Basketbaldames vegen de vloer aan met tegenstander uit Hulst ZHV/Delta Sport op de valreep geklopt Lobbezoo wint ook derde viswedstrijd Rode en gele kaartenagressie, emotie en een leuk handbalavondje Vele meters in Coopertest Zierikzeese Bridgeclub Duiveland wint wederom Een geheel nieuw team op stapel bij heren MEVO'80 Bru-Tèn in tenniscompetitie A VRIJDAG 16 APRIL 1993 NR 25342 11 ZIERIKZEE - „Wij zitten echt in de hoek waar de klappen moeten vallen", reageerde trainer Rob de Vos na afloop van de degradatie-playoff wedstrijd tegen Rockport/Hellas. Na het zoveelste verlies, maar weer met een nipt verschil moeten de spelers van ZHV/Delta Sport toch zo langzamerhand de moed gaan verlie zen. Het verlies van 16-17 was dan ook één grote teleurstelling en zodanig dat alle Delta Sport spelers nog vijf minuten na de wedstrijd op de spelersbank bleven zitten. Peter Lefèvre zoekt een gaatje in de Rockport/Hellas defensie. De Hongaar Imre Horvath (rechts) krijgt later een rode kaart van het arbitrale duo. (Foto: Joop van Houdt). Ruim tachtig kilo bot gevangen OUDDORP - Onlangs werd de derde wedstrijd ge vist van hengelsportvereniging Oosterschelde. Aan gezien er de laatste weken weinig vis werd gevangen op Schouwen-Duiveland werd uitgeweken naar het strand van Ouddorp. Winnaar werd Peter Lobbezoo. „We hadden het voor het grij pen en dan is er bij die tegen stander toch weer een engeltje die ze over de rand heen helpt", aldus een totaal leeg gespeelde Jean-Marie Tbubiana. „Verdik keme, we hadden ze in de klem, dit had winst moet zijn voor ons". Ja, je speelt sterk, agres sief, maar met verlies schiet je niks mee op", zuchtte doelman Matthé Pipping. „Ik groeide in de wedstrijd, stond te trillen en was in mijn goede doen. Ik voelde mij sterk ondanks dat mijn blessure net is genezen", stamelde Pipping die zeker tot de speler van de wedstrijd uit groeide. Op stootje De wedstrijd was geladen, emotie, agressie en publiek dat zich roerde op de tribunes. Ro de kaarten, gele kaarten, twee minuten en kleine opstootjes tussen de spelers maakten van de handbal wedstrijd een waar spektakel. Aan het team van Rockport/Hellas uit Den Haag waren nog slechte herinnerin gen. In de eerste thuiswed strijd verloor Delta Sport op de valreep met 23-25. Bij de uit wedstrijd werd Delta Sport door de arbitrale leiding bui ten de officiële speeltijd besto len van de winst via een straf- worp. Allemaal ingrediënten Met een uitblinkende Roelien Roodenburg kende de dames van Mevo'80 weinig moeite te gen de Stonedunkers uit Hulst. De Stonedunkers die aantra den met een aantal zeer jonge die gisteravond, donderdag, in sporthal Onderdak meespeel den voor de onderlinge irrita ties. Rockport/Hellas, dat nog steeds meedoet voor een plaats in de eredivisie, ging sterk van start en binnen zeven minuten stond het 2-6 op het scorebord. Tben eerst Toubiana een straf- worp miste en daarna Franqois Verrijzer scoorde de beste spe ler van Hellas, Vincent Hof land 2-7. Halverwege de eerste helft kreeg Hellas een inzin king en Delta Sport