CD LEKKER EN TOCH MINDER KALORIEEN Vragen over suikervervangers Kalorie-arme Franse appeltaart met rozijnen Koningin van het Levenslied in concurrentieslag met eigen succes Zelf jam maken: kalorie- arme delicatesse op brood VRAGEN STAAT VRIJ! Lils Mackintosh gaat eigen weg A/vei^u^- tSSHifP I fes Na een jarenlang teruggetrokken leven... Goddess steekt Madonna naar de kroon Albert West: Brabants glorie met dubbel-CD Glennis Davis: duo voor één keer S"/7 o b /Lv Meidengroep steelt de show NIEUWtS) WOENSDAG 28 APRIL 1993 17 Echt Hollands is de 'Koningin van het Levenslied'; de maakte een prachtige CD, waarvan de opbrengst bestemd is voor de Stichting Zwerfkinderen. Deze nieuwe produktie wordt echter fors in de wielen gereden. Wat' is het geval? De koningin van het levens lied, zoals Mary Servaes (de ware naam van de Zangeres Zonder Naam) wel wordt genoemd, moet nu concurreren met haar eigen succes sen uit de tijd van voQr haar af scheid, alweer enige jaren geleden. Arcade kwam namelijk pal na de lancering van de nieuwe CD met een dubbelaar op de markt met daarop 34 van de grootste successen van de vriendelijke Limburgse zangeres. 'Keetje Tippel', 'Het was aan de Costa del Sol', 'De bedelaar van Parijs', het prachtige 'Slavenkoor' enz. enz. De CD 'Koningin van het Levenslied' is uitgebracht door de kersverse firma Bunny van produ cent Tom Peters, die de Zangeres Zonder Naam wist te verleiden weer de studio in te gaan. Op deze CD staat een reeks nieuwe liedjes in de sfeer van liefde en tragiek. Kortom: uit het leven gegrepen! Eep heel bij zondere CD dus, die nu moet wed ijveren met Arcade's enorme promo tie voor de dubbel-CD met oude succesnummers. Zo snoepen CD- firma's elkaar de 'vette kluif' af... van de in het oog springende dame, 'In My Bed' geheten, wordt deze maand in Amerika uitgebracht. En om het succesverhaal van de Amster damse compleet te maken; komende zomer organiseert het invloedrijke Amerikaanse management 'Famous Artists Agency' een eerste promotie tournee voor Goddess, die - naar Amerikaanse journalisten beweren - niemand minder dan Madonna naar de kroon steekt! Ferdi en Rob Bolland, alom bekend van de mega-hit 'Rock me Amadcus' en andere wereldprodukties, slaan opnieuw toe. Dit keer met Goddess, een in Amerika al luid bejubelde zangeres uit...Amsterdam! Het heeft er alle schijn van dat de twee succesvolle broers opnieuw een superhit hebben gemaakt. Onlangs is op het eigen B&B Records van de Bolland-broers 'The Sexual Album' verschenen. De CD is een perfecte staalkaart van wat Goddess artistiek in haar mars heeft. De beeldschone vedette (zie foto) heeft een nogal sexy uitstraling en is eind '92 razend snel populair geworden in Amerika. De debuutsingle 'Sexual' stond maar liefst tien weken in de Billboard Hot 100, Amerika's meest vooraanstaan de hitlijst. Bovendien voerde de videoclip van het nummer lang de Video Top 10 aan. De tweede single Georgie Davis (destijds Stevie Wonder-imitator uit de Soundmixshow) heeft zich ontwikkeld tot een succesvol producer, componist en tekst dichter. Zo schreef hij prachtige liedjes voor André Hazes en af en toe maakt de Zoetermeerder zelf ook nog 's een CD. Zoals onlangs, samen met Glennis Bee, die ook in de Soundmixshow aan bod kwam met een bijzonder geloofwaardige imitatie v5n Whitney Houston. Georgie Davis, die in werkelijkheid Kees Rietveld heet, schreef 'At your side', 'Don't be a fool' en 'We're not making love anymore' en zette die drie stukken op CD onder produktionele leiding van Roy Beltman. Hem kent u wellicht als de lijf-producer van BZN. Glennis Davis: een heel apart duo. "Zij het voor één keer," aldus Georgie Davis. "Ik heb veel bewondering voor het talent van Glennis, die»zich ongetwijfeld gaat ontwikkelen tot een zangeres van naam. Ik wil haar daar graag bij helpen." Albert West is al sinds een kwart eeuw een van de meest populaire