Aantal leerlingen Zeeuwse Muziekschool heel stabiel 0 1 GRATIS ADVERTENTIE „Vakantie biedt gelegenheid met elkaar de situatie aan te kunnen" UW KRANT VAN Politie houdt auto met dieven staande r n ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE H Opening tweede vakantiewoning voor kankerpatiëntjes Open dag geeft overzicht van mogelijkheden muziekonderwijs Auto beschadigd dé krant van schouwen-duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkérij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 MAANDAG 26 APRIL 1993 149e JAARGANG NR 25347 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 De Commissaris van de Koningin drs. W. T. van Gelder kwam naar Renesse om het tweede vakantiehuis voor kankerpatiëntjes te openen. (Foto: Marijke Folkertsma). RENESSE - Nadat staatssecretaris Simons de eer had in mei 1991 het eerste vakantiehuis voor kankerpa tiëntjes en hun familie aan de Kampweg te openen, was het afgelopen vrijdag de Commissaris van de Ko ningin in de provincie Zeeland die de tweede bungalow officieel opende. Op de vraag om deze handeling te verrichten was de heer drs W. T. van Gelder maar al te graag ingegaan, temeer gezien het belang van een dergelijke voorziening. ,,In een tijd van hoop en teleurstelling, een spannende periode van fixatie en onbe grip is het belangrijk om er even uit te zijn. Vakantie biedt namelijk de gelegenheid om met elkaar de situa tie weer aan te kunnen", aldus Van Gelder in zijn toespraak over het belang van de vakantiewoningen. Vrijwel iedereen die zich had ingezet voor de totstandko ming van de tweede vakantie woning voor kankerpatiëntjes was afgelopen vrijdag aanwe zig in het kamphuis van het CJV-kamp aan de Rampweg in Renesse. Zo waren er vertegen woordigers van de Lionsclub Thuredriht uit Dordrecht, de initiatiefnemer van het project en van de Stichting Gaandeweg uit Arnhem en het CJV uit Zie- rikzee, die beide zitting had den genomen in de Stichting vakantiehuis Thuredriht. Maar ook degenen die het huis had den gebouwd en voor de inrich ting hadden gezorgd gaven acte de présence. In zijn welkomstwoord bena drukte de heer J. M. Bruns van de Lionsclub Thuredriht dan ook de goede samenwerking die had geleid tot de bouw van beide vakantiehuizen. „Een re sultaat van gezamenlijke in spanning waar we trots op mo gen zijn", aldus Bruns. Dat de behoefte aan dit soort voorzie ningen voor gezinnen waarvan één van de leden lijdt aan een ernstige ziekte groot is werd door de spreker niet alleen aangetoond door de wacht lijsten en het feit dat het eerste huis het hele seizoen was volge boekt, maar meer nog door de reacties van de kinderen. „De aangrijpende woorden in het gastenboek geven de dank baarheid weer er even uit te kunnen zijn. Het meewerken hieraan stemt tot dankbaar heid". De heer mr K. J. H. Bruins, voorzitter van de Stichting va kantiehuis Thuredriht ging in zijn toespraak in op de wijze waarop het geld bij elkaar was verkregen voor de beide wo ningen. Een belangrijk onder deel daarin vormt het Lions- Crayestein Pro-am golftoer- nooi dat dit jaar voor de vierde keer gehouden wordt waarbij door middel van sponsoring veel geld bijeen was verkregen. Daarnaast werd er veel geld verkregen door giften van in stellingen en particulieren en activiteiten als rommelmark ten en grote acties van onder meer de BOS radio Hoekse- waard. Het feit dat bedrijven gratis of tegen sterk geredu ceerde prijzen voor de inrich ting zorgdroegen, hielp letter lijk en figuurlijk een steentje mee. Bij elkaar was er op deze manier ruim een half miljoen gulden vergaard om de schitte rende houten huizen te bou wen. Voor de stichting zit het werk er nu grotendeels op. „De sleutel tot het eerdere succes ligt nu bij Gaandeweg en het CJV die verder zorg 'dragen voor de exploitatie van de wo ningen. Uiteraard steunen we hen daarbij door bijdragen in de onderhouds- en exploitatie kosten", aldus Bruins. Eregast tijdens deze feestelijke dag was de Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland, de heer drs W. T. van Gelder. Voordat hij de sleutel in het slot stak, gaf hij eerst nog aan gelukkig te zijn met dit soort projecten in zijn pro vincie. „Ik ben blij met dit soort sociale initiatieven, ze ker in een tijd waarin de