herwon het zelfvertrouwen. Rond de twintigste minuut gaf het sco rebord 7-9 aan en de ruststand van 9-9 deed menige Delta Sport supporter hoop geven. Intussen had Matthé Pipping fabuleuze reddingen verricht en ook in de tweede helft hield hij Delta Sport in de wedstrijd. Na een kwartier spelen was het 12-11 en toen Pipping ook nog twee strafworpen keerde leek Delta Sport klaar voor de winst. Iben beide Hongaarse spelefs Imre Horvath en San- dor Nagy via treiteren uit de wedstrijd werden gespeeld, Horvath kreeg later zelfs een rode kaart, was Hellas rijp voor de slachtbank. Maar in een klein ogenblikje zag ex- intemational Leo Nieberg zijn kans schoon op de 'rechtervleu- speelstêrs legden zich al gauw neer bij de suprematie van de Schouwse dames en konden zich alleen beperken tot wat af standschoten op de basket van Mevo'80. gel. Delta Sport speler Ricky Evertse leek niet opgewassen tegen de sterke speler en hij passeerde Evertse en Pipping tweemaal op rij (12-13). „Ik zag dat ook", vertelt De Vos na af loop. „Ik riep hem er ook uit maar hij hoorde mij niet, Ja, Vleeshouwer kwam naar de kant maar die moest juist blij ven spelen. In zo'n heksenketel kun je elkaar niet bereiken en dat kostte doelpunten", conclu deert Rob de Vos teleurstel lend. Een kleine opleving bij Hellas gaf in drie minuten tijd vier doelpunten, daarentegen scoorde Peter Lefèvre maar twee keer. De laatste vijf minu ten werden spannend want Bert de Vos scoorde via een break-out maar werd daarbij gemeen onderuit gehaald door de sterke doelman Marcel Luijs. Agressief Deze kreeg twee minuten, en de Hellas-begeleider kon met een-rode kaart op de tribune gaan zitten wegens verbaal protest. Een minuut later kreeg Imre Horvath geel en rood voorgehouden nadat hij Toubiana agressief onderuit haalde. Met twee minuten op de speelklok scoorde Jacco Vleeshouwer via een break-out en maakte Hellas in de volgen De aanval van Mevo'80 werd el ke keer weer opgezet door spel- verdeelster Roelien Rooden burg die zich meer dan uitste kend van haar taak kwijnde. Met snelle dribbels en mooie de aanval een loopfout. Delta Sport ging voor de laatste aan val, Bert de Vos wilde aanleg gen voor een schot en toen klonk het eindsignaal. De vijf tig meegereisde Haagse sup porters vierden met blauwe en witte ballonnen feest. „Qua spelersmateriaal horen wij thuis in de eredivisie. Maar we zullen het ook niet redden", liet Hellas trainer Peter Barre- veld na afloop weten. „We heb ben onze kansen tegen Olym- pia verspeeld en Swift is te sterk voor ons". ZHV/Delta Sport - Rockport/ Hellas 16-17 (9-9). Doelpunten ZHV/Delta Sport: Peter Lefè vre (6), Jean-Marie Tbubiana (3), Frangois Verrijzer (2), Jaco Vleeshouwer (2), Ricky Evertse (1), Erwin Schaalje (1) en Bert de Vos (1). Doelpunten Rock port/Hellas: Vincent Hofland (7), Leo Nieberg (4), Imre Hor vath (2), Albert Meulink (2) en Sandor Nagy (2). Scheidsrech ters: Caspar van de Rijt en Hans Wassink. Jbeschouwers: 180. Nacompetitie UDSV-AHV Swift 26-29 ZHV/Deltasport-Rockp./Hellas 16-17 Wink/Gazellen-Olympia 13-20 Olympia 4 3 0 1 6 94 - 78 AHV Swift 4 3 0 1 6 100 - 92 Rockp./Hellas 4 3 I 6 94 87 Wink/Gazellen 4 2 0 2 4 73 - 84 UDSV 4 1 0 3 2 94 - 97 ZHV/DeltaSp. 