Anti Seen in 't Beest LAMPLICHT OVER HET ERF Kindergezinsvervangend tehuis komt in 1994 te Goes Voorjaarstoernee van Zeeuws Orkest Lekker languit slapen. Of is uw bed te kort? Opvarende gezonken jacht wordt vermist Open huis muziek school Zangavond Woord en Daad In plaats van kinderrevalidatiecentrum Zonneveld Stilte rond trein taxi 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Door CATALIJN CLAES/EWOUT SPEELMAN 3 Zo had hij met Greet nooit gezeten, zijn kinderen waren in liefde verwekt, dat kon hij getuigen, maar voor het overige was het de boerderij geweest, de prij zen van het gewas, de stand van het graan. 'We gaan naar bed', had hij gezegd. 'Morgen is het weer vroeg dag'. Even was hij geschrokken. Wat keek ze nou raar, hij werd haast bang van die ogen. Deed hij haar te kort? Waarom toch? 'Wat heb je?' vroeg hij dringend. 'Iets met de jongens?' Ze schudde haar hoofd. 'Laten we maar naar bed gaan. Houd je van me?' 'Natuurlijk, anders had ik je toch niet getrouwd?' was zijn antwoord geweest. Voor hem uit was ze de kamer uitgelo pen. In de slaapkamer had hij weer die ogen gezien, het leek wel of ze lichter waren, heller Toen voelde hij haar lichaam, verlangend had ze zich tegen hem aangedrukt, hij voelde haar hart kloppen. 'Mijn kop staat er niet naar', had hij ge mompeld en toen was ze tegen hem uit gevaren. 'Moet ik me dan altijd aanbie den? Waar zie je me voor aan? Jij hebt nergens tijd voor, jij vergeet.dat ik van je houd, eerlijk van je houd, dat ik met je getrouwd ben en dat ik rechten heb. Voor jou schijnt het alleen plicht te zijn.' 'Daar gaat het niet om', was zijn ver weer geweest, maar verder had hij ge zwegen. Hoe zou ze kunnen bevatten dat die nieuwe graansoort in zijn kop rondspookte? Er was ziekte in, eerst dacht hij aan roest, maar het scheen een onbekende ziekte te zijn. Er waren monsters genomen, morgen kreeg hij de uitslag van het laboratorium. 'Het kan duizenden kosten', zei hij toen, 'duizenden. Ik kan nou niet wat jij wilt'. 'Dat kost ik je niet', was haar antwoord geweest. 'Alleen een beetje begrip en een beetje liefde'. Hij had niets meer gezegd en trok het licht uit. Hij besefte niet dat de tranen er nog waren toen Justine eindelijk in slaap viel De tureluur vliegt krijsend ovei*. Har- men wrijft zich over de ogen, de kreet roept hem tot de werkelijkheid terug, die werkelijkheid is het nu omgeploeg de tarweland. Ze hadden alles gepro beerd om het graan op de akkers te be houden, het was vergeefse moeite ge weest, het spuitmiddel had de vreemde ziekte geen halt kunnen toeroepen. Gisteren hadden Roelof en Freek de laatste stukken omgeploegd. Hij is razend op zichzelf, dat hij zo stom is geweest die tarwesoort uit te zaaien en zich niet te houden aan het bekende dat het altijd deed; het ene jaar beter dan het andere, maar dat door elkaar genomen winst gaf. Freek had hem nog gewaarschuwd: het was een gok. De vertegenwoordigers kon den zo mooi praten, die moesten eraf, maar als het niet goed gaat hebben zij toch hun provisie verdiend, maar de boer kost het in zijn portemonnee. Die zat in de hoek waar de slagen vielen! Dat is nu zover, en het vreet aan zijn hart dat hij, boer in hart en nieren, zich zo voor het karretje heeft laten span nen. 