Maritiem Museum Zierikzee grote trekpleister in Museumweekend GRATIS ADVERTENTIE Drukbezochte rommelmarkt werkgroep dierenbescherming UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND r n ZIERIKZEESCHE J NIEUWSBODE j 33b& Kleine musea kwamen er bekaaid af Niet goed, geld terug. Zo doen wij dat Illegale recreatie Woning inbraak Diefstal uit auto Tweetal auto's gestolen dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 19 APRIL 1993 149e JAARGANG NR 25343 GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originelp en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Het oude schoollokaal in De Burghse Schoole, compleet met aap, noot, mies. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Voor wat betreft het Maritiem Museum in Zierikzee kan het Nationaal Museumweekend op Schouwen-Duiveland in de annalen worden bijgeschreven als een succes. Zaterdag brachten 445 mensen een bezoek aan het Zierikzeese museum. „En dat is veel meer dan anders in deze tijd", aldus suppoost A. Bootsma. De overige deelnemers aan het museumweekend hadden het veel minder druk. Doel van het Nationaal Mu seumweekend is om de ver schillende collecties aan het begin van het zomerseizoen nog eens extra onder de aan dacht te brengen. Landelijk was het thema Verzamelen. In Zeeland was het motto Water, verzamelen in Zee-land. Voor de jeugdige bezoekers lag in de deelnemende musea tijdens het Museumweekend een gratis waterkwartetplaat klaar. Op Schouwen-Duiveland vond de ze slechts matig aftrek. Het Maritiem Museum in Zie rikzee werd zaterdag, volgens suppoosten A. Bootsma en W. Boer hoofdzakelijk bezocht door toeristen. ,,We hebben veel Duitsers binnen gehad", vertelt mevrouw Bootsma, maar ik denk dat de verhou ding Nederlandse en Duitse toeristen ongeveer gelijk was". Het Maritiem Museum werd zaterdag vooral bezocht door gezinnen met kleine kinderen. ,,Wat mij opgevallen is is dat veel mensen wat verbaasd rea geren als ze binnenkomen. Een dergelijk museum hadden ze achter die deur niet verwacht", aldus mevrouw Bootsma. Ook zondag kreeg Zierikzees popu lairste museum nog aardig wat bezoekers te verwerken. ,,We zijn nu net open en er zijn er al 35 geweest", aldus mevrouw Bootsma. Zoals al aangestipt was het in de kleinere musea die Schou wen-Duiveland rijk is een stuk rustiger. In het jongste mu seum, De Burghse Schoole in Burgh liep het bepaald niet storm. ,,We hebben tot dusverre een man of vijftien binnen ge had", aldus M. van Duikeren, één van de vrijwilligers van De Burghse Schoole. Het museum- werd in juli 1992 geopend en sinds die tijd heeft men aardig wat belangstellenden mogen verwelkomen volgens Van Dui keren. ,,In het begin kregen we vooral mensen die hier vroeger op school hadden gezeten". Het bezoek van die ex-leerlingen resulteerde soms ook in uit breiding van de collectie van de Burghse Schoole. „We heb- bén van mensen uit de Noord oostpolder een rapportenboek je gehad. Dat was van hun moe der die hier vroeger op school had gezeten. Inmiddels beschikt het mu seum ook over enkele fraaie houten schooltassen. ,,Leer, dat konden alleen de rijkeren beta len, dus de gemiddelde leerling had vroeger een houten school tas", vertelt Van Duikeren. Hij stelt dat de bezoekers van het kleine museum in Burgh vaak heel enthousiast reageren. Vooral het compleet ingerichte oude schoollokaaltje blijkt zeer tot de verbeelding te spre ken. „Vooral kinderen vinden het leuk omdat ze hier niet overal af hoeven te blijven "ter wijl ze in de meeste musea braaf de handen op de rug moe ten houden. Hier mogen ze in de oude schoolbanken zitten, op het bord schrijven en reke