WEEKEND RECEPT lieve mensen dier in het vizier Nieuwsbrief Dick en Thérèse Altena Lydia Vroegop-Zandbergen brengt vierde roman uit Opsporing verzocht! AVS houdt geslaagde Wereldproefdierendag Start 06-nummer kamerbemiddeling NJN houdt cursus veldbiologie Twee primeurs uit de wok WOENSDAG 28 APRIL 1993 15 .Hij kocht een dure hengel zo eentje voor aan het strand ook een koffer en een doorwaadpak hij is een goede klant. Met honderd pieren in een bakje ging hij bepakt op weg voor het eerst een visje vangen maar hij kreeg een beetje pech. Hij zat er ongeveer vier uur beet, maar de hengel brak nu moet je eens raden waar hij toen zijn energie in stak. Langeweg ZIERIKZEE MIDDELHAR- NIS - Zaterdag 24 april was het Wereldproefdierendag. Deze dag is een jaarlijks terugke rende internationale dag, waarop extra aandacht wordt besteed aan proefdieren. Dit jaar had de Anti-Vivisectie stichting genetische manipula tie als onderwerp op Wereld proefdierendag gekozen om dat het een belangrijk onder werp binnen de vivisectie is met vergaande consequenties voor zowel mens als dier. De werkgroep Zeeland en Om streken was op deze dag actief in zowel Zierikzee als Middel- harnis. Met het verspreiden van foldermateriaal en het ver kopen van onder meer posters, tassen, stickers, werpdisks, bu reaustandaards en diervrien delijke cosmetica kreeg de werkgroep veel bekijks. ,,Op zo'n dag merk je dan ook dat het onderwerp genetische ma nipulatie nog niet veel bekend heid heeft bij de mensen", zegt Petra Kostense, die de werk groep zo'n 2,5 jaar geledèn heeft opgezet. ,,Van veel men sen krijg je te horen dat ze er wel eens wat over hebben gel zen of gehoord, maar eigenlijk weten ze er niets van af. Dev meesten staan er ook niet bij stil hoe erg het voor die dieren is. De wetenschap gaat het zien als een jas waarvan men de knopen, kleur en model kan veranderen; dus' als een ding. En dat willen wij voorkomen. Daarom staan wij ook hier". De datum 24 april heeft de Anti-Vivisectie-Stichting geko zen omdat het de geboortedag is van Lord Dowding die een felle tegenstander was van het gebruik van proefdieren. De naam Dowding is nog steeds verbonden aan een Engels fonds dat de financiële midde len verstrekt om onderzoek te stimuleren zonder gebruik te maken van proefdieren. Omdat er per jaar zo'n één miljoen die ren worden gebruikt voor de meest afschuwelijke testen en dat zijn niet alleen ratten en muizen maar ook honden, kat ten, gaarden, vissen en apen. Voorhet testen van onder meer cosmetica, .wetenschappelijke ondrzoeken, medicijnen en ge netische manipulatie, wordt de dieren volgens de stichting on nodig veel leed aangedaan. Daarom probeert de Anti- Vivisectie-Stichting op Wereld proefdierendag aandacht te ge ven aan deze vaak onbekende groep dieren. „Het is altijd weer afwachten als je met zo'n stand ergens staat. Je hoort dan ook dat de mensen anders tegen het testen van cosmetica aankijken dan voor medicijnen want wat moet je daar anders voor gebruiken dan een dier", aldus Jolanda Schnitzler die samen met Petra in Zierikzee stond. Diane de Waal en Annette Pen- ninga die samen in Middelhar- nis aanwezig waren hadden in het begin wat last van de wind waardoor veel foldermateriaal de lucht in vloog. Maar dit werd gelukkig met behulp van stenen snel opgelost. Ook hier was er veel belangstelling en er werden ook veel reacties geno teerd in het boek dat in de stand lag. Veel belangstelling was er voor de cosmetica- gidsen en de gratis proef- monstertjes van het merk Ori- flame, dat in de gids staat ge noteerd als dierproef vrij, wa ren in een mum van tijd op. „Het leuke is dat er veel oude ren geïnteresseerd zijn in het onderwerp genetische manipu latie zegt Annette Penninga die nog niet zo lang lid is van de werkgroep. Zo kwam