4 0 0 4 0 70 - 87 SAN DIEGO - De Amerikaanse tennisser André Agassi heeft donderdag bevestigd dat hij John McEnroe als zijn nieuwe coach wil. Na een demonstra tiepartij in San Diego zei Agas si, dat hij met McEnroe samen kan gaan werken zodra die zijn privé-leven enigszins op orde heeft. ZIERIKZEE - Tijdens de eerste Coopertest op de atletiekbaan Bannink in Zierikzee zorgden drie atleten voor een uitste kende afstand. Tïjdens de twaalf minuten loop kwam Jan Hoek tot 3948 meter en Rachid Ben Meziane tot 3947 meter. Zeldzaam wordt er op een Coopertest zover gelopen. Mede doordat beide clubgeno ten elkaar opzweepten kwa men zij over de 3900 meter. Ramses Bekkenk noteerde een afstand van 3809 meter: In to taal kwamen 68 deelnemers aan de start. passes bracht zij keer op keer het Zierikzeese offensief in stelling waar vooral Jolanda Berrevoets dankbaar gebruik van maakte. Met 22 punten was zij dan ook de absolute top- scoorster bij Mevo'80. Door de ze overwinning blijven de da mes van Mevo'80 ongeslagen dit seizoen en lijkt niets meer in de weg te staan om te promo veren naar een hogere klas- se.Mevo'80 - Stonedunkers 55- 21 (32-11) Tbpscoordsters Me vo'80: Jolanda Berrevoets (23), Roelien Roodenburg (9), Hetty Mol (8), Ingrid Vermeule (6), Betty Visser (6), Irma de Boer (2) Heren De heren van Mevo'80 speelde een beladen wedstrijd tegen De Smokkelhoek uit Kapelle. De Zierikzeeënaren die meer te gen zich zelf liepen te spelen dan tegen hun tegenstanders konden tot de rust hun tegen standers redelijk blijven vol gen wat resulteerde in een 20- 21 ruststand. Na rust werden de gemoederen in de Mevo'80- gelederen wat verstoord en daar maakte Smokkelhoek dankbaar gebruik van. Met een uitblinkende Simon Sybrands die meer dan de helft van de produktie van de Smok kelhoek op zich nam, won Smokkelhoek dan ook zeer verdiend de harde wedstrijd met de cijfers 53 tegen 38. Op vallend was het hoge aantal persoonlijke fouten die de Zie rikzeeënaren nodig hadden om hun tegenstanders te stoppen. Mevo'80-speler de Ridder wim pelde dit af door uit te leggen dat vooral in de tweede helft de KERKWERVE - Deze week werd alweer de voorlaatste wedstrijd van de competitie gehouden. Topscorer van de avond was het paar Terwis- scha-Blonk met 65,6% in groep A. In groep D waren de heren Tonnon-De Jongh goede twee de met 62,5%. Groep A: 1. mevr. Terwisscha- hr. Blonk 65,6%; 2. dames Van Geesbergen-Sluijter 59,9%; 3. dames Hollander-Tuinman 58,9%; 4. hrn. Boot-Eekman 53,1%; 5. en 6. echtp. Stokla en dames v. d. Duijn-Stoutjesdijk 49,0%; 7. hrn. Van Assendelft- Gedrojc 46,4%; 8. echtp. v. d. Berg 43,2%; 9. mevr. Groart-hr. Akerboom 42,2%; 10. dames Van 't Leven-Sehaalje 32,8%. Groep B: 1. echtp. Pomper 56,1%; 2. dames Brinckman- Heijneman 53,4%; 3. dames v. d. Berg-Oostwoud Wij denes 52,2%; 4. en 5. dames De Feij- ter-v. d. Zande en dames Van Oeveren-Tennekes 52,0%; 6. da mes Hogerheijde-v. d. Wekken 46,0%; 7. echtp. Stouten 45,1%; 8. echtp. Visser 43,2%. Groep C: 1. dames Gaanderse- Klompe 57,6%; 2. en 3. hm. 