Kampioenskansen voor Dreischor tegen Cortgene in eigen hand Zierikzee raakt vertrouwen kwijt, nog voor na-competitie is gestart Ouwerkerk degradeert naar de tweede klas Zaal voet balcompetitie nadert zijn einde ZHV/Delta Sport te zwak voor Olympia in Hengelo Laatste wedstrijd moet beslissend zijn Bruse Boys langs MEVO Opnieuw gezichtsverlies tegen Unitas ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE OUWERKERK - In het degradatieduel tussen Ouwerkerk en Jong Ambon in de eerste klas zondag afdeling heeft Ouwerkerk aan het kortste eind ge trokken. De 0-1 overwinning voor Jong Ambon bete kent voor Ouwerkerk dat het doek definitief is ge vallen. ,,Nu moet je niet denken dat je degradeert door deze wed strijd. Het moet duidelijk zijn dat Ouwerkerk dit seizoen te kort komt op zowel conditio neel als technisch vlak. Toch hebben wij vanmiddag onze huid zo duur mogelijk ver kocht en zeker de punten aan Jong Ambon niet cadeau gege ven", liet trainer Peter Goede- gebure weten. De spelers van Ouwerkerk wa ren speciaal een half uurtje eerder naar het sportpark in Ouwerkerk gekomen om zich voor de laatste keer optimaal voor te bereiden. Ondanks dat het veld moeilijk bespeelbaar was, regen en wind, ontstond er een aantrekkelijke wed strijd. Tbch was het Jong Am- bon dat na 38 minuten spelen het enige doelpunt zou scoren. Een hoekschop werd niet goed weggekopt door William Re- meeus waardoor Simon Thmia- wel de bal vol op zijn wreef nam en onhoudbaar inschoot achter doelman Marco van der Marei. In de tweede helft was Jong Ambon technisch beter, maar Ouwerkerk zorgde ook voor gevaar bij doelman Wilfred Vreeke. Peter Bezemer kwam alleen voor de keeper ma ar kopte de bal naast het doel. Een kwartier in de tweede helft maakte Gert-Jan Kunst een sliding in zijn strafschop gebied en nam daardoor de bal met zijn hand mee. Strafschop besliste de arbiter, maar doel man Wilfred Vreeke schoot de bal vanaf de elfmeterstip bui tenzijde doelpaal. Deze misser gaf Ouwerkerk even vleugeltjes en stichtte met regelmaat gevaar voor het doel van Jong Ambon. Erik Bleiji zorgde voor een kopbal die door Vreeke rakelings van de doellijn gestompt kon wor den. Ook een keihard schot van Johnny Hage werd ternauwer nood gekeerd. Tbch bleef de eindstand 0-1 waardoor Jong Ambon en Aardenburg nu uit moeten maken wie van hen de gradeert samen met Ouwer kerk. Vooral geen gemakkelij ke opgave doordat Aardenburg tegen Philippine moet en Jong Ambon op bezoek gaat bij Vlis- singen. Beide ploegen maken nog aanspraak op de kampi oenstitel in de zondag afdeling eerste klas. 't Swarte Schaep promoveert ZIERIKZEE - De zaalvoetbalkampioen van Schou- wen-Duiveland, Toren Boys, heeft ook haar laatste wedstrijd in winst omgezet. Sporthuis Zierikzee moest met 7-2 het onderspit delven tegen het sterk ste team uit de eerste klas. In de derde klas is het team van 't Swarte Schaep gepromo veerd naar de tweede klas. De 14-5 overwinning op rode lan taarndrager Coen Honig 2 was ruim voldoende om Pinky Boys te volgen. In de tweede klas is Stella Boys 2 gedegra deerd. Voor de tweede degrada tieplaats gaat de strijd nog tus sen Delta Catering, FC Kerk- werve en Garage Slager. Delta Catering heeft overigens de slechtste papieren in handen. Zij moeten in de laatste wed strijd met minimaal negen doelpunten verschil winnen van FC Kerwerve om aan de gradatie te ontsnappen. Programma maandag 19 april in sporthal Onderdak in Zie rikzee; 19.00 uur Delta Cate ring - FC Kerwerve. 