GRATIS ADVERTENTIE W KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Bestratingswerkzaamheden kinder boerderij De Punt van start gegaan r r- Meeste musea op Schouwen-Duiveland open tijdens Nationaal Museumweekend ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE il l Op zaterdag 17 en zondag 18 april Binnen vier jaar totale plan uitgevoerd 3 ONAANVAARDBAAR 5 VERKEERSVEILIGHEID 6 9 BEKER Meer dan zeventig snelheidsovertredingen Diefstal gereedschap pen dé krant van schouwen -du weiand! j 32b& IKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kolfektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 DONDERDAG 1 APRIL 1993 149e JAARGANG NR 25334 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 De inrichting van het Visserijmuseum in Bruinisse sluit perfect aan op het thema van het Nationaal Museumweekend: Water! Verza melen in Zee-land. (Archieffoto). SCHOUWEN-DUIVELAND - Vijf van Je zeven musea op Schouwen-Duiveland zijn tijdens herNationaal Museumweekend op zaterdag 17 en zondag 18 april gedurende een of twee dagen geopend voor publiek. In een aantal musea worden bijzondere activiteiten gehouden, terwijl de meeste musea ter gelegenheid van het museumweekend gratis zijn geopend. Via het Nationaal Museum weekend willen musea bij de start van het nieuwe zomersei zoen hun collecties onder de aandacht van het publiek bren gen. Hierbij richt men zich spe ciaal op de eigen bevolking. De mensen die vaak wel musea be zoeken in het gebied waar zij hun vakantie doorbrengen, maar niet in de omgeving waar ze zelf wonen. De landelijke organisator van het museumweekend, de Stich ting Museumjaarkaart heeft dit jaar voor het eerst een the ma verbonden aan het evene ment. Men koos daarbij voor 'verzamelen'. De Zeeuwse mu sea geven aan dat thema een ei gen tintje door zich te presente ren aan de hand van het thema Water. Onder de titel Verzamelen in Zee-land worden de schijnwer pers tijdens het museumweek end gericht op die verzamelin gen of onderdelen van verza melingen in de musea, die iets met water te maken hebben. Zo wordt in het Maritiem Museum te Zierikzee via een kleine foto-expositie, een video en een model van de vissersboot ZZ9 aandacht besteed aan de mos selcultuur. Het museum is ge- durende het museumweekend gratis toegankelijk. Zaterdag 17 april van 10.00 tot 17.00 uur en zondag 18 april van 12.00 tot 17.00 uur. Het Visserijmuseum in Brui nisse past perfect binnen het thema van het museumweek end. De hele collectie gaat over het water en de manier waarop dat werd en wordt gebruikt voor de visserij. Desondanks wordt nog extra op het thema ingespeeld door de foto expositie over de Watersnood ramp naar het museum over te brengen (die eerder werd ten toongesteld in het Bruse ge meentehuis en verzorgingshuis In 't Opper). Het Bruse Visse rijmuseum en de Oudheidka mer zijn op zaterdag 17 april gratis toegankelijk van 10.00 tot 16.00 uur en zondags geslo ten. Het derde museum in de regio, dat tijdens het museumweek end is geopend, is De Vergulde Garnaal op de Markt te Brou wershaven. Het museum blijft zondags gesloten, maar is za terdag in elk geval 's morgens en waarschijnlijk ook 's mid dags geopend. Men kan er een tentoonstelling over de Waters noodramp en het daarop vol gende herstel bekijken en een vitrine waarin bodemvondsten uit Brouwershaven en omge ving liggen. In het Tbpshuis op Neeltje Jans is de Delta Expo gedurende het Nationaal Museumweekend gedurende twee dagen van 10.00 tot 17.00 uur geopend. De bezoekers moeten wel de nor male toegangsprijs betalen. Voor dat geld kunnen zij de ex positie tweeduizend jaar wa terbouw bezichtigen met daar bij een expositie over wind energie. Binnen het thema van het museumweekend, Water past ook de film Delta Finale die kan worden bekeken in de filmzaal bij de expositieruim te. Vanaf het Tbpshuis kan een wandeling worden gemaakt naar en in de Oosterscheldeke- ring. In de waterkering is