nen met oude schoolboekjes". Schoolplaten achter het behang Aan de oude schoolplaten die het lokaal sieren zit een ver- vervolg pagina 2 ZIERIKZEE - De werkgroep Schouwen-Duiveland van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren kan terugzien op een geslaagd weekend. De zaterdag onder de Beuze gehouden grote rommel markt bracht 5337,- in het laatje. Driekwart van het geld gaat in een potje voor uitbreiding van het dierenasiel aan de Zandweg. „Want dat is hard no dig", aldus mevrouw B. Arends van de werkgroep. De vrijwilligers van de werk groep waren er vroeg bij zater dagochtend. ,,We hebben gister avond met z'n allen de vracht wagen volgeladen en om acht uur vanmorgen lag alles hier uitgestald", aldus mevrouw Arends. Zoals gebruikelijk was het aanbod tijdens de rom melmarkt weer enorm. En naast allerhande kleine huis houdelijke'artikelen kon men zelfs kiezen uit verschillende bankstellen, tafels, stoelen, koelkasten en gasfornuizen. Vroege vogels Terwijl men nog druk doende was om alle spullen een plaats je te geven op de schragen ston den de eerste potentiële kopers al klaar om te snuffelen. Zij hadden daarbij de keuze tus sen de kraam met kleine huis houdelijke artikelen en glas Snuffelen tussen de oude singletjes. (Foto: Joop van Houdt). werk, een dikke vier nieter boekenstalling, een aardige collectie kleding en een afde ling waar verschillende tapere corders, radio's en zelfs com plete stereo-installaties ter ver koop werden aangeboden. Aan de kraam met elektrische apparatuur wordt onderhan deld over de aanschaf van een kruimelzuiger. ,,Doet hij het nog", wil de klant weten. Ser vice blijkt hoog in het vaandel van de dierenbescherming te staan. „Mevrouw, neemt u hem mee naar huis en als hij niet werkt komt u gewoon terug. Niet goed, geld terug. Zo doen wij dat", stelt de verkoper. De koop wordt gesloten. Wat ver derop wordt driftig gesnuffeld in de forse boekenverzameling. Elders wordt een kralengor dijn uitgerold om de klant te laten zien dat het dan wel een rommelmarkt heet, maar dat er geen rommel verkocht wordt. Hoever de mensen van de werkgroep gaan in hun service aan de klant blijkt als ge vraagd wordt om de zojuist ge kochte stoel thuis te bezorgen. „Ik kan hem zo niet meene men", aldus de klant. Na enig overleg wordt besloten dat de stoel door één van de vrijwilli gers bij de klant thuis afgele verd zal worden. „Maar dat wordt wel volgende week hoor. Daar komen we vandaag abso luut niet meer aan toe", aldus mevrouw Arends. De volgende klant met een volgende vraag dient zich alweer aan. Uitbreiding De rommelmarkt werd georga niseerd door de Werkgroep Schouwen-Duiveland van de dierenbescherming. Doel van de werkgroep is om financiële steun te verlenen aan het die renasiel aan de Zandweg in Zierikzee. Het asiel draait pri ma, maar men kampt met ruimteproblemen. De katten verblijven zijn te klein en er is dringend behoefte aan een goe de quarantaineruimte. Twee keer per jaar houdt de werk groep een grote rommelmarkt en verder zijn de vrijwilligers present tijdens de Zierikzeese Toeristendagen om nieuwe dan wel gebruikte spullen aan de man te brengen. „Het is wel spijtig dat er dit jaar geen Oranjemarkt wordt gehouden. Dat scheelt ons toch weer een hoop inkomsten", aldus me vrouw Arends. Zij is dik tevreden met de op brengst van de zaterdag gehou den rommelmarkt. „Het is hartstikke goed. Als je dan weet dat we vorig jaar met twee rommelmarkten bij el kaar aan zesduizend gulden op brengst kwamen Dat de werkgroep nauwelijks reclame hoeft te maken voor de rommelmarkt bleek zaterdag overduidelijk. Maar ook ver schillende bedrijven