Cees Willemse teleurgesteld in de spelers van Duiveland dat degradeert uit eerste klas Dreischor faalt in Kortgene Dames WIK verdienen kampioenstitel Beslissingswedstrijd volgt tegen Volharding MEVO kampioen in de tweede klas zaalvoetbal Nederlaag Ouwerkerk Sterke start Duiveland „Er is niks te vieren en ik voel mij in de steek gelaten" DFS haalt flink uit 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE KORTGENE - „Gefeliciteerd jongens", zei Dreischor-trainer Toon Tettero nadat zijn ploeg ternauwernood een gelijkspel behaalde tegen Cortgene (1-1). „We zijn toch kampioen", riep hij enigszins verbaasd. „Nee", liet een toeschouwer weten. „Volharding heeft gewonnen van Renesse 2 en daarom moeten jullie een beslis singswedstrijd tegen Volharding spelen". Er ontstond wat verwarring op het voetbalveld in Kortgene. Tbttero en zijn spelers dachten echt dat zij aan een gelijkspel voldoende hadden. Het doel saldo was veel beter dan van hun grootste concurrent, Vol harding uit Goes. Maar het KNVB-reglement schrijft voor dat het doelsaldo niet meetelt, bij gelijk aantal punten aan het einde van de competitie, en een beslissingswedstrijd op neutraal terrein moet uitma ken wie promoveert naar de tweede klas zondag afdeling. Zenuwen Dreischor kroop door het oog van de naald op het knollen- veld in Kortgene. Een wed strijd vol irritatie, gele kaar ten, opstootjes en een scheids rechter die het niet zo nauw nam met de spelregels. De hoofdmacht van voetbalvereni ging Cortgene leek de stunt van het vorig seizoen te gaan herhalen. Tben sneuvelde Drei schor ook in de laatste wed strijd bij Cortgene om de kam pioenstitel. Zenuwen, heen en weer geloop van de trainer, ver zorger en reserve-spelers langs de lijn bij de dug-out van Drei schor bracht ook geen rust in de ploeg. Dreischor liet zich vooral in de eerste helft meeslepen door de hardheid van Cortgene-spelers en de slecht leidende scheidsrechter Thomas Luijk. In de 37e minuut ontstond er een misverstand in de verdedi ging van Dreischor en daar profiteerde Wil Oudshoorn van en schoof de bal achter doel man Bonne Meintema (1-0). De ze gevoelige klap kon Drei schor nauwelijks verwerken. Irritaties aan beide zijden waardoor de scheidsrechter maar liefst acht gele kaarten trok binnen tien minuten. In de tweede helft wist Thttero zijn ploeg weer in het gareel te krijgen en kwam weer lijn in het spel. Er ontstond een aan tal kansen voor het doel van Cortgene maar de ballen gin gen steeds net naast. In de 55e minuut maakte scheidsrechter Luijk een grote fout door af te fluiten voor bui tenspel van Norman Dijst. Maar er was helemaal geen sprake van buitenspel en de scheidsrechter kwam op zijn beslissing terug. Gaf een vrije trap aan Dreischor maar dat le verde weinig op. Binnen dezelfde minuut liet Norman Dijst zich vallen in het zestienmeter-gebied en de scheidsrechter gaf als cadeau tje een strafschop. Norman Dijst faalde niet van de elfme- terstip en scoorde de gelijkma ker (1-1). Vanaf dat moment was het Dreischor dat steeds de aanval opzocht. Tbch mocht doelman Meintema niet klagen nadat in de 70e minuut een schot vanaf veertig meter via de bovenligger terug kaatste. Drie minuten voor het eindsig naal kroop Dreischor opnieuw door het oog van de naald. Wil Oudshoorn kapte drie spelers uit en zette