'Je maakt jezelf een verwijt over iets waar je part noch deel aan hebt', zegt Justine later in de gezellige, rijk bete gelde woonkeuken, waar de mannen voor schafttijd bij elkaar zijn geko men. Het moet gezegd dat Justine de huishouding beter drijft dan Greet; Harmen en de jongens krijgen nu soms kostjes voorgezet waar ze vroeger nooit van hadden gehoord, lékkere kostjes, niet zo zwaar als die van Greet. In die tijd aten ze veel erwten en bo nen, uien en stamppot, rechtuite kost. waar je op kon werken. Justine heeft gezegd dat het niet gezond was wat ze aten, en heeft nog gelijk ook, ze wer ken niet minder hard en voelen zich be ter. (wordt vervolgd) Bent u een van die mensen die door hun lengte niet lekker languit kunnen liggen in hun bed? Dat komt uw nachtrust niet ten goede. Kom eens praten met Deurloo uw bedspecialist. Hij geeft u graag persoonlijk advies - voor elke lichaamsbouw en lengte is er een passende oplossing. deurloo intermeubel Haringvlietplein 4. Zierikzee. Tel. 01110-12946 's Maandags gestolen Donderdagavond koopavond ZIERIKZEE - In aansluiting op een informatie-ochtend voor de tweedejaars-leerlingen algemene muzikale vorming houdt de Zeeuwse Muziek school op zaterdag 24 april open huis van 13.00 tot 14.30 uur. Behalve dat er gedurende deze tijd doorlopend gemusiceerd wordt door leerlingen in de zaal, is er ook een aantal do centen aanwezig. Zij stellen zich beschikbaar voor het ge ven van allerhande informatie en kunnen advies geven op hun specifieke vakterrein, iedere belangstellende is welkom om vragen te stellen over de moge lijkheden op de Zeeuwse Mu ziekschool, om instrumenten te proberen of om zomaar eens een kijkje te nemen. Aanmel ding voor het nieuwe school jaar is deze dag eveneens moge lijk. DREISCHOR - Op zaterdag 24 april om 19.30 uur wordt er een zangavond gehouden in de Ne derlands Hervormde kerk in Dreischor. Aan deze avond, die wordt georganiseerd door het comité van de Stichting Refor matorische Hulpaktie Woord en Daad wordt meegewerkt door een aantal regionale ko ren. Medewerkenden zijn: het man nenkoor Jeduthun uit Krab- bendijke, De Lofzang uit Goes, het jeugdkoor Iuventa uit Dirksland en de sopraan Caro line Grootenboer uit Melis sant. De meditatie en het appèl woord worden verzorgd door dominee H. J. Boer uit Sirjans- land. Tijdens de zangavond wordt er een collecte gehouden waarvan de opbrengst is be stemd voor het dorpsontwik kelingsproject in Kayero in Burkina Faso, West Afrika. De ze actie kan gesteund worden door de avond te bezoeken en een gift te doen voor de collec te. Ook is het mogelijk een kleinigheidje te kopen aan één van de verkooptafels. Om de kosten zoJaag mogelijk te hou den is de toegang van de avond gratis. AMSTERDAM - De komende zomermaanden vliegen vlieg tuigen met bestemming Schip hol mogelijk ongebruikelijk laag over het centrum van Am sterdam. Dat is het gevolg van de voorgenomen sluiting van de Buitenveldertbaan in de pe riode van 1 juli tot 1 oktober. Alleen bij bepaalde weersom standigheden zullen vliegtui gen laag over Amsterdam aan vliegen. Advertentie GOES - Voor de realisering van een kindergezinsvervangend tehuis voor jeugdi ge lichamelijk gehandicapten in Goes, komt met ingang van 1994 structureel een bedrag beschikbaar van 2,5 miljoen gulden. De staatssecretaris van welzijn, volksgezondheid en cultuur, Hans J. Simons, heeft dit schriftelijk laten weten aan het college van gedeputeerde staten van Zeeland. Het tehuis zal onderdak en ver zorging bieden aan 25 kinde ren. De bouw van het gezins vervangend tehuis is noodza kelijk omdat het kinderrevali datiecentrum Zonneveld in Oostkapelle gaat sluiten in 1994. De aan Zonneveld ver bonden mytylschool wordt ver plaatst naar Goes. Volgens de planning gaat de nieuwe school in Goes open per 1 augustus 1994. Het is de bedoeling