weten de weg naar de werkgroep te vin den. „We krijgen tegenwoordig uit Port Zélande de gevonden voorwerpen die niet meer op gehaald zijn. Daarom hebben we dit jaar zoveel badkleding. Het gekke is dat het vooral de mannen zijn die hun zwem broek vergeten en niet meer op komen halen". Het hoogst, qua opbrengst, scoorde zaterdag 'Jo met de grote spullen'. De meubels, koelkasten, en dergelijke wa ren goed voor een opbrengst van dik 1400 gulden. Het klei ne spul, de kopjes, schoteltjes, potten, pannen en glazen brachten 1354,- in het laatje. De 'mannen van het elektrisch' verkochten voor 1221,- De boekenmarkt leverde 922 gul den op en de verkoop van kle ding tenslotte bracht ruim 400 gulden in het laatje. Wij vereren het oude zonder ons om het nieuwe te bekommeren. Tacitus Warm en vrij zonnig HET WEER Vannacht opklaringen, maar in het noordoosten nog vrij veel bewol king en mogelijk wat motregen. Minimumtemp. ±9 graden. Over dag warm en overwegend zonnig. Middagtemp. ±18 graden. Wind zuidelijk zwak tot matig kracht 3. NAGELSKNIPPEN De nagels van de Shetland pony's in de Zeepeduinen zijn geknipt. o GEHANDICAPTEN Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbeleid uit Krtiek op bezuinigingen. VOETBAL Brouwershaven is door wipst op kampioen Middelburg veilig. ATLETIEK Jurgen de Lang opende baanseizoen met hoog- tesprong van 1,70 meter. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ROTTERDAM - De Rotterdam se douane heeft donderdag 350 kilogram cocaïne gevonden met een straatwaarde van 35 miljoen gulden. ZIERIKZEE/RENESSE - De Politie Schouwen-Duiveland heeft in het afgelopen week end zeven keer proces-verbaal uitgeschreven voor illegale re creatie. Het betrof mensen die in plaats van op een camping overnacht ten in hun auto of camper die op een parkeerplaats of na tuurgebied in de Westhoek stond. In verband met het toe nemende aantal toeristen wordt de komende tijd extra gecontroleerd op illegale re creatie. NIEUWERKERK - De heer S. uit de gemeente Duiveland deed het afgelopen weekeinde aangifte van een inbraak in zijn woning. Bij de inbraak werden twee foto-camera's meegenomen. De heer D. uit de gemeente Mid- denschouwen deed aangifte van een diefstal uit een bedrijf aan de Markt in Brouwersha ven. Hier werden vijf ter rasstoelen ontvreemd. De nieuwwaarde van deze stoelen bedraagt 250 gulden per stuk. WESTENSCHOUWEN - In twee auto's die stonden gepar keerd aan de Kampweg in Westenschouwen is het afgelo pen weekeinde ingebroken. Uit de personenbus van de heer R. uit Keulen werd diverse kle ding ontvreemd. De heer S. uit Keulen miste bij aankomst bij zijn auto geld, cheques en een rijbewijs. Ook in de auto van de heer K. uit Xanten, Duits land, werd ingebroken. Zijn auto stond geparkeerd aan de Brouwersdam. Ontvreemd werden een tas en twee porte monnees. BRUINISSE/DEN OSSE - Het afgelopen weekeinde is zowel in Bruinisse als Den Osse een tweetal auto's gestolen. De heer L. uit Dortmund, Duitsland, deed aangifte van de diefstal van zijn wagen die geparkeerd stond aan de Hage- weg in Bruinisse. De waarde van de auto bedraagt 53.800 Duitse Marken. De heer B. uit het Duitse. Ber- gisch Gladbach deed aangifte van de diefstal van zijn auto die geparkeerd stond aan de Heernisweg in Den Osse. Waar de van deze auto bedraagt 55.000 Duitse Marken. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. a f 46,— jaarabonnement a f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 32 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, GD Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZZN_|

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1