19.40 uur WIK - Sporthuis Zierikzee. 20.20 uur PTT - Coen Honig 1. 21.00 uur Deltan - Knippie. 21.40 uur Bijmakelaardij - ME- VO. 22.20 uur Nola Boys - Sportsurf Jonker. Ie klas Steiloore PJZ-Sports.Jonker 5-4 Toren Boys-Sporthuis ZZ 7-2 WIK 7 20 90 - 79 7 18 68 - 60 - 67 16 69 - 74 2 8 16 54 - 62 3 8 15 54 - 58 2 12 10 59 - 92 1 15 5 66 - 161 Rest.De Beuze 18 Sports.Jonker 16 Sporthuis ZZ 17 7 Nola Boys 17 7 PTT 17 7 Coen Honig 1 17 6 Steiloore PJZ 18 4 De Keien 18 2 2e klas Zeelandia-Delta Catering 2-5 Garage Slager-Stella Boys 1 9-2 Neffen d'Eulè 18 15 0 3 30 117 - 51 Mevo 16 13 2 1 28 95 - 40 Bijmakelaardij 17 10 2 5 22 70 - 62 Stella Boys 1 17 7 3 7 17 56 - 61 "7 1 10 15 65 - 69 1 10 15 52 - 78 1 10 13 48 - 66 1 11 13 60 - 79 1 11 II 42-69 4 11 10 57 - 87 Vanity 18 Zeelandia 18 FC Kerwerve 17 6 Garage Slager 18 6 Delta Catering 17 5 Stella Boys 2 18 3 3e klas Dropt.Passage-Knippie 5-2 Swarte Schaep-Coen Honig 2 14-5 Egelantier-Deltan 3-4 St.'t Marktje-Braber Groenv. 2-6 Pinky Boys 18 15 1 2 31 142 Swarte Schaep 17 12 2 3 26 120 St.'t Marktje 18 10 1 7 21 84 Knippie 17 Dropt.Passage 17 Brabr.Groenv. 18 DeRoo/vdVeenlS Egelantier 18 Deltan 54 60 78 3 6 19 82 - 80 0 8 18 96 - 72 2 8 18 65 - 67 3 8 17 81-100 2 10 14 78 - 92 0 13 8 71 - 131 Degradatie/playoff-ivedstrijden HENGELO - Ook de vijfde degradatie/playoff-wed- strijd van ZHV/Delta Sport is verloren. Ditmaal was Olympia in Hengelo met 28-16 veel te sterk voor de Zierikzeese eredivisieploeg. Het doek was voor de hoofd macht van handbalvereniging ZHV/Delta Sport al definitief gevallen. Tbch zullen de jon gens van trainer Rob de Vos het niet nalaten om nog enige eer te behalen in de nacompetitie. Tbt dusver is het niet gelukt en nu de halve nacompetitie er op zit staat Delta Sport nog steeds met lege handen. ,,We hebben slecht geacteerd in Hengelo", vertelt De Vos na afloop van de wedstrijd. ,,De eerste twintig minuten was acceptabel, want na dertien minuten spelen was het 1-2 en na twintig minuten spelen gaf het sorebord 5-3 aan. Maar dan lijden we plotseling teveel balverlies en ga je met een achterstand van 9-5 de rust in". Delta Sport verdedigde sterk in Hengelo en Olympia had moeite om er doorheen leko- men. Dick Govaarts die hoofd zakelijk het doel verdedigde van Delta Sport hield zijn ploég ook lang in de race. Maar in de tweede helft scoorde Olympia vijf doelpunten op rij waarvan drie uit een break out. „Die mannen kunnen al leen maar via break-outs sco ren. Ik was niet echt onder de indruk van hun spel. maar goed. wij verliezen ervan", al dus Rob de Vos. Het arbitrale duo had ook niet zijn middagje en leidde de wedstrijd maar matig. Jean- Marie Tbubiana werd op een gegeven moment hard aange pakt en liep daarbij een blauw oog op. „Ik wil de scheidsrech ters niet de schuld geven maar de wedstrijd voelden zij niet aan. Met de instelling van de spelers verwacht je toch ook een goed arbitrale duo". Olym pia was uiteindelijk toch de be ter spelende ploeg en maakte de wedstrijd met 28-16 af. De ploeg uit Hengelo staat er nu zeer gunstig voor en maakt alle kans om voor de eredivisie be houden te blijven. Olympia - ZHV/Delta Sport 28-16 (9-5) Doelpunten ZHV/ Delta Sport; Peter Lefèvre (5), Jean-Marie Tbubiana (4), Fran cois Verrijzer (2). Bert Nuijens (1), Jacco Vleeshouwer (1), Sjoerd Jongepier (1). Erwin Schaalje (1) en Ronnie Onwijn (1). Nacompetitie Olympia-ZHV/Dcltasport 28-16 AHV Swift-Wink/Gazcllen 25-18 Rockp./Hctlas-UDSV 31-14 Olympia 5 4 0 1 8 122- 94 Rockp./Hellas 5 4 0 1 8 125 - 101 AHV Swift 5 4 0 1 8 125 - 110 Wink/Gazellen 5 2 0 3 4 91 - 109 UDSV 5 1 0 4 2 108 - 128 ZHV/Dcltasp. 