GEEF DE VIJVER DE RUIMTE de Tuinier Mooi dat ie 't maakt gemeente Z i rikzee TUINMEUBELEN EXTRA WEEK-VOORDEEL GaummmiB GEMEENTE INFORMATIE BRUINISSE 1 VERK0(0)P(ST)ERS RENESSE RENESSE GEMEENTE DUIVELAND Voor uw DUIVELrfiNDS Westerscfiouiuen 5,95 Telefoon 01116-1343 -S7=E7/=?7-a Uyttewaal augurken C Fristi drinkyoghurt 1232033 Sense dieet- margarine Snickers Fijne snijworst (223SS33 Magere güfflS «rkenslappen Chiquita (323503 bananen «Uil» BAKKERIJ EVERAERS Slagroomschnitt EVERAERS - SGHARENDIJKE 4 NIEUWSBODE EXTRA Commissies De commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken ver gadert dinsdag 20 april om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. De afdeling gemeentewerken heeft een plan ontwik keld om, na een gemeentelijke herindeling, het stad huiscomplex de bestemming van (streek)archief en museum te geven. Het college wil de samenwerkings overeenkomst met het Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs verlengen om het drugsproject voort te zetten. De zorgcordinator heeft onlangs de nota gemeentelijk drugsbeleid gepresenteerd, die binnenkort wordt besproken in de stuurgroep drugs. Als laatste wordt gesproken over de stand van zaken met de ambtelijke en bestuurlijke vernieuwing. De commissie Sport vergadert woensdag 21 april om 16.30 uur in de raadzaal van het stadhuis over de wen sen voor de komende jaren. De commissie gaf vorig jaar als hoogste prioriteit het realiseren van een kunstgrashockeyveld op. De gemeenteraad heeft on langs een begin gemaakt met het vormen van een re serve. £>e gemeenten Brouwershaven en Westerschou- wen zijn bereid een bijdrage voor het kunstgrashoc keyveld te gever». De tweede prioriteit in 1993 was de aankoop van de gymnastiekzaal aan de Mulockstraat. Tenslotte bespreekt ook deze commissie het bestaan de (sport )beleid. Indien u belang heeft bij een van de agendapunten, of u wilt gewoon eens komen kijken hoe het er bij de ge meente aan toe gaat, dan bent u van harte welkom. U hoeft u niet van te voren aan te melden. Een fotoco- pie met de agendapunten en een korte toelichting is beschikbaar. Voorafgaande aan het behandelen van een agenda punt mag u aan de voorzitter van de commissie het woord vragen. Tijdelijke wegafsluiting In verband met de uitvoering van herbestratings- werkzaamheden in de Kerkhof Zuidzijde en de Balie, zijn deze straten van 19 april tot eind mei afgesloten voor alle rijyerkeer. De werkzaamheden worden gefaseerd uitgevoerd: le fase: Kerkhof Zuidzijde, aanvang 19 april 2e fase: Balie, aanvang begin mei. De afsluiting duurt zoveel korter als mogelijk of zo veel langer als noodzakelijk. Plaatsing' berging' De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door het bestuur van de woningbouwvereniging "Be ter Wonen" een "melding bouwvoornemen" is inge diend voor het plaatsen van een berging op het per ceel Schouwenbank 42, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie M nr. 545. Plaatsing van deze berging is in strijd met het gel dende bestemmingsplan "herziening Poortambacht 7". Burgemeester en wethouders zijn bereid aan het verzoek van de woningbouwvereniging "Beter Wo nen" medewerking te verlenen door ingevolge artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van de voorschriften van dit bestem mingsplan. In verband hiermee liggen de op deze melding be trekking hebbende bescheiden met ingang van 15 april 1993 gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, van 09.00-12.00 uur ter inzage. Tijdens deze termijn kan een ieder zijn gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van een vrijstelling aan het college van bur gemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA ZIERIKZEE, schriftelijk kenbaar maken. Verkeersbesluit Burgemeester en