artiesten die ons land kent. De altijd vriendelijke Brabander (Albert woont in een heerlijk huis in Rosma len, onder de rook van Den Bosch) heeft op de CD 'Albert West 1968 - 1993/25 Years of Hits' maar liefst 36 van zijn succesnummers samen gebracht. Heel opmerkelijke stukken zijn er bij, zoals 'Walking Back To Happi ness' (een duet met Helen Shapiro), de klassieker 'Itsy Bitsy Teenie Weenie' met Brian Hyland, terwijl Albert ook een aantal hits van zijn boezemvriend Albert Hammond vertolkt, kortom: een feest van her kenning die dubbel-CD. De zanger, die destijds moest kiezen tussen een loopbaan als profvoetballer of een bestaan als artiest, ziet er overigens flitsend gezond uit. Hoewel hij de veertig al is gepasseerd, oogt Bra bants glorie als een vlotte rimpelloze tiener, zoals u op bijgaande foto ziet. Albert's muziek hoort u meer dan geregeld via Radio Noordzee Natio naal. En wilt u de jubileum dubbel- CD in huis hebben? Loop dan even naar uw CD-winkel in de buurt. Ruth Jacott vertegenwoordigt ons land op 15 mei in Ierland op hel Eurovisie Songfestival met het liedje 'Vrede', geschreven door Henk Weslbroek, Enk van Thijn en Joehem Fluitsma. Wilde Ruif Wouters /ijn voorganger Jus Brink uitnodigen om nu 's in "Wedden Dat' als panellid op ie treden, zei de NCRV-leiding: 'Nee'! Best 'n beetje flauw, vindt u ook niet? Met een fantastisch feest vjerde Ham van Hoof zijn 50e verjaardag Dasid Soul (van Stursk> Hutch) vloog er speciaal uil Amerika voor over Grote afwezigen waren Harry's zakenpartner Will Hoebce plus echtgenote José. Naar verluid hebben de zakenpartners ruzie. Vandaar. Van Hoof wilde namelijk zijn vrouw Elsje in hun bedrijf als mede-directeur hebben. En toen haakte Hoebee af. Kent u haar nog? Debbie Jenner, alias Doris D. die met haar Pins de ene hit nu de andere maakte en destijds de sensatie van Europa was! Alle glitter en glamour kunnen haar gestolen worden, "want de verkeerde mensen gingen met de poen strijken." aldus Debbie, die nu actief is als 'company manager' bij de succesvolle musical Cats Buurman van Willem Duys in het Franse St Paul de Vence is Rolling Stone Bill Wyinan, die onlangs voor de derde keer in hel huwelijksbootje stapte met de 33-jarige schoonheidskoningin Suzanne Accosta uit Amerika. Als 56-jarig popidool vaart hij er we) bij. Ook nieuw geluk vond Hans Vermeulen vermaard popartiest, die met zijn Sandy Coast destijds prachtige hits maakte. Zijn nieuwe vriendin heet Gusta. En Haarlemmer Rob Zorn heeft voor 1500 gulden, die ten goede komen aan de Dierenbescherming, zijn lange blonde manen laten afknippen. Hel staal Zorn absoluut niet verkeerd. En bovendien spekt hij er een goed doel mee Wie volgt? Lils Mackintosh is de heel mooie dochfer van niemand minder dan Max Woiski junior. De 37-jarige zangeres doet sinds kort van zich spreken door een torinidabe-le CD die de tot nadenken dwingende titel 'It's not perfect to be easy' draagt. Haar muziek hoort u, net als die van andere vaderlandse artiesten, bij Radio Noordzee Nationaal. Lils is, zoals het in vakkringen heet, 'een ace', een topper. Een prachtige stem, een dito verschijning en vreselijk eigenwijs. "Ik ben zo'n type dal als heel jong meisje bonje maakte met mijn ouders en ik vond hel verschrikkelijk wanneer mensen mij aanspraken als de dochter van Max Woiski. •Niet dat ik me schaam voor de muziek die mijn vader maakte, maar ik «wilde gewoon niet geconfronteerd worden met zijn bekendheid. Ik wens mijn eigen weg te gaan en dat doe ik nog steeds." U herinnert zich Ljjs, moeder van twee grote kinderen, misschien nog van haar rollen in de musical 'Hair' en 'Ik. Jan Cremer'? De op 11 juni 1955 in Amsterdam geboren zangeres vormde destijds een duo met Hansje Ravesfeijn en is verder bekend als het 'ASB-meisjc', dat in de tv- commercial zingend de trappen van het pand van haar werkgever afdaalt. Weet u "Nee," is het eensluidende