Schaakvereniging Zierikzee in degradatiezorgen landelijke klasse Kees van den Bos koppositie na remise ZHV/Delta Sport laatste kans John Jansen nieuwe trainer Delta Sport Haagse Discendo Discimus laat Zierikzee struikelen Recreatie volleybal Rijwiel Toerclub Schouwen- Duiveland houdt Dorpentocht Bolier hengelkampioen Schouwen-Duiveland VRIJDAG 2 APRIL t993 NR 25335 11 De hoofdmacht van Schaakvereniging Zierikzee is in grote problemen gekomen in de derde klas landelijke competitie. (Foto: Joop van Houdt). DEN HAAG - De competitiewedstrijd tegen DD-3 in de derde klasse landelijk is voor Schaakvereniging Zierikzee het begin van een zwanenzang geworden. Aangezien de concurrentie won is Zierikzee nu in de degradatiezone beland. De kansen om daar nog uit te komen zijn heel klein geworden. De 5-3 nederlaag brengt Zierikzee in de laatste wedstrijd echt in problemen. Het Haagse DD Discendo Dis cimus: „Door te leren leren wij" was voltallig. Bij Zierik zee was Hans Baris de invaller voor de op het laatste moment ziek geworden Owe Boersma. Het team was als warming up te gast geweest bij de eigen trainer Gerrit Visser, die bij DD om de hoek woont. On danks of misschien wel dankzij de peptalk was er in het begin weinig aan de hand. ■»lo: -ono nmr roov j. De eerste puntendeling kwam van Bart Karstens die in een Spaans marshall gambiet een foutje maakte tegen Reimer, waardoor het aanvankelijke voordeel snel verdwenen ws. De tweede puntendeling was dramatischer. Seeleman had tegen Hoynk van Papendrecht een zeer goede stelling opge bouwd. Hoynk had een vergif tigde pion geconsumeerd en moest toen op zijn hoofd staan om zijn op drift geraakte dame te redden. Dat lukte ternau wernood en ten koste van twee pionnen. Geruisloos Op het moment van oogsten greep Seeleman echter mis en -dat - betekende voor Seeleman een nogal teleurstellende remi- se. Inmiddels was Zierikzee op 1-2 gekomen na een geruisloze nederlaag aan bord 8 van Hans Baris. Er gloorde nog hoop Van der Veken op bord 4 en Krijger op bord 5 stond niet slecht en Aangeenbrug aan bord 2 had een moeilijke stelling die te houden leek. Gerrit Visser aan bord 2 speel de tegen Domisse een - voor hem - oude bekende. In 1979 had hij eens van Domisse ver loren en hij was dan ook uit op revanche. In een stokoude Cambridge Springs variant van het dame gambiet, naar het gelijknami ge toernooi gespeeld in 1904, bedacht hij een nieuwe zet. Dat leidde na vijftien zetten tot een zeer merkwaardige stelling •waarin Vissr zijn koning mid den-op het-'bord als enig ont wikkelde stuk had staan. De koning bleek daar evenwel zeer sterk te staan en na zo'n dertig zetten had Visser de tegenstan der in een wurggreep, zodat Dommisse moest opgeven, het geen hij zeer sportief deed. „Een regelrechte modelpresta tie van Visser", zei hij oprecht. Helaas voor Zierikzee was het 2-4 geworden want ook Van der Veken en Krijger hadden hun partij kansloos verloren. Zij konden de dalende curve in hun prestaties niet meer om buigen. De twee overige partijen waren van Hans Aangeenbrug en Er- jen van Nierop. In een Sicili- aanse partij was Aangeenbrug als een springveer uit zijn ge drukte stelling gekomen en had het initiatief overgeno men. De winst kon hem toen niet meer ontgaan en zo boekte Aangeenbrug opnieuw met op vallend gemak een fraaie over winning:^^. Van-NIerop kon het tégèrï oud gediende Mulder niet bolwer ken. Mulder' zette in een Konings-Indische opening de partij zeer scherp op en Van Nierop antwoordde timide. Hij liet zich vastzetten en overzag tot slot een venijnige wending, waardoor de mataanval los brak. Daarmee viel het doek en