SSvoetbal Herenteam Kwiek viert kampioensfeest en promoveert naar de eerste klasse Renesse te simpel langs Schoondijke Volleybalheren Delphi/MEVO'80 maken kans op promotie/degradatie-wedstrijd Damesteam ook op weg naar kampioenstitel w* Snelschaken Van Vossen traint jeugd Renesse tegen MEVO Dames nog steeds in degradatiegevaar Jan Hoek snel op het strand DINSDAG 20 APRIL 1993 NR 25344 7 Het succesvolle herenteam van Kwiek bestaat uit Eric van Breda, Martijn Wolters, Michel Versaevel, Kees Nederlof, Jos Geluk, Joop Goedhart, Kees Arensman en trainer/speler Tonie van Breda. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Het eerste herenteam van volleybalvereniging Kwiek uit Bruinisse heeft de kampioenstitel in de tweede klas districtcompetitie Rotterdam behaald. Afgelopen weekend werd eerst de inhaalwedstrijd tegen DDL uit Puttershoek gespeeld 'en met een winst van 3-0 toegeëigend. Zaterdagavond moest het Rozen- burgse team Vovero aan de krachten van de Bruse heren geloven en was de winst van 3-0 een feit. Met deze kwaliteiten promoveren de heren het volgende seizoen naar de eerste klasse. Na-competitie lonkt RENESSE - Gisteren, zondagmiddag, kreeg Renesse bezoek van middenmoter Schoondijke. De ploeg van Ed van Lent boekte, ondanks het feit dat de ploeg geen goede wedstrijd speelde, een regelmatige 4-0 ze ge en kan zich zo langzamerhand gaan opmaken voor de wedstrijdenreeks in de nacompetitie. „Twee wedstrijden in één weekend kost concentratie en dat was vrijdagavond al te merken. De laatste set tegen DDL hebben we twee jongens van het tweede team laten meespelen. We moesten wat van onze concentratie inleve ren", liét sp'eler "Kees Arens man deze woorden ontvallen nadat beide wedstrijden achter de rug waren. Op de wedstrijd tegen Vovero had hij duidelijk minder commentaar. „We win nen met 15-2, 15-7 en 15-2. Dan verdien je gewoon de kampi oenstitel en moet je promove ren". Ondanks de promotie zet Arensmans vraagtekens bij het volgende competitieseizoen. „Je weet nooit wat het volgen de seizoen wordt. Iedere ploeg verandert zijn team weer dus danig dat je altijd maar moet afwachten hoe sterk de tegen stander is". Helemaal onbe kend zijn de Kwiek-spelers niet met het niveau van de eer ste klasse. Eerder in het sei- Lang leek het erop dat Delphi/ MEVO'80 de kloof tussen de twee koplopers niet meer zou kunnen overbruggen, maar door het onverwachte verlies zoen werden er wedstrijden te gen teams van dit niveau ge speeld. Arensman voorziet te vredenheid wanneer de heren voor bèhoud in de eerste klas gaan spelen. „Volgende week gaan we'met de spelers en onze-trainer, Tb-- nie van Breda, om de tafel zit ten en bespreken hoe we nu verder gaan." Volgens Arens man is het opstellen van een dergelijk trainingsplan een heel karwei. De eerste klasse zal een frequentere training ei sen en of dat met het werk van de spelers te combineren valt moet nog bezien worden. „Er valt nog zoveel te bespreken. Niet alleen wanneer we gaan trainen, ook zullen we toer nooien moeten gaan uitkiezen •waar we met ons niveau in thuishoren". Kwiek kampt met een luxe probleem. Sinds de opening van het nieuwe sportcomplex De Vanger in Bruinisse is de dat beide koplopers afgelopen week leden kan ook Delphi/ MEVO'80 zich weer mengen in de strijd om de zogenoemde promotie/degradatieduels. vereniging