antwoord van de acht dames waaruit de meiden groep Perfume de Salsa bestaat, "we willen niet in de roddelbladen staan." Derhalve de primeur van deze heel appetijtelijk ogende formatie in uw krant. Leuke, vrolijke, heerlijk swingende en vooral lekker optimistische muziek. Zo omschreef een bekende CD-criticus de muziek van Perfume de Salsa. De dames zijn in hun genre uiterst succesvol en reizen dan ook voortdurend door Europa om op allerlei internationale podia de show te stelen. Sterker zelfs, in tal van Europese landen is het fraaie gezelschap bekender dan in ons eigen "Nederland. Heel Hollands is Robert Sand, die zich meldt mei de CD You Turn Mc On'. Rock 'n Roll van de Lage Lan den, perfect uitgevoerd door de nu 25-jarige Alphenaar (opgenomen in Studio KK te Hilversum) Wc blijven in eigen land en wel met Joop Thon- hauser die zojuist /nn debuut-CD afleverde: 'Stolen Moments'. Op nieuw is duidelijk dat Nederland bulkt van hel talent. Licht jazzy, heel entertaining, kortom gewoon goed. Een wel heel merkwaardige CD is 'De Enige Echte Lang zal die Leven met maar liefst veertien versies van het meest beroemde verjaardagslied ter wereld. En wat voor versies Klok- house-. Cajun-. Ska-, Feest Wals-, Relax-Slow-. Boogie Woogie-, Salsa versie. Je zou er moe van worden! Maar wèl leuk. Nog nicer Hollands: John Spencer, nu l een bijzonder aar dige CD-single 'Op dal eiland in de zon' en daarmee meldt Jack Jersey Ztc/t weer aan het front als tekstschrij ver en -dichter. De single staaf op de CD 'Eenmaal Komt De Tijd', l iedjes daarvan hoort u heel geregeld op de kabel via Radio Noordzee. Puik pro- dukl van Hollandse bodem! Goud voor Marianne Weber voor haar-de buut solo-CD die haar eigen naam draagt Na haar periode bij he; Hol land Duo" heeft Weber zich w eten te manifesteren als een regelrechte ont dekking op solo-gebied. Vijftigdui zend stuks van haar CD-album ver kocht en dat mag uniek heten voor Hollandse begrippen! Absoluut h-é-é-1 leuk is de CD 'Krontjong Clas sics' Verrukkelijke muziek uil Am- bon, op CD gezet door George de Fretes en zijn Krontjong Minstrels, het Krontjongorkest Maroeti, Jajasan Seni Suara met zang van Sam Saimun e.a. Nostalgie ten top. heel erg plezie rig. Fijne Hollandse pop op de CD 'Red' van The Pilgrims. Misschien soms wat hard, maar ondanks dat. on Nederlands goed. Mag zich meten met de wereldtop. Wat "n prima band! Zoafs gezegd. Holland bulkt van het talent. Neem bijvoorbeeld de vier buitengemeen boeiende CD's 'Alle 12 Piraat', uitgebracht door Koch Inter national en als Hollands Produkt zonder meer een staalkaart van het moois dat lokale en regionale arties ten presteren. En waar Hilversum nog steeds de neus voor blijft ophalen. Radio Noordzee Nationaal met. want daar hoort u alles wat op vaderlands muziekgebied voorhanden is. Zoals 48 heel verstaanbare Nederlandse piratenhits! Bel voor verzoek C'D's. 06-320.340.n0 (50 cpm). Als u van lekker eten houdt, moet u dat zeker blijven doen. Lekker eten is zowel uzelf verwennen als ontspanning. De gezelligheid begint al in de keuken tijdens het uitproberen van nieuwe recepten en tips. En dan, samen met familie of vrienden, rondom een mooi gedekte tafel genieten van uw kookkunst Mocht u last hebben van overtollige pondjes, of bezorgen alle heerlijke gerechten u extra bezoekjes aan de tandarts, stop dan niet met uzelf te verwennen. U vervangt eenvoudig enkele ingrediënten door produkten, die minder of geen kalorieën bevatten. Probeer, om te beginnen, eens alle schepjes suiker te vervangen door suikervervangers. U zult ver baasd opkijken hoeveel kalorieën dit per gerecht scheelt zonder dat de lekkere smaak wordt beïnvloed. Lees op deze pagina wat suikervervangers zijn en hoe u ze het beste kunt gebruiken. Probeer daarna de heerlijke recepten en bruikbare tips van Jan Lagrouw, een bekende Nederlandse chef kok. Wedden dat uw familie en vrienden wederom trots zijn op uw kookkunst?.'