Degradant Kruiningen zet zonder bezieling spelend WIK voor schut Degradatie- en promotiekansen behoren tot de mogelijkheden voor Bruse Boys SKNWK krijgt een flink pak slaag Zierikzee zet laatste wedstrijd in winst om ZSC opnieuw verlies WIK verspeelt alsnog periodetitel MEVO verliest laatste duel van Krabbendijke Trainer Cees van Dijk gaat weddenschap aan t MAANDAG 26 APRIL 1993 NR 25347 7 Theo Wittenberg (midden) en Leon Hendrikse (tweede van rechts) deelden mee in de malaise van WIK. (Foto: Marijke Folkertsma). KERKWERVE - Vol afgrijzen moeten de meest fervente WIK-supporters afgelopen zaterdag op het Kerk- werfse sportpark De Vospit de wanprestatie van hun WIK, in het treffen met het reeds gedragradeerde Kruiningen, moeten hebben gadegeslagen. Met een 0-4 nederlaag stapte het zonder enige bezieling spelende keurkorps van trainer Cees Joosse uiteindelijk van het veld. Gezien de belangen van het behalen van een eventuele periodetitel, hij winst van WIK en een nederlaag van Zaamslag had WIK de tweede periodetitel van Colijnsplaatse Boys overgenomen, was de 0-4 nederlaag een regelrechte afgang voor de thuisploeg. „We missen een beetje gelufc" KRABBENDIJKE - „Misschien voor de eer en om alsnog twintig punten te halen dit seizoen hadden we graag willen winnen", vertelt interim-trainer Re ne Verwijs nadat MEVO met 3-2 verloor in en tegen Krabbendijke. Hoewel de thuisploeg door het ontbreken van onder andere Marco Ganzeman, Han van de Sande, Rini Verwest, Joost Rotte (allen geblesseerd) en de geschorste Theo Stouten danig gehandicapt binnen de lijnen verscheen, is het te ver gezocht om het ontbreken" van dirivijf-" tal als excuus aan te voeren voor de smadelijk geleden ne derlaag. Natuurlijk was het ge mis van bovenvernoemd vijftal een fikse aderlating voor de thuisploeg, doch dit gegeven mag nooit en te nimmer voor de rest van de selectie een vrij brief zijn om niet tot het uiter- Bruse Boys' trainer Cees van Dijk was niet gerust naar Sint Philipsland afgereisd. „Het is vaak moeilijk tegen NOAD maar om kwart over vier weten we meer", liet Van Dijk vooraf weten. Dat het een zo gemak kelijke middag voor de Brue- naren zou worden had ook NO- AD'67-trainer Jan Verreijen niet verwacht. „Voor ons staat de derde plaats en de derde pe riode op het spel en we hebben nog wat goed te maken". Ver ste te willen gaan om het piep kleine kansje voor het behalen van een prijs zo te verkwanse len. Goed ziek 'Met name voor 'dé'bijna 37- jarige toekijkende Theo Stou ten was de wedstrijd een mar telgang „Ik snap hier echt niets van, het minste wat je toch kan doen is er voor knok-* ken en dat heb ik met uitzonde ring van een paar spelers niet gezien vanmiddag. Ik heb dan wel niet meegedaan, maar re- reijen doelde met zijn opmer king op de eerder dit seizoen geleden 4-0 nederlaag in Brui- nisse. Initiatief De opening was voor de thuis ploeg. NOAD'67 todnde meer initiatief, was feller in de duels en de opkomende middenvel ders en backs brachten de Bru- se Boys defensie een aantal ke ken er op dat ik goed ziek ben van deze nederlaag. Vanavond hebben we ter afsluiting van het seizoen een gezamenlijk etentje, maar om eerlijk te zijn weet ik nu al dat het eten mij niet zal smaken. Eigenlijk zou ik dan ook liever niet gaan, maar aan de andere kant wil ik ook geen spelbreker zijn en het restant van de ploeg in de steek laten, maar met een overwin ning zou ik toch lekkerder eten" verwoordde Stouten zijn teleurstelling. Toch zag het er in de eerste helft absoluut niet naar uit dat de thuisploeg in het treffen ren in de problemen. Zo werd Johnny van Dijke uitgespeeld door Erwin Kot en moest Jacob Muller daarna redding bren gen op de inzet van Leo Zuid- weg en even later was de Bruse doelman weer paraat op een in zet van Frans Quist. Toen ook de derde kans binnen een kwartier verloren ging (Jaap van Oudenaarde ver zuimde de bal in te koppen na een corner van Joop Quist) leek NOAD'67 het kruit te heb niet het door de naar Patrijzen vertrekkende Anton Meerman getrainde