Tweede Kamer laat Zeeuwse visserijsector in de steek Politie meer te voet of per fiets op straat dichters Alleenstaanden bellen vaker SOS Telefonische Hulpdienst Aantal telefoongesprekken afgelopen vijf jaar redelijk constant Zevibel-voorzitter De Voogd: Liever continuïteit dan schadevergoeding Omroep Zeeland wil ruimte in CSG-gebouw Citroenprijs voor wethouders 0) Beleidsplan district Oosterscheldebekken van de regiopolitie Zeeland DINSDAG 27 APRIL 1993 NR 25348 S BRUINISSE - Afgelopen zaterdag kwam een groot Instituut (LEI) en het Rijks In- op de drie jaren voor de kant aantal leden van de Zeeuwse visserij vereniging Ze- voor y^serijonderzoek moeten. Twens is er voorbijge- t> j (RIVO) over de financiële en de gaan aan de economische be- Vlbel in het dorpshuis van Bruinisse bijeen voor de werkgelegenheidsaspecten bij langen, de historische rechten jaarvergadering. Tijdens de vergadering stond de de besluitvorming gemakshal- en het feit dat de schelpdieren behandeling van de Structuurnota Zee- en Kustvis- ve terzijde zijn gelegd deed hij sector geen alternatieven serij door de Tweede Kamer centraal. Drs. D. J. heeft"' verklaarde ^straat- Langstraat, voorzitter van het Produktschap voos devergoeding uitkeert als er moLelpercelen^tra ^n^de Vis en Visprodukten (PVV) hield een inleiding met ™rii«pn entreden »n mosselpercelen m ue als titel: Tijd voor stabiliteit. ZIERIKZEE - Jaarlijks komen bij de SOS Telefoni sche Hulpdienst tussen de zes- en zevenduizend ge sprekken binnen. Dat aantal blijft redelijk con stant. Bij de Kinder- en Jeugdtelefoon daarentegen is het aantal telefoongesprekken in 1991 met 21% toegenomen door de landelijke campagne Over som mige geheimen moet je praten. Deze cijfers zijn te vinden in het overzicht over de periode '87 tot en met '91. De sluiting van een kwart van de droogvallende platen in de Waddenzee en tien procent van deze platen in de Oosterschelde waartoe vorige week een meer derheid van de Tweede Kamer heeft besloten haalde de ton gen goed los. Dat er in de zoge naamde 'voedselarme' jaren 70 procent van de schelpdieren- voorraad voor de vogels gere serveerd moet worden is voor de schelpdiervissers onverteer baar. Tweede Kamerlid A. J. te Veldhuis (WD) vatte de onont koombare nadelige gevolgen hiervan kernachtig samen: .Vrije vogels en gekooide men sen"! Kwalijk Voorzitter Wolfert Okkerse van de plaatselijke Zevibel-afde- ling in Bruinisse, nam in zijn welkomstwoorden de politici direct onder vuur. Bijzonder te leurgesteld reageerde hij op het naar zijn zeggen door de overheid gepreekte overdreven beleid ten aanzien van de visse rij De opstelling van het CDA in het licht van het verant woord rentmeesterschap is vol gens hem op een schaamteloze vertoning uitgelopen. Geen goed woord had de Bruse voor zitter over voor de uitlatingen van Tweede Kamerlid M. Smits die tot voor kort de schijn heeft hoog gehouden, om de zelfbe heersing van de vissers te wil len belonen. Vorige week don derdag bleek tijdens de Uitge breide Commissie Vergadering (UCV) in de Tweede Kamer het tegendeel. CDA-woord voerder Smits schaarde zich achter de regering door het voornemen van minister P. Bukman te on dersteunen om 26 procent van de droogvallende platen in de Waddenzee en 10 procent in de Oosterschelde te sluiten voor de schelpdiervisserij. „Dit doen zij zonder enige schaamte en zonder zich verder te be kommeren over de kwalijke ge volgen van dien. Door niet ge motiveerde argumenten aan te dragen levert dit voor onze be drijfstak nog meer onrust en onzekerheid op", verklaarde Okkerse die tevens van de gele genheid gebruik maakte om een mogelijke herindeling van de zes gemeenten op Schou- wen-Duiveland op de wijze waarop de politiek dit wil be werkstelligen scherp bekriti seerde. Jaarrede Zevibel-voorzitter J. D. de Voogd stond in zijn jaarrede