er een ou de man bij de stand staan en die direct begon over dat het gebruik van proefdieren direct moet worden afgeschaft want hij heeft zelf een hond en die meneer vond dus dat een dier voor je plezier was en niet om er afschuwelijke testen op te doen. En dat is dan al direct een leuke reactie die je van zo'n oude meneer niet verwacht". Diane zegt hierover dat geneti sche manipulatie iets is wat zich in de wetenschap afspeelt en daarom is het nog niet bij ie dereen bekend. „Ik zelf ben de dijk opgegaan met een stapel folders en proef monstertjes en als je dan zo'n folder geeft en je zegt: Anti-Vivisectie-Stichting dan zie je meteen dat het al be kend in de oren klinkt en dat is natuurlijk fantastisch! Maar zodra je het hebt over Wereld proefdierendag is het wat min der, maar ik denk dat dat voor volgend jaar beter is geworden. Het gaat er bij mij om dat als de mensen niets kopen, en dat is niet verplicht, ze je toch ge zien hebben". ZIERIKZEE - In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland aan de Zandweg zit een hond, die donderdag 22 april is gevonden op de Grevelingendam bij Bruinisse. Het betrefthier een teef van on geveer drie jaar oudeen kruising met lang bruin haar. De eige naar van deze hond wordt verzocht contact op te nemen met het asiel, telefoon 01110-17013. In dit asiel zitten vier honden en vijftien katten. De poes Maus is geplaatst. Beste vrienden, Santa Cruz, april 1993 In alle vorige nieuwsbrieven heeft u steeds kunnen lezen, dat wij met Piet en Marijke Punt zouden gaan samenwer ken in de leiding van een kin derhuis. Daar is nu echter eni ge verandering in gekomen. Wij waren door hen uitgeno digd om de dagelijkse leiding van een reeds bestaand kinder huis in Yanacachi op ons te ne men. Zoals u weet is dit plan afgebroken, omdat de overheid zich niet aan haar beloften hield. Daarna is het project Ca- ranavi geboren. Daar moesten we echter van de grond af aan beginnen. Ook nu nog is het een klein, arbeidsintensief pro ject, waar slechts voor één echtpaar voldoende werk is. Piet en Marijke zullen zich he lemaal richten op Caranavi. Gelukkig is dit niet zo ver (1000 kilometer) als Nederland en kunnen we elkaar waar nodig helpen. We hebben een fijne re latie met elkaar en we zullen Piet en Marijke dan ook met plezier vervangen in Caranavi tijdens hun verlofperiode (no vember 1993 tot en met januari 1994). We zijn ervan overtuigd, dat de Heer hen zal zegenen. Zoals u weet, zijn wij in Santa Cruz onze taalstudie gaan voortzetten. De nood onder kinderen is helaas ook hier erg groot. We hebben nu besloten ons definitief in Santa Cruz te vestigen om te zien en te doen wat de Heer hier voor ons heeft om voor kinderen tot zegen te zijn. Wijzelf hebben inmiddels hier onze draai gevonden en zelfs een huis. Als u dit leest, zijn we er waarschijnlijk net ingetrokken. We kunnen dit huis voor veertien maanden huren van een Amerikaanse zendeling, die met verlof gaat. Er is zelfs telefoon. Ook heb ben we hu eindelijk onze eigen postbus. Het nummer vindt u onderaan de brief, x We zijn hier in een kerk in één van de armste buitenwijken te rechtgekomen. Het is een arme gemeente, maar wel met een hart voor kinderen. Zo is men in de gemeente gestart met een zogenaamde comedor of eet zaal, waar drie dagen per week zeventig kinderen een warme maaltijd krijgen, geholpen worden met hun huiswerk en bijbelstudies ontvangen. Dit gebeurt in de kerk, een golfpla ten dak op ijzeren staanders. Voor 45 kinderen krijgt men van de instantie een kleine ver goeding. Deze instantie eist nu echter, dat er een echt gebouw komt. Kunnen ze hier binnen twee maanden niet aan begin nen, dan wordt ook deze ver goeding ingetrokken. Hoewel er weinig uitzicht op een oplos sing is, werken de mensen rustig verder met