a Schouwen een rustig Duiveland beleeft Paasweekeinde 1 uw krant van schouwen-duiveland Vernieuwde Mr Breetvelt speeltuin weer geopend r NOG 3 NACHTEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MÜ j GOEDBLOED AUTO'S 0 Met teveel op achter het stuur Fietsster zwaar gewond na aanrijding dé krant van schouwen-duiveland! j 32&<P ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 13 APRIL 1993 149e JAARGANG NR 25340 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Oudeweg 1 - Zierikzee - 01110-14951 Citroen-dealer voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee Wel meer mensen betrapt op illegaal kamperen Met de jas aan op het terras.... (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland heeft een rustig Paasweekeinde achter de rug. Hoewel het in Renesse met name zaterdag behoorlijk druk was bleef het daar, behoudens een paar kleine vechtpartijtjes, rustig. Het Piketteam had het wel druk. In heel Zeeland werden controles gehouden op illegaal kamperen en in vergelijking met vorig jaar werden er meer boetes uitgedeeld. Drieënnegentig mensen moesten 150,- van hun vakantiebudget opofferen aan een boete voor illegaal kamperen. Tijdens het Paasweekeinde was er op Schouwen-Duive land zeker geen sprake van topdrukte. Op de campings was volgens de politie nog vol op ruimte en alleen de ver keerslichten en de Grevelin- gensluis bij Bruinisse zorgden nu en dan voor files. Er gebeur de voor zover de politie bekend maar één ongeluk. Dat was vrijdagavond op de Grevelin- gendam bij Bruinisse. B. uit Spijkenisse reed met zijn auto in de richting Oude Tonge over de parallelweg langs de Greve- lingendam. Volgens de politie zou B. een scherpe bocht te laat hebben opgemerkt om vervol gens de macht over het stuur kwijt te raken. De auto kwam via een schrikhek en een talud in de sloot terecht en raakt to- tall loss. B. kwam met de schrik vrij. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Volgens de politie heeft B. zich schuldig gemaakt" aan rijden onder invloed. Fietsers Een rit over Schouwen-Duive land maandag, tweede Paas dag, leert dat het niet overdre ven druk is op Schouwen-Dui veland. In de polders is niet noemenswaardig veel verkeer en ook de hoofdwegen zijn niet overvol. De Brouwersdam, tijdens hoogtijdagen één van de drukste plekjes van Schouwen- Duiveland, biedt niet het uit het hoogseizoen vertrouwde beeld van hutje mudje gepar keerd staande campers. Aan de Grevelingenkant is het zelfs uitgesproken rustig te noemen. De Noordzeekant biedt een an der beeld. Campers, busjes, personenauto's met caravans hebben zich van een plekje aan het water verzekerd. De zwart witte nummerplaten overheer sen. Onze Oosterburen zijn in groten getale aanwezig. In Renesse is het gezellig druk op tweede Paasdag. De terras sen zijn drukbeklant. Het strand is dunbevolkt, maar op de straten in het dorp is het druk. De horeca doet goede za ken. Haamstede blijkt een stuk rustiger. De recreanten blijken zich voor het overgrote deel op de camping terugge trokken te hebben. Het par keerterrein in Westenschouwen is niet vol, maar veel lege plaatsen telt het parkeerter rein ook niet meer. Ook hier, net als in Renesse en Haamste de veel fietsers en wandelaars. Op de weg van Zierikzee naar Bruinisse is het druk in het be gin van de middag. Te oordelen aan het aantal buitenlandse nummerborden stellen veel re creanten hun thuisreis niet tot de laatste minuut uit maar kie zen voor een vroeg vertrek. Langs de Grevelingendam bij Bruinisse zijn wat toeristen neergestreken, maar het beeld wordt niet beheerst door fleu rig gekleurde surfzeilen of wit te caravans maar door graaf machines. Er wordt druk ge werkt aan de reconstructie van het recreatiegebied. Een enke le surfer begeeft zich het water op en in de verte