al lereerst stil bij het heengaan van twee leden en een erelid. Tijdens de uitoefening van hun werk kwamen in 1992 op tragi sche wijzen een visser uit Bres- kens en Arnemuiden om het le ven. Twens overleed de heer J. van den Bos uit Tholen die elf jaar lang de voorzittershamer van Zevibel hanteerde. De ont vallen leden werden door de vergadering staande herdacht. De heren B. W. Schot en F. Sin- ke werden in het zonnetje gezet voor hun 25-jarig lidmaatschap van Zevibel. In zijn rede plaatste de voorzit ter een aantal kritische kantte keningen bij het beleid van mi nister Bukman van landbouw, natuurbeheer en visserij en de meerderheid in de Tweede Ka mer. Na de jongste behande ling van de Structuurnota Zee- en Kustvisserij (vorige week donderdag) voelt de Zeeuwse visserijsector zich op een on zorgvuldige manier in de kou gezet. De Voogd wond er geen doekjes om: „In de betogen misten we de onderbouwing van de voor genomen maatregelen en wij misten de argumenten voor de afwijzingen van de door de sec tor aangedragen alternatieven, sterker nog wij misten zelfs nog maar een begin vkn ver trouwen in het visserijbe drijfsleven. Daarom voelen wij ons in de steek gelaten door de regering en het parlement en waarom nu?" zo vroeg de Zevi- bel-voorman zijn hoorders hardop af. Dat de rapporten van het Landbouw Economisch Instituut (LEI) en het Rijks In stituut voor Visserijonderzoek (RIVO) over de financiële en de werkgelegenheidsaspecten bij de besluitvorming gemakshal ve terzijde zijn gelegd deed hij af met luchthartigheid. Dat de minister bovendien geen scha devergoeding uitkeert als er verliezen zullen optreden en dat de Nederlandse burger zich maar moet aanpassen aan het gewijzigde beleid bleek voor De Voogd onbegrijpelijk. De uitgestoken hand van de schelpdiersector zo beheerst mogelijk te vissen op basis van visplannen en andere afspra ken om de natuurbelangen te respecteren zijn volledig gene geerd. De Voogd noemde het een gemiste kans dat de visse rijsector geen gelegenheid kreeg aangereikt om betere af spraken te maken met de over heid en de natuurbeschermers. „Wij zullen de minister eraan herinneren dat jarenlang met een vergunning van het rijk is gevist zoals er gevist is. Het nu tot stand gekomen beleid is al leen gebeurd op basis van aan names, veronderstellingen en onvoldoende onderzoek terwijl de minister zelfs meedeelde dat er zeer veel onderzoek is geweest. Om in mosseltermen te blijven, naar onze mening wordt een beleid gevoerd op in stabiele grond", aldus De Voogd. Stabiliteit Stabiliteit hoeft volgens PVV- voorzitter Langstraat niet tot stilstand in de ontwikkelingen te leiden, zo probeerde hij in zijn inleiding duidelijk te ma ken. Langstraat ziet wel het nut in van een stabilisatie van de capaciteit, waarbij naar evenwicht in de vangstmoge lijkheden moet worden ge zocht. Zelden was Dick Langstraat volgens zijn zeggen zo teleur gesteld als tijdens en na de po litieke debatten irr de vóór gaande week. Hij betreurde dat ondanks de positieve opstelling van de visserij om tot een dialoog met de natuur organisaties te komen het roer werd omgegooid. „De Kamer discussie heeft aangegeven dat de beloning voor de positieve opstelling van de sector 0,0 pro cent was. CDA en PvdA lieten de visserij vallen. Voor de kok kelvisserij betekent dit dat de schepen statistiek gezien een op de drie jaren voor de kant moeten. Twens is er voorbijge gaan aan de economische be langen, de historische rechten en het feit dat de schelpdieren sector geen alternatieven heeft", verklaarde Langstraat. Het pleidooi om 200 hectare mosselpercelen extra in de westelijke Waddenzee beschik baar te stellen noemde Langstraat een doekje voor het bloeden, een fopspeen. Meer continuïteit door de uitgifte van compenserende percelen in die gevallen waar achteruit gang in de produktiewaarde