gegroeid van 60 naar 150 leden. De trainingen van het eerste herenteam krij gen vanzelfsprekend voorrang, maar mogen niet de andere teams verdrukken. Volgens Arensman heeft de nieuwe ac commodatie de vereniging veel go'ed gedaan: „Nu blijven de spelers na de wedstrijden en trainingen gezellig in de kanti ne zitten en wat drinken*en na praten. Dat is toch veel beter dan in het materiaalhok of in de kleedkamer". Dames Het leek erop of de Bruse vol leybalvereniging weinig varia tie in de uitslagen kon beden ken. Wederom werd door het eerste damesteam met een stand van 3-0 een overwinning behaald op tegenstander Vove ro uit Rozenburg. De set-uitsla gen 15-7 en tweemaal 15-9 be wijzen dat ook de dames de kampioenstitel en promotie Delphi/MEVO'80 dat de laat ste weken steeds beter is gaan spelen en met een opmerkelij ke zegereeks bezig is, is echter afhankelijk wat vooral Slie- naar de eerste klasse hebben verdiend. Met nog één wedstrijd te spe len tegen MVC uit Maassluis, laatste van de ranglijst, kan de overwinning voor dit wed strijdseizoen niet meer stuk. Speelster Marjo Arensman stelde zich échfër kritisch op over de gespeeldé wedstrijd te gen Vovero. „We dachten er te gemakkelijk over. Vovero had per set niet meer dan vijf punten mogen maken. Door te weinig concen tratie aan onze zijde hadden we niet zo moeten spelen. De kwa liteit van ons kwam er op deze manier niet goed uit. In ieder geval hebben we reden voor feest, deze overwinning is bin nen". Wanneer de dames het volgende seizoen naar de eerste klasse promoveren zullen de dames zeker op niveau moeten spelen. Indien je dan een min dere wedstrijd speelt krijg je gelijk een nederlaag aan de broek. drecht Sport de komende wed strijden doet. Delphi/MEVO'80 dat de laat ste wedstrijden in de winning mood is, is toch al bezig aan een succesvol seizoen. Met al een ticket voor de bekerfinale op zak (15 mei) komt nu dus ook een eventuele promotie om de hoek kijken. „Eigenlijk wa ren we gewoon in de voorberei ding voor de bekerfinale in mei, maar nu is er eventueel dus ook nog een kansje dat we de promotie/degradatie wedstrijden kunnen gaan spe len. We staan nu twee punten achter op de nummer twee Sliedrecht en we zijn dus af hankelijk wat zij in de komen de wedstrijden gaan doen. Als we gelijk komen te staan dan staan wij in het voordeel wat setstanden betreft. In de eerst komende wedstrijd spelen we tegen Rowido uit 's-Graven- deel. Zaak is dan dat wij er staan en we ze niet onderschat ten. We zijn stijgende in vorm, langzamerhand komt er een echt evenwichtig team te staan. We hebben onder elkaar afge sproken dat we gewoon in deze lijn door gaan en tegen elkaar gezegd: we zien het allemaal wel", aldus de symphatieke Delphi/MEVO-coach Arie de Kreij. Delphi/MEVO'80 had weinig problemen met Onderling uit Lekkerkerk. Door zich niet uit de concentratie te laten bren gen door het irritante gedrag van hun tegenstander, en door de goede wissels van Arie de Kreij wonnen de Zierikzeeë- naars dan ook vrijwel pro bleemloos met de setstanden 15-5, 16-14 en 15-6 en lijkt het VLISSINGEN - Het Open Zeeuwse snelschaakkampi oenschap, afgelopen zaterdag in Vlissingen, kende een re cord aantal deelnemers, maar liefst 92 schakers meldde zich aan. Dit hoge aantal was mede te danken aan Schaakvereni ging