Verbouw sporthal Krayestein komt neer op anderhalve miljoen gulden 0 1 uw mm A SCHOUWEN-DUIVELAND 'Tijdelijk' speelterrein Scharendijke mag blijven r NOG 1 NACHT ZIERIKZEESCHE j NIEUWSBODE S3 GOEDBLOED AUTO'S Volgens ideaalplaatje bouwbedrijf Pellikaan Geen belangstelling voor perceel grond 2 RADIO-ACTIEF AFVAL 3 TONEEL 5 CRISIS 7 SCHOOLVOETBAL Ruim honderd snelheids overtreders geflitst Bal door ruit CSG-gebouw Diefstal sportschoenen - dé bant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 15 APRIL 1993 149e JAARGANG NR 25341 Oudeweg 1 - Zierikzee - 01110-14951 Citroën-dealer voor Schouwen-Duivelard en Goeree-Overflakkee WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 De verbouwde sporthal Krayestein moet de oude sportglorie in Wester schouw en doen herleven. (Archieffoto). BURGH-HAAMSTEDE - De afgelopen twee dagen is er in de gemeente Westerschouwen heel wai gesproken over de sporthal Krayestein die de gemeente onlangs heeft aangekocht. Afgelopen dinsdag was er in het ge meentehuis een informatie-avond waarbij meer inzicht werd gegeven over het toekomstig gebruik en de in vulling van de hal, de geschatte tarieven en wat dies meer zij. Over een belangrijk punt kon echter geen informatie verstrekt worden namelijk de kosten van de renovatie zoals die door het Tilburgse bouwbedrijf Pellikaan begroot zouden worden. Gisteren kwam deze informatie wel boven tafel toen verf egenwoordigers van Pellikaan bij de gemeente op bezoek kwamen. Om de sporthal er ideaal uit te laten zien is een bedrag nodig van 1,5 miljoen gulden, was hun boodschap. Voor 1,35 miljoen gulden ging onlangs het eigendom van de sporthal over van Bohemen BV naar de gemeente Westerschou wen. Als maximale uitgave voor de verbouw van de sport hal werd uitgegaan van een be drag van 650.000 gulden. De Stichting Renesse werd bereid gevonden te participeren in de hal en de, zeker de eerste jaren, te verwachten exploitatiete korten. De stichting Renesse draait hier voor de helft voor op waarbij een bedrag van 75.000 gulden, als maximum is gesteld. Mocht het tekort dus 200.000 gulden bedragen dan moet de gemeente 125.000 gul den ophoesten en de stichting 75.000 gulden. Als streefdatum voor openstelling van de ver bouwde sporthal werd uitge gaan van 1 september, het be gin van het sportseizoen. Kostenplaatje De leden van het algemeen be stuur van de stichting Renesse vergaderde gisteravond, woensdag, en kregen van hun voorzitter en wethouder ir C. W. Veerhoek de mededeling die de gemeente eerder die dag had gekregen van Pellikaan, name lijk dat voor de meest ideale verbouw van de hal zo'n 1,5 miljoen zou moeten worden neergeteld. Aan de bestuursle den gaf Veerhoek allereerst een specificatie van de belangrijk ste onderdelen van de begro ting. Enkele grote kostenposten ble ken onder meer: vervanging van het tennistapijt 53.000 gul den, optimaliseren kleed- en wasruimtes 50.000 gulden, ver betering van de vier buitenba nen tennis die waarschijnlijk in gebruik genomen gaan wor den door de tennisvereniging Westerschouwen 100.000 gul den, aanleg twee buitenbanen voor recreatieve tennisser 70.000 gulden, nieuwe dakbe dekking en isolatie lage ge deelte gebouw 70.000 gulden, vervanging vloer in grote hal 60.000 gulden, schilderwerk 123.000 gulden, reviseren bow lingbanen 120.000 gulden, aan passen CV-installatie 70.000 gulden. Met daarbij wat 'klei nere' posten als het zetten van glas, verbetering van het pla fond, de aanleg van een nieuwe entree kwam het totaal op 1.050.000 gulden. Met daarbij opgeteld de algemene bedrijfs