Bruse Boys ondanks overwinning nog niet zeker van klassebehoud Zierikzee verspeelt kampioenstitel Wisselend succes jeugd Scaldina MEVO knokt zich in de slotfase naar een punt Martin Pikard beslist b asketb al-wedstr ij d Jarige Bert van de Berge (35) uitblinker in Bruinisse Bridgeclub Badminton Periodetitel is een loterij om te promoveren naar de derde klas 8 ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE Harold van de Berge maakte een uitstekende redding in zijn strafschopgebied. De sterke speler viel in de tweede helft uit wegens een oude blessure. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE - De 2-0 winst was binnen maar in de kleedkamer filosofeerden de Bruse spelers na afloop van de belangrijke wedstrijd tegen 's-Heer Arendskerke over de stand op de ranglijst. „Straks zal je twintig punten hebben en nog degraderen", aldus Jacob Muller, waarna Jaap van de Berge hem even iets duidelijk maakte. „We hebben het volledig in eigen hand man". Johan Heikamp scoort twee doelpunten ZIERIKZEE - In een formidabele eindsprint is ME VO er alsnog in geslaagd om er een gelijkspel (3-3) uit te slepen in de ontmoeting tegen Meeuwen. Tien minuten voor het eindsignaal keek MEVO tegen een 0-3 achterstand aan op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. En dat is zo want na de winst van zaterdag heeft de Bruse ploeg inmiddels vier ploegen onder zich, al is het nog even afwachten wat de KNVB be slist over de wedstrijd WHS - PTT Breda, die op 12 maart jongstleden met nog een mi nuut te spelen en een 1-0 tus senstand voor de thuisploeg, gestaakt is. PTT Breda - Ter- neuzense Boys werd ook giste ren met een 1-1 stand gestaakt na ongeregeldheden onder de spelers. Ook hier móét de KNVB voor de laatste tien mi nuten een uitspraak doen. ,,Wij blijven nu met lege han den staan ondanks dat we ze ker niet de mindere waren. Je ziet zelf waar een zwakke arbi ter toe in staat is. Zeg jij mij nu maar waar die vrije trap voor nodig was", aldus de 27-jarige verdediger. Van der Weele en zijn ploeggenoten stonden ze ker vreemd te kijken toen in de 7e minuut van de wedstrijd scheidsrechter Stoel uit Heiloo plotseling op tien meter van de doellijn een indirecte vrije trap gaf aan Beek Vooruit. De Zie- rikzeese muur hield het eerste schot nog wel tegen maar in een scrimmage van spelers schoot Jimmy Vissers alsnog raak. Een feestelijke entourage met spandoeken, confetti en een swingende band bracht het Brabantse volk al vroeg in een overwinningsstemming. Zie rikzee legde zich niet neer bij de eerste tegenvaller. Goede combinaties en een aanvallend Zierikzee zorgden in de 19e mi nuut voor het eerste echte ge vaar. Een vrije trap van de lin kerhoek door Serge Berrevoets belandde bij Marco van Oeve- ren. Deze haalde uit en schoot tegen de paal. Zwakke arbiter Danny Magito had het zwaar te- verduren in de spits. Speciale mandekking door Albert Meeuwsen bracht de voormali ge speler van VCV Zeeland niet in het spel. Het resultaat was dat Magito regelmatig werd neergelegd waar de zwakke scheidsrechter nauwelijks te gen optrad. In de 36e minuut tekende Wim van Opstal voor het tweede Brabantse doel punt. Wim Lafeber stond gena geld aan de grond en verzuim de om bij een scrimmage voor zijn doel in te grijpen. Van Opstal strafte Lafeber genade loos af (2-0). ,,Als je van Veere weet te win nen hoef je in principe voor niemand bang te zijn", sprak Bruse Boys-trainer Cees van