optreedt is dringend geboden. Volgens Langstraat heeft de re gering de mening van de na tuurbescherming teveel afge wogen tegen die van de visserij waarbij de voorkeur naar de ei sen van de natuurbeschermers is uitgegaan. Lovende woorden uitte de PW-voorzitter evenals voorzitter De Voogd in de rich ting van de woordvoerders van de WD, SGP en de RPF, die daadwerkelijk de nek voor het behoud van de werkgelegen heid in de visserijsector heb ben uitgestoken. Bron van zorg: Het uitblijven van de afwikke ling van de zogenaamde Finale Eindronde in het kader van de Deltaschadewet blijft volgens Langstraat tot slot een grote bron van zorg. Allerlei juridi sche procedures schuiven de definitieve uitslag nog steeds op de lange baan. Langstraat: „De betrokken bedrijven blij ven in de kou staan. Met name kleine mosselbedrijven heb ben het moeilijk maar dat is blijkbaar niet meer interes sant. Het is voor mij onbegrij pelijk dat deze afronding nog steeds niet aan de orde wordt gesteld." ïhnslotte uitte burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse zijn zorgen over de voortdurende beperkingen voor de schelp diervissers en de; geringe wel willendheid vanuit de 'politiek voor de visserijsector. Ook Vo gelaar had er op gerekend dat van de regering en het parle ment wat meer loyaliteit ver wacht mocht worden. Voge laar: „Het wezenlijk aantasten van de sociaal-economische structuur zal zeer ernstige ge volgen hebben voor het be drijfsleven en de werkgelegen heid. Daarbij gaat de mossel- sector mij in het bijzonder aan het hart." In vijf jaar tijd is het aantal te lefoongespreken met 5% geste gen. Waren het er in 1987 nog 6903, in 1991 was dat aantal op gelopen tot 7230. Voor het op vangen van die telefoontjes be schikt de telefonische hulp dienst over zo'n vijftig vrijwil ligers, die na een basistraining ook nog jaarlijks worden bijge schoold tijdens trainingsweek enden in de Volkshogeschool Zeeland. Onder het aantal bin nengekomen gesprekken was een fors aantal zogeheten stille oproepen, waarbij de beller de hoorn neerlegt nadat de vrij williger zich heeft gemeld. Hieruit concludeert de Stich ting Centrum voor Telefoni sche Hulpverlening Zeeland, waartoe zowel de Kinder- en Jeugdtelefoon als de SOS Tele fonische Hulpdienst behoren, dat de drempel voor deze groep bellers blijkbaar toch nog net te hoog was. Uit het overzicht blijkt verder dat meer dan de helft van de gesprekken (60%) buiten kan tooruren, dus voor 09.00 uur en na 18.00 uur wordt gevoerd. Vooral na 21.00 uur wil het nog al eens druk zijn. Meer dan een derde van alle gesprekken (36%) komt dan binnen. In die uren wordt de telefonische hulpdienst veel gebeld. Hier uit blijkt volgens de stichting de noodzaak van een 24-uurs bereikbaarheid van de telefo nische hulpdienst. In die late en nachtelijke uren worden de vrijwilligers met zwaardere problemen geconfronteerd dan overdag. De gesprekken die bij de tele fonische hulpdienst binnenko men duren gemiddeld 25 minu ten. Een rekensommetje leert dat de medewerkers dagelijks acht uur aan het telefoneren zijn. De resterende tijd wordt gebruikt voor het lezen e'n schrijven van (gespreksversla gen en het lezen van instructies en andere relevante informatie. Anoniem Ongeveer de helft van de bel lers wenst anoniem te blijven. Maar ook als de beller de me dewerker allerlei vertrouwelij ke informatie toevertrouwt, dan wordt die voor de statistie ken dusdanig veranonimiseerd dan dit niet tot een persoon te herleiden is. Onder de bellers van de telefonische hulpdienst bevindt zich een vrij constant percentage hijgers (9%). Dit percentage meegerekend zijn het met name mannen die bel len. Wordt de groep hijgers niet meegerekend dan voeren vrou wen de boventoon. Alleenstaanden De meeste bellers zijn te vin den in de leeftijdsgroep 35 tot en met 49 jaar. Die groep