wethouders maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26, lid 1 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer bekend dat met ingang van 15 april 1993 op de secre tarie, afdeling algemene zaken, ter inzage ligt het be sluit om door middel van het aanbrengen van een on derbroken gele streep het parkeren aan de voorzijde van het havenkantoor annex douche- en toiletgebouw op het Luitje te verbieden. Binnen 30 dagen na open baarmaking van dit besluit kan iedere belangheb bende beroep instellen bij de Kroon. Voor het instel len van beroep is een griffierecht van f 170,— ver schuldigd. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker Per jaar wordt in Nederland bij ongeveer 1200 vrou wen baarmoederhalskanker vastgesteld. Deze vorm van kanker kan zowel op jonge als op oudere leeftijd voorkomen. Baarmoederhalskanker kan met een uit- strijkje al heel vroeg worden ontdekt, zelfs nog voor er klachten zijn. Als deze vorm van kanker vroeg wordt opgespoord en wordt behandeld is de kans op genezing praktisch 100%. Vrouwen tussen de 35 en 53 jaar oud worden eens in de drie jaar uitgenodigd voor een onderzoek. Dit on derzoek bestaat uit het laten maken van een uit- strijkje door uw huisarts. Vrouwen die in 1993 de leeftijd bereiken van 35, 38, 41, 44, 47, 50 en 53 jaar ontvangen tussen half april en half juni een oproep van het gemeentebestuur om voor dit onderzoek een afspraak te maken met de huisarts. U dient er reke ning mee te houden dat er geen uitstrijkje gemaakt kan worden tijdens de menstruatieperiode. De kosten van dit onderzoek zijn voor ziekenfonds verzekerden voor rekening van het ziekenfonds en voor particulier verzekerden voor eigen rekening. Afhankelijk van de polis kunnen deze kosten 50,60) gedeclareerd worden bij de ziektekostenver zekeraar. Geef in uw eigen belang gevolg aan de uitnodiging om pan dit onderzoek naar baarmoederhalskanker deel te nemen. Dóór tijdige opsporing kan wellicht veel leed worden voorkomen. Heeft u nog speciale vragen, dan kunt u contact opne men met de sociaal verpleegkundigen van de GGD, telefoon 01100-49410. Bou waan vragen Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat de volgende bouwaanvragen zijn ingediend: 1. W. Meerdink, Mantelmeeuwstraat 1, Zierikzee voor het plaatsen van een dakkapel op de woning Mantelmeeuwstraat 1, kadastraal bekend ge meente Zierikzee, sectie M, nr. 675; 2. Mevr. R. Geluk, Capelleweg 11, Nieuwerkerk voor het verbouwen van een winkel in winkel-kantoor, plaatselijk bekend Nieuwe Haven 7, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie B, nr. 659; 3. J. J. C. de Bilde, Rodedorp 48, Zierikzee voor de verbouw van de woning Rodedorp 48, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie L, nr. 624; 4. Bouw- en Timmerbedrijf Verhoek, Steiltjesstraat 31, Zierikzee voor de verbouw van een loods/werkplaats Steiltjesstraat 18, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie L, nr. 1665; 5. P. J. M. Krips, Krabstraat 29, Zierikzee voor het uitbreiden van een woonkamer van de woning Krabstraat 29, kadastraal bekend gemeente Zie rikzee, sectie M, nr. 685; 6. Kon. Zeelandia H. J. Doeleman b.v., Poststraat 11, Zierikzee voor het plaatsen van een stikstoftank op het perceel Havenstraat, kadastraal bekend ge meente Zierikzee, sectie F, nr. 1368; 7. Stichting Oosterschelde Ziekenhuizen, 's Gravenpolderse- weg 114, Goes voor het uitbrei den en wijzigen van een ziekenhuis Kon. Gustaaf- weg 2, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sec tie G, nr. 325. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de gemeente. u Redactie: Bureau Voorlichting. Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE Burgemeester en wethouders van Duiveland ma ken ingevolge artikel 41 van de Woningwet, be kend dat bij hen de volgende aanvragen c.q. mel dingen zijn ingediend: -4 G. Di Tucci, voor het veranderen woning Salva- torhoeve 102 te Ouwerkerk; G. J. van 't Hoff, voor het oprichten fietsenber ging St. Joostdijk 52 te Oosterland; H. C. Ruijssenaars, voor het plaatsen kasje - Leeuwenburg 11 te Oosterland; Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, A. BERGSHOEFF De secretaris, F. C. DIELEMAN Nieuwerkerk, 14 april 1993 NAAR: Wilgenstraat Oosterland Molenstraat 65 (4311 EB) tel. 01113-1251 Postadres: Postbus 50 4310 AB Fax 01113-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 41 van dc Woningwet bekend dat de vol gende bouwaanvragen zijn ingediend: T.R.S. International, Oud Heiligenweg 15, Oosterland voor de bouw van een opslag loods, Industrieweg, Bruinisse; J. Otte, Korte Ring 7. Bruinisse voor de ver bouw van een garage, Steinstraat 21, Brui nisse; D. Bouter, Westeinde 38, Hazerswoude-dorp voor de bouw van een woonhuis met garage, Grevelingenhout 118, Bruinisse; L. Jumelet, Kerkstraat 13, bruinisse voor de bouw van een woning, Riekusweel II, Bruinisse; Bruinisse, 14 april 1993. \M RECHEATIEGEMEENTE RAADSVERGADERING Openbare vergadering van de gemeenteraad van Westerschouwen op maandag 19 april 1993 om 19.30 uur in het gemeentehuis te Haamstede. AGENDA 1. Opening. 2. Bepaling volgorde stemming. 3. Notulen. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel tot wijziging van de vergoedingsve- rordening vrijwillige bradnweer. 6. Voorstel nemen raambesluit ter uitvoering door b. en w. voor de toekenning van aantallen en budgetten voor de bouw van en ingrijpende voorzieningen aan woningen, woonwagens en standplaatsen in de vorm van jaarlijkse bij dragen, eenmalige bijdragen en toeslagen. 7. Voorstel te besluiten tot het al of niet toepas sen van de vrijstellingsprocedure ex art. 19 WRO en art. 50, lid 6 van de Woningwet betref fende de v.m. smederij op de hoek Ring/Oost straat te Haamstede. 8. Voorstel tot vaststelling van de Structuurvisie Dapperweg en nemen voorbereidings- besluit/machtigingsbesluit toepassing art. 19 WRO procedure. 9. Voorstel tot afsluiting van bouw rekeningen m.b.t. gemeentelijke uitbreidingsplannen en het toevoegen van het batig saldo aan de risico reserve bouwgrondexploitatie. 10. Voorstel voteren krediet t.b.v. uitbreiding par keerplaats achter R.K. kerk te Haamstede. 11. Voorstel voteren kredieten t.b.v. het asfalteren van diverse wegen ingevolge het meerjarig on- derhoudschema 12. Voorstel voteren krediet t.b.v. activiteitenpro gramma Pinksteren 1993. 13. Voorstel voren krediet t.b.v. de inrichting van de O.B.S. De Kirreweie te BurgTi-Haamstede. 14. Voorstel voteren krediet voor het vervaardigen van grootschalige basiskaarten. 15. Voorstel voteren van een krediet voor de aan schaf van automatiseringsapparatuur. 16. Voorstel tot intrekking verkeersmaatrege len/instellen stopverbod verbindingsweg Noordstraat-parkeerterrein achter VVV kan toor Haamstede. 17. Voorstel verkoop grond compensatielocatie aan dhr. A. de Ruiter en dhr. A. Ruytenberg namens recreatiepark Renesse B.V. 18. Voorstel in te stemmen met het verlenen van subsidie aan de Zeeuwse Stichting voor Ge handicaptenbeleid. 19. Voorstel in te stemmen met jaarrekening 1992 Stichting Sportcentrum Onderdak. 20. Voorstel in te stemmen met hernieuwd subsi dieverzoek van de werkgroep Toegankelijk heidsbevordering. 21. Voorstel tot garantieverlening herfinanciering leningen t.b.v. 'complexen KV 1183 en 1228. 22. Voorstel verkoop bouwgrond op bedrijfster rein De Roterij te Haamstede aan Lindhout v.o.f. 23. Voorstel aankoop strook grond en gebouwtje aan de J. W. Frisoweg te Renesse van Woning bouwvereniging Beter Wonen. 