was het 3-5. MILAAN - Marco van Basten heeft de training hervat, maar het blijft onzeker wanneer de aanvaller van AC Milan zijn rentree zal maken. Uit onder zoek is gebleken dat Van Basten geen blijvende schade aan zijn geopereerde rechter enkel zal ondervinden. LONDEN - De Russische atlete Loedmilla Narosjilenko heeft vier jaar gekregen voor het ge bruik van anabole steroïden. De wereldkampioene op de 100 meter horden werd betrapt bij een controle tijdens wedstrij den op 13 februari in Lievin. Zowel de A- als de B-staal ble ken positief. LONDEN - Wimbledon blijft Wimbledon; zij het met aan zienlijke veranderingen. Court number one, dat al zo'n zeven tig jaar tegen het Centrecourt aanleunt, wordt gesloopt om ruimte te bieden aan cluble den, spelers en vertegenwoor digers van de media. ZIERIKZEE De top ontmoeting tussen de volley bal-recreatieteams De Schor pioen en Boekhandel De Vries is in het voordeel van De Vries uitgevallen met 1-2. Hierdoor is de spanning geste gen tussen de twee ploegen in poule A. Uitslagen vrijdag 26 maart Brouw-Delphi/MEVO'80 4 3-0, ZWN-VVOZ 2-1, De Zeeuwse Stromen-Brouw Dl 0-3, WIK- Tfeam Noordwelle 2-1, Sport- huis Z'zee/PJZ-Rabobank Zie rikzee 0-3, Zeelandia D-'t Ca feetje/ Renesse 3-0, Verboom/ Cluzona-Geense/Kwiek 0-3, ABN Amro-Mol/Schuddebeurs 2-1, Delphi/MEVO'80 5-Brand- weer Zierikzee 2-1, Strayer Noordwelle-Dries Herenmode/ WIK D2 3-0, Marijs Partners- Delphi/ME VO'80 3 1-2, Café de Vlinder-RSG 0-3, IBD-Onder- dak 1-2, Fennet/Renesse- Brinkman/Kwiek Dl 0-3, Pav. de Schorpioen-Boekhandel De Vries 1-2. Programma vrijdag 2 april RSG-Verboom/Cluzona, Ihxi Lemsom-Zeelandia 2, WIK D3- Fennet/Renesse, De Stulp-Zee- landia 1, Delphi/MEVO'80 4- VVOZ, Delphi/MEVO'80 3- Bouwman Sleepdienst, De Zeeuwse Stromen D-Strayer Noordwelle, WIK-PTT 2, Sport- huis Z'zee/PJZ-Boekhandel De Vries, Rabobank Zierikzee-Pi- galle/ Renesse, vc Zonnemaire- Zeelandia D, Geense/Kwiek- Onderdak, Bouwman Water- sport-ABN Amro, Mol/Schud- debeurs-Brandweer Zierikzee, Brouw Dl-Mosselhandel K. Schot/WIK, De Zeeuwse Stro- men-ZWN. Schaakcompetitie TOG BRUINISSE - In de zesentwintigste ronde van de huishoudelijke competitie van schaakvereniging TOG moest Kees van den Bos zijn leidende positie verdedigen tegen zijn naaste concurrent Ad van Klinken. Van Klinken moest winnen om langszij te komen, maar kwam niet verder dan remise waar door de kampioenskansen voor Van den Bos geste gen zijn. In de gespeelde Pirc-opening verkreeg Van Klinken een sterk pionnencentrum, maar ruilde dit overwicht in het mid denspel in voor een paard te gen twee pionnen. In het eindspel moest hij echter de kwaliteit weer inleveren voor twee gevaarlijke pionnen van Van den Bos, waarna de remise een feit was. Arjan van den Berge zorgde bijna voor een stunt door een stuk te winnen van Rinus Muller. Rinus ging er toen eens even voor zitten en trok de stand al spoedig recht en won vervolgens de partij. B. van Gilst speelde een mooie partij met Wim Houtekamer, hij overzag echter in een gelij ke stelling mat in één met da me en loper op de lange diago naal. Hij deed een zwakke zet terwijl de enige oplossing eeu wig schaak was. Martin van den Berge verloor van Michael Holwerda en Hans Mol, die overigens wel goed speelde, moest het onderspit delven tegen Rien Schot. Abram van den Berge had wei nig moeite met Jenny Luijben. Dit kan van Ceel Houkamp niet gezegd worden die er niet echt door kon komen tegen Marcel van den Bos. Op zijn er varing wist hij de partij alsnog te winnen. Hans Holwerda, die naar eigen zeggen volkomen werd weggespeeld door Eric van den Bos, kreeg gratis het hele punt