dis cussie oplaait wie de financie ring van dit soort maatschap pelijke voorzieningen op zich moet nemen, de overheid of het particulier initiatief. Dat u zich heeft gericht op de min- der-draagkrachtigen, is te prij zen" Wat hemzelf aansprak was het feit dat aan mensen die leven onder zware omstandig heden de mogelijkheid wordt geboden op vakantie te gaan. „De mensen zelf vragen zich wel eens af of het in hun situa tie gepast is te gaan. Vakantie biedt juist de gelegenheid de situatie goed aan te kunnen. Naar deze mensen is het goed te tonen dat we iets voor ze wil len doen en dan niet uit een overdreven gevoel. Ondanks dat de provincie financieel niet heeft meegeholpen wil ik door mijn komst laten blijken dat de provincie zeer gelukkig is met dit initiatief". Nadat de dank was uitgesproken voor de vele cadeautjes die door ver schillende personen waren gegeven voor de huizen, was het tijd om de tweede woning, met de toepasselijke naam Crayestein, te openen. Aangezien de heer Van Gelder liet blijken een hekel te hebben aan het doorknippen van lin ten, gebeurde dit op de meest gebruikelijke manier, name lijk via het omdraaien van de sleutel. Vervolgens kon een ie der het houten zogenaamde Finn house van binnen bezich tigen. Terwijl de aanwezigen hun be wondering uitspraken over het mooie huis en dito inrichting, legde de heer R. E. Breslau, penningmeester van de stich ting vakantiehuis Thuredriht uit welke mensen in aanmer king komen voor een verblijf van een week in de bungalow. De Stichting Gaandeweg die nauwe contacten onderhoudt met de ziekenhuizen selecteert in samenwerking met de ge neesheren de kinderen. Daar bij wordt met name gelet op de financiële draagkracht van het gezin. Aangezien er aan de Rampweg niet meer grond res teert zullen er niet meer huis jes bijkomen, aldus Breslau. „Het is niet de bedoeling dat hier een heel dorp verrijst, dat is ook niet goed voor de men sen. Als er elders plekken vrij komen zullen wij ons echter ze ker weer inzetten". ZIERIKZEE - 'Bij velen leeft nog steeds het gevoel dat alleen zeer muzikaal be gaafden een muziekschool zouden kunnen bezoeken. Iedereen is echter in aan leg muzikaal en kan dus plezier beleven aan muziek. Er is alleen wat tijd en doorzettingsvermogen nodig om, ongeacht de leeftijd een instrument te leren bespelen'. Deze boodschap staat in de folder van de Zeeuwse Muziekschool-én werd overgebracht tijdens de open dag die zaterdagmiddag werd gehouden in het pand van de Zeeuwse Muziekschool in de Poststraat te Zierikzee. Enkele tientallen belangstel lenden namen een kijkje in de vijf leslokalen van de muziek school, waar leerlingen de in strumenten bespeelden waar op zij les krijgen. Op dit mo ment kan men in Zierikzee les krijgen op cornet, trompet, piano, viool, blokfluit; orgel, Kinderen lieten tijdens de open dag van de Zeeuwse Muziekschool zien hoe zij een muziekinstru ment bespelen. (Foto: Marijke Folkertsma). bugel, althoorn, gitaar, eupho nium, accordeon, klarinet, key board en slagwerk. De directeur van de regio Schouwén-Duiveland van de Zeeuwse Muziekschool, me vrouw E. Jense vertelde dat nog steeds het grootste aanbod van leerlingen bestaat voor de pianolessen (44). Veel belang stelling is er ook voor de dwarsfluitlessen (42 leerlin gen) en de lessen in kleine ko perinstrumenten (42 leerlin gen). De belangstelling voor blok fluit en orgellessen neemt de laatste jaren af, terwijl er steeds meer leerlingen komen die keyboard of saxofoon wil len spelen. De muziekschool speelt daar volgens mevrouw Jense op in door het lesaanbod aan te passen. Er worden dus meer lesuren besteed aan die populaire instrumenten. Daar naast houdt men uiteraard wel een breed aanbo'd van allerlei verschillende instrumenten. De regio Schouwen-Duiveland van de Zeeuwse Muziekschool heeft op dit moment 475 leer lingen en dat aantal schom melt volgens mevrouw Jense nauwelijks. „We hebben al vele jaren ongeveer 450 leerlingen, alleen de interesse per lesvak schommelt nog wel eens". Hoe wel de Zeeuwse Muziekschool ook voor volwassenen is, be staat het grootste aantal leer lingen uit kinderen en jonge ren. Vele van hen komen op jeugdige leeftijd op de muziek school voor de lessen Algeme ne Muzikale Vorming. Na twee jaar