klinkt het doordringende gesnerp van een jet-ski. Illegaal kamperen Hoewel ei-, zoals al aangestipt, op de meeste campings nog wel een plaatsje te vinden was tij dens het Paasweekeinde was het aantal illegale kampeer ders opvallend. „Het piket team heeft de indruk dat veel kampeerders bewust het risico nemen van een bekeuring", al dus een persbericht van de Po litie Zeeland. „Sommigen presteren het zelfs om pal on der het bord waarop aangege ven staat dat illegaal kampe ren niet is toegestaan een plek je te kiezen". Voor 93 mensen betekent het verscherpte toe zicht op het illegaal kamperen een boete van 150 gulden. vervolg pagina 2 Start seizoen met eierzoekwedstrijd ZIERIKZEE - Tientallen kinderen hadden zich afgelopen zaterdagochtend ver zameld bij de mr Breetvelt speeltuin in Zierikzee. Op het programma stond na melijk een spannende eierzoekwedstrijd. Zelfs de paashaas, die de nacht daar voor nog druk bezig was geweest de eieren te verstoppen, was nog aanwezig om de wedstrijd mee te maken. Met het eieren zoeken werd tevens het nieuwe sei zoen van de vernieuwde speeltuin geopend. tSS»éZ£. V' ;-'V «C. a - '•■'"G.: 'V V.v" T'.'-r- r&të&A -f®*"®?- W Huppelend achter de paashaas op zoek naar eieren. (Foto: Joop van Houdt). Verborgen achter de rok van hun moeder werd in het begin nog een beetje verlegen geke ken naar de grote bruine paas haas die ook op deze feestelijke dag aanwezig was in de speel tuin. Toen bleek dat de paas haas, compleet met snorharen, een kort staartje en natuurlijk de twee grote witte voortan den, een vriendelijk diertje be trof, maakte de schuchterheid plaats voor ongeduld. Het liefste wilden ze zo snel moge lijk op zoek gaan naar de 125 eieren die ergens in de speel tuin verstopt lagen. Stormloop Nadat de kinderen welkom wa ren geheten, was het dan einde lijk zover. Tferwijl de paashaas vast vooruit huppelde ont stond er een ware stormloop richting attributen en de strui ken waar zich de eieren zouden moeten bevinden. Onder de wip, de glijbaan, achter een boom op tal van plaatsen von den de kinderen de gekleurde eieren. Daarnaast kregen ze nog een plastic ei met daarin een verrassing. Na nog even ge test te hebben of de toestellen de winter goed waren doorge komen vertrokken ze weer met de ouders om thuis alvast een voorschot te nemen op het paasontbijt. Sommige kinde ren dachten daar anders over. Ze vonden het eieren zoeken op zich wel leuk, maar het opeten ervan lieten ze liever aan de fa milieleden over. „Er zitten groene vlekken op, ik heb lie ver een zachtgekookt eitje", al dus een enthousiaste eierzoe- ker. Vanuit het verbouwde kantoor tje keek de nieuwe beheerder Jaap de Jager het schouwspel tevreden aan. Per 1 februari is hij als banenpooler via de Stichting Bestwerk uit Goes aangesteld om toezicht te hou den op de speeltuin. Toezicht, zo bleek vorig jaar, dat jammer genoeg hard nodig is. Vandalen vernielden het hekwerk en richten schade aan aan het ge bouw. Dat moet met de i>ieuwe beheerder verleden tijd zijn. Vanaf zijn aanstelling heeft hij niet stil gezeten. Het kantoor tje heeft een nieuwe verflaag gekregen, op het toilet is stroom aangelegd, met behulp van de gemeente is een nieuw hekwerk aangelegd en ook de toestellen kregen een grondige inspectie. Zo werd een oude draaimolen die te gevaarlijk werd bevonden voor de kinde ren verwijderd en werden de planken van de wippen ver nieuwd. En er zijn nog nieuwe plannen om het terrein verder te verbeteren. Zo verdwijnt het pleintje dat moet plaatsmaken voor onder meer een zandbak voor de allerkleinsten. Ook ligt er nog een plan om oude toestellen te vervangen door nieuwe attributen. Morgen, woensdag 14 april, is er reeds een nieuwe activiteit voor de kinderen. Tijdens de spelmiddag die om 14.00 uur begint worden er