kosten, de winst en de BTW werd op een totaalbedrag geko men van 1,5 miljoen gulden. Met de totale face-lift van het gebouw en de omgeving hierbij opgeteld was de rekensom dat inclusief de aankoopsom uitge komen zou worden op een to taalbedrag van 3,2 miljoen gul den. Geschrokken Hamvraag die aan de bestuurs leden van de stichting Renesse werd gesteld was of zij met Pel likaan verder wilde doorgaan en konden instemmen met deze vorm van een 'open' begroting. Unaniem gaven de leden aan dat zij waren geschrokken van het hoge kosten bedrag voor de verbouw. De heer Schot zat zo zei hij in een dilemma. „Als je hierin gaat snijden houd je iets minderwaardigs over en daar voel ik niets voor. Anderzijds zou ik graag meer offertes zien. We moeten ons hierin nooit door de tijd laten dwingen". Bestuurslid de heer Klein vertelde met enig afgrij zen de mededeling van Veer hoek te hebben aangehoord. Hij pleitte voor de realisering van een functioneel gebouw zonder veel luxe en franjes en dacht dat er op enkele punten flink bezuinigd kon worden. „We moeten ons eerst beperken tot de hoogst noodzakelijke za ken. Voor de niet-tijdgebonden werkzaamheden kunnen we vervolgens aankloppen bij meerdere aannemers en een of ferte laten uitbrengen". De heer A. J. Padmos was het vol ledig eens met deze stelling. ,De hal moet wind- en water dicht zijn en verwarmd kunnen worden. Verdere franje en luxe is compleet overbodig". Verder vroeg hij zich af hoe 'hard' de datum van openstelling op 1 september was. „We zijn mis schien gebonden aan tijd en als we aan meer bedrijven een of ferte vragen verliezen we die tijd, maar kunnen we finan cieel iets winnen". De heer C. Verton was dezelfde mening toegedaan. „Als 1 september moet, moeten we het hoogst noodzakelijke uitvoeren". Ook voorzitter Veerhoek was het met deze bespiegelingen volle dig eens. „Ik wil meer offertes want op deze manier is er geen enkele concurrentie. Eerst het noodzakelijke uitvoeren en dan meer aannemers aanschrij ven. Het betekent wel dat je niet direct een sporthal krijgt die er gelikt uitziet". Deze unanieme mening van de stichting wordt vandaag, don derdag, doorgegeven aan de an dere participant de gemeente. Dezelfde begroting hadden eer der die middag de leden van de commissies openbare werken en financiën onder ogen gekre gen. Na overleg met de ver schillende fracties wordt van hen zo spoedig mogelijk ver wacht dat zij met een oordeel komen over de begroting en de postern waarin geschrapt kan worden. Gezien de tijdsdruk van de streefdatum van 1 sep tember is voor een reactie een gecombineerde vergadering van de commissies openbare werken en financiën gepland op maandag 26 april. Een dag later, dinsdag 27 april moet er in de raadsvergadering een be sluit worden genomen in deze kwestie. Informatie-avond Zonder deze financiële gege vens werd er dinsdagavond een informatie-avond gegeven over "sporthal Krayestein. Een avond die door zo'n dertig be langstellenden werd bezocht. „Het bezoek onderstreept de belangstelling voor het toe komstig gebruik van de sport hal", constateerde wethouder G. J. W. van der Salm tevreden. Aan de aanwezigen kon Van der Salm vertellen dat de ge meente er naar streeft de hal in september te openen. Zoals het er nu voorstaat zo vertelde hij, zal de hal zeven dagen per week zijn geopend. Van maan dag tot en met zaterdag van 09.00 tot 23.00 uur, op zondag van 09.00 tot 18.00 uur. Met de tennisvereniging Wes terschouwen is een inventarise rend gesprek geweest over een verhuizing van het Duinweegje naar Krayestein. Voorts is het