. Suikervervangers zijn, het woord zegt het al, middelen waarmee we suiker kunnen vervangen. Deze produkten worden ook wel zoetmiddelen ge noemd. Het merk Natrena bijvoorbeeld kent suikervervangers in drie vormen: zoetjes, poeder en vloeibaar. Het gebruik van zoetjes in koffie en thee spreekt voor zich. Er bestaat een kleine, handige meeneemverpakking, die geen ruimte inneemt in uw jas of tas. Het gebruik van Kristalpoeder is even eenvoudig. Kristalpoeder ziet er pre cies zo uit als suiker en smaakt het zelfde. Kristalpoeder is uitermate ge schikt voor koude gerechten en over vers fruit. Wanneer u in een recept de suiker vervangt door Kristalpoeder be rekent u dit als volgt: 1 gram Kristal poeder is gelijk aan 10 gram suiker. Om te zien hoeveel kalorieën u be spaart is het leuk om te weten dat 10 gram suiker 40 kcal. bevat en 1 gram Kristalpoeder slechts 4 kcal. Kristal poeder is dus niet alleen 10 maal lichter, het bevat ook nog eens 10 maal minder kcal. Natrena vloeibaar is uitermate geschikt voor koken en bakken. Bij Natrena vloeibaar wordt een maatbekertje ge leverd. Dit maatbekertje is voor u han dig in het gebruik, omdat u hiermee elke milliliter kunt afmeten. Let wel Voeg nooit zomaar Natrena vloeibaar aan gerechten toe Bij een te overda dig gebruik wordt de smaak te zoet, dat u als bitter kunt ervaren. Bij het gebruik van vloeibaar gaat u ervan uit dat 1 ml vloeibaar gelijk is aan 13 gram suiker. Een handige dosering is: 1 theelepel suiker 8 druppels vloei baar; 1 eetlepel suiker 25 druppels vloeibaar; 4 eetlepels suiker 1 thee lepel vloeibaar ofwel 5 milliliter. Voor het berekenen van de kcal wordt het u gemakkelijk gemaakt, omdat vloeibaar geen kalorieën bevat. 1 gram Kristalpoeder (4 kcal) 10 gram suiker (40 kcal),. 1 ml. vloeibaar (0 kcal) 13 gram suiker (52 kcal). 1 zoetje (0 kcal) 4 gram suiker (16 kcal). Vijf kilo suiker bevat maar liefst 20.000 kcal; Kristalpoeder bevat 10 maal minder kcal. Chef-kok Jan Lagrouw. Graag geef ik een aantal Ups om uw plezier in de keuken te vergroten". Begin met 500 gram gewassen en in grove stukken gesneden aardbeien en 500 gram rijpe frambozen. Doe dit fruit in een pan met dikke bodem en zet hem op een laag vuur. Doe 20 ml. Natrena vloeibaar bij de vruchten (door goed te proeven weet u of u iets meer dan wel iets minder nodig hebt) en breng het mengsel al roerend aan de kook. Voeg ook nog een snufje zout toe. Als de vruchtenmassa kookt, strooit u er 60 gram Allesbinder over uit. Al roerend laat u alles nog even doorkoken. Na afkoeling hebt u een heerlijk zelfgemaakt broodbeleg waar mee u 260 gram suiker ofwel 1040 kcal heeft bespaard, want Natrena Ook in de 'vele tussendoortjes kunt u de suiker vervangen door suikerver vangers. U blijft lekker genieten en krijgt toch minder kalorieën binnen. Chef-kok Jan Lagrouw heeft voor u een recept ontwikkeld voor het zeKmaken van jam. Dit recept bespaart niet alleen een hoop suikerkalorieën; het is bok een heerlijke verrassing op brood. vloeibaar bevat immers geen kalo rieën! U kunt deze zelfgemaakte jam onge veer drie weken in de koelkast bewa ren; maar u zult zien: hij is zo op! Erica Slof, specialiste op het ge bied van suikervervangers en werkzaam bij het Zoetmiddelen Informatiecentrum: „In de twee jaar dat ik voor het Zoetmidde len Informatiecentrum werk, worden de volgende vijf vragen mij het meest gesteld": Vraag 1: MAG IEDEREEN SUIKER VERVANGERS GEBRUIKEN? Ja, iedereen mag suikervervangers ge bruiken. Ook zwangere vrouwen, kin deren en diabeten. Vraag 2: KUNNEN GERECHTEN MET SUIKERVERVANGERS WORDEN IN GEVROREN? Ja, alle gerechten die u gewend bent in te vrieZen, kunnen ook worden in gevroren als zij bereid zijn met suiker vervangers. Vraag 3: ZIJN DE NATRENA ZOETJES KALORIEVRIJ? Ja, de zoetjes van Natrena bevatten geen kalorieën. De zoetjes zijn uiter mate