24. Voorstel vaststelling grondexploitatieplan Stoofweg III te Renesse. 25. Begrotingswijziging. 26. Verder voorkomende zaken. 27. Rondvraag 28. Sluiting. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Westerschou wen maken, ingevolge artikel 41 van de Woning wet, bekend dat bij hen de volgende bouwaanvra gen zijn ingediend: dhr. R. Straks, bouw berging Vlierweg 6 te Re nesse; dhr. M. v. Dijk, uitbreiden woning Steenweg 5 te Burgh-Haamstede; dhr. C. Rijnberg, uitbreiden woning Repel 1 te Burgh-Haamstede; dhr. W. Geleijnse, uitbreiden woning Noord straat 12 te Burgh-Haamstede; dhr. P. Kalteren, bouw woning Klaproosweg 30a te Burgh-Haamstede; HINDERWET Burgemeester en wethouders van Westerschou wen; gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne;. maken bekend, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van Bruha Horeca B.V. te Renesse voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning, ingevolge de Hinderwet voor het in wer king hebben van een bar/discotheek, gelegen aan de Hogezoom 139 te Renesse, kadastraal bekend gemeente Westerschouwen, sectie A, no. 255 en no. 252 ged., positief te beschikken onder de ter inza ge liggende voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen; De ontwerp-beschikking, alsmede andere terzake zijnde stukken liggen in het gemeentehuis ter in zage en wel tot en met 28 april 1993, elke werkdag van 09.00 en 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De stukken kunnen na telefonische afspraak ook op werkdagen buiten kantoortijden worden inge- De aanvrager alsmede degenen die bezwaren heb ben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelij kerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot en met 28 april 1993 gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-be schikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te wor den aan ons college. Vijverfolie 4 meter breed per m2 Grote sortering vijverpompen v.a. 99," iciaal voor 'n fraai fontein 800 incl spuitkop 129,- Een it^eling voor het oog en de kroorvop uw vijver Vijverwater is de basis voor alles wat groeit en bloeit. Nu een gratis test voor uw vijver water!!! Dan weet U wat voor water u in de kuip heeft!!! AAIIe artikelen zolang de voorraad strekt en op=op. De Tuinier Renesse Hogezoom 100 Tel 01116 - 2791 Boeken Tijdschriften Luxe artikelen Parfumerie Lederwaren Speelgoed Huishoudelijk art. Schoenen Sport Hengelsport Kampeerart. Tuinmeubelen doe-het-zelf Voor het a.s. zomerseizoen en evt. de zaterdagen vragen wij nog voor enkele afdelingen leeftijd vanaf 16 jaar minimaal 5 weken werken in de periode juli-augustus (met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden). Heb je belangstelling en voldoe je aan bo venstaande, informeer vooraf telefonisch Adverteren doet verkopen ACOOt jp do ceslS& jawrförd gezinspot 720 ml. 1223023 van 229 voor handige hersluitbare literflakon van 265 voor f normaal kuip 500 gram van 235 voor light t 'Tr'ff'kuip 500 gram W;: van 219 voor V Tr C33®33 5-pack van 329 voor 100 gram van 189 voor kilo MISCHA VAN DE HOEK S.V, RENESSE Uw sportpoint sportspeciaalzaak heeft de nieuwe trends zomer 1993 nu in huis. Alle grote sportmerken zijn vertegenwoordigd in schoenen en kleding. Kom snel kijken. Voor de kleurrijke sport: kleding en schoenen collecties van: odidas >4/' REEBOK kilo ca. 800 gram per stuk O/V/G/LL WAtWNHUIS Sponsor 1e elftal S.V. Renesse Q/jS PRIMA Personeel gevraagd: Gevraagd voor z.s.m. schoonmaaksters voor sei zoenwerk. Inl. Recreatie oord Klaverweide, Elle- mect. tel. 01117-1859. Week. 15. Knaffers geldig van do. 15 t/m za. 17 april '93. Om al onze klanten te kunnen laten profiteren van dit enor me voordeel, max. 3 eenheden per artikel per klant.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 4