Zierikzee, met tien en thousiaste 'vluggeraars'. Het toernooi ging over vijftien ronden van zeven minuten per persoon. Winnaar werd de Roo sendaler H. Westerberg met 13,5 punten. Gedeeld tweede werden de oud-Zeeuwen Hans Groffen en Anton van der Weij met ieder dertien punten. In een zeer sterk bezet deelne mersveld behaalde Bart Karstens een goed resultaat door op de zestiende plaats te eindigen met 9,5 punten wat hem de prijs van beste schaker tot achttien jaar opleverde. Hans Aangeenbrug kon na een razende start van vijf uit vijf helaas dit gemiddelde niet houden en bereikte met acht punten een 33e plaats. Martin Krijger speelde de hele dag als een krant, maar kon door een eindspurtje van 3,5 uit vier toch nog op acht punten ko men. genoeg voor een veer tigste plaats. De andere opval lende Zierikzee-speler die een prijs won, beste speler tot twaalf jaar, was Evert de Jon ge. Hij haalde maar liefst zes punten en daarmee een 70ste plaats. Als wapenfeit had hij onder andere het van het bord spelen en vervolgens matzetten van een speler van Middelburg 1. Jeroen van de Wetering en Arjan van Wijngaarden deden het ook heel verdienstelijk met respectievelijk 5,5 (78e) en vijf punten (81ste). Jouke Bottema, nog maar twee maanden lid, was zelf niet erg tevreden, maar presteerde toch goed met vier punten (82ste). Frank Boe- re had wat pech met zijn partij en. De prijswinnaar van het pe- pernotentoernooi bleef onder zijn sterkte met drie punten. Johnny Pannekoek (twee pun ten) en Marc van 't Hof (één punt), beiden nog niet zo lang lid, moesten nog even wennen aan het gesnelschaak, maar dat is gewoon een kwestie van vaak meedoen. AMERSFOORT - John van den Brom was maandag vooral op gelucht. De volgens velen al een tijdje op handen zijnde transfer naar Ajax werd in de ochtend op het kantoor van de VVCS in Gouda beklonken. Van den Brom tekende een ver bintenis voor vier seizoenen met de Amsterdamse club. ZIERIKZEE - International Peter van Vossen zal morgen, woensdag 21 april, de F- pupillen van voetbalvereni ging Zierikzee trainen. De training duurt van 13.00 tot 15.00 uur. team klaar voor het grote werk. Dames De dames van Delphi/ME- VO'80 zijn in een heftige degra datie-strijd gewikkeld. Het team van coach Peter Daver maakte het zich zelf niet mak kelijk door in sporthal Onder dak in Zierikzee met 2-2 gelijk te spelen tegen MVC 2 uit Maassluis. De dames behouden een kans om eventueel mee te mogen doen in de promotie/de gradatie-wedstrijden, maar dan dienen er in de laatste wedstrijden wel punten te wor den gehaald. MVC 2 dat voortvarend begon bracht de eerste set met 15-11 op haar naam. In de tweede en derde set was het echter Del- phi/MEVO'80 wat de klok sloeg en met 15-13 en 15-11 kwa men de Zierikzeese dames op een 2-1 voorsprong. Nadat in de vierde set Delphi/MEVO'80 al gauw een 5-2 voorsprong nam leek het dat de broodnodige twee punten konden worden binnengehaald. Het was echter MVC 2 dat sterk terug kwam en vervolgens met 7-15 de set naar zich toe trok. Delphi/MEVO- coach Peter Daver was enigs zins teleurgesteld over de pun- tendeling en weet dit aan het verlies van concentratie. „Ik heb er na die derde set enorm op gehamerd dat ze vooral bij de les moesten blijven, maar toch zie je dan dat op een gege ven moment die concentratie helemaal wegvalt. We