5 0 0 5 0 86-115 man Wim Lafeber twee keer in actie komen om domme fouten van Patrick Roggeband te her stellen. Na exact zesentwintig minuten spelen was het Ra- mond Massop die het eerste schot afvuurde op Unitas-doel- man Robby Schuiten. Veel meer werk kreeg Schuiten in de eerste helft ook niet te doen. In de laatste minuut kreeg Pe ter van Beveren de bal op wat gelukkige wijze in zijn voeten. Helemaal alleen kwam hij in een vrij veld oog in oog te staan met de Unitas-doelman. Je zou denken een kind doet de was. Maar Van Beveren presteerde het om in alle kalmte de bal naast het doel te schieten. Invalbeurt In de tweede helft verbeterde het spelniveau weinig, al was de actie van Serge Berrevoets met Erwin Nelissen in de 58e minuut één uit het boekje. Ne lissen maakte een mooie actie via drie Unitas-spelers, maar werd vlak voor het zestienme tergebied door Twan de Jong neergelegd. Normaal een rode kaart, maar de zwakke arbiter Voijk uit Roosendaal gestrafte het slechts met geel. De vrije trap leverde niks op dan een af zwaaier. In de 70e minuut wis selde Hagesteijn Bas Groot- hedde en Serge Berrevoets voor René Roon en Peter van de Linde. Roon zal echter weinig plezier aan zijn invalbeurt be leven. Nog geen drie minuten later raakte hij via doelman Robby Schuiten lelijk geblesseerd aan zijn linkerhand. Roon moest met een bloedende hand het veld verlaten en Zierikzee moest met tien spelers naar het einde knokken. Negen minuten voor het einde deelde Unitas dan toch de ge nadeklap uit. Een trap in het niets van Erik van de Eren zorgde dat de bal wat gelukkig bij Ruud van de Westen terecht kwam. Deze Unitas-speler stond op de rand van het zestienmetergebied randje bui tenspel. Maar hij schoot de bal ineens uit de lucht achter de kansloze Lafeber. „Willen we een kans maken in de na-competitie dan zal er iets moeten gebeuren. Als je zo speelt dan kan je alles wel ver geten", aldus aanvoerder Wim O verweel. Zierikzee - Unitas 0-1 (0-0). 81. Ruud van de Westen 0-1. Gele kaarten; 58. Twan de Jong (Unitas) overtreding. 65. Serge Berrevoets (Zierikzee) opzette lijk handsbal in strafschopge bied. 85. Marco Saman (Zierik zee) commentaar op de leiding. Scheidsrechter: R. R. Voijk uit Roosendaal. Toeschouwers: 50. DREISCHOR - Dreischor speelde gisteren, zondagmiddag, onder erbarmelijke weersomstandigheden de laatste thuiswedstrijd van het seizoen. Op sportpark De Mol werd het tweede elftal van Renesse door de ploeg van Tonny Tettero op een 3-0 nederlaag getrakteerd. Een uitslag die, gezien de gemiste kansen door de spelers van de thuisploeg, veel hoger in het voordeel van Dreischor had kunnen en moeten uitvallen. „Tja, het scoren gaat wat moei lijker dan in het begin van de competitie. Toen vlogen ze er zo maar in. Je ziet het vandaag, we hebben zeker in de eerste helft veel kansen laten liggen, maar ook na rust hadden we meer kunnen scoren", ver klaarde oefenmeester Tonny