Kruiningen, op veel problemen zou stuiten, hoewel Edwin Arens namens de bezoe kers reeds in de 2e minuut de paal naast de aan'de grond ge nagelde 'Krijn Hendrikse op zijn degelijkheid beproefde. N.a dit wapenfeit pakte de thuisclub echter, zonder tot echt goed voetbal te komen, het initiatief en had met name in het eerste bedrijf de pech dat een prima ingekopte bal van Theo Wittenberg door Kruiningen-doelman Mart-Jan Goud met een katachtige reac- ben verschoten, al mocht de ploeg als excuus aanvoeren dat men in Bram Filius (gebles seerd), Huib van Westen, Hans Polderman en Kees van Tiggele (allen geschorst) een aantal be langrijke pionnen miste. Na 17 minuten kreeg Bruse Boys een vrije trap nadat Ha rold van dé Berge door zijn di recte tegenstander Edwin Ha- ge onderuit werd getrapt. Even daarvoor had Hage hetzelfde gedaan maar die aanslag, inko men met twee benen, werd on bestraft gelaten. Nu kreeg Ha- ge wel geel en tot overmaat van ramp voor de thuisploeg was het Martin Verspoor die met een snoekduik bij de eerste paal de vrije trap van Tbnny van de Berge, 0-1, in kon kop pen. Ommekeer Zo leidde Bruse Boys, op dat moment ietwat tegen de ver houding in, en dat betekende ook direct de ommekeer in de wedstrijd. NOAD'67 was aan geslagen en kwam niet meer in het spel en de ploeg mocht van geluk spreken dat men niet met tien man verder moest toen weer Edwin Hage een overtreding maakte op Harold van de Berge. Een spelmoment waarbij de gemoederen tussen spelers van beide ploegen enigszins verhit raakten. Tien minuten na de openings goal was het bij de tweede kans voor Bruse Boys weer raak. Ja cob van de Berge onderschepte de bal en bediende Tbnny van de Berge die goed door ging en feilloos afrondde. De wedstrijd sleepte zich rustig voort rich ting rustsignaal, al moest Ja cob Muller nog wel met de voet tie uit het doel werd gehaald. Zelfs in tweede instantie toen Erik-Jan Kort de door de Kruiningen-doelman geloste bal alsnog leek in te schieten, voorkwam Goud met een ge weldige reflex een ogenschijn lijk zeker doelpunt. Beter lot Daarbij had de ploeg van Joos se in de 37e minuut bovendien nog de pech dat één der Kruiningen-verdedigers, nadat doelman Goud reeds was ge passeerd na een inzet van de hardwerkende Marcel Hen drikse, zijn ploeg op de doellijn voor een 1-0 achterstand be hoedde. Ook een schot van Eric van de Sande en een kopbal van Erik-Jan Kort hadden in die fase een beter lot verdiend. Al de kansen ten spijt, werd er echter met een dubbelblanke score gerust. Kruiningen-trainer Meerman, die in de rust zijn ploeg er voor gewaarschuwd had en boven dien verwachtte dat de thuis ploeg in het restant van de wedstrijd ongetwijfeld een versnellinkje hoger en met veel meer inzet zou spelen moet ech ter vol verbazing de prestatie van de thuisploeg in de tweede helft hebben aanschouwd. In tegenstelling tot het feit dat WIK alles uit de kast zou spe len gingen de jongens van Joos se te omzichtig en zonder enige bezieling te werk. Hierdoor konden de bezoekers in verde digend opzicht makkelijk over eind blijven en zelf via coun ters voor het nodige gevaar voor de veste van Krijn Hen drikse zorgen. Zo'n counter leidde er in de 76e minuut toe dat de vrij gespeelde Edwin Arens in het strafschopgebied, op onreglementaire wijze, door Kees Verwest werd gestuit en Robin Arens uit de daartoege- kende strafschop zijn ploeg op 0-1 kon brengen. Zes minuten later was het pleit beslecht voor de thuisploeg, toen wederom, na een counter, Jacco Moerland voor 0-2 kon zorgen. Vanaf dat moment stortte de thuisploeg helemaal in elkaar en twee minuten na de 0-2 mocht Kruiningen-invaller Ed ward Bank van halverwege zijn eigen speelhelft het hele veld oversteken en 0-3 scoren. Jacco Moerland tekende ten slotte drie minuten voor tijd voor 0-4 en bezorgde daarmee WIK een beschamende 0-4 ne derlaag. WIK-Kruiningen: 0-4 (0-0). 76. Robin Arens 0-1. 82. Jacco Moerland 0-2. 84"; Edward Bank 0-3. 