Dijk zichzelf en de ploeg voor het begin van de partij moed in. Een wedstrijd die in de eer ste helft alle kanten op kon gaan. De eerste en de laatste tien minuten waren voor Bruse Boys en daartussen hadden de bezoekers én het beste van het spel én de meeste kansen. Zo kregen in de eerste tien mi nuten Martin Verspoor en Ja cob van de Berge met kopbal- Zierikzee toonde toph het bete re spel maar had geen ant woord op de snelle ^uitvallen van Robert Verhoeks en Arno de Vries. Ibt ovefmaat van ramp viel Marco van Oeveren uit. Een verzwikte linkerenkel verhinderde de speler uit Burgh-Haamstede zich nog verder met de strijd te bemoei en. Jacco Heijboer nam zijn plaats in vlak voor het rustsig- naal. In de eerste fase werd de strijd wat grimmiger en arbi ter Stoel begon gele kaarten te trekken. Heijboer maakte een te harde overtreding en Meeuwsen werd eindelijk be straft met geel voor zijn veel vuldige schoppartijen tegen len kansen om de score te ope nen en leek de momenteel suk kelende formatie uit 's-Heer Arendskerke een gemakkelij ke prooi te gaan worden voor de Bruenaeren. ,,We hebben een slechte periode achter de rug waarin we vier wedstrijden op rij verloren. Het zit hem bij de mannen tus sen de oortjes", verklaarde trainer Van de Klooster voor aanvang. Tbch was het opmer kelijk hoe de bezoekers van Bruse Boys terug in de wed strijd mochten komen. De Magito. In de 55e minuut wist Lafeber de bal van Vissers nog te keren maar Arn'o de Vries kreeg de bal gelukkig in zijn voeten en schoot Beek Vooruit naar de riante voorsprong van 3-0. Goedmakertje •Twee minuten later scoorde eindelijk Zierikzee haar eerste doelpunt op het sportpark De Heiplaat die in bezit is van een overdekte tribune. Door goed doorgaan van Serge Berrevoets tot de achterlijn en de bal op maat geven aan Erik Berre voets was een simpel tikje vol- thuisploeg liet de tegenstander te veel ruimte die daarvan pro fiteerden en kans op kans kreeg. In de 13e minuut redde Jacob Muller met de vuisten op een schot van Richard de Jager en even later was Muller weer de sterkste op een schot van Ard Eversdijk. Goed verdedigend ingrijpen van Harold van de Berge voor kwam een bijna zekere goal toen Roedi Weststrate in de zes tien meter gevaarlijk werd en even later eindigden een schot van Wim Goedegebure en een doende om doelman Leon Na- gelkerke te passeren (3-1). Zie rikzee had geen geluk en werd ook nog eens het slachtoffer van de zwakke scheidsrechter. Een zuiver buitenspeldoelpunt van Jimmy Vissers keurde hij goed ondanks de protesten van grensrechter Maarten Bruij- nes. Vier minuten later gaf hij een goedmakertje weg. Een lichte overtreding van Féij van Gils in het zestienmetergebied beloonde hij met een gele kaart en een strafschop voor Zierik zee. Wim Overweel, die nog geen strafschop miste dit seizoen, verzilverde de elfmeter trap (4- 2.) Er volgde nog een spannend laatste kwartier maar Beek Vooruit hield het hoofd koel. ,,Met nog twee wedstrijden te gaan kunnen wij het wel verge ten. Gewoon pech, ondanks dat je naar zo'n wedstrijd toeleeft en je vorm de laatste weken weer aanscherpte", aldus Van der Weele. Zierikzee moest het overigens in Prinsenbeek zon- kopbal van John van de Kloos ter net naast en over de Bruse goal. Bruse Boys had in deze periode totaal geen vat op de tegenstander die snel overscha kelde en zo erg gevaarlijk was. Kruid verschoten Then Jacob Muller met een re flex een kopbal van