Arjan Visser loodst Brouwershaven in veilige haven van de eerste klas Damesvoetbalteam WIK glansrijk kampioen in de vierde klasse B Zonnemaire verliest DFS nog een jaar tweede klas Sterke eindsprint velt ook kampioen Middelburg SKNWK verliest in het Zeeuwsch-Vlaamse land „Ik ben met de bal aan m'n voeten geboren Alleen een wonder kan Duiveland redden WIK herstelt aan het einde van de competitie MAANDAG 19 APRIL 1993 NR 25343 7 Remy Lievense (links) speelde een uitstekende wedstrijd voor Brouwershaven. (Foto: Marijke Folkertsma). BROUWERSHAVEN - Door een 1-0 overwinning op kampioen Middelburg kunnen Brouwershaven-trainer Toon van Tiggelhoven en zijn spelersgroep vanaf heden weer rustig slapen. Voorafgaand aan het duel met de kampioenen uit Middelburg was het theoretisch nog mogelijk, hoewel de kans hierop erg klein was, dat de ploeg van Van Tiggelhoven, indien de laatste partijen op verlies uit zouden draaien, alsnog in de proble men kon geraken. Zover lieten de Brouwenaren het echter niet komen, want een doelpunt van Arjan Visser, na een goed half uur in de eerste helft, betekende vooralsnog dat het eersteklasserschap met minimaal één jaar kon worden verlengd. „Gebrek aan coaching^ ZAAMSLAG - Voor SKNWK staat er weinig meer op het spel in de twee laatste competitie-duels. Zater dagmiddag werd dat duidelijk toen de ploeg uit Nieuwerkerk met 3-0 verloor van Zaamslag. De 2-0 ruststand gaf nog wat moed voor de tweede helft, maar interim-trainer Kees van der Linde moet ook concluderen dat er zo snel mogelijk een punt achter het seizoen gezet moet worden. Met name voor trainer Tbon van Tiggelhoven moet het be houd van het eersteklasser schap een hele opluchting zijn. Hoewel het niet wekelijks naar voren komt, herbergt de ploeg van Van Tiggelhoven voldoen de kwaliteit om 'in de eerste klas'mee te draaiéxl. Zo ook was deze constatering afgelo pen zaterdag op het sportpark Onder de Molen in de wed strijd tegen Middelburg te zien, de Brouwse ploeg waarin Met in hun kielzog een glunde rende coach Denny de Vos wer den de dames vervolgens gefe liciteerd door de diverse fami lieleden die twee keer veertig minuten de regen en kou had den ontbeerd om hun meiden kampioen te zien worden. De dames van WIK speelden tegen Bevelanders, de huidige num mer twee uit de competitie. Bij winst was WIK niet meer in te halen. ,,Als we vandaag niet gewonnen hadden dan waren we nog geen kampioen ge weest, maar dan was het vol gende week gebeurd. Ik heb te gen de meiden gezegd dat het vandaag maar moest gebeuren, dan hebben we het maar ge had", aldus een blije WIK- coach Denny de Vos. Gouden wissel Het handjevol toeschouwers moest lang wachten op het ope ningsdoelpunt. Na een minde re eerste helft gingen de twee ploegen met 0-0 de rust in. In de tweede helft kwam Veronica Berrevoets het veld in. Het bleek een gouden wissel. In de 65e minuut kapte en draaide zij weg van haar tegenstandsters en schoot hoog boven de keep- ster het verlossende openings doelpunt in. Vijf minuten later was het dezelfde Veronica Ber revoets die wederom doel trof. Van afstand schoot ze de bal hoog in de kruising. De 16- jarige Berrevoets speelt al elf jaar voetbal en was de absolute uitblinkster vandaag. De top- scoorster grapte dan ook dat ze het nog steeds heerlijk vindt om te voetballen en dat ze met de bal aan haar voet geboren is. Na de 2-0 was het verzet nu onder andere de geblesseerde Leo Nou wen en de gebroeders Kraaijenbrink ontbraken was zeker niet, behoudens dat de Middelburgse spelers indivi dueel technisch gezien iets vaardiger waren, de mindere van de hOofdstedelingen. Met veel vechtlust en met doelman Henk-Jan Slager en laatste man Marcel van Grunsven als