de kinderen en daar zijn we erg blij mee. In de korte tijd, dat we hier zijn, hebb.en we gemerkt, dat velen alleen wachten tot er steün uit het buitenland, komt. Dan pas komen ze in beweging, vaak nog voortgestuwd en ge stuurd door de zendeling. Hier echter hebben ze zonder midde len zelf het initiatief genomen en werken ze er hard voor. We vinden het dan ook fijn hier mee te kunnen werken en we willen ons graag inzetten. We zijn al verschillende keren met de pastor, voorganger, meege- weest naar verder gelegen bar rio's. De kerk is hier een erf voor een huis, waar wat ban ken staan opgesteld. Als de dienst begint en ook daarna nog, komen er van alle kanten mensen aan en vooral kinde ren, héél véél kinderen. De mensen in deze wijken zijn arm, echt arm. Je ziet het en je ruikt het. Maar ze zijn wel heel gastvrij. Verder gaat Dick nu eens per week met een Engelsman, die onder de straatkinderen werkt, mee. Ongelooflijk, zo veel als er zijn en hoeveel nood er onder hen is. Vaak is het eni ge, dat ze hebben, de kleren, die ze dragen. Velen komen al vroeg met drugs in aanraking (op je vijfde jaar verslaafd zijn is denk ik wel vroeg) en dien tengevolge met bedelarij, dief stal, roof en prostitutie. Enige maanden geleden heeft men een centrum kunnen ope nen, waar ze vier keer per week een maaltijd en medische verzorging kunnen krijgen, hun haar kunnen laten knip pen en zich ook kunnen was sen. Tenminste, als ze willen, want vertrouwen doen ze nie mand. Bij hun ouders, zo ze die al hebben, zijn ze, vaak door pure armoede, niet welkom. De situatie van andere familiele den is al niet veel beter. Wat is het dan fijn om te kunnen ver tellen van die Vader, die voor iedereen plaats en liefde heeft. Om ze een maaltijd te mogen geven en wat hulp, wat met ze te praten of zomaar een spelle tje met ze te doen. Iets heel on gewoons voor ze, maar ze genie ten er enorm van. U ziet het, werk genoeg. Eigen lijk weet je soms niet waar het eerst aan te werken. Kort gele den hoorden we van de kinde ren in de gevangenis. Hun ou ders zitten dan vast en dienten gevolge de kinderen ook. Op vang is er niet voor ze en daar om blijven ze maar in de gevan genis. Kunt u zich dat voorstellen? Van baby tot tie ner opgroeiend tussen misda digers van allerlei kaliber? Er is nu wel een school binnen de gevangenismuren, maar helaas willen er geen onderwijzers komen. Zo zijn er nog vele ge vallen, die schreeuwen om hulp. De omgeving hier is fan tastisch. We zitten hier in een echt tropische streek. Doordat het land zo onnoemelijk groot is, 33 keer Nederland, is buiten de steden de bevolking zeer dun gezaaid. Verder heeft Boli via weinig industrie, waardoor de luchtvervuiling gering is. De flora en de fauna zijn nog zeer rijk geschakeerd. Midden in Santa Cruz, op het plaza, waar verschillende soorten bo men staan, kun je nog regelma tig luiaards tegenkomen. En dan bedoel ik niet de gepensio neerde mannen, die er van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat zitten en ook niet de schoenpoetsertjes, die de hele dag rondspeuren naar klanten, maar dieren die omgekeerd aan de takken van. een boom hangen te slapen. Zo zou ik nog veel meer kun nen vertellen over de verschil lende aspecten van het leven hier. Het is echter beter om dat voor de volgende nieuwsbrief te bewaren. Wel willen we u eerlijk zeggen, dat de afgelo pen weken voor ons niet ge makkelijk zijn geweest. Na zo veel jaren opnieuw een taal te moeten leren en daarbij in een vrij korte tijd zoveel verande ringen mee te maken, gaat je niet in de koude kleren zitten. Ook het thuisfront is de strijd niet bespaard gebleven en op zulke momenten is het heel goed te weten Wie je gezonden heeft en waarom. We ervaren heel goed, dat er voor ons gebe den wordt. Daarom heel harte lijk bedankt voor uw gebed, brieven en steun in diverse vor men. Voor ons kostbare bemoe digingen. Hartelijke groeten en God ze- gene u, Dick en Thérèse. Postadres Bolivia: D. J. Altena, Casilla 311, Santa Cruz. Boli via. Giften kunt u overmaken naar: Zendingsfonds Bolivia Altena, Oud-Beijerland Rabo- banknr. 