de verhuizing van de kinderen naar het nog te bouwen gezins vervangend tehuis naadloos aan te sluiten op de opening van de school. De Stichting Revalidatie Ge neeskunde Zeeland (RGZ) heeft de vestiging van het kin- dergezinsvervangend tehuis voor jeugdige lichamelijk ge handicapten aangekaart bij de Ziekenfondsraad. De Raad heeft de staatssecretaris laten weten achter de bouw van het tehuis in Goes te staan. Voor de staatssecretaris was dat aanlei ding het bedrag van 2,5 miljoen met ingang van 1994 op te ne men in het Financieel Over zicht Zorg, de rijkspot waar de Ziekenfondsraad uit kan put ten voor de financiering van dit soort tehuizen. De Raad neemt in het najaar het formele besluit het te bou wen gezinsvervangend tehuis toe te laten tot de Regeling Zie kenfondsraad subsidiëring kindergezinsvervangende te huizen voor lichamelijk gehan dicapten. AMSTERDAM - De Amster damse taxichauffeurs lijken zich inderdaad te hebben neer gelegd bij de komst van trein taxi's in Amsterdam. De gespannen sfeer die tot gister middag heerste rond de stand plaats Amsterdam Zuid/WTC heeft zaterdag plaatsgemaakt voor een „doodse stilte". Dat zegt directeur J.T. Sernee van Amstelland, een van de twee Amstelveense taxibedrijven die het vervoer per treintaxi mogen verzorgen. Volgens Sernee zijn de trein taxi's sinds vrijdag ongemoeid gelaten. De belangstelling van treinreizigers voor een relatief goedkoop taxiritje van Zuid naar een bestemming in Amstelveen was groot. Op een bepaald moment moesten er volgens Sernee zelfs extra wa gens worden ingeschakeld. Za terdag was het rustiger, zoals gebruikelijk in het weekeinde. De treintaxi's worden nog wel in de gaten gehouden door de Amsterdamse politie, maar volgens Sernee gebeurt dat op een „rustiger niveau". De taxi's worden nog steeds bege leid door motoragenten. Concert in Grote Kerk Zierikzee ZIERIKZEE - In het kader van haar voorjaarstoer nee verzorgt het Zeeuws Orkest dinsdag- 27 april een concert in de Grote Kerk in Zierikzee. Het concert begint om 20.00 uur. Het Zeeuws Orkest geeft ook concerten in Vlissingen, Goes en Middelburg. Het Zeeuws Orkest brengt tij dens haar voorjaarstoernee in de provincie enkele hoogtepun ten uit het klassieke en roman tische repertoire. Zo zal te be luisteren zijn Mozarts ouvertu re Die Zauberflöte, Schumanns pianoconcert opus 54 en Brahm's Eerste Symphonie. Gastdirigent tijdens de toernee is Wolfgang Seeliger. Onder zijn bezielende leiding werd destijds door het Zeeuws Or kest reeds de Mattheus Passion van Bach uitgevoerd in Darm stadt, Bergen op Zoom en Vlis singen. Het pianoconcert wordt ver tolkt door de ook in Zeeland niet onbekende pianist Willem Brons. Hij studeerde piano bij Karei Hilsum aan het Muziek- lyceum in Amsterdam en orgel bij Piet Kee. In 1964 kreeg hij de prijs van Uitnemendheid en de E.M.S. cultuurprijs voor muziek. In Genève studeerde hij bij Louis Hiltbrand en kreeg daar in 1968 twee hoge onderscheidingen. Brons debu teerde bij het Concertgebouw orkest en is daar ook nu nog jaarlijks te beluisteren. Brons verzorgde concerten in Tbkyo, Berlijn, Genève en Pa rijs en maakte tevens verschil lende elpees met werken van Beethoven, Haydn, Brahms, Franck, Schubert en Schu mann. In het verleden gaf hij ook speciale Bach-avonden. Bijzondere belangstelling heeft de pianist voor de compo sities van Fauré, Debussy en Honegger. Brons maakt deel uit van het Robert Schumann ensemble en is als docent hoofdvak piano verbonden aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. GOES - Op zondagmiddag 25 april speelt de Amerikaanse band Anti Seen in podium 't Beest in Goes. Over deze band doen de wildste verhalen de ronde. Ze zouden de beste punkrockers zijn die sinds jaren de planken betreden. Tijdens concerten smijten ze met allemaal rotzooi, voornamelijk naar zichzelfen uiten ze hun lak aan de modetrends. De band komt uit North-Carolina en hun laat ste cd werd geproduceerd door Jeff Dahl. Ze spelen hard-core-motor-punk-rock. Anti Seen heeft in korte tijd een fanatieke aanhang opgebouiod in Nederland en België. Aanvang van het concert is om 15.30 uur. Pianist Willem Brons. Dinsdag 20 april NEDERLAND 1 15.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Journaal. 16.09 uur AVRO Service Salon, gevarieerd middagmagazine, 17.16 uur Sportspecials: Spar- thalon. Verslag van de histori sche hardloopwedstrijd van Athene naar Sparta. 17.45 uur Boggle, woordspel. 18.15 uur Sesamstraat. 18.30 uur Jeugdjournaal. 18.40 uur Het klokhuis. 18.58 uur Junior servival, sportprogramma. 19.30 uur Growing Pains, Ame rikaanse comedyserie. 20.00 uur Journaal. 20.25 uur De brug, Nederland se serie. 21.21 uur AVRO Televizier, ac tualiteitenrubriek 22.01 uur Birds of a feather, Engelse comedyserie. 22.36 uur Rondom tien, praat programma. 23.20 uur Cheers, Amerikaanse comedyserie. 23.47 uur Kwispelen, cursus voor honden en eigenaren. 00.12 uur Journaal. NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.35 uur Blinde hartstocht, Australische soapserie. 16.00 uur Journaal. 16.10 uur Samson, Belgisch kindermagazine. 16.50 uur Voyager, documentai re. 17.20 uur Countdown, muziek programma. 17.45 uur Van Inkel's choice, popjournaal. 18.00 uur Journaal. 18.20 uur Nederland dieren land, dierenmagazine. 18.50 uur Empty nest, Ameri kaanse comedyserie. 19.15 uur Veronica film&video, filmmagazine. 19.15 uur Veronica reisgids. 19.45 uur Married with child ren, comedyserie. 20.15 uur De Staatsloterij show. 21.55 uur Nieuwslijn, actuali teitenrubriek. 22.30 uur Overzicht Meimaand filmaand 22.40 uur Wiseguy, Amerikaan se actieserie. 23.25 uur Reclame en promo te^, afl. 6 23)^0 uur Exotisch koken, voorlichtingsprogramma. 00.00 uur Journaal NEDERLAND 3 08.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.00 uur Journaal. 18.20 uur Binnenland, actueel magazine. 18.55 uur Lingo, woordspel. 19.23 uur Van gewest tot ge west, regionaal magazine. 19.57 uur Langs de kant van de weg, serie. 20.31 uur Concerto, documen taireserie over klassieke mu ziek. 21.26 uur Recht voor z'n Raab, 8-delige serie tv-spelen. 22.00 uur Journaal. 22.15 uur Sportjournaal. 22.30 uur Nova, actualiteiten programma. 23.00 uur Den Haag vandaag, parlementaire rubriek. 23.15 Trekking dagelijkse lot to. 23.16 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. RTL 4 06.00 uur Hei elei kuck elei, Luxemburgs programma. 6.30 uur RTL Classique. 07.00 uur RTL 4 Nieuws 07.05 uur Scooby Doo 07.30 uur RTL 4 Nieuws 07.35 uur Yogi Bear 8.00 uur RTL 4 Nieuws 08.06 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. 08.30 uur RTL 4 Nieuws 08.35 uur Santa Barbara, serie. 09.00 uur RTL 4 Nieuws 09.10 uur Rad van fortuin 09.35 uur Goede tijden slechte tijden. Nederlandse dramase rie. 10.05 uur As the world turns. Amerikaanse serie. 10.50 uur Sons Daughters, serie. 11.15 uur RTL Shop 11.25 uur Denksportkampioen, spelprogramma. 11.50 uur Scrabble, spelpro gramma 11.55 uur Clip van de dag 12.00 uur Telekids 13.00 uur Ouders van nu, pro gramma over ouderschap en kinderverzorging. 