uitblinkers in de verdediging, knokte de thuisploeg zich met name in de tweede helft volko- definitief gebroken en nadat Ciska Berrevoets de 3-0 aante kende was de winst en het kampioenschap binnen en kon er feest worden gevierd. Damesteam Van deze ploeg speelden acht speelsters vorig jaar nog in het jeugdelftal van WIK. Nadat dë meeste dames vorig jaar stop ten met voetbal werd het meis jesteam automatisch omge doopt in een nieuw dames team. Ingedeeld in de vierde klasse bleek het team het zeer goed te doen. Met louter grote overwinningen werd dit sei zoen de meeste tegenstanders aan de kant geveegd. De meis jes die uit allë delen van Schouwen-Duiveland komen krijgen het volgend seizoen ze ker te maken met meer tegen stand. WI K-speelsters Hilde den Boer en Natascha Stouten kijken dan ook uit naar het volgend seizoen. „Natuurlijk is het hartstikke leuk dat we alles winnen maar je leert er niks van. Als je tegen betere te genstandsters speelt ga je zelf ook beter spelen". Dat moest ook WIK-coach Den ny de Vos beamen. ,.We hebben nu alles makkelijk gewonnen en bij de meeste wedstrijden zie je dan ook voor het doel van onze tegenstanders een woud van speelsters waar je dan maar doorheen moet zien te ko men. Je krijgt dan soms ook wat rommelige wedstrijden. Volgend seizoen zullen we het dan ook wat moeilijker krij gen, maar dat is goed. Als je elke keer met 8-0 wint dan leer je er ook niet veel van. men leeg, om de door Arjan Visser verkregen 1-0 voor sprong vast te kunnen houden. Om zeep Reeds voor het doelpunt van Visser (31e min) had. de thuis ploeg al met 1-0 moeten leiden. Het was al in de 10e minuut dat een lange bal van achteruit van Marcel van Grunsven drie vol komen vrijstaande medespe- Er is misschien sprake van een andere competitië-opzet. Waar schijnlijk wordt volgend sei zoen de regio Rotterdam bij ons gevoegd zodat er meer teams tegen elkaar kunnen spelen en we dan ook een heel seizoen spelen. Nu sfrelen we bij een tekort aan teams twee halve seizoenen. We hebben een jonge ploeg en de meisjes zijn enthousiast zodat we met dit team nog aardig wat kun nen groeien", aldus De Vos. Dat ook de coach wel degelijk een bijdrage heeft geleverd aan dit succesteam lieten de dames duidelijk blijken door hem uit volle borst toe te"zingen met korte maar krachtige woorden: Denny bedankt". WIK - Bevelanders: 3-0 (0-0) Doelpunten: Veronica Berre voets 1-0, Veronica Berrevoets 2-0, Ciska Berrevoets 3-0. ZEIST - Wim Kieft is niet be schikbaar voor het Nederlands elftal in de WK-kwalificatie- wedstrijd tegen Engeland, op 28 april op Wembley in Londen. De spits van PSV liep zaterdag tegen FC Utrecht een spier- scheuring op en is weken uitge schakeld. BIRMINGHAM - De wereld kampioenschappen turnen in Birmingham hebben Vitali Tsjerbo en Shannon Miller, na de Olympische Spelen van Barcelona niet echt verras send, als koninklijk paar opge leverd. Beiden veroverden de titel in de meerkamp en voeg den daar in het slotweekeinde twee gouden medailles aan toe bij 'de toestelfinales. Iers bereikte, de Middelburg defensie bleef staan voor ver meend buitenspel, waarna zij gedrieën richting Middel- burg-doelman togen. Edwin van Oeveren verkoos in deze drie teg'^h', één situatie echter voor èen poging die een kruising inhiëicT tussen eèn schot op doel ën een voorzet naar één van zijn meeopgeko- men medespelers, in plaats van zelf af te ronden en daarmee ZONNEMAIRE „Je hebt wei eens wedstrijden dan lukt al les, maar je scoort niet", con cludeert trainer Wim Kommer zijn verlies van Zonnemaire te gen Cortgene 2. Het 1-2 verlies kwam hard aan in Zonnemai re, maar de wedstrijd was zeer sportief en een leuke partij voetbal zorgt voor optimisme voor