Wim Goe degebure had gered leek 's- Heer Arendskerke al het kruid te hebben verschoten. Bruse Boys hervond zich en nam, zo als achteraf bleek, definitief het heft in handen. Vanaf de 37e minuut kreeg de Bruse ploeg kans op kans en een goal kon niet uitblijven. Eerst kon Jacob van de Berge door goed verdedigend werk van Adrie de Jonge niet inkop pen, daarna kreeg Leo Burgers tot twee keer toe de kans om te scoren maar vond even zo vaak keeper William Aalbregtse op zijn weg, en ook Marcel van de Ouden zag zijn afronding door de keeper gestuit. Op slag van rust deelde Bruse Boys een fikse tik uit. Uit een vrije trap van Tbnny van de Berge kon de mee opgekomen voorstopper, Martin Verspoor, met het hoofd weer eens sco ren. „Ik heb nu weer een doel punt gezet. Ik ga dit seizoen niet meer naar voren", grapte Verspoor na afloop. Na rust be sliste Bruse Boys snel de wed strijd. Na zes minuten was het Tbnny van de Berge die ver woestend uithaalde en zijn schot naast de keeper in de uiterste hoek zag verdwijnen. Daarna ontpopte de jarige Bert van de Berge zich als gangma ker. Op 35-jarige leeftijd ging Van de Berge voorop in de strijd. „Ik wilde zo graag sco ren vandaag, maar het lukte steeds net niet", bedacht Van de Berge zichzelf een leuk ver jaardagscadeautje toe. Bruse Boys kreeg een aantal kansen maar voor de Bruse goal speel de zich ook een aantal hachelij ke situaties af. John van Dijk moest op de doellijn redding brengen na een fout van Jacob Muller en een tijdje later ein digde een vrije trap van Marco Gopdegebure op de lat. Ook Ja cob van de Berge raakte aan de andere kant de lat waarna Bert van de Berge net kracht te kort kwam om af te ronden. Ge scoord werd er niet meer en zo bleef het bij 2-0 in Bru's voor deel. Bruse Boys - 's-Heer Arends kerke 2-0 (1-0). 45. Martin Ver spoor 1-0. 51. Tbnny van de Ber ge 2-0. Scheidsrechter: C. C. van Herpen uit Rijswijk. Tbe- schouwers: 140. der Erwin Nelissen, Peter van der Linde en Peter van Beveren doen. Alle drie spelers zaten een schorsing uit. Beek Vooruit - Zierikzee 4-2 (2- 0). 7. Jimmy Vissers 1-0. 36. Wim van Opstal 2-0. 55. Arno de Vries 3-0. «57. Erik Berre voets 3-1. 62. Jimmy Vissers 4-L 66. Wim Overweel (strafschop) 4-2. Gele kaarten: 48. Jacco Heijboer (Zierikzee) overtre ding. 50. Albert Meeuwsen (Beek Vooruit) overtreding. 66. Féij van Gils (Beek Vooruit) overtreding. 85. Danny Magito (Zierikzee) commentaar. Scheidsrechter: Stoel uit Hei loo. Toeschouwers: 450. ZIERIKZEE - De hoofdprijs in de derde ronde van de competi tie was deze week voor 'de da mes Van Assendelft-Lievense. Ze behaalden 68,8 procent in groep C. De dames Delst- Steutel volgden als goede tweede met 66 procent in groep D. Groep A: 1. hrn. Van Ast- Kegels 63,0%, 2. hrn. Boot- Eekman 57,8%, 3. hrn. Van Assendelft-Gedrojc 56,3%, 4. en 5. echtp. Stokla 52,6%, mevr. Tbrwisscha-hr. Karstens 52,6%, 6. ds. Van Geesbergen-Sluijter 51,0%, 7. Van 't Leven-Schaalje 49,0%, 8. mevr. Groart-hr. Akerboom 45,3%, 9. ds. v. d. Duijn-Henderson 39,1%, 10. echtp. Hollander 33,3%. Groep G: 1. echtp. Tromper 55,6%, 2. ds. Tuinman-v. d. Z.an- de 53,9%, 3. hrn. Oostwoud Wijdenes-Schot 53,8%, 4. ds. Van Oeveren-Tfennekes 51,4%, 5. echtp. Visser 51,3%, 6. ds. Oostwoud Wijdenes-Hoger- heijde 50,4%, 7. ds. De Feijfer- v. d. Zande 49,2%, 8. ds. Brinckman-Heijneman 46,4%, 9. echtp. Schell 38,2%. Groep C: 1. ds. Van Assendelft- Lievense 68,8%, 2. mevr. Flo- hil-hr. Hogerheijde 59,7%, 3. echtp. Holm 52,8%-, 4. ds. Stoutjesdijk-Gedrojc 50,0%, 5. hrn. 