Thttero na afloop. Vanaf het eerste fluitsignaal van de als vervanger opgeroepen scheids rechter Stoutjesdijk maakte Dreischor de bedoelingen ken baar. Gesteund door de harde wind kreeg de thuisploeg bin nen drie minuten twee keer de mogelijkheid om vroeg de sco re te openen maar de scherpte ontbrak op dat moment nog. Kruising Renesse was voetballend min der dan Dreischor, dat het eer ste half uur nog een aantal goe-, de mogelijkheden kreeg. Zo werd een kopbal van Chris Tht- tero, op aangeven van Wim van de Linde, van de Renesse- doellijn gehaald, verdwenen schoten van Marco Dijst en Luck Heijboer over de goal van Renesse-keeper Ad Hendrikse en belandde een schot van aan voerder Wim van de Linde bui ten bereik van Hendrikse op de kruising. Even na het half uur kreeg Marco Dijst de volgende kans door Luck Heijboer aangebo den, maar wederom ontbrak de juiste afronding. Dreischor Lucien Vroegh (links) in duel met Renessc-speler Kees Verweel. (Foto: Joop van Houdt). kwam eindelijk aan een doel punt toen de ploeg een straf schop kreeg: Scheidsrechter Stoutjesdijk zag goed dat Rem- co Kooman in het strafschopge bied Marco Dijst foutief af- stopt^. Ondanks de onterechte pro testen van Renesse-spelers werd de terecht toegekende pe nalty door Norman Dijst be nut. Bonne Meintema, Drei- schor's keeper, moest vijf mi nuten voor rust voor het eerst aan de slag. Een goede poging van Renessenaar Jaap Boerma werd door Meintema ternau wernood tot corner verwerkt en uit de corner kon Chris Tfet- tero op het laatste moment red ding brengen. BesluitenlooS Voor rust kreeg Marco Dijst nog twee riante mogelijkheden om de voorsprong uit te bou wen maar eerst was Dijst, al leen voor Ad Hendrikse te besluiteloos en even later mik te Dijst de bal na een goede ac tie van Lucien Vroegh over de goal. Het begin van de tweede helft werd een kopie van de eerste. Ondanks het windvoor- deel kwam Renesse niet bij de goal van Bonne Meintema en de thuisploeg kreeg weer eerv aantal onbenutte mogelijkhe den. Na twaalf minuten werd de wedstrijd beslist. Een slim bal letje van de voor Marco Dijst ingevallen Eric Dijst bereikte Norman Dijst die vanaf de ach terlijn een voorzet afleverde. Luck Heijboer kon ondanks de aanwezigheid van een Renesse- verdediger bij de tweede paal de bal binnentikken. Ad Hen drikse behoedde zijn ploeg tot twee keer toe voor een grotere achterstand door achtereenvol gens Eric Dijst en Lucien Vroegh van scoren af te hou den. Slechts twee keer kwam Renes se dreigend over de midden lijn. Even na het half uur ver dween een voorzet/schot van André Kooman over het doel van Bonne Meintema en even later was de kopbal van Eric van Geesbergen, op aangeven van André Kooman, te zwak om doeltreffend te zijn. De laatste actie van' de wedstrijd leverde Dreischor de derde goal op. Norman Dijst bedien de Lucien Vroegh die Ad Hen drikse omspeelde en de eind stand bepaalde. Kampioenschap Door de winst van concurrent Volharding, dat Goes 3 met 6-0 klopte, werd een eventueel kampioenschap voor Dreischor in ieder geval met een week uitgesteld. Volgendé week gaat Dreischor op bezoek bij Cort gene, een wedstrijd waaraan de ploeg geen beste herinneringen heeft. Het is voor Dreischor niet te hopen dat de geschiede nis zich zal herhalen. Immers, vorig jaar verspeelde Drei schor op de laatste speeldag, ook in de uitwedstrijd tegen Cortgene, de opgebouwde voor sprong van een punt en zag op die manier het kampioenschap voor de neus weggekaapt wor den. Dreischor - Renesse 2 3-0 (1-0). 