WIK gaat door diepe dalen Degradatie dreigt nu voor Duiveland Kees-Jan van Nieuwenhuize brengt SKNWK in veilige haven vierde klas Brouwershaven bijna veilig in eerste klas Ouwerkerk wankelt in de eerste klas Paul Bom n are plaag voor doelman Hendrikse Zonnemaire kans op promotie Winst voor schaakteam Bekkenk start baanseizoen „Er is weer een eenheid binnen en buiten de lijnen MAANDAG 5 APRIL 1993 NR 25336 7 WIK liet het er lelijk bij zitten tegen SSV'65: Ongemotiveerd waarbij maar zelden een persoonlijk duel werd gewonnen. (Foto: Marij ke Folkertsma). KERKWERVE - Na het verlies van vorige week tegen SKNWK tijdens de ZZN-trofee, verloor WIK zaterdag middag voor eigen publiek opnieuw in de competitie van SSV'65. De ploeg van trainer Cees Joosse keek in de eerste helft al tegen een achterstand aan van 0-3. Na rust werd WIK volledig weggespeeld en de ploeg uit Goes won uiteindelijk met 0-7. Mentaal kom je iets te kort OOSTERLAND - „Je kan wel naar excuses gaan zoe ken maar dat helpt niet. Voetballend ben je gelijk maar mentaal kom je iets te kort. En de bal moet tussen de palen", verklaarde Cees Willemse na af loop van de 0-3 thuis-nederlaag van Duiveland op GPC uit Vlissingen. Door dit resultaat heeft Duive land de kansen voor klassebehoud met nog twee wedstrijden te gaan niet meer in eigen hand en moet hopen op een misstap van Hoedekenskerke of Brou wershaven om nog aan de nu wel erg dreigende de gradatie te'ontsnappen. Voor beide ploegen was er van daag bij winst nog een kans om te spelen in de nacompetitie voor een promotieplaats naar de derde klas. Vooraf tekenden beide trainers dan ook voor twee punten. Trainer Cees Joosse moest Theo Stouten, Han van de Sande en Marco Ganzeman missen wegens bles sures en hield ook de half fitte Theo Wittenberg in de eerste helft op de bank. Ook trainer Van Belzen van SSV'65 was ge noodzaakt tot enkele aanpas- ,,We hadden nog één puntje no dig maar het hadden er van middag ook twee mogen zijn. Maar helaas kan ik ook geen wonderen verrichten met deze groep. Toch staat er weer één collectieve ploeg in het veld en de organisatie binnen de lijnen gaat er weer een beetje op lij ken. Er is weer een eenheid binnen en buiten de lijnen. De jongens liggen niet ineer met elkaar overhoop en dat was het belangrijkste van deze missie", aldus Van der Linde die in alle rust zijn favoriete spelsysteem uitlegt. Het klikt tussen de spelers en de trainer uit Goes. Vanuit het veld wordt steeds gevraagd aan Van der Linde hoe men moet reageren als een speler, van SPS ongrijpbaar is. Van der Linde staat zelf aan de lijn al roepent de coachen en het werpt zijn vruchten af. Ook is hij "rechtuit rechtaan. Op de rechterzijde van het veld bleek Sam Flikweert te lang zaam voor de opkomende SPS- speler. Zonder pardon wisselde hij Flikweert voor Arnold van der Cingel. Waarom moet ik er nou uit", riep Flikweert richting dug-out. Van der Lin de knikte rustig en Flikweert blies de aftocht door regelrecht naar de kleedkamer te lopen. ,,Sam mag rustig boos zijn, dat is een goede instelling van een speler. Volgende keer staat hij gewoon weer in de basis maar ik moest nu tot deze ingreep komen", aldus Van der Linde die na afloop van de wedstrijd Filkweert op zijn gemak ging stellen. Doelpunt De wedstrijd was precies 2.30 minuten oud toen Kees-Jan van Nieuwenhuize vanaf de middellijn een solo ondernam. Hij zette drie spelers op het verkeerde been en liet ook SPS-doelman René Uijl het na kijken (1-0). ,,Tien, tien tien", riepen de supporters aan de zij lijn. Dit was te voorbarig want singen Wegens het ontbreken van vier basisspelers. Onder druk SSV'65 zette WIK, dat de laat ste tijd uit vorm is, in de begin fase flink onder druk. Na drie minuten zag keeper Krijn Hen drikse al een bal van spits Paul Bom op de paal belanden. Na vijf minuten was het wel raak voor SSV'65. Uit een corner ontving Ronnie Proost de bal, het vroege doelpunt zou de Nieuwerkerkse spelers vroeg tijdig opbreken. SPS-trainer Jan Engelbert zag zijn ploeg opfleuren en zag het laatste kwartier SKNWK onder