is sinds 1987 aanzienlijk toegeno men. In vergelijking met 1987 bellen minder jonge volwasse nen (20-34 jaar) de telefonische hulpdienst op. Veel van de bel lers (55%) behoren tot de groep alleenstaanden. Voor veel bellers (29%) is de te lefonische hulpdienst een mo gelijkheid om in alle anonimi teit met iemand over zijn pro bleem te praten. Voor meer dan een derde van de bellers (39%) is een telefoontje naar 01180- 15551 een mogelijkheid tot con tact. De onderwerpen die tij dens deze gesprekken worden aangeroerd zijn eenzaamheid (ook binnen een relatie), sexue- le problemen en psycho-sociale problemen (10%) zoals depres siviteit en angstgevoelens. Veelal bestaat de hulp van de vrijwilliger uit het luisteren naar het verhaal van de beller (24%) en uit het samen bespre ken van de problemen (35%)_. In twee procent van de gevallen wordt doorverwezen naar an dere hulpverleningsinstanties. In zeven procent van de tele foontjes wordt informatie ver strekt. Kinder- en jeugdtelefoon De vijfentwintig medewerkers van de Kinder- en Jeugdtele foon kregen in 1991 1386 ge sprekken te verwerken. Dat is 21% dan in het jaar daarvoor, toen 1142 telefoontjes werden geregistreerd. Een reden voor die stijging is de start van de landelijke campagne Over sommige geheimen moet je praten. Het merendeel van die 1389 telefoontjes werd 70% ge registreerd als een serieus ge sprek met iemand die voor de eerste keer belt. Bij 13% van deze telefoontjes twijfelde de vrijwilliger aan de ernst van het telefoontje. Stille oproepen Naast die 1386 telefoontjes kwamen er bij de Kinder- en Jeugdtelefoon in 1991 nog 1198 stille oproepen binnen en 112 telefoontjes van hijgers. In te genstelling tot de telefonische hulpdienst voor volwassenen krijgt de Kinder- en Jeugdtele foon vooral te maken met korte telefoongesprekken waarin concrete problemen en vragen worden voorgelegd. De meeste gesprekken duurden in 1991 maximaal vijf minuten. Daar tegenover staat wel een stij ging van het aantal langere ge sprekken (langer van een half uur) van twee procent in 1987 tot negen procent in 1991. Meer meisjes Meer meisjes (56%) dan jon gens (36%) blijken het nummer van de Kinder- en Jeugdtele foon te draaien. Uit de ge sprekken komt naar voren dat meisjes wat gemakkelijker over de gevoelsmatige kant van zaken als vriendschap en sexu- aliteit praten dan jongens. Tot 1990 was de leeftijd van 50% van de opbellers onbekend. Vanaf 1990 is het mogelijk om de leeftijd te schatten. Uit die schattingen komt naar voren dat vooral jongeren tussen 10 en 16 jaar naar de Jeugd- en Kindertelefoon bellen. Veel jongeren blijken vragen te hebben op het gebied van sexu- aliteit (29% in 1991) en relaties (21% in 1991). Over vijf jaar ge nomen scoren vragen over sexualiteit 31% en relaties 23%. Gezinsvragen scoren 12%. Indien nodig verwijzen de vrij willige hulpverleners de jonge re door naar de huisarts, het RIAGG, JAC (Jongeren Advies Centrum), het Buro Vertrou wensarts etcetera. Dit percen tage is in vijf jaar opgelopen van zes procent in 1987 tot 11 procent in 1991. Kritiek van CDA ZIERIKZEE - B en w van Zierikzee hebben Omroep Zeeland de toezegging gedaan dat deze een ruimte in het gebouw van de voormalige Christelijke Scholen gemeenschap mag betrekken, omdat in Zierikzee verder geen geschikte ruimte voorhanden is. Dit antwoordde wethouder P. de Rijke (CDA) maandag avond op een vraag van zijn partijgenoot C. Lege- maate. Deze toezeggingen heeft het college volgens De Rijke ge daan, nadat plannen van Om roep Zeeland om een studio in te richten in het gebouw van de Stichting Welzijn Ouderen aan de Huybertstraat niet door konden gaan ën er ook verder geen geschikte ruimte in Zie rikzee te vinden was. Volgens wethouder De Rijke heeft Om roep Zeeland zich hier „murw" Zoals bekend worden de Rijks- en Gemeentepolitiekorpsen in