het laatste duel tegen Dreischor 2. Zonnemaire moet nog steeds afwachten wat de KNVB be slist voor eventuele promotie naar de derde klas. ,,We hebben niks in eigen hand, we zijn af hankelijk van de ploegen in de tweede en. derde klas", liet Kommer weten. De trainer van Zonnemaire zag zijn ploeg in de 10e minuut op voorsprong komen via een doelpunt van Duiveland vertrok naar Wol- phaartsdijk zonder de voor de ploeg erg belangrijke laatste man, Adrie Bal. Als noodgreep* moest Cees Willemse zijn ge vaarlijkste aanvaller, André van de Berge, op de laatste man-positie stationeren. Van de Berge speelde als laatste man zijn beste wedstrijd van het seizoen. De Oosterlanders begonnen de eerste helft rede lijk. Tegenstander Wolphaarts- dijk kwam niet aan aanvallen toe maar daar tegenover hield het voor Duiveland ook vaak bij de zestien-meterlijn op. Wapenfeit Tbch kwam Duiveland op voor sprong toen Chris Verhoek na zo'n twintig minuten kon sco ren. Het enige wapenfeit van een zekere 1-0 voorsprong om zeep hielp. In de 31e minuut was het uiteindelijk dan toch raak voor de thuisploeg. Tbr hoogte van de middenlijn kwam rechtervleugelaanvaller Edwin van Oeveren in balbezit en zag in één oogopslag de diepsprintende Arjan Visser. De pass op maat volgde en al leen voor de Middelburg-doel man aangekomen maakte Vis ser, na de doelman omspeeld te hebben, het karwei prima af: 1- 0. Tien minuten eerder nog had Brouwershaven-doelman Henk-Jan Slager zijn ploeg voor een 0-1 achterstand be hoed, door uitstekend in te grijpen op een schot van Frans- Albert Vogel, na verkeerd uit verdedigen van de Brouwers- haven-defensiè. Vlak voor rust moest diezelfde Slager zich manmoedig voor de voeten van Sjoerd Westerterp werpen, toen deze laatste plotseling ge heel vrij voor het Brouwershaven-doel opdook. Slager voorkwam met zijn manmoedig optreden, een voor het oog zeker doelpunt voor de Middelburgse ploeg en hield zodoende zijn ploeg op de been. Ook in de tweede helft deed de jonge Brouwershaven-goalie van zich spreken. Tbt twee keer toe kwam Slager als grote over winnaar uit de bus in duels met Erwin Vrijenhoek en de in gevallen Arjen Jeras. Sta in de weg Niet alleen Slager maar ook Brouwershaven-aanvoerder en laatste man Marcel van Gruns ven bleek een sta-in-de-weg voor het in de tweede helft op dringerige Middelburg. Met uitzondering van een dot van een kans voor Erwin Vrijen hoek, hij kopte geheel vrijstaand vanaf een achttal meter, op aangeven van Rob Je ras, over het doel van Henk- Jan Slager en een goede moge lijkheid voor Sjaak Wissel kreeg de ploeg van trainer Dick van Westen nauwelijks een uitgespeelde kans om de gelijkmaker te produceren. Ook de thuisploeg, die hoofd zakelijk alleen maar dacht aan het vasthouden van de 1-0 voor sprong, kon in het tweede be drijf nauwelijks voor gevaar zorgen, zodat het doelpunt van Arjan Visser in de eerste helft, behalve goud waard, ook nog eens een eersteklasserschap waard bleek te zijn. Brouwershaven - Middelburg: 1-0 (1-0) 31. Arjan Visser 1-0. Ge le kaarten: Arjan van der Meer (Brouwershaven) en Rob Jeras (Middelburg). Tbeschouwers: 80. Marcel Przygoda. In de eerste dertig minuten kregen Edwin de Vlieger en Marcel Tanis nog kansen om de voorsprong te vergroten. Maar beide spelers zagen hun schoten via de paal verdwijnen. Halverwege maakte Cortgene de gelijkma ker (1-1) en vijf minuten voor rust maakte Edward Schenk een handsbal in het strafschop gebied. Een Cortgene-speler voltrok het vonnis van de elfmeter-stip (1-2). In de tweede helft mocht John ny Kommer voor een zelfde vergrijp ook een strafschop ne- pien. Maar Kommer schoot de bal naast het doel en liet de ge lijkmaker liggen. Er kwamen nog kansen