87. Jacco Moerland 04. Scheidsrechter: Dhr. Vroegop uit Sint Maartensdijk. Toe schouwers: 50. redden op een inzet van Frans Quist. Na rust werden alle goede be doelingen van NOAD'67 snel in de kiem gesmoord. Binnen een minuut zorgde Harold van de Berge met een schitterende goal voor de 0-3 score. Vanaf de linkerkant pikte Van de Berge de bal, ging door en lifte de bal uit een moeilijke hoek over de kansloze keeper Frans Reijn- goudt. Blessuretijd Een geklopt NOAD'67 zag nog een kopbal van Frans Stols langs de goal verdwijnen en een schot van Frans Quist op de lat belanden maar het slot akkoord was toch weer van het sterkere Bruse Boys. Een voor zet van Marcel van de Ouden werd door Jacob van de Berge in blessuretijd stijlvol binnen- gekopt. Voor Cees van Dijk gaat het zo langzamerhand kriebelen. „Ik heb een paar wedstrijden gele den een weddenschap afgeslo ten dat ik een barbecue geef als we er in blijven. Ik zal er denk ik aan moeten geloven", biecht te de opgeluchte Bruse Boys trainer na afloop op. Het mooie is dat er op de laatste speeldag nog elf ploegen zijn voor wie er wel wat op het spel staat en dat er, zoals wel vaker gebeurt in deze klasse, geen punten kun nen worden weggegeven. Al leen voor kampioen Veere staat, behalve de sportieve plicht, niets meer op het spel. Het programma: WHS - Veere, 's-Heer Arendskerke - NO AD'67, Zwaluwe - AZW, Ka- pelle - PTT Breda, Tbrn. Boys - Yerseke en tenslotte Bruse Boys - Oostkapelle, een wed strijd waarin beide ploegen tot het uiterste zullen gaan, want bij een eventuele misstap van AZW maken beide ploegen kans op het behalen of overne men van de laatste periode. NOAD'67 - Bruse Boys 0-4 (0-2). 17. Martin Verspoor 0-1. 27. Tbnny van de Berge 0-2. 46. Ha rold van de Berge 0-3. 91. Jacob van de Berge 0-4. Gele kaarten: Edwin Hage (NOAD'67) we gens overtreding en Robin Rui tenbeek (Bruse Boys) wegens spelbederf. Scheidsrechter: M. Bruijnooge uit Wemeldinge. Tbeschouwers: 150. Mevo maakte een slechte start tegen Krabbendijke. Binnen twaalf minuten keken de oran- jehemden al tegen een 2-0 ach terstand aan. De gehele eerste helft kwam MEVO duidelijk scherpte tekort en was het Krabbendijke dat de dienst uitmaakte. De tweede minuut in de tweede helft scoorde Dick van Splunder verrassend (2-1) en dat gaf MEVO weer wat moed. Maar in de 75e minuut verloor Jan Heikamp de bal op het middenveld en Krabbendij ke kon counteren. Jan van der Linde was dan ook machteloos toen de Krabbendijkse spits de bal keurig achter Van der Lin de schoof. SSV'65 speelt afgelopen maan den opvallend. Overal waar de ploeg verschijnt wordt met gro te cijfers gewonnen. Een paar weken geleden moest WIK met 0-7 het onderspit delven en vo rige week ging Wemeldinge met 10-2 het schip in. Nu was dus SKNWK het slachtoffer van de periodekampiben SSV'65. „Het is onbegrijpelijk wat er bij dat team gebeurt. Na de winterstop hebben zij Mei vin Roethof van Goes overge nomen en Ronnie Proost (ex- VCV Zeeland) van Kloetinge. Bovendien gaat Proost weer weg want die heeft een contract getekend bij Boom in België", aldus Van der Linde. Toch was centrumspits Mark de Groot de ware plaag, voor de spelers van SKNWK. Maar liefst zes doelpunten op rij scoorde deze SSV'65-speler en Paul Bom nam er ook nog twee voor zijn rekening. Bij de rust Met de periodetitel op zak mag Zierikzee volgende week aan treden tegen Unitas in Etten- Leur. „Wij hebben van de week veel met elkaar gepraat en ze ker over de wedstrijd tegen Unitas. Ik moet het echt kwijt, ik heb alle vertrouwen dat wij zeker nu tegen Unitas een pres tatie neer moeten zetten. Van middag tegen ODIO hebben we een voorproefje gehad hoe het wel kan en dat vind ik belang rijk", aldus traiper Kees Ha- gesteijn. Ondanks dat Zierikzee zonder Marco van Oeveren, Sjaak Ver weel, Marco Saman, René Roon (allen geblesseerd) en Ra- mond Massop (werk) aantrad tegen ODIO speelde Zierikzee een goede partij. Met Wim SCHARENDIJKE - Ook in de laatste wedstrijd van het sei zoen heeft ZSC een nederlaag geleden. Op eigen veld werd met 2-3 verloren van Borssele, een plaats hoger op de rang lijst