35.11.18.217 post- banknr. 0256302 Postadres Ne derland: Zendingsfonds Boli via Altena, p/a C. D. van den Ouden, Grebbestraat 38, 3262 GE Oud-Beijerland. tel/fax nr. 01860-14672 of via: Stichting Zending Gemeente Utrecht banknr. 47.51.50.880 post- banknr. 2047678 o.v.v. Zendings fonds Bolivia Altena DIRKSLAND - Woensdag: 5 mei verschijnt de vierde roman van Lydia Vroegop-Zandbergen uit Dirks- land. Vanaf deze datum is het boek, met als titel Le ren aanvaarden, in de boekhandel verkrijgbaar. Het is een vervolg op Eiland van rust en ruimte, de derde roman van de schrijfster. Maar het kan ook los van dit boek worden gelezen, volgens mevrouw Vroegop. Lydia Vroegop is als amateur met het schrijven begonnen. Nadat zij bij verschillende uit gevers tevergeefs aan de deur had geklopt besloot zij haar eerste boek, Verborgen waar heid, in eigen beheer uit te ge ven. Het boek werd ook door de Nederlandse Bibliotheek dienst ter recensie aange vraagd. De reacties waren posi tief met als gevolg dat dit boek in de collectie van de Biblio theekdienst werd opgenomen. Hetzelfde was het geval met haar tweede roman, Geen tijd voor tranen en haar derde boek. Omdat de boeken van mevrouw Vroegop in vrijwel alle bibliotheken van Neder land op de planken staan be reikt zij een groot lezerspu bliek. Na het verschijnen van haar tweede roman bood de Groot Letter Bibliotheek haar een contract aan om dit boek in grote letterdruk uit te brengen. Voordat dit boek in deze vorm te verkrijgen was kreeg zij ook een contract voor het eerste boek en inmiddels is ook de derde roman door de GLB in haar collectie opgenomen. De romans zijn bovendien door de Blindenbibliotheek in braille uitgegeven en op de band in gesproken. Van elk boek be staan zes cassettebandjes met in totaal negen uur luistertijd. Zowel de boeken in braille als de bandjes kunnen door blin den en slechtzienden in de bi bliotheken worden besteld. De ze worden dan door de PTT kosteloos verstuurd. Overigens bracht de Blindenbibliotheek de boeken van Vroegop uit zon der hierover vooraf contact te hebben gehad. „Ik vond dit wel een beetje vreemd, maar aan de andere kant wel heel leuk dat ze dit' gedaan had den", zegt ze hierover. Ondanks dat Vroegop haar boeken in eigen beheer uit geeft heeft ze wel een contract afgesloten met de uitgeverij Buijten en Schipperheijm bv uit Amsterdam. Deze uitgeve rij neemt ook van haar vierde roman een groot aantal boeken af, die dan net als de eerder verschenen romans in het cen traal Boekhuis in Culemborg komen te staan. Vanuit dit offi ciële distributiepunt in neder- land, kunnen de boeken op bestelling binnen twee dagen bij de boekhandel zijn. Over de inhoud van haar nieu we boek wil Lydia Vroegop niet veel kwijt. „Een boek moet niet verteld maar gelezen worden", volgens haar. Tbch licht zij een tipje van de sluier op. Het boek handelt over een man en een vrouw van middel bare leeftijd, die elkaar in een De schrijfster Lydia Vroegop- Zandbergen vliegtuig ontmoeten. Ze heb ben allebei na dertig jaar hu welijk hun partner verloren. Dit moeten ze leren aanvaar den. Het blijft niet bij deze toe vallige ontmoeting en er ont staat een hechte vriendschap. Het lijkt eenvoudig, maar waarom versperren de kinde ren hun die wég? Ook dit boek is weer gedrukt door Drukkerij Gebroeders De Waal uit Sommelsdijk. Het omslagontwerp is een aquarel van Jaap van der Slik uit Mid- delharnis. Hierop is een oudere man in een rolstoel te zien, die voortgeduwd