Meintema op het verkeerde been. Tbch schoot de Cortgene spits de bal net naast. „We kunnen beter kunstbloe men kopen, die kan je elk jaar gebruiken", liet de vaste sup- portersgroep van Dreischor weten. Want de meegebrachte bloemen konden in het papier blijven. Dreischor gaat nog een spannende week tegemoet. Een beslissingswedstrijd tegen Vol harding heeft opnieuw het lot in handen of Dreischor promo veert naar de tweede klas. Het succesvolle voetbalteam van WIK bestaat uit: Mariska Hart, Carolien Stouten, Ciska Berrevoets, Ermeralda de Vos, Pete ra Dughrdin (keepster), Charlotte Wittenberg, Hilde den Boer, Rian Hart, Suzatine van der Meer, Anja Stouten, Carolien Schot en trainer Danny de Vos. Niet aanwezig: Natasja Stouten, Veronique Berrevoets, Manon Kloet en Ellen Vaane. (Foto: Marijke Folkertsma). KERKWERVE - Het voetbaldamesteam van WIK heeft zaterdag nog eens duidelijk haar krachten on derstreept. Het succesvolle team van trainer Danny de Vos liet duidelijk merken dat zij de kampi oenstitel in de vierde klas B zeer waardig zijn. Nadat vorige week al de kam pioenstitel werd binnenge sleept en promotie naar de derde klas een feit werd won nen de dames zaterdagmor gen van SVD met maar liefst 12-0. In de eerste helft stond er al een 7-0 voorsprong op het scorebord te prijken. Charlotte Wittenberg scoorde drie keer en Ermeralda de Vos werkte vier keer de bal in de touwen. SVD was geen partij voor WIK want in de tweede helft werd de bal nog eens vijf keer achter de SVD-keepster neer gelegd. Ciska Berrevoets (1), Rian Hart (1) en Ermeralda de Vos met drie doelpunten waren de uitblinksters op het sportpark De Vospit in Kerk- werve. Delta Catering degradeert ZIERIKZEE - In de tweede klas van de zaalvoetbal competitie is MEVO kampioen geworden dankzij de twee winstpartijen op Bijmakelaardij (2-5) en Stella Boys 1 met 1-2. Hierdoor promoveert MEVO naar de eerste klas. Op de laatste speeldag van de zaalvoetbalcompetitie heeft Delta Catering uit Dreischor het niet gered tegen FC Kerk- werve. Met een 2-5 nederlaag is de ploeg gedegradeerd naar de derde klas. Stella Boys 2 was inmiddels al gedegradeerd. In de derde klas zal de wedstrijd tussen 't Swarte Schaep en Droptiek Passage niet meer worden gespeeld. Er staan geen belangen meer op het spel waardoor de zaalvoetbalcom missie Schouwen-Duiveland heeft besloten deze wedstrijd te schrappen. In de eerste klas heeft WIK in haar laatste competitiewed strijd tegen Sportsurf Jonker een fikse nederlaag geleden. Met maar liefst 11-2 won Sport surf Jonker van de bekerwin naar. Ie klas WIK-Sporthuis ZZ 10-6 PTT-Coen Honig 1 5-6 Nola Boys-Sports.Jonker 5-4 Sports. Jonker-WIK 11-2 Toren Boys WIK Sports Jonker 18 10 0 8 20 83 - 67 Rest.De Beuze 18 9 2 7 20 90- 79 Nola Boys 18 8 2 8 18 74 - 78 Sporthuis ZZ 18 7 3 8 17 88 - 77 Coen Honig 1 18 7 3 8 17 60- 63 PTT 18 7 2 9 16 59 - 68 Steiloore PJZ 18 4 2 12 10 59- 92 De Keien 18 2 I 15 5 66 - 161 2e klas Delta Catering-FC Kerwerve 2-5 Bijmakelaardij-Mevo 2-5 Stella Boys 1-Mevo 1- 2 Mevo 18 15 2 1 32 102- 43 Neffen d'Eule 18 15 0 3 30 117- 51 Bijmakelaardij 18 10 2 6 22 72- 67 Stella Boys 1 18 7 3 8 17 57- 63 Vanity 18 7 1 10 15 65 - 69 FC Kerwerve 18 7 1 10 15 53 - 68 Zeelandia 18 7 1 10 15 52- 78 Garage Slager 18 6 1 11 13 60- 79 Delta Catering 18 5 1 12 11 44 - 74 Stella Boys 2 18 3 4 11 10 57 - 87 3e klas Deltan-Knippie 2-9 Pinky Boys 18 15 1 2 31 142 - 54 Swarte Schaep 17 12 2 3 26 120- 60 Knippie 18 9 3 6 21 91 - 82 St.'t Marktje 18 10 1 7 21 84 - 78 Dropt.Passage 17 9 0 8 18 96- 72 Braber Groen. 