werd wegge werkt en de bal ongelukkig in het doel rolde: 1-0. Zierikzee creëerde zich ook enkele goede kansen, maar het kleine beetje geluk zat niet mee. Na de rust bleef het spannend en kregen biede ploegen goede kansen al kreeg Zierikzee de beste kans Als de spelers naar behoren presteren zullen zij in de Zeeuwse jeugdselectie worden gekozen. In juni volgt een sa menvoeging met West Brabant om tot één regio-team te ko men. In de herfstvakantie wordt er tijdens een zuidelijke selectie dag een Zuid-Nederlands team gevormd. In mei/juni 1994 wordt er een selectie voor het Nederlands jeugdteam ge vormd. zee 2 5-4. Pluumpje 5-0. Klasse 3A: Astroïden 3 3-6. Zierikzee 8 4-4. Backhand 3 4-2. Sjuttel 1 3- 2.Klasse 3B: Zierikzee 6 3-4. Astroïden 2 4-4. Netwerk 2 2-2. Smash 4 1- -2. Klasse 3C: Zie rikzee 5 4-8. Avanti 3 3-2. Ril landia 2 4-1. Zierikzee 7 3-1. Klasse 4A: Kolibri 2 7-14. Net werk 3 6-9. Rillandia 3 6-7. Astroïden 4 6-6. Zierikzee 13 6- 0. Sjuttel 2 5-0. terdag probleemloos mee in het oefenduel met Jong Oranje. Woensdag nog was hij op de training bij AC Milan door zijn rug gegaan. De ex-Zierik- zeeënaar Peter van Vossen voetbalde zaterdag met koorts. „Ongeveer 39 graden", lichtte hij toe, „maar het gaat weer goed. Voor woensdag is er geen probleem". toen Huib Smids de gelijkma ker op de schoen had, maar de keeper met de voet redde. Ba ronie werd dus kampioen, maar alle spelers van Zierikzee kregen een compliment van de leiding en van de thuisclub voor de sterk gespeelde en spannende wedstrijd. A-junioren: Zierikzee Al-Baro nie Al 9-1, SKNWK Al-Oostka- pelle Al 4-2, GPC Al-Zierikzee A2 4-2. B-junioren: Baronie Bl-Zierik zee BI 1-0, Duiveland Bl-Dau- wendaele B2 3-1, Arnemuiden Bl-Bruse Boys Bl 5-2, Zeelan- dia Bl-ZSC Bl 1-8. C-junioren: Serooskerke Cl- SKNWK Cl 1-2, Zierikzee Cl- Meeuwen Cl 2-6, Noormannen Cl-WIK Cl 10-1, ZSC Cl-Duive- land Cl 7-1, RCS C4-SKNWK C2 2-0, DFS Cl-Bruse Boys Cl 5-2. D-pupillen: Zonnemaire Dl- Wolfaartsdijk Dl 2-1, Borssele Dl-Duiveland Dl 3-0, Ouwer- kerk Dl-ZSC Dl 5-1, WIK D2- Meeuwen D2 4-2, Dreischor Dl- Lewed. Boys Dl 4-6, Zierikzee Dl-Renesse Dl 6-1, Bruse Boys Dl-Wemeldinge Dl 1-5, MEVO Dl-Kruiningen Dl 4-7, SKNWK Dl-Brouwershaven Dl 4-3, Middelburg D4- Zierikzee D2 0-4. E-pupillcn: Zierikzee El-Colpl. Boys El 11-1, Bruse Boys EI- WIK El 2-5, Renesse El- SKNWK El 20-0, Duiveland El-Cortgene El 11-2, Seroos kerke E3-ZSC El 12-3, Zierik zee E2-Zonnemaire El 12-1, Re- nesse E2-Kloetinge E4 6-0, Ro- bur El-Duiveland E2 10-2, SSV'65 El-MEVO El 7-1. F-pupillen: Duiveland Fl- Zierikzee F1 2-4, Bruse Boys F2-Wissenkerke F1 0-4, SKNWK Fl-Zierikzee F2 4-1, MEVO Fl-Colpl, Boys F1 5-2, Bruse Boys Fl-Renesse F1 0-4. De clubkampioenen van Badmintonclub Zierikzee. Van links naar rechts: Remy Berrevoets, Paul Coehoorn, Evert Schiettekatte, Jacqueline Altena en Mirelle van der Have. (Foto: Marijke Fol kertsma). ZIERIKZEE - In sporthal Onderdak in Zierikzee vonden de clubkampioen schappen van de Zierikzeese badmintonclub plaats. Bij de senioren waren de to renhoge favorieten Paul Coehoorn en Jacqueline Altena veel te sterk voor de overige clubleden. Zij verdienden dan ook twee medailles bij het dubbel- en ge mengd dubbelspel. Bij de junioren wisten Evert Schiettekatte, Remy Berre voets en Mirelle van der Have de titels te veroveren bij de jeugd. Het clubkampi oenschap werd overigens geteisterd door een matige opkomst van de leden. Engeland tegen Nederland NOORDWIJK - De voorbereiding van het Neder lands elftal op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Engeland verloopt naar wens. De zestien geselec teerde spelers waren allemaal fit. m ZIERIKZEE - Vanavond, dinsdag 27 april speelt Jong Zeeland op het veld van de vereniging Axel een wedstrijd in de internationale competitie. De Zeeuwse selectie staat op een derde plaats achter Lierse en Lokeren en kan zich opmaken voor een be langrijke wedstrijd tegen de koploper.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8