druk de vreemdste ballen spelen. ,,Ik weet niet wat dat is bij de ze ploeg. ,,Het lijkt wel of zij geen voorsprong kunnen ver dedigen. Er is voor mij nog te weinig tijd geweest om dit soort kritische momenten uit te bannen", vertelt Van der Linde na afloop. Drie minuten voor de theepau ze was het dan ook raak. De snelle linkervleugelspits Jaco Jansen zette Frans Kommer op het verkeerde been en gaf de bal keurig voor. David Joppe schoot keihard de bal achter doelman Ronny Janson (1-1). ,,Je kan het onze doelman niet kwalijk nemen. Hij staat nor maal in het derde team te kee pen en dan vind ik dat hij nu het doel prima staat te verdedi gen". Voorstopper In de tweede helft paste Van der Linde na twintig minuten opnieuw een wissel toe. Tbnny Schiettekatte kon het veld rui men voor Chris van Oudheus- den. ,,Ik had weer het zelfde probleem als in de eerste helft. Nou, dan moet je gewoon de opstelling wijzigen", aldus Van der Linde die hiermee Ronnie de Bruine als voorstopper liet spelen. Tien minuten later pak te de aanpak van Van der Lin de goed uit. SKNWK toonde haar overwicht en dat mondde uit in een schitterend doelpunt van Kees-Jan van Nieuwenhui ze. Een bal *die door Michel Flikweert vanaf de rechter vleugel voor het doel werd ge schoten werd half geraakt door Robin Vrij. De bal kwam te recht bij De Bruine die de bal naar de vrijstaande Van Nieu wenhuize speelde. Deze speler schoot loeihard de bal in de rechterhoek achter René Uijl (2-1). hij omspeelde twee verdedi gers op links en legde de bal precies op het hoofd van de vrijstaande Paul Bom die 0-1 binnen knikte. WIK probeerde wel wat te on dernemen, maar de wil om te winnen was totaal niet aanwe zig. Na vijftien minuten stuur de Patrick de Broekert Joost Rotte weg aan de rechterkant. Joost Rotte verzuimde echter de bal goed terug te leggen waardoor een kans op de ge lijkmaker verloren ging. Volop gejuich onder de hon derd toeschouwers maar dat verstomde al snel. Drie minu ten voor het eindsignaal van de goed leidende scheidsrechter Van Geel uit Nieuw-Vossemeer scoorde Johan Scheermeijer alsnog de gelijkmaker. Frans Kommer, die overigens een sterke wedstrijd voetbalde, verloor het duel met SPS-spe- ler Rien Hage. Deze kon de bal van de linkervleugel voorzet ten en het schot van Scheermei jer halveerde de winst van SKNWK. „Jammer dat deze groep niet altijd gezamenlijk kan trai- Vijf minuten later leed de ver dediging van WIK balverlies. SSV'65 nam de aanval over en scoorde schitterend 0-2 via Mark de Grootte. Uit een voor zet van de rechterkant kopte hij de bal keihard tegen de tou wen achter keeper Krijn Hen drikse. Na een half uur spelen liet WIK eindelijk een goede aanval zien. Patrick de Broe kert gaf de bal'mee aan de op links vrijstaande Erik-Jan Kort. Deze gaf een steekpass op Joost Rotte maar zijn inzet nen. Ja, met studie, werk en militaire dienst heb je nu een maal te maken in deze leef tijdsgroep. Arnold van der Cin gel haakt na vanmiddag af. Hij geeft zijn studie voorrang. Dat is natuurlijk begrijpelijk", legt de succesvolle interimtrainer Van der Linde de situatie uit. SKNWK - SPS 2-2 (1-1). 2. Kees- Jan van Nieuwenhuijze 1-0. 43. David Joppe 1-1. 75. Kees-Jan van Nieuwenhuijze 2-1. 87. Jo han Scheermeijer 2-2. Scheids rechter: P. C. G. van Geel uit Nieuw-Vossemeer. Toeschou wers: 100. stuitte op de keeper van SSV'65 die tot nu toe weinig te doen had gehad. In de veertigste minuut was het opnieuw spits Paul Bom die scoorde. Uit een lange pass van achteruit kon hij alleen doorgaan op keeper Krijn Hen drikse en hij mocht simpel 0-3 laten aantekenen. Vlak daarna werd het bijna nog 0-4, maar de lob van Paul Bom werd net door WIK-speler Richard Ver- hage van de lijn gewerkt. Blamage Dat de wedstrijd al gespeeld was voor WIK met een 0-3 ach terstand was vrij duidelijk, maar in de tweede helft werd het helemaal een blamage voor de Kerkwervenaren. SSV'65 drukte WIK op eigen speelhelft en gaf het initiatief niet meer uit handen. Vijf minuten na rust was het dan ook niet zo verwonderlijk dat het 0-4 werd. Ronald