18 8 2 8 18 65- 67 Roo/vd Veen 18 7 3 8 17 81 - 100 Egelantier 18 6 2 10 14 78- 92 Deltan 18 4 0 14 8 73 - 140 Coen Honig 2 18 1 0 17 2 46 - 131 VLISSINGEN - Ouwerkerk heeft met een nederlaag voorlopig afscheid genomen van de eerste klas afde ling. In Vlissingen werd een 2-0 nederlaag geleden tegen Zeeland Sport. Al met al het. einde van een te leurstellend seizoen voor de ploeg uit Ouwerkerk. Na vier wedstrijden leidde de formatie van de scheidende trainer Pe ter Goedegebuure met zes pun ten uit vier wedstrijden. Nu, na 22 wedstrijden is gebleken dat de ploeg in de overige 18 wedstrijden slechts één puntje bijeen wist te sprokkelen en daardoor een logische degra dant is. Toch deed Ouwerkerk in haar laatste wedstrijd er alles aan om op een waardige manier af scheid te nemen van de eerste klas. Voor de rust knokte de ploeg voor wat het waard was *en men kreeg zelfs via Peter Bezemer, alleen voor de keeper, en Gert-Jan Kunst, bal op lat, de beste kansen. Defensief gaf de ploeg, onder leiding van William Remeeus, weinig kan sen weg. Conditie ,,Na de rust stak het bekende euvel weer de kop op", vertelde Peter Goedegebuure na afloop. Goedegebuure doelde met zijn opmerking op het conditie gebrek van zijn ploeg. Zeeland Sport kon na rust vrij eenvou dig op een 1-0 voorsprong ko men, mede door het niet attent zijn van de Ouwerkerkse ver dediging. Ook na de tweede tegengoal, zo'n twaalf minuten voor tijd bleef Ouwerkerk mogelijkhe den krijgen en de ploeg had ei genlijk een strafschop moeten krijgen toen Eric Bleiji in de zestien-meter werd neergelegd. Omdat ook Wouter van Marie, vrij voor de keeper, niet wist te scoren bleef het 2-0 in het voor deel van Zeeland Sport. HULST - Het tennisteam van tennisvereniging Duiveland heeft de eerste competitie wedstrijd in de vierde klas landelijk met 1-5 gewonnen van Hulster Ambacht in Hulst. Een sterke start van het kwar tet spelers André Goedegebure, Michel de Vlieger, Hans-Jan Goedegebure en invaller Ro gier Korenhof. Alleen André Goedegebure verloor zijn en kelspel in drie sets van Ver- straeten. Hulster Ambacht 1 - Duive land 1 1-5. P. Verstraeten - An dré Goedegebure 6-2 3-6 6-1. S. Verstraeten - Michel de Vlieger 3-6 7-6 4-6. J. L. Deltour - Hans- Jan Goedegebure 6-1 3-6 4-6. R. M. Renique - Rogier Korenhof 3-6 1-6. P. Verstraeten/S. Ver straeten - Michel de Vlie ger/Rogier Korenhof 5-7 3-6. J. L. Deltour/R. Renique - André Goedegebure/Hans-Jan Goe degebure 1-6 1-6. Jaap Brekelmans (midden) begeeft zich in een gevaarlijk spelsituatie. Jaco de Bruine (rechts) be kijkt de actie op afstand. (Foto: Marijke Folkertsma). OOSTERLAND - ,,Ik voel mij eenzaam ondanks dat er veel mensen aanwezig zijn. Ik moet eerst alles verwerken. Nee, ik ga niet bij de jongens in de kleedka mer zitten. Er is niks te vieren en bovendien hebben zij mij dit seizoen in de steek gelaten", laat Duiveland-trainer Cees Willemse uitgeblust hangend over de omheining van het Oosterpark in Oosterland weten. Ondanks de winst van 4-1 op Brouwershaven degradeerde Duiveland naar de tweede klas omdat de