Zeeland momenteel samenge voegd tot de Regiopolitie Zee land. Het district Oosterschel- debekken daarvan omvat het gebied Noord- en Zuid-Beve land, Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint Philipsland. In het beleidsplan 1993 is vastge legd op welke manier de poli tie in dit gebied in 1993 werkt. De hoofdpunten van het plan gezocht naar een geschikte ruimte. Zijn partijgenoot Legemaate bleek die toezeggingen van het college zeer te betreuren. Hij vond het jammer dat hierover niet eerder overleg is geweest. „Het is te gek dat u deze groe pering (lees Omroep Zeeland) toelaat, terwijl er (bij vereni gingen etcetera) een grote be- zijn dat de politie zoveel moge lijk zichtbaar en aanspreek baar wil zijn voor de bevolking en dat de mensen efficiënter en effectiever worden geholpen, waardoor de klantvriendelijk heid van het politieapparaat hoger wordt. Een van de uitgangspunten van het beleidsplan is daarom dat de politiemensen hun werk zo veel als mogelijk is, zullen ver richten zonder gebruikmaking hoefte aan deze ruimte be staat" aldus Legemaate. Vol gens burgemeester Asselbergs is met alle gegadigden overeen stemming bereikt. Dat de aanvragen van enkele andere verenigingen om van de ruimte gebruik te mogen ma ken waren afgewezen, daarvan was wethouder De Rijke niets bekend. Over de toewijzing en de indelingen van de ruimten zal de commissie welzijn (of eventueel de fractievoorzitters) nog worden gehoord. Meer in formatie daarover kon maan dagavond niet worden gegeven omdat wethouder D. van der Wekken die zich met de zaak bezighoudt wegens vakantie afwezig was. Snookerhal Het artikel in de Zierikzeesche Nieuwsbode van donderdag 22 april over de mogelijke ver koop van de panden van Harrie Dikmans in de Meelstraat was voor W. F. Sprengelmeijer van de dienstauto's. De politie zal bij plaatselijk toezicht dus meer te voet of per fiets gaan werken. Op die manier is men beter aanspreekbaar voor de bevolking. De openstelling van de politie- bureau's binnen het district Oosterscheldebckken zal ten opzichte van 1991 worden ver minderd. De uren die hierdoor vrijkomen worden gebruikt voor lokaal toezicht. (SGP/GPV/RPF) aanleiding om op te merken dat dit artikel bij de omwonenden in de Meel straat voor de nodige onrust heeft gezorgd. Volgens burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs is afgespro ken dat de omwonenden bij een nieuwe aanvraag voor een ont heffing voor het exploiteren van een snooker- annex biljart centrum daarvan in kennis ge steld worden, zodat ze (als der de partij) hiertegen in beroep kunnen gaan bij de Raad van State. Eerder positief In dit verband herinnerde bur gemeester Asselbergs Spren gelmeijer eraan dat de commis sie ruimtelijke ordening eerder positief oordeelde om Harrie Dikmans zo'n vergunning on der strikte voorwaarden te ver lenen. Daarvan moest Spren gelmeijer volgens Asselbergs toch op de hoogte zijn. Die ver gunning verlening is indertijd Voor Schouwen-Duiveland houdt dat in dat er niets veran dert. Het politiebureau in Zie rikzee is door de week geopend van 8.00 tot 18.00 uur en in het weekeinde en op zon- en feest dagen van 9.00 tot 17.00 uur. In juli en augustus en met Pasen en Pinksteren is het bureau ge durende 24 uur geopend. Dan is ook het politiebureau in Re- nesse open, met uitzondering van 04.00 tot 10.00 uur. In geval van een noodhulpmel ding via het 06-11 nummer of het telefoonnummer van het politiebureau garandeert men dat de politie binnen maxi maal 15 minuten ter plaatse is. Hierbij noemt men in het be leidsplan een betrouwbaar heid van negentig procent. Om de bevolking bij proble men zo efficiënt en effectief mogelijk te helpen en de klant vriendelijkheid van de politie te vergroten is het volgens het beleidsplan noodzakelijk dat de politie zich meer oriënteert op de omgeving waarin zij