Bun gaf keeper Krijn Hendrikse vanaf de zestien meter het na kijken. Vijf minuten later was het weer raak door opnieuw Ronald Bun die 0-5 kon scoren nadat de verdediging compleet was weggetikt. Even kreeg WIK enkele goede kansen via onder andere Joost Rotte, Eric van de Sande, goed schot, en Theo Wittenberg maar als het al slecht gaat, wiL len ook die kansen er niet in. SSV'65 dat toch een van de be tere ploegen is in deze klasse ging door. In de tachtigste mi nuut zette de goed spelende middenvelder Ronnie Proost van SSV'65 een een-twee op met spits Paul Bom. Ronnie Proost ontving de bal terug en scoorde 0-6. Twee minuten la ter mocht spits Paul Bom met zijn derde treffer in de wed strijd de eindstand bepalen. Uit een corner kon hij ongehin derd de 0-7 binnen schieten. SSV'65 won vandaag verdiend van een zwak spelend WIK en kan zich gaan opmaken voor een eventuele nacompetitie. Voor de ploeg van trainer Cees Joosse is het beter deze wed strijd gauw te vergeten en met elkaar de inzet en mentaliteit weer terug zien te vinden voor de resterende competitie wedstrijden. WIK - SSV'65 0-7 (0-3) 5. Paul Bom 0-1. 20. Mark de Grootte 0- 2. 40. Paul Bom 0-3. 50. Ronald Bun 0-4. 55. Ronald Bun 0-5. 80. Ronnie Proost 0-6. 85. Paul Bom 0-7. Tbeschouwers: 100. ZONNEMAIRE - Het voetbal elftal van Zonnemaire heeft plotseling weer promotiekan sen. De KNVB moet waar schijnlijk twee ploegen uit de vierde klas laten promoveren om de derde klas voltallig te krijgen. „Ja, die kans willen we met beide handen aangrijpen. Maar dan dienen we de twee .laatste wedstrijden, Dreischor 2 en Cortgene 2, te winnen", al dus trainer Wim Kommer. Zon nemaire won zondagmiddag wel haar thuiswedstrijd tegfen Patrijzen 5. Met 2-0 behoudt Zonnemaire dus uitzicht op de derde klas. Beide doelpunten werden in de eerste helft ge scoord. In de 10e minuut scoor de Sebastian van Leersum uit een voorzet van Marco Tanis. Twee minuten voor het rustsig- naal was het weer Sebastian van Leersum die de tweede treffer aantekende. In de tweede helft gebeurde er weinig spectaculairs voor bei de doelen. Het spel speelde zich hoofdzakelijk af op het middenveld. ZIERIKZEE - Het tweede schaakteam van schaakvereni ging Zierikzee heeft met 6-2 ge wonnen van De Scheve Toren uit Meliskerke. De ploeg van teamleider Hans Baris maakte echter geen kans meer om een ereprijs te verdie nen in hun klasse. Koploper Souburg 4 en TOG uit Bruinis- se hebben inmiddels ruim af stand genomen van de Zierik- zeese ploeg. Een verliespartij moest Zierikzee incasseren doordat Arend Brandsma niet sterk genoeg was tegen Engel vaart. Aad Blom nam aan bord twee al na een korte tijd remi se-aanbod van zijn tegenstan der aan. Ook Stoffel Stoel, aan bord vier, kwam met Wisse re mise overeen. Johan Dopper, Jan Verduyn de Boer, Jacob Pannekoek. Hans Baris en Roger van der Vcken wonnen vrij gemakkelijk hua partij. De wedstrijd ging de hele speeltijd gelijk op. GPC had het eerste kwartier een kans gehad en voor Duiveland kwa men Eric Bei je en Chris Ver hoek in kansrijke positie maar dit leverde geen doelpunten op. Het was GPC dat in de 20e mi nuut de score opende. Henk Ot- tens ging op rechts goed door en met een hard schot liet hij Sjaak Verhoek kansloos. Duiveland ging na rust op zoek naar de gelijkmaker maar in de 65e minuut kreeg de ploeg Het verschil met concurrenten Duiveland en Hoedekenskerke is, met nog twee competitieron den te gaan. inmiddels vier en twee punten. Brouwershaven speelde vooral de eerste helft sterk en dat resulteerde in een doelpunt toen na een schot van Arjan van der Meer Marcel van Grunsven in de rebound 0-1 aantekende. Strafschop De ploeg kende een tegenvaller toen de toch al niet fitte Leo Nou wen een penalty veroor zaakte en niet meer verder kon spelen. Ronald^Hoekman zorg de vanaf elf meter voor de ge lijkmaker. Een schitterend op gezette aanval bracht Brou wershaven weer aan de leiding. Arjan 'van de Meer bediende Edwin van Oeveren die vervol gens Arjan Kraaijenbrink al leen voor de keeper zette. Kraaijenbrink faalde niet en