nadat Van den Bos in totaal gewonnen stelling zijn dame weggaf. ZIERIKZEE - De Rijwiel Toer club Schouwen-Duiveland is langzaam weer ontwaakt en is het seizoen weer begonnen met twee clubritten. De twee eerste clubritten trok ken weer veel leden, respectie velijk 27 en 31, voor de betrek kelijk korte ritten van zestig kilometer. Geleidelijk aan wordt de lengte in het seizoen opgevoerd en wie alle ritten meerijdt komt toch zeker al gauw uit op 3000 kilometer. Dit jaar wordt voor de toer club, die inmiddels honderd le den telt, het 15e jaar dat de ver eniging bestaat. De bloeiende vereniging hoopt dit te vieren in september. De toerleider heeft inmiddels tot 3 oktober een gevarieerd toerprogramma opgesteld. De eerste grote toer tocht is op zondag 4 april. De Dorpentocht over honderd ki lometer. Er wordt gereden ach ter voorrijders en een materi aalwagen is aanwezig. De ge middelde snelheid is 25 kilo meter per uur. Het vertrek is om negen uur vanaf Den Ho gen Blök in Zierikzee. ZIERIKZEE - Een volledig voetbalcompetitie pro gramma wordt er op zaterdag en zondag gespeeld (zie donderdageditie). Ook de overige zaal- en veldsporten op Schouwen-Duiveland staan dit weekend volop in de belangstelling. Voor de hoofd macht van handbalvereniging ZHV/Delta Sport is zaterdag 3 april het uur van de waarheid voor be houd van de eredivisie. Atletiek Zaterdag 3 april houdt atle- tiekclub Delta Sport scholie renwedstrijden op de kunst stofaccommodatie Bannink in Zierikzee. In totaal waren al 170 kinderen ingeschreven voor de onderdelen 60 meter, bal- werpen, verspringen, 600 me ter en hoogspringen. De wed strijd begint om 13.30 uur. Badminton, Donderdag 8 april staan de vol gende nacompetitie wedstrij den op het programma van badmintonclub Zierikzee. Kats 1 - Zierikzee 7 (7/4). Rillandia 2 - Zierikzee 5. Sjuttel 1 Zierik zee 8. Astroïden 4 - Zierikzee 13 (9/4). Basketbal Zowel het heren- als het da mesteam van basketbalvereni ging MEVO'80 spelen vrijdag 2 april een uitwedstrijd in de vierde klas competitie. Heren gaan op bezoek bij Marathon 3 in sporthal Baskenburg in Vlissingcn (20.30 uur). De da mes reizen af naar Kapelle voor de ontmoeting tegen Smokkelhoek 2 (19.30 uur). Biljarten Biljartbond district Schouwen- Duiveland houdt in samenwer king met biljartclub d'Eule een wedstrijd hoge driekamp. De wedstrijd vindt plaats vanaf donderdag 1 april tot en met zaterdag 3 april in café Neffen d'Eule in Oosterland. Handbal Zaterdag 3 april om 20.00 uur in sporthal Onderdak speelt de hoofdmacht van ZHV/Delta Sport haar,tweede wedstrijd in de degradatiepoule. De tegen standers zijn Wink/De Gazel len uit Doetinchem. De wed strijd vindt plaats in de nieuwe sporthal (hal 2). Hockey Het eerste herenteam van hoc keyclub Schouwen-Duiveland speelt zondag 4 april een thuis wedstrijd tegen Ibteringen. Aanvang 14.30 uur op sport park Bannink. De dames gaan op bezoek bij en in Hilvaren- beek. Korfbal Zaterdag 3 april start het twee de gedeelte van de veldcompe- titie. De hoofdmacht van All- Ready speelt in de derde klas landelijk tegen ONDO uit Mid delburg. De wedstrijd vindt j>laats op sportpark Bannink in Zierikzee om 15.30 uur. Schermen Scouting Brouwershaven orga niseert in samenwerking met scherminstucteur Van Baarle een demonstratie schermen. Op zaterdag 4 april in de gym zaal van de basisschool De Schoener vanaf 14.00 uur. Eerst vindt een instructie plaats daarna mag iedereen zelf schermen. Tafeltennis Hans Beukert, Michel Holm en Hans Volkeri spelen maandag 5 april een uitwedstrijd in de eerste klas tafeltenniscompeti- tie Zeeland tegen Roskam/ Middelburg-Zuid 4. Toerclub