36. Norman Dijst 1-0. 57. Luck Heijboer 2-0. 90. Lucien Vroegh 3-0. Scheidsrechter: Jaap Stoutjesdijk uit Bruinisse. Tbe- schouwers: 30. BRUINISSE - In een vriend schappelijk treffen won Bruse Boys afgelopen zaterdag ge flatteerd met 4-2 van MEVO. Bruse Boys kwam in de eerste helft door doelpunten van Leo Burgers en Jacob van de Berge, steeds op aangeven van Robin Ruitenbeek, op 2-0 maar voor rust scoorden voor MEVO Jan Heikamp (2-1) en Dick van Splunder (2-2). Na rust was het de individuele klasse van Tbnny van de Berge die de wedstrijd besliste. Met twee doelpunten zorgde Van de Berge voor de 4-2 eindstand. Ook Erik Berrevoets (links) deelde mee in de malaise van het Zierikzeese elftal. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het was een slechte generale repetitie voor de hoofdmacht van voetbalvereniging Zierikzee. Het 0-1 verlies op eigen veld in Zierikzee tegen Unitas uit Etten-Leur geeft geen sterk vooruitzicht als over twee weken tegen dezelfde ploeg de eerste wedstrijd plaats vindt om een promotieplaats naar de derde klas. Immers, Unitas is zoals Zierikzee en VVR periodekampioen en zij zullen onder elkaar uit moeten vechten wie tegen de kampioen van de na-competitie in de vierde klas H mag strijden voor een promotieplaats. ,,Als wij zo spelen als vanmid dag dan kan je iedere promotie wel vergeten", laat aanvoerder Wim Overweel na afloop van het teleurstellend verlies we ten. Ondanks dat er niks op het spel staat vanmiddag, mag je toch zeker voor de eer strijden. We hadden die afspraak van te voren gemaakt. Toch blijken er teveel zwakke plekken in onze ploeg te zitten waardoor je ge woon kan wachten op een te gendoelpunt. We hebben bij Unitas thuis met 1-0 verloren en nu verlies je op eigen veld ook met 0-1. Over twee weken moeten wij wel in Etten-Leur voor die promotieplaats strij den, maar ik heb er weinig ver trouwen in". Volkssport Een vijftigtal toeschouwers, veel wind en zeer veel regen, gaven geen echte uitnodiging om een gezellig voetbalmid dagje te beleven op het sport park Den Hogen Blok. En als dan ook nog twee ploegen een zeer matig duel op de grasmat leggen dan zal dat zeker geen zieltjes winnen voor volks sport nummer één. Zierikzeese spelers als Patrick Roggeband, Peter van Beveren, Serge Ber revoets en Eric Berrevoets ver dienden een dikke onvoldoen de. Doelman Wim Lafeber, Marco Saman, Danny Magito, Bas Grooth^dde, Wim. Over weel en Ramond Massop zorg den voor verdienstelijk werk- voetbal. Maar trainer Kees Ha gesteijn moet zondagmiddag toch zeker gezien hebben dat Zierikzee het alleen met deze spelers niet redt in de na competitie. Er moet wat gebeu ren binnen de selectie wil Zie rikzee de laatste prijs nog bin nenhalen. ,i5 „Je moet praten tegen elkaar", riep Hagesteijn vanaf de zij lijn. Het was Rekenend voor de wanprestatie want de Zierik zeese spelers begrepen eikaars actie soms nï.ét. Het leverde zelfs onderling commentaar op en dat gaf irritaties. Maar het leverde niet meer dan dat op, want een stapje extra bleef uit. Unitas wilde \yel dat stapje ex tra doen en binnen de eerste twintig minuten moest doel-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8