wordt door een jong meisje. Deze roman is ze ker niet de laatste van de hand van Vroegop. Op dit moment zit het vijfde boek al weer in de pen. Op dit moment verheugt de schrijfster zich echter nog op het moment dat ze haar vierde roman in handen krijgt. ZIERIKZEE - In mei houdt de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie (NJN), een cur sus veldbiologie. Tijdens deze cursus, die speciaal is georga niseerd voor jongeren tussen de 12 en 23 jaar, wordt geduren de vijf weekeinden de natuur in de eigen omgeving bestu deerd. Onder leiding van een ervaren excursieleider wordt elke week een ander onderdeel van de na tuur bekeken, bijvoorbeeld vo gels-, insekten, planten of vleermuizen. Na de cursus be staat de mogelijkheid om tij dens de Hemelvaart-vakantie samen met leeftijdsgenoten op kamp te gaan en daar het ge leerde in praktijk te brengen. In dertig afdelingen verspreid over heel Nederland wordt de ze cursus veldbiologie gehou den. Op Schouwen-Duiveland is dit afdeling Schouwen. Voor meer informatie kan men con tact opnemen met: Gert jan Jobse, telefoon 01110-12548. DEN HAAG - De streekver voerders verwachten dat de studenten met de nieuwe kaart voor bus, tram en metro (BTM- kaart) 4 miljard kilometer per jaar minder zullen reizen dan nu het geval is. HILVERSUM - Prinses Juliana wordt vrijdag 84 jaar. Daarmee is zij de eerste Oranje die zo oud werd. RTL viert dat record met een programma dat vrij wel geheel bestaat uit oude, zelden of nooit vertoonde film beelden van de prinses. Het wordt woensdagavond uitge zonden. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Donderdag 29 april gaat de eerste landelijke kamerlijn van start. De Nationale Kamerlijn (NKL) is bestemd voor ie dereen die een kamer zoekt of wil aanbieden. Het heeft als doel vraag en aanbod rechtstreeks op el kaar af te stemmen. Iemand die een kamer zoekt of wil aanbieden kan zelf een ad vertentie op de lijn inspreken, maar kan tevens advertenties van anderen beluisteren. Daar naast bestaat er de mogelijk heid informatie te verkrijgen over niet-commerciële kamer bemiddelingsbureaus, rechts hulp en over het adverteren in dag- en huis-aan-huisbladen. De NKL is verdeeld over 24 verschillende studiesteden in Nederland. De Nederlandse Woonbond juicht het initiatief van harte toe. Initiatief De NKL is een particulier ini tiatief van de in Groningen woonachtige Hielke Dijkstra. Naar aanleiding van de vele advertenties in de vele dag- en huis-aan-huisbladen kwam hij in de zomer van 1992 op het idee een telefoonlijn voor ka merbemiddeling op te zetten. Tben vervolgens uit markton derzoek bleek dat er een duide lijke behoefte bestond aan een dergelijk relatief goedkoop en makkelijk hanteerbaar me dium, besloot Dijkstra zijn idee nader vorm te geven. Hij riep hiervoor onder meer de hulp in van Léo Reinds, stu dent HEAO-CE aan de Hanze- school Groningen en Saskia Tuik, studente Communicatie kunde aan de Rijksuniversiteit Groningen, die zich met de marketing en communicatie van het project bezighouden. Om de kamerzoekenden en - aanbieders een zo volledig mo gelijk pakket aan te bieden zijn ook de adressen en tele foonnummers van niet-com merciële kamerbemiddelings bureaus, stichtingen studen tenhuisvesting, rechts- en wets- winkels en bureaus voor rechtshulp op de lijn vermeld. Verder geeft de NKL informa tie over adverteren in de krant. Mocht de beller dan niet direct een kamer kunnen vinden, dan kan hij of zij op deze manier in formatie krijgen over de verde re mogelijkheden. Goedkoopste manier Marktonderzoek heeft aange toond dat met het gehanteerde tarief van één gulden per mi nuut de NKL verreweg de goedkoopste manier kan zijn om een kamer te vinden. Basisbereiding roerbakken: Kleine stukjes vlees (en groente bijvoorbeeld) kun