kan men een keu ze maken voor een instrument dat-men graag wil leren bespe len. De open dag werd zaterdag morgen vooraf gegaan door een besloten gedeelte waarbij de tweedejaarsleerlingen AMV door de diverse muziekschool docenten werden geïnformeerd over de instrumenten waarop les wordt gegeven, 's Middags kwamen veel kinderen met hun ouders terug om ook hen kennis te laten maken met de verschillende instrumenten die men kan leren bespelen. De Zeeuwse Muziekschool is een instelling die in stand wordt gehouden door de ge meenten in Zeeland. Ook de zes gemeenten op Schouwen- Duiveland betalen jaarlijks een aanzienlijk gedeelte van het lesgeld voor de leerlingen uit hun gebied die muziekles sen krijgen. Dat houdt in dat het aantal leerlingen dat op de muziekschool geplaatst kan worden per gemeente beperkt is. De meeste gemeentebestu ren stellen immers een maxi mum aan het totale subsidiebe drag dat zij aan de muziek school willen bijdragen. Dat heeft tot gevolg dat op dit mo ment wachtlijsten bestaan van leerlingen uit de gemeente Brouwershaven en Bruinisse. Om dat te kunnen opvangen heeft de muziekschool de zoge naamde nevenopleiding inge steld. Een opleiding waarbij een kind van de wachtlijst wel al op de muziekschool wordt geplaatst, maar korter les krijgt dan bij de hoofdoplei ding. Leerlingen uit de neven opleiding worden, afhankelijk van vorderingen en subsidie mogelijkheden, met voorrang in de hoofdopleiding geplaatst. Lijden is misschien dieper leven. Vinet Vrij zonnig en warm HET WEER Vannacht helder en minimumtem peratuur omstreeks 10 graden. Overdag vrij zonnig en middag- temperatuur ongeveer 21 graden. Zwakke tot matige wind, rond kracht 3, uit het noordoosten. 3 TONEEL R. Pankow presenteerde een nieuwe toneelvorm in Nacht Moeder. 5 BRANDWEERWEDSTRIJD Duiveland wint provinciale brandweerwedstrijd lage druk in Haamstede. 8 VOETBAL Ondanks winst toch degradatie naar tweede klasse voor Duiveland. HANDBAL ZHV/Delta Sport ook niet opgewassen tegen ploeg uit eerste divisie. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Goederen uit tuinen en schuurtjes in Nieuwerkerk BRUINISSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag hield de politie bij een controle nabij Bruinisse een personenauto aan, waarin twee mannen zaten die goederen ble' nn te vervoeren die zij hadden gesto len in Nieuwerkerk. De politie kwam daarachter omdat de beide inzittenden A. K. uit Tholen en J. C. G. P. van O. uit Scherpenisse geen zinni ge verklaring konden geven over de herkomst van de goede ren in hun voertuig. Beide ver dachten werden overgebracht naar het politiebureau te Zie rikzee in verband met verder onderzoek en verhoor. Daar bleek dat de goederen voorna melijk afkomstig waren uit tuinen en schuren van wonin gen in Nieuwerkerk. De verdachten bekenden zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal uit vier schuurtjes en vier tuinen. Ook braken zij in Bruinisse een bouwkeet en een in aanbouw zijnd restau rant open. Het grootste gedeel te van de buit is terecht en zal door de politie worden terug gegeven aan de rechtmatige ei genaren. Tijdens het onderzoek bleek dat opvallend veel schuurtjes bij woningen niet afgesloten bleken te zijn. Er stonden zelfs deuren open. In de auto van de verdachten zijn ook goederen aangetroffen waarvan nog geen eigenaar bekend is. De politie verzoekt daarom men sen die waarbij wat is gestolen alsnog aangifte te doen van diefstal. BRUINISSE - De auto van Van O. uit Ooltgensplaat raakte vrijdag zwaar beschadigd bij een ongeluk op de Grevelin- gendam bij Bruinisse. Het ongeluk gebeurde toen Van O. achter een vrachtwagen met auto-wrakken reed. Plotseling viel van één van de wrakken op de voorruit. Het glazen pro jectiel belandde op de auto van Van O. De politie is op zoek naar getuigen van het ongeval. Getuigen kunnen zich telefo nisch melden: 01110-14055. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— C jaarabonnement k f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode Dhr./mevr. plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 3d Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CQ Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. I— ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1