scoorde 1-2. Toen Steef Kloet vlak voorrust alleen voor de keeper ver scheen had de wedstrijd beslist kunnen worden maar uit de daarop volgende counter scoor de de thuisploeg via Rein Lob- bezoo 2-2. De tweede helft bleef Brouwershaven, ondanks druk van Krabbendijke de beste kansen hou.den en tien secon den voor tijd werden de twee punten veilig gesteld toen Ed- Zeven punten uit twintig wed strijden is natuurlijk veel te weinig in een klasse waar met regelmaat de vreemdste uitsla gen zijn te noteren. „Alles kan gebeuren in deze klasse. Alleen wij winnen niet", liet Goedege- buure weten. Ouwerkerk had een sterke start door in de derde minuut een voorsprong te nemen via een kopbal van Erik Blciji. Nog geen vier minuten later maakt Gert-Jan Kunst een overtreding in zijn zestienme tergebied en de scheidsrechter wees gelijk naar de strafschop stip. Luc van Poucke verzilver de het geschenk en bracht IJ- zendijkc langszij. weer een doelpunt om de oren toen Bert van Felius wist te scoren. Öndanks de 0-2 achter stand bleef Duiveland kansjes krijgen. Zo kapte Jacco de Bruine een speler uit en schoot op goal maar zijn schot ver dween via keeper en lat over de goal. Toen drie minuten voor tijd Jeffrey van de Velde uit een vrije trap 0-3 aantekende pakte zich boven het Duive- landse sportpark donkere en dreigende degradatie-wolken samen. win van Oeveren na een uitval kon scoren. „Uit de laatste vijf wedstrij den pakken we Aegen punten. Je vraagt je dan als trainer af waarom die jongens dat de hele competitie niet hebben ge daan. Dan had je bovenaan gestaan", stelde Van Tiggelho- ven vast. ROTTERDAM - In het prille voorjaarsseizoen zijn de eerste atletiek outdoorbaan-wed- strijden weer begonnen. Voor de 16-jarige atleet Ramses Bekkenk uit Zierikzee bete kende dat al weer de eerste overwinning op de 800 meter. De B-junior manifesteerde zich uitstekend in de openingswed strijd op het Lange Pad in het Kralingse bos in Rotterdam. Onder een te lage temperatuur en een zware sintelbaan kwam Bekkenk tot een tijd van 2.02.0 minuten. Hij had negen secon den voorsprong op de nummer twee, Dennis Okkers van AAV'34. „Op dat moment gaan de kop pen weer hangen en geloven zij niet in hun eigen kunnen. Dan komen er irritaties en dat gaat alleen ten koste van het spel", aldus de trainer van Ouwer kerk. Steven Schilder scoorde dan ook in dc 20c minuut, wat gelijk ook de ruststand werd. Een kwartier voor het einde haalde Peter Bezemer uit en bracht Ouwerkerk weer langs zij (2-2). Toch moest Ouwer kerk weer aan het kortste eind trekken. Zeven minuten voor het eindsignaal passeerde Luc van Poucke doelman Marco van der Marei (3-2) en een paar minuten later maakte Steven Schilder de vierde treffer voor zijn ploeg (4-2). Kees-Jan van Nieuwenhuize scoorde beide doelpunten voor SKNWK. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - „Ik bespeur toch enige progressie in deze groep. Leuke spelersgroep waarmee je een pri ma team op de grasmat kan zetten", vertelt de interim-trainer Kees van der Linde van SKNWK. In ieder geval is zijn doel bereikt: behoud in de vierde klas KNVB. Het gelijkspel van 2-2 tegen SPS uit Poortvliet is voldoende om volgend seizoen weer te mogen acteren in die zaterdag klas. Henk-Jan Slager houdt ploeg overeind KRABBENDIJKE - „De overwinning moest gevierd worden", aldus Brouwershaven-trainer Toon van Tiggelhoven, zaterdag na afloop van de uitwedstrijd tegen het hoger geklasseerde Krabbendijke. Een overwinning die de ploeg uit Brouwershaven zo goed als zeker definitief het recht geeft om ook volgend jaar als afdelings-eersteklasser te mogen acteren. Degradatie kivestie van tijd IJZENDIJKE - De 4-2 nederlaag van Ouwerkerk te gen IJzendijke in het Zeeuwsch-Vlaanise land geeft aan dat de spelers van Schouwen-Duiveland geen brood meer zien in behoud van de eersteklas zondag afdeling. Officieel is Ouwerkerk nog niet gedegra deerd maar met nog twee wedstrijden te gaan tegen Jong Ambon en Zeeland Sport is de degradatie wel erg dicht bij.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7