13.30 uur Lief en leed. Pro gramma waarin relaties en re latieproblemen centraal staan. 14.20 uur RTL Shop 14.30 uur Prijzenslag 15.00 uur General hospital, Amerikaanse soapserie. 15.45 uur Santa Barbara, Ame rikaanse serie. 16.15 uur The Oprah Winfrey show 17.00 uur 5 uur show, geva rieerd magazine. 18.00 uur RTL 4 zes uur nieuws 18.20 uur RTL 4 club 18.35 uur The bold the beau tiful, Amerikaanse serie. 19.00 uur Rad van fortuin, spel programma. 19.30 uur RTL 4 avondnieuws 19.50 uur RTL 4 weer 20.00 uur Goede tijden slechte tijden. Nederlandse dramase rie. 20.30 uur Hitbingo, showpro gramma waarin met kandida ten en de mensen thuis het spel bingo wordt gespeeld. 22.00 uur Ursul de Geer. Talk show. 22.00 uur A Dangerous life, 6- delige miniserie. Afl. 3. 23.00 uur A Gangerous life, 6- delige miniserie. Afl. 4. 23.50 uur RTL 4 laatste nieuws 00.05 uur The Oprah Winfrey show. Amerikaanse talkshow. 00.50 uur As the world turns, Amerikaanse soapserie. 01.40 uur Nachtprogramma. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie: Mi- lieuleer. 14.20 uur Schooltelevisie: Geo grafisch kennen en kunnen. Afl. 6: Richting. 14.30 uur Schooltelevisie: Nieuws uit de natuur. Afl. 8: Drijven en zinken. 17.00 uur Grensstad, serie. Afl. 69. 17.30 uur Snuffel, kleuterma gazine. 17.55 uur Tik tak, afl. 103. 18.00 uur Journaal. 18.10 uur Mooi en meedogen loos, serie. 18.35 uur Top score, spelpro gramma. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Lotto-winnaars, me dedelingen en programma- overzicht. 19.30 uur Journaal en Sport. 20.00 uur De drie wijzen, quiz. 20.35 uur Hemel en Aarde. Talkshow. 21.30 uur N.V. de Wereld, repor tage magazine. 22.00 uur I.Q., kwis. 22.30 uur Vandaag en Sport. 22.55 uur Programma van de Katholieke Televisie- en Radio-Omroep. 23.55 uur Coda. BRT 2 18.50 uur Journaal. 19.00 uur Schooltelevisie 19.30 uur Het capitool, Ameri kaanse soapserie. 19.53 uur Benny Hill, humor. 20.00 uur Om de tuin, afl. 3. 20.30 uur Kijk uit! 20.35 uur National Geogra phic, Amerikaanse documen taireserie. 21.30 uur Journaal en sport. 22.00 uur Zoete wraak. Ameri kaanse speelfilm. URK - Met schepen en helikopters is zondagmiddag op het IJsselmeer urenlang vergeefs gezocht naar een vermiste opvarende van een jacht. De kustwacht in IJmuiden zegt te vrezen dat hij is verdronken. De man, die tussen 60 en 70 jaar oud is, was één van de drie opvarenden van het jacht Da- niëlle. Het schip was afkomstig uit Jirnsum en onderweg van Lemmer via Urk naar Zwartsluis toen het in proble men raakte. Het zonk door nog onbekende oorzaak. Twee mede-opvarenden, een man en een vrouw, konden zich aan een deur en een stootkussen vast klampen. Zij werden door een marinehelikopter gered en zijn met onderkoelingsverschijnse- len opgenomen in het Gemini- ziekenhuis in Den Helder. Aan de zoekactie werd deelgeno men door twee helikopters, zes reddingboten, een vaartuig van de rijkspolitie te water en een sleepboot. Zij hebben de omgeving urenlang afgezocht, maar troffen de derde opvaren de niet aan. Duikers hebben een gedeelte van het gezonken jacht doorzocht maar ook daar de vermiste niet gevonden. Vol gens de kustwacht was de kans dat de man nog levend zou wor den gevonden zondagavond ge ring. Als de weersomstandig heden het toelaten, zal het jacht de komende dagen wor den geborgen. Dan zal ook wor den onderzocht waarom het zonk. De harde wind heeft zon dag ook enkele andere water sporters op het IJsselmeer, de randmeren en de Zeeuwse wa teren in problemen gebracht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 4