staan er niet best voor maar we zijn nog zeker niet gedegra deerd. Volgende week moeten we tegen Bernisse uit Heen- vliet en daar moeten we ge woon alles op alles zetten. Het is een middenmoter en voor hun is er verder niks meer te behalen en dat kan misschien voordelig voor ons werken", al dus een hoopvol gestemde Da ver. „Ik heb er nog steeds alle ver trouwen in dat we volgend sei zoen hoger kunnen gaan spe len. Met ons spelersmateriaal moeten we er straks staan. Ho pelijk spelen we de eerste wed strijd uit, maar daar wordt om geloot. Ik denk dat we een goe de kans maken", blikte Ed van Lent vooruit naar het eind van de competitie. Doeltreffend De eerste helft van de wed strijd tegen Schoondijke speel de Renesse volgens haar trai ner te lauw. Zelfs nadat Renes se via twee doelpunten van Remco Canters op een 2-0 voor sprong was gekomen liet de ploeg Schoondijke terug ko men in de wedstrijd. De kan sen die de bezoekers kregen WESTENSCHOÜWEN - Atle tiekvereniging Delta Sport or ganiseerde al weer voor de vijfde keer de Dam tot Dam loop. Een trainingsloop vanaf de Brouwersdam naar de dam aanzet van Oosterscheldeke- ring. Jan Hoek was veruit de snelste atleet en verbeterde het par- coursrecord met ruim vier mi nuten. De tijd van 1.00.28 uur was een uitstekende prestatie. De Marokkaan Rachid Ben Me- ziane had halverwege het par cours nog aansluiting met Hoek maar moest toen de ont ketende atleet loslaten. Mezia- ne liep bijna drie minuten ach terstand op. Uitslag: 1. Jan Hoek, L00.28. 2. Rachid Ben Meziane, 1.03.08. 3. Johan van de Maas, 1.11.00. 4. Daan Hoek, 1.11.59. 5. Rene Baartse 1.12.52. 6. John Ver meulen, 1.13.01. 7. Cor Duin houwer, 1.14.39. 8. Bert Hen- drikse, 1.14.40. 9. Raoul Ra- Afdelingstrainer Jan van Loon heeft voor woensdag 21 april de volgende spelers uitgeno digd. Ruben van der Have (Duiveland), Louis Volkers (Oostburg), Leon van Belzen (Arnemuiden), Vincent Koster (Spui), Jeffrey Meulmeester (Serooskerke), Laurens van Re- mortele (Steen), Coen Kuijpers (Steen), Michiel Vink (Steen), Jan Becht (Terneuzense Boys), David den Hollander (Kapel- Ie), Roy den Denenen (Bres- kens), Niels Kale (Wemeldin- ge), Danny Verhagen (Oostka- pelle) en Jeroen Weststrate (Nieuwdorp). Op maandag 26 april speelt de Zeeuwse jeugd- selectie onder de veertien jaar tegen De Haagse jeugdselectie op het voetbalterrein van ZSC in Scharendijke. Aanvang 18.30 uur. Kwadendamme BI - Zierikzee B2 2-4. Met nog maar vijf speel minuten op de klok scoorde Perry Goedegebure al de ope ningstreffer voor Zierikzee. Dankzij de prima voorzet van Yora Mölman. Een paar minu ten later prijkte er al 1-1 op het scorebord nadat doelman Siet- se Veenstra machteloos moest toekijken na een knappe actie van de Kwadendamme-spits. Na ruim twintig minuten spe len schoot Rudy van de Linde de bal naar voren en via een eentweetje van Sjoerd van de Hoek en Michel Jansen scoorde Van de Linde via een keurig lobje. Kwadendamme kwam vlak voor rust nog terug op 2-2. In de tweede helft pakte Zie rikzee al snel de draad weer op en via Robert Verwijs scoorde Colin Struijk nummer drie voor Zierikzee. Vlak voor het eindsignaal bepaalde Rudy van de Linde de eindstand op 2- 4. werden echter niet doeltref fend afgerond en zo bleef het tot de rust 2-0. Na rust speelde Renesse, ge steund door de wind, wat