werkzaam is. Bij het opstellen van het beleidsplan is daarom echter opgehouden door een in gewikkelde hinderwetprocedu re. Was die er niet geweest dan had Dikmans volgens Assel bergs al lang die ontheffing ge had. Als Dikmans in aanmer king kwam voor een vergun ning onder strikte voorwaar den, dan moet dat volgens As selbergs ook voor de mogelijke nieuwe eigenaren, het echtpaar De Wit gelden. Daarom be spreekt de commissie ruimte lijke ordening volgende week de nieuwe aanvraag voor een ontheffing om in de Meelstraat een. snookercentrum te mogen beginnen. SINGAPORE/DEN HAAG - De 57-jarige Nederlandse inge nieur Johannes van Damme is maandag in Singapore ter dood veroordeeld wegens her oïnesmokkel. Het gerechtshof in Singapore acht Van Damme schuldig aan het vervoer en be zit van 4,32 kilo heroïne, die hij vanuit Thailand naar Europa probeerde te vervoeren. intensief gebruik gemaakt van de uitkomst van een (in 1992 ge houden) onderzoek waarbij de bevolking haar wensen betref fende politietoezicht kon uit spreken. De politie werkt op een projeèt-matige manier. Dat jjoudt in dat vooral aandacht zal worden besteed aan een aantal onderwerpen die tevo ren zijn afgesproken. De be langrijkste daarvan zijn het milieu, woninginbraken, ge weld tegen personen, het in de hand houden van de recreatie- problematiek, verkeersveilig heid en veel voorkomende cri minaliteit zoals vernielingen en winkeldiefstallen. Op woensdag 28 april wordt in de trouwzaal van het stadhuis te Zierikzee een bijeenkomst gehouden waarbij de chef van het district Oosterscheldebek- ken van de regiopolitie zeeland L. Imminga een inleiding houdt over de regiopolitie. De bijeenkomst is bedoeld voor de raadsleden van SchouwcnDui- veland en begint om 19.30 uur. GOES - De vier wethouders uit het Goese college van b en w zijn zaterdag uitgekozen tot winnaars van de Prix de Ci tron. Deze prijs wordt jaar lijks door Zeeuwse journa listen toegekend aan Zeeuwen die moeilijk toegankelijk zijn voor de pers. De tegenhanger van de Prix de Citron, de Prix d'Orange werd toegekend aan de heer R. Krie- kaard uit Yerseke. Hij verdien de de prijs door zijn openhar tigheid over zijn verlamming. Die liep hij vroeger op omdat zijn ouders hem, uit geloofs overtuiging, niet lieten inenten tegen polio. De heer Kriekaard zit al veertien jaar in een rolstoel. Tijdens de polio epidemie hekelde hij in het openbaar de opstelling van veel voormalige geloofsgeno ten waaronder zijn eigen fami lie: De Prix de Citron werd aan de Goese wethouders toegekend vanwege hun 'struisvogelpoli tiek' tijdens de affaire Stein- stra. De vroegere Goese burge meester werd op non-actief ge steld omdat hij onrechtmatig gedeclareerd zou hebben. De wethouders weigerden daar over openheid van zaken te ge ven. De prijzen werden afgelo pen zaterdag uitgereikt in 't Beest te Goes. De Goese wet houders waren daarbij niet aanwezig. Namens hen nam de Goese gemeentesecretaris mr C. de Graaff de Prix de Citron in ontvangst. 0) Mijn wolkendroom Ik zweef op de wolken De vogels floten De zon zei: dag, wolkenkind Ir) O, wat was ik wolkenvrij. Toen zat ik in mijn bed. Mijn droom, mijn flierefluitende droom Was uit. Muisstil weggeslopen Terug naar dromenland. Arieke Bin, Zierikzee Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van de Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presen teren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode. Postbus I. 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd De naam van de schrijver of Schrijfster staat onder het gedicht. ZIERIKZEE - De politie wil zoveel mogelijk aanspreekbaar zijn voor de bevol king. Dat is één van de hoofdpunten uit het beleidsplan 1993 dat werd gepresen teerd door het district Oosterscheldebekken van regiopolitie Zeeland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 5