't Hart-De Vries en dames Geluk- v. d. Zande 53,5%; 4. dames Van Assendelft-Lievense 52,8%; 5. echtp. Kuipers 49,3%; 6. mevr. Flohil-hr. Hogërheijde 47,2%; 7. dames Kotoun-Plaating 45,8%; 8. echtp. Holm 40,3%. Groep D: 1. hrn. Tbnnon-De Jongh 62,5%; 2. dames Does- Eekman 57,5%; 3. mevr. Broos- hooft-hr. Fonteijne 56,3%; 4. dames Delst-Steutel 47,5%; 5. dames Gaanderse 46,9%; 6. mevr. Van Luin-hr. Bil 46,3%; 7. echtp. Van Willegen 33,8%. WESTENSCHOUWEN - Het eerste team van tennisvereni ging Duiveland heeft ook haar tweede competitiewedstrijd in en tegen Westenschouwen win nend afgesloten. Met 4-2 werd de tegenstander aan de zege kar gebonden. Piet Vreeke won in twee sets van Paul Coehoorn 6-2/7-5 en vervolgens won Winfred van der Pol in een knappe drieset ter van Patrick Meuldijk met 3- 6/7-6/6-0. Erwin Verbraak had geen moeite met Robert Kort en won met 6-1/6-2. Anders verging het Cor Korenhof. Hij verloor nipt in drie sets van Marcel van den Berge, setstanden 4-6/6-4/4-6. Vervolgens waren de dubbels aan de beurt. Piet Vreeke/Cor Korenhof wonnen van Patrick Meuldijk/Robert Kort met 6- 1/6-4. Winfred van der Pol/Er- win Verbraak verloren in een mooie partij van Marcel van den Berge/Paul Coehoorn met 4-6/6-7. Zaterdag 17 april om 13.00 uur speelt Duiveland thuis tegen Bruinisse. ploeg wat in elkaar zakte en dat de ploeg daar door een beetje opgepept diende te wor den. Voor het volgend seizoen staan een aantal veranderingen op stapel. De jonge Louis Pikard die aantrad als gelegenheids- coach, speelt het volgend sei zoen weer in de gelederen van het eerste team. Samen met en kele oude bekenden wordt vol gend seizoen een geheel nieuw team opgezet. Een aantal spe lers die vorig seizoen de Zierik zeese club de rug toe keerde en ergens anders hun heil zochten, keren hoogst waarschijnlijk weer terug bij Mevo'80. „Er moet nog over vergaderd wor den, maar als het goed is be staat het eerste team volgend seizoen uit: Robert Jan Hoe- vens, Peter v/d Schraaf, Bert Engels, Jay Johnson, en Martin Pikard eventueel aangevuld met spelers van het huidige team. Theo Tuitman gaat dan de coaching verzorgen.", aldus Louis Pikard.Het Zierikzee- sche basketbal dat de laatste jaren net als bij veel Zeeuwse clubs ietwat in het slop is ge raakt, zou door de komst van deze spelers een goede push kunnen krijgen. Voorzitter Bob Noomen staat er dan dok niet onwelwillend tegenover. „Als deze spelers inderdaad met elkaar een team gaan vor men dan heb je op z'n zacht ge zegd een goed team, wat in de ze klasse goed mee zou kunnen draaien. Maar ze moeten het eerst wel bewijzen. Het zijn goede basketballers maar daar alleen kom je er niet mee. Zaak is wel dat je dan ook elxe wed strijd speelt. Het zijn niet de makkelijkste jongens want ik weet uit ervaring dat sommige nog al eens makkelijk weg wil len blijven. Maar met een beet je dicipline staat er volgend seizoen een sterk