Rijwiel Iberclub Schouwen- Duiveland houdt op zondag 4 april haar traditionele Dorpen tocht. Start is om 9.00 uur van af sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. De rit is over 100 kilometer. Voetbal Maandag 5 april start de zo meravond-voetbalcompetitie met haar eerste wedstrijd van het seizoen op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. ME- VO bijt het spits af tegen Ege lantier om 19.15 uur. Dinsdag 6 april: Bruse Boys - Duiveland in Bruinisse om 19.15 uur. Don derdag 8 april: Mol - SKNWK in Kerkwerve om 19.15 uur. Volleybal Het eerste herenteam van vol leybalvereniging Delphi/ME- VO'80 speelt zaterdag 3 april tegen Vriend Nuyen in sport hal Onderdak om 19.00 uur. Het eerste damesteam speelt om 17.30 uur tegen Intermezzo. Beide wedstrijden vinden plaats in hal 1 van sportcen trum Onderdak. Het eerste he renteam van volleybalvereni ging Kwiek speelt zaterdag 3 april tegen het tweede team van Delphi/MEVO'80 in On derdak om 17.30 uur. Het eerste damesteam moet een uitwed strijd spelen tegen Ekspalvo 4. Zwemmen Zondag 4 april komen loden van zwemclub Onderdak uit Zierikzee uit op de nationale zwemcompetitie in Middel burg. Uur van de waarheid breekt aan ZIERIKZEE - Zaterdag 3 april om 20.00 uur in sporthal Onderdak in Zierikzee breekt het uur van de waarheid aan voor de hoofdmacht van ZHV/Delta Sport. De Zierikzeese handbal- ploeg dient dan te winnen van Wink/De Gazel len uit Doetinchem. Wordt er van deze eerste di visie ploeg gewonnen dan is er nog een reële kans voor ZHV/Delta Sport om dë laatste strohalm te pakken voor behoud in de eredivi sie. De nacompetitie begon slecht voor de spelers van trainer Rob de Vos. Er werd met 25-18 verloren van. UDSV in Utrecht maar ook Wink/Gazellen verloor haar eerste wedstrijd tegen Rockport/Hellas met maar liefst 17-28. „Het zelfvertrouwen is er niet", liet Rob de Vos weten. „Belangrijk is dat we van Wink/De Gazellen winnen daarmee kan je het zelfver trouwen weer mee terug winnen. Ik geef ons nog steeds niet verloren. We blijven knokken tot de laat ste snik". De degradatie wedstrijden worden gezien als een extra belasting voor de spelersgroep. Na de zwa re competitie moeten er om twee plaatsen in de eredivi sie nog eens 10 wedstrijden worden gespeeld. ZHV/ Del ta Sport kampt inmiddels ook met geblesseerde spe lers. Momenteel is het onze ker of Bert Nuyens, Jean- Marie Ibubiana, Ronnie Onwijn en Matthé Pipping beschikbaar is voor de sleu telwedstrijd zaterdagavond in sporthal Onderdak. Of het een nadeel is voor ZHV/Delta Sport dat de wedstrijd plaats vindt in de nieuwe sporthal is moeilijk aan te geven. Nog geen en kele wedstrijd vond daar plaats en bovendien moeten daar plaatsen worden ge creëerd voor het publiek omdat er niet voldoende tri bunes aanwezig zijn. Mis schien geeft het voordeel aan de handbalploeg omdat de wekelijkse trainingen in die hal plaats vinden. De handbalvereniging wil er alles aan doen om de sfeer zo optimaal mogelijk te ma ken. Daarom is voor zater dagavond een dweilband in gehuurd. SEROOSKERKE - John Jan sen uit Serooskerke wordt de nieuwe trainer van de hoofd macht. van handbalvereniging ZHV/Delta Sport in Zierikzee. De 40-jarige trainer werd gis teravond, donderdag, tijdens een stemming door de spelers groep gekozen. De spelers moesten gisteravond hun keu ze laten vallen op John Jansen of Nico Franken uit Bergen op Zoom. Jansen, die jongstleden maan dag een gesprek had met de be stuursleden Jan Roggeband (technische zaken) en Theo de Looze (begeleider), was don derdagavond toch nog verrast dat de keuze op hem was geval len. „Het is wel enorm snel ge