geschikt in koffie, thee en ande re warme dranken. Vraag 4: IS NATRENA VLOEIBAAR KALORIEVRIJ? Ja, Natrena vloeibaar bevat geen kalo rieën. Natrena vloeibaar is uitermate geschikt voor koken en bakken. Vraag 5: IS NATRENA KRISTALPOE DER KALORIEVRIJ? Natrena Kristalpoeder is bijna kalorie- vrij. Kristalpoeder is niet alleen 10 maal lichter dan suiker, het bevat ook 10 maal minder kalorieën. Kristalpoe der is prima te gebruiken in koude gerechten en over vers fruit. TIP VAN JAN LAGROUW Natuurlijk kunt u ook met ander fruit dan aardbeien en frambozen zelf jam maken. Houd dan de in het recept genoemde hoeveelheid Natrena vloei baar als basis aan. Proef goed of uw jam zoeter dan wel minder zoet moet worden. Dit is afhankelijk van de na tuurlijke zoete smaak van het fruit. Jan Lagrouw is een fervent aanhanger van het gebruik van suiker vervangers in de keuken. Hij ziet louter voordelen: „Velen denken na het lekker oppeuzelen van één stukje taart, ik lust nog wel een stukje, maar het zit zo vol kalorieën. Dank zij onderstaand recept van een kalorie-arme Franse appeltaart kunt u met een gerust hart van een tweede stukje genieten", zegt de vermaarde chef-kok. „Meestal wordt de bodem voor Franse appeltaarten gemaakt van bladerdeeg. Dit deeg is een aantal malen uitgerold en dan weer opgevouwen. De lucht (die u niet kunt zien) tussen de laag jes, zorgt er bij het bakken voor dat de taartbodem luchtig en knisperig is. U hoeft dat deeg niet zelf te maken: het is vrijwel overal diepgevroren in plak jes en in vellen te koop". UW BOODSCHAPPENLIJSTJE: 4 grote appels, 100 gram in witte wijn geweekte rozijnen, 3 eierdooiers, 1/4 liter slagroom, 6 ml. Natrena vloeibaar (is gelijk aan 78 gram suiker ofwel 312 kcal), bladerdeeg voor een platte taartvorm van 26 cm en 5 eetlepels paneermeel. „Bak van bladerdeeg een blinde bo dem. U weet wel: deeg uitrollen en in de vorm leggen, randen wegsnijden, met een vork gaatjes prikken in het deeg, aluminiumfolie erop en daar overheen een laag oude bonen. Onge veer 30 minuten bakken in de oven op 200 graden, dan de folie met de bo nen eruit. Vervolgens de bodem 15 minuten droogbakken op 150 graden Celsius. Snijd twee appels (zonder schil) in heel kleine stukjes en vermeng die Erica Slof, specialiste op het gebied van suikervervangers en werkzaam bij het Zoetmiddelen Informatiecentrum: U kunt mij, tijdens kantooruren, altijd bellen. Of u schrijft een briefje met uw vragen over suikervervangers". Heeft u vragen over suikervervan gers, dan kunt u bellen met het Zoetmiddelen Informatiecentrum en vragen naar mevrouw Erica Slof. telefoon." 02979 - 85419, of u schrijft haar een briefje: Postbus 110, 3640 AC Mijdrecht. U krijgt persoonlijk antwoord. Als u stap voor stap de bereiding van deze Franse appeltaart met ro zijnen volgt, hoeft u dank zij de weinige kalorieën niet op een stukje meer of minder te kijken. met de rozijnen. Strooi het paneermeel op de taartbodem. Appels laten vocht los.,Dit wordt door het paneermeel opgenomen. Leg de rozijnen/ appelstukjes op de bodem. Schil de andere twee appels. Snijd ze doormid den. Snijd er daarna halve maanplak- jes van ongeveer een halve cm. dik van. Leg die plakjes op de stukjes. Roer de eierdooiers, de slagroom en de Natrena vloeibaar goed door elkaar en schenk dat over de appeltaart. Pak de vorm geheel in aluminiumfolie en zet hem 45 minuten in de oven op 180 graden Celsius. Daarna nog 10 minu ten in een wat hetere oven zonder folie". TIPS: Tot slot geeft Jan Lagrouw nog twee tips: „De appel bakt mooi bruin als u de schijfjes de laatste 10 minuten even insmeert met een klontje boter. Echte liefhebbers van appeltaart willen alleen maar appeltaart met slagroom. Ik zal u niet tegenhouden, ik vind dat zelf ook heerlijk. Het scheelt wel veel kalorieën als u de room zoet met Natrena Kristalpoeder".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 17