't Hart-De Vries 49,3%, 6. ds. Schot-Verkaart 43,8%, 7. echtp. Kuipers 38,9%, 8. ds. Kotoun-Plaating 36,8%. Groep D: I. ds. Delst-Steutel 66,0%, 2. ds. Gaanderse-Klom- pe 55,7%, 3. ds. Does-Eekman 54,2%, 4. echtp. Brouwer 52,1%, 5. ds. Gaanderse 46,8%, 6. mevr. Brooshooft-hr. Fonteijne 46,0%, 7. echtp. Hagers 44,2%, 8. echtp. Van Willigen 42,6%, 9. mevr. v. d. Luin-hr. Bil 42,5%. Beide ploegen zijn al veilig in de eerste klas zaterdag afde ling. Meeuwen was vooral in de eerste helft de dominerende ploeg. In de eerste vijftien mi nuten verprutste zij kansen voor het doel van keeper Jan van de Linde. De keeper van het derde MEVO-team verving Niels Goudswaard uitstekend. Goudswaard is voor de rest van het seizoen uitgeschakeld door een knieblessure. Er waren ook kansjes voor de MEVO-spelers Dick van Splunder, René Dek ker en Friso de Jonge maar de ze werden niet benut. Verdedigingsfout In de 25e minuut scoorde Meeu wen door een verdedigingsfout bij MEVO. In de tweede helft ging Patrick Renger in de 55e minuut in de fout en dat kostte een' doelpunt. Renger, die ove rigens een prima wedstrijd speelde kreeg in de 65e minuut de bal wat ongelukkig op zijn In een vrij harde maar sportie ve wedstrijd ging vooral de strijd tussen de twee ploegen in de eerste helft gelijkwaar dig op. De 17-17 ruststand gaf aan dat zij elkaar niks gunde en daardoor moesten de scheidsrechters Heijen en Ho- ree regelmatig fluiten voor per soonlijke fouten. Hierdoor lie pen de persoonlijk fouten al snel op waardoor regelmatig vrije worpen gegeven moest worden. In totaal van de wed strijd waren er 22 voor ME- VO'80 en 16 voor Stonedun- kers. Halverwege de tweede helft kreeg MEVO'80 steeds meer grip op de verdediging van de ploeg uit Hulst. Vooral door het prima spel van Ronald Ver meulen kwam de ploeg uit Zie rikzee op een lichte voorsprong (31-33). Maar de twee beste spe lers van Stonedunkers, Was- senberg en De Groff, hielden hun ploeg in de wedstrijd. Met twee minuten op de speelklok vergrootte Vermeulen en de Joegoslavische speler Zepcan de voorsprong naar 37-43. Tbch kwam Stonedunkers via Ada- mos en Wassenberg nog terug Tafeltenniscompetitie In de beginfase verloren Mau rice van Slobbe en Erik Stoel hun eerste enkelpartijen. Hans Boon had drie sets nodig om het eerste winstpunt binnen te halen. Het dubbelspel van Van Slobbe/Stoel eindigde in 2-2 en tenslotte zorgden Van Slobbe en Boon nog voor een winst punt. Erik Stoel was niet op dreef en verloor al zijn drie partijen. Het team zal alle zei len bij moeten zetten om de tweede plaats vast te houden in de eerste klas afdeling Zee land. Marian Pankow Het tweede jeugdteam won vrij simpel van 't Zand 6 met 2- 8. Danny de Boer en Marien Hogerheide haalden ieder drie winstpunten binnen. Arthur Schenk zorgde'voor de twee overige punten. Het tweede team staat inmiddels op een derde plaats in de derde klas A. In de vierde klas verloor het derde jeugdteam met 6-4 van Big Smash 2 in Biggekerke. Boudewijn Heijboer won twee keer en Mathijs van IJsseldijk voet en scoorde in eigen doel (0- 3). „Op dat moment denk je dat de wedstrijd is gespeeld maar door René Dekker door te schuiven naar het middenveld kregen wij meer grip op het spel", aldus de interim-trainer René Verwijs. Tien minuten voor het eindsig naal verwerkte Friso de Jonge een hoge bal en kopte deze