nen heel gemakkelijk en snel worden klaargemaakt in een wadjan of in een wok. De wadjan - de pan met oren - wordt vooral in de Indone sische keuken gebruikt, de wok - met handvat - in de Chinese keuken. Voor beide pannen geldt dat de wijde, ronde bodem van de pan (meestal gemaakt van plaatstaal of gietijzer) maar om weinig vet vraagt. Er zijn bovendien ook soorten te koop die aan de binnen kant met een anti-baklaag zijn bekleed. De tempera tuur tijdens de bereiding is hoog zodat het vlees snel dichtschroeit. Het neemt dus geen onnodig extra vet tijdens de bereiding op. De stukjes vlees worden tij dens het bakken voortdu rend heen en weer bewogen zodat het vlees de kans niet krijgt aan te bakken. U heeft nodig voor 4 personen: 400 gram lamslappen (van de schouder) 100 gram gekookte lams- ham lamsvleeskruiden, naar smaak 12 witte asperges 12 groene asperges 150 gram champignons, di verse soorten 2 bosuitjes, in reepjes ge sneden 2 eetlepels gehakte groene kruiden (dille, munt, dra gon, salie en basilicum) 1 bekertje crème fraïche 1 mespunt saffraan 1 borrelglas vin d'Alsace 2 eetlepels (noten)olie (zee)zout peper Maak de asperges schoon en kook ze beetgaar. Snijd de asperges in stukjes van cir ca vijf centimeter. Snijd de lamslappen in reepjes in de grote van de asperges en kruid het vlees met de lams vleeskruiden. Snijd de lamsham in julienne (fijne reepjes). Verwarm de wok of wadjan goed voor, verhit de olie en frit hierin de fijn gesneden bosuitjes en de lamsham. Voeg nu de reep jes lansvlees toe en laat het geheel circa vijf minuten bakken. Voeg hu de saf fraan en de witte wijn toe. Snijd de diverse soorten champignons eventueel in vieren en voeg deze ook toe. Laat het geheel op hoog vuur circa drie minuten on der voortdurend omschep pen gaar worden. Voeg nu de geblancheerde stukjes asperges en de fijngehakte groene kruiden toe en zet het vuur laag. Laat het ge heel goed doorwaremen. Voeg tot slot de crème fraï che toe en laat alles even doorkoken. Breng het op smaak met peper en (zee)zout. Lekker met gekookte wilde rijst. Voedingswaarde per portie: Energie: ±1845 kJ (440 kcal) Eiwit: 27 gram Vet: 35 gram Koolhydraten: 5 gram- De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 14 april zijn: De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- Temara van Teylingen, Battenoord 1, Nleuwe-Tonge De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- A. Krijger, Christinastraat 41, Burgh-Haamstede De derde prijs: Een waardebon van f 10,- Mevr. M. G. de Ruiter-v. d. Waal, Pr. Margrietstraat 26, Middelharnis De sleutelwoorden van de puzzel van 14 april zijn: Een volk bijen De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 7 mei in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel! Horizontaal 1. twee keer een duo; 4. teken; 7. boom (mv); 9. deelnemer aan het (langzame) verkeer; 11. braaf; 12. hulpmiddel om wilde dieren te vangen; 13. telkens terugkerende begeerte; 15. plaats in het Gooi; 17. bruikbaar blij ven; 19. afwijkende en meestal niet gewaardeerde opvatting; 21. werk in oe fentijd; 23. wat men eet; 25. plaaggeest; 26. achteruit; 27. priemgetal boven de tien; 28. opgave die door goed raden moet worden opgelost. Verticaal: 1. ploegbaas; 2. zanger; 3. ode; 4. keuze uiten; 5. vergankelijk; 6. zeer grote menigte; 8. dappere; 10. militair; 14. inwoner van een Aziatisch land; 16."politieagent werd vroeger wel zo genoemd; 17. zwaar vergrijp; 18.' kopiëren; 19. alfabetisch register; 20. bevroren afdruipend water; 22. nauwe lijks; 24. gebergte in Midden-Europa. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters uit de vakjes: 8, 11, 13, 23, 7, 11. 2, 3, 11, 1, 11. 15 11, 18, 6. 5. 24, 11. 13. 12. 11. 1, 11, 15

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 15