een expo sitie ingericht over actuele wind- en getijgegevens. Verder kan men op Neeltje Jans een kweekcentrum van mosselen, oesters en forel bezoeken en vanaf het voormalige werk- eiland een rondvaart van drie kwartier over de Oosterschelde maken. Tussen het kweekcen trum en het Tbpshuis ligt een viskotter die op de originele manier is ingericht en opge tuigd. In de Burghse Schoole in Burgh-Haamstede is een au thentiek ingericht schoollo kaal uit de dertiger jaren te be zichtigen. Een ander lokaal in het voormalige schoolgebouw geeft een beeld van de bos- en duingebied in de Kop van Schouwen, terwijl in het derde lokaal archeologische vond sten uit de Karolingische Burcht zijn te zien. Tijdens het museumweekend is het mu seum op zaterdag van 14.00 tot 16.3p uur gratis voor publiek geopend. De overige twee musea op Schouwen-Duiveland: het Stadhuismuseum in Zierikzee en het Landbouwmuseum in Dreischor zijn tijdens het mu seumweekend niet geopend. In het kader van het Nationaal Museumweekend heeft de stichting Museumjaarkaart te vens een landelijke kijkdozen- actie opgezet. Alle Zeeuwse ba sisscholen is gevraagd kijkdo zen of andere voorwerpen te maken die iets te maken heb ben met water en verzamelen. Het is de bedoeling om de in zendingen tijdens het museum weekend in de diverse musea ten toon te stellen. Voor dé jeugdige bezoekers ligt tijdens het museumweekend in de mu sea een speciale verrassing klaar. De musea die deelnemen aan het thema Water! Verzame len in Zee-land zijn herkenbaar aan een speciaal affiche. ZIERIKZEE - Als het aan de heer J. A. van Bleijswijk, directeur van kinderdag verblijf Brugzicht ligt, heeft kinderboerderij De Punt over vier jaar een totale gedaanteverwisseling ondergaan. Met de eerste fase van de verbouwing en het onderhoud is men inmiddels begonnen: de bestrating van het terrein. Na ver loop van tijd krijgen ook de hokken een fikse opknapbeurt en zal er een nieuw hoofdgebouw worden gebouwd. Sinds de overname van de kin derboerderij De Punt door het kinderdagverblijf Brugzicht is het lange tijd stil geweest. De stilte wordt verbroken door de graafwerkzaamheden waar mee deze week is begonnen. Graafwerkzaamheden die no dig zijn om het terrein te voor- Met de bestratingswerkzaamheden bij de kinderboerderij is begonnen. (Foto: Joop van Houdt). zien van bestrating. Binnen nu en drie weken moeten de voet paden zijn aangelegd. Circuit De heer Van Bleijswijk legt uit wat de bedoeling is. „We willen graag dat de mensen hier ook bij slecht weer op een fatsoen lijke wijze kunnen vertoeven. Dus zonder dat ze met modder aan de schoenen weer weg gaan. Via de aanleg van ver harde paden willen we dat voor elkaar krijgen". Het plan is om over het gehele terrein van de kinderboerderij een soort verhard circuit aan te leg gen. Daarbij wordt ook een doorloop geschapen met het kinderdagverblijf. Langs de voetpaden die over het hele veld en langs de hokken liggen, verrijzen bankjes waar de be zoeker even uit kan rusten. ,,De kinderboerderij is er na melijk niet alleen voor kinde ren, maar ook de bewoners van bijvoorbeeld verzorgingshuis Borrendamme komen wel eens een kijkje nemen", aldus Van Bleijswijk. „Niet alleen voor hen, maar ook voor het perso neel is het op deze manier pret tiger vertoeven en werken". Ook zullen er op het terrein fruitbomen worden geplant. Wat betreft de financiering van de bestrating, een klus die zo'n 60.000 gulden kost gaat het be stuur aankloppen bij het mi nisterie van welzijn, volksge zondheid en cultuur voor een subsidie. Op dit moment is nog niet bekend of dit subsidiever zoek zal worden gehonoreerd. De verbouwing en renovatie van het terrein en de opstallen vormen niet de enige plannen waarmee aan de slag wordt ge gaan Dat alles in goede samen spraak met de vereniging Kin derboerderij De Punt. „We hechten ontzettend veel waar de aan een goede samenwer king tussen de vereniging en haar leden enerzijds en Brug