in het Meeuwen doel (1-3).Nog geen twee minuten later profi teerde Johan Heikamp van een scrimmage in het zestienmeter gebied en tekende voor 2-3. Meeuwen liep wanhopig te ver dedigen en MEVO bracht in de laatste twee minuten via en mazzelballetje van Johan Hei kamp de stand op gelijke hoog te. „Het is acht jaar geleden dat we achttien punten bij elkaar verzamelden. Misschien kun nen we volgende week via Krabbendijke nog wel twee punten verdienen", conclu deert Verwijs de kracht van MEVO momenteel. op 41-43. Met de laatste break out van Pikard was de strijd in het voordeel van de Zierikzee- se ploeg gestreden. Stonedunkers - MEVO'80 43-45 (17-17). Doelpunten MEVO'80. Ronald Vermeulen (10), Ronald Scherpenzeel (8), Tfewes Tuit- man (6), Arthur Tol (6), A. Zep can (6), Martin Pikard (4) en Erik de Ridder (3). Dames Het damesteam van MEVO'80 blijf winnen in de Zeeuwse vierde klas basketbalcompeti tie. Nu moest Marathon 3 in haar eigen sporthal Basken- burg in Vlissingen aan geloven. Hoewel MEVO'80 twee minu ten voor het eindsignaal nog achterstond met 27-26 kregen de speelsters van coach Bob Noomen ineens vleugeltjes. Binnen een mum van tijd scoorde de ploeg vijf keer ach terelkaar met in de hoofdrol Esther Ophuis. De 29-35 winst voor MEVO'80 houdt de ploeg nog steeds hoog in het klasse ment. en Wilco Vermeulen zorgden voor de twee an'dere punten. Hel pupillen/welpenteam van Scaldina won met 4-6 van RDT 3 in Lamswaarde. Marian Pan kow startte met winst (11-21 en 18-21) en zij deelde ook mee in de winst bij het dubbelspel met haar partner Martijn Kie- boom. Pankow werd de match winnares door ook haar derde partij te winnen. Martijn Kie- boom won ook nog de twee en kelpartijen. ZIERIKZEE - In dc badmin- ton-nacompctitic heeft het tweede team van badminton club Zierikzee verloren van Backhand met 6-2. In dc twee de klasse A van dc Zeeuwse competitie speelt de ploeg geen rol van betekenis. In de thuiswedstrijd, in sport hal Onderdak in Zierikzee, be haalde Zierikzee 7 een gelijk spel tegen Rillandia 2. Zierik zee 6 verloor van Netwerk 2 (3- 5) en Zierikzee 8 speelde gelijk tegen Astroïden 3 (4-4). Zierik zee 13 verloor haar uitwed strijd tegen Sjuttel 2 in Bres- kens (5-3). PRINSENBEEK - Zierikzee kan de kampioenstitel wel vergeten in de vierde klas G. Het 4-2 verlies op het sportpark De Heiplaat in Prinsenbeek, waar een dweilband en ruim vierhonderd toeschouwers voor een echt voetbalsfeertje zorgden, heeft een fikse streep door de rekening getrokken. „Ja, we hebben nog een periodetitel maar dat is een loterij om te mogen promoveren", zuchtte aan voerder Sjaak van der Weele. De supporters van Beek Vooruit vierden alvast een kampioensfeestje. De ploeg in Prinsenbeek staat nu vier punten los van de num mer twee, Zierikzee. Heren en dames winnen HULST - In een zeer spannende eindfase van de bas ketbalwedstrijd tussen Stonedunkers en het heren team van MEVO'80 in Hulst trokken de Zierikzeeë- naren aan het langste eind. Het beslissende schot van Martin Pikard zorgde voor de 43-45 overwin ning. Ook de MEVO'80 dames wonnen pas in de laat ste minuten van Marathon 3 in Vlissingen. MIDDELBURG - Het eerste jeugdteam van tafelten nisvereniging Scaldina heeft ook de tweede wed strijd tegen 't Zand 4 in Middelburg niet in winst omgezet. Na de thuiswedstrijd te hebben verloren met 3-7 bleef nu de uitwedstrijd op 5-5 steken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8