voor Marcel Przy goda en Marcel de Vlieger, maar de afwerking liet het af weten. Wolphaartsdijk was een schot dat over de goal verdween. Ook in de tweede helft leek Duive land niet in de problemen te komen. Dat veranderde toen Sjaak Verhoek een onnodige overtreding in het strafschop gebied maakte. De toegekende penalty werd door Marcel Ver- stelle binnengeschoten en dat betekende tevens de 1-1 eind stand. Cees Willemse blikte alvast vooruit naar zijn afscheid. ,,Het is jammer om zo weg te gaan. Voor het begin van de competitie denk je dat er wat moois kan gaan gebeuren, want je bent twee keer als vier de geëindigd, dus wie weet. Maar het is dit seizoen anders gegaan dan daarvoor. En dat kwam door een aantal verschil lende factoren". „Afgelopen maanden is er dui delijk een tekort aan coaching geweest. Discipline binnen de groep is er, maar aan de organi satie binnen het spelsysteem moet nog hard worden gesleu teld. Toch heeft de ploeg zater dagmiddag hard gewerkt en als een aansluitingstreffer niet tijdig wordt gemaakt dan wordt het tegen een ploeg als Zaamslag erg moeilijk", ver klaart Van der Linde het ver lies van SKNWK dat zonder Erwin Theunissse binnen de lijnen aantrad. Verzuimde Zaamslag bleek in de eerste helft beter voetbal op de gras mat te leggen. Ook het geluk was aan Zeeuwsch-Vlaamse zij de nadat Ronnie de Bruine en even later Frans Kommer hun kans onbenutlieten. Michel Flikweert werd in het straf schopgebied aangetikt, maar „Als er vandaag een ploeg had moeten winnen dan waren wij dat", vertelt trainer Cees Joos- se na afloop van de wedstrijd tegen Dauwendaele die vooral in de laatste fase bol stond van irritaties. Zelfs na de wedstrijd gingen de .supporters van Dau wendaele door om hun gelijk te halen. Tien minuten voor het einde was er een Dauwendaele- speler doorgebroken maar de WIK-vlagger zag een vermeen de buitenspelpositie en stak zijn vlag omhoog. De arbiter nam het sein over en floot de aanval af. „Bij een 1-1 stand is dat een cruciaal moment, maar het was een buitenspelsituatie en dan moet je ook maar af wachten of de scheidsrechter ervoor fluit", aldus Joosse. Vruchtbaar WIK zette na een paar slechte wedstrijden weer eens een be hoorlijke wedstrijd op de gras mat. De harde training met de scherpe kantjes eraan bleek weer eens vruchtbaar te zijn. In de eerste helft kreeg Joost Rotte de beste mogelijkheid om de openingstreffer te pro duceren. Ook kwam Leon Hen- drikse nog een keer alleen voor de keeper, maar het schot dwaalde af. Tbch kreeg WIK in WAARDE - Het verlies van 2-1 door DFS tegen Waarde in de tweede klas zaterdag afdeling heeft de ploeg van Nico Kind weer met beide benen op de grond gezet. Geen promotie-plaats, geen pe- riodetitel maar het volgende seizoen gewoon weer een jaar voetballen in de tweede klas. „Ja, het is oven We staan on danks een goed seizoen toch met lege handen. Jammer, want deze jonge ploeg verdient het om een klasse hoger te spe len", laat Nico Kind teleurstel lend het verlies van zijn ploeg weten. De trainer uit Burgh- Haamstede had een aantal maanden geleden zijn functie als trainer bij DFS opgezegd wegens het bouwen van een nieuw huis. Voor Kind was de ze mededeling te vroeg geko men, want zijn nieuwe woning gaat niet door en Kind zit plot seling zonder ploeg. „Ja. din gen kunnen zo lopen, maar ik ga gewoon lekker in het vierde verzuimde zich te laten vallen. Als speler moet je gewoon gaan liggen en dan krijg je een straf schop", vertelt Kees van der Linde het spelmoment in het zestienmetergebied. In de 10e minuut kwam Zaam slag op voorsprong door een verdedigingsfout van Chris van Oudheusden. Een minuut voor de verplichte theepauze kwam Zaamslag op 2-0. In de