geposteerd. Tbt de rust ging het redelijk met de thuisploeg. Beide teams kregen wat kansen maar die werden niet benut. Zo bleef het tot de rust 0-0. In de tweede helft kwam ZSC al snel op ach terstand. Eerst was een af standsschot onhoudbaar voor ZSC-keeper Johan van der Horst en even later was van der Horst weer geklopt toen een Borssele-speler alleen voor „Toch blijf ik erbij dat we een gelijkspel zeker hadden ver diend. De bereidheid om voor elkaar te werken was aanwe zig, maar net dat beetje geluk missen we dan", aldus Verwijs. Zeven minuten voor het eind signaal werd Dick van Splun der in het zestienmeter-gebied neergelegd en mocht hij zelf de strafschop verzilveren (3-2). De laatste minuten zorgden nog voor een spannend slot, maar MEVO keerde alsnog terug naar Zierikzee met lege han den. „Volgende week is het be langrijk voor ons. Dan moeten we tegen Veere 3 spelen voor de beker", vertelt Verwijs. keek SKNWK al tegen een 0-4 achterstand aan en na de rust kwamen er daar nog vijf doel punten bij. Paul Bom mocht ook nog een strafschop nemen nadat hij door Tonny Schiette- katte in het strafschopgebied was weggeduwd. Robin Vrij wist tien minuten voor het eindsignaal de eer te redden door het enige tegendoelpunt te scoren. „Ik heb weinig voetbal gezien van de Nieuwerkerkers. Wij maken teveel fouten en dan word je afgestraft. Maar, on danks deze afstraffing heb ik toch besloten om tot vijf juni bij SKNWK te blijven. Op die dag zijn de finales van de ZZN- trofee en de jongens wilden tot die tijd blijven trainen", liet Van der Linde weten die wordt opgevolgd door Piet Diepen horst uit Stad aan het Haring vliet. Overweel als laatste man en Danny Magito op het midden veld liet Zierikzee zien lang zaam maar zeker weer in vorm te raken. „Het belangrijkste is dat we deze week de gebles seerde spelers weer terug krij gen en volgende week op volle dige sterkte kunnen acteren". In de 25e minuut scoorde Serge Berrevoets het enige doelpunt in de wedstrijd. Bas Groothed- de ondernam een prima actie en via een eentweetje met Pa trick Roggeband kon hij de bal voor het ODIO-doel neerleg gen. Een ODIO-speler beroerde de bal maar Berrevoets kreeg het leren gevaarte en scoorde de winnende treffer. In de tweede helft kreeg ODIO een paar kansjes maar Zierikzee controleerde het spel volledig. hem verscheen en geen fout maakte. ZSC bleef voetballen en kreèg via Frank Hillebrand en Sjaak Dorreman kansen op de aansluiting, maar die bleef uit. Nadat Borssele op 0-3 was ge komen kon ZSC nog wat terug doen. Een schot van Gerard de Voogd belandde in de kruising en dat betekende 1-3. Het was weer Gerard de Voogd die tus sen de benen van de keeper door 2-3 kon scoren. In de laatste seconden had ZSC nog de kans op de gelijkmaker maar de kopbal van Gerard de Voogd, na een voorzet van Sjaak Dorreman, werd door de keeper uit de kruising geplukt. SINT PHILIPSLAND - Hitchcock had het script kunnen schrijven. De competitie in de 3e klasse A kent vooralsnog maar één beslissing en barst van de spanning. Veere is dan al wel een aantal weken kampioen, maar welke ploegen volgend jaar naar de 4e klasse verhuizen is ook op de voorlaatste speeldag niet duide lijk geworden. Nog één ding is zeker, Bruse Boys heeft haar positie door de eenvoudige 0-4 winst in Sint Philipsland tegen NOAD'67 aanzienlijk verbeterd maar is door de overige uitslagen van de 21e speeldag of ficieel nog steeds niet in veilige haven. N1EUWERKERK - De hoofdmacht van voetbalver eniging SKNWK beleefde zaterdagmiddag een com plete afgang tegen het Goese SSV'65. Het 1-9 verlies was zelfs voor interim-trainer Kees van der Linde al te gortig. „Zoiets heb ik zelf nog nooit mee gemaakt, maar het óverkomt je wel", aldus de trainer uit Goes. Serge Berrevoets scoort winnende treffer OSSENDRECHT - Zierikzee heeft in Ossendrecht haar zelfvertrouwen weer gevonden. ODIO werd op eigen veld met 0-1 verslagen en Zierikzee eindigt in het klassement op een eervolle tweede plaats.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7