team alhoe wel er nog niks zeker is en er dus nog wel over gepraat moet worden", aldus Noomen.Me vo'80 - Smokkelhoek 38-53 (20- 21) Tbpscoorders Mevo'80: A. Thol (12), B.Engels (9), T. Tuit man (8), R. Scherpenzeel (6), E. de Ridder (6). Binnen tien minuten was het reeds raak. Rijk van den Dik- kenberg ving een bovenmaatse bot. Omdat hij op een goede stek stond leek hij een kans hebber op de overwinning, maar dat bleek anders uit te pakken, want Willem Dekker slaagde erin om in een zeer korte tijd zes grote botten op het droge te krijgen. Peter Lobbezoo die zes plaat sen van Dekker stond te vis sen, zag zijn eerste plaats in ge vaar komen. Als fanatiek vis ser kon hij dit niet aan zien dus hij besloot eens te bekijken waar Dekker mee viste en hoe ver hij zijn dobber gooide. Na twee uur spioneren slaagde Lobbezoo erin zijn eerste bot te vangen. In een tijd van een uur had hij er acht op het droge lig gen. Ook Ferry Salomons ving acht botten die bij de weging BRUINISSE - Het damesteam van tennisvereniging Bru-Tèn is in de competitie-ronde in de hoofdklasse van Zeeland sterk gestart. In de eerste wedstrijd tegen Boskreek uit Breskens werd met 6-0 gewonnen. De uitwedstrijd tegen en in Ovezande kreeg meer gewicht in de schaal. In een spannende strijd werd uiteindelijk een 3-3 stand bereikt. De dames Corrie de Waal, Corrie Roda, MarieJo- sé Breen, Emmy Keizer en Bar- bera Heezen waren tegen Bos kreek oppermachtig. Alle par tijen werden gewonnen. Bij Ovezande won Corrie de Waal, Barbera Heezen en Marie-José Breen haar enkelpartij. De dubbels gingen verloren en ook Corrie Roda zag haar enkelspel de mist ingaan. Bru-Tèn - Boskreek 6-0. C. de Waal - Van de Vijver 6-1 6-1. C. Roda - Blackman 6-3 6-1. M. J. Atletiek Atletiekvereniging Delta Sport houdt zaterdag 17 april de openingswedstrijd van atletiek-baanseizoen in Zee land. Op de kunststofaccom modatie sportpark Bannink in Zierikzee komen verschillende atletiekonderdelen aan bod. Programma: Heren: 100, 1500, 110h., hoog, kogel en speer. Da- mes/MA: 100, 800, lOOh. HSS. kogel en speer. JA: 100, 110h., polshoog, kogel en speer. JB: 100, 800, 110h., hoog, polshoog en kogel. MB: 100, 100h., ver springen, HSS en kogel. JC: lOOh., hoog, kogel en speer. MC: 600, 80h., verspringen en speer. JD: 1000, 80h., hoog en kogel. MD: 600, 60h., versprin gen en kogel. Badminton Zaterdag 17 april vindt in sporthal Onderdak in Zierik zee de Zierikzeesche Nieuws bode recreatie badminton toer nooi plaats. Het evenement be gint om 9.00 uur en de prijsuit reiking is om 17.00 uur. Basketbal Het herenteam van basketbal vereniging MEVO'80 speelt za terdag 17 april een competitie wedstrijd tegen Scheldesport 3. De wedstrijd vindt plaats in Tbmeuzen en begint om 19.00 uur. Biljarten Op vrijdag, zaterdag en zondag 16, 17 en 18 april wordt in het Wapen van Renesse in Rcnesse minder zwaar bleken dan de vissen van Lobbezoo. Uitslag: 1. P. Lobbezoo, 4570 gr; 2. F. Salomons, 4180; 3. W. Dek ker, 4050; 4. F. Timmerman, 3570; 5. J. Faasen, 3190; 6. A. Verwest, 3100; 7. M. Salomons, 