fana tieker en na zo'n t wintig minu ten spel kon Mischa van de Hoek 3-0 aantekenen. Het was tenslotte Bert Verkeulen die met een prima actie, vanaf ei gen helft kon Verkeulen rich ting Schoondijke-goal opruk ken en scoren, de 4-0 eindstand bepaalde. De eerstvolgende wedstrijd staat Groede - Renesse nog op het programma en als Oost burg kampioen wordt kan Re nesse zich daarna gaan voorbe reiden op de twee wedstrijden tegen het fysiek sterke Hulsterloo om een plaats in de eerste klas zondag afdeling. vestein, 1.16.56. 10. Cor Muller, 1.17.29. 11. Wim Provoost, 1.19.17. 12. Oscar van Rijswijk, 1.20.17. 13. Jos Geluk, 1.20.39. 14. Joop Scheibeler, 1.20.44. 15. Johan van de Hoek, 1.20.58. 16. Piet-Jan Landegent, 1.21.18. 17. Joop Kristalijn, 1.24.15. 18. Wim Schot, 1.24.15. 19. Eelke Stins, 1.25.55. 20. Jolien Bek- kenk, 1.28.07. 21. Tbn Hen driks, 1.28.07. 22. Adrie van Ba- vel, 1.29.54. 23. Henny Ra- vestein, 1.34.45. 24. Jan Kloet, 1.37.36. 25. Jan Lekkerkerk, 1.51.55. RENESSE - Vanavond, dins dag 20 april speelt Renesse om de ZZN-trofee tegen MEVO. De wedstrijd vindt plaats op het voetbalterrein van Renesse en begint om 18.45 uur. A-junioren: Middelburg A2- SKNWK Al uitg., DFS Al-Wal- cheren Al 2-9. B-junioren: Goes B2-Duive- land BI 6-3, Kwadendamme -Bl-Zierikzee B2 2-4, Heinkens- zand Bl-Bruse Boys BI 2-5, We- meldinge Bl-SKNWK BI 4-0, ZSC Bl-SSV'65 BI 2-2, Brou wershaven Bl-DFS BI 4-1. C-junioren: SKNWK Cl-MEVO Cl 5-2, Noormannen Cl-Brou- wershaven Cl 4-0, Duiveland Cl-SSV'65 Cl 3-3, Bruse Boys Cl-ZSC Cl 1-5, SKNWK C2- DFS Cl 1-7. D-pupillen: Duiveland Dl- Zonnemaire Dl 8-2, Brouwers haven Dl-Meeuwen D2 18-4, WIK D2-ZSC Dl 8-0, Lewed. Boys Dl-SKNWK Dl 2-11, SSV'65 D2-Dreischor Dl 4-2, Renesse Dl-Cortgene Dl 4-3, DFS Dl-Zierikzee Dl 2-11, Zie rikzee D2-Goes Dl 0-10, MEVO Dl-Yerseke Dl 0-2, Ouwerkerk Dl-Robur Dl uitg., Bruse Boys Dl-Oostkapelle Dl 2-5. E-pupillcn: Colpl. Boys El- Brouwershaven El 8-4, Bruse Boys El-Zierikzee El 3-5, SKNWK El-Ouwerkerk El 12- 1, Duiveland El-Renesse El 4-6, Zonnemaire El-Serooskerke E3 4-13, DFS El-Oostkapelle E2 22-0, DFS E2-Middelburg E3 3-3, Kloetinge E4-Duiveland E2 8-5, Kloetinge E3-Renesse E2 3- 4. Cortgene El-WIK El 0-4, Oostkapelle El-Zierikzee E2 7- 4. ZSC Cl-MEVO El 0-7. F-pupillcn: MEVO Fl-DFS F1 uitg.. Zierikzee Fl-Wissenker- ke F1 6-2, Renesse F1-Duive land F1 7-4, Zierikzee F2-Bruse Boys F1 2-3, Brouwershaven Fl-SKNWK FI 4-1, Bruse Boys F2-Bevelanders F1 3-10. Het eerste damesteam van volleybalvereniging Delphi/MEVO'80 kwam in sporthal Onderdak niet verder dan een 2-2 eindstand. De ploeg van Peter Daver verkeert nog steeds in de degradatie-zone. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De volleybalheren van Delphi/MEVO'80 beleefden een gouden weekeinde. Niet alleen versloegen zij op overtuigende wijze hun tegenstander uit Lekkerkerk met de maximale cijfers van 3-0, ook blijft de ploeg van coach Arie de Kreij een kleine kans behouden om te promoveren. ZIERIKZEE - De Zeeuwse jeugdselectie speelt woensdag 21 april tegen de jeugdselectie uit Den Haag. De wedstrijd wordt gespeeld op het voetbal terrein van ZSC in Scharendijke en begint om 18.30 uur. Opnieuw maakt Ruben van der Have uit Oos- terland deel uit van de Zeeuwse jeugdselectie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7