de bedoeling om van de dri ving range van de golfclub een trainingsveld voor voetbalver eniging DFS te maken zodat hun problemen met het terrein aan de J. J. Boeijesweg ook tot het verleden behoren. Ook over de prijzen die voor de verschil lende faciliteiten van de hal zal worden gevraagd kon de wet houder een indicatie geven. Voor de tennisbanen zal de huur per uur/per baan overdag 25 gulden bedragen, 's avonds 30 gulden. Voor de grote hal zal aan huur tussen de 35 en 45 gul den moeten worden betaald. Bij veel uren afname door mid del van seizoencontracten wordt gedacht aan het geven vervolg pagina 2 SCHARENDIJKE - Als het aan het college van b en w van Middenschouwen ligt mag het speelterreintje bij de Korenbloemstraat en de Akkerbloemstraat blijven. Het perceel grond in kwestie werd tijdelijk ingericht als speelterrein in afwachting van een mo gelijk toekomstige verkoop. Er blijkt echter geen belangstelling te bestaan voor de grond. De kwestie komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergade ring van donderdag 22 april. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Over de aanleg van een speel terreintje is in Scharendijke heel wat te doen geweest. Een aantal bewoners van een wijk in Scharendijke wendde zich tot het gemeentebestuur met de vraag of het niet mogelijk zou zijn een veilige speelgele- genheid voor hun kinderen te creëren. Andere buurtbewo ners lieten weten daar bezwaar tegen te maken. Zij vreesden overlast. In de buurt ontstond tweespalt en ook binnen de ge meenteraad van Middenschou wen bleek de kwestie goed voor enkele pittige discussies. Alternatief Uiteindelijk rolde een compro mis uit de bus. Er zou wel een speelterreintje komen, maar dan op een andere lokatie. Tus sen de Akkerbloemstraat en de Korenbloemstraat was nog een braakliggend stukje grond, groot genoeg om als speelter rein in te richten. Probleem daarbij was dat de grond in kwestie eigenlijk bestemd was voor de verkoop ten behoeve van woningbouw en/of de bouw van garageboxen. „We zijn nu echter een jaar verder en er heeft zich nog steeds geen enkele gegadigde voor dit ter rein aangemeld. De grond is zelfs nooit in optie geweest, ook niet voor de exploitatie van garageboxen", aldus het college in een korte toelichting op haar voorstel om van het tij delijke speelterreintje een de finitief speelterreintje te ma ken. Bij de votering van het krediet voor de aanschaf van speel toestellen voor de inrichting van het terrein in kwestie had het college toegezegd dat als de proef zou slagen bekeken zou worden of de speelvoorzie- ningn voor langere tijd zou kunnen blijven staan. „Wij kunnen u melden dat de proef zeker geslaagd is", aldus het college. „Van deze voorzie ning wordt door veel kinderen gebruik gemaakt. Wij stellen u daarom voor dit terrein defini tief in te richten als speel- en parkeerterrein". Volgens het voor dat perceel geldende be stemmingsplan mag daar ei genlijk geen speel- of parkeer terrein aangelegd worden. Het college maakt er geen halszaak van. „Wij zijn van mening dat het geen planologische bezwa ren ontmoet het bestemmings plan zodanig te herzien dat een speel- en parkeerterrein gerea liseerd kan worden", aldus het college. Appartementen Verder komt tijdens de ge meenteraadsvergadering ook het kampeerbeleid aan de orde C. W. Bos uit Scharendijke be gon eind vorig jaar met het bouwen van een viertal appar tementen in zijn landbouw- loods aan de Nieuwe Kerkweg. Hij deed dat echter zonder daar vooraf toestemming van de gemeente voor te hebben ge vraagd. Hij werd door de