zicht anderzijds". Zo zijn zowel vertegenwoordigers van het kinderdagverblijf als van de vereniging vertegenwoordigd in een speciale commissie die zich gaat bezighouden met het opstellen van een educatief plan voor scholen. Daarnaast is dierenarts de heer S. J. Bergsma bij het team betrok ken. Eens in de twee weken controleert hij de beesten op ziekten en gebreken. Ook zijn er gesprekken gevoerd met de consulent van de gezamenlijke kinderboerderijen en wordt er in de toekomst een bezoek ge bracht aan kinderboerderijen in het land. „Voor ons is het ook allemaal nieuw en waarom zou je het wiel voor de tweede keer uitvinden", legt de direc teur uit. Bij de gemeente Zie rikzee zal ook worden aange klopt voor een subsidie om een beheerder aan te stellen. De aanstelling van de beheerder moet ervoor zorgen dat de kin derboerderij ook in de week einden, als er geen personeel van Brugzicht aanwezig is, open blijft. „De gemeente heeft ook belang bij het be staan van de kinderboerderij. Zij vervult een wijk- en zelfs een stadsfunctie", aldus de voorzitter. Als voorzichtige schatting houdt de heer Van Bleijswijk aan dat het totale plan binnen vier jaar moet zijn uitgevoerd. Geschiedenis is verhelderde ervaring. Lowell Later af en toe zon HET WEER Vannacht minimumtemperatuur omstreeks 6 graden. Overdag wol kenvelden en op de meeste plaat sen droog. Middagtemperatuur ongeveer 11 graden. Wind overwe gend noordwest, zwak tot matig, rond kracht 3. o De Ondernemersverenigingen in de Westhoek vinden het mobiliteitsscenario als totaalplan onaanvaardbaar. De verkeersveiligheid op 80-kilometer wegen staat op een laag peil. BIJNA UITVERKOCHT Het nieuwe bedrijventerrein in Brouwershaven is nu al bijna uitverkocht. De zaalvoetbalclub WIK pakte de beker in de laatste seconden van een spannende finale. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Politie controleert met radarapparatuur SCHARENDIJKE/ZIERIKZEE - Bij een controle met behulp van radarapparatuur heeft de politie dinsdagmiddag en -avond 73 weggebruikers geregi streerd die te hard reden. Zij krijgen binnen enkele weken een proces-verbaai in de brievenbus met bij behorende accept-giro voor betaling van de boete. Van 14.00 tot 15.00 uur stond de politie met de radarappara tuur langs de Julianastraat te Zierikzee, op het gedeelte dat binnen de bebouwde kom valt en waar dus niet harder mag worden gereden dan vijftig ki lometer. Dertig van de 116 pas serende auto's hielden zich niet aan die snelheid. Er werden snelheden gesignaleerd die va rieerden van 61 tot 91 kilome ter. Tussen 16.00 en 17.30 uur werd gecontroleerd langs de Elker- zeeseweg bij Scharendijke op een lokatie binnen de bebouw de kom waar niet harder mag worden gereden dan vijftig ki lometer per uur. Van de 275 voertuigen die passeerden, overschreden 23 die maximum snelheid. De geconstateerde snelheden varieerden van 61 tot 72 kilometer. 's Avonds controleerde de poli tie tussen 19.30 en 20.25 uur langs de Weg naar de Val, tus sen Zierikzee en de Zeeland- brug. Op de weg waar een maximum snelheid van tachtig kilometer geldt passeerden 171 voertuigen waarvan twintig harder reden dan was toe gestaan. De radarapparatuur registreerde snelheden van 91 tot 117 kilometer per uur. BRUINISSE - In de nacht van maandag op dinsdag werd uit een container die aan de Strandweg te Bruinisse staat een hoeveelheid gereedschap gestolen. Tussen maandag 21.30 uur en dinsdag 07.30 uur werd de con tainer door onbekenden open gebroken. Het gebouw is eigen dom van de firma S. uit Oude- Tonge. Namens deze firma deed de heer M. uit Oude-Tbnge aangifte van de inbraak. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~l naam adres postcode Dhr./mevr. plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2tZ Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar <3 Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CD Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1