tweede helft werkte SKNWK hard maar de aansluitingstref fer bleef uit. Twee minuten voor het eindsignaal werd uit een vrije trap SKNWK-doel- man Ronny Janson voor de der de keer gepasseerd. Nog één wedstrijd heeft SKNWK te gaan om haar debuut in de vierde klas KNVB af te slui ten. Vooral is dat geen gemak kelijke wedstrijd. SSV'65 uit Goes heeft zich de laatste maanden flink versterkt en wint momenteel iedere wed strijd met grote cijfers. de laatste minuut van de eerste helft een doelpunt om zijn oren. Een vrije trap, met vele irritaties over en weer, werd correct door een Dauwendaele- speler achter doelman Krijn Hendrikse verwerkt. In de tweede helft zat de gelijk maker er al snel aan te komen. Tbch bleef de pech WIK achter volgen. Erik van der Sande schoot tot twee keer toe op de doelpaal en de gelijkmaker bleef uit. Een kwartier voor het eindsignaal pikte Leon Hendrikse de bal op het mid denveld op. Op snelheid pas seerde hij een paar Dauwen- daele-spelers en met een diago naal schot verschalkte hij de doelman van Dauwendaele (1- 1). Na het cruciaal moment van de buitenspel-situatie kreeg Kees Verwest een paar minuten later nog haast de winnende treffer op zijn schoen. Vërwest kwam oog in oog te staan met de doelman, maar de bal stuit te via een polletje gras net naai de verkeei-de kant waardoor Verwest het lederen gevaarte verkeerd raakte en recht op de keeper schoot. „Ik heb van daag weer eens een ploeg ge zien die wat voor elkaar over heeft. Ik vind dit een positief resultaat, maar tevreden ben ik natuurlijk niet", aldus Joos se. spelen", vertelt Kind die het volgende seizoen wordt opge volgd door Peter Aerts uit Goes. Cornerbal DFS speelt leuk en mooi voet bal, maar daarmee komt de ploeg niet tot scoren. De eerste heljt in Waarde bleef doelpunt loos, maar in de tweede helft scoorde 'Frank Lobbezoo de openingstreffer in de 55e mi nuut. Tien minuten later pro duceerde DFS de gelijkmaker. Een cornerbal genomen door Richard Eerdmans werd door Anco van der Linde via de grond ingekopt (1-1). Een paar minuten later schoot Richard Eerdmans nog tegen de paal maar het was Frank Lobbezoo die tien minuten voor tijd de winnende treffer voor Waarde scoorde. DFS moet nog één competitie-wedstrijd spelen. De laatste tegenstander is dan Spui. KERKWERVE - Met een overtuigende 3-0 overwinning tegen Bevelanders pak ten de dames van voetbalvereniging WIK uit Kerkwerve overtuigend het kam pioenschap in de vierde klasse B. Nadat de scheidsrechter het verlossende fluit signaal gaf schalde het „We are the champions" uit de luidsprekers over het ver regende veld van Kerkwerve. Getooid met bossen bloemen kwamen vervolgens de voetballers van het eerste herenteam van WIK het veld oplopen om hun kam pioenen te feliciteren. Lot in handen van Hoedekenskerke WOLPHAARTSDIJK - „De competitie wordt over het hele seizoen beslist, niet over een paar wedstrij den. Het is een gelopen boel, alleen een wonder kan ons nog redden. Het is wel doodzonde, we hadden een puntje in moeten lopen vandaag". Het verhaal van een teleurgestelde Duiveland-trainer, Cees Wil lemse, na het behaalde tegenvallende 1-1 gelijkspel op bezoek bij hekkesluiter en zo goed als zeker me dedegradant Wolphaartsdijk. Nog steeds in de race voor na-competitie MIDDELBURG - De hoofdmacht van voetbalvereni ging WIK is nog steeds in de race voor een plaatsje in de na-competitie van de zaterdag afdeling vierde klas KNVB. De kans is klein, maar toch aanwezig. Dan dient zaterdag van Krüiningen te worden ge wonnen en Zaamslag moet verliezen van Rillandia. De 1-1 tegen Dauwendaele, zaterdagmiddag, maakte dit kleine kansje tot de mogelijkheid.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7