grootste degradatieconcurrent, Hoedekenskerke met 4-1 won van GPC. Het werd akelig stil na de wed strijd Duiveland tegen Brou wershaven. Bestuursleden haastten zich naar de telefoon om de uitslag van Hoedekens kerke aan te horen. De spelers van Duiveland vluchtten de kleedkamer in en de spelers van Brouwershaven, die al vei lig waren in de eerste klas, za^ ten riant tegen de buitenmuur van het clubgebouw het gerste nat naar binnen te.hijsen. Het verlossende telefoontje komt al snel. Hoedekenskerke wint en Duiveland degradeert. Niet natrappen ,,Ja, ik heb het gehoord", laat Willemse in een mineurstem ming weten. „Wij zijn niet van daag gedegradeerd maar al halverwege het seizoen. Het eerste team heeft geen aanvul ling en met de interne proble men die wij afgelopen seizoen gehad hebben was dit voorspel baar. Nee, ik wil niet natrap pen, maar de spelers hebben mij in de steek gelaten. Dit is een onwaardig afscheid van een vereniging die het niet ver dient om te degraderen. Ik heb er nachten van wakker gelegen en begon zelfs aan mijzelf te twijfelen. Het is nu gebeurd maar Duiveland moet gewoon aan een nieuw team gaan wer ken. Ik hoorde dat Rob Wijn stekers weggaat en de Kroaat Remido Dusic lid wil worden", aldus Willemse die het volgend seizoen keeperstraining gaat geven bij Bruse Boys. Willemse bleef zeker een half uur lang over de omheining hangen en de spelers wilden absoluut niet uit de kleedka mer komen. Bezinning in de kleedkamer en een peinzende Willemse gaf aan dat Duive land tot het dieptepunt was ge daald. Ondanks de knappe winst op Brouwershaven moet worden afgevraagd of de de gradatie terecht is. Brouwers haven gaf Duiveland zeker de winst niet cadeau. In de eerste minuut schoot Remy Lievense al op de bovenligger van het Duivelandse doel. De beste kansen waren dan ook voor de Brouwenaren. MaarSjaak Ver hoek was in de eerste vijftien minuten de reddende engel. Eerst schoot Edwin van Oeve- ren op de brede doelman en in tweede instantie scoorde ook Edwin Hof niet. Uitgeblust In de 22e minuut scoorde Jaco de Bruine wel voor Duiveland. Daarvoor ging wel een klein incident vooraf. Met een een tweetje tussen Erik Beije en Robbie Wijnstekers ging de bal zeker twintig centimeter over de zijlijn. De grensrechter van Duiveland vlagde, maar scheidsrechter De Graaf rea geerde niet waardoor het spel doorging. Erik Beije werd bij de linker cornervlag neerge legd. Hij nam onmiddellijk de vrije schop en Jaco de Bruine kopte de bal keurig achter re serve doelman Johnny van Mourik. Balletje In de tweede helft maakte Brouwershaven al een uitge bluste indruk. De ploeg van Tbon van Tiggelhoven reisde zonder Marcel van Grunsven (geschorst) en Leo Nou wen (ge blesseerd) af naar Oosterland. „Ik moet dan A-junioren in het team zetten maar die zijn toch nog wat te licht. Ik mis van daag duidelijk de as in het veld", liet Van Tiggelhoven we ten die met zijn ploeg veilig is in de eerste klas zaterdag afde ling. Toch kreeg Brouwersha ven even een kleine opleving. De tweede helft was nog geen zes minuten oud toen Steef Kloet een solo actie op touw zette en de bal keurig afgaf aan Jaap Constandse die doelman Sjaak Verhoek op het verkeer de been zette (1-1). Maar Duive land maakte via een afstands schot van Erik Beije nog in de zelfde minuut 2-1. Een half uur in de