tal van be hendigheidsspelletjes ge speeld. Degene die bij deze spelletjes de meeste punten be haalt, heeft de eer het eerst een graai te doen in de grabbelton en hij/zij maakt daarom de meeste kans op een leuke prijs. Natuurlijk worden de ook de andere deelnemers niet verge ten. Ook zij mogen hun kansen beproeven in de grabbelton en zo is er voor iedereen een prijs je. Beheerder Jaap de Jager in de schoolvakanties aanwezig van 10.00 tot 17.00 uur. Buiten de vakanties houdt hij van 13.00 tot 17.00 uur toezicht bij de speeltuin. Op zondagen is de speeltuin gesloten. Wie de grote hoop volgt, heeft vele gezellen. Spreekwoord Weinig verandering HET WEER 's Nachts enkele mistbanken. Overdag wisselend bewolkt en in de loop van de dag een regen- of onweersbui. Minimumtemp. rond 4 graden. Middagtemp. ±13 graden. Zwakke tot matige wind, kracht 2 3, uit uiteenlopende richtingen. 3 AFRIKAANSE DAG In het asielzoekerscentrum Burgh-Haamstede werd een Afrikaanse dag gehouden. 5 GEHANDICAPTEN Wet Voorziening Gehandicapten stimulans voor bete re coördinatie zorgverlening. 8 VOETBAL DFS en SKNWK speelden 2-2 gelijk in strijd om Nieuwsbode Trofee. 9 HANDBAL ZHV/Delta Sport verdiende meer in verliespartij tegen AHV/Swift. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE/NOORDWELLE - Tijdens het paasweekeinde werden drie automobilisten betrapt op rijden onder in vloed. Zij kregen forse boetes opgelegd. Vrijdagnacht werd het rijbe wijs van S. uit ZierxKzee door de politie ingenomen. Hij liep tegen de lamp tijdens een con trole op de Calandweg in Zie rikzee. F. uit Keulen werd ge controleerd in de nacht van za terdag op zondag op de Lange Blokweg bij Zierikzee. Ook hij bleek te diep in het glaasje te hebben gekeken. Hij kreeg een schikking van 1500,- aangebo den. Een andere F. - eveneens uit Keulen - werd op de Stoof- weg bij Noordwelle door de po litie gepakt op rijden onder in vloed. De Duitse automobilist bleek bovendien niet in het be zit van een rijbewijs. Zijn auto werd (voorlopig) in beslag ge nomen en hij kreeg een schik king van 1250,- aangeboden. In dit geval hadden andere weggebruikers de politie at tent gemaakt op de drank rijder. LAUWERSOOG - De veerbo ten van en naar Schiermonnik oog hebben te kampen met een extreem lage waterstand. Daardoor hebben passagiers vrijdagavond urenlang op het Wad vastgezeten. AMSTERDAM - De 19-jarige Sonja van Beek heeft zaterdag avond in het Concertgebouw in Amsterdam het 14de Nationaal Vioolconcours gewonnen. BRUINISSE - De tienjarige N. B. uit Oosterland raakte giste ren, maandag, zwaar gewond bij een aanrijding. De jeugdige fietster werd geschept door een auto. Het ongeluk gebeurde toen N. B. over de parallelweg langs de N59 reed in de richting van Oosterland. Tbr hoogte van de Nieuwe Groeneweg zou zij vol gens de politie plotseling linksaf zijn geslagen. De uit de tegenovergestelde richting over de parallelweg rijdende Z. uit Steenbergen kon het meisje niet meer ontwijken. Bij de aanrijding die volgde werd het meisje door de lucht geslingerd en belandde uiteindelijk in de sloot. Een toevallig ter plaatse zijn motoragent haalde het meisje uit de sloot en het slachtoffer werd per ambulan ce overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Daar werd een been breuk en zwaar hoofdletsel ge constateerd. De politie Zierik zee verzoekt mensen die iets van het ongeluk hebben gezien zich bij de politie te melden. Dat kan via telefoonnummer 01110-14055. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46, jaarabonnement f 183, jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. "1 Dhr./mevr. adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: aE Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. iZNj 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1