gaan. Veertien dagen geleden zat ik net alles op een rijtje 'te zetten wat ik het volgende sei zoen zou doen bij mijn club Heerle in Brabant toen toeval lig Roggeband belde. Ja, dan gebeuren er plotseling allerlei dingen binnen de vereniging en hoor ik dat een aantal spelers de keuze hebben laten vallen Reputatie Op zich niet zo vreemd omdat veel spelers mij nog kennen van de Zeeuwse jeugdselectie. In die twee weken ben ik er over na gaan denken en dan krijg ik een telefoontje van Jan Roggeband dat de spelers voor mij kiezen. Ik ben blij dat het op deze manier gegaan is en te recht dat de spelersgroep be paald wie de nieuwe trainer wordt. Voor mijzelf pleit het dat ik op afstand ben gekozen zonder dat ik maar enige con tact hebt gehad met de spelers groep", vertelt Jansen. Momenteel is Jansen trainer bij de derde divisie ploeg Heer le. De trainer uit Serooskerke heeft een behoorlijke reputatie achter zijn naam staan. Eerst speelde hij bij Olympus en la ter speelde hij met EMM in de eerste divisie. Vanaf zijn 24e jaar geeft hij al training. „De doorslag om bij ZHV/Delta Sport trainer te worden is dat er minimaal twee klassen ho ger wordt gespeeld. Ik ben zeer ambitieus en ik heb er echt zin in om met die jongens aan de slag te gaan. Het enige nadeel vind ik dat er nog geen groeps gesprek is geweest met de spe lersgroep. Maar het is nu ook niet de juiste tijd want de ploeg zit in een zware nacom petitie en dat heeft alle aan dacht nodig", aldus Jansen die is gehuwd en twee kinderen heeft. Voor Jansen is ZHV/Delta Sport geen onbekende ploeg. „Ik heb alle thuiswedstrijden gezien maar dan zat ik altijd met argusogen naar de tegen stander te kijken. De laatste weken is dat plotseling veran derd. Sinds het contact met het bestuur er was keek ik heel an ders naar de wedstrijd. Ik ben niet bang om het karwei aan te gaan en ik hop dat het klikt met de spelers". RENESSE - Joop Bolier is hengelkampioen van Schouwen-Duiveland geworden. De wedstrijd, die vier uren in beslag nam, werd georganiseerd door de vier eilandelijke hengelsportverenigingen. Er werd door 95 hengelaars gevist aan het strand bij Renesse. De vis was niet erg bijtlustig en slechts 38 hengelaars slaag den erin om vis te vangen. De vangst bestond in hoofdzaak uit bot, met een enkele onder maatse schol en een enkele puitaal. De grootste vis was een bot van 47 centimeter. Het was uiteindelijk Joop Bo lier, van Hengelsportvereni ging Oosterschelde. die met ruime voorsprong wist te win nen, gevolgd door R. v. d. Dik- kenbcrg (Oosterschelde) en A. v. d. Welle (Dreischor). Na af loop van de wedstrijd reikte de voorzitter van de commissie, J. Quist, de prijzen en ereprijzen uit. Uitslag: 1. J. Bolier, 210 cm; 2. R. v. d. Dikkcnbcrg, 145 cm; 3. A. v. d. Welle, 107 cm; 4. C. H. v. Schelven, 107 cm; 5. A. de Vlie ger, 84 cm; 6. mevr. G. Smit. 82 cm; 7. F. Timmerman, 77 cm; 8. J. D. Geelhoed, 68 cm; 9. L. v. d. Berg, 66 cm; 10. L. Stoutjes- dijk, 52 cm; 11. D. v. d. Kooy, 41 cm; 12. J. C. Kristalijn, 41 cm; 13. D. Fluit. 41 cm; 14. J. Hart. 40 cm; 15. R. Timmerman, 39 cm; 16. E. Smit. 38 cm; 17. A. v. d. Werf, 38 cm; 18. P. Lobbezoo. 38 cm; 19. D. v. d. Dikkenberg, 37 cm. J. Oosterbroek kreeg de beker voor de beste junior met 32 cm. In het verenigingsklassement kwam het tweede korps van Oosterschelde bestaande uit J. Bolier. C. v. Schelven. P. Lobbe zoo, M. Lobbezoo en I. d. Visser met ruime voorsprong (350 cm) op de eerste plaats. Tweede werd Dreischor 1 met 181 cm; 3. Oosterschelde 1 met 173 cm; 4. Dreischor 3 met 145 cm en 5. 't Zijpe 3 met 94 cm.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 11