ge meente dan ook gesommeerd de bouwwerkzaamheden di rect te staken. Bos diende vervolgens alsnog een bouwaanvraag in. Het ge meentebestuur weigerde ech ter haar medewerking. „Volgens het bestemmingsplan heeft het perceel een agrari sche bestemming en bestaan er geen mogelijkheden om appar tementen in de loods te bou wen", aldus het college. „Al leen kamperen bij de boer is mogelijk. Andere vormm van verblijfsrecreatie zijn in het betrokken gebied niet toe gestaan". Bos nam een advo- kaat in de arm om alsnog te proberen toestemming te krij gen voor zijn plannen. Hij diende een bezwaarschrift in tegen de beslissing van het ge meentebestuur. Het college stelt de raad voor dit bezwaar schrift ongegrond te verklaren. „Wij zien geen aanleiding om op ons eerder ingenomen standpunt terug te komen", al dus het college. Goedkoop is duurkoop. Spreekwoord Eerst mist, later zon HET WEER in de nacht en vroege ochtend plaatselijk mist en minimumtempe ratuur omstreeks 3 graden. Over dag droog en perioden met zon. Middagtemperatuur ongeveer 13 graden. Weinig wind, kracht 3 of minder. Het transport van radio-actief afval naar Borssele is gestaakt. Nacht moeder: modern toneel dat iets losmaakt, te zien in Concertzaal. Volgens ZLM-voorzitter H. C. van der Maas wordt de crisis in de landbouw onvoldoende onderkend. De Dobbelsteen prolongeerde gisteren haar school- voetbaltitel. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - Bij radarcontroles op enkele lokaties op Schouwen-Duiveland heeft de politie heeft de po litie afgelopen dinsdag ruim honderd snelheidsover treders geflitst. Allereerst werd deze dag ge controleerd langs de Juliana- straat in Zierikzee tussen 13.30 en 14.40 uur. Hier geldt een maximum snelheid van vijftig kilometer per uur. 42 automo bilisten overtreden deze snel heidslimiet. Een persoon reed zelfs ruim twee keer zo hard: 102 kilometer per uur. Even la ter (tussen 14.45 en 15.20 uur) had de politie haar controle- apparatuur opgesteld langs de Weg naar de Val in Zierikzee. van de 237 voertuigen die hier passeerde reden er twaalf te hard. Langs de Heuvelsweg in Kerk- werve werd afgelopen dinsdag tussen 16.10 en 17.10 uur gecon troleerd. Van de ruim tweehon derd voertuigen die langs -kwa men reden er 32 te hard. Eén auto deed dat met een snelheid van 127 kilometer per uur. Langs deze weg geldt een snel heidslimiet van tachtig kilo meter per uur. Langs de Elkerzeeseweg waar de politie van 17.15 tot 18.35 uur controleerde reden zeven tien voertuigen te hard. Hier geldt een maximum snelheid van vijftig kilometer per uur. Tussen 19.45 en 20.30 uur wer den langs de Serooskerkseweg bij Haamstede dertien snel heidsovertreders geflitst. ZIERIKZEE - De heer H. uit Zierikzee deed namens de ge meente aangifte van een ver nieling. Door onbekende daders werd op maandag 12 april tussen 13.30 uur en 20.00 uur een bal door de ruit getrapt van het voormalige CSG-gebouw aan de Huijbertstraat in Zie rikzee. RENESSE - De heer H. uit de gemeente Westerschouwen deed bij de politie aangifte van de diefstal van sportschoenen uit een magazijn aan de Hoge- zoom in Renesse. De sportschoenen vertegen woordigen een waarde van 6600 gulden. De diefstal werd afgelopen dinsdag gepleegd om 11.26 uur. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— C jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~l naam adres postcode Dhr./mevr. plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: ZE. Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. ZZN j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1