tweede helft was het opnieuw raak voor Duiveland. Een keurig balletje van André van de Berge op Ja co de Bruine betekende 3-1. Brouwershaven berustte al in het verlies en Duiveland hoop te dat Hoedekenskerke een fik se misstap zou maken tegen GPC. Vijf minuten voor het eindsignaal kreeg Duiveland zelfs nog een strafschop te ne men. Edwin van Oeveren liet Chris Stouten onnodig vallen in het zestienmetergebied. Jaap Brekelmans verzilverde de strafschop (4-1). Geen interesse „Het is geen feeststemming en voor Cees Willemse vind ik het een rot situatie", vertelt aan voerder Rob Wijnstekers. „Ik ben blij dat Willemse nog het seizoen afgemaakt heeft want dat heeft ook aan een zijden draadje gehangen. Ja, als er maar vijf of zes spelers komen trainen dan verdien je gewoon te degraderen. Als Willemse zegt dat hij zich in de steek ge laten voelt dan heeft hij gelijk. Er zijn gewoon en aantal spe lers die interesseren het ge woon niet. Er zijn te veel groepjes in één team en dan kan je geen prestatie neerzet ten", aldus een teleurgestelde Wijnstekers die nóg nooit in de tweede klas afdeling heeft ge voetbald. „Nee, ik weet nog SPUI - In het Zeeuwsch- Vlaamse land heeft de hoofd macht yan voetbalvereniging DFS in een laatste stuiptrek king met 1-6 gewonnen van Spui. Hiermee eindigt DFS op een vierde plaats in de tweéde klas zaterdag afdeling en mag vol gend seizoen samen met Duive land opnieuw een poging wa gen om te promoveren naar de eerste klas. In de derde minuut kwam DFS op een achterstand te staan. Een misverstand in de verdedi ging door Marco van der Zande werd door de spits van Spui af gestraft. Pas in de 30e minuut kreeg DFS vat op het spel en dat resulteerde dan ook in de gelijkmaker via René Brusse. Binnen vijf minuten scoorcle Richard Eerdmans 1-2. In de tweede helft moest trai ner Nico Kind de ploeg wat veranderen doordat Clement Rijnberg met een geblesseerde enkel uitviel. Twintig minuten lang gebeurde er weinig, maar door een prima actie van Ro gier Borgonie kon Anco van der Linde 1-3 scoren. Drie mi nuten later behoedde doelman Rien Visser zijn ploeg voor een tegengoal en gelijk daarna scoorde Edie Dijkman (1-4). Het vijfde en zesde doelpunt vielen al vrij snel. Anco van der Linde en Eddie Dijkman bepaalden de eindstand op 1-6. „We hebben het tegen Nieuw- dorp en Waarde laten liggen. Het i? een jonge ploeg en zij verdienen gewoon een klasse hoger te spelen", liet Nico Kind weten die verwacht dat zij het volgende seizoen zeker zullen promoveren. Cees Willemse voelt zich in de steek gelaten door de spelers van Duiveland. (Foto: Joop van Houdt). niet of ik naar Renesse ga. Ik moet eerst een aantal dingen op een rijtje zetten en mis schien voetbal ik het volgende seizoen gewoon weer bij Duive land. De vereniging doet er al les aan om de sfeer goed te hou den en dat mag door een aantal spelers niet worden verpest". Duiveland - Brouwershaven 4- 1 (1-0). 22. Jaco de Bruine 1-0. 51. Jaap Constandse 1-1. 51. Erik Beije 2-1. 74. Jaco de Brui ne 3-1. 85. Jaap Brekelmans (strafschop) 4-1. Gele kaarten: 71. Arjan van der Meer (Brou wershaven) overtreding. 85. Edwin van Oeveren (Brouwers haven) neerleggen van tegen stander in zestienmeter gebied. Scheidsrechter: Van de Graaf. Toeschouwers: 75.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8