2480; 8. A. de Vlieger, 2440; 9. C. H. van Schelven, 2310; 10. G. Smit, 2300; 11. P. Wolters, 2260; 12. N. Fokker, 2200; 13. J. Rey- niers, 2170. Eerste junior: F. Bierings, 1730 gram. Tus senstands. P. Lobbezoo, 8370; 2. W. Dekker, 5210; 3. F. Tim merman, 5045; 4. C. H. van Schelven, 5010; 5. F. Salomons, 4580. Zaterdag 17 april gaan 28 leden van de HSV Oosterschelde het weer proberen bij de Westland Beet Trofee in 's Gravenzande. Vertrektijd: 17.00 uur bij de Loswal bij Cebeco in Zierikzee. Breen - Boekhooft 6-3 6-3. E. Keizer - Joppe 2-6 6-4 6-1. De Waal/Roda - Van de Vij ver/ Blackman 6-2 6-4. Breen/Keizer - Boekhooft/Jop- pe 3-6 7-6 6-2. Ovezande - Bru- Tèn 3-3. Ars - C. de Waal 3-6 3-6. Lodder - C. Roda 7-6 6-3. Meer- hoff - B. Heezen 3-6 1-6. Rent meester - M. J. Breen 6-3 3-6 3-6. Ars/Lodder - De Waal/ Roda 6- 4 2-6 6-3., Meerhoff/Rent- meester - Breen/Keizer 6-4 7-5. EINDHOVEN - PSV heeft de slag met VfB Stuttgart om Erik Meijer toch nog gewon nen. Donderdag bereikte de Eindhovense club met MW overeenstemming over de hoogte van de transfersom, die rond de drie miljoen gulden schommelt. Kees Ploegsma, de manager van PSV, verwacht vandaag, vrijdag, de onder handelingen met de begeerde spits af te ronden. de finale gehouden in de derde klasse van het driebanden. Aanvang is vrijdag, 16 april, om 18.45 uur. Handbal De selectie-spelers van hand- balvereninging ZHV/Delta Sport speelt zondag 18 april haar vijfde wedstrijd in de degradatie-playoff. De tegen standers zijn Olympia in Hen gelo. De spelers/supportersbus vertrekt om 8.30 uur vanaf sportpark Bannink in Zierik zee. Korfbal De hoofdmacht van korfbalve reniging All-Ready speelt za terdag 17 april een competitie wedstrijd in de landelijke klas se. De Zierikzeese ploeg moet naar en tegen Maassluis. Aan vang wedstrijd 15.30 uur. Volleybal Het eerste herenteam van vol leybalvereniging Kwiek speelt zaterdag 17 april in sporthal De Vanger in Bruinisse tegen Vovero 2. Aanvang 16.45 uur. Het eerste Kwiek damesteam speelt om 18.30 uur tegen Vove ro 1. Op zaterdag 17 april speelt het eerste herenteam van vo- lcybalvereniging Delphi/ME- VO'80 een thuiswedstrijd tegen Onderl./Lekkerkerk. Aanvang 19.00 uur in sporthal Onderdak in Zierikzee. Het eerste da mesteam van Delphi/MEVO'80 speelt een degradatie wedstrijd tegen MVC 2 om 17.30 uur in Onderdak. ZIERIKZEE - Een klinkende overwinning van 55 tegen 21 gaf aan dat de dames van Mevo'80 ook dit keer weer weinig moeite hadden met hun tegenstandsters uit Hulst. Het team van coach Bob Noomen speelde zodoende ongestoord naar de negende overwinning op rij dit seizoen. ZIERIKZEE - Atletiekvereniging Delta Sport heeft traditioneel de eer om op zaterdag 17 april de ope ningswedstrijd te organiseren van het atletiek baanseizoen. De eerste officiële baan-wedstrijd van het seizoen in Zeeland. Nog een aantal